Konec této cesty je u přehrady Mooserboden. Dorazili jsme do cíle turistické cesty, která je zde podrobně popsaná a nafocená. Cesta vede od Kitzsteinhornu k přehradám Mooserboden. Všechny podrobně popsané a nafocené cesty najdete v sekci Virtuální průvodce.
  Last minute ubytování v Rakousku - sleva až třetina z nájemní ceny

Mooserboden

cíl naší cesty

Mooserboden
Mooserboden
  Jsme na konci naší cesty. Dorazili jsme k přehradní nádrži Mooserboden. Je zde možnost občerstvení v samoobslužné restauraci, je zde sociální zařízení, stánky se suvenýry a za hezkého počasí i spousta návštěvníků, kteří se sem většinou nechají dopravit speciální autobusovou linkou Tauernkraft Kaprun od pakovišť u Kesselfall Alpenhaus. Pokud sem dorazíte po 16 hodině je zde už celkem klid, ale také všechno zavřené.
  Pokud nebyla tato cesta součástí nějakého delšího alpského přechodu, budete se pravděpodobně chtít vrátit někam dolů k parkovištím u Kesselfall Alpenhaus, nebo ke spodní stanici lanovek na Kitszteinhorn. V takovém případě jsou dvě možnosti. K návratu můžete využít speciální autobusovou linku Tauernkraft Kaprun. Autobusy a nákladní lanovka vás dovezou zpět dolů k Kesselfall Alpenhaus.
  Když vám zbývá ještě dostatek sil, můžete tuto cestu zvládnout i pěšky. Cesta dolů vede po stejné trase, po které jsme přišli, až k usedlosti Fürthermoaralm. Zde se od cesty 726 oddělí cesta vedoucí dolů kolem přehrad a kolem silnice, obchází tunely (jedním z nich i kousek prochází, vede kolem horní i spodní stanice nákladní lanovky, kterou jsou vyváženi návštěvníci a nakonec vás dovede k Kesselfall Alpenhaus i k lanovkám na Kitzsteinhorn.
  Obě varianty můžete i zkombinovat. Autobusová linka je sice placená, ale lístky jsou kontrolovány pouze v turniketech na horní a spodní stanici nákladní lanovky. Můžete tedy pro návrat využít autobus až k horní stanici nákladní lanovky, odtud pokračovat pěšky dolů a vyhnout se tak úseku, kde se kontrolují jízdenky. Nevím jestli je oficiálně možné využívat autobus zdarma, ale vím že to tak prakticky zatím vždy fungovalo. Jakou variantu zvolíte je už pouze na vás. Pokud půjdete celou cestu zpět pěšky bude vám cesta od Mooserboden ke Kesselfall Alpenhaus trvat asi tak 2 a půl až 3 hodiny.
Sponzorované odkazy:
Ještě jedno upozornění na závěr:
V žádném případě při sestupu neprocházejte tunelama (s vyjímkou jediného místa, kudy cesta skutečně částí tunelu prochází). Jednak je průchod přes tunely zakázaný a hlavně je velmi nebezpečný. Autobusy zde projíždějí velmi rychle a s chodci nepočítají!
To je konec popisu této cesty

<<< Předchozí obrázek Zpět na začátek popisu >>>

Náhled polohy místa, kde se právě necházíme:
Náhled zobrazení polohy na mapě.
Pro zobrazení na mapě na různých mapových podkladech klikněte na mapu nebo na tento odkaz.
Poznámky návštěvníků:
Nikdo zatím k této stránce nepřidal vlastní zkušenosti, informace ani názory. Buďte první a podělte se s ostatními o své pozitivní i negativní dojmy a pomozte zkvalitnit, doplnit nebo opravit informace na této stránce.
Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Mapa volného ubytování v okolí:
 (po zadání data příjezdu a odjezdu se okamžitě na mapě zobrazují volná ubytování i s cenami)
Booking.com
Booking.com Booking.com
Udělejte si radost a vyberte si dovolenou vašich snů:
Nepřehlédněte:
Image
Lyžařské středisko Sölden
Skiareál Sölden je na konci údolí Ötztal v rakouském Tyrolsku. V horní části lyžařského areálu jsou dva ledovce - strmější Rettenbach a mírný Tiefenbach. S nedostatkem sněhu zde v celé dlouhé zimní sezóně nebývá žádný problém, v každém případě spodní část lyžařského areálu může být i uměle zasněžována.

Image
Výlet okolo 6 jezer na Tauplitzalm (video)
Pohodová túra kolem šestice horských jezer a jezírek v oblasti Tauplitzalm na jižním cípu Totes gebirge v rakouských Alpách je vhodná i pro rodiny s dětmi a projedete ji v kratší verzi i s kočárkem. Smaragdová jezera obklopují skalnaté vrcholy i krásná horská panoramata.

Image
Brixen: sjezd po modré sjezdovce číslo 3 (Zinsberg abfahrt)
Sjezd po pohodové modré sjezdovce číslo 3 Zinsberg abfahrt ve skiareálu Brixen im Thale - SkiWelt. Sjezdovka je vhodná pro začátečníky.

Image
Bad Mitterndorf (video)
Bad Mitterndorf vás nezklame v žádném případě. Do Bad Mitterndorfu se vyplatí vyrazit na prodloužený víkend, ale klidně i na dva týdny. Nudit se tu určitě nebudete.

Image
Jezero Almsee (video)
Na severním okraji pohoří Totes Gebirge je krásné jezero Almsee, které je snadno dostupné autem a kolem kterého vede hezká procházková trasa. Zároveň je zdejší parkovište i vhodným nástupním místem pro náročnější tůry.

Image
Karstein (Kitzbüheler Alpen) panorama
Panorama z vrcholu Karstein, který je v rakouském Tyrolsku v horské skupině Kitzbüheler Alpen. Vrchol Karsteinu je v nadmořské výšce 1922 m. Na této stránce najdete panorama z vrcholu s popisem okolních hor.

Image
Traunstein po cestě Naturfreundesteig a Mairalmsteig (video)
Na východní straně jezera Traunsee vede hezká panoramatická cesta na vrchol Traunstein a k chatám Gmundner Hütte a Traunsteinhaus. Trasa má převýšení 1300 m.

Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Aby komentář viděli i Vaši přátelé, zaškrtněte políčko 'Zveřejnit taky na Facebooku'.
Facebookové stránky ALPY.NET:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam nejaktuálnější informace, diskutujte, ptejte se a sdílejte informace s ostatními milovníky Alp nebo se svými přáteli.
Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
Stránka byla vygenerována 20.4.2024 20:51
Mapa stránek ...