Konec této cesty je u přehrady Mooserboden. Dorazili jsme do cíle turistické cesty, která je zde podrobně popsaná a nafocená. Cesta vede od Kitzsteinhornu k přehradám Mooserboden. Všechny podrobně popsané a nafocené cesty najdete v sekci Virtuální průvodce.
  Last minute ubytování v Rakousku - sleva až třetina z nájemní ceny

Mooserboden

cíl naší cesty

Mooserboden
Mooserboden
  Jsme na konci naší cesty. Dorazili jsme k přehradní nádrži Mooserboden. Je zde možnost občerstvení v samoobslužné restauraci, je zde sociální zařízení, stánky se suvenýry a za hezkého počasí i spousta návštěvníků, kteří se sem většinou nechají dopravit speciální autobusovou linkou Tauernkraft Kaprun od pakovišť u Kesselfall Alpenhaus. Pokud sem dorazíte po 16 hodině je zde už celkem klid, ale také všechno zavřené.
  Pokud nebyla tato cesta součástí nějakého delšího alpského přechodu, budete se pravděpodobně chtít vrátit někam dolů k parkovištím u Kesselfall Alpenhaus, nebo ke spodní stanici lanovek na Kitszteinhorn. V takovém případě jsou dvě možnosti. K návratu můžete využít speciální autobusovou linku Tauernkraft Kaprun. Autobusy a nákladní lanovka vás dovezou zpět dolů k Kesselfall Alpenhaus.
  Když vám zbývá ještě dostatek sil, můžete tuto cestu zvládnout i pěšky. Cesta dolů vede po stejné trase, po které jsme přišli, až k usedlosti Fürthermoaralm. Zde se od cesty 726 oddělí cesta vedoucí dolů kolem přehrad a kolem silnice, obchází tunely (jedním z nich i kousek prochází, vede kolem horní i spodní stanice nákladní lanovky, kterou jsou vyváženi návštěvníci a nakonec vás dovede k Kesselfall Alpenhaus i k lanovkám na Kitzsteinhorn.
  Obě varianty můžete i zkombinovat. Autobusová linka je sice placená, ale lístky jsou kontrolovány pouze v turniketech na horní a spodní stanici nákladní lanovky. Můžete tedy pro návrat využít autobus až k horní stanici nákladní lanovky, odtud pokračovat pěšky dolů a vyhnout se tak úseku, kde se kontrolují jízdenky. Nevím jestli je oficiálně možné využívat autobus zdarma, ale vím že to tak prakticky zatím vždy fungovalo. Jakou variantu zvolíte je už pouze na vás. Pokud půjdete celou cestu zpět pěšky bude vám cesta od Mooserboden ke Kesselfall Alpenhaus trvat asi tak 2 a půl až 3 hodiny.
Sponzorované odkazy:
Ještě jedno upozornění na závěr:
V žádném případě při sestupu neprocházejte tunelama (s vyjímkou jediného místa, kudy cesta skutečně částí tunelu prochází). Jednak je průchod přes tunely zakázaný a hlavně je velmi nebezpečný. Autobusy zde projíždějí velmi rychle a s chodci nepočítají!
To je konec popisu této cesty

<<< Předchozí obrázek Zpět na začátek popisu >>>

Náhled polohy místa, kde se právě necházíme:
Náhled zobrazení polohy na mapě.
Pro zobrazení na mapě na různých mapových podkladech klikněte na mapu nebo na tento odkaz.
Poznámky návštěvníků:
Nikdo zatím k této stránce nepřidal vlastní zkušenosti, informace ani názory. Buďte první a podělte se s ostatními o své pozitivní i negativní dojmy a pomozte zkvalitnit, doplnit nebo opravit informace na této stránce.
Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Mapa volného ubytování v okolí:
 (po zadání data příjezdu a odjezdu se okamžitě na mapě zobrazují volná ubytování i s cenami)
Booking.com
Booking.com Booking.com
Udělejte si radost a vyberte si dovolenou vašich snů:
Nepřehlédněte:
Image
Bad Mitterndorf (video)
Bad Mitterndorf vás nezklame v žádném případě. Do Bad Mitterndorfu se vyplatí vyrazit na prodloužený víkend, ale klidně i na dva týdny. Nudit se tu určitě nebudete.

Image
Výstup na Spitzmauer po Stodertaler Steig (video)
Spitzmauer je zajímavý vrchol v pohoří Totes Gebirge, který má tvar pyramidy a na který cestu vyrazně zkrátila zajištěná cesta Stodertaler Steig obtížnosti B. Cenou za nádherné výhledy je poměrně značné převýšení od parkoviště.

Image
Jezero Traunsee (video)
Nejhlubší rakouské jezero Traunsee je v Horním Rakousku. V létě se jeho až 20 stupňů teplá voda hodí ke koupání. V okolí je mnoho turistických zajímavostí a na jezeře funguje lodní doprava.

Image
Lyžařské zájezdy
V lyžařských zájezdech jsou zpravidla zahrnuty služby ubytování (v některých případech se stravováním), skipas, záruka sněhu, Best-Price-záruka, potvrzení o pojištění CK proti úpadku. Dále se můžete pojistit proti stornu a v nabídce je i komplexní cestovní pojištění.

Image
Jezera Vorderer Langbathsee a Hinterer Langbathsee (video)
Dvojice jezer Vorderer Langbathsee a Hinterer Langbathsee, která jsou vzdušnou čarou asi 8 km severozápadně od Ebensee na jižním konci jezera Traunsee je dosažitelná i autem. Přesněji větší z obou jezer. Ke druhému už musíte pěšky.

Image
Sölden ski resort review
Sölden je jednou z nejoblíbenějších lyžařských destinací v Alpách, kterou si oblíbili zejména nizozemští a němečtí lyžaři.

Image
Cumberland Wildpark Grünau (video)
Cumberland Wildpark Grünau je Zoopark o rozloze 60 hektarů s tradičními venkovskými restauracemi uprostřed hor a lesů. Všechny cesty jsou schůdné i s kočárkem či na invalidním vozíku.

Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Aby komentář viděli i Vaši přátelé, zaškrtněte políčko 'Zveřejnit taky na Facebooku'.
Facebookové stránky ALPY.NET:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam nejaktuálnější informace, diskutujte, ptejte se a sdílejte informace s ostatními milovníky Alp nebo se svými přáteli.
Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
Stránka byla vygenerována 2.2.2023 01:50
Mapa stránek ...