Autobus vás zaveze z konce údolí Kapruner Tal jižně od Kaprunu, kam můžete dojet autem, až k přehradním nádržím Wasserfallboden a Mooserboden (Kaprun Hochgebirgsstauseen) do nadmořské výšky přes 2000 metrů. V hlavní turistické sezóně za hezkého počasí je zde opravdu hodně návštěvníků.
  Last minute ubytování v Rakousku - sleva až třetina z nájemní ceny

Tauernkraft Kaprun

speciální autobusová linka k přehradě Mooserboden

Tauernkraft Kaprun
Tauernkraft Kaprun - speciální autobusová linka k Mooserboden
  Speciální turistická autobusová linka od Kesselfall na konci údolí Kapruner Tal k přehradě Mooserboden.
  Kombinovaná doprava autobus - nákladní lanovka - autobus slouží pro dopravu turistů mezi parkovišti u Kesselfall a přehradní nádrží Mooserboden. Konečná stanice a zároveň prodejní místo jízdenek je přímo u hotelu Kesselfall Alpenhaus na konci silnice z Kaprunu.
Tauernkraft Kaprun
Sponzorované odkazy:
  První úsek silnice k dolní stanici nákladního výtahu Schragufzug Larchwand je 1.6 km dlouhý a má převýšení 177m. Převážně vede tunelem. Dále je autobus vytažen nákladním výtahem o nosnosti 60t i s cestujícími o 471m výše až k začátku silnice Mooserbodenstraße. Doba jízdy je asi 15 minut. Tato plošina pro 180 osob je největší v Evropě. Jezdí tažena lany po kolejích délky 820 m. Byla zprovozněna v době stavby elektrárny a sloužila stavbařům. Teprve později začala sloužit pro dopravu turistů a návštěvníků Mooserboden. Většinou je u spodní stanice nákladní lanovky potřeba vystoupit a přestoupit na plošinu. Na horní stanici se opět přestoupí do jiného autobusu. Po Mooserbodenstraße dlouhé 6.8 km překoná autobus výškový rozdíl 400m a vede v první části několika tunely. Někdy se může stát, že se nákladní lanovkou nesvezete a celá cesta je jen autobusem bez přestupu. Tunel vede totiž i v úseku mezi spodní stanicí nákladní lanovky a patou hráze Limbergsperre přehrady Wasserfalboden. Většinou je ale cesta autobus - lanovka - autobus.
Tauernkraft Kaprun
Střední část jednoho z tunelů nad horní stanicí lanovky
  Autobus má cestou dvě zastávky. Jednu u přehradní hráze Limbergsperre spodní přehrady Wasserfalboden a druhou v místě pod Mooserboden zvaném Fürthermoaralm (zde je možnost ubytování, případně občerstvení). Silnice končí u nádrže Mooserboden, kde ja také konečná stanice autobusu a kde je pokladna, ve které se dají zakoupit lístky pro cestu z Mooserboden do Kesselfall.
Požár
Tauernkraft Kaprun - spodní stanice lanovky Schragufzug Larchwand
Požár
Tauernkraft Kaprun - horní stanice lanovky
Ceny a provozní doba:
V roce 2021 stála jízdenka nohoru a zpět pro dospělého € 25 a pro dítě € 13,50. Jedna cesta stála pro dospělého € 12 a pro dítě € 6,50. Za psa zaplatíte € 6 / € 3. Tato linka bývá v provozu od června do října od 8 do 16:45. Poslední jízda nahoru bývá po 15 hodině.
Jízdenky jsou kontrolovány pouze v turniketech při nástupu do lanovky ve spodní i v horní stanici. Při cestě autobusem na trase Kesselfall Alpenhaus - spodní stanice lanovky ani na trase horní stanice lanovky - Mooserboden se jízdenky nekontrolují.
Od Kesselfall Alpenhaus k přehradě Mooserboden vede i turistická cesta, která přibližně kopíruje trasu autobusu a lanovky. Cesta až na jednu vyjímku nevede žádným z tunelů. Krátký úsek, kde turistická cesta jedním z tunelů prochází, je zcela bezpečný, protože vede po úzkém chodníčku na je od vozovky oddělena lanovým zábradlím. Průchod ostatními tunely nedoporučuji, protože jednak je to velmi nebezpečné a jednak je to i zakázané.
  Cesta pěšky je středně obtížná a trvá asi 3 až 3:30 hod. Cesta pěšky zpět od Mooserboden k Kesselfall Alpenhaus trvá asi 2:30 hod. Cesta přibližně kopíruje trasu autobusu a na autobus je možné nastoupit i na zastávce u horní stanice nákladní lanovky, u hráze Limbergsperre přehrady Wasserfalboden nebo u Fürthermoaralm.
Pohled od nádrže Mooserboden
Pohled od nádrže Mooserboden k nádrži Wasserfalboden vlevo nad přehradou je vidět Fürthermoaralm
V okolí najdete:
Podrobné popisy cest:
Panoramatický pohled od přehrady Wasserfallboden
Panoramatický pohled od přehrady Mooserboden
Mooserboden - poloha na mapě:
Náhled zobrazení polohy na mapě.
Pro zobrazení na mapě na různých mapových podkladech klikněte na mapu nebo na tento odkaz.
Jízda autobusem - varianta bez lanovky - video
Jízda autobusem - varianta s lanovkou - video

Fotografie z okolí:

Vyberte si ubytování v Rakousku:
Poznámky návštěvníků:

2012:
Srpen 2012:
- nákladní lanovka v provozu není, autobus jezdí až k přehradě Mooserboden s jednou zastávkou u Wasserfallboden. Pokud k ubytování dostanete Zell am See-Kaprun Card je cesta autobusem zcela zdarma.
Gábina
Přidáno 27.8.2012

2005:
9.10.2005:
8. - 9.10.2005 jsme byli na Grosses Wiesbachhornu. Autobusová doprava k Mooserboden funguje opravdu jen do 16.10., cena pro bergsteigera je € 13,50.
Cesta k H.S. Hausu cca do 2400m bez sněhu, pak sníh cca po kolena. Winterraum je otevřený bez AV klíče, cena pro AV člena € 10.
Od původně plánované S-stěny jsme ustoupili pro velké množství sněhu. Jinak normálka přes Kaindlgrat je schůdná bez problémů. Komplet celé Taury jsou už v zimním hávu, okolní kopce už ideální na skialp.
Martin Kleštinec
Přidáno 11.10.2005
Uvedené ceny € 16,50 zpáteční a € 10,00 jednosměrná jsou stále platné. Pokud uvedete že jste "Bergsteigři", dostanete zpáteční jízdenku od Kesselfall/Alpenhausu k Mooserboden za € 13,50. Zpáteční cestu lze absolvovat klidně až za 4 dny - jako my.
Babka
Přidáno 14.8.2005
Byli jsme tento víkend okolo přehrady Mooserboden. Autobus od Kesselfall Alpenhaus, kde je parking zdarma, stojí letos tam i zpět € 16,50. Jeden směr € 10,00. První nahoru jede 8:10 tak nemá stejně cenu vstávat brzo jako my:-), když chcete teda busem nahoru. Zpáteční poslední od přehrady jezdí nějak kolem 17:30.
Na hrázi přehrady je infocentrum se zajímavou expozicí. WC u konečné Busu na přehradě v provozu s pitnou vodou i přes noc. když odjede poslední bus tak je tam božský klid. Jinak na vršku mezi hrázemi je kopeček Höhenburg. Pro zpestření pobytu tam je docela slušná umělá (betonová) stěnka. Pak je tam o něco výš přírodní skála. Používá ji místní Hochgebirg schule pro výcvik. Asi 6 cest od 2-6 UIAA. Je tam asi i 40 m cvičná ferata, která začíná nad infocentrem.
Jarda Kunc
Přidáno 20.6.2005

2004:
Pokud nechcete dávat € 16 za lístek na autobus k přehradám (tam a zpět, jeden směr stojí € 8) a rozhodnete si to vyšlápnout bez pomocí techniky, vězte, že je to moc hezká cesta, hlavně v horních částech okolo první přehrady, což si z autobusu moc neužijete. Trvalo nám to asi 3 hodiny (zpáteční cesta 2 hodiny) a nebylo to náročné (jen při cestě okolo první přehrady byla na pár místech lana, ale zvládly by to i děti). Na cestě nepotkáte živou duši, protože všichni jezdí autobusem.

Přidáno 16.8.2004 Adamkova

2002:
  Pokud Vám ujede poslední autobus dolů a půjdete pěšky, tak baterky s sebou, protože v tunelech se zhasíná. Tunely jsou dost dlouhý a zakroucený, šli jsme to potmě a není to nic moc.
Luděk
Přidáno 20.6.2002 z diskzního fóra
Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Mapa volného ubytování v okolí:
 (po zadání data příjezdu a odjezdu se okamžitě na mapě zobrazují volná ubytování i s cenami)
Booking.com
Booking.com Booking.com
Kempy v okolí: (řazeno podle vzdálenosti vzdušnou čarou)
Nepřehlédněte:
Image
Fageralm: sjezd od Vorderer Fager do údolí (Talabfahrt)
Sjezd po modré a červené sjezdovce od Vorderer Fager (1 790 m n.m.) až do údolí do Forstau (935 m n.m.)

Image
Alpbach: sjezd podél Verbindungsbahn po červené sjezdovce číslo 13
Video z oblasti Alpbach - Wildschönau. Sjezd od horní stanice kabinové lanovky Verbindungsbahn po červené sjezdovce číslo 13.

Image
Bad Ischl - prohlídka města (video)
Bad Ischl je známé rakouské lázeňské město. Město má dlouhou historii a je charakteristické jako letní sídlo císařského dvora. Leží v jižní části Horního Rakouska u řeky Traun v centru oblasti Solné komory.

Image
Jezero Almsee (video)
Na severním okraji pohoří Totes Gebirge je krásné jezero Almsee, které je snadno dostupné autem a kolem kterého vede hezká procházková trasa. Zároveň je zdejší parkovište i vhodným nástupním místem pro náročnější tůry.

Image
Harakiri - nejstrmější sjezdovka v Rakousku
Kde je nejprudší sjezdovka v Rakousku? Nejstrmější sjezdovkou v Rakousku je sjezdovka Harakiri Penken v lyžařském areálu Mayrhofen v Tyrolském Zillertalu.

Image
Zajištěná cesta Priel Klettersteig (video)
Dlouhá zajištěná cesta Priel Kletterteig (obtížnost D) měří 2.130 metrů a až k vrcholovému kříži na nejvyšším vrcholu Totes Gebirge Grosser Priel ve výšce 2.515 m n.m. překonává převýšení 900 metrů.

Image
Cumberland Wildpark Grünau (video)
Cumberland Wildpark Grünau je Zoopark o rozloze 60 hektarů s tradičními venkovskými restauracemi uprostřed hor a lesů. Všechny cesty jsou schůdné i s kočárkem či na invalidním vozíku.

Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Aby komentář viděli i Vaši přátelé, zaškrtněte políčko 'Zveřejnit taky na Facebooku'.
Facebookové stránky ALPY.NET:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam nejaktuálnější informace, diskutujte, ptejte se a sdílejte informace s ostatními milovníky Alp nebo se svými přáteli.
Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
Stránka byla vygenerována 25.2.2024 02:53
Mapa stránek ...