Podrobný popis turistické cesty od Alpincentra u lanovky Kaprum Gletscherbahn pod majestátním Kitzsteinhornem přes sedlo Nördliche Kammerscharte a usedlost Fürthermoaralm až k přehradní nádrži Mooserboden.

Kitzsteinhorn - Alpincenter ⇒ Mooserboden

Virtuální průvodce - podrobně popsaná a nafocená cesta

Část cesty mezi Nördliche Kammerscharte a Fürthermoaralm v pohledu od Mooserboden
Část cesty mezi Nördliche Kammerscharte a Fürthermoaralm v pohledu od Mooserboden
    Tato nádherná vysokohorská cesta je v oblasti Glockneru blízko známých turistických středisek Kaprun a Zell am See. Vede od spodní stanice [2 446 m n.m.] vrcholové lanovky na Kitzsteinhorn (Gipfelbahn) přes sedlo Nördliche Kammerscharte ve výšce 2 636 m n.m., kolem usedlosti Fürthermoaralm [1 805 m n.m.] k přehradní nádrži Mooserboden [2 036 m n.m.].
Oba koncové body této cesty jsou snadno dostupné veřejnou dopravou a cesta je vhodná i jako jednodenní turistický okruh. Za hezkého počasí je z cesty opravdu krásný výhled na okolní vrcholy.
    Pokud není tato cesta součástí nějakého vašeho delšího alpského přechodu, ale chcete ji absolvovat jako jednodenní turistický okruh, je asi nejlepší nechat auto v bezplatných krytých parkovištích u Kesselfall Alpenhaus. Auto můžete také nechat na bezplatných parkovištích u spodní stanice lanovek na Kitszteinhorn.
Od parkoviště u Kesselfall Alpenhaus sejdeme asi 1 km po silnici zpět k údolní stanici lanovek na Kitszteinhorn. A vyjedeme lanovkou k Alpincentru [2 446 m n.m.], kde je začátek popisované cesty.
    Pro návrat zpět k autu od přehrady Mooserboden můžeme zvolit buď speciální autobusouvou linku Tauernkraft Kaprun, která nás doveze zpět k Kesselfall Alpenhaus, nebo pokud nám bude zbývat dostatek sil, můžeme sestup absolvovat po další hezké turistické cestě pěšky.
    Cesta Kitzsteinhorn - Alpincenter -> Mooserboden je středně obtížná, za sucha na ní nejsou žádné nebezpečné úseky, pouze pár míst vyžadujících zvýšenou opatrnost (viz. další popis cesty). Za mokra cesta vyžaduje velkou opatrnost, protože je místy dosti strmá a za mokra kluzká. Pokud je na cestě ještě sníh a nemáte příslušné technické vybavení a zkušenosti, může být nebezpečná a pro běžného turistu i neschůdná. V zimním období cestu kvůli lavinovému nebezpečí nedoporučuji.
V létě za hezkého počasí a za sucha lze tuto cestu bez problémů abosolvovat i s většími dětmi.
Tato cesta má číslo 726.
Obrázky byly pořízeny na konci července.
Údaje pro popisovaný směr:
Stoupání: 490 m
Klesání: 900 m
Čas: 4:00 hod
Obtížnost: (středně obtížné)
Údaje opačný směr:
Stoupání: 900 m
Klesání: 490 m
Čas: 4:45 hod
Obtížnost: (středně obtížné)

Následující obrázek >>>

Sponzorované odkazy:
Poznámky návštěvníků:

2011:
4.7.2011 - předem děkuji za tyto stránky, které nám moc pomohly při výběru cesty na přehradu Mooserboden (popsaná cesta "Kitzsteinhorn (Alpincenter) - Mooserboden (cesta 726)"). Tuto cestu můžu opravdu doporučit! Vyjeli jsme lanovkou na Aplicentrum (u pokladny seženete i "turistickou" mapku). Výšlap od Alpicentra, není příliš náročný, je dobře značený, na hřebenu nádherný výhled na Zell am See, a obě přehrady.
Na přehradě Mooserboden je fotoautomat, dle návodu se vyfotíte a fotku je pak možné najít na internetu na adrese https://www.verbund.com/tm/de/kaprun (tu svoji najdete dle data a času v galerii).
Přeji hezké zážitky a admine děkuji za tip!
Petr
Přidáno 11.7.2011

2010:
Ahoj, my jsme to šli opačně - od přehrady k Alpincentru. Auto jsme nechali na tom betonovém multiparkovišti a k přehradě vyjeli autobusem. Od přehrady popsanou trasou. Bylo zajímavé vidět lyžařské centrum pod Kitzsteinhornem v létě. Pak jsme udělali tu chybu, že jsme nejeli poslední lanovkou zpět dolů, ale rozhodli se že půjdeme pěšky. Ten sestup byl dlouhý, úmorný, navíc až do tmy.
autor se nepodepsal
Přidáno 23.3.2010

2007:
Krásná tůra, díky za tip! Šli jsme na počátku června, bylo ještě dost sněhu, ale paráda. Pár fotek z výletu najdete na ZDE ....
Zdraví Dan
Přidáno 10.7.2007

2006:
  5.7.2006:
Od Alpicentra je cesta hůře značená, je třeba se vydat po modré k jezeru, pak je značení již dobré. Cesta je velmi krásná s nádhernými vyhlídkami.
Ilona
Přidáno 10.7.2006
  17.6.2006:
Zdravíme z Kössenu tuto cestu jsme absolovali vloni na začátku září od Alpin centra nám to trvalo asi hodinu a čtvrt na Hohe Kammerscharte 2689m.n.m cesta byla celkem prudká celkem to i klouzalo sníh tam nebyl jen mokro. Pak se naskytl překrásný výhled na obě nádrže a na nejvyšší horu Rakouska Großglokner. Odtud nám to trvalo asi dvě a půl hoďky dolů na cestu která spojuje obě dvě nádrže. Je to opravdu krásný výšlap ani ne moc namáhavý na výstup jako na opětovný návrat do údolí. Po cestě jsme potkali dva zajímavé přechody po úzkém převisu, kde je jen úzke lano, a nezpočetné množství malých říček. Opravdu doporučuji.
Jsem z pozdravem Olda Bartoníček
Jinak mám i nějaké fotky, pokud by jste měli zájem.
Přidáno 18.6.2006 Olda Bartoníček
Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Mapa volného ubytování v okolí:
 (po zadání data příjezdu a odjezdu se okamžitě na mapě zobrazují volná ubytování i s cenami)
Booking.com
Booking.com Booking.com
Kempy v okolí: (řazeno podle vzdálenosti vzdušnou čarou)
Vyberte si ubytování v Rakousku:
Nepřehlédněte:
Image
Cumberland Wildpark Grünau (video)
Cumberland Wildpark Grünau je Zoopark o rozloze 60 hektarů s tradičními venkovskými restauracemi uprostřed hor a lesů. Všechny cesty jsou schůdné i s kočárkem či na invalidním vozíku.

Image
Jezera Vorderer Langbathsee a Hinterer Langbathsee (video)
Dvojice jezer Vorderer Langbathsee a Hinterer Langbathsee, která jsou vzdušnou čarou asi 8 km severozápadně od Ebensee na jižním konci jezera Traunsee je dosažitelná i autem. Přesněji větší z obou jezer. Ke druhému už musíte pěšky.

Image
Sölden ski resort review
Sölden je jednou z nejoblíbenějších lyžařských destinací v Alpách, kterou si oblíbili zejména nizozemští a němečtí lyžaři.

Image
Karstein (Kitzbüheler Alpen) panorama
Panorama z vrcholu Karstein, který je v rakouském Tyrolsku v horské skupině Kitzbüheler Alpen. Vrchol Karsteinu je v nadmořské výšce 1922 m. Na této stránce najdete panorama z vrcholu s popisem okolních hor.

Image
Jezero Almsee (video)
Na severním okraji pohoří Totes Gebirge je krásné jezero Almsee, které je snadno dostupné autem a kolem kterého vede hezká procházková trasa. Zároveň je zdejší parkovište i vhodným nástupním místem pro náročnější tůry.

Image
Výlet Schladming: vodopády Riesachwasserfall a jezero Riesachsee (video)
Riesach Falls jsou vodopády ve Schladminger Tauern, asi 10 km jihovýchodně od Schladmingu. Dva nejpůsobivější vodopády jsou známé jako Kleiner a Großer Riesachfall, druhý z nich má spád kolem 70 metrů.

Image
3K K-ONNECTION Kaprun - Maiskogel - Kitzsteinhorn (video)
Z centra Kaprunu šesti lanovkami až na Kitzsteinhorn do výšky 3 029 metrů. Tento řetězec lanovek má celkem 12 km. Překonané převýšení 2 261 metrů je největší ve Východních Alpách.

Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Aby komentář viděli i Vaši přátelé, zaškrtněte políčko 'Zveřejnit taky na Facebooku'.
Facebookové stránky ALPY.NET:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam nejaktuálnější informace, diskutujte, ptejte se a sdílejte informace s ostatními milovníky Alp nebo se svými přáteli.
Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
Stránka byla vygenerována 23.5.2024 10:46
Mapa stránek ...