Průvodce po Grossglockneru
ALPY.NET PRŮVODCE GROSSGLOCKNER POČASÍ LYŽOVÁNÍ UBYTOVÁNÍ UŽITEČNÉ INFORMACE
Průvodce Grossglockner
Průvodce po Grossglockneru | Rejstřík | Mapa | Fotoalbum | Video
 !  Last minute ubytování v Itálii - sleva až třetina z nájemní ceny

Přehradní nádrž Mooserboden

2.036 m
Mooserboden
Mooserboden
    Na jižním konci údolí Kapruner Tal vedoucího od Kaprunu je vodní dílo Mooserboden s elektrárnami "Tauernkraftwerke Glockner-Kaprun". Vodní dílo se skládá ze dvou nádrží. Spodní nádrž Wasserfalboden Ukázat místo na mapě je v nadmořské výšce 1672m. Její přehradní hráz Limbergsperre je vysoká 120m a délku koruny má 375m. Horní přehradní nádrž Mooserboden Ukázat místo na mapě je v nadmořské výšce 2036m. Má dvě přehradní hráze. Moosersperre Ukázat místo na mapě má výšku 107m a délku koruny hráze 494m. Drossensperre Ukázat místo na mapě má výšku 112m a délku koruny hráze 357m. V této nádrži je při hladině ve výšce 2036m objem vody 86.6 milionu m3 vody.
    Mezi oběma přehradními hrázemi je 2112m vysoký vrcholek Höhenburg, kde bývalo ubytovací zařízení horolezecké školy Naturfreunde Hochgebirgsschule. Je zde také cvičná horolezecká škola a cvičná ferrata.

    Na přehradě Mooserboden je fotoautomat, dle návodu se vyfotíte a fotku je pak možné najít na internetu na adrese https://www.verbund.com/tm/de/kaprun (tu svoji najdete dle data a času v galerii).
(zdroj: Petr, červenec 2011)

    Na pravé straně přehrady Moserboden (zdola, při výstupu) je v budově Warterhaus winterraum, a to otevřený i v létě. Winterraum provozuje Verbund, tedy elektrárenská společnost a ubytování je proto velmi levné.
(zdroj: Pavel Mikuš, srpen 2015)
Sponzorované odkazy:
  Přístup autem:
je možný od Kaprunu údolím Kapruner Tal pouze na velká parkoviště u vodopádu Kesselfall. Dále je možno pokračovat pouze speciální autobusovou linkou Tauernkraft Kaprun až k nádrži Mooserboden. Nebo pěšky po ve "Virtuálním průvodci" podrobně popsané cestě Kesselfall AlpenhausFürthermoaralmMooserboden.

V blízkosti konečné stanice autobusu je možno nabrat pitnou vodu (pramen), přímo v budově u konečné stanice naleznete i toalety.

Občerstvení
je možné v restauraci, samoobslužné jídelně nebo v některém stánku. Za celkem rozumné ceny.

Zdarma můžete také navštívit muzeum Ukázat místo na mapě, které je ve střední části na dvě části rozdělené přehradní hráze pod Höhenburgem.

Signál pro mobilní telefony 1 z 5
Signál slabý a místy není vůbec, silnější signál je na Höhenburgu nebo kousek výše na cestě 734 směrem na Hoheiser.

Web kamery v okolí Mooserboden: (řazeno podle vzdálenosti)
WEB kamera Mooserboden - pohled na Gross Wiesbachhorn ...
WEB kamera Heinrich Schwaiger Haus - pohled na Mooserboden ...
WEB kamera Kitzsteinhorn - horní stanice lanovky Gipfelbahn ... (4 km)
WEB kamera Kitzsteinhorn - Alpincentrum ... (5 km)
WEB kamera Kitzsteinhorn - Langwiedboden ... (6 km)
WEB kamera Kitzsteinhorn - Sonnenkar ... (7 km)
WEB kamera Enzingerboden - parkoviště a lanovka Weißsee-Gletscherbahn ... (7 km)
WEB kamera Berghotel Rudolfshütte ... (8 km)
WEB kamera Edelweißspitze, panorama 360° ... (10 km)
WEB kamera Fuschertörl - panorama 360° ... (10 km)
Kitzsteinhorn (3203 m n.m.) orientační předpověď počasí:
Mooserboden, Schwarzköpfl, Hohe Riffl
Pohled od přehradní hráze Moosersperre. Vlevo je Schwarzköpfl [3120m] a vpravo vzadu je Hohe Riffl [3346m].
Další obrázky:
Okolí přehrady Mooserboden
Okolí přehrady Mooserboden
Okolí spodní nádrže Wasserfallboden
Okolí spodní nádrže Wasserfallboden
Okolí přehrady Mooserboden
Okolí přehrady Mooserboden

Höhenburg
Höhenburg
Naturfreunde Hochgebirgsschule
Naturfreunde Hochgebirgsschule
Muzeum přehrady a ledovců
Muzeum přehrady a ledovců
Video:
Pohled na okolí Kitzsteinhornu
Mooserboden
(3,81 MB)
Mooserboden - video
Cesty:
Kesselfall Alpenhaus [1060m]Mooserboden, čas 3:30, nahoru/dolů=980/0, (středně obtížné)
MooserbodenKrefelder Hütte [2295m], čas 5:00 , nahoru/dolů=900/641, 8 km, cesta 726, (středně obtížné)
MooserbodenGleiwitzer Hütte [2176m], čas 5:30, nahoru/dolů=1030/900, 10 km, cesta 723, (pouze pro zkušené, jištění!)
MooserbodenHeinrich-Schwaiger-Haus [2802m], čas 2:30, nahoru/dolů=760/0, 3 km, cesta 718, (středně obtížné)
MooserbodenRudolfshütte [2315m], čas 5:00, cesta 716, (středně obtížné)
MooserbodenHochgebirgsschule Kaprun, čas 0:10, nahoru/dolů=30/0, 0.5 km, (snadné)
MooserbodenFürthermoaralm [1805m], čas 0:30, nahoru/dolů=0/230, (snadné)
MooserbodenKesselfall Alpenhaus [1060m], čas 2:30, nahoru/dolů=0/980, (středně obtížné)
Podrobné popisy cest:
Virtuální průvodce: Kitzsteinhorn (Alpincenter)Mooserboden (cesta 726)
Virtuální průvodce: Kesselfall AlpenhausFürthermoaralmMooserboden
 Vyberte si ubytování v Rakousku se slevou:
Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Přidejte se k přátelům webu Alpy.net na Facebooku:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam aktuální informace, diskutujte, ptejte se a prohlížejte fotky ostatních přátel a milovníků Alp.
Poznámky návštěvníků:

2015:
18.8.2015 Na pravé straně přehrady Moserboden (zdola, při výstupu) je v budově Warterhaus winterraum, a to otevřený i v létě. Winterraum provozuje Verbund, tedy elektrárenská společnost a ubytování je proto velmi levné.
Pavel Mikuš
Přidáno 26.8.2015

2011:
4.7.2011 - předem děkuji za tyto stránky, které nám moc pomohly při výběru cesty na přehradu Mooserboden (popsaná cesta "Kitzsteinhorn (Alpincenter) - Mooserboden (cesta 726)"). Tuto cestu můžu opravdu doporučit! Vyjeli jsme lanovkou na Aplicentrum (u pokladny seženete i "turistickou" mapku). Výšlap od Alpicentra, není příliš náročný, je dobře značený, na hřebenu nádherný výhled na Zell am See, a obě přehrady.
Na přehradě Mooserboden je fotoautomat, dle návodu se vyfotíte a fotku je pak možné najít na internetu na adrese https://www.verbund.com/tm/de/kaprun (tu svoji najdete dle data a času v galerii).
Přeji hezké zážitky a admine děkuji za tip!
Petr
Přidáno 11.7.2011

2008:
14.7.2008: zdravím admina, a děkuji za tyto stránky, které nakonec byly rozhodujícím faktorem při výberu konečné lokace.
  Všem návštěvníkům tohoto místa doporučuji výšlap od Mooserbodenu na Grieskogel, ev. dále na Hochaiser, cesta za dobrého počasí nevyžadovala žádné zvláštní úsilí, krom překonání přiměřeného převýšení. Jediné co naprosto zklamalo, byly poměrně drahé rakouské Wanderkarte f.Kompass, které i v měřítku 1:30.000 byly naprosto nepoužitelné. Mapový podklad sám o sobě byl samozřejmě přesný, ale veškeré doplněné informace zcela mimo. ANI JEDNA z namalovaných tras neodpovídala skutečnosti, a hlavním podkladem pro nás byla mapka, kterou lze zdarma vytáhnout ze samoobslužných zásobníků u každé kasy, či infocentra.
  Dále bych chtěl každého návštěvníka upozornit, aby si nechal dostatečnou časovou rezervu na prohlídku expozic u přehrady Mooserboden, min. 2hod., protože dobové fotky a filmy z období válečné a poválečné výstavby tohoto díla jsou naprosto fascinující. Už jen heslo duchovního otce celé této soustavy tunelových přivaděčů a podzemních elektráren o výkonu 1/4 Temelína: "stavitelství v horách je jen transportní problém" u fotky zástupu Rakouských "šerpů" s metrákovými náklady zanechá hluboký dojem.
S pozdravem Petr
Přidáno 15.7.2008

2007:
Ahoj, byli jsme tento víkend (22.9.2007) na Mooserboden. Autobus zpáteční pořád 16,50E. Pro auta dole parkování zadarmo. Bylo tam fakt krásně. Je tam i takovej přístroj na focení, kde lze pořídit fotky a vyzvednout si je na nějaké internetové adrese. NO A TU SEM ZAPOMNĚL - neví to náhodou někdo prosím?

autor se nepodepsal ani nezanechal email

(Zkuste se obrátit na turistickou informacni kancelar v Kaprunu email: welcome@europasportregion.info nebo na paní Andreu Gaßner email: gassnera@verbund.at z Tauern Touristik - Jirka Hrbáček)
Přidáno 20.6.2005

2005:
Byli jsme tento víkend okolo přehrady Mooserboden. Autobus od Kesselfall Alpenhaus, kde je parking zdarma, stojí letos tam i zpět € 16,50. Jeden směr € 10,00. První nahoru jede 8:10 tak nemá stejně cenu vstávat brzo jako my:-), když chcete teda busem nahoru. Zpáteční poslední od přehrady jezdí nějak kolem 17:30.
Na hrázi přehrady je infocentrum se zajímavou expozicí. WC u konečné Busu na přehradě v provozu s pitnou vodou i přes noc. když odjede poslední bus tak je tam božský klid. Jinak na vršku mezi hrázemi je kopeček Höhenburg. Pro zpestření pobytu tam je docela slušná umělá (betonová) stěnka. Pak je tam o něco výš přírodní skála. Používá ji místní Hochgebirg schule pro výcvik. Asi 6 cest od 2-6 UIAA. Je tam asi i 40 m cvičná ferata, která začíná nad infocentrem.
Jarda Kunc
Přidáno 20.6.2005

2004:
Winterraum mezi hrázemi nám nebyl k přespání nabídnut (srpen 2004), bylo možné přespat jedině v chatce s několika pokoji. Náš pokojík měl 5 lůžek (velice pohodlný, s elektrickým vařičem) za € 7,00 na osobu. K dispozici byl i dražší pokoj s umyvadlem a sprchou. Majitelé jsou opravdu velice příjemní a ochotni vám pomoci.
Aleš Juchelka (www.tatry.cz)
Přidáno 16.8.2004

2003:
Na kopečku mezi oběma hrázemi nádrže Mooserboden se nachází winterraum. Je umístěn v podkroví nejvýše položené chaty (na fotografii je dobře vidět). Přes léto (od konce května do začátku září) se platí € 3,00 za noc, jinak je ubytování zdarma. Chata a přilehlé objekty patří spolku Naturfreunde.
Paní správcová mluví česky a přijme vás s otevřenou náručí!
Pavel
Přidáno 2.6.2003
Pohled na nádrže z "ptačí perspektivy" z Klokerinu 3419 m.n.m. https://sweb.cz/dlouhastreka/taury_f10.htm
Filip
Přidáno 27.5.2003
Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Další související informace na ALPY.NET:
Naturfreunde Hochgebirgsschule Höhenburg ...
Pro oblast Grossglockneru:
Grossglockner - průvodce po této oblasti ...
Rejstřík ...
Mapa oblasti ...
Fotoalbum ...
Ubytování v oblasti Grossglockneru ...
Všeobecné:
Virtuální průvodce ...
Průvodce po dalších oblastech ...
Předpověď počasí ...
WEB kamery on-line ...
ALPY-INFO linka ...
Ubytování ...
Diskuzní fórum ...
Úvodní strana ...
Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
 
Konverze stránky do PDF:
Tuto stránku můžete stáhnout a uložit (vytisknout) jako PDF dokument.
 Nové na ALPY.NET:
Dopravní informace
Dopravní info ...
Rezervace hotelů
Ubytování
Tyto stránky byly vybrány Národní knihovnou ČR jako kvalitní zdroj, který by měl být uchován do budoucna
a stát se součástí českého kulturního dědictví. Stránky jsou archivovány několikrát ročně a jejich záznam
je součástí České národní bibliografie a katalogu NK ČR.

This website has been chosen by the National Library of the Czech Republic as a quality resource to be preserved
for the future and become part of the Czech cultural heritage. It is archived several times a year and its record
is included in the Czech National Bibliography and the National Library catalogue.
 
  Prezentujte se na ALPY.NET - umístěte reklamu do Průvodce po Alpách. Informace o reklamě na tomto webu naleznete zde ...
 
  Zajímavé odkazy: Ortler
  © 1996 - 2021, Jiří Hrbáček - ALPY.NET                     Poslední aktualizace: 26.8.2015 E-MAIL  
> > > Podmínky používání těchto www stránek < < <
> > > Mapa stránek < < <
Vygenerováno 23.04.2021 v 14:07 a nyní načteno z reverzní proxy cache.