Závěr cesty vede okolo usedlosti Fürthermoaralm a potom vzhůru ke koruně hráze přehrady Mooserboden. Nejprve nás čeká sestup a nakonec závěrečný výstup k přehradě Mooserboden. Tato část cesty je snadná a vede turisticky poměrně frekventovanou oblastí.
  Last minute ubytování v Rakousku - sleva až třetina z nájemní ceny
Zvětšit
Ohlédnutí zpět na již zmíněný obtížnější úsek cesty mezi skalou a srázem. Tento úsek je jištěný fixním ocelovým lanem.
Ukaž obrázek ...
Zvětšit
Pohled ze stejného místa na další úsek cesty. Cesta klesá jen mírně, po kamenech překonává potok. Dále vede cesta až téměř nad usedlost Fürthermoaralm a potom serpentinami po louce sestoupí až k téměř k Fürthermoaralm odkud opět začne stoupat až k přehradě Mooserboden.
Ukaž obrázek ...
Zvětšit
Jsme nad usedlostí Fürthermoaralm a po louce sestupujeme dolů. Podivný objekt vlevo dole, kolem kterého vede cesta 726, je podstavec již neexistujícího sloupu nákladní lanovky. Ta sloužila v době výstavby přehrad. U podstavce je mohutný kamenný štít, který sloup lanovky chránil proti lavinám. Jak vypadá usedlost Fürthermoaralm můžeme vidět na tomto obrázku. Je zde i možnost občerstvení a blízko je zastávka autobusové linky Tauernkraft Kaprun.
Ukaž obrázek ...
Zvětšit
U Fürthermoaralm se naše cesta číslo 726 spojila s cestou, která vede od Kesselfall Alpenhaus kolem Fürthermoaralm také k přehradě Mooserboden. Tento, pokud jde o nadmořskou výšku, nejnižší úsek cesty 726 je dobře vidět i v pohledu z cesty číslo 723, která vede po protějším hřebeni. Nyní jsme jen kousek za Fürthermoaralm a velkým obloukem budeme nejprve mírně a později strměji stoupat k Mooserboden. Čeké nás ještě asi tři čtvrtě hodiny stoupání a asi 230 výškových metrů. Ve Virtuálním průvodci najdete i podrobný popis cesty Kesselfall Alpenhaus ⇒ Fürthermoaralm ⇒ Mooserboden.
Ukaž obrázek ...
Sponzorované odkazy:
Zvětšit
Pohled ze stejného místa na závěrečnou část výstupu k Mooserboden. Je to pohled více vlevo než na minulém obrázku.
Ukaž obrázek ...
Zvětšit
Nyní jsme už těsně před cílem naší cesty. Kousek před námi je vidět budovy u přehrady Mooserboden. Nahoře pak vidíme vrcholy Bratschenkopf a Klockerin.
Ukaž obrázek ...
Zvětšit
Pohled zpět od Mooserboden na téměř celý úsek cesty mezi sedlem Nördliche Kammerscharte a Mooserboden. U usedlosti Fürthermoaralm je vidět i cestu, která vede kolem silnice, obchází tunely a klesá k hrázi přehrady Wasserfallboden a dále pokračuje až k parkovištím u Kesselfall Alpenhaus. Ve Virtuálním průvodci najdete i podrobný popis cesty Kesselfall Alpenhaus ⇒ Fürthermoaralm ⇒ Mooserboden.
Ukaž obrázek ...
Zvětšit
Pohled ze stejného místa na vrchol Kitzsteinhornu, okolo kterého vedla naše cesta.
Ukaž obrázek ...

<<< Předchozí obrázek Následující obrázek >>>

Poznámky návštěvníků:
Nikdo zatím k této stránce nepřidal vlastní zkušenosti, informace ani názory. Buďte první a podělte se s ostatními o své pozitivní i negativní dojmy a pomozte zkvalitnit, doplnit nebo opravit informace na této stránce.
Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Mapa volného ubytování v okolí:
 (po zadání data příjezdu a odjezdu se okamžitě na mapě zobrazují volná ubytování i s cenami)
Booking.com
Booking.com Booking.com
Vyberte si ubytování v Rakousku:
Nepřehlédněte:
Image
Jezera Vorderer Langbathsee a Hinterer Langbathsee (video)
Dvojice jezer Vorderer Langbathsee a Hinterer Langbathsee, která jsou vzdušnou čarou asi 8 km severozápadně od Ebensee na jižním konci jezera Traunsee je dosažitelná i autem. Přesněji větší z obou jezer. Ke druhému už musíte pěšky.

Image
Bad Mitterndorf (video)
Bad Mitterndorf vás nezklame v žádném případě. Do Bad Mitterndorfu se vyplatí vyrazit na prodloužený víkend, ale klidně i na dva týdny. Nudit se tu určitě nebudete.

Image
Fageralm: sjezd od Vorderer Fager do údolí (Talabfahrt)
Sjezd po modré a červené sjezdovce od Vorderer Fager (1 790 m n.m.) až do údolí do Forstau (935 m n.m.)

Image
Bad Ischl - prohlídka města (video)
Bad Ischl je známé rakouské lázeňské město. Město má dlouhou historii a je charakteristické jako letní sídlo císařského dvora. Leží v jižní části Horního Rakouska u řeky Traun v centru oblasti Solné komory.

Image
Voda: Velká záhada (Letem světem)
Dva dokumenty, které představují úchvatné objevy, se kterými přišli vědci z celého světa, například z Ruska, Kazachstánu, Švýcarska, Izraele, Spojených států, Velké Británie, Rakouska, Japonska, Argentiny, Číny a Tibetu.

Image
Sölden ski resort review
Sölden je jednou z nejoblíbenějších lyžařských destinací v Alpách, kterou si oblíbili zejména nizozemští a němečtí lyžaři.

Image
Katrin Klettersteig Bad Ischl (video)
Na videu je Katrin Klettersteig - poměrně snadná a příjemná ferrata, jsou zde ale také místa dost exponovaná. Tato zajištěná cesta je poblíž městečka Bad Ischl.

Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Aby komentář viděli i Vaši přátelé, zaškrtněte políčko 'Zveřejnit taky na Facebooku'.
Facebookové stránky ALPY.NET:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam nejaktuálnější informace, diskutujte, ptejte se a sdílejte informace s ostatními milovníky Alp nebo se svými přáteli.
Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
Stránka byla vygenerována 5.2.2023 02:40
Mapa stránek ...