Začátek cesty je Alpincentra a dále vede kolem spodní stanice lanovky na Kitzsteinhornu (Gipfelbahn), výhled je na 3202m vysoký Kitzsteinhorn a ledovec Schmiedingerkees, projdeme kolem spodní stanice sedačkové lanovky Sonnenkarbahn a pokračuje dále do jezera Eissee. Další cesta vede mírně vzhůru po kamenech a směřuje obloukem pod sedlo Nördl. Kammerscharte.
Zvětšit
Z lanovky vystoupíme u moderní budovy Alpincenter, která slouží lyžařům hlavně v zimním období. V létě je zde pouze omezený provoz, ale nalezneme zde otevřené umávárny, záchody občas i nějký obchůdek, nebo půjčovnu lyžařského vybavení. Nahoře na ledovci se většinou lyžuje po ceký rok. Je zde také automatická úschovna menších zavazadel.
Ukaž obrázek ...
Zvětšit
Hned vedle Alpincentra je spodní stanice lanovky, která vede až pod vrchol Kitzsteinhornu (Gipfelbahn). Naše cesta začíná právě zde. Jsme v nadmořské výšce necelých 2 450 m.
Ukaž obrázek ...
Zvětšit
Ještě pohled zpět na horní stanici lanovky Gletscherjet 2, jedné ze dvou přibližovacích lanovek, které vedou k Alpincentru.
Ukaž obrázek ...
Zvětšit
Přímo pod spodní stanicí Gipfelbahn je vidět chatu Krefelder Hütte, která je v nadmořské výšce 2295m.
Ukaž obrázek ...
Zvětšit
Od spodní stanice lanovky (Gipfelbahn) vede naše cesta s číslem 726 pod lanovkou vzhůru a kolem prvního, poměrně malého podpěrného sloupu. Zmínka o sloupu je zde pouze proto, že cestou uvidíme sloup podstatně vyšší, dokonce prý nejvyšší podpěrný sloup na světě.
Ukaž obrázek ...
Sponzorované odkazy:
Zvětšit
Po vystoupání na první menší kopeček, jen pár desítek metrů od Alpincentra, se nám otevře krásný výhled na 3 202 m vysoký Kitzsteinhorn a ledovec Schmiedingerkees. Naše cesta se postupně stáčí vlevo a klesá.
Ukaž obrázek ...
Zvětšit
Když se podíváme dále a ještě více vlevo, můžeme vidět opět stoupající úsek cesty, která prochází sedlem Nördliche Kammerscharte v nadmořské výšce 2 636 m. V sedle také překonáme nejvyšší bod na naší trase.
Ukaž obrázek ...
Zvětšit
Nejprve ale cesta klesá a stáčí se v východu. Projdeme kolem spodní stanice sedačkové lanovky Sonnenkarbahn, ta je ovšem v provozu jen v zimě. Cesta je zatím celkem pohodlná a snadná.
Ukaž obrázek ...
Zvětšit
Hned za spodní stanicí lanovky Sonnenkarbahn překonáme po kamenech ledovcový potok, který vytéká z ledovce Schmiedingerkees a pokračuje dále do jezera Eissee. Jezero z tohoto místa není vidět. Brod lze většinou překonat suchou nohou. Další cesta vede mírně vzhůru po kamenech a směřuje obloukem pod sedlo Nördliche Kammerscharte.
Ukaž obrázek ...

<<< Předchozí obrázek Následující obrázek >>>

Poznámky návštěvníků:
Nikdo zatím k této stránce nepřidal vlastní zkušenosti, informace ani názory. Buďte první a podělte se s ostatními o své pozitivní i negativní dojmy a pomozte zkvalitnit, doplnit nebo opravit informace na této stránce.
Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Kempy v okolí: (řazeno podle vzdálenosti vzdušnou čarou)
Mapa volného ubytování v okolí:
 (po zadání data příjezdu a odjezdu se okamžitě na mapě zobrazují volná ubytování i s cenami)
Booking.com
Booking.com Booking.com
Udělejte si radost a vyberte si dovolenou vašich snů:
Nepřehlédněte:
Image
Placené úseky rakouských silnic
Na této stránce najdete ceny za průjezd vysokohorskými silnicemi, ceny za použití vybraných tunelů, dálničních tunelů i některých zvlášť placených úseků dálnic.

Image
Brixen: sjezd po modré sjezdovce číslo 3 (Zinsberg abfahrt)
Sjezd po pohodové modré sjezdovce číslo 3 Zinsberg abfahrt ve skiareálu Brixen im Thale - SkiWelt. Sjezdovka je vhodná pro začátečníky.

Image
Lyžařské oblasti v rakouských Alpách, přehled skiareálů, informace pro lyžaře
V popisu rakouských lyžařských středisek naleznete sněhové zpravodajství, aktuální počet vleků a lanovek v provozu, mapku lyžařského areálu, stručný popis ski areálu, kontakty na lyžařské školy, předpověď počasí, videa z oblasti, ceny skipasů, informace o ubytování v okolí a další informace.

Image
Cesta z Mayrhofenu přes Edelhütte na Ahornspitze
Typ na jednodenní výlet v oblasti Mayrhofenu (Zillertal). Větší část cesty, minimálně okruh k chatě Edelhütte, se dá naplánovat jako nenáročný rodinný výlet s dětmi. Další část cesty až do sedla, které je jihozápadně od 2973m vysokého vrcholu Ahornspitze, zvládnou děti také.

Image
Lyžařské zájezdy
V lyžařských zájezdech jsou zpravidla zahrnuty služby ubytování (v některých případech se stravováním), skipas, záruka sněhu, Best-Price-záruka, potvrzení o pojištění CK proti úpadku. Dále se můžete pojistit proti stornu a v nabídce je i komplexní cestovní pojištění.

Image
3K K-ONNECTION Kaprun - Maiskogel - Kitzsteinhorn (video)
Z centra Kaprunu šesti lanovkami až na Kitzsteinhorn do výšky 3 029 metrů. Tento řetězec lanovek má celkem 12 km. Překonané převýšení 2 261 metrů je největší ve Východních Alpách.

Image
Karstein (Kitzbüheler Alpen) panorama
Panorama z vrcholu Karstein, který je v rakouském Tyrolsku v horské skupině Kitzbüheler Alpen. Vrchol Karsteinu je v nadmořské výšce 1922 m. Na této stránce najdete panorama z vrcholu s popisem okolních hor.

Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Aby komentář viděli i Vaši přátelé, zaškrtněte políčko 'Zveřejnit taky na Facebooku'.
Facebookové stránky ALPY.NET:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam nejaktuálnější informace, diskutujte, ptejte se a sdílejte informace s ostatními milovníky Alp nebo se svými přáteli.
Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
Stránka byla vygenerována 15.8.2022 23:42
Mapa stránek ...