Začátek cesty je Alpincentra a dále vede kolem spodní stanice lanovky na Kitzsteinhornu (Gipfelbahn), výhled je na 3202m vysoký Kitzsteinhorn a ledovec Schmiedingerkees, projdeme kolem spodní stanice sedačkové lanovky Sonnenkarbahn a pokračuje dále do jezera Eissee. Další cesta vede mírně vzhůru po kamenech a směřuje obloukem pod sedlo Nördl. Kammerscharte.
Zvětšit
Z lanovky vystoupíme u moderní budovy Alpincenter, která slouží lyžařům hlavně v zimním období. V létě je zde pouze omezený provoz, ale nalezneme zde otevřené umávárny, záchody občas i nějký obchůdek, nebo půjčovnu lyžařského vybavení. Nahoře na ledovci se většinou lyžuje po ceký rok. Je zde také automatická úschovna menších zavazadel.
Ukaž obrázek ...
Zvětšit
Hned vedle Alpincentra je spodní stanice lanovky, která vede až pod vrchol Kitzsteinhornu (Gipfelbahn). Naše cesta začíná právě zde. Jsme v nadmořské výšce necelých 2 450 m.
Ukaž obrázek ...
Zvětšit
Ještě pohled zpět na horní stanici lanovky Gletscherjet 2, jedné ze dvou přibližovacích lanovek, které vedou k Alpincentru.
Ukaž obrázek ...
Zvětšit
Přímo pod spodní stanicí Gipfelbahn je vidět chatu Krefelder Hütte, která je v nadmořské výšce 2295m.
Ukaž obrázek ...
Zvětšit
Od spodní stanice lanovky (Gipfelbahn) vede naše cesta s číslem 726 pod lanovkou vzhůru a kolem prvního, poměrně malého podpěrného sloupu. Zmínka o sloupu je zde pouze proto, že cestou uvidíme sloup podstatně vyšší, dokonce prý nejvyšší podpěrný sloup na světě.
Ukaž obrázek ...
Sponzorované odkazy:
Zvětšit
Po vystoupání na první menší kopeček, jen pár desítek metrů od Alpincentra, se nám otevře krásný výhled na 3 202 m vysoký Kitzsteinhorn a ledovec Schmiedingerkees. Naše cesta se postupně stáčí vlevo a klesá.
Ukaž obrázek ...
Zvětšit
Když se podíváme dále a ještě více vlevo, můžeme vidět opět stoupající úsek cesty, která prochází sedlem Nördliche Kammerscharte v nadmořské výšce 2 636 m. V sedle také překonáme nejvyšší bod na naší trase.
Ukaž obrázek ...
Zvětšit
Nejprve ale cesta klesá a stáčí se v východu. Projdeme kolem spodní stanice sedačkové lanovky Sonnenkarbahn, ta je ovšem v provozu jen v zimě. Cesta je zatím celkem pohodlná a snadná.
Ukaž obrázek ...
Zvětšit
Hned za spodní stanicí lanovky Sonnenkarbahn překonáme po kamenech ledovcový potok, který vytéká z ledovce Schmiedingerkees a pokračuje dále do jezera Eissee. Jezero z tohoto místa není vidět. Brod lze většinou překonat suchou nohou. Další cesta vede mírně vzhůru po kamenech a směřuje obloukem pod sedlo Nördliche Kammerscharte.
Ukaž obrázek ...

<<< Předchozí obrázek Následující obrázek >>>

Poznámky návštěvníků:
Nikdo zatím k této stránce nepřidal vlastní zkušenosti, informace ani názory. Buďte první a podělte se s ostatními o své pozitivní i negativní dojmy a pomozte zkvalitnit, doplnit nebo opravit informace na této stránce.
Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Kempy v okolí: (řazeno podle vzdálenosti vzdušnou čarou)
Mapa volného ubytování v okolí:
 (po zadání data příjezdu a odjezdu se okamžitě na mapě zobrazují volná ubytování i s cenami)
Booking.com
Booking.com Booking.com
Vyberte si ubytování v Rakousku se slevou:
Nepřehlédněte:
Image
Voda: Velká záhada (Letem světem)
Dva dokumenty, které představují úchvatné objevy, se kterými přišli vědci z celého světa, například z Ruska, Kazachstánu, Švýcarska, Izraele, Spojených států, Velké Británie, Rakouska, Japonska, Argentiny, Číny a Tibetu.

Image
Lyžařské středisko Sölden
Skiareál Sölden je na konci údolí Ötztal v rakouském Tyrolsku. V horní části lyžařského areálu jsou dva ledovce - strmější Rettenbach a mírný Tiefenbach. S nedostatkem sněhu zde v celé dlouhé zimní sezóně nebývá žádný problém, v každém případě spodní část lyžařského areálu může být i uměle zasněžována.

Image
Bad Ischl - prohlídka města (video)
Bad Ischl je známé rakouské lázeňské město. Město má dlouhou historii a je charakteristické jako letní sídlo císařského dvora. Leží v jižní části Horního Rakouska u řeky Traun v centru oblasti Solné komory.

Image
Lyžařské oblasti v rakouských Alpách, přehled skiareálů, informace pro lyžaře
V popisu rakouských lyžařských středisek naleznete sněhové zpravodajství, aktuální počet vleků a lanovek v provozu, mapku lyžařského areálu, stručný popis ski areálu, kontakty na lyžařské školy, předpověď počasí, videa z oblasti, ceny skipasů, informace o ubytování v okolí a další informace.

Image
Výlet okolo 6 jezer na Tauplitzalm (video)
Pohodová túra kolem šestice horských jezer a jezírek v oblasti Tauplitzalm na jižním cípu Totes gebirge v rakouských Alpách je vhodná i pro rodiny s dětmi a projedete ji v kratší verzi i s kočárkem. Smaragdová jezera obklopují skalnaté vrcholy i krásná horská panoramata.

Image
Rakouská dálniční známka
Kolik stojí rakouská dálniční známka. Kam se nalepuje. Dá se koupit přes internet? Jak funguje elektronická dálniční znánka. Na kterých úsecích dálnic není potřeba. Kompletní informace o rakouských dálničních známkách.

Image
Fageralm: sjezd od Vorderer Fager do údolí (Talabfahrt)
Sjezd po modré a červené sjezdovce od Vorderer Fager (1 790 m n.m.) až do údolí do Forstau (935 m n.m.)

Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Aby komentář viděli i Vaši přátelé, zaškrtněte políčko 'Zveřejnit taky na Facebooku'.
Facebookové stránky ALPY.NET:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam nejaktuálnější informace, diskutujte, ptejte se a sdílejte informace s ostatními milovníky Alp nebo se svými přáteli.
Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
Stránka byla vygenerována 6.12.2023 18:22
Mapa stránek ...