Rakouská lyžařská střediska budou jistě i v sezóně 2018/19 spolu s těmi italskými nejvyhledávanějším cílem pro hodně českých lyžařů a snowboardistů. V tomto přehledu se dozvíte, jaké novinky si pro návštěvníky v zimní sezóně 2018/2019 některá ze známých středisek zimních sportů v rakouských Alpách připravily.
  Last minute ubytování v Rakousku - sleva až třetina z nájemní ceny

Novinky v rakouských skiareálech v sezóně 2018/2019

Obrázek
horní stanice lanovky Gaislachkoglbahn, Sölden
Sölden
Na vrcholu Gaislachkogl nad Söldenem v 3 048 metrech nad mořem můžete nahlédnout do fascinujícího světa agenta 007. Je tam nový zážitkový svět James Bond Erlebniswelt „007 ELEMENTS“.

Saalbach-Hinterglemm
- nová 10 místná kabinka Kohlmaisgipfel s kapacitou 3200 osob za hodinu místo staré kabinky.
- nová krytá 8 sedačka Asitzmulde s vyhřívanými sedadly a bublinami místo původní 6 sedačky.

Sponzorované odkazy:
Kaprun Maiskogel Kitzsteinhorn
V oblasti Kaprun - Kitzsteinhorn probíhá stavba projektu K-onnection (Kaprun - Maiskogel - Kitzsteinhorn) - lanovkové propojení centra Kaprunu a ledovce Kitzsteinhorn. Přímo z Kaprunu povedou dvě nové lanovky na Maiskogel a odtud bude pokračovat další lanovka do ledovcové oblasti Kitzsteinhornu na Langwiedboden. Kaprun tedy získá přímý přístup lanovkama až do 3 029 metrů nad mořem. Pro letošní rok je naplánováno spuštění úseku Kaprun - Maiskogel a to někdy ještě před Vánoci. V provozu bude i Kaprun Center u nástupu lanovky v centru města, kde je servisní středisko, pokladny, informace, skidepo s více než 2 000 místy a obchod se sportovním zbožím.
Celá trasa až k ledovci bude kompletně otevřena až v prosinci 2019.

Kaprun - Kitzsteinhorn
U lanovky Kristallbahn je nová Skiline Speedcheck Piste - sjezdovka s měřením času.
V oblasti Kitzlift je Skimovie-Strecke, kde bude průjezd trasy s obřím slalomem natáčet kamera.

Obergurgl-Hochgurgl
Lanovka Kirchenkarbahn byla kompletně zprovozněna. Lanovka vyveze lyžaře ve dvou sekcích během 9 minut do nadmořské výšky 2 839 metrů. Kabiny mají vyhřívaná sedadla, v lanovce pocítíte méně otřesů při jízdě a má i plynulejší a tišší odjezd a dojezd kabinek ve stanicích.
Pro vyznavače freeride vznikly nové oblasti po obou stranách horní stanice lanovky Kirchenkarbahn.

Hochzeiger
“Pitzis Morgenrunde” se koná každou středu od ledna do března 2019. Už v půl osmé ráno (ještě před všemi ostatními lyžaři) mohou lyžaři a snowboardisté vyrazit po čerstvě upravených sjezdovkách v oblasti Hochzeiger směrem do údolí v doprovodu zkušeného týmu průvodců. Po dojezdu následuje společná snídaně všech účastníků.

Pitztaler Gletscher
Na ledovci Pitztaler Gletscher je nový Skitourenpark (první Skitourenpark v Tyrolsku). Zahrnuje oblast nejvyššího tyrolského vrcholu Wildspitze, Petersennspitze a Fernerkogl.
Skitourenpark
Skitourenpark Pitztaler Gletscher
Jen čtyřikrát za sezónu můžete zažít akci “Západ slunce ve 3 440 metrech”. Na “Střeše Tyrolska” v Café 3.440 můžete zažít atmosféru západu slunce. Akce se koná 20. října 2018, 27. prosince 2018, 16. ledna 2019 a 1. února 2019. Sraz účastníků je v 15:45 u nástupní stanice Gletscherexpressu, pokračuje nahoře v Café 3.440 a v půl sedmé se odjíždí lanovkami zpět do údolí.
Nový společný skipas pro šest lyžařských oblastí (Pitztaler Gletscher, Rifflseebahn, Hochzeiger, Imster Bergbahnen, Kaunertaler Gletscher a Winterberg Fendels) s názvem “Gletscherpark Card Ski & Schnee Winter”. Skipas pokrývá přes 120 kilometrů sjezdových tratí a má jednu velkou výhodu, děti do 10 let jezdí zdarma ve stejném časovém období, na které si koupil tento skipas jeden z rodičů.
Skiareál Pitztaler Gletscher má nově taky jeden dost veliký problém: lanovka Wilspitzbahn nesmí vozit lyžaře. Lyžařská cesta Skiweg „Brunnenkogel“ u horní stanice lanovky Wilspitzbahn byla uzavřena a lyžaři tak nemohou od lanovky odjíždět na sjezdovky. Doufejme, že se problém rychle vyřeší. Více informací naleznete zde ...

Ellmau
Novinkou v Ellmau je výstavba rozsáhlých podzemních garáží u nástupní stanice lanovky na vrchol Hartkaiser. Systém Ski-in Ski-out umožní návštěvníkům skiareálu pohodlné parkování s přímým vstupem do areálu lanovky. Na stejném místě je i nový hotel. Pro ubytované má poloha hotelu ohromnou výhodu v tom, že mohou nazout boty a lyže přímo u dveří hotelu a vyrazit na sjezdovku.

Scheffau
V dětském lyžařském areálu KinderKaiserland v Scheffau startuje nový projekt “Helping hands”, který má usnadnit výuku nejmenších dětí a zajistit jejich maximální bezpečnost. Je zde nový krytý posuvný koberec, jehož šířka umožňuje, aby se vedle sebe mohli postavit dva až tři lidé. Další novinkou jsou krátké lyžařské mini lekce pro nejmenší děti od dvou let, které se pod názvem Super Mini Samstage konají každou sobotu. Délka lekce je 45 minut a začíná v 10 hodin a potom každou celou hodinu.

Söll
Středisko Söll se už pár let prezentuje jako “čarodějnický region”. Čarodějnice potkáte na sjezdovkách, v restauracích, při nočním sáňkování a lyžování ve zdejším největším nočním lyžařském regionu v Rakousku. ?
Letošní novinkou je čarodějnický rychlostní úsek “Hexenschuss” a zážitková vlna “Hexenwelle” na sjezdovce číslo 46.

Stubaier Gletscher
Letošní novinkou je BIG Family Slopestyle v oblasti Gamsgarten, kde mohou už ti nejmenší trénovat freestylové skoky.

Milders (Stubaital)
Na svahu Sonnenbergbahn v Milders (na příjezdu ke Stubaier Gletscher v údolí Stubaital) se bude 15.ledna 2019 konat první Ski Nightshow. Své jizdy ve formacích budou předvádět instruktorky a instruktoři lyžování.

Bad Kleinkirchheim
Během akce Ski-Food-Hopping, která bude probíhat od 8. do 23. prosince 2018 mohou návštěvníci ochutnávat korutanské speciality přímo na svazích. Čtyři horské chaty a restaurace s nabídkou regionálních specialit se na čtyřech různých místech skiareálu zapojily do programu, který umožňuje poznat lyžařský resort i po stránce gastronomické. Stačí se přemisťovat od jedné restaurace ke druhé a chutnávat. Zaplatíte jen jednou a ochutnávat můžete čtyřikrát.
Pokud budete tuto gastronomickou trasu absolvovat 9. prosince, můžete ji absolvovat v malé skupině v doprovodu lyžařské legendy a olympijského vítěze Franze Klammera. Ten vám kromě výkladu týkajícího se korutanských specialit ukáže i lyžařské triky, poopraví vám styl a dá pár užitečných lyžařských rad. Franze Klammera můžete osobně potkat i na akci Early Morning Skiing, kdy si společně s ním vychutnáte východ slunce a uděláte první stopy na čerstvě upravených sjezdovkách. Tato akce se bude konat 15. ledna a 3., 5. a 26. února 2019.

Kaunertaler Gletscher
Snowpark ve skiareálu Kaunertaler Gletscher byl kompletně přestavěn a přemístěn do oblasti lanovky Karlesjochbahn. Nový park “The Nature Run” lépe splývá s krajinou a nabízí řadu mimořádných atrakcí v tématicky uspořádaných sekcích. Park je vhodný nejen pro zkušené jezdce ale i pro začátečníky. Zdejší “Waves” jsou ideální pro nácvik prvních skoků.

Flachau
Ve skiareálu Flachau vznikla trasa po stopách místní světové lyžařské hvězdy Hermanna Maiera. Trasa vede po nejhezčích místech střediska a nabízí krásné panoramatické výhledy. Na této trase najdete i nové “Skimovie Strecken” (úseky, kde kamery natáčejí jízdu), Speedchecks (měřené úseky) a Fotopoints (nejlepší místa pro focení).

Shuttleberg Flachauwinkl – Kleinarl, Wagrain
Od letoška jsou v provozu nové automaty skiosk® (skipasový výdejní automat) u pokladen ve Flachauwinklu. Je zde možné zakoupit skipasy kdykoli (hodinové, denní a vícedenní skipasy). Můžete zde vrátit čipové karty, platit můžete platební kartou. Obsluha automatů probíhá prostřednictvím dotykové obrazovky.
Ve skiareálu probíhá stavba propojení Wagrain - Kleinarl. Přes tři kilometry dlouhá kabinová lanovka bude v provozu až v příští lyžařské sezóně (prosinec 2019) a propojí Schuttleberg s lyžařským areálem Wagrain. Jízda lanovkou mezi středisky bude trvat dvanáct minut.
V poslední zatáčce sjezdu Kleinarl se buduje lyžařská stezka (Skiweg) Skiweg Kleinarl Süd. Tato uměle zasněžovaná cesta povede přímo do Kleinarlu k nástupní stanici lanovky Champion Shuttle Talstation a díky zasněžování bude v provozu po celou lyžařskou sezónu.

Hinterstoder
V Hinterstoderu je od letoška rozšířený dětský areál “Sunny Kids Park”. Je zde nová budova se zázemím, přidány byly dva nové posuvné pásy a celý prostor byl rozšířen. Děti do deseti let v doprovodu minimálně jednoho rodiče jezdí v celém lyžařském středisku pouze za tři eura. Pokud si jeden z rodičů zakoupí sezónní skipas, tak dítě do deseti let jezdí zcela zdarma.

Serfaus-Fiss-Ladis
V nejvyšším bodě skiareálu na Masnerkopfu 2 828 m n.m. je nová vyhlídka.
Ve středisku zvýšili lavinovou bezpečnost. Novými protilavinovými zábranami byla vybavena oblast Obere Scheid a Masnerkopf.
Z mezistanice lanovky Schönjochbahn vede nová zimní stezka přes Gample až ke Fisser Kuhalm nebo Frommesalp.

Vyberte si ubytování v Rakousku se slevou:
Zillertal - Fügen
Ve Fügenu otevřeli v aquparku Erlebnistherme Zillertal 134 metrů dlouhý tobogán, který se sjíždí na nafouknutých kolech. Je zde také nová panoramatická sauna s teplotou 80 až 100 stupňů a s výhledem na údolí a okolní hory.

Zillertal - Mayerhofen
Nová Skimovie Strecke (úsek natáčený kamerou) je na sjezdovce číslo 16 u lanovky Möslbahn, která propojuje Mösl am Hochschwendberg vrcholem Penken nad Mayerhofenem. Bezplatné video si pak můžete stáhnout na www.skiline.cc. Pokud sjedete sjezdovku číslo 16 během šesti dnů desetkrát, můžete se zúčastnit tzv. MöslChallenge. Vyhrát potom můžete denní skipasy pro lyžařskou oblast Mayerhofen.
Od horní stanice lanovky Penkenbahn směrem ke Gschösswandhaus vede nová zimní stezka “Zeitreise” (Cesta časem).

Zillertal - Kaltenbach Hochfügen
Nová lanovka Wimbachexpress nahradila původní sedačkovou lanovku Krössbichlbahn. Wimbachexpress má gondoly pro 10 osob, jízda trvá necelých 7 minut a kapacitu má 2620 osob za hodinu. Na horní stanici je nová restaurace Albergo.

Tuxertal
V oblasti Rastkogel mezi Tuxem a Finkenbergem nedaleko horní stanice lanovky Rastkogelbahn najdou děti velký sněhový tunel, vlnovou dráhu a spoustu další nevšedních i naddimenzovaných sportovních dětských atrakcí.

Hochkrimml
Obrázek
Snídaně na vrcholku Plattenkogel
Snídaně s východem slunce na vrcholku hory Plattenkogel. Lanovka Plattenkogel X-Press 2 odjíždí v 6:30 ráno a u vrcholového kříže čeká snídaně pod širým nebem. Akce se koná vybraný den od pondělí do čtvrtka v závislosti na počasí. Na akci se musíte předem přihlásit a organizátoři vám podle počasí zatelefonují, který den se akce bude konat. Cena je € 29
Tento výčet novinek v rakouských skiareálech pro zimní sezónu 2018/19 jistě není vyčerpávající. Snažil jsem se ale najít novinky ve známých a větších lyžařských střediscích.
Booking.com Booking.com
Poznámky návštěvníků:
Nikdo zatím k této stránce nepřidal vlastní zkušenosti, informace ani názory. Buďte první a podělte se s ostatními o své pozitivní i negativní dojmy a pomozte zkvalitnit, doplnit nebo opravit informace na této stránce.
Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Aby komentář viděli i Vaši přátelé, zaškrtněte políčko 'Zveřejnit taky na Facebooku'.
Facebookové stránky ALPY.NET:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam nejaktuálnější informace, diskutujte, ptejte se a sdílejte informace s ostatními milovníky Alp nebo se svými přáteli.
Nepřehlédněte:
Image
Jezero Almsee (video)
Na severním okraji pohoří Totes Gebirge je krásné jezero Almsee, které je snadno dostupné autem a kolem kterého vede hezká procházková trasa. Zároveň je zdejší parkovište i vhodným nástupním místem pro náročnější tůry.

Image
Vysokohorská silnice Grossglockner Hochalpenstrasse
Alpská vysokohorská silnice Großglockner Hochalpenstraße vede jednou z nejkrásnějších částí národního parku Vysoké Taury (Hohe Tauern) – od střediska Fusch a osady Ferleiten na severní straně do městečka Heiligenblut na straně jižní.

Image
Voda: Velká záhada (Letem světem)
Dva dokumenty, které představují úchvatné objevy, se kterými přišli vědci z celého světa, například z Ruska, Kazachstánu, Švýcarska, Izraele, Spojených států, Velké Británie, Rakouska, Japonska, Argentiny, Číny a Tibetu.

Image
Lyžařské oblasti v rakouských Alpách, přehled skiareálů, informace pro lyžaře
V popisu rakouských lyžařských středisek naleznete sněhové zpravodajství, aktuální počet vleků a lanovek v provozu, mapku lyžařského areálu, stručný popis ski areálu, kontakty na lyžařské školy, předpověď počasí, videa z oblasti, ceny skipasů, informace o ubytování v okolí a další informace.

Image
Jezera Vorderer Langbathsee a Hinterer Langbathsee (video)
Dvojice jezer Vorderer Langbathsee a Hinterer Langbathsee, která jsou vzdušnou čarou asi 8 km severozápadně od Ebensee na jižním konci jezera Traunsee je dosažitelná i autem. Přesněji větší z obou jezer. Ke druhému už musíte pěšky.

Image
Bad Ischl - prohlídka města (video)
Bad Ischl je známé rakouské lázeňské město. Město má dlouhou historii a je charakteristické jako letní sídlo císařského dvora. Leží v jižní části Horního Rakouska u řeky Traun v centru oblasti Solné komory.

Image
Traunstein po cestě Naturfreundesteig a Mairalmsteig (video)
Na východní straně jezera Traunsee vede hezká panoramatická cesta na vrchol Traunstein a k chatám Gmundner Hütte a Traunsteinhaus. Trasa má převýšení 1300 m.

Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
Stránka byla vygenerována 28.2.2024 07:33
Mapa stránek ...