Skiareál Stubaier Gletscher je na konci 34 km dlouhéh údolí Stubaital asi 45 minut jízdy autem od Innsbrucku v rakouském Tyrolsku. Oblast Stubaital zahrnuje 3 lyžařská centra: ledovec Stubai, Fulpmes/Schick 2000 a Steinach. Skiareál Stubaier Gletscher je vůbec nejrozsáhlejším ledovcovým areálem v Rakousku. V provozu bývá tento areál od října do června. V horních částech ledovce jsou velmi přehledné a mírné sjezdovky. Dlouhé sjezdy pak vedou do mezistanice nebo až do údolí. Všechny hlavní sjezdovky obsluhují pohodlné sedačkové lanovky. Stubaiský lyžařský areál je celkem na pěti ledovcích a celý je dostatečně propojen lanovkami. Freerideři mají v tomto ledovcovém arálu k dispozici mapu vhodných lokalit s vyznačeným sklonem svahů včetně lavinového nebezpečí. Pro běžkaře je přímo na ledovci upravovaný okruh a snowboardisté zde najdou snowboardpark. Níže najdete také odkaz na interaktivní panoramatickou mapu, na které se zobrazuje aktuální stav provozu vleků a lanovek i aktuálně otevřené sjezdovky, restaurace a další užitečné informace. K dispozii jsou aktuální ceny skipasů pro sezónu 2023/2024. Pokud hledáte ubytování v okolí Stubaier Gletscher, tak na mapce níže rovnou uvidíte, kde a za jakou cenu se můžete ubytovat.

Skiareál Stubaier Gletscher

Nadmořská výška: 1.750 - 3.210 m n. m.

Stubaier Gletscher
Sjezdové tratě: [km]Celkem:
Snadné23
Středně obtížné15
Obtížné4
42
Vleky a lanovky: [počet]Celkem:
Lyžařské vleky14
Sedačkové lanovky7
Kabinové a pozemní lanovky5
26
Z toho v provozu: (9.12.2023)17
Celková kapacita je asi 40.000 osob/hod 
Sněhové zpravodajství pro oblast
Stubaier Gletscher:
 na vrcholech 180 cm
Stav sněhu 9.12.2023
 v údolí 60 cm
Zvětšit
Zimní lyžařská mapa a mapa okolí ...
Lyžařská sezóna:
od 16.10.2023 do 19.5.2024
Provozní doba:
8:00 - 16:15
E-Mail: info@stubaier-gletscher.com
Telefon: +43 5226 8141
Internet: www.stubaier-gletscher.com
Mapa volného ubytování v okolí:
 (po zadání data příjezdu a odjezdu se okamžitě na mapě zobrazují volná ubytování i s cenami)
Booking.com
Sponzorované odkazy:
Stubaier Gletscher - Mutterbergalm (1750 m n.m.) orientační předpověď počasí:
Skipas Stubaier Gletscher - ceny skipasu pro sezónu 2023/2024:
  Ceny zde uvedené jsou pouze orientační a slouží hlavně pro srovnání cen v jednotlivých lyžařských střediscích v hlavní zimní sezóně. Každý skiareál má na svých webových stránkách vlastní podrobný ceník, kde naleznete mnohem více tarifů a také ceny pro vedlejší lyžařskou sezónu nebo pro rodiny s dětmi či seniory. Odkaz na webové stránky skiareálu i telefonické a mailové kontakty naleznete v horní části stránky pod náhledem lyžařské mapky.
Stubaier Gletscher skipas 2024 - aktuální ceny pro letošní zimní sezónu (2023/2024):
ceny v Euro 1 den 1 den (od 12:00) 2 dny 5 dnů
Dospělí 63,60 55,20 123,60 261,90
Děti 31,80 27,60 61,80 131
- přibližnou cenu v Kč zjistíte po kiknutí na cenu v €
Skiline – vyhodnocení sjezdů a celkového převýšení podle skipasu:
  Po ukončení lyžování si ve většině lyžařských středisek můžete ve speciálním zařízení (Skiline kiosku) nechat vyhodnotit svůj skipas. Získáte tak přehled o počtu ujetých kilometů, celkovém převýšení i grafické znázornění vašeho lyžařského dne. Údaje si můžete nechat vytisknout. Služba je zdarma a Skiline kiosky najdete většinou poblíž pokladen, kde se skipasy prodávají.
  „Skiline“ zaznamenává v časovém průběhu pomocí profilu celkového převýšení veškeré tratě, které jste v lyžařské oblasti absolvovali. Obsahuje přesný seznam lanovek a vleků, které jste použili, celkové výškové převýšení a odhad ujetých kilometrů. Jako registrovaný uživatel obdržíte navíc celkové vyhodnocení všech vašich lyžařských dnů během lyžařské sezóny.
  Pokud nemáte čas, nebo zapomenete provést vyhodnocení skipasu přímo u sjezdovky, není to žádný problém - Skiline je dostupný i na internetu. Na webové stránce Skiline zvolíte lyžařské středisko, zadáte číslo svého skipasu a můžete sledovat své výkony i třeba videa..
Dovolená na sněhu Neustift – poklad zimní královny!
Příjezd
Další informace o lyžařské oblasti Stubaier Gletscher:
    Od parkovišť na Mutterbergu (na 6 prkovištích je místo pro 2500 aut) vedou souběžné kabinové lanovky k mezistanici Fernau [2300m]. Z této stanice pokračuje dále levá lanovka k restauraci Eisgrat [2900m] a pravá ke stanici Gamsgarten [2620m]. Obě tyto lanovky vedou nad hlavním a nejfrekventovanějším ledovcem Eisjoch. Od Gamsgarten vede nová moderní šestisedačka Eisjoch. Je to první lanovka ukotvená zčásti přímo v ledovci a má kapacitu až 3000 os./hod. Z Eisgratu můžete pokračovat ještě výš. Další kabinková lanovka vede až do výšky 3150 m, což je nejvyšší bod celého lyžařského areálu. Z Gamsgarten pokračují další lanovky na Daunkopf, Rotadlkopf nebo zase na Eisgrat. A nakonec třetí směr z Fernau vede k Bodelehutte a dále pak na Pfaffengrat. Freeridisti mají v lyařském areálu Stubaier Gletscher 19 km neupravovaných tratí, pro snowboardisty je připravený areál v blízkosti stanice Eisgrat - snowboardpark s halfpipe a skoky. Dokonce i běžkaři mají pro sebe přímo na ledovci asi 4,5 km dlouhý upravovaný okruh. Přímo ve skiareálu je několik restaurací a to převážně v oblasti Eisgrat a Gamsgarten. Při cestě zpět k parkovištím většina lyžařů využívá kabinkovou lanovku z Fernau. Od Gamsgarten je až do začátku května možný sjezd Wilde Grub´n (označený jako skiroute) až zase zpět k dolní stanici lanovek na Mutterbergu. Je to 10 km dlouhý sjezd s převýšením 870 m. Je to náročný, dlouhý a neupravovaný sjezd. Pro unavené a méně zkušené lyžaře rozhodně není vhodný. Pokud budete sjíždět až od horní stanice vleků na ledovci je převýšení cca 1400 m. Výhodou pro rodiny je, že zde děti do deseti let v doprovodu jednoho z rodičů jezdí na všech vlecích zdarma. Využit můžete celoúdolní skipas Stubaier Super Ski Pass, který již od 2 dnů opravňuje nejen k volnému využívání skibusů, ale také k bezplatné návštěvě bazénů v Neustiftu a Fulpmes. Dětským centrem ledovce je Gamsgarten, kde je lyžařská škola, nechybí zde školka na hlídání dětí a venku ve snowparku je velký sněhový hrad.

Na dvou a vícedenní permanentky (chipové karty) se skládá vratná záloha € 3, fotky na permanentky nejsou vyžadovány. Pro vyřízení slev je potřeba předložit cestovní pas. Skipasy lze pohodlně koupit i v Neustiftu (proti pumpě ARAL) a v Mildersu.

Celkově lze říci, že výhodou této oblasti je dobrá dostupnost, velká přepravní kapacita a výborná úroveň služeb. Nevýhodou je poměrně hodně lyžařů hlavně o sobotách, nedělích a svátcích a absence většího počtu náročných terénů.

Přístup autem:
    Vzdálenost z Prahy je asi 580 km. Na trase Praha, Rozvadov, Mnichov, Kufstein, Innsbruck je možné z větší části využít dálnice a cesta trvá osobním autem asi 6 a půl až 7 hodin. V Innsbrucku nepokračujte po Brennerautobahn, platí se zde mýto. Odbočte z dálnice na místní silnici směrem na Neustift.

Lyžařská škola Schischule Neustift Stubaier Gletscher:
kancelář Gamsgarten je otevřená denně od 9 hod
Tel.: +43 5226 2540 (hlavní kancelář)
Tel.: +43 5226 8108 (kancelář Gamsgarten)
E-Mail: info@schischule-neustift.com

Turistické informační centrum Tourismusverband/Reisebüro Neustift im Stubaital
A-6167 Neustift im Stubaital
Tel.: +43 5226 2228
E-Mail: tv.neustift@neustift.at
Trasa autem z Prahy do lyžařského střediska Stubaier Gletscher:
Typ pro Vás: Pokud si chcete některou z navržených tras do skiareálu Stubaier Gletscher odeslat přímo do svého mobilního telefonu, klikněte na mapě na 'Další možnosti'.
Booking.com Booking.com
Stubaier Gletscher - spodní stanice lanovek
Stubaier Gletscher - spodní stanice lanovek
Vyberte si ubytování v Rakousku:
Poznámky návštěvníků:

2012:
Počátkem března jsme byli na Stubai. Bylo to naprosto super a to do Alp jezdíme často. Nádherné sjezdovky, moderní sedačky, žádné fronty ani o víkendu a naprosté azuro. Kaprun také super, ale Stubai je mnohem rozmanitější. V červenci se mají modernizovat vleky na Pitztalu, tak to na podzim pojedeme vyzkoušet. Určitě dám vědět.
Jana Liberec
Přidáno 28.3.2012

2010:
Letos jedeme již po třetí a moc se sem těšíme. Využíváme hlavně toho, že děti do 10 let mají permanentky zdarma. Loni jsme byli o velikonocích a bylo mraky lidí, když vydržíte frontu pod lanovkama, nahoře si to určitě užijete. Čekání max. 10min vynahradí několik km dlouhá sjezdovka. To se u nás bohužel nestane. Počasí bylo luxusní, azuro, krátkej rukáv, no pohádka.
Kdo má dětičky, který začínaj lyžovat, nebo už zvládaj, tak tomu to vřele doporučuji.
s pozdravem skol BoB
Přidáno 10.3.2010

2009:
Včera jsme se vrátili z Pitztalu. Na doporučení známých jsme si utrhli volno v týdnu a
vyplatilo se :-). Žádné čekání. Když člověk není nedočkavý a nechá se na ledovec vyvézt okolo 10. hod, dopoledne netlačí se ani ve vláčku Pitzexpress. Rakušáci se také hodně zlepšili v úpravě skezdovek a i když druhý den lyžování napadlo 40 cm prašanu další den už byly sjezdovky pěkně stažené. Jinak krom manžestrů je zde i poměrně slušný výběr volných térenů (pokud se přihlédne jak velké středisko je).
V lednu se už těšíme na příjmený i když zřejmě mrazivý týden lyžování.
Mates
Přidáno 11.12.2009

2008:
Byl jsem tam o svátcích 15-17. listopadu. Polyžováníčko velmi slušné, úprava sjezdovek by zasloužila trochu větší péči, ale při tom velkém množství lyžařů to ale asi nemůže být lepší. Každopádně nedoporučuji tam jezdit o víkednu či podobných svátcích! Měl jsem pocit, že je tam 90% čechů - fronty u vleků byly až 15 minut. Parkovacích míst bývá ve špičce málo, takže musíte použít autobus 11 km od gondol, večerní návrat nemusí být příjemný - čekání na gondolu a autobus odhaduji na 2x30 minut. Není vyjímkou ranní popojíždění ve frontě až 60 minut. Každopádně se o zimní sezóně těším na středisko Serfaus - Fiss - Ladis. Tam vás nic takového naštěstí nečeká. Ale jináč Stubai považuji za nejlepší ledovec, který jsem měl možnost poznat.
autor se nepodepsal
Přidáno 24.11.2008
My jsme tedy byli na Stubai v únoru 2008 a všechno bylo ok, docela mě teď překvapují informace o špatné úpravě sjezdovek a lhaní o sněhu. Rozhodně v době únor 08 to bylo vcelku ok.
Filip
Přidáno 1.11.2008
Jezdil jsem na mnoha místech Alp, ale svou neupraveností mě Stubai velice nemile překvapil - a navíc se Rakušané naučili lhát o množství sněhu stejně tak dobře, jako mnohá 'střediska' u nás.
Martin
Přidáno 22.10.2008
Nejlepší lyžovačka je STUBAITAL GLETSCHER, samozřejmě není to nic náročného, ale černých sjezdovek je v Krušných horách dost:-))))
Katy
Přidáno 3.10.2008
Měli jsme asi smůlu. Štubai krásná. Sjezdovky, ale jak u nás v Rokytnici před dvaceti lety neupravené, samé boule. Jel jsem za manžestrem utratil 15 000 a pak tohle. Štubaj už nikdy.
Jarda
Přidáno 23.4.2008

2007:
Štubaiský ledovec je nádherné místo. Jezdíme sem lyžovat v lednu protože zde bývá poměrně málo lidí, na rozdíl od plné sezóny. Bývají zde obrovské mrazy což nám, skalním lyžařům nevadí. Větší problém nastává, když v noci nasněží čerstvý sníh, tak Rakušané na rozdíl od Italů prostě neupravují tratě, takže se nám stalo že sjezdovky po dvou dnech vypadaly jako Hromovka nebo Medvědín před 2Oti lety. Jinak je to tam báječné lyžování. Všem doporučuju!!
Radek
Přidáno 22.10.2007
Znám všechny rakouské ledovce - Stubai spolu s Hintertuxem vedou a vřele doporučuji. Jedinou vadou na kráse je opravdu to, že chybí, když není v provozu Wilden Gruben, alespoň jedna pořádná černá sjezdovka. Před týdnem jsem se vrátil z Pitztalu - zlepšil se hodně vybudováním nových kabinek a vyhřívaných šestisedaček, ale nejlepší sjezdovka z 3440 (?) je obsluhována hrozným spřežením čtyř kabinek po max.18 lidech a pořád se čeká jak při nástupu, tak asi v polovině jízdy.... Široká a dlouhá sjezdovka ale stojí za to! Příjemná není ani jízda "Pitztal expresem", který vyvolá vzpomínku na tragédii z Kaprunu ... I zde je nepříjemné čekání, zvl. je -li více lidí. Dopravní kapacita je najednou 160 lidí. Dobrý je i Sölden, spíše pro nenáročné lyžaře a rodiny Möltal a Kaprun-Kitzsteinhorn, nejslabší jak dopravou, tak pisty Kaunertal.
jip
Přidáno 19.4.2007

Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Skigebiet Stubaier Gletscher- Ein Flug über die Pisten - video
Stubaier Gletscher intro movie - video
Stubaier Gletscher Skifahren März 2014 - video
Freeriden Tirol | POWDER DEPARTMENT im Skigebiet Stubaier Gletscher - video
Informace o poloze lyžařského střediska a silničních vzálenostech:
Interaktivní panorama
Interaktivní panorama - zobrazuje se aktuální stav provozu v lyřařském středisku.
Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Aby komentář viděli i Vaši přátelé, zaškrtněte políčko 'Zveřejnit taky na Facebooku'.
Facebookové stránky ALPY.NET:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam nejaktuálnější informace, diskutujte, ptejte se a sdílejte informace s ostatními milovníky Alp nebo se svými přáteli.
Nepřehlédněte:
Image
Inteligentní stromy - německý dokumentární film (Letem světem)
Experimenty prokázaly, že jsou stromy důmyslně a komplikovaně propojené, sdílejí živiny, informace, přeposílají si varovné signály a předávají zkušenosti.

Image
Jezero Laudachsee (video)
Jen kousek východně od jezera Traunsee je uprostřed hor jezero Laudachsee, které je v létě na horské jezero poměrně teplé. V zimě si na něm můžete ale bez problémů zabruslit.

Image
Jezero Offensee (video)
Trochu zastrčené jezero Offensee najdete na západním konci pohoří Totes Gebirge v nadmořské výšce 649 m. Jezero je snadno dostupné i autem, je vhodné ke koupání i k procházkám.

Image
Traunstein po cestě Naturfreundesteig a Mairalmsteig (video)
Na východní straně jezera Traunsee vede hezká panoramatická cesta na vrchol Traunstein a k chatám Gmundner Hütte a Traunsteinhaus. Trasa má převýšení 1300 m.

Image
Zajištěná cesta Priel Klettersteig (video)
Dlouhá zajištěná cesta Priel Kletterteig (obtížnost D) měří 2.130 metrů a až k vrcholovému kříži na nejvyšším vrcholu Totes Gebirge Grosser Priel ve výšce 2.515 m n.m. překonává převýšení 900 metrů.

Image
3K K-ONNECTION Kaprun - Maiskogel - Kitzsteinhorn (video)
Z centra Kaprunu šesti lanovkami až na Kitzsteinhorn do výšky 3 029 metrů. Tento řetězec lanovek má celkem 12 km. Překonané převýšení 2 261 metrů je největší ve Východních Alpách.

Image
Karstein (Kitzbüheler Alpen) panorama
Panorama z vrcholu Karstein, který je v rakouském Tyrolsku v horské skupině Kitzbüheler Alpen. Vrchol Karsteinu je v nadmořské výšce 1922 m. Na této stránce najdete panorama z vrcholu s popisem okolních hor.

Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
Stránka byla vygenerována 10.12.2023 08:05
Mapa stránek ...