Skiareál Pitztaler Gletscher a sousední menší areál Rifflsee jsou na konci 45 km dlouhého údolí Pitztal. Vzadu nad tímto ledovcovým lyžařským střediskem se tyčí druhá nejvyšší hora Rakouska Wildspitze 3770 m n.m. Pitztalský ledovec je nejvýše položenou lyžařskou oblastí Rakouska. Je to poměrně malý, kompaktní areál. Do ledovcového areálu je z údolí jediné spojení a to podzemní kolejovou lanovkou Pitzexpress. Je to nejrychlejší podzemní dráha svého druhu na světě. Za pouhých 8 minut vyveze turisty a lyžaře do výšky 2.840 m (převýšení 1120m). Pitzexpress je v provozu od roku 1983, má 31% stupání a přepravní kapacitu 1600 osob/hodinu, podzemní dráha je dlouhá je 3786m a vede přes 4 m širokým tunelem. Níže najdete také odkaz na interaktivní panoramatickou mapu, na které se zobrazuje aktuální stav provozu vleků a lanovek i aktuálně otevřené sjezdovky, restaurace a další užitečné informace. K dispozii jsou aktuální ceny skipasů pro sezónu 2022/2023. Pokud hledáte ubytování v okolí Pitztaler Gletscher - Rifflsee, tak na mapce níže rovnou uvidíte, kde a za jakou cenu se můžete ubytovat.

Skiareál Pitztaler Gletscher - Rifflsee

Nadmořská výška: 1.640 - 3.440 m n. m.

Pitztaler Gletscher - Wildspitzbahn
Pitztaler Gletscher - Wildspitzbahn, horní stanice 3.440 m
Sjezdové tratě: [km]Celkem:
Snadné13
Středně obtížné21
Obtížné5
39
Vleky a lanovky: [počet]Celkem:
Lyžařské vleky4
Sedačkové lanovky4
Kabinové a pozemní lanovky4
12
Z toho v provozu: (7.12.2022)7
Celková kapacita je asi 18.144 osob/hod 
Sněhové zpravodajství pro oblast
Pitztaler Gletscher - Rifflsee:
 na vrcholech 78 cm
Stav sněhu 7.12.2022
 v údolí 20 cm
Zvětšit
Zimní lyžařská mapa a mapa okolí ...
Lyžařská sezóna:
od 1.10.2022 do 7.5.2023
Provozní doba:
8:30 - 16:00
E-Mail: pitztal@tirolgletscher.com
Telefon: +43 5413 86288
Internet: www.pitztal.com
Mapa volného ubytování v okolí:
 (po zadání data příjezdu a odjezdu se okamžitě na mapě zobrazují volná ubytování i s cenami)
Booking.com
Sponzorované odkazy:
Wildspitze (3770 m n.m.) orientační předpověď počasí:
Skipas Pitztaler Gletscher - Rifflsee - ceny skipasu pro sezónu 2022/2023:
  Ceny zde uvedené jsou pouze orientační a slouží hlavně pro srovnání cen v jednotlivých lyžařských střediscích v hlavní zimní sezóně. Každý skiareál má na svých webových stránkách vlastní podrobný ceník, kde naleznete mnohem více tarifů a také ceny pro vedlejší lyžařskou sezónu nebo pro rodiny s dětmi či seniory. Odkaz na webové stránky skiareálu i telefonické a mailové kontakty naleznete v horní části stránky pod náhledem lyžařské mapky.
Pitztaler Gletscher - Rifflsee skipas 2023 - aktuální ceny pro letošní zimní sezónu (2022/2023):
ceny v Euro 1 den 1 den (od 11:30) 2 dny 5 dnů
Dospělí 58 51 110 245
Děti 35 31 66 147
- přibližnou cenu v Kč zjistíte po kiknutí na cenu v €
Skiline – vyhodnocení sjezdů a celkového převýšení podle skipasu:
  Po ukončení lyžování si ve většině lyžařských středisek můžete ve speciálním zařízení (Skiline kiosku) nechat vyhodnotit svůj skipas. Získáte tak přehled o počtu ujetých kilometů, celkovém převýšení i grafické znázornění vašeho lyžařského dne. Údaje si můžete nechat vytisknout. Služba je zdarma a Skiline kiosky najdete většinou poblíž pokladen, kde se skipasy prodávají.
  „Skiline“ zaznamenává v časovém průběhu pomocí profilu celkového převýšení veškeré tratě, které jste v lyžařské oblasti absolvovali. Obsahuje přesný seznam lanovek a vleků, které jste použili, celkové výškové převýšení a odhad ujetých kilometrů. Jako registrovaný uživatel obdržíte navíc celkové vyhodnocení všech vašich lyžařských dnů během lyžařské sezóny.
  Pokud nemáte čas, nebo zapomenete provést vyhodnocení skipasu přímo u sjezdovky, není to žádný problém - Skiline je dostupný i na internetu. Na webové stránce Skiline zvolíte lyžařské středisko, zadáte číslo svého skipasu a můžete sledovat své výkony i třeba videa..
Dovolená na sněhu St. Leonhard - perla v srdci Pitztalu!
Příjezd
Další informace o lyžařské oblasti Pitztaler Gletscher - Rifflsee:
    Pitztálské údolí se nachází přibližně 60 km západně od Innsbrucku. Je 45 km dlouhé a tyčí se nad ním nejvyšší hora Tyrolska a druhá nejvyšší hora Rakouska Wildspitze 3770 m. Pitztal je v oblasti Ötztalských Alp (Ötztal, Pitztal, Kaunertal) a táhne se na jih od města Imst. Zakončeno je zaledněným hřebenem Ötztalských Alp. Na začátku údolí se nachází populární středisko Hochzeiger. Na konci údolí leží ledovcový areál Pitztaler Gletscher a v těsném sousedství pak areál Rifflsee. Na své si zde přijdou začátečníci i pokročilí lyžaři, mladí i starší, sjezdaři, běžkaři i snowboardisté. Sjezdovky jsou perfektně upravené a každý si může vybrat náročnost terénu.

Skiareál Pitztaler Gletscher:
    Pitztaler Gletscher je nejnovějším rakouským střediskem, otevřené bylo roku 1983. Je zde velký a každý rok modernizovaný funpark s halfpipe a boardercrossem oblíbeným nejen mezi snowboardisty. Pitztálský ledovec je oblíbené tréninkové místo mnoha reprezentačních sjezdových týmů. Trénuje zde i místní rodák, vícenásobný olympijský vítěz, mistr světa a vítěz Světového poháru Benjamin Raich, který se narodil v Arzl im Pitztal. Nová kabinová lanovka Wildspitzbahn nahradila původní Pitz-Panoramabahn.
    Hlavním dopravním zařízením ledovcového areálu je moderní, pohodlná 8mi místná kabinková lanovka s vyhřívanými sedačkami, která lyžaře za 6 minut vyveze na vrchol Brunnenkogel (3 440 m), což je nejvýše položený lyžařský bod v Rakousku. Z nedalekého vrcholu Brunnenkogel je nádherný 360° panoramtický výhled a také nejvýše položená rakouská kavárna Café 3 440.
    V horní stanici Pitzexpressu je půjčovna veškerého vybavení, restaurace, WC, několik prodejen suvenýrů i úschovna lyží (můžete si zde za poplatek uschovat lyže do dalšího dne). Samozřejmostí je také volně přístupné základní nářadí umožňující provést některé drobné úpravy na výzbroji.
    Permanentka je v jednom dni omezena pouze jednou jízdou Pitzexpressem nahoru a jednou jízdou dolu. Pokud budete chtít během dne lyžování přerušit a vrátit se na chvíli do údolí, musíte si to předem (hned ráno) domluvit s obsluhou Pitzexpressu.
    Nevýhodou skiareálu Pitztaler Gletscher je malý počet obtížných sjezdovek, větší vzdálenost z České republiky a občasné fronty u přibližovací podzemní lanovky Pitzexpress.

Skiareál Rifflsee:
    V blízkosti Pitztalského ledovce se rozprostírá lyžařské středisko Rifflsee. Toto lyžařské středisko nabízí pěkný lyžařský terén jak pro začátečníky, tak pro náročné. Pro snowboardisty je k dispozici half-pipe (U-rampa). Zkušení lyžaři zde mohou při dobrých sněhových a povětrnostních podmínkách využít i značené, ale neupravované lyžařské tratě. Kabinovou a sedačkovou lanovkou se zde dostanete až do výšky 2880 metrů.
    Poblíž horní stanice Rifflsee je pro běžkaře připraven 7 kilometrů dlouhý běžecký okruh. Využívání běžeckých tratí v údolí je zdarma. Na Rifflsee s platnou permanentkou zdarma, bez permanentky za speciální cenu. Najdete zde i areál pro děti. Na rozdíl od Pitztalerského ledovce zde vedou sjezdové tratě až k parkovištím. Možné je i večerní lyžování v celé délce sjezdovky č.1 (převýšení cca 600m).
    Nejdelší sjezd v Rifflsee je Grubenkopf Piste a Rifflsee Talabfahrt o celkové délce 6 km s převýšením 1135 m. Nejtěžší sjezdovkou je Grubengrat o celkové délce 2 km s převýšením 580 m. Nedávno byla ve skiareálu Rifflsee vybudována nová 4-sedačka Sunna Alm. Problematické je špatné propojení sousedících skiareálů Pitztaler Gletscher a Rifflsee.

Přístup autem:
    Od Prahy je vesnička Mandarfen na samém konci Pitztálského údolí vzdálená necelých 570 km (při cestě po trase Praha - Plzeň - Rozvadov - Mnichov - Garmisch-Partenkirchen - Imst - Mandarfen) a cesta autem trvá asi 7 hodin. Cesta z Čech přes Německo bývá rychlejší než přes Rakousko a můžete využít neomezené rychlosti, která platí na německých dálnicích.

Lyžařská škola Skischule Pitztal Werner Kirschner:
Mandarfen 69
6481 St. Leonhard im Pitztal
Tel.: +43 5413 85000
E-Mail: info@skischule-pitztal.at
Internet: www.skischule-pitztal.at

Turistické informační centrum Ferienregion Pitztal Tourismusverband
Unterdorf 18
6473 Wenns im Pitztal
Österreich
Tel.: +43 5414 86999
E-Mail: info@pitztal.com
Booking.com Booking.com
Pitztaler Gletscher
Pitztaler Gletscher
Vyberte si ubytování v Rakousku:
Poznámky návštěvníků:

2007:
Znám všechny rakouské ledovce - Stubai spolu s Hintertuxem vedou a vřele doporučuji. Jedinou vadou na kráse je opravdu to, že chybí, když není v provozu Wilden Gruben, alespoň jedna pořádná černá sjezdovka. Před týdnem jsem se vrátil z Pitztalu - zlepšil se hodně vybudováním nových kabinek a vyhřívaných šestisedaček, ale nejlepší sjezdovka z 3440 (?) je obsluhována hrozným spřežením čtyř kabinek po max.18 lidech a pořád se čeká jak při nástupu, tak asi v polovině jízdy.... Široká a dlouhá sjezdovka ale stojí za to! Příjemná není ani jízda "Pitztal expresem", který vyvolá vzpomínku na tragédii z Kaprunu ... I zde je nepříjemné čekání, zvl. je -li více lidí. Dopravní kapacita je najednou 160 lidí. Dobrý je i Sölden, spíše pro nenáročné lyžaře a rodiny Möltal a Kaprun-Kitzsteinhorn, nejslabší jak dopravou, tak pisty Kaunertal.
jip
Přidáno 19.4.2007

Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Pitztaler Gletscher - video
Skigebiet Pitztaler Gletscher: Fahrt mit der Wildspitzbahn - video
2014 Pitztaler Gletscher skiing 2014 - video
Gletscherseebahn am Pitztaler Gletscher - video
Trasa autem z Prahy do lyžařského střediska Pitztaler Gletscher - Rifflsee:
Typ pro Vás: Pokud si chcete některou z navržených tras do skiareálu Pitztaler Gletscher - Rifflsee odeslat přímo do svého mobilního telefonu, klikněte na mapě na 'Další možnosti'.
Informace o poloze lyžařského střediska a silničních vzálenostech:
Interaktivní panorama
Interaktivní panorama - zobrazuje se aktuální stav provozu v lyřařském středisku.
Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Aby komentář viděli i Vaši přátelé, zaškrtněte políčko 'Zveřejnit taky na Facebooku'.
Facebookové stránky ALPY.NET:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam nejaktuálnější informace, diskutujte, ptejte se a sdílejte informace s ostatními milovníky Alp nebo se svými přáteli.
Nepřehlédněte:
Image
Alpbach: sjezd podél Verbindungsbahn po červené sjezdovce číslo 13
Video z oblasti Alpbach - Wildschönau. Sjezd od horní stanice kabinové lanovky Verbindungsbahn po červené sjezdovce číslo 13.

Image
Jezera Vorderer Langbathsee a Hinterer Langbathsee (video)
Dvojice jezer Vorderer Langbathsee a Hinterer Langbathsee, která jsou vzdušnou čarou asi 8 km severozápadně od Ebensee na jižním konci jezera Traunsee je dosažitelná i autem. Přesněji větší z obou jezer. Ke druhému už musíte pěšky.

Image
Voda: Velká záhada (Letem světem)
Dva dokumenty, které představují úchvatné objevy, se kterými přišli vědci z celého světa, například z Ruska, Kazachstánu, Švýcarska, Izraele, Spojených států, Velké Británie, Rakouska, Japonska, Argentiny, Číny a Tibetu.

Image
Lyžařské středisko Sölden
Skiareál Sölden je na konci údolí Ötztal v rakouském Tyrolsku. V horní části lyžařského areálu jsou dva ledovce - strmější Rettenbach a mírný Tiefenbach. S nedostatkem sněhu zde v celé dlouhé zimní sezóně nebývá žádný problém, v každém případě spodní část lyžařského areálu může být i uměle zasněžována.

Image
Zajištěná cesta Priel Klettersteig (video)
Dlouhá zajištěná cesta Priel Kletterteig (obtížnost D) měří 2.130 metrů a až k vrcholovému kříži na nejvyšším vrcholu Totes Gebirge Grosser Priel ve výšce 2.515 m n.m. překonává převýšení 900 metrů.

Image
Výlet okolo 6 jezer na Tauplitzalm (video)
Pohodová túra kolem šestice horských jezer a jezírek v oblasti Tauplitzalm na jižním cípu Totes gebirge v rakouských Alpách je vhodná i pro rodiny s dětmi a projedete ji v kratší verzi i s kočárkem. Smaragdová jezera obklopují skalnaté vrcholy i krásná horská panoramata.

Image
Cumberland Wildpark Grünau (video)
Cumberland Wildpark Grünau je Zoopark o rozloze 60 hektarů s tradičními venkovskými restauracemi uprostřed hor a lesů. Všechny cesty jsou schůdné i s kočárkem či na invalidním vozíku.

Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
Stránka byla vygenerována 8.12.2022 01:03
Mapa stránek ...