Skiareál Pitztaler Gletscher a sousední menší areál Rifflsee jsou na konci 45 km dlouhého údolí Pitztal. Vzadu nad tímto ledovcovým lyžařským střediskem se tyčí druhá nejvyšší hora Rakouska Wildspitze 3770 m n.m. Pitztalský ledovec je nejvýše položenou lyžařskou oblastí Rakouska. Je to poměrně malý, kompaktní areál. Do ledovcového areálu je z údolí jediné spojení a to podzemní kolejovou lanovkou Pitzexpress. Je to nejrychlejší podzemní dráha svého druhu na světě. Za pouhých 8 minut vyveze turisty a lyžaře do výšky 2.840 m (převýšení 1120m). Pitzexpress je v provozu od roku 1983, má 31% stupání a přepravní kapacitu 1600 osob/hodinu, podzemní dráha je dlouhá je 3786m a vede přes 4 m širokým tunelem. Níže najdete také odkaz na interaktivní panoramatickou mapu, na které se zobrazuje aktuální stav provozu vleků a lanovek i aktuálně otevřené sjezdovky, restaurace a další užitečné informace. K dispozii jsou aktuální ceny skipasů pro sezónu 2023/2024. Pokud hledáte ubytování v okolí Pitztaler Gletscher - Rifflsee, tak na mapce níže rovnou uvidíte, kde a za jakou cenu se můžete ubytovat.

Skiareál Pitztaler Gletscher - Rifflsee

Nadmořská výška: 1.640 - 3.440 m n. m.

Pitztaler Gletscher - Wildspitzbahn
Pitztaler Gletscher - Wildspitzbahn, horní stanice 3.440 m
Sjezdové tratě: [km]Celkem:
Snadné13
Středně obtížné21
Obtížné5
39
Vleky a lanovky: [počet]Celkem:
Lyžařské vleky4
Sedačkové lanovky4
Kabinové a pozemní lanovky4
12
Z toho v provozu: (3.12.2023)6
Celková kapacita je asi 18.144 osob/hod 
Sněhové zpravodajství pro oblast
Pitztaler Gletscher - Rifflsee:
 na vrcholech 220 cm
Stav sněhu 3.12.2023
 v údolí 30 cm
Zvětšit
Zimní lyžařská mapa a mapa okolí ...
Lyžařská sezóna:
od 23.9.2023 do 5.5.2024
Provozní doba:
8:30 - 16:00
E-Mail: pitztal@tirolgletscher.com
Telefon: +43 5413 86288
Internet: www.pitztal.com
Mapa volného ubytování v okolí:
 (po zadání data příjezdu a odjezdu se okamžitě na mapě zobrazují volná ubytování i s cenami)
Booking.com
Sponzorované odkazy:
Wildspitze (3770 m n.m.) orientační předpověď počasí:
Skipas Pitztaler Gletscher - Rifflsee - ceny skipasu pro sezónu 2023/2024:
  Ceny zde uvedené jsou pouze orientační a slouží hlavně pro srovnání cen v jednotlivých lyžařských střediscích v hlavní zimní sezóně. Každý skiareál má na svých webových stránkách vlastní podrobný ceník, kde naleznete mnohem více tarifů a také ceny pro vedlejší lyžařskou sezónu nebo pro rodiny s dětmi či seniory. Odkaz na webové stránky skiareálu i telefonické a mailové kontakty naleznete v horní části stránky pod náhledem lyžařské mapky.
Pitztaler Gletscher - Rifflsee skipas 2024 - aktuální ceny pro letošní zimní sezónu (2023/2024):
ceny v Euro 1 den 1 den (od 11:30) 2 dny 5 dnů
Dospělí 65 57 125 275
Děti 39 34 75 165
- přibližnou cenu v Kč zjistíte po kiknutí na cenu v €
Skiline – vyhodnocení sjezdů a celkového převýšení podle skipasu:
  Po ukončení lyžování si ve většině lyžařských středisek můžete ve speciálním zařízení (Skiline kiosku) nechat vyhodnotit svůj skipas. Získáte tak přehled o počtu ujetých kilometů, celkovém převýšení i grafické znázornění vašeho lyžařského dne. Údaje si můžete nechat vytisknout. Služba je zdarma a Skiline kiosky najdete většinou poblíž pokladen, kde se skipasy prodávají.
  „Skiline“ zaznamenává v časovém průběhu pomocí profilu celkového převýšení veškeré tratě, které jste v lyžařské oblasti absolvovali. Obsahuje přesný seznam lanovek a vleků, které jste použili, celkové výškové převýšení a odhad ujetých kilometrů. Jako registrovaný uživatel obdržíte navíc celkové vyhodnocení všech vašich lyžařských dnů během lyžařské sezóny.
  Pokud nemáte čas, nebo zapomenete provést vyhodnocení skipasu přímo u sjezdovky, není to žádný problém - Skiline je dostupný i na internetu. Na webové stránce Skiline zvolíte lyžařské středisko, zadáte číslo svého skipasu a můžete sledovat své výkony i třeba videa..
Dovolená na sněhu St. Leonhard - perla v srdci Pitztalu!
Příjezd
Další informace o lyžařské oblasti Pitztaler Gletscher - Rifflsee:
    Pitztálské údolí se nachází přibližně 60 km západně od Innsbrucku. Je 45 km dlouhé a tyčí se nad ním nejvyšší hora Tyrolska a druhá nejvyšší hora Rakouska Wildspitze 3770 m. Pitztal je v oblasti Ötztalských Alp (Ötztal, Pitztal, Kaunertal) a táhne se na jih od města Imst. Zakončeno je zaledněným hřebenem Ötztalských Alp. Na začátku údolí se nachází populární středisko Hochzeiger. Na konci údolí leží ledovcový areál Pitztaler Gletscher a v těsném sousedství pak areál Rifflsee. Na své si zde přijdou začátečníci i pokročilí lyžaři, mladí i starší, sjezdaři, běžkaři i snowboardisté. Sjezdovky jsou perfektně upravené a každý si může vybrat náročnost terénu.

Skiareál Pitztaler Gletscher:
    Pitztaler Gletscher je nejnovějším rakouským střediskem, otevřené bylo roku 1983. Je zde velký a každý rok modernizovaný funpark s halfpipe a boardercrossem oblíbeným nejen mezi snowboardisty. Pitztálský ledovec je oblíbené tréninkové místo mnoha reprezentačních sjezdových týmů. Trénuje zde i místní rodák, vícenásobný olympijský vítěz, mistr světa a vítěz Světového poháru Benjamin Raich, který se narodil v Arzl im Pitztal. Nová kabinová lanovka Wildspitzbahn nahradila původní Pitz-Panoramabahn.
    Hlavním dopravním zařízením ledovcového areálu je moderní, pohodlná 8mi místná kabinková lanovka s vyhřívanými sedačkami, která lyžaře za 6 minut vyveze na vrchol Brunnenkogel (3 440 m), což je nejvýše položený lyžařský bod v Rakousku. Z nedalekého vrcholu Brunnenkogel je nádherný 360° panoramtický výhled a také nejvýše položená rakouská kavárna Café 3 440.
    V horní stanici Pitzexpressu je půjčovna veškerého vybavení, restaurace, WC, několik prodejen suvenýrů i úschovna lyží (můžete si zde za poplatek uschovat lyže do dalšího dne). Samozřejmostí je také volně přístupné základní nářadí umožňující provést některé drobné úpravy na výzbroji.
    Permanentka je v jednom dni omezena pouze jednou jízdou Pitzexpressem nahoru a jednou jízdou dolu. Pokud budete chtít během dne lyžování přerušit a vrátit se na chvíli do údolí, musíte si to předem (hned ráno) domluvit s obsluhou Pitzexpressu.
    Nevýhodou skiareálu Pitztaler Gletscher je malý počet obtížných sjezdovek, větší vzdálenost z České republiky a občasné fronty u přibližovací podzemní lanovky Pitzexpress.

Skiareál Rifflsee:
    V blízkosti Pitztalského ledovce se rozprostírá lyžařské středisko Rifflsee. Toto lyžařské středisko nabízí pěkný lyžařský terén jak pro začátečníky, tak pro náročné. Pro snowboardisty je k dispozici half-pipe (U-rampa). Zkušení lyžaři zde mohou při dobrých sněhových a povětrnostních podmínkách využít i značené, ale neupravované lyžařské tratě. Kabinovou a sedačkovou lanovkou se zde dostanete až do výšky 2880 metrů.
    Poblíž horní stanice Rifflsee je pro běžkaře připraven 7 kilometrů dlouhý běžecký okruh. Využívání běžeckých tratí v údolí je zdarma. Na Rifflsee s platnou permanentkou zdarma, bez permanentky za speciální cenu. Najdete zde i areál pro děti. Na rozdíl od Pitztalerského ledovce zde vedou sjezdové tratě až k parkovištím. Možné je i večerní lyžování v celé délce sjezdovky č.1 (převýšení cca 600m).
    Nejdelší sjezd v Rifflsee je Grubenkopf Piste a Rifflsee Talabfahrt o celkové délce 6 km s převýšením 1135 m. Nejtěžší sjezdovkou je Grubengrat o celkové délce 2 km s převýšením 580 m. Nedávno byla ve skiareálu Rifflsee vybudována nová 4-sedačka Sunna Alm. Problematické je špatné propojení sousedících skiareálů Pitztaler Gletscher a Rifflsee.

Přístup autem:
    Od Prahy je vesnička Mandarfen na samém konci Pitztálského údolí vzdálená necelých 570 km (při cestě po trase Praha - Plzeň - Rozvadov - Mnichov - Garmisch-Partenkirchen - Imst - Mandarfen) a cesta autem trvá asi 7 hodin. Cesta z Čech přes Německo bývá rychlejší než přes Rakousko a můžete využít neomezené rychlosti, která platí na německých dálnicích.

Lyžařská škola Skischule Pitztal Werner Kirschner:
Mandarfen 69
6481 St. Leonhard im Pitztal
Tel.: +43 5413 85000
E-Mail: info@skischule-pitztal.at
Internet: www.skischule-pitztal.at

Turistické informační centrum Ferienregion Pitztal Tourismusverband
Unterdorf 18
6473 Wenns im Pitztal
Österreich
Tel.: +43 5414 86999
E-Mail: info@pitztal.com
Booking.com Booking.com
Pitztaler Gletscher
Pitztaler Gletscher
Vyberte si ubytování v Rakousku se slevou:
Poznámky návštěvníků:

2007:
Znám všechny rakouské ledovce - Stubai spolu s Hintertuxem vedou a vřele doporučuji. Jedinou vadou na kráse je opravdu to, že chybí, když není v provozu Wilden Gruben, alespoň jedna pořádná černá sjezdovka. Před týdnem jsem se vrátil z Pitztalu - zlepšil se hodně vybudováním nových kabinek a vyhřívaných šestisedaček, ale nejlepší sjezdovka z 3440 (?) je obsluhována hrozným spřežením čtyř kabinek po max.18 lidech a pořád se čeká jak při nástupu, tak asi v polovině jízdy.... Široká a dlouhá sjezdovka ale stojí za to! Příjemná není ani jízda "Pitztal expresem", který vyvolá vzpomínku na tragédii z Kaprunu ... I zde je nepříjemné čekání, zvl. je -li více lidí. Dopravní kapacita je najednou 160 lidí. Dobrý je i Sölden, spíše pro nenáročné lyžaře a rodiny Möltal a Kaprun-Kitzsteinhorn, nejslabší jak dopravou, tak pisty Kaunertal.
jip
Přidáno 19.4.2007

Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Pitztaler Gletscher - video
Skigebiet Pitztaler Gletscher: Fahrt mit der Wildspitzbahn - video
2014 Pitztaler Gletscher skiing 2014 - video
Gletscherseebahn am Pitztaler Gletscher - video
Trasa autem z Prahy do lyžařského střediska Pitztaler Gletscher - Rifflsee:
Typ pro Vás: Pokud si chcete některou z navržených tras do skiareálu Pitztaler Gletscher - Rifflsee odeslat přímo do svého mobilního telefonu, klikněte na mapě na 'Další možnosti'.
Informace o poloze lyžařského střediska a silničních vzálenostech:
Interaktivní panorama
Interaktivní panorama - zobrazuje se aktuální stav provozu v lyřařském středisku.
Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Aby komentář viděli i Vaši přátelé, zaškrtněte políčko 'Zveřejnit taky na Facebooku'.
Facebookové stránky ALPY.NET:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam nejaktuálnější informace, diskutujte, ptejte se a sdílejte informace s ostatními milovníky Alp nebo se svými přáteli.
Nepřehlédněte:
Image
Jezero Traunsee (video)
Nejhlubší rakouské jezero Traunsee je v Horním Rakousku. V létě se jeho až 20 stupňů teplá voda hodí ke koupání. V okolí je mnoho turistických zajímavostí a na jezeře funguje lodní doprava.

Image
Výstup na Spitzmauer po Stodertaler Steig (video)
Spitzmauer je zajímavý vrchol v pohoří Totes Gebirge, který má tvar pyramidy a na který cestu vyrazně zkrátila zajištěná cesta Stodertaler Steig obtížnosti B. Cenou za nádherné výhledy je poměrně značné převýšení od parkoviště.

Image
Jezero Offensee (video)
Trochu zastrčené jezero Offensee najdete na západním konci pohoří Totes Gebirge v nadmořské výšce 649 m. Jezero je snadno dostupné i autem, je vhodné ke koupání i k procházkám.

Image
Výlet okolo 6 jezer na Tauplitzalm (video)
Pohodová túra kolem šestice horských jezer a jezírek v oblasti Tauplitzalm na jižním cípu Totes gebirge v rakouských Alpách je vhodná i pro rodiny s dětmi a projedete ji v kratší verzi i s kočárkem. Smaragdová jezera obklopují skalnaté vrcholy i krásná horská panoramata.

Image
Výlet Schladming: vodopády Riesachwasserfall a jezero Riesachsee (video)
Riesach Falls jsou vodopády ve Schladminger Tauern, asi 10 km jihovýchodně od Schladmingu. Dva nejpůsobivější vodopády jsou známé jako Kleiner a Großer Riesachfall, druhý z nich má spád kolem 70 metrů.

Image
Sölden ski resort review
Sölden je jednou z nejoblíbenějších lyžařských destinací v Alpách, kterou si oblíbili zejména nizozemští a němečtí lyžaři.

Image
Harakiri - nejstrmější sjezdovka v Rakousku
Kde je nejprudší sjezdovka v Rakousku? Nejstrmější sjezdovkou v Rakousku je sjezdovka Harakiri Penken v lyžařském areálu Mayrhofen v Tyrolském Zillertalu.

Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
Stránka byla vygenerována 4.12.2023 04:45
Mapa stránek ...