Skiareál Mayrhofen má dvě městečkem Mayrhofen a údolím oddělené části. Západní Penken, kam vede kabinková lanovka přímo z centra Mayrhofenu, je hodně navštěvovaný. Najdete zde jak svahy pro náročné lyžaře vedoucí do kotliny mezi Penkenem a Horbergem, tak i mírnější a dostatečně široké sjezdovky vedoucí k východu směrem k Mayrhofenu. Na Penken se dá dostat i kabinovými lanovkami z vesniček Hippach a Finkenberg. Na jih od Mayrhofenu leží druhá část skiareálu Mayrhofen - Ahorn. Ten je ve srovnání se skiareálem Penken je o hodně klidnější. V oblasti okolo horní stanice kabinové lanovky Ahornbahn je slunečná a prostorná náhorní plošina, na níž jsou převážně lehké a středně těžké sjezdovky. Tato oblast je vhodná spíše pro rodiny s dětmi a méně zkušné lyžaře a snowboardisty. Obtížný je zde jen poměrně náročný sjezd dolů do údolí k Mayrhofenu, ale můžete bez problémů použít lanovku Ahornbahn i pro cestu dolů. Nejtěžší sjezdovkou v Mayrhofenu je Harakiri s délkou asi 1 km a převýšením 375 m. Nejdelší sjezd zde má celkovou délku asi 10 km s převýšením 1450 m. Níže najdete také odkaz na interaktivní panoramatickou mapu, na které se zobrazuje aktuální stav provozu vleků a lanovek i aktuálně otevřené sjezdovky, restaurace a další užitečné informace. K dispozii jsou aktuální ceny skipasů pro sezónu 2023/2024. Pokud hledáte ubytování v okolí Mayrhofen, tak na mapce níže rovnou uvidíte, kde a za jakou cenu se můžete ubytovat.

Skiareál Mayrhofen (Zillertal)

Nadmořská výška: 630 - 2.500 m n. m.

Mayrhofen
Sjezdové tratě: [km]Celkem:
Snadné40
Středně obtížné66
Obtížné30
136
Vleky a lanovky: [počet]Celkem:
Lyžařské vleky18
Sedačkové lanovky17
Kabinové a pozemní lanovky10
45
Z toho v provozu: (4.12.2023)5
Celková kapacita je asi 79.110 osob/hod 
Sněhové zpravodajství pro oblast
Mayrhofen:
 na vrcholech 110 cm
Stav sněhu 4.12.2023
 v údolí 35 cm
Zvětšit
Zimní lyžařská mapa a mapa okolí ...
Lyžařská sezóna:
od 2.12.2023 do 14.4.2024
Provozní doba:
8:00 - 17:00
E-Mail: info@mayrhofner-bergbahnen.com
Telefon: +43 5285 62277
Internet: www.mayrhofner-bergbahnen.com
Mapa volného ubytování v okolí:
 (po zadání data příjezdu a odjezdu se okamžitě na mapě zobrazují volná ubytování i s cenami)
Booking.com
Sponzorované odkazy:
Skipas Mayrhofen - ceny skipasu pro sezónu 2023/2024:
  Ceny zde uvedené jsou pouze orientační a slouží hlavně pro srovnání cen v jednotlivých lyžařských střediscích v hlavní zimní sezóně. Každý skiareál má na svých webových stránkách vlastní podrobný ceník, kde naleznete mnohem více tarifů a také ceny pro vedlejší lyžařskou sezónu nebo pro rodiny s dětmi či seniory. Odkaz na webové stránky skiareálu i telefonické a mailové kontakty naleznete v horní části stránky pod náhledem lyžařské mapky.
Mayrhofen skipas 2024 - aktuální ceny pro letošní zimní sezónu (2023/2024):
ceny v Euro 1 den 1 den (od 12:00) 2 dny 5 dnů
Dospělí 72,50 54,50 143 326
Děti 33 25 64,50 147
- přibližnou cenu v Kč zjistíte po kiknutí na cenu v €
Skiline – vyhodnocení sjezdů a celkového převýšení podle skipasu:
  Po ukončení lyžování si ve většině lyžařských středisek můžete ve speciálním zařízení (Skiline kiosku) nechat vyhodnotit svůj skipas. Získáte tak přehled o počtu ujetých kilometů, celkovém převýšení i grafické znázornění vašeho lyžařského dne. Údaje si můžete nechat vytisknout. Služba je zdarma a Skiline kiosky najdete většinou poblíž pokladen, kde se skipasy prodávají.
  „Skiline“ zaznamenává v časovém průběhu pomocí profilu celkového převýšení veškeré tratě, které jste v lyžařské oblasti absolvovali. Obsahuje přesný seznam lanovek a vleků, které jste použili, celkové výškové převýšení a odhad ujetých kilometrů. Jako registrovaný uživatel obdržíte navíc celkové vyhodnocení všech vašich lyžařských dnů během lyžařské sezóny.
  Pokud nemáte čas, nebo zapomenete provést vyhodnocení skipasu přímo u sjezdovky, není to žádný problém - Skiline je dostupný i na internetu. Na webové stránce Skiline zadáte číslo svého skipasu a můžete sledovat své výkony i třeba videa..
Dovolená na sněhu Mayrhofen – to je lyžování Made in Austria!
Příjezd
Další informace o lyžařské oblasti Mayrhofen:
    V Mayrhofenu trvale žije skoro 4000 obyvatel. V letní a hlavně pak v zimní sezóně se počet obyvatel pravidelně rozrůstá o veliké množství turistů a lyžařů. Název Mayrhofenu pochází od slova Meierhof, což znamená statek, původně (někdy okolo roku 1200) zde byl biskupský dvůr.
    Mayrhofen je pro nás jedna z nejlépe a nejrychleji dosažitelných lyžařských oblastí rakouského Tyrolska. Ze středních a západních Čech je vhodné zvolit trasu přes Mnichov, z Moravy pak asi raději přes Salzburg. Do oblasti Mayrhofenu zavítá ročně celkem okolo 1,3 milionů návštěvníků z celé Evropy - jedná se jednu z nejnavštěvovanějších oblastí Rakouska. V okolí Mayrhofenu se nachází zimní lyžařské středisko Ski Zillertal 3000, které je dále spojeno s dalšími lyžařskými oblastmi Finkenberg, Lanersbach a Vorderlanersbach. Nachází se zde jedna z nejstrmějších sjezdovek v Rakousku - sjezdovka Harakiri má v některých úsecích klesání až 78 procent.


Sáňkařské dráhy:
V Mayrhofenu jsou 3 sáňkařské dráhy o celkové délce asi 8 km, některé jsou osvětlené a sáňky je možné si zde i půjčit.

Lyžařská škola Skischule SMT Mayrhofen
Haupstrasse 456, 6290 Mayrhofen
provozují dětskou lyžařská školičku, lyžařskou školu i školu snowboardingu
v provozu je od prosince do dubna

Lyžařská škola Ski & Snowboardschule Fankhauser- Hippach:
Augasse 6, 6283 Hippach

Camping Mayrhofen (provoz i v zimě)
Familie Hermann Kröll
Laubichl 125, 6290 Mayrhofen
Tel.: +43 5285 62580
E-Mail: camping@alpenparadies.com
Internet: www.alpenparadies.com

Turistické informační centrum Tourismusverband Mayrhofen
Durster Straße 225, A-6290 Mayrhofen
Tel.: +43 5285 676 124
Otevárací doba: Po - Pá: 8 - 18 hod, So: 9 - 18 hod, Ne a svátky: 9 - 13 hod
Trasa autem z Prahy do lyžařského střediska Mayrhofen:
Typ pro Vás: Pokud si chcete některou z navržených tras do skiareálu Mayrhofen odeslat přímo do svého mobilního telefonu, klikněte na mapě na 'Další možnosti'.
Booking.com Booking.com
Poznámky návštěvníků:
Nikdo zatím k této stránce nepřidal vlastní zkušenosti, informace ani názory. Buďte první a podělte se s ostatními o své pozitivní i negativní dojmy a pomozte zkvalitnit, doplnit nebo opravit informace na této stránce.
Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Ski Mayrhofen 2016 - video
Ski GoPro HD Hero2 Mayrhofen 2012/2013 - video
Vyberte si ubytování v Rakousku se slevou:
Ski Mayrhofen 2015 - video
Wintersport 2013 Mayrhofen - video
Informace o poloze lyžařského střediska a silničních vzálenostech:
Interaktivní panorama
Interaktivní panorama - zobrazuje se aktuální stav provozu v lyřařském středisku.
Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Aby komentář viděli i Vaši přátelé, zaškrtněte políčko 'Zveřejnit taky na Facebooku'.
Facebookové stránky ALPY.NET:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam nejaktuálnější informace, diskutujte, ptejte se a sdílejte informace s ostatními milovníky Alp nebo se svými přáteli.
Nepřehlédněte:
Image
Katrin Klettersteig Bad Ischl (video)
Na videu je Katrin Klettersteig - poměrně snadná a příjemná ferrata, jsou zde ale také místa dost exponovaná. Tato zajištěná cesta je poblíž městečka Bad Ischl.

Image
Zajištěná cesta Priel Klettersteig (video)
Dlouhá zajištěná cesta Priel Kletterteig (obtížnost D) měří 2.130 metrů a až k vrcholovému kříži na nejvyšším vrcholu Totes Gebirge Grosser Priel ve výšce 2.515 m n.m. překonává převýšení 900 metrů.

Image
Cumberland Wildpark Grünau (video)
Cumberland Wildpark Grünau je Zoopark o rozloze 60 hektarů s tradičními venkovskými restauracemi uprostřed hor a lesů. Všechny cesty jsou schůdné i s kočárkem či na invalidním vozíku.

Image
Alpbach: sjezd podél Verbindungsbahn po červené sjezdovce číslo 13
Video z oblasti Alpbach - Wildschönau. Sjezd od horní stanice kabinové lanovky Verbindungsbahn po červené sjezdovce číslo 13.

Image
Jezero Traunsee (video)
Nejhlubší rakouské jezero Traunsee je v Horním Rakousku. V létě se jeho až 20 stupňů teplá voda hodí ke koupání. V okolí je mnoho turistických zajímavostí a na jezeře funguje lodní doprava.

Image
Karstein (Kitzbüheler Alpen) panorama
Panorama z vrcholu Karstein, který je v rakouském Tyrolsku v horské skupině Kitzbüheler Alpen. Vrchol Karsteinu je v nadmořské výšce 1922 m. Na této stránce najdete panorama z vrcholu s popisem okolních hor.

Image
Cesta z Mayrhofenu přes Edelhütte na Ahornspitze
Typ na jednodenní výlet v oblasti Mayrhofenu (Zillertal). Větší část cesty, minimálně okruh k chatě Edelhütte, se dá naplánovat jako nenáročný rodinný výlet s dětmi. Další část cesty až do sedla, které je jihozápadně od 2973m vysokého vrcholu Ahornspitze, zvládnou děti také.

Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
Stránka byla vygenerována 4.12.2023 21:16
Mapa stránek ...