Skiareál Flachau leží uprostřed lyžařské oblasti Salzburger SportWelt, celá oblast se skládá z několika údolí: Radstadt, Flachau, Wagrain a Sankt Johann. Flachau se nachází asi 60 km jižně od Salzburgu přímo na Tauernské dálnici A10. Z Flachau se táhne protáhlá lyžařská houpačka přes Wagrain až k Alpendorfu, v sousedství pak další houpačka z Kleinarlu přes Flachauwinkl do Zauchensee. Zdejší sjezdovky jsou na oblých a zčásti zalesněných dvoutisícových vrcholcích. Sjezdové tratě jsou zde převážně lehké a středně těžké. Ve Flachau se konají závody Světového poháru v alpském lyžování, které se jezdí na sjezdovce Griessenkar ve Flachau nebo na tratích v Zauchensee a ve Flachauwinkl. Lyžařské středisko Flachau je ale celkově vhodné píše pro méně zkušené lyžaře. Níže najdete také odkaz na interaktivní panoramatickou mapu, na které se zobrazuje aktuální stav provozu vleků a lanovek i aktuálně otevřené sjezdovky, restaurace a další užitečné informace. K dispozii jsou aktuální ceny skipasů pro sezónu 2023/2024. Pokud hledáte ubytování v okolí Flachau, tak na mapce níže rovnou uvidíte, kde a za jakou cenu se můžete ubytovat.

Skiareál Flachau - Snow Space Salzburg (Ski amadé)

Nadmořská výška: 900 - 1.900 m n. m.

Flachau
Sjezdové tratě: [km]Celkem:
Snadné30
Středně obtížné81
Obtížné4
115
Vleky a lanovky: [počet]Celkem:
Lyžařské vleky20
Sedačkové lanovky17
Kabinové a pozemní lanovky11
48
Z toho v provozu: (30.11.2023)12
Celková kapacita je asi 76.460 osob/hod 
Sněhové zpravodajství pro oblast
Flachau:
 na vrcholech 90 cm
Stav sněhu 30.11.2023
 v údolí 30 cm
Zvětšit
Zimní lyžařská mapa a mapa okolí ...
Lyžařská sezóna:
od 25.11.2023 do 7.4.2024
Provozní doba:
8:30 - 16:00
E-Mail: bergbahnen@flachau.at
Telefon: +43 6457 2221 0
Internet: www.snow-space.com
Mapa volného ubytování v okolí:
 (po zadání data příjezdu a odjezdu se okamžitě na mapě zobrazují volná ubytování i s cenami)
Booking.com
Sponzorované odkazy:
Skipas Flachau - ceny skipasu pro sezónu 2023/2024:
  Ceny zde uvedené jsou pouze orientační a slouží hlavně pro srovnání cen v jednotlivých lyžařských střediscích v hlavní zimní sezóně. Každý skiareál má na svých webových stránkách vlastní podrobný ceník, kde naleznete mnohem více tarifů a také ceny pro vedlejší lyžařskou sezónu nebo pro rodiny s dětmi či seniory. Odkaz na webové stránky skiareálu i telefonické a mailové kontakty naleznete v horní části stránky pod náhledem lyžařské mapky.
Flachau skipas 2024 - aktuální ceny pro letošní zimní sezónu (2023/2024):
ceny v Euro 1 den 1 den (3 hodiny) 2 dny 5 dnů
Dospělí 73,50 59 147 352
Děti 37 29,50 73,50 176
- přibližnou cenu v Kč zjistíte po kiknutí na cenu v €
Skiline – vyhodnocení sjezdů a celkového převýšení podle skipasu:
  Po ukončení lyžování si ve většině lyžařských středisek můžete ve speciálním zařízení (Skiline kiosku) nechat vyhodnotit svůj skipas. Získáte tak přehled o počtu ujetých kilometů, celkovém převýšení i grafické znázornění vašeho lyžařského dne. Údaje si můžete nechat vytisknout. Služba je zdarma a Skiline kiosky najdete většinou poblíž pokladen, kde se skipasy prodávají.
  „Skiline“ zaznamenává v časovém průběhu pomocí profilu celkového převýšení veškeré tratě, které jste v lyžařské oblasti absolvovali. Obsahuje přesný seznam lanovek a vleků, které jste použili, celkové výškové převýšení a odhad ujetých kilometrů. Jako registrovaný uživatel obdržíte navíc celkové vyhodnocení všech vašich lyžařských dnů během lyžařské sezóny.
  Pokud nemáte čas, nebo zapomenete provést vyhodnocení skipasu přímo u sjezdovky, není to žádný problém - Skiline je dostupný i na internetu. Na webové stránce Skiline zadáte číslo svého skipasu a můžete sledovat své výkony i třeba videa..
Dovolená na sněhu Flachau - užijte si nekonečného Ski amadé!
Příjezd
Další informace o lyžařské oblasti Flachau:
    Flachau se nachází v oblasti Pongau v Salcbursku. Leží v Radstadtských Taurách v nadmořské výšce okolo 920 m. Kolem prochází Taurnská dálnice A10, po které je sem velmi snadný a rychlý příjezd. Flachau má něco málo přes 2500 stálých obyvatel.
    Flachau je součástí rozsáhlé lyžařské oblasti Ski Amadé a je domovským střediskem mistra světa a olympijského vítěze Hermanna Maiera. Maier je zde velmi váženou osobností a po jeho vítězství na olympiádě po něm byla pojmenována místní ulice. Když v roce 2009 ukončil svou úspěšnou sportovní kariéru má zde i své náměstí Herrmanna Maiera a svoji sochu. Ve Flachau se konají závody Světového poháru v alpském lyžování, které se jezdí na sjezdovce Griessenkar ve Flachau nebo na tratích v Zauchensee a ve Flachauwinkl. Lyžařské středisko Flachau je ale celkově vhodné píše pro méně zkušené lyžaře.

Upravované běžkařské tratě:
3 klasické běžecké stopy: 40 km
3 bruslařské tratě: 40 km

Sáňkařské dráhy:
Ve Flachau jsou 3 sáňkařské dráhy o celkové délce asi 7 km, některé jsou osvětlené a sáňky je možné si zde i půjčit.

Lyžařská škola SKIschule SNOWlife
Hofgasse 232, 5542 Flachau
Je zde dětská lyžařská školička, škola běhu na lyžích, kurzy lavinové záchrany, lyžařská škola, škola snowboardingu, freeriding.
Tel.: +43 6457 32472
E-Mail: info@snowlife.at
v provozu je od prosince do dubna

Lyžařská škola 1. Schischule Flachau
Hauptstrasse 159, 5542 Flachau
Tel.: +43 6457 2180
E-Mail: info@ersteschischule.at
v provozu je od prosince do konce března

Lyžařská škola Schwarzenbacher GmbH
Unterberggasse 318, 5542 Flachau
Je zde lyžařská škola, škola jízdy na ski bobu a škola snowboardingu.
Tel.: +43 6457 2090
E-Mail: sport@amjet.at
v provozu je od prosince do dubna

Lyžařská škola Skischule Hermann Maier
Unterberggasse 210, 5542 Flachau
Je zde dětská lyžařská školička, lyžařská škola a škola snowboardingu.
Tel.: +43 6457 20 666
v provozu je od prosince do začátku dubna

Turistické informační středisko Flachau:
Tourismusverband Flachau
Hermann-Maier-Platz 1, A-5542 Flachau
Tel.: +43 6457 2214
Fax.: +43 6457 2214 16
E-Mail: info@flachau.com
Otevárací doba v zimní sezóně:
Po - So: 8 - 18 hod
Ne: 9 - 12 a 15 - 17 hod
Trasa autem z Prahy do lyžařského střediska Flachau:
Typ pro Vás: Pokud si chcete některou z navržených tras do skiareálu Flachau odeslat přímo do svého mobilního telefonu, klikněte na mapě na 'Další možnosti'.
Booking.com Booking.com
Poznámky návštěvníků:
Nikdo zatím k této stránce nepřidal vlastní zkušenosti, informace ani názory. Buďte první a podělte se s ostatními o své pozitivní i negativní dojmy a pomozte zkvalitnit, doplnit nebo opravit informace na této stránce.
Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Ski Flachau 2016 - video
Flachau 2016 - video
Udělejte si radost a vyberte si dovolenou vašich snů:
Flachau 2014 - video
Skiing Flachau - video
Informace o poloze lyžařského střediska a silničních vzálenostech:
Interaktivní panorama
Interaktivní panorama - zobrazuje se aktuální stav provozu v lyřařském středisku.
Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Aby komentář viděli i Vaši přátelé, zaškrtněte políčko 'Zveřejnit taky na Facebooku'.
Facebookové stránky ALPY.NET:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam nejaktuálnější informace, diskutujte, ptejte se a sdílejte informace s ostatními milovníky Alp nebo se svými přáteli.
Nepřehlédněte:
Image
Rakouská dálniční známka
Kolik stojí rakouská dálniční známka. Kam se nalepuje. Dá se koupit přes internet? Jak funguje elektronická dálniční znánka. Na kterých úsecích dálnic není potřeba. Kompletní informace o rakouských dálničních známkách.

Image
Jezero Laudachsee (video)
Jen kousek východně od jezera Traunsee je uprostřed hor jezero Laudachsee, které je v létě na horské jezero poměrně teplé. V zimě si na něm můžete ale bez problémů zabruslit.

Image
Podrobný popis cesty Kitzsteinhorn - Alpincenter ⇒ Mooserboden
Tato nádherná vysokohorská cesta je v oblasti Glockneru blízko známých turistických středisek Kaprun a Zell am See. Vede od spodní stanice vrcholové lanovky na Kitzsteinhorn (Gipfelbahn) přes sedlo Nördliche Kammerscharte ve výšce 2 636 m n.m., kolem usedlosti Fürthermoaralm až k přehradní nádrži Mooserboden (2 036 m n.m.).

Image
Sölden ski resort review
Sölden je jednou z nejoblíbenějších lyžařských destinací v Alpách, kterou si oblíbili zejména nizozemští a němečtí lyžaři.

Image
Záhadná hora Kailas (Letem světem)
Kailas je asi nejzáhadnější horou na světě. Je opředena množstvím mýtů a legend. Zatím na ni nevystoupil žádný horolezec. Kailas měří 6714 metrů (podle čínských měření), místní lidé ale tvrdí, že hora má výšku jen 6666 metrů a na vrcholu je údajně...

Image
Traunstein po cestě Naturfreundesteig a Mairalmsteig (video)
Na východní straně jezera Traunsee vede hezká panoramatická cesta na vrchol Traunstein a k chatám Gmundner Hütte a Traunsteinhaus. Trasa má převýšení 1300 m.

Image
Bad Ischl - prohlídka města (video)
Bad Ischl je známé rakouské lázeňské město. Město má dlouhou historii a je charakteristické jako letní sídlo císařského dvora. Leží v jižní části Horního Rakouska u řeky Traun v centru oblasti Solné komory.

Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
Stránka byla vygenerována 1.12.2023 01:15
Mapa stránek ...