Skiareál Flachau leží uprostřed lyžařské oblasti Salzburger SportWelt, celá oblast se skládá z několika údolí: Radstadt, Flachau, Wagrain a Sankt Johann. Flachau se nachází asi 60 km jižně od Salzburgu přímo na Tauernské dálnici A10. Z Flachau se táhne protáhlá lyžařská houpačka přes Wagrain až k Alpendorfu, v sousedství pak další houpačka z Kleinarlu přes Flachauwinkl do Zauchensee. Zdejší sjezdovky jsou na oblých a zčásti zalesněných dvoutisícových vrcholcích. Sjezdové tratě jsou zde převážně lehké a středně těžké. Ve Flachau se konají závody Světového poháru v alpském lyžování, které se jezdí na sjezdovce Griessenkar ve Flachau nebo na tratích v Zauchensee a ve Flachauwinkl. Lyžařské středisko Flachau je ale celkově vhodné píše pro méně zkušené lyžaře. Níže najdete také odkaz na interaktivní panoramatickou mapu, na které se zobrazuje aktuální stav provozu vleků a lanovek i aktuálně otevřené sjezdovky, restaurace a další užitečné informace. K dispozii jsou aktuální ceny skipasů pro sezónu 2021/2022. Pokud hledáte ubytování v okolí Flachau, tak na mapce níže rovnou uvidíte, kde a za jakou cenu se můžete ubytovat.

Skiareál Flachau - Snow Space Salzburg (Ski amadé)

Nadmořská výška: 900 - 1.900 m n. m.

Flachau
Sjezdové tratě: [km]Celkem:
Snadné30
Středně obtížné81
Obtížné4
115
Vleky a lanovky: [počet]Celkem:
Lyžařské vleky20
Sedačkové lanovky17
Kabinové a pozemní lanovky11
48
Z toho v provozu: (26.1.2022)39
Celková kapacita je asi 76.460 osob/hod 
Sněhové zpravodajství pro oblast
Flachau:
 na vrcholech 150 cm
Stav sněhu 26.1.2022
 v údolí 80 cm
Zvětšit
Zimní lyžařská mapa a mapa okolí ...
Lyžařská sezóna:
od 16.12.2021 do 18.4.2022
Provozní doba:
8:30 - 16:00
E-Mail: bergbahnen@flachau.at
Telefon: +43 6457 2221 0
Internet: www.snow-space.com
Mapa volného ubytování v okolí:
 (po zadání data příjezdu a odjezdu se okamžitě na mapě zobrazují volná ubytování i s cenami)
Booking.com
Sponzorované odkazy:
Skipas Flachau - ceny skipasu pro sezónu 2021/2022:
  Ceny zde uvedené jsou pouze orientační a slouží hlavně pro srovnání cen v jednotlivých lyžařských střediscích v hlavní zimní sezóně. Každý skiareál má na svých webových stránkách vlastní podrobný ceník, kde naleznete mnohem více tarifů a také ceny pro vedlejší lyžařskou sezónu nebo pro rodiny s dětmi či seniory. Odkaz na webové stránky skiareálu i telefonické a mailové kontakty naleznete v horní části stránky pod náhledem lyžařské mapky.
Flachau skipas 2022 - aktuální ceny pro letošní zimní sezónu (2021/2022):
ceny v Euro 1 den 1 den (od 12:00) 2 dny 5 dnů
Dospělí 61 48,50 121 284
Děti 30,50 24,50 60,50 142
- přibližnou cenu v Kč zjistíte po kiknutí na cenu v €
Skiline – vyhodnocení sjezdů a celkového převýšení podle skipasu:
  Po ukončení lyžování si ve většině lyžařských středisek můžete ve speciálním zařízení (Skiline kiosku) nechat vyhodnotit svůj skipas. Získáte tak přehled o počtu ujetých kilometů, celkovém převýšení i grafické znázornění vašeho lyžařského dne. Údaje si můžete nechat vytisknout. Služba je zdarma a Skiline kiosky najdete většinou poblíž pokladen, kde se skipasy prodávají.
  „Skiline“ zaznamenává v časovém průběhu pomocí profilu celkového převýšení veškeré tratě, které jste v lyžařské oblasti absolvovali. Obsahuje přesný seznam lanovek a vleků, které jste použili, celkové výškové převýšení a odhad ujetých kilometrů. Jako registrovaný uživatel obdržíte navíc celkové vyhodnocení všech vašich lyžařských dnů během lyžařské sezóny.
  Pokud nemáte čas, nebo zapomenete provést vyhodnocení skipasu přímo u sjezdovky, není to žádný problém - Skiline je dostupný i na internetu. Na webové stránce Skiline zadáte číslo svého skipasu a můžete sledovat své výkony i třeba videa..
Dovolená na sněhu Flachau - užijte si nekonečného Ski amadé!
Příjezd
Další informace o lyžařské oblasti Flachau:
    Flachau se nachází v oblasti Pongau v Salcbursku. Leží v Radstadtských Taurách v nadmořské výšce okolo 920 m. Kolem prochází Taurnská dálnice A10, po které je sem velmi snadný a rychlý příjezd. Flachau má něco málo přes 2500 stálých obyvatel.
    Flachau je součástí rozsáhlé lyžařské oblasti Ski Amadé a je domovským střediskem mistra světa a olympijského vítěze Hermanna Maiera. Maier je zde velmi váženou osobností a po jeho vítězství na olympiádě po něm byla pojmenována místní ulice. Když v roce 2009 ukončil svou úspěšnou sportovní kariéru má zde i své náměstí Herrmanna Maiera a svoji sochu. Ve Flachau se konají závody Světového poháru v alpském lyžování, které se jezdí na sjezdovce Griessenkar ve Flachau nebo na tratích v Zauchensee a ve Flachauwinkl. Lyžařské středisko Flachau je ale celkově vhodné píše pro méně zkušené lyžaře.

Upravované běžkařské tratě:
3 klasické běžecké stopy: 40 km
3 bruslařské tratě: 40 km

Sáňkařské dráhy:
Ve Flachau jsou 3 sáňkařské dráhy o celkové délce asi 7 km, některé jsou osvětlené a sáňky je možné si zde i půjčit.

Lyžařská škola SKIschule SNOWlife
Hofgasse 232, 5542 Flachau
Je zde dětská lyžařská školička, škola běhu na lyžích, kurzy lavinové záchrany, lyžařská škola, škola snowboardingu, freeriding.
Tel.: +43 6457 32472
E-Mail: info@snowlife.at
v provozu je od prosince do dubna

Lyžařská škola 1. Schischule Flachau
Hauptstrasse 159, 5542 Flachau
Tel.: +43 6457 2180
E-Mail: info@ersteschischule.at
v provozu je od prosince do konce března

Lyžařská škola Schwarzenbacher GmbH
Unterberggasse 318, 5542 Flachau
Je zde lyžařská škola, škola jízdy na ski bobu a škola snowboardingu.
Tel.: +43 6457 2090
E-Mail: sport@amjet.at
v provozu je od prosince do dubna

Lyžařská škola Skischule Hermann Maier
Unterberggasse 210, 5542 Flachau
Je zde dětská lyžařská školička, lyžařská škola a škola snowboardingu.
Tel.: +43 6457 20 666
v provozu je od prosince do začátku dubna

Turistické informační středisko Flachau:
Tourismusverband Flachau
Hermann-Maier-Platz 1, A-5542 Flachau
Tel.: +43 6457 2214
Fax.: +43 6457 2214 16
E-Mail: info@flachau.com
Otevárací doba v zimní sezóně:
Po - So: 8 - 18 hod
Ne: 9 - 12 a 15 - 17 hod
Trasa autem z Prahy do lyžařského střediska Flachau:
Typ pro Vás: Pokud si chcete některou z navržených tras do skiareálu Flachau odeslat přímo do svého mobilního telefonu, klikněte na mapě na 'Další možnosti'.
Booking.com Booking.com
Poznámky návštěvníků:
Nikdo zatím k této stránce nepřidal vlastní zkušenosti, informace ani názory. Buďte první a podělte se s ostatními o své pozitivní i negativní dojmy a pomozte zkvalitnit, doplnit nebo opravit informace na této stránce.
Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Ski Flachau 2016 - video
Flachau 2016 - video
Vyberte si ubytování v Rakousku:
Flachau 2014 - video
Skiing Flachau - video
Informace o poloze lyžařského střediska a silničních vzálenostech:
Interaktivní panorama
Interaktivní panorama - zobrazuje se aktuální stav provozu v lyřařském středisku.
Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Aby komentář viděli i Vaši přátelé, zaškrtněte políčko 'Zveřejnit taky na Facebooku'.
Facebookové stránky ALPY.NET:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam nejaktuálnější informace, diskutujte, ptejte se a sdílejte informace s ostatními milovníky Alp nebo se svými přáteli.
Nepřehlédněte:
Image
Lyžařské středisko Sölden
Skiareál Sölden je na konci údolí Ötztal v rakouském Tyrolsku. V horní části lyžařského areálu jsou dva ledovce - strmější Rettenbach a mírný Tiefenbach. S nedostatkem sněhu zde v celé dlouhé zimní sezóně nebývá žádný problém, v každém případě spodní část lyžařského areálu může být i uměle zasněžována.

Image
3K K-ONNECTION Kaprun - Maiskogel - Kitzsteinhorn (video)
Z centra Kaprunu šesti lanovkami až na Kitzsteinhorn do výšky 3 029 metrů. Tento řetězec lanovek má celkem 12 km. Překonané převýšení 2 261 metrů je největší ve Východních Alpách.

Image
Podrobný popis cesty Kitzsteinhorn - Alpincenter ⇒ Mooserboden
Tato nádherná vysokohorská cesta je v oblasti Glockneru blízko známých turistických středisek Kaprun a Zell am See. Vede od spodní stanice vrcholové lanovky na Kitzsteinhorn (Gipfelbahn) přes sedlo Nördliche Kammerscharte ve výšce 2 636 m n.m., kolem usedlosti Fürthermoaralm až k přehradní nádrži Mooserboden (2 036 m n.m.).

Image
Karstein (Kitzbüheler Alpen) panorama
Panorama z vrcholu Karstein, který je v rakouském Tyrolsku v horské skupině Kitzbüheler Alpen. Vrchol Karsteinu je v nadmořské výšce 1922 m. Na této stránce najdete panorama z vrcholu s popisem okolních hor.

Image
Rakouská dálniční známka
Kolik stojí rakouská dálniční známka. Kam se nalepuje. Dá se koupit přes internet? Jak funguje elektronická dálniční znánka. Na kterých úsecích dálnic není potřeba. Kompletní informace o rakouských dálničních známkách.

Image
Harakiri - nejstrmější sjezdovka v Rakousku
Kde je nejprudší sjezdovka v Rakousku? Nejstrmější sjezdovkou v Rakousku je sjezdovka Harakiri Penken v lyžařském areálu Mayrhofen v Tyrolském Zillertalu.

Image
Lyžařské zájezdy
V lyžařských zájezdech jsou zpravidla zahrnuty služby ubytování (v některých případech se stravováním), skipas, záruka sněhu, Best-Price-záruka, potvrzení o pojištění CK proti úpadku. Dále se můžete pojistit proti stornu a v nabídce je i komplexní cestovní pojištění.

Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
Stránka byla vygenerována 26.1.2022 12:14
Mapa stránek ...