Skiareál Hintertux (Hintertuxer Gletscher) je celoročně otevřený s vynikajícími sněhovými podmínkami v nadmořské výšce 1.500 – 3.250 m n. m. Naleznete zde sjezdovky všech obtížností - nejvíce je sjezdovek červených. Celkově je Hintertux vhodný spáše pro zkušenější lyžaře - jedná se o nejstrmější z rakouských ledovců, na kterých se lyžuje. Jsou zde i terény s hlubokým sněhem nebo náročné sjezdovky s boulemi. Areál na Hintertuxu je nejrozsáhlejší ledovcovou lyžařskou oblastí v Rakousku. Pro příznivce snowboardingu je ve skiareálu Hintertux od prosince do dubna adrenalinový snowpark na ledovci pod vrcholem Gefrorene Wand. Je zde superpipe, raily a skoky. Hintertux se nachází na konci lyžařského údolí Zillertal. Je asi nejznámějším rakouským ledovcovým střediskem s celoročním provozem a tomu odpovídá i vysoká návštěvnost hlavně na podzim. V hlavní zimní sezóně se lyžaři rozptýlí i do okolních středisek v Zillertálu a nával zde již nebývá. O kvalitě terénů vypovídá i to, že Tux je tréninkovým centrem mnoha lyžařských reprezentací. Níže najdete také odkaz na interaktivní panoramatickou mapu, na které se zobrazuje aktuální stav provozu vleků a lanovek i aktuálně otevřené sjezdovky, restaurace a další užitečné informace. K dispozii jsou aktuální ceny skipasů pro sezónu 2023/2024. Pokud hledáte ubytování v okolí Hintertux (Hintertuxer Gletscher), tak na mapce níže rovnou uvidíte, kde a za jakou cenu se můžete ubytovat.

Skiareál Hintertux - Hintertuxer Gletscher

Nadmořská výška: 1.500 - 3.250 m n. m.

Hintertuxer Gletscher
Sjezdové tratě: [km]Celkem:
Snadné15
Středně obtížné43
Obtížné2
60
Vleky a lanovky: [počet]Celkem:
Lyžařské vleky9
Sedačkové lanovky6
Kabinové a pozemní lanovky6
21
Z toho v provozu: (2.3.2024)19
Sněhové zpravodajství pro oblast
Hintertux (Hintertuxer Gletscher):
 na vrcholech 365 cm
Stav sněhu 2.3.2024
 v údolí 40 cm
Zvětšit
Zimní lyžařská mapa a mapa okolí ...
Lyžařská sezóna:
1.9.2023 do 31.8.2024
Provozní doba:
8:15 - 16:30
E-Mail: info@hintertuxergletscher.at
Telefon: +43 5287 8506
Internet: www.hintertuxergletscher.at
Mapa volného ubytování v okolí:
 (po zadání data příjezdu a odjezdu se okamžitě na mapě zobrazují volná ubytování i s cenami)
Booking.com
Sponzorované odkazy:
Hintertuxer Gletscher - Hintertux (1300 m n.m.) orientační předpověď počasí:
Skipas Hintertux (Hintertuxer Gletscher) - ceny skipasu pro sezónu 2023/2024:
  Ceny zde uvedené jsou pouze orientační a slouží hlavně pro srovnání cen v jednotlivých lyžařských střediscích v hlavní zimní sezóně. Každý skiareál má na svých webových stránkách vlastní podrobný ceník, kde naleznete mnohem více tarifů a také ceny pro vedlejší lyžařskou sezónu nebo pro rodiny s dětmi či seniory. Odkaz na webové stránky skiareálu i telefonické a mailové kontakty naleznete v horní části stránky pod náhledem lyžařské mapky.
Hintertux (Hintertuxer Gletscher) skipas 2024 - aktuální ceny pro letošní zimní sezónu (2023/2024):
ceny v Euro 1 den 1 den (od 11:45) 2 dny 5 dnů
Dospělí 72,50 54,50 143 326
Děti 33 25 64,50 147
- přibližnou cenu v Kč zjistíte po kiknutí na cenu v €
Skiline – vyhodnocení sjezdů a celkového převýšení podle skipasu:
  Po ukončení lyžování si ve většině lyžařských středisek můžete ve speciálním zařízení (Skiline kiosku) nechat vyhodnotit svůj skipas. Získáte tak přehled o počtu ujetých kilometů, celkovém převýšení i grafické znázornění vašeho lyžařského dne. Údaje si můžete nechat vytisknout. Služba je zdarma a Skiline kiosky najdete většinou poblíž pokladen, kde se skipasy prodávají.
  „Skiline“ zaznamenává v časovém průběhu pomocí profilu celkového převýšení veškeré tratě, které jste v lyžařské oblasti absolvovali. Obsahuje přesný seznam lanovek a vleků, které jste použili, celkové výškové převýšení a odhad ujetých kilometrů. Jako registrovaný uživatel obdržíte navíc celkové vyhodnocení všech vašich lyžařských dnů během lyžařské sezóny.
  Pokud nemáte čas, nebo zapomenete provést vyhodnocení skipasu přímo u sjezdovky, není to žádný problém - Skiline je dostupný i na internetu. Na webové stránce Skiline zadáte číslo svého skipasu a můžete sledovat své výkony i třeba videa..
Dovolená na sněhu Tux - vrcholný požitek z Zillertalu!
Příjezd
Další informace o lyžařské oblasti Hintertux - Hintertuxer Gletscher:
    Hintertuxský ledovec najdete na konci údolí říčky Zill v rakouském Tyrolsku. Zillertal pojmenovaný právě podle této říčky je jedna z největších lyžařských oblastí Rakouska. Celkem je v této oblasti asi 225 km upravovaných tratí. Údolí Zillertal se na svém konci dělí na 4 postranní údolí. Nejvýše položené údolí se nazývá Tuxské údolí a na jeho konci je vesnička Hintertux, nad kterou se rozkládá ledovcový areál Hintertux.
Lyžování je zde možné po celých 365 dní v roce.
Gletscherbus
  V létě zde můžete využít až 12 kilometrů perfektně upravených sjezdových tratí (nejdelší je cca 2 km dlouhá) a snowpark pro milovíky snowboardu, v provozu je až 10 lanovek a vleků. V letním období končí sněhová pokrývka v oblasti Tuxer Fernerhausu [2660m]. Lyžuje se tedy od horní stanice lanovky na Gefrorene Wand [3250m] až k panoramatické restauraci Tuxer Fernerhaus (toalety, úschovna zavazadel, obchody).

  V zimním období můžete využít až 59 kilometrů sjezdových tratí a 21 lanovek a vleků. Z údolí se postupně prostřednictvím tří kabinových lanovek dostanete až na Gefrorene Wand do výšky 3250m. Nová kabinová lanovka Gletscherbus 3, přepraví až 3000 osob za hodinu (jedná se o nejvýše položenou kabinovou lanovku zavěšenou na dvou lanech na světě). Cesta touto lanovkou od Tuxer Fernerhausu na Gefrorene Wand trvá cca 5 minut.

  Vysoká návštěvnost je zde zejména na podzim a o svátcích. V tomto období zde narazíte na fronty hlavně u přístupové lanovky z parkoviště a nejzajímavější svahy jsou na začátku sezóny často rezervovány pouze pro trénink. i v hlavní sezóně můžete na Hintertuxském ledovci v sobotu a v neděli (ráno a potom zase odpoledne) narazit na fronty u lanovek. Lyžaři se zde ale chovají podstatně lépe než v českých horách. Problémy s frontami můžete očekávat hlavně od Vánoc do Tří králů a o Velikonocích. Oblast je poměrně hodně navštěvovaná a tak můžete být i nepříjemně překvapeni velkým počtem lyžařů. V letních měsících je návštěvníků podstatně méně a s frontami ani návalem na sjezdovkách se většinou nesetkáte.

  Pro návrat dolů k parkovištím musíte v létě využít opět kabinku. V zimě se upravuje sjezdovka Schwarze Pfanne. Pokud tedy pojedete z horní stanice lanovky na Gefrorene Wand (3.250 m) až k parkovištím, je to trasa dlouhá asi 12 km.

  V údolí Tuxertal ve výškách okolo 1300 - 1500 m n.m. jsou k dispozici běžecké stopy vedoucí z Vorderlanersbach do Madseit. Další desítky kilometrů běžeckých tratí naleznete v údolí Zillertal.
Hintertuxer Gletscher

Další poznámky:
Na všech sjezdovkách se neustále pohybují rolby, které průběžně tratě upravují. Sjezdovky jsou zde neustále v dokonalém stavu.
Pokud kupujete permanentku na více jak 3 a 1/2 dne, dostanete tzv. Zillertaler Superskipass, který vás opravňuje k využívání všech vleků a lanovek v celém Zillertalském údolí. Zillertaler Superskipass platí tedy nejen pro Hintertux a Ski Zillertal 3000 ale navíc i pro oblasti Gerlos-Königsleiten a Kramsach (celkem asi 430 km sjezdových tratí).
Nespoléhejte na možnost placení platebními kartami, ne vždy je to možné.
Různé slevy můžete získat až do věku 18 let, děti do 6 let mohou jezdit zdarma.
Vlekaři tolerují, když snowboardisti nasedají na vleky i v polovině svahu (většinou si snowboardisti přisedají na kotvy k tolerantním lyžařům). Mohou tak lépe využívat pro snowboardisty zajímavější horní části svahů.
Pokud budete potřebovat ubytování v období od Vánoc až do Tří králů a na Velikonoce, doporučuji zajistit si ubytování předem. Přímo na místě je v tomto období minimální šance na získání ubytování.

Přístup autem:
    Od Prahy je Hintertux vzdálený asi 560 km (při cestě po trase Praha - Plzeň - Rozvadov - Mnichov - Kufstein - Mayrhofen - Hintertux) a cesta autem trvá asi 6 až 7 hodin podle hustoty provozu. Cesta z Čech přes Německo bývá rychlejší než přes Rakousko a můžete využít neomezené rychlosti, která je na německých dálnicích. Poslední město před vjezdem do Zillerského údolí je Mayrhofen. Dále se již silnice hodně klikatí a stoupá do 17 km vzdálené vesničky Hintertux. Asi kilometr za Hintertuxem je velké denní venkovní parkoviště pro všechny návštěvníky ledovce. Nově bylo vybudováno i podzemní parkoviště pro asi 300 aut.
Při cestě z Brna je ujetá vzdálenost asi 620 km a v Hintertuxu můžete být za asi 7 nebo 7 a půl hodiny.
Doprava v oblasti:
    Pro pohyb v oblasti Vorderlanersbach - Hintertux můžete po celý rok využívat i speciální autobusovou linku, která je v zimním období zcela zdarma. Navíc v době Vánoc je v provozu i speciální noční autobusová linka, která jezdí mezi jednotlivými zábavními středisky a je v provozu denně mimo neděle až skoro do půl třetí ráno.

Turistické informační centrum Tourismusverband Tux:
Lanersbach 472
6293 Tux Österreich
Tel.: +43 5287 8506, fax: +43 5287 8508
E-Mail: info@tux.at
Trasa autem z Prahy do lyžařského střediska Hintertux (Hintertuxer Gletscher):
Typ pro Vás: Pokud si chcete některou z navržených tras do skiareálu Hintertux (Hintertuxer Gletscher) odeslat přímo do svého mobilního telefonu, klikněte na mapě na 'Další možnosti'.
Booking.com Booking.com
Informace o lyžařské oblasti Ski Zillertal 3000:

Ski Zillertal 3000

    S oblastí Hintertuxského ledovce přímo sousedí lyžařský areál, který vznikl spojením oblastí Eggalm, Rastkogel a Penken a spolu s Hintertuxským ledovcem se tato oblast nazývá Ski Zillertal 3000. Je v provozu od prosince do dubna. V celém areálu Ski Zillertal 3000 je 68 lanovek a vleků (až 107.820 osob/hod) a celkem je zde asi 225 km upravovaných sjezdovek.
Ski Zillertal 3000 a Hintertuxer Gletscher
Ski Zillertal 3000 a Hintertuxer Gletscher
Vyberte si ubytování v Rakousku se slevou:
Poznámky návštěvníků:

2016:
Ahoj, napsal jsou o Hintertuxu samostatné webovky, jsou na adrese www.hintertuxgletscher.cz. Je tam spoustu celkem detainích informací nejen o lyžování, ale také o tom, jak se bavit, co podniknout nebo důležité info v případě jakýchkoli problémů.
Tomáš T.
Přidáno 22.9.2016

2011:
Ve srovnání s Hintertuxem já doporučuji raději Stubai, tedy rozhodně se mí líbí více, sjezdovky, lanovky, všechno. Přejí příjemné pobyty v Alpách.
autor se nepodepsal
Přidáno 25.10.2011

2008:
Super bylo ubytování "U věže" Juns. Lyžování taky prima.
autor se nepodepsal
Přidáno 14.3.2008
Souhlasím s tím že sehant místo na ubtování v hintertuxerském údolí o velikonocích je prakticky nemožné - nemáte li neomezené finance :) Protože Hintertuxerský ledovec znám musím říci že oproti jiným horám z tohoto údolí se zde rozhodne nejméně načekáte, sjezdovky jsou zde samozřejmě mnohem delší a širší, má to jen snad jednu chybicku - freeride je zde celkem hůře přístupný, a trochu nebezpečný - myslím že je dobré si předtím poředne krajinu prostudovat, ptz i ze sjezdovek jsou v okoli videt obrovske ledovcove trhliny, a pod tou kupou snehu bohuzel nikdy nevite kde presne muzou byt :)
Preju krasne lyzovani-stoji to tu zase, vracim se tam :)
autor se nepodepsal
Přidáno 12.3.2008

2007:
Znám všechny rakouské ledovce - Stubai spolu s Hintertuxem vedou a vřele doporučuji. Jedinou vadou na kráse je opravdu to, že chybí, když není v provozu Wilden Gruben, alespoň jedna pořádná černá sjezdovka. Před týdnem jsem se vrátil z Pitztalu - zlepšil se hodně vybudováním nových kabinek a vyhřívaných šestisedaček, ale nejlepší sjezdovka z 3440 (?) je obsluhována hrozným spřežením čtyř kabinek po max.18 lidech a pořád se čeká jak při nástupu, tak asi v polovině jízdy.... Široká a dlouhá sjezdovka ale stojí za to! Příjemná není ani jízda "Pitztal expresem", který vyvolá vzpomínku na tragédii z Kaprunu ... I zde je nepříjemné čekání, zvl. je -li více lidí. Dopravní kapacita je najednou 160 lidí. Dobrý je i Sölden, spíše pro nenáročné lyžaře a rodiny Möltal a Kaprun-Kitzsteinhorn, nejslabší jak dopravou, tak pisty Kaunertal.
jip
Přidáno 19.4.2007

Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Hintertux - Can you Snowboard in the SUMMER? 19 August 2021 - video
Summer Hintertux / June 2015 - video
Talabfahrt Hintertuxer Gletscher [HD] - video
Hintertux 2015 - video
Informace o poloze lyžařského střediska a silničních vzálenostech:
Interaktivní panorama
Interaktivní panorama - zobrazuje se aktuální stav provozu v lyřařském středisku.
Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Aby komentář viděli i Vaši přátelé, zaškrtněte políčko 'Zveřejnit taky na Facebooku'.
Facebookové stránky ALPY.NET:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam nejaktuálnější informace, diskutujte, ptejte se a sdílejte informace s ostatními milovníky Alp nebo se svými přáteli.
Nepřehlédněte:
Image
Harakiri - nejstrmější sjezdovka v Rakousku
Kde je nejprudší sjezdovka v Rakousku? Nejstrmější sjezdovkou v Rakousku je sjezdovka Harakiri Penken v lyžařském areálu Mayrhofen v Tyrolském Zillertalu.

Image
Jezero Offensee (video)
Trochu zastrčené jezero Offensee najdete na západním konci pohoří Totes Gebirge v nadmořské výšce 649 m. Jezero je snadno dostupné i autem, je vhodné ke koupání i k procházkám.

Image
Jezero Traunsee (video)
Nejhlubší rakouské jezero Traunsee je v Horním Rakousku. V létě se jeho až 20 stupňů teplá voda hodí ke koupání. V okolí je mnoho turistických zajímavostí a na jezeře funguje lodní doprava.

Image
Jezero Laudachsee (video)
Jen kousek východně od jezera Traunsee je uprostřed hor jezero Laudachsee, které je v létě na horské jezero poměrně teplé. V zimě si na něm můžete ale bez problémů zabruslit.

Image
Jízda na motorce přes Pyhrnpass (video)
Na videu je jízda na motorce přes sedlo Pyhrnpass ve směru od Liezen přes Pyhrnpass na sever k Spital am Pyhrn po jedné z důležitých rakouských silnic B138.

Image
Voda: Velká záhada (Letem světem)
Dva dokumenty, které představují úchvatné objevy, se kterými přišli vědci z celého světa, například z Ruska, Kazachstánu, Švýcarska, Izraele, Spojených států, Velké Británie, Rakouska, Japonska, Argentiny, Číny a Tibetu.

Image
Lyžařské zájezdy
V lyžařských zájezdech jsou zpravidla zahrnuty služby ubytování (v některých případech se stravováním), skipas, záruka sněhu, Best-Price-záruka, potvrzení o pojištění CK proti úpadku. Dále se můžete pojistit proti stornu a v nabídce je i komplexní cestovní pojištění.

Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
Stránka byla vygenerována 2.3.2024 20:57
Mapa stránek ...