Skiareál Hintertux (Hintertuxer Gletscher) je celoročně otevřený s vynikajícími sněhovými podmínkami v nadmořské výšce 1.500 – 3.250 m n. m. Naleznete zde sjezdovky všech obtížností - nejvíce je sjezdovek červených. Celkově je Hintertux vhodný spáše pro zkušenější lyžaře - jedná se o nejstrmější z rakouských ledovců, na kterých se lyžuje. Jsou zde i terény s hlubokým sněhem nebo náročné sjezdovky s boulemi. Areál na Hintertuxu je nejrozsáhlejší ledovcovou lyžařskou oblastí v Rakousku. Pro příznivce snowboardingu je ve skiareálu Hintertux od prosince do dubna adrenalinový snowpark na ledovci pod vrcholem Gefrorene Wand. Je zde superpipe, raily a skoky. Hintertux se nachází na konci lyžařského údolí Zillertal. Je asi nejznámějším rakouským ledovcovým střediskem s celoročním provozem a tomu odpovídá i vysoká návštěvnost hlavně na podzim. V hlavní zimní sezóně se lyžaři rozptýlí i do okolních středisek v Zillertálu a nával zde již nebývá. O kvalitě terénů vypovídá i to, že Tux je tréninkovým centrem mnoha lyžařských reprezentací. Níže najdete také odkaz na interaktivní panoramatickou mapu, na které se zobrazuje aktuální stav provozu vleků a lanovek i aktuálně otevřené sjezdovky, restaurace a další užitečné informace. K dispozii jsou aktuální ceny skipasů pro sezónu 2021/2022. Pokud hledáte ubytování v okolí Hintertux (Hintertuxer Gletscher), tak na mapce níže rovnou uvidíte, kde a za jakou cenu se můžete ubytovat.

Skiareál Hintertux - Hintertuxer Gletscher

Nadmořská výška: 1.500 - 3.250 m n. m.

Hintertuxer Gletscher
Sjezdové tratě: [km]Celkem:
Snadné15
Středně obtížné43
Obtížné2
60
Vleky a lanovky: [počet]Celkem:
Lyžařské vleky9
Sedačkové lanovky6
Kabinové a pozemní lanovky6
21
Z toho v provozu: (7.12.2021)0
Sněhové zpravodajství pro oblast
Hintertux (Hintertuxer Gletscher):
 na vrcholech 175 cm
Stav sněhu 7.12.2021
 v údolí 0 cm
Zvětšit
Zimní lyžařská mapa a mapa okolí ...
Lyžařská sezóna:
12.12.2021 do 31.5.2022
Provozní doba:
8:15 - 16:00
E-Mail: info@hintertuxergletscher.at
Telefon: +43 5287 8506
Internet: www.hintertuxergletscher.at
Mapa volného ubytování v okolí:
 (po zadání data příjezdu a odjezdu se okamžitě na mapě zobrazují volná ubytování i s cenami)
Booking.com
Sponzorované odkazy:
Hintertuxer Gletscher - Hintertux (1300 m n.m.) orientační předpověď počasí:
Skipas Hintertux (Hintertuxer Gletscher) - ceny skipasu pro sezónu 2021/2022:
  Ceny zde uvedené jsou pouze orientační a slouží hlavně pro srovnání cen v jednotlivých lyžařských střediscích v hlavní zimní sezóně. Každý skiareál má na svých webových stránkách vlastní podrobný ceník, kde naleznete mnohem více tarifů a také ceny pro vedlejší lyžařskou sezónu nebo pro rodiny s dětmi či seniory. Odkaz na webové stránky skiareálu i telefonické a mailové kontakty naleznete v horní části stránky pod náhledem lyžařské mapky.
Hintertux (Hintertuxer Gletscher) skipas 2022 - aktuální ceny pro letošní zimní sezónu (2021/2022):
ceny v Euro 1 den 1 den (od 11:45) 2 dny 5 dnů
Dospělí 59,50 44 117 257
Děti 26,50 20 53 115,50
- přibližnou cenu v Kč zjistíte po kiknutí na cenu v €
Skiline – vyhodnocení sjezdů a celkového převýšení podle skipasu:
  Po ukončení lyžování si ve většině lyžařských středisek můžete ve speciálním zařízení (Skiline kiosku) nechat vyhodnotit svůj skipas. Získáte tak přehled o počtu ujetých kilometů, celkovém převýšení i grafické znázornění vašeho lyžařského dne. Údaje si můžete nechat vytisknout. Služba je zdarma a Skiline kiosky najdete většinou poblíž pokladen, kde se skipasy prodávají.
  „Skiline“ zaznamenává v časovém průběhu pomocí profilu celkového převýšení veškeré tratě, které jste v lyžařské oblasti absolvovali. Obsahuje přesný seznam lanovek a vleků, které jste použili, celkové výškové převýšení a odhad ujetých kilometrů. Jako registrovaný uživatel obdržíte navíc celkové vyhodnocení všech vašich lyžařských dnů během lyžařské sezóny.
  Pokud nemáte čas, nebo zapomenete provést vyhodnocení skipasu přímo u sjezdovky, není to žádný problém - Skiline je dostupný i na internetu. Na webové stránce Skiline zadáte číslo svého skipasu a můžete sledovat své výkony i třeba videa..
Dovolená na sněhu Finkenberg - sportovně rekreační středisko!
Příjezd
Další informace o lyžařské oblasti Hintertux - Hintertuxer Gletscher:
    Hintertuxský ledovec najdete na konci údolí říčky Zill v rakouském Tyrolsku. Zillertal pojmenovaný právě podle této říčky je jedna z největších lyžařských oblastí Rakouska. Celkem je v této oblasti asi 225 km upravovaných tratí. Údolí Zillertal se na svém konci dělí na 4 postranní údolí. Nejvýše položené údolí se nazývá Tuxské údolí a na jeho konci je vesnička Hintertux, nad kterou se rozkládá ledovcový areál Hintertux.
Lyžování je zde možné po celých 365 dní v roce.
Gletscherbus
  V létě zde můžete využít až 12 kilometrů perfektně upravených sjezdových tratí (nejdelší je cca 2 km dlouhá) a snowpark pro milovíky snowboardu, v provozu je až 10 lanovek a vleků. V letním období končí sněhová pokrývka v oblasti Tuxer Fernerhausu [2660m]. Lyžuje se tedy od horní stanice lanovky na Gefrorene Wand [3250m] až k panoramatické restauraci Tuxer Fernerhaus (toalety, úschovna zavazadel, obchody).

  V zimním období můžete využít až 59 kilometrů sjezdových tratí a 21 lanovek a vleků. Z údolí se postupně prostřednictvím tří kabinových lanovek dostanete až na Gefrorene Wand do výšky 3250m. Nová kabinová lanovka Gletscherbus 3, přepraví až 3000 osob za hodinu (jedná se o nejvýše položenou kabinovou lanovku zavěšenou na dvou lanech na světě). Cesta touto lanovkou od Tuxer Fernerhausu na Gefrorene Wand trvá cca 5 minut.

  Vysoká návštěvnost je zde zejména na podzim a o svátcích. V tomto období zde narazíte na fronty hlavně u přístupové lanovky z parkoviště a nejzajímavější svahy jsou na začátku sezóny často rezervovány pouze pro trénink. i v hlavní sezóně můžete na Hintertuxském ledovci v sobotu a v neděli (ráno a potom zase odpoledne) narazit na fronty u lanovek. Lyžaři se zde ale chovají podstatně lépe než v českých horách. Problémy s frontami můžete očekávat hlavně od Vánoc do Tří králů a o Velikonocích. Oblast je poměrně hodně navštěvovaná a tak můžete být i nepříjemně překvapeni velkým počtem lyžařů. V letních měsících je návštěvníků podstatně méně a s frontami ani návalem na sjezdovkách se většinou nesetkáte.

  Pro návrat dolů k parkovištím musíte v létě využít opět kabinku. V zimě se upravuje sjezdovka Schwarze Pfanne. Pokud tedy pojedete z horní stanice lanovky na Gefrorene Wand (3.250 m) až k parkovištím, je to trasa dlouhá asi 12 km.

  V údolí Tuxertal ve výškách okolo 1300 - 1500 m n.m. jsou k dispozici běžecké stopy vedoucí z Vorderlanersbach do Madseit. Další desítky kilometrů běžeckých tratí naleznete v údolí Zillertal.
Hintertuxer Gletscher

Další poznámky:
Na všech sjezdovkách se neustále pohybují rolby, které průběžně tratě upravují. Sjezdovky jsou zde neustále v dokonalém stavu.
Pokud kupujete permanentku na více jak 3 a 1/2 dne, dostanete tzv. Zillertaler Superskipass, který vás opravňuje k využívání všech vleků a lanovek v celém Zillertalském údolí. Zillertaler Superskipass platí tedy nejen pro Hintertux a Ski Zillertal 3000 ale navíc i pro oblasti Gerlos-Königsleiten a Kramsach (celkem asi 430 km sjezdových tratí).
Nespoléhejte na možnost placení platebními kartami, ne vždy je to možné.
Různé slevy můžete získat až do věku 18 let, děti do 6 let mohou jezdit zdarma.
Vlekaři tolerují, když snowboardisti nasedají na vleky i v polovině svahu (většinou si snowboardisti přisedají na kotvy k tolerantním lyžařům). Mohou tak lépe využívat pro snowboardisty zajímavější horní části svahů.
Pokud budete potřebovat ubytování v období od Vánoc až do Tří králů a na Velikonoce, doporučuji zajistit si ubytování předem. Přímo na místě je v tomto období minimální šance na získání ubytování.

Přístup autem:
    Od Prahy je Hintertux vzdálený asi 560 km (při cestě po trase Praha - Plzeň - Rozvadov - Mnichov - Kufstein - Mayrhofen - Hintertux) a cesta autem trvá asi 6 až 7 hodin podle hustoty provozu. Cesta z Čech přes Německo bývá rychlejší než přes Rakousko a můžete využít neomezené rychlosti, která je na německých dálnicích. Poslední město před vjezdem do Zillerského údolí je Mayrhofen. Dále se již silnice hodně klikatí a stoupá do 17 km vzdálené vesničky Hintertux. Asi kilometr za Hintertuxem je velké denní venkovní parkoviště pro všechny návštěvníky ledovce. Nově bylo vybudováno i podzemní parkoviště pro asi 300 aut.
Při cestě z Brna je ujetá vzdálenost asi 620 km a v Hintertuxu můžete být za asi 7 nebo 7 a půl hodiny.
Doprava v oblasti:
    Pro pohyb v oblasti Vorderlanersbach - Hintertux můžete po celý rok využívat i speciální autobusovou linku, která je v zimním období zcela zdarma. Navíc v době Vánoc je v provozu i speciální noční autobusová linka, která jezdí mezi jednotlivými zábavními středisky a je v provozu denně mimo neděle až skoro do půl třetí ráno.

Turistické informační centrum Tourismusverband Tux:
Lanersbach 472
6293 Tux Österreich
Tel.: +43 5287 8506, fax: +43 5287 8508
E-Mail: info@tux.at
Trasa autem z Prahy do lyžařského střediska Hintertux (Hintertuxer Gletscher):
Typ pro Vás: Pokud si chcete některou z navržených tras do skiareálu Hintertux (Hintertuxer Gletscher) odeslat přímo do svého mobilního telefonu, klikněte na mapě na 'Další možnosti'.
Booking.com Booking.com
Informace o lyžařské oblasti Ski Zillertal 3000:

Ski Zillertal 3000

    S oblastí Hintertuxského ledovce přímo sousedí lyžařský areál, který vznikl spojením oblastí Eggalm, Rastkogel a Penken a spolu s Hintertuxským ledovcem se tato oblast nazývá Ski Zillertal 3000. Je v provozu od prosince do dubna. V celém areálu Ski Zillertal 3000 je 68 lanovek a vleků (až 107.820 osob/hod) a celkem je zde asi 225 km upravovaných sjezdovek.
Ski Zillertal 3000 a Hintertuxer Gletscher
Ski Zillertal 3000 a Hintertuxer Gletscher
Vyberte si ubytování v Rakousku:
Poznámky návštěvníků:

2016:
Ahoj, napsal jsou o Hintertuxu samostatné webovky, jsou na adrese www.hintertuxgletscher.cz. Je tam spoustu celkem detainích informací nejen o lyžování, ale také o tom, jak se bavit, co podniknout nebo důležité info v případě jakýchkoli problémů.
Tomáš T.
Přidáno 22.9.2016

2011:
Ve srovnání s Hintertuxem já doporučuji raději Stubai, tedy rozhodně se mí líbí více, sjezdovky, lanovky, všechno. Přejí příjemné pobyty v Alpách.
autor se nepodepsal
Přidáno 25.10.2011

2008:
Super bylo ubytování "U věže" Juns. Lyžování taky prima.
autor se nepodepsal
Přidáno 14.3.2008
Souhlasím s tím že sehant místo na ubtování v hintertuxerském údolí o velikonocích je prakticky nemožné - nemáte li neomezené finance :) Protože Hintertuxerský ledovec znám musím říci že oproti jiným horám z tohoto údolí se zde rozhodne nejméně načekáte, sjezdovky jsou zde samozřejmě mnohem delší a širší, má to jen snad jednu chybicku - freeride je zde celkem hůře přístupný, a trochu nebezpečný - myslím že je dobré si předtím poředne krajinu prostudovat, ptz i ze sjezdovek jsou v okoli videt obrovske ledovcove trhliny, a pod tou kupou snehu bohuzel nikdy nevite kde presne muzou byt :)
Preju krasne lyzovani-stoji to tu zase, vracim se tam :)
autor se nepodepsal
Přidáno 12.3.2008

2007:
Znám všechny rakouské ledovce - Stubai spolu s Hintertuxem vedou a vřele doporučuji. Jedinou vadou na kráse je opravdu to, že chybí, když není v provozu Wilden Gruben, alespoň jedna pořádná černá sjezdovka. Před týdnem jsem se vrátil z Pitztalu - zlepšil se hodně vybudováním nových kabinek a vyhřívaných šestisedaček, ale nejlepší sjezdovka z 3440 (?) je obsluhována hrozným spřežením čtyř kabinek po max.18 lidech a pořád se čeká jak při nástupu, tak asi v polovině jízdy.... Široká a dlouhá sjezdovka ale stojí za to! Příjemná není ani jízda "Pitztal expresem", který vyvolá vzpomínku na tragédii z Kaprunu ... I zde je nepříjemné čekání, zvl. je -li více lidí. Dopravní kapacita je najednou 160 lidí. Dobrý je i Sölden, spíše pro nenáročné lyžaře a rodiny Möltal a Kaprun-Kitzsteinhorn, nejslabší jak dopravou, tak pisty Kaunertal.
jip
Přidáno 19.4.2007

Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Hintertux - Can you Snowboard in the SUMMER? 19 August 2021 - video
Summer Hintertux / June 2015 - video
Talabfahrt Hintertuxer Gletscher [HD] - video
Hintertux 2015 - video
Informace o poloze lyžařského střediska a silničních vzálenostech:
Interaktivní panorama
Interaktivní panorama - zobrazuje se aktuální stav provozu v lyřařském středisku.
Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Aby komentář viděli i Vaši přátelé, zaškrtněte políčko 'Zveřejnit taky na Facebooku'.
Facebookové stránky ALPY.NET:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam nejaktuálnější informace, diskutujte, ptejte se a sdílejte informace s ostatními milovníky Alp nebo se svými přáteli.
Nepřehlédněte:
Image
Brixen: sjezd po modré sjezdovce číslo 3 (Zinsberg abfahrt)
Sjezd po pohodové modré sjezdovce číslo 3 Zinsberg abfahrt ve skiareálu Brixen im Thale - SkiWelt. Sjezdovka je vhodná pro začátečníky.

Image
Podrobný popis cesty Kitzsteinhorn - Alpincenter ⇒ Mooserboden
Tato nádherná vysokohorská cesta je v oblasti Glockneru blízko známých turistických středisek Kaprun a Zell am See. Vede od spodní stanice vrcholové lanovky na Kitzsteinhorn (Gipfelbahn) přes sedlo Nördliche Kammerscharte ve výšce 2 636 m n.m., kolem usedlosti Fürthermoaralm až k přehradní nádrži Mooserboden (2 036 m n.m.).

Image
Lyžařské středisko Sölden
Skiareál Sölden je na konci údolí Ötztal v rakouském Tyrolsku. V horní části lyžařského areálu jsou dva ledovce - strmější Rettenbach a mírný Tiefenbach. S nedostatkem sněhu zde v celé dlouhé zimní sezóně nebývá žádný problém, v každém případě spodní část lyžařského areálu může být i uměle zasněžována.

Image
Placené úseky rakouských silnic
Na této stránce najdete ceny za průjezd vysokohorskými silnicemi, ceny za použití vybraných tunelů, dálničních tunelů i některých zvlášť placených úseků dálnic.

Image
Karstein (Kitzbüheler Alpen) panorama
Panorama z vrcholu Karstein, který je v rakouském Tyrolsku v horské skupině Kitzbüheler Alpen. Vrchol Karsteinu je v nadmořské výšce 1922 m. Na této stránce najdete panorama z vrcholu s popisem okolních hor.

Image
Vysokohorská silnice Grossglockner Hochalpenstrasse
Alpská vysokohorská silnice Großglockner Hochalpenstraße vede jednou z nejkrásnějších částí národního parku Vysoké Taury (Hohe Tauern) – od střediska Fusch a osady Ferleiten na severní straně do městečka Heiligenblut na straně jižní.

Image
Cesta z Mayrhofenu přes Edelhütte na Ahornspitze
Typ na jednodenní výlet v oblasti Mayrhofenu (Zillertal). Větší část cesty, minimálně okruh k chatě Edelhütte, se dá naplánovat jako nenáročný rodinný výlet s dětmi. Další část cesty až do sedla, které je jihozápadně od 2973m vysokého vrcholu Ahornspitze, zvládnou děti také.

Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
Stránka byla vygenerována 8.12.2021 07:38
Mapa stránek ...