Fageralm je malý a klidný lyžařský areál s nenáročnými sjezdovkami nedaleko Radstadtu. Skiareál Fageralm je vhodný spíše pro začátečníky, kteří hledají klid a pohodu a samozřejmě také pro rodiny s dětma. Menším dětem zde jízdu po nenáročných sjezdovkách zpestřují různé atrakce, na nichž si určitě užijí skvělou zábavu. Na svazích Fageralmu se nacházejí tři tématické trasy pro děti. Je tu trasa zvířecí, vikingská a indiánská. Navíc je zde skicrossová dráha, měřený úsek a také dráha s vlnami (Wellenbahn). V údolí nedaleko Forstau je cvičná louka a dětský park pro lyžování nejmenších dětí. Pokud hledáte něco náročnějšího, živějšího a dynamičtějšího, navštivte raději některý ze sousedních skiareálů. Pokud hledáte ubytování v okolí Fageralm, tak na mapce níže rovnou uvidíte, kde a za jakou cenu se můžete ubytovat.
  Last minute ubytování v Rakousku - sleva až třetina z nájemní ceny

Skiareál Fageralm (Ski amadé)

Nadmořská výška: 938 - 1.885 m n. m.

Fageralm
Sjezdové tratě: [km]Celkem:
Snadné8
Středně obtížné7
Obtížné---
15
Vleky a lanovky: [počet]Celkem:
Lyžařské vleky5
Sedačkové lanovky2
Kabinové a pozemní lanovky0
7
Z toho v provozu: (5.4.2021)0
Údaje jsou aktualizovány pouze v zimním období! 
Sněhové zpravodajství pro oblast
Fageralm:
 na vrcholech ?
Aktualizováno pouze v zimě!
 v údolí ?
Zvětšit
Zimní lyžařská mapa a mapa okolí ...
Lyžařská sezóna:
od 24.12.2020 do 5.4.2021
Provozní doba:
8:30 - 16:00
E-Mail: info@reiteralm.at
Telefon: +43 6454 8416
Internet: www.reiteralm.at
Mapa volného ubytování v okolí:
 (po zadání data příjezdu a odjezdu se okamžitě na mapě zobrazují volná ubytování i s cenami)
Booking.com
Sponzorované odkazy:
Skipas Fageralm - ceny skipasu pro sezónu 2020/2021:
  Ceny zde uvedené jsou pouze orientační a slouží hlavně pro srovnání cen v jednotlivých lyžařských střediscích v hlavní zimní sezóně. Každý skiareál má na svých webových stránkách vlastní podrobný ceník, kde naleznete mnohem více tarifů a také ceny pro vedlejší lyžařskou sezónu nebo pro rodiny s dětmi či seniory. Odkaz na webové stránky skiareálu i telefonické a mailové kontakty naleznete v horní části stránky pod náhledem lyžařské mapky.
Fageralm skipas - ceny, které platily v zimní sezóně 2020/2021:
ceny v Euro 1 den 1 den (od 12:00) 2 dny 5 dnů
Dospělí 51,50 44 114 263,50
Děti 26 22 57 132
- přibližnou cenu v Kč zjistíte po kiknutí na cenu v €
Skiline – vyhodnocení sjezdů a celkového převýšení podle skipasu:
  Po ukončení lyžování si ve většině lyžařských středisek můžete ve speciálním zařízení (Skiline kiosku) nechat vyhodnotit svůj skipas. Získáte tak přehled o počtu ujetých kilometů, celkovém převýšení i grafické znázornění vašeho lyžařského dne. Údaje si můžete nechat vytisknout. Služba je zdarma a Skiline kiosky najdete většinou poblíž pokladen, kde se skipasy prodávají.
  „Skiline“ zaznamenává v časovém průběhu pomocí profilu celkového převýšení veškeré tratě, které jste v lyžařské oblasti absolvovali. Obsahuje přesný seznam lanovek a vleků, které jste použili, celkové výškové převýšení a odhad ujetých kilometrů. Jako registrovaný uživatel obdržíte navíc celkové vyhodnocení všech vašich lyžařských dnů během lyžařské sezóny.
  Pokud nemáte čas, nebo zapomenete provést vyhodnocení skipasu přímo u sjezdovky, není to žádný problém - Skiline je dostupný i na internetu. Na webové stránce Skiline zvolíte lyžařské středisko, zadáte číslo svého skipasu a můžete sledovat své výkony i třeba videa..
Dovolená na sněhu Altenmarkt - užijte si nekonečného Ski amadé!
Příjezd
Další informace o lyžařské oblasti Fageralm:
    Fageralm je nenáročný areál, spíš pro děti a začátečníky, nic pro sportovní jezdce, takové Paseky nad Jizerou, ale 4-násobně delší. Z malebné vesničky Forstau vedou nahoru dvě navazující sedačkové lanovky. Dále pak navazují další lyžařské vleky. Většina sjezdovek je zde lehká nebo středně obtížná. Těžkou (černou) sjezdovku zde nenajdete. V tomto lyžařském středisku má jednu ze svých testovacích tratí firma Atomic. Středisko je vhodné hlavně pro děti a začínající lyžaře. Lyžování na mírných sjezdovkách zpestřují lákavé, přitom lehké freestylové atrakce. Na svahu je několik horských chat s občerstvením. Zasněžuje se jen červená sjezdovka do údolí, ostatní tratě mají přírodní sníh. V tomto středisku vládne klid a pohoda, návaly lyžařů a fronty na lanovky zde určitě nanajdete. Cena za skipas je vysoká protože platí pro celou oblast Ski amadé.

Lyžařská škola SCHISCHULE RESCH
5552 Forstau, Ort 6
Tel.: +43 6454 8400,
E-Mail: info@schischule-resch.at

Turistické informační centrum Tourismusverband Forstau
Ort 111
5552 Forstau, Österreich
Tel.: +43 6454 8325
Fax: +43 6454 83255
E-Mail: info@forstau.at
Trasa autem z Prahy do lyžařského střediska Fageralm:
Typ pro Vás: Pokud si chcete některou z navržených tras do skiareálu Fageralm odeslat přímo do svého mobilního telefonu, klikněte na mapě na 'Další možnosti'.
Booking.com Booking.com
Poznámky návštěvníků:
Nikdo zatím k této stránce nepřidal vlastní zkušenosti, informace ani názory. Buďte první a podělte se s ostatními o své pozitivní i negativní dojmy a pomozte zkvalitnit, doplnit nebo opravit informace na této stránce.
Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
SKI Fageralm - Off Piste 2016 - video
Ski Fageralm - schönsten Skigenuss erleben - video
Vyberte si ubytování v Rakousku:
Snowboarden 2014 Fageralm - video
FagerAlm 2013 - video
Informace o poloze lyžařského střediska a silničních vzálenostech:
Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Aby komentář viděli i Vaši přátelé, zaškrtněte políčko 'Zveřejnit taky na Facebooku'.
Facebookové stránky ALPY.NET:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam nejaktuálnější informace, diskutujte, ptejte se a sdílejte informace s ostatními milovníky Alp nebo se svými přáteli.
Nepřehlédněte:
Image
3K K-ONNECTION Kaprun - Maiskogel - Kitzsteinhorn (video)
Z centra Kaprunu šesti lanovkami až na Kitzsteinhorn do výšky 3 029 metrů. Tento řetězec lanovek má celkem 12 km. Překonané převýšení 2 261 metrů je největší ve Východních Alpách.

Image
Cesta z Mayrhofenu přes Edelhütte na Ahornspitze
Typ na jednodenní výlet v oblasti Mayrhofenu (Zillertal). Větší část cesty, minimálně okruh k chatě Edelhütte, se dá naplánovat jako nenáročný rodinný výlet s dětmi. Další část cesty až do sedla, které je jihozápadně od 2973m vysokého vrcholu Ahornspitze, zvládnou děti také.

Image
Harakiri - nejstrmější sjezdovka v Rakousku
Kde je nejprudší sjezdovka v Rakousku? Nejstrmější sjezdovkou v Rakousku je sjezdovka Harakiri Penken v lyžařském areálu Mayrhofen v Tyrolském Zillertalu.

Image
Rakouská dálniční známka
Kolik stojí rakouská dálniční známka. Kam se nalepuje. Dá se koupit přes internet? Jak funguje elektronická dálniční znánka. Na kterých úsecích dálnic není potřeba. Kompletní informace o rakouských dálničních známkách.

Image
Brixen: sjezd po modré sjezdovce číslo 3 (Zinsberg abfahrt)
Sjezd po pohodové modré sjezdovce číslo 3 Zinsberg abfahrt ve skiareálu Brixen im Thale - SkiWelt. Sjezdovka je vhodná pro začátečníky.

Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
Stránka byla vygenerována 11.5.2021 10:13
Mapa stránek ...