Skiareál Zauchensee - Flachauwinkl je snadno dostupná oblast s vlastním sjezdem z dálnice A10. Je to nejvýše položená oblast v Salzburger Sportwelt s jistotou sněhové pokrývky až do začátku května. Jsou zde moderní, komfortní a rychlé lanovky a vleky bez front. O něco více návštěvníků bývá na straně Zauchensee. Milovníci snowboardingu jistě ocení dobře vybavený snowpark, příznivce freeride zde čekají zajímavé terény s hlubokým sněhem. Pro děti je k dispozici dětský park. Západní svah Rosskopfu na straně Flachauwinklu má jednu hlavní trať vedoucí lesním průsekem. Na straně Zauchensee se lyžuje na třech svazích. Hlavním je řídce zalesněný svah Gamskogelu. Nástupní terminál ve Flachauwinklu je moderní budova s krytou halou a pokladnami, WC, restaurací, úschovnou a půjčovnou. Všechny hlavní tratě obluhují expresní sedačkové nebo kabinkové lanovky. Níže najdete také odkaz na interaktivní panoramatickou mapu, na které se zobrazuje aktuální stav provozu vleků a lanovek i aktuálně otevřené sjezdovky, restaurace a další užitečné informace. Pokud hledáte ubytování v okolí Zauchensee - Flachauwinkl, tak na mapce níže rovnou uvidíte, kde a za jakou cenu se můžete ubytovat.

Skiareál Zauchensee - Flachauwinkl (Ski Amade)

Nadmořská výška: 1.350 - 2.188 m n. m.

Zauchensee - Flachauwinkl
Sjezdové tratě: [km]Celkem:
Snadné24
Středně obtížné16
Obtížné4
44
Vleky a lanovky: [počet]Celkem:
Lyžařské vleky5
Sedačkové lanovky6
Kabinové a pozemní lanovky4
15
Z toho v provozu: (15.4.2024)0
Údaje jsou aktualizovány pouze v zimním období! 
Celková kapacita je asi 25.555 osob/hod 
Sněhové zpravodajství pro oblast
Zauchensee - Flachauwinkl:
 na vrcholech ?
Aktualizováno pouze v zimě!
 v údolí ?
Zvětšit
Zimní lyžařská mapa a mapa okolí ...
Lyžařská sezóna:
od 1.12.2023 do 14.4.2024
Provozní doba:
8:30 - 16:00
E-Mail: bergbahnen@zauchensee-amade.at
Telefon: +43 6452 4000
Internet: www.zauchensee.at
Mapa volného ubytování v okolí:
 (po zadání data příjezdu a odjezdu se okamžitě na mapě zobrazují volná ubytování i s cenami)
Booking.com
Sponzorované odkazy:
Skipas Zauchensee - Flachauwinkl - ceny skipasu pro sezónu 2023/2024:
  Ceny zde uvedené jsou pouze orientační a slouží hlavně pro srovnání cen v jednotlivých lyžařských střediscích v hlavní zimní sezóně. Každý skiareál má na svých webových stránkách vlastní podrobný ceník, kde naleznete mnohem více tarifů a také ceny pro vedlejší lyžařskou sezónu nebo pro rodiny s dětmi či seniory. Odkaz na webové stránky skiareálu i telefonické a mailové kontakty naleznete v horní části stránky pod náhledem lyžařské mapky.
Zauchensee - Flachauwinkl skipas - ceny, které platily v zimní sezóně 2023/2024:
ceny v Euro 1 den 1 den (3 hodiny) 2 dny 5 dnů
Dospělí 73,50 59 147 352
Děti 37 29,50 73,50 176
- přibližnou cenu v Kč zjistíte po kiknutí na cenu v €
Skiline – vyhodnocení sjezdů a celkového převýšení podle skipasu:
  Po ukončení lyžování si ve většině lyžařských středisek můžete ve speciálním zařízení (Skiline kiosku) nechat vyhodnotit svůj skipas. Získáte tak přehled o počtu ujetých kilometů, celkovém převýšení i grafické znázornění vašeho lyžařského dne. Údaje si můžete nechat vytisknout. Služba je zdarma a Skiline kiosky najdete většinou poblíž pokladen, kde se skipasy prodávají.
  „Skiline“ zaznamenává v časovém průběhu pomocí profilu celkového převýšení veškeré tratě, které jste v lyžařské oblasti absolvovali. Obsahuje přesný seznam lanovek a vleků, které jste použili, celkové výškové převýšení a odhad ujetých kilometrů. Jako registrovaný uživatel obdržíte navíc celkové vyhodnocení všech vašich lyžařských dnů během lyžařské sezóny.
  Pokud nemáte čas, nebo zapomenete provést vyhodnocení skipasu přímo u sjezdovky, není to žádný problém - Skiline je dostupný i na internetu. Na webové stránce Skiline zadáte číslo svého skipasu a můžete sledovat své výkony i třeba videa..
Dovolená na sněhu Altenmarkt - užijte si nekonečného Ski amadé!
Příjezd
Další informace o lyžařské oblasti Zauchensee - Flachauwinkl:
    Lyžařský areál Zauchensee je malý hotelový resort, obklopené třemi svahy, jimž dominuje členitý, skalnatý a řídce zalesněný Gamskogel s atraktivní dámskou závodní tratí Světového poháru. Tento svah je vhodný i pro freeride. Lyžařská houpačka Zauchensee – Flachauwinkel – Kleinarl je snadno dostupná oblast s vlastním sjezdem z dálnice. Je to nejvýše položená oblast v oblasti Salzburger Sportwelt s velkou jistotou sněhové pokrývky od prosince do konce dubna. Pro lyžaře tato oblast nabízí sportovní carvingové i náročné sjezdovky. Ve středisku jsou moderní, komfortní a rychlé lanovky a vleky většinou bez front.
    Pokud si sem jedete zalyžovat jen na jeden den, jeďte od Salcburku po dálnici A10, Flachauwinkl má vlastní sjezd z dálnice, kterým sjedete přímo k lanovkám. Z Flachauwinklu, přímo od Tauernské dálnice, vede osmimístná kabinová lanovka a šestimístná sedačková lanovka přímo do středu této lyžařské oblasti. Tato varianta příjezdu je dobře vidět níže na prvním videu.
    Dětský lyžařský areál je vybaven řadou atrakcí, k nimž například patří kouzelný koberec (přepravní pás) nebo kolotoč. Celý areál leží na mírném svahu, který je ideální pro výuku dětí. V lyžařském středisku Zauchensee - Flachauwinkel můžete využít sjezdovou trať s časomírou, kde si můžete mezi sebou zasoutěžit, nebo jen tak změřit svůj čas.

Oblast Zauchensee-Flachauwinkel-Kleinarl je ideální pro sportovně založené rodiny a aktivní mladé lyžaře.

    S lyžařskou permanentkou Ski amadé (několikadenní permanentky od 1,5 dne) můžete využít přes 800 kilometrů sjezdovek v celé oblasti Ski amadé. Pro krátké pobyty je nejvhodnější 1-denní permanentka pro Salzburger Sportwelt. S touto jednodenní permanentkou můžete využívat celou oblast Zauchensee, Flachauwinkl, Kleinarl, Radstadt, Altenmarkt, Flachau, Wagrain a St.Johann Alpendorf (s permanentkami na méně než jeden den to není možné).
    Své auto si v Zauchensee můžete bezpečně zaparkovat v podzemní garáži, která je umístěna u Arény Světového poháru. Z garáže vedou pohyblivé schody přímo k lanovkám. V garáži můžete od 8 do 22 hod parkovat zdarma, pokud si zakoupíte alespoň jednu lyžařskou permanentku.

Lyžařská škola Weltmeister Schischule Top Alpin - Walchhofer
Peter Walchhofer
Zauchensee-Strims 1, 5541 Zauchensee
Tel.: +43 6452 4016
E-Mail: schischule@walchhofer.at
provozují dětskou lyžařská školičku, lyžařskou školu i školu snowboardingu
v provozu je od prosince do dubna

Turistické informační centrum Tourismusverband Altenmarkt/Zauchensee
A-5541 Altenmarkt/Zauchensee
Tel.: +43 (0)6452 5511
E-Mail: info@altenmarkt-zauchensee.at
Internet: www.altenmarkt-zauchensee.at
Otevárací doba: Po - Pá: 9 - 12 a 15 - 17 hod
Trasa autem z Prahy do lyžařského střediska Zauchensee - Flachauwinkl:
Typ pro Vás: Pokud si chcete některou z navržených tras do skiareálu Zauchensee - Flachauwinkl odeslat přímo do svého mobilního telefonu, klikněte na mapě na 'Další možnosti'.
Booking.com Booking.com
Poznámky návštěvníků:
Nikdo zatím k této stránce nepřidal vlastní zkušenosti, informace ani názory. Buďte první a podělte se s ostatními o své pozitivní i negativní dojmy a pomozte zkvalitnit, doplnit nebo opravit informace na této stránce.
Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Skiparadies Zauchensee / Flachauwinkl in 3D - video
Skigebiet Zauchensee - Altenmarkt Flachauwinkel - video
Vyberte si ubytování v Rakousku:
Skifahrt Zauchensee - Ski amadé - video
Zauchensee Ski Trip 2014 - Part 1 - video
Informace o poloze lyžařského střediska a silničních vzálenostech:
Interaktivní panorama
Interaktivní panorama - zobrazuje se aktuální stav provozu v lyřařském středisku.
Některé další okolní skiareály: (vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou)
Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Aby komentář viděli i Vaši přátelé, zaškrtněte políčko 'Zveřejnit taky na Facebooku'.
Facebookové stránky ALPY.NET:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam nejaktuálnější informace, diskutujte, ptejte se a sdílejte informace s ostatními milovníky Alp nebo se svými přáteli.
Nepřehlédněte:
Image
Výstup na Spitzmauer po Stodertaler Steig (video)
Spitzmauer je zajímavý vrchol v pohoří Totes Gebirge, který má tvar pyramidy a na který cestu vyrazně zkrátila zajištěná cesta Stodertaler Steig obtížnosti B. Cenou za nádherné výhledy je poměrně značné převýšení od parkoviště.

Image
Jezero Almsee (video)
Na severním okraji pohoří Totes Gebirge je krásné jezero Almsee, které je snadno dostupné autem a kolem kterého vede hezká procházková trasa. Zároveň je zdejší parkovište i vhodným nástupním místem pro náročnější tůry.

Image
Sölden ski resort review
Sölden je jednou z nejoblíbenějších lyžařských destinací v Alpách, kterou si oblíbili zejména nizozemští a němečtí lyžaři.

Image
Lyžařské oblasti v rakouských Alpách, přehled skiareálů, informace pro lyžaře
V popisu rakouských lyžařských středisek naleznete sněhové zpravodajství, aktuální počet vleků a lanovek v provozu, mapku lyžařského areálu, stručný popis ski areálu, kontakty na lyžařské školy, předpověď počasí, videa z oblasti, ceny skipasů, informace o ubytování v okolí a další informace.

Image
Traunstein po cestě Naturfreundesteig a Mairalmsteig (video)
Na východní straně jezera Traunsee vede hezká panoramatická cesta na vrchol Traunstein a k chatám Gmundner Hütte a Traunsteinhaus. Trasa má převýšení 1300 m.

Image
Alpbach: sjezd podél Verbindungsbahn po červené sjezdovce číslo 13
Video z oblasti Alpbach - Wildschönau. Sjezd od horní stanice kabinové lanovky Verbindungsbahn po červené sjezdovce číslo 13.

Image
Inteligentní stromy - německý dokumentární film (Letem světem)
Experimenty prokázaly, že jsou stromy důmyslně a komplikovaně propojené, sdílejí živiny, informace, přeposílají si varovné signály a předávají zkušenosti.

Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
Stránka byla vygenerována 21.5.2024 18:40
Mapa stránek ...