Informace o dnes již neexistující lanovce Maiskogelbahn Kaprun (Maiskogel Seilbahn), která vedla z místa kousek nad elektrárnou Kaprun na Maiskogel. Nová stejnojmenná lanovka dnes vede po nové trase téměř z centra Kaprunu na Maiskogel a stala se tak součástí celého systému lanovek Kaprun - Kitzsteinhorn.
  Last minute ubytování v Rakousku - sleva až třetina z nájemní ceny

Maiskogelbahn Kaprun (Maiskogel Seilbahn)

dnes už neexistující kabinová lanovka

Maiskogelbahn Kaprun
Maiskogelbahn Kaprun - spodní stanice
  Lanovka Maiskogelseilbahn byla zprovozněna v roce 1954 a byla v provozu až do roku 2014. Bohužel nedošlo k její rekonstrukci a prodloužení provozu i když šlo téměř o historický poklad. Lanovka byla na jižním konci Kaprunu a vedla od parkoviště těsně nad elektrárnou Kaprun na Maiskogel. Spodní stanice kabinové lanovky byla ve výšce 832 m n.m. a horní stanice byla ve výšce 1 545 m n.m. Lanovka byla dlouhá 1 585 m a do kabiny lanovky se vešlo 50 lidí.
  Původní lanovka byla od 14. prosince 2018 nahrazena novou desetimístnou kabinkovou lanovkou Maiskogelbahn, která už ovšem není na původním místě. Nová lanovka MK Maiskogelbahn vede přímo z Kaprunu (768 m n. m.) na Maiskogel (1 570 m n. m.). Přepravní kapacita nové lanovky je až 2 800 osob za hodinu. Doba jízdy 12 minut. Lanovka vede přes novou mezistanici Stanger. Po dokončení lanovky 3K Kaprun-Kitzsteinhorn-Konnection 30. listopadu 2019 se obě tyto lanovky staly součástí propojení Kaprunu a Kitzsteinhornu. V praxi to znamená, že se z centra Kaprunu dostanete šesti lanovkami až na vrcholovou stanici na Kitzsteinhornu ve výšce 3 029 metrů. Tento řetězec lanovek má celkem 12 km. Takto překonané převýšení 2 261 metrů je největší ve Východních Alpách.
Informace pro lyžaře:
Maiskogelbahn Kaprun
Maiskogelbahn Kaprun - horní stanice
Sponzorované odkazy:
Cesta dolů bývalou lanovkou Maiskogelbahn - video
Cesty: (od spodní stanice lanovky)
Maiskogelbahn ⇒ Kaprun [786m], 0:15, (snadné)
Kaprun [786m] ⇒ Maiskogelbahn, 0:15, (snadné)
Cesty: (od horní stanice lanovky 1 545 m n.m.)
Maiskogelbahn ⇒ Krefelder Hütte [2295m], 3:30
Panoramatický pohled na místo, kde bývala spodní stanice lanovky Maiskogelbahn
Panoramatický pohled na spodní stanici nové lanovky MK Maiskogelbahn
Mapa volného ubytování v okolí:
 (po zadání data příjezdu a odjezdu se okamžitě na mapě zobrazují volná ubytování i s cenami)
Booking.com
Booking.com Booking.com
Vyberte si ubytování v Rakousku:
Poznámky návštěvníků:
Nikdo zatím k této stránce nepřidal vlastní zkušenosti, informace ani názory. Buďte první a podělte se s ostatními o své pozitivní i negativní dojmy a pomozte zkvalitnit, doplnit nebo opravit informace na této stránce.
Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Kempy v okolí: (řazeno podle vzdálenosti vzdušnou čarou)
Nepřehlédněte:
Image
Fageralm: sjezd od Vorderer Fager do údolí (Talabfahrt)
Sjezd po modré a červené sjezdovce od Vorderer Fager (1 790 m n.m.) až do údolí do Forstau (935 m n.m.)

Image
Lyžařské zájezdy
V lyžařských zájezdech jsou zpravidla zahrnuty služby ubytování (v některých případech se stravováním), skipas, záruka sněhu, Best-Price-záruka, potvrzení o pojištění CK proti úpadku. Dále se můžete pojistit proti stornu a v nabídce je i komplexní cestovní pojištění.

Image
Výlet Schladming: vodopády Riesachwasserfall a jezero Riesachsee (video)
Riesach Falls jsou vodopády ve Schladminger Tauern, asi 10 km jihovýchodně od Schladmingu. Dva nejpůsobivější vodopády jsou známé jako Kleiner a Großer Riesachfall, druhý z nich má spád kolem 70 metrů.

Image
Výlet okolo 6 jezer na Tauplitzalm (video)
Pohodová túra kolem šestice horských jezer a jezírek v oblasti Tauplitzalm na jižním cípu Totes gebirge v rakouských Alpách je vhodná i pro rodiny s dětmi a projedete ji v kratší verzi i s kočárkem. Smaragdová jezera obklopují skalnaté vrcholy i krásná horská panoramata.

Image
Bad Ischl - prohlídka města (video)
Bad Ischl je známé rakouské lázeňské město. Město má dlouhou historii a je charakteristické jako letní sídlo císařského dvora. Leží v jižní části Horního Rakouska u řeky Traun v centru oblasti Solné komory.

Image
Jezera Vorderer Langbathsee a Hinterer Langbathsee (video)
Dvojice jezer Vorderer Langbathsee a Hinterer Langbathsee, která jsou vzdušnou čarou asi 8 km severozápadně od Ebensee na jižním konci jezera Traunsee je dosažitelná i autem. Přesněji větší z obou jezer. Ke druhému už musíte pěšky.

Image
Jízda na motorce přes Pyhrnpass (video)
Na videu je jízda na motorce přes sedlo Pyhrnpass ve směru od Liezen přes Pyhrnpass na sever k Spital am Pyhrn po jedné z důležitých rakouských silnic B138.

Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Aby komentář viděli i Vaši přátelé, zaškrtněte políčko 'Zveřejnit taky na Facebooku'.
Facebookové stránky ALPY.NET:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam nejaktuálnější informace, diskutujte, ptejte se a sdílejte informace s ostatními milovníky Alp nebo se svými přáteli.
Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
Stránka byla vygenerována 20.4.2024 21:04
Mapa stránek ...