Informace o dnes již neexistující lanovce Maiskogelbahn Kaprun (Maiskogel Seilbahn), která vedla z místa kousek nad elektrárnou Kaprun na Maiskogel. Nová stejnojmenná lanovka dnes vede po nové trase téměř z centra Kaprunu na Maiskogel a stala se tak součástí celého systému lanovek Kaprun - Kitzsteinhorn.
  Last minute ubytování v Rakousku - sleva až třetina z nájemní ceny

Maiskogelbahn Kaprun (Maiskogel Seilbahn)

dnes už neexistující kabinová lanovka

Maiskogelbahn Kaprun
Maiskogelbahn Kaprun - spodní stanice
  Lanovka Maiskogelseilbahn byla zprovozněna v roce 1954 a byla v provozu až do roku 2014. Bohužel nedošlo k její rekonstrukci a prodloužení provozu i když šlo téměř o historický poklad. Lanovka byla na jižním konci Kaprunu a vedla od parkoviště těsně nad elektrárnou Kaprun na Maiskogel. Spodní stanice kabinové lanovky byla ve výšce 832 m n.m. a horní stanice byla ve výšce 1 545 m n.m. Lanovka byla dlouhá 1 585 m a do kabiny lanovky se vešlo 50 lidí.
  Původní lanovka byla od 14. prosince 2018 nahrazena novou desetimístnou kabinkovou lanovkou Maiskogelbahn, která už ovšem není na původním místě. Nová lanovka MK Maiskogelbahn vede přímo z Kaprunu (768 m n. m.) na Maiskogel (1 570 m n. m.). Přepravní kapacita nové lanovky je až 2 800 osob za hodinu. Doba jízdy 12 minut. Lanovka vede přes novou mezistanici Stanger. Po dokončení lanovky 3K Kaprun-Kitzsteinhorn-Konnection 30. listopadu 2019 se obě tyto lanovky staly součástí propojení Kaprunu a Kitzsteinhornu. V praxi to znamená, že se z centra Kaprunu dostanete šesti lanovkami až na vrcholovou stanici na Kitzsteinhornu ve výšce 3 029 metrů. Tento řetězec lanovek má celkem 12 km. Takto překonané převýšení 2 261 metrů je největší ve Východních Alpách.
Informace pro lyžaře:
Maiskogelbahn Kaprun
Maiskogelbahn Kaprun - horní stanice
Sponzorované odkazy:
Cesta dolů bývalou lanovkou Maiskogelbahn - video
Cesty: (od spodní stanice lanovky)
Maiskogelbahn ⇒ Kaprun [786m], 0:15, (snadné)
Kaprun [786m] ⇒ Maiskogelbahn, 0:15, (snadné)
Cesty: (od horní stanice lanovky 1 545 m n.m.)
Maiskogelbahn ⇒ Krefelder Hütte [2295m], 3:30
Panoramatický pohled na místo, kde bývala spodní stanice lanovky Maiskogelbahn
Panoramatický pohled na spodní stanici nové lanovky MK Maiskogelbahn
Mapa volného ubytování v okolí:
 (po zadání data příjezdu a odjezdu se okamžitě na mapě zobrazují volná ubytování i s cenami)
Booking.com
Booking.com Booking.com
Udělejte si radost a vyberte si dovolenou vašich snů:
Poznámky návštěvníků:
Nikdo zatím k této stránce nepřidal vlastní zkušenosti, informace ani názory. Buďte první a podělte se s ostatními o své pozitivní i negativní dojmy a pomozte zkvalitnit, doplnit nebo opravit informace na této stránce.
Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Kempy v okolí: (řazeno podle vzdálenosti vzdušnou čarou)
Nepřehlédněte:
Image
Lyžařské středisko Sölden
Skiareál Sölden je na konci údolí Ötztal v rakouském Tyrolsku. V horní části lyžařského areálu jsou dva ledovce - strmější Rettenbach a mírný Tiefenbach. S nedostatkem sněhu zde v celé dlouhé zimní sezóně nebývá žádný problém, v každém případě spodní část lyžařského areálu může být i uměle zasněžována.

Image
Fageralm: sjezd od Vorderer Fager do údolí (Talabfahrt)
Sjezd po modré a červené sjezdovce od Vorderer Fager (1 790 m n.m.) až do údolí do Forstau (935 m n.m.)

Image
Cesta z Mayrhofenu přes Edelhütte na Ahornspitze
Typ na jednodenní výlet v oblasti Mayrhofenu (Zillertal). Větší část cesty, minimálně okruh k chatě Edelhütte, se dá naplánovat jako nenáročný rodinný výlet s dětmi. Další část cesty až do sedla, které je jihozápadně od 2973m vysokého vrcholu Ahornspitze, zvládnou děti také.

Image
Vysokohorská silnice Grossglockner Hochalpenstrasse
Alpská vysokohorská silnice Großglockner Hochalpenstraße vede jednou z nejkrásnějších částí národního parku Vysoké Taury (Hohe Tauern) – od střediska Fusch a osady Ferleiten na severní straně do městečka Heiligenblut na straně jižní.

Image
Podrobný popis cesty Kitzsteinhorn - Alpincenter ⇒ Mooserboden
Tato nádherná vysokohorská cesta je v oblasti Glockneru blízko známých turistických středisek Kaprun a Zell am See. Vede od spodní stanice vrcholové lanovky na Kitzsteinhorn (Gipfelbahn) přes sedlo Nördliche Kammerscharte ve výšce 2 636 m n.m., kolem usedlosti Fürthermoaralm až k přehradní nádrži Mooserboden (2 036 m n.m.).

Image
Rakouská dálniční známka
Kolik stojí rakouská dálniční známka. Kam se nalepuje. Dá se koupit přes internet? Jak funguje elektronická dálniční znánka. Na kterých úsecích dálnic není potřeba. Kompletní informace o rakouských dálničních známkách.

Image
Placené úseky rakouských silnic
Na této stránce najdete ceny za průjezd vysokohorskými silnicemi, ceny za použití vybraných tunelů, dálničních tunelů i některých zvlášť placených úseků dálnic.

Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Aby komentář viděli i Vaši přátelé, zaškrtněte políčko 'Zveřejnit taky na Facebooku'.
Facebookové stránky ALPY.NET:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam nejaktuálnější informace, diskutujte, ptejte se a sdílejte informace s ostatními milovníky Alp nebo se svými přáteli.
Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
Stránka byla vygenerována 28.11.2021 21:09
Mapa stránek ...