Informace o dnes již neexistující lanovce Maiskogelbahn Kaprun (Maiskogel Seilbahn), která vedla z místa kousek nad elektrárnou Kaprun na Maiskogel. Nová stejnojmenná lanovka dnes vede po nové trase téměř z centra Kaprunu na Maiskogel a stala se tak součástí celého systému lanovek Kaprun - Kitzsteinhorn.
  Last minute ubytování v Rakousku - sleva až třetina z nájemní ceny

Maiskogelbahn Kaprun (Maiskogel Seilbahn)

dnes už neexistující kabinová lanovka

Maiskogelbahn Kaprun
Maiskogelbahn Kaprun - spodní stanice
  Lanovka Maiskogelseilbahn byla zprovozněna v roce 1954 a byla v provozu až do roku 2014. Bohužel nedošlo k její rekonstrukci a prodloužení provozu i když šlo téměř o historický poklad. Lanovka byla na jižním konci Kaprunu a vedla od parkoviště těsně nad elektrárnou Kaprun na Maiskogel. Spodní stanice kabinové lanovky byla ve výšce 832 m n.m. a horní stanice byla ve výšce 1 545 m n.m. Lanovka byla dlouhá 1 585 m a do kabiny lanovky se vešlo 50 lidí.
  Původní lanovka byla od 14. prosince 2018 nahrazena novou desetimístnou kabinkovou lanovkou Maiskogelbahn, která už ovšem není na původním místě. Nová lanovka MK Maiskogelbahn vede přímo z Kaprunu (768 m n. m.) na Maiskogel (1 570 m n. m.). Přepravní kapacita nové lanovky je až 2 800 osob za hodinu. Doba jízdy 12 minut. Lanovka vede přes novou mezistanici Stanger. Po dokončení lanovky 3K Kaprun-Kitzsteinhorn-Konnection 30. listopadu 2019 se obě tyto lanovky staly součástí propojení Kaprunu a Kitzsteinhornu. V praxi to znamená, že se z centra Kaprunu dostanete šesti lanovkami až na vrcholovou stanici na Kitzsteinhornu ve výšce 3 029 metrů. Tento řetězec lanovek má celkem 12 km. Takto překonané převýšení 2 261 metrů je největší ve Východních Alpách.
Informace pro lyžaře:
Maiskogelbahn Kaprun
Maiskogelbahn Kaprun - horní stanice
Sponzorované odkazy:
Cesta dolů bývalou lanovkou Maiskogelbahn - video
Cesty: (od spodní stanice lanovky)
Maiskogelbahn ⇒ Kaprun [786m], 0:15, (snadné)
Kaprun [786m] ⇒ Maiskogelbahn, 0:15, (snadné)
Cesty: (od horní stanice lanovky 1 545 m n.m.)
Maiskogelbahn ⇒ Krefelder Hütte [2295m], 3:30
Panoramatický pohled na místo, kde bývala spodní stanice lanovky Maiskogelbahn
Panoramatický pohled na spodní stanici nové lanovky MK Maiskogelbahn
Mapa volného ubytování v okolí:
 (po zadání data příjezdu a odjezdu se okamžitě na mapě zobrazují volná ubytování i s cenami)
Booking.com
Booking.com Booking.com
Udělejte si radost a vyberte si dovolenou vašich snů:
Poznámky návštěvníků:
Nikdo zatím k této stránce nepřidal vlastní zkušenosti, informace ani názory. Buďte první a podělte se s ostatními o své pozitivní i negativní dojmy a pomozte zkvalitnit, doplnit nebo opravit informace na této stránce.
Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Kempy v okolí: (řazeno podle vzdálenosti vzdušnou čarou)
Nepřehlédněte:
Image
Sopka Stromboli nedaleko Sicílie vybuchla
Sopka Stromboli na stejnojmenném italském ostrově nedaleko Sicílie dnes vybuchla, exploze byla podle agentury ANSA silnější než ta ze začátku července.

Image
Karstein (Kitzbüheler Alpen) panorama
Panorama z vrcholu Karstein, který je v rakouském Tyrolsku v horské skupině Kitzbüheler Alpen. Vrchol Karsteinu je v nadmořské výšce 1922 m. Na této stránce najdete panorama z vrcholu s popisem okolních hor.

Image
Podrobný popis cesty Kitzsteinhorn - Alpincenter ⇒ Mooserboden
Tato nádherná vysokohorská cesta je v oblasti Glockneru blízko známých turistických středisek Kaprun a Zell am See. Vede od spodní stanice vrcholové lanovky na Kitzsteinhorn (Gipfelbahn) přes sedlo Nördliche Kammerscharte ve výšce 2 636 m n.m., kolem usedlosti Fürthermoaralm až k přehradní nádrži Mooserboden (2 036 m n.m.).

Image
Lyžařské oblasti v rakouských Alpách, přehled skiareálů, informace pro lyžaře
V popisu rakouských lyžařských středisek naleznete sněhové zpravodajství, aktuální počet vleků a lanovek v provozu, mapku lyžařského areálu, stručný popis ski areálu, kontakty na lyžařské školy, předpověď počasí, videa z oblasti, ceny skipasů, informace o ubytování v okolí a další informace.

Image
Brixen: sjezd po modré sjezdovce číslo 3 (Zinsberg abfahrt)
Sjezd po pohodové modré sjezdovce číslo 3 Zinsberg abfahrt ve skiareálu Brixen im Thale - SkiWelt. Sjezdovka je vhodná pro začátečníky.

Image
Záhadná hora Kailas
Kailas je asi nejzáhadnější horou na světě. Je opředena množstvím mýtů a legend. Zatím na ni nevystoupil žádný horolezec. Kailas měří 6714 metrů (podle čínských měření), místní lidé ale tvrdí, že hora má výšku jen 6666 metrů a na vrcholu je údajně...

Image
Fageralm: sjezd od Vorderer Fager do údolí (Talabfahrt)
Sjezd po modré a červené sjezdovce od Vorderer Fager (1 790 m n.m.) až do údolí do Forstau (935 m n.m.)

Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Aby komentář viděli i Vaši přátelé, zaškrtněte políčko 'Zveřejnit taky na Facebooku'.
Facebookové stránky ALPY.NET:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam nejaktuálnější informace, diskutujte, ptejte se a sdílejte informace s ostatními milovníky Alp nebo se svými přáteli.
Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
Stránka byla vygenerována 5.7.2022 20:11
Mapa stránek ...