Gosauseen jsou tři jezera v horské skupině Dachsteingebirge. Jezero Vorderer Gosausee je z těchto tří jezer největší a nejlépe řístupné. Další jezera jsou Gosaulacke a Hinterer Gosausee. K jezeru Vorderer Gosausee se dá z Gosau dojet autem.
  Last minute ubytování v Rakousku - sleva až třetina z nájemní ceny

Vorderer Gosausee

933 m n.m.

Vorderer Gosausee
Pohled směrem k Hinterer Gosausee a Adamekhütte, vzadu je Dachstein
Jezero Vorderer Gosausee vzniklo v důsledku působení ledovce v poslední době ledové. Je napájeno podzemními prameny v zadní části jezera. Když není kladina jezera zčeřená větrem tak se v ní nádherně odráží masiv Dachsteinu. Přírodní hladina jezera byla původně o několik metrů nižší a jezero nebylo přístupné po levé straně ve směru k Dachsteinu. Cesta ke Gosaulacke a Hinterer Gosausee vedla po pravé straně přímo pod masivem Gosaukamm. V roce 1907 byla v rámci prvních stavebních prací na řetězci elektráren (níže pod jezerem směrem na Gosau) vybudována pracovní cesta, která byla vysekána ve skalách Lärchkogel na levé straně jezera a která vede až k Hinterer Gosausee. Původně bylo v údolí směrem ke Gosau plánováno pět elektráren. Nakonec byly vybudovány pouze tři.

Přístup k jezeru Vorderer Gosausee je snadný. Z Gosau se sem dá dojet autem a zaparkovat na velkých parkovištích u spodní stanice lanovky Gosaukammbahn.

Jezero je velmi oblíbené u potápěčů díky své čisté vodě v letním období, kdy má také jezero také nejvyšší hladinu a největší plochu. V zimním období, kdy je spotřeba elektřiny vyšší, je v jezeře poměrně nálo vody. Nadmořská výška jezera je 933 m. Maximální hloubka je 69 m (v zimě i jen 36 m). V jezeře žijí např. okouni, štiky nebo střevle.

Okolo celého jezera vede okružní turistická cesta. Na východním břehu jezera je na prudkých svazích Lärchkogelu vybudována zajištěná cesta Laserer alpin Klettersteig.

Od jezera Vorderer Gosausee vedou krásné turistické cesty k Hinterrer Gosausee a dále k chatě Adamekhütte. Cesta kolem labovky Gosaukammbahn k chatě Gablonzer Hütte nebo cesta přes sedlo Steiglpass k chatě Hofpürglhütte.

Pitnou vodu můžete nabrat z upraveného vývodu pramene přímo na hrázi jezera. Občerstvení je také přímo na hrázi jezera v Gasthausu Gosausee.

Parkování:
parkovat je možno zdarma na některém z velkých parkovisť. Na parkovištích jsou WC. V létě bývají nejvyšší parkoviště zaplněna převážně v sobotu a v neděli (výletní místo). Na některém ze vzdálenějších parkovišť je ale místo téměř vždy. Parkoviště jsou dimenzována na zimní období (skiareál Gosau), kdy je zde návstěvníků více než v létě. Parkování na malém parkovišti přímo u spodní stanice lanovky je pouze na omezenou dobu a s parkovacími hodinami.
V okolí najdete:
Sponzorované odkazy:
Vorderer Gosausee - poloha na mapě:
Náhled zobrazení polohy na mapě.
Pro zobrazení na mapě na různých mapových podkladech klikněte na mapu nebo na tento odkaz.
Vorderer Gosausee
Vorderer Gosausee

Fotografie z okolí:

Panoramatický pohled na jezero Vorderer Gosausee
Cesty:
Gosau [779m] ⇒ Vorderer Gosausee po silnici 7km, (snadné)
Vorderer Gosausee ⇒ Gablonzer Hütte [1550m], 1:30, 582/0m, (středně obtížné)
Vorderer Gosausee ⇒ Steigl Pass [2016] ⇒ Hofpurglhütte [1705m], 4:00, 1085/320m, 8km, cesta 612, (středně obtížné)
Vorderer Gosausee ⇒ Gosaualm (Hintere Seehütte) [1161m], 2:00, 228/0m, (snadné)
Vorderer Gosausee ⇒ Adamekhütte [2196m], 4:30, 1263/0m, (středně obtížné)
Poznámky návštěvníků:

2006:
Informace z výstupu na Dachstein z 29.9.2006:
Podrobný popis výstupu a stavu cest a ledovců, jak je popsal Martin, naleznete zde ...
Martin
Přidáno 1.10.2006
Cesta pěšky do udolí k jezeru je pro málo zdatné turisty nebo starší velmi obtížná. Velké kameny a příkrý sestup. Jinak ale zážitek!
(pozn. Admina: myšlena je patrně cesta Gablonzer Hütte ⇒ Gosausee)
Přidáno 12.1.2006 Monika
Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Vorderer Gosausee - video
Vorderer Gosausee - video
Udělejte si radost a vyberte si dovolenou vašich snů:
Kempy v okolí: (řazeno podle vzdálenosti vzdušnou čarou)
Mapa volného ubytování v okolí:
 (po zadání data příjezdu a odjezdu se okamžitě na mapě zobrazují volná ubytování i s cenami)
Booking.com
Booking.com Booking.com
Nepřehlédněte:
Image
3K K-ONNECTION Kaprun - Maiskogel - Kitzsteinhorn (video)
Z centra Kaprunu šesti lanovkami až na Kitzsteinhorn do výšky 3 029 metrů. Tento řetězec lanovek má celkem 12 km. Překonané převýšení 2 261 metrů je největší ve Východních Alpách.

Image
Karstein (Kitzbüheler Alpen) panorama
Panorama z vrcholu Karstein, který je v rakouském Tyrolsku v horské skupině Kitzbüheler Alpen. Vrchol Karsteinu je v nadmořské výšce 1922 m. Na této stránce najdete panorama z vrcholu s popisem okolních hor.

Image
Alpbach: sjezd podél Verbindungsbahn po červené sjezdovce číslo 13
Video z oblasti Alpbach - Wildschönau. Sjezd od horní stanice kabinové lanovky Verbindungsbahn po červené sjezdovce číslo 13.

Image
Cesta z Mayrhofenu přes Edelhütte na Ahornspitze
Typ na jednodenní výlet v oblasti Mayrhofenu (Zillertal). Větší část cesty, minimálně okruh k chatě Edelhütte, se dá naplánovat jako nenáročný rodinný výlet s dětmi. Další část cesty až do sedla, které je jihozápadně od 2973m vysokého vrcholu Ahornspitze, zvládnou děti také.

Image
Fageralm: sjezd od Vorderer Fager do údolí (Talabfahrt)
Sjezd po modré a červené sjezdovce od Vorderer Fager (1 790 m n.m.) až do údolí do Forstau (935 m n.m.)

Image
Rakouská dálniční známka
Kolik stojí rakouská dálniční známka. Kam se nalepuje. Dá se koupit přes internet? Jak funguje elektronická dálniční znánka. Na kterých úsecích dálnic není potřeba. Kompletní informace o rakouských dálničních známkách.

Image
Lyžařské oblasti v rakouských Alpách, přehled skiareálů, informace pro lyžaře
V popisu rakouských lyžařských středisek naleznete sněhové zpravodajství, aktuální počet vleků a lanovek v provozu, mapku lyžařského areálu, stručný popis ski areálu, kontakty na lyžařské školy, předpověď počasí, videa z oblasti, ceny skipasů, informace o ubytování v okolí a další informace.

Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Aby komentář viděli i Vaši přátelé, zaškrtněte políčko 'Zveřejnit taky na Facebooku'.
Facebookové stránky ALPY.NET:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam nejaktuálnější informace, diskutujte, ptejte se a sdílejte informace s ostatními milovníky Alp nebo se svými přáteli.
Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
Stránka byla vygenerována 20.8.2022 07:32
Mapa stránek ...