Skiareál Gosau (Zwieselalm) - Dachstein West je oblíbeným rodinným lyžařským areálem. Je tvořen třemi částmi Vordertal, Mittertal a Hintertal. Na své si přijdou zejména rodiny s dětmi, protože jsou zde jednoduché až středně obtížné sjezdovky. Kromě dobře udržovaných sjezdovek si můžete užít i pěkných výletu po běžeckých tratí nebo četné sáňkařské dráhy. Zahrát si můžete zimní metanou, projet se koňským spřežením atd. Pro děti je připravený dětský lyžařský park Sumsiland se zajímavými atrakcemi např. sněhový kolotoč či ledová věž. Z Gosau vede lanovka do vedlejšího lyžařského střediska Zwieselalm. Ze Zwieselalmu se dále snadno dostanete do oblasti Dachstein West.Gosau má navíc k dispozici více než 40 km zasněžených turistických stezek. Odpočinout a pobavit se můžete třeba v některém baru u dolní stanice lanovky Hornspitz. Jinak Gosau příliš nočního povyražení neposkytuje. Níže najdete také odkaz na interaktivní panoramatickou mapu, na které se zobrazuje aktuální stav provozu vleků a lanovek i aktuálně otevřené sjezdovky, restaurace a další užitečné informace. Pokud hledáte ubytování v okolí Gosau, tak na mapce níže rovnou uvidíte, kde a za jakou cenu se můžete ubytovat.

Skiareál Gosau (Zwieselalm) - Dachstein West

Nadmořská výška: 900 - 1.436 m n. m.

Gosau
Sjezdové tratě: [km]Celkem:
Snadné13
Středně obtížné30
Obtížné2
45
Vleky a lanovky: [počet]Celkem:
Lyžařské vleky14
Sedačkové lanovky8
Kabinové a pozemní lanovky3
25
Z toho v provozu: (27.4.2024)0
Údaje jsou aktualizovány pouze v zimním období! 
Sněhové zpravodajství pro oblast
Gosau:
 na vrcholech 95 cm
Aktualizováno pouze v zimě!
 v údolí 0 cm
Zvětšit
Zimní lyžařská mapa a mapa okolí ...
Lyžařská sezóna:
od 8.12.2023 do 1.4.2024
Provozní doba:
9:00 - 16:00
E-Mail: gosau@dachstein.at
Telefon: +43 50 140
Internet: www.dachstein.at
Mapa volného ubytování v okolí:
 (po zadání data příjezdu a odjezdu se okamžitě na mapě zobrazují volná ubytování i s cenami)
Booking.com
Sponzorované odkazy:
Skipas Gosau - ceny skipasu pro sezónu 2023/2024:
  Ceny zde uvedené jsou pouze orientační a slouží hlavně pro srovnání cen v jednotlivých lyžařských střediscích v hlavní zimní sezóně. Každý skiareál má na svých webových stránkách vlastní podrobný ceník, kde naleznete mnohem více tarifů a také ceny pro vedlejší lyžařskou sezónu nebo pro rodiny s dětmi či seniory. Odkaz na webové stránky skiareálu i telefonické a mailové kontakty naleznete v horní části stránky pod náhledem lyžařské mapky.
Gosau skipas - ceny, které platily v zimní sezóně 2023/2024:
ceny v Euro 1 den 1 den (3 hodiny) 3 dny 5 dnů
Dospělí 59,50 50,90 177,60 278,80
Děti 31 26,50 92,30 145
- přibližnou cenu v Kč zjistíte po kiknutí na cenu v €
Skiline – vyhodnocení sjezdů a celkového převýšení podle skipasu:
  Po ukončení lyžování si ve většině lyžařských středisek můžete ve speciálním zařízení (Skiline kiosku) nechat vyhodnotit svůj skipas. Získáte tak přehled o počtu ujetých kilometů, celkovém převýšení i grafické znázornění vašeho lyžařského dne. Údaje si můžete nechat vytisknout. Služba je zdarma a Skiline kiosky najdete většinou poblíž pokladen, kde se skipasy prodávají.
  „Skiline“ zaznamenává v časovém průběhu pomocí profilu celkového převýšení veškeré tratě, které jste v lyžařské oblasti absolvovali. Obsahuje přesný seznam lanovek a vleků, které jste použili, celkové výškové převýšení a odhad ujetých kilometrů. Jako registrovaný uživatel obdržíte navíc celkové vyhodnocení všech vašich lyžařských dnů během lyžařské sezóny.
  Pokud nemáte čas, nebo zapomenete provést vyhodnocení skipasu přímo u sjezdovky, není to žádný problém - Skiline je dostupný i na internetu. Na webové stránce Skiline zadáte číslo svého skipasu a můžete sledovat své výkony i třeba videa..
Dovolená na sněhu Gosau - dovolená na sněhu pro celou rodinu!
Příjezd
Další informace o lyžařské oblasti Gosau (Zwieselalm) - Dachstein West:
    Gosau je vyhledávané východisko na Dachstein. Leží v jednom z nekrásnějších míst celého Solnohradska. Dominantu tvoří nádherná kulisa dolomitického hřebene Gosaukamm. Gosau patřilo v minulém století pro svou jedinečnou tvář k výletním místům císařské rodiny, která po desetiletí žila v Bad Ischlu.
    Horní partie skiareálu jsou jen řídce zalesněné. Oblíbená je červená sjezdovka se sportovnějšími úseky podél kabinky Zwieselalm a také široká červená sjezdovka z Hornspitz do Russbachu nebo na opačnou stranu podél dvou 6sedaček do Gosau. Naleznete zde dvě černé boulové sjezdovky z vrcholu Törleck. V dětském parku v Gosau mají děti vyhrazenou vlastní skicrossovou dráhu a meřený slalomový úsek.
    Ve skiareálu Gosau (Zwieselalm) můžete zdarma využívat Free Wifi HotSpoty na stanicích vleků a v lyžařských chatách. Free WiFi připojení naleznete v dolní, prostřední i horní stanici lanovky Hornspitz, a horní i dolní stanici Panorama Jet Zwieselalm.

Upravované běžkařské tratě:
klasické běžecké stopy: 50 km
bruslařské tratě: 15 km

Lyžařská škola Ski & Snowboardschule Gosau:
Herr Rudolf Stricker
Talstation Gosauer Hornspitzbahn
4824 Gosau 701, Österreich
Tel.: +43 6136 8559
Tel.: +43 664 1539109
E-Mail: ski@skigosau.at

Turistické informační centrum Tourismusinformation Gosau:
Nr. 547
4824 Gosau, Österreich
Tel.: +43 6136 8295
E-Mail: gosau@dachstein-salzkammergut.at
Trasa autem z Prahy do lyžařského střediska Gosau:
Typ pro Vás: Pokud si chcete některou z navržených tras do skiareálu Gosau odeslat přímo do svého mobilního telefonu, klikněte na mapě na 'Další možnosti'.
Booking.com Booking.com
Poznámky návštěvníků:
Nikdo zatím k této stránce nepřidal vlastní zkušenosti, informace ani názory. Buďte první a podělte se s ostatními o své pozitivní i negativní dojmy a pomozte zkvalitnit, doplnit nebo opravit informace na této stránce.
Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Skiing in Gosau, Dachstein West 2016 - video
Gosau 2016 Freeride Skiing + Drone view - video
Vyberte si ubytování v Rakousku se slevou:
Snowday - Schifahren in Gosau - video
Skiing Gosau 2015 - video
Informace o poloze lyžařského střediska a silničních vzálenostech:
Interaktivní panorama
Interaktivní panorama - zobrazuje se aktuální stav provozu v lyřařském středisku.
Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Aby komentář viděli i Vaši přátelé, zaškrtněte políčko 'Zveřejnit taky na Facebooku'.
Facebookové stránky ALPY.NET:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam nejaktuálnější informace, diskutujte, ptejte se a sdílejte informace s ostatními milovníky Alp nebo se svými přáteli.
Nepřehlédněte:
Image
Voda: Velká záhada (Letem světem)
Dva dokumenty, které představují úchvatné objevy, se kterými přišli vědci z celého světa, například z Ruska, Kazachstánu, Švýcarska, Izraele, Spojených států, Velké Británie, Rakouska, Japonska, Argentiny, Číny a Tibetu.

Image
Bad Mitterndorf (video)
Bad Mitterndorf vás nezklame v žádném případě. Do Bad Mitterndorfu se vyplatí vyrazit na prodloužený víkend, ale klidně i na dva týdny. Nudit se tu určitě nebudete.

Image
Harakiri - nejstrmější sjezdovka v Rakousku
Kde je nejprudší sjezdovka v Rakousku? Nejstrmější sjezdovkou v Rakousku je sjezdovka Harakiri Penken v lyžařském areálu Mayrhofen v Tyrolském Zillertalu.

Image
Brixen: sjezd po modré sjezdovce číslo 3 (Zinsberg abfahrt)
Sjezd po pohodové modré sjezdovce číslo 3 Zinsberg abfahrt ve skiareálu Brixen im Thale - SkiWelt. Sjezdovka je vhodná pro začátečníky.

Image
Rakouská dálniční známka
Kolik stojí rakouská dálniční známka. Kam se nalepuje. Dá se koupit přes internet? Jak funguje elektronická dálniční znánka. Na kterých úsecích dálnic není potřeba. Kompletní informace o rakouských dálničních známkách.

Image
Jezero Traunsee (video)
Nejhlubší rakouské jezero Traunsee je v Horním Rakousku. V létě se jeho až 20 stupňů teplá voda hodí ke koupání. V okolí je mnoho turistických zajímavostí a na jezeře funguje lodní doprava.

Image
Jezero Laudachsee (video)
Jen kousek východně od jezera Traunsee je uprostřed hor jezero Laudachsee, které je v létě na horské jezero poměrně teplé. V zimě si na něm můžete ale bez problémů zabruslit.

Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
Stránka byla vygenerována 12.6.2024 19:52
Mapa stránek ...