Skiareál Gosau (Zwieselalm) - Dachstein West je oblíbeným rodinným lyžařským areálem. Je tvořen třemi částmi Vordertal, Mittertal a Hintertal. Na své si přijdou zejména rodiny s dětmi, protože jsou zde jednoduché až středně obtížné sjezdovky. Kromě dobře udržovaných sjezdovek si můžete užít i pěkných výletu po běžeckých tratí nebo četné sáňkařské dráhy. Zahrát si můžete zimní metanou, projet se koňským spřežením atd. Pro děti je připravený dětský lyžařský park Sumsiland se zajímavými atrakcemi např. sněhový kolotoč či ledová věž. Z Gosau vede lanovka do vedlejšího lyžařského střediska Zwieselalm. Ze Zwieselalmu se dále snadno dostanete do oblasti Dachstein West.Gosau má navíc k dispozici více než 40 km zasněžených turistických stezek. Odpočinout a pobavit se můžete třeba v některém baru u dolní stanice lanovky Hornspitz. Jinak Gosau příliš nočního povyražení neposkytuje. Níže najdete také odkaz na interaktivní panoramatickou mapu, na které se zobrazuje aktuální stav provozu vleků a lanovek i aktuálně otevřené sjezdovky, restaurace a další užitečné informace. K dispozii jsou aktuální ceny skipasů pro sezónu 2022/2023. Pokud hledáte ubytování v okolí Gosau, tak na mapce níže rovnou uvidíte, kde a za jakou cenu se můžete ubytovat.

Skiareál Gosau (Zwieselalm) - Dachstein West

Nadmořská výška: 900 - 1.436 m n. m.

Gosau
Sjezdové tratě: [km]Celkem:
Snadné13
Středně obtížné30
Obtížné2
45
Vleky a lanovky: [počet]Celkem:
Lyžařské vleky14
Sedačkové lanovky8
Kabinové a pozemní lanovky3
25
Z toho v provozu: (4.2.2023)20
Sněhové zpravodajství pro oblast
Gosau:
 na vrcholech 164 cm
Stav sněhu 4.2.2023
 v údolí 65 cm
Zvětšit
Zimní lyžařská mapa a mapa okolí ...
Lyžařská sezóna:
od 3.12.2022 do 10.4.2023
Provozní doba:
9:00 - 16:00
E-Mail: gosau@dachstein.at
Telefon: +43 50 140
Internet: www.dachstein.at
Mapa volného ubytování v okolí:
 (po zadání data příjezdu a odjezdu se okamžitě na mapě zobrazují volná ubytování i s cenami)
Booking.com
Sponzorované odkazy:
Skipas Gosau - ceny skipasu pro sezónu 2022/2023:
  Ceny zde uvedené jsou pouze orientační a slouží hlavně pro srovnání cen v jednotlivých lyžařských střediscích v hlavní zimní sezóně. Každý skiareál má na svých webových stránkách vlastní podrobný ceník, kde naleznete mnohem více tarifů a také ceny pro vedlejší lyžařskou sezónu nebo pro rodiny s dětmi či seniory. Odkaz na webové stránky skiareálu i telefonické a mailové kontakty naleznete v horní části stránky pod náhledem lyžařské mapky.
Gosau skipas 2023 - aktuální ceny pro letošní zimní sezónu (2022/2023):
ceny v Euro 1 den 1 den (od 13:00) 2 dny 6 dnů
Dospělí 54 36,40 107,30 286
Děti 28,10 18,90 55,80 148,70
- přibližnou cenu v Kč zjistíte po kiknutí na cenu v €
Skiline – vyhodnocení sjezdů a celkového převýšení podle skipasu:
  Po ukončení lyžování si ve většině lyžařských středisek můžete ve speciálním zařízení (Skiline kiosku) nechat vyhodnotit svůj skipas. Získáte tak přehled o počtu ujetých kilometů, celkovém převýšení i grafické znázornění vašeho lyžařského dne. Údaje si můžete nechat vytisknout. Služba je zdarma a Skiline kiosky najdete většinou poblíž pokladen, kde se skipasy prodávají.
  „Skiline“ zaznamenává v časovém průběhu pomocí profilu celkového převýšení veškeré tratě, které jste v lyžařské oblasti absolvovali. Obsahuje přesný seznam lanovek a vleků, které jste použili, celkové výškové převýšení a odhad ujetých kilometrů. Jako registrovaný uživatel obdržíte navíc celkové vyhodnocení všech vašich lyžařských dnů během lyžařské sezóny.
  Pokud nemáte čas, nebo zapomenete provést vyhodnocení skipasu přímo u sjezdovky, není to žádný problém - Skiline je dostupný i na internetu. Na webové stránce Skiline zadáte číslo svého skipasu a můžete sledovat své výkony i třeba videa..
Dovolená na sněhu Gosau - dovolená na sněhu pro celou rodinu!
Příjezd
Další informace o lyžařské oblasti Gosau (Zwieselalm) - Dachstein West:
    Gosau je vyhledávané východisko na Dachstein. Leží v jednom z nekrásnějších míst celého Solnohradska. Dominantu tvoří nádherná kulisa dolomitického hřebene Gosaukamm. Gosau patřilo v minulém století pro svou jedinečnou tvář k výletním místům císařské rodiny, která po desetiletí žila v Bad Ischlu.
    Horní partie skiareálu jsou jen řídce zalesněné. Oblíbená je červená sjezdovka se sportovnějšími úseky podél kabinky Zwieselalm a také široká červená sjezdovka z Hornspitz do Russbachu nebo na opačnou stranu podél dvou 6sedaček do Gosau. Naleznete zde dvě černé boulové sjezdovky z vrcholu Törleck. V dětském parku v Gosau mají děti vyhrazenou vlastní skicrossovou dráhu a meřený slalomový úsek.
    Ve skiareálu Gosau (Zwieselalm) můžete zdarma využívat Free Wifi HotSpoty na stanicích vleků a v lyžařských chatách. Free WiFi připojení naleznete v dolní, prostřední i horní stanici lanovky Hornspitz, a horní i dolní stanici Panorama Jet Zwieselalm.

Upravované běžkařské tratě:
klasické běžecké stopy: 50 km
bruslařské tratě: 15 km

Lyžařská škola Ski & Snowboardschule Gosau:
Herr Rudolf Stricker
Talstation Gosauer Hornspitzbahn
4824 Gosau 701, Österreich
Tel.: +43 6136 8559
Tel.: +43 664 1539109
E-Mail: ski@skigosau.at

Turistické informační centrum Tourismusinformation Gosau:
Nr. 547
4824 Gosau, Österreich
Tel.: +43 6136 8295
E-Mail: gosau@dachstein-salzkammergut.at
Trasa autem z Prahy do lyžařského střediska Gosau:
Typ pro Vás: Pokud si chcete některou z navržených tras do skiareálu Gosau odeslat přímo do svého mobilního telefonu, klikněte na mapě na 'Další možnosti'.
Booking.com Booking.com
Poznámky návštěvníků:
Nikdo zatím k této stránce nepřidal vlastní zkušenosti, informace ani názory. Buďte první a podělte se s ostatními o své pozitivní i negativní dojmy a pomozte zkvalitnit, doplnit nebo opravit informace na této stránce.
Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Skiing in Gosau, Dachstein West 2016 - video
Gosau 2016 Freeride Skiing + Drone view - video
Udělejte si radost a vyberte si dovolenou vašich snů:
Snowday - Schifahren in Gosau - video
Skiing Gosau 2015 - video
Informace o poloze lyžařského střediska a silničních vzálenostech:
Interaktivní panorama
Interaktivní panorama - zobrazuje se aktuální stav provozu v lyřařském středisku.
Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Aby komentář viděli i Vaši přátelé, zaškrtněte políčko 'Zveřejnit taky na Facebooku'.
Facebookové stránky ALPY.NET:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam nejaktuálnější informace, diskutujte, ptejte se a sdílejte informace s ostatními milovníky Alp nebo se svými přáteli.
Nepřehlédněte:
Image
Cesta z Mayrhofenu přes Edelhütte na Ahornspitze
Typ na jednodenní výlet v oblasti Mayrhofenu (Zillertal). Větší část cesty, minimálně okruh k chatě Edelhütte, se dá naplánovat jako nenáročný rodinný výlet s dětmi. Další část cesty až do sedla, které je jihozápadně od 2973m vysokého vrcholu Ahornspitze, zvládnou děti také.

Image
Lyžařské zájezdy
V lyžařských zájezdech jsou zpravidla zahrnuty služby ubytování (v některých případech se stravováním), skipas, záruka sněhu, Best-Price-záruka, potvrzení o pojištění CK proti úpadku. Dále se můžete pojistit proti stornu a v nabídce je i komplexní cestovní pojištění.

Image
3K K-ONNECTION Kaprun - Maiskogel - Kitzsteinhorn (video)
Z centra Kaprunu šesti lanovkami až na Kitzsteinhorn do výšky 3 029 metrů. Tento řetězec lanovek má celkem 12 km. Překonané převýšení 2 261 metrů je největší ve Východních Alpách.

Image
Sölden ski resort review
Sölden je jednou z nejoblíbenějších lyžařských destinací v Alpách, kterou si oblíbili zejména nizozemští a němečtí lyžaři.

Image
Bad Ischl - prohlídka města (video)
Bad Ischl je známé rakouské lázeňské město. Město má dlouhou historii a je charakteristické jako letní sídlo císařského dvora. Leží v jižní části Horního Rakouska u řeky Traun v centru oblasti Solné komory.

Image
Jezero Almsee (video)
Na severním okraji pohoří Totes Gebirge je krásné jezero Almsee, které je snadno dostupné autem a kolem kterého vede hezká procházková trasa. Zároveň je zdejší parkovište i vhodným nástupním místem pro náročnější tůry.

Image
Bad Mitterndorf (video)
Bad Mitterndorf vás nezklame v žádném případě. Do Bad Mitterndorfu se vyplatí vyrazit na prodloužený víkend, ale klidně i na dva týdny. Nudit se tu určitě nebudete.

Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
Stránka byla vygenerována 5.2.2023 07:54
Mapa stránek ...