Lanovka Gosaukammbahn je jižně od Gosau u jezera Vorderer Gosausee a vede k chatě Gablonzer Hütte do oblasti Zwieselalm. To je zároveň oblast lyžařská, ale tato lanovka v zimním období v provozu nebývá. Funguje pro turisty v letním období od května do konce října.

Gosaukammbahn

lanovka

Gosaukammbahn
Lanovka Gosaukammbahn
Kabinová lanovka Gosaukammbahn je asi 6 km jihozápadně od Gosau a vede od Vorderer Gosausee k chatě Gablonzer Hütte (Zwieselalm) a má převýšení 552 m. Spodní stanice je ve výšce 923m a horní stanice ve výšce 1 475 m.
Lanovka je provozována společností Dachstein AG a je v současné době (2020) v provozu pouze v létě. Lanovka byla postavená v roce 1968.

Ve spodní stanici lanovky Gosaukammbahn je WC a pitná voda. Pitnou vodu můžete nabrat i z upraveného vývodu pramene přímo na hrázi jezera Vorderer Gosausee. Všechna parkoviště u lanovky jsou zdarma. Je zde několik parkovišť s dostatečnou kapacitou. Na parkovišti pro pár aut přímo u spodní stanice lanovky je od 15.5. do 31.10. možno parkovat max. 180 minut. Tato stání s omezenou dobou parkování jsou vyznačena modrými pruhy na silnici.

U pokladny je možné platit platebníma kartama: VISA, EUROCARD, MASTERCARD, AMERICAN EXPRES.
Informace pro lyžaře:
V okolí najdete:
Provozní doba a ceny lanovky Gosaukammbahn:
Kontakty a informace:
Provozovatel lanovky: Dachstein Tourismus AG
Adresa: Gosauer Bergbahnen, Gosauseestraße 52, 4824 Gosau
Telefon: +43 50 140 nebo +43 6242 440
E-Mail: gosau@dachstein.at
Sponzorované odkazy:
Gosaukammbahn - poloha na mapě:
Náhled zobrazení polohy na mapě.
Pro zobrazení na mapě na různých mapových podkladech klikněte na mapu nebo na tento odkaz.
Gosaukammbahn
Gosaukammbahn - spodní stanice lanovky

další obrázky:

Panoramatický pohled na lanovku Gosaukammbahn od hráze jezera Vorderer Gosausee
Cesty: (od spodní stanice lanovky)
Gosau [779m] ⇒ Gosaukammbahn po silnici 7km, (snadné)
Gosaukammbahn ⇒ Gablonzer Hütte [1550m], 1:30, 582/0m, (středně obtížné)
Gosaukammbahn ⇒ Steigl Pass [2016] ⇒ Hofpurglhütte [1705m], 4:00, 1085/320m, 8km, cesta 612, (středně obtížné)
Gosaukammbahn ⇒ Gosaualm (Hintere Seehütte) [1161m], 2:00, 228/0m, (snadné)
Gosaukammbahn ⇒ Adamekhütte [2196m], 4:30, 1263/0m, (středně obtížné)
Cesty: (od horní stanice lanovky)
Gosaukammbahn ⇒ Gablonzer Hütte [1550m], 0:05, 75/0m, (snadné)
Poznámky návštěvníků:

2003:
Jirko,
  jenom bych chtěl říct, že moc děkuji, že tyhle stránky existují. Strávil jsem v téhle oblasti asi rok, pracoval jsem na horské chatě Sonnenalm. Druhá chata nahoře od lanovky. Byla to ta nejlepší práce, jakou jsem do téhle doby měl. Byla to sice neuvěřitelná dřina, ono obsloužit v zimní sezóně ty stovky hladovců nebyla žádná sranda. Taky práci např. měsíc v jednom kuse by asi každý nezvládl. Když jste ale ráno před snídaní vyšli na terasu a viděli ty krásné hory, k tomu se nadýchli čerstvého horského vzduchu, tak vám ta dřina vůbec nevadila. Jakmile bylo trochu volna, mohli ste se pokochat krásným pohledem, který se vám jen tak nenaskytne. Opravdu doporučuji jet se tam zvlášť v zimě podívat. Ale ani v létě to tam není špatné. Až na ty krávy, kterýma se tam všude musíte přímo prodírat. Jak říkám, opravdu to stojí zato.
Přidáno 9.12.2003 Jizik
Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Lanovka Gosaukammbahn - video
Lanovka Gosaukammbahn - video
Udělejte si radost a vyberte si dovolenou vašich snů:
Mapa volného ubytování v okolí:
 (po zadání data příjezdu a odjezdu se okamžitě na mapě zobrazují volná ubytování i s cenami)
Booking.com
Booking.com Booking.com
Nepřehlédněte:
Image
Podrobný popis cesty Kitzsteinhorn - Alpincenter ⇒ Mooserboden
Tato nádherná vysokohorská cesta je v oblasti Glockneru blízko známých turistických středisek Kaprun a Zell am See. Vede od spodní stanice vrcholové lanovky na Kitzsteinhorn (Gipfelbahn) přes sedlo Nördliche Kammerscharte ve výšce 2 636 m n.m., kolem usedlosti Fürthermoaralm až k přehradní nádrži Mooserboden (2 036 m n.m.).

Image
Alpbach: sjezd podél Verbindungsbahn po červené sjezdovce číslo 13
Video z oblasti Alpbach - Wildschönau. Sjezd od horní stanice kabinové lanovky Verbindungsbahn po červené sjezdovce číslo 13.

Image
Lyžařské zájezdy
V lyžařských zájezdech jsou zpravidla zahrnuty služby ubytování (v některých případech se stravováním), skipas, záruka sněhu, Best-Price-záruka, potvrzení o pojištění CK proti úpadku. Dále se můžete pojistit proti stornu a v nabídce je i komplexní cestovní pojištění.

Image
Sopka Stromboli nedaleko Sicílie vybuchla
Sopka Stromboli na stejnojmenném italském ostrově nedaleko Sicílie dnes vybuchla, exploze byla podle agentury ANSA silnější než ta ze začátku července.

Image
Lyžařské středisko Sölden
Skiareál Sölden je na konci údolí Ötztal v rakouském Tyrolsku. V horní části lyžařského areálu jsou dva ledovce - strmější Rettenbach a mírný Tiefenbach. S nedostatkem sněhu zde v celé dlouhé zimní sezóně nebývá žádný problém, v každém případě spodní část lyžařského areálu může být i uměle zasněžována.

Image
Vysokohorská silnice Grossglockner Hochalpenstrasse
Alpská vysokohorská silnice Großglockner Hochalpenstraße vede jednou z nejkrásnějších částí národního parku Vysoké Taury (Hohe Tauern) – od střediska Fusch a osady Ferleiten na severní straně do městečka Heiligenblut na straně jižní.

Image
Rakouská dálniční známka
Kolik stojí rakouská dálniční známka. Kam se nalepuje. Dá se koupit přes internet? Jak funguje elektronická dálniční znánka. Na kterých úsecích dálnic není potřeba. Kompletní informace o rakouských dálničních známkách.

Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Aby komentář viděli i Vaši přátelé, zaškrtněte políčko 'Zveřejnit taky na Facebooku'.
Facebookové stránky ALPY.NET:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam nejaktuálnější informace, diskutujte, ptejte se a sdílejte informace s ostatními milovníky Alp nebo se svými přáteli.
Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
Stránka byla vygenerována 2.12.2021 07:56
Mapa stránek ...