Městečko Gosau leží v hornorakouské Solné komoře. Gosau je částí lyžařského areálu Dachstein West. Okolí Gosau je plné přírodních zajímavostí, nedaleko za hranicemi obce se nachází horská jezera Gosauseen (Vorderer Gosausee, Gosaulacke a Hinterer Gosausee) s průzračnou a velmi studenou vodou. Celá oblast byla vyhlášena přírodní rezervací.

Gosau

779 m n.m.

Gosau
Gosau
Gosau je městečko v okrese Gmunden v malebném koutě Horního Rakouska nedaleko známějšího Hallstattu. Gosau je v údolí Gosautal, které je postranní částí horní části údolí Trauntal. Nadmořská výška je 767 m. Počet obyvatel 1 742 (údaj z roku 2014).
Gosau je vyhledávaným východiskem pro výlety kolem jezera Vorderer Gosausee, výstupy k chatě Adamekhütte a na Hoher Dachstein. Leží v jednom z nekrásnějších míst celého Solnohradska. Dominantu tvoří nádherná kulisa dolomitického hřebene Gosaukamm. Gosau patřilo v minulém století pro svou jedinečnou tvář k výletním místům císařské rodiny, která po desetiletí žila v Bad Ischlu.
Ze zajímavostí, které v Gosau najdete stojí za zmínku třeba skanzen Paarhof Gosau Hinterthal "Schmiedbauer". Je zde zachycen ne vždy bezstarostný život zemědělců v drsném kraji s horským klimatem. Samotná budova je dvojitým statkem – jednou z typických usedlostí v tomto regionu - a byla postavena na konci 16. nebo na počátku 17. století. Skanzen je otevřen od června do září.
Gosau
V přilehlém lyžařském středisku si mohou lyžaři vybrat z mnoha vleků a lanovek, které spojují sjezdovky mezi městečky Gosau, Russbach a Annaberg. Nejmenší a začátečníci mohou využít ideální cvičnou louku Sumsiwiese přímo v Gosau. Je zde i lyžařská škola. Gosau má samozřejmě také něco pro běžkaře. Hned v blízkosti hotelů vedou okružní běžkařské trasy. V údolí Gosautal je celkem padesát kilometrů upravených stop.
Informace pro lyžaře:
Sponzorované odkazy:
Gosau

Fotografie z okolí:

Gosau - poloha na mapě:
Náhled zobrazení polohy na mapě.
Pro zobrazení na mapě na různých mapových podkladech klikněte na mapu nebo na tento odkaz.
Cesty:
Gosau ⇒ Vorderer Gosausee [940m] po silnici 7km, (snadné)
Gosau ⇒ Gablonzer Hütte [1550m], 2:30, 860/50m, 9 km, cesta: 01A
Gosau ⇒ Goiserer Hütte [1592m], 1:30, 850/0m, 7 km, cesta: 01A
Panoramatický pohled na Gosau
Panoramatický pohled na údolí Gosautal
Poznámky návštěvníků:

2012:
Snad nejkrásnější místo v Rakousku. Objevili jsme ho prakticky náhodou před třemi lety a od té doby nikam jinam nejezdíme. Předloni, loni i letos jsme se díky nádhernému počasí mohli koupat v - nádhera. Ideální místo i k výletům do okolí (Russbach, , Bad Ischl, Sankt Wolfgang ...). Příští rok jedeme zase.
Míra
Přidáno 4.11.2012

2010:
Gosau je místo mého srdce, jezdíme tam už 15 let na podzim. Nejen výlety do okolí, ale i procházky z Hintertallu, všude pohoda. Doporučuju ferienwohnung v hintertallu 595 frau Francizska Hubner, jako doma a nádherný výhled z balkonu na Gosaukamm. A pod sněhem je to prostě úchvatné, zajedte i do Russbachu, Aussee, Filzmoos.
Daniela
Přidáno 25.10.2010

2009:
Ahojte všichni,
úžasné místo na světě nádherdá dovolená i v létě. Každý den je možné vylézt na jinou horu s překrásným výhledem a pak se vykoupat v jiném jezeře. Nejteplejší v okolí je Wolfgangsee, nejkrásnější to nejstudenější pod ledovcem. Všem doporučuji
Dana
Přidáno 22.9.2009
Ahoj, vřele doporučuji ...
Je to tam super
Anička
Přidáno 26.3.2009

2008:
Naprosto úžasný místo ...
V po sjezdovkách se dostanete i do několik km vzdálených městeček a můžete prolyžovat půlku odpoledne, aniž byste jeli dvakrát po stejné sjezdovce :-)
Autor se nepodepsal
Přidáno 17.10.2008
Vloni jsme tu byli na lyžích.....
tak nás to místo učarovalo, že se letos vracíme...:))))
Autor se nepodepsal
Přidáno 15.2.2008

2007:
Nádherné údolí, milí ještě penězma nezdegenerovaní lidé. 10 let se tam vracím v zimě i létě. Místo kde je mi moc dobře. Je to úžasný kousek Rakouska... prostě balzám na dušičku.
Yetti
Přidáno 26.2.2007
Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Udělejte si radost a vyberte si dovolenou vašich snů:
Kempy v okolí: (řazeno podle vzdálenosti vzdušnou čarou)
Mapa volného ubytování v okolí:
 (po zadání data příjezdu a odjezdu se okamžitě na mapě zobrazují volná ubytování i s cenami)
Booking.com
Booking.com Booking.com
Nepřehlédněte:
Image
Bad Mitterndorf (video)
Bad Mitterndorf vás nezklame v žádném případě. Do Bad Mitterndorfu se vyplatí vyrazit na prodloužený víkend, ale klidně i na dva týdny. Nudit se tu určitě nebudete.

Image
Jezero Traunsee (video)
Nejhlubší rakouské jezero Traunsee je v Horním Rakousku. V létě se jeho až 20 stupňů teplá voda hodí ke koupání. V okolí je mnoho turistických zajímavostí a na jezeře funguje lodní doprava.

Image
Cumberland Wildpark Grünau (video)
Cumberland Wildpark Grünau je Zoopark o rozloze 60 hektarů s tradičními venkovskými restauracemi uprostřed hor a lesů. Všechny cesty jsou schůdné i s kočárkem či na invalidním vozíku.

Image
Vysokohorská silnice Grossglockner Hochalpenstrasse
Alpská vysokohorská silnice Großglockner Hochalpenstraße vede jednou z nejkrásnějších částí národního parku Vysoké Taury (Hohe Tauern) – od střediska Fusch a osady Ferleiten na severní straně do městečka Heiligenblut na straně jižní.

Image
Jízda na motorce přes Pyhrnpass (video)
Na videu je jízda na motorce přes sedlo Pyhrnpass ve směru od Liezen přes Pyhrnpass na sever k Spital am Pyhrn po jedné z důležitých rakouských silnic B138.

Image
Výlet Schladming: vodopády Riesachwasserfall a jezero Riesachsee (video)
Riesach Falls jsou vodopády ve Schladminger Tauern, asi 10 km jihovýchodně od Schladmingu. Dva nejpůsobivější vodopády jsou známé jako Kleiner a Großer Riesachfall, druhý z nich má spád kolem 70 metrů.

Image
Jezero Laudachsee (video)
Jen kousek východně od jezera Traunsee je uprostřed hor jezero Laudachsee, které je v létě na horské jezero poměrně teplé. V zimě si na něm můžete ale bez problémů zabruslit.

Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Aby komentář viděli i Vaši přátelé, zaškrtněte políčko 'Zveřejnit taky na Facebooku'.
Facebookové stránky ALPY.NET:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam nejaktuálnější informace, diskutujte, ptejte se a sdílejte informace s ostatními milovníky Alp nebo se svými přáteli.
Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
Stránka byla vygenerována 9.12.2023 13:42
Mapa stránek ...