Skiareál Präbichl je v rakouském Štýrsku v pohoří Hochschwab. Je to menší rodinný lyžařský areál. Čtyřsedačková lanovka Polster Quattro a navazující Polster Classic vyveze lyžaře na vrchol Polster odkud vede několik sjezdovek a dva neuravované sjezdy. Známá je neupravovaná (prašanová) sjezdovka Polsterrinne vhodná jen pro zkušené lyžaře a snowboardisty. Lyžuje se i na protějším svahu, kde je homologovaná FIS sjezdovka. Pro děti je ve skiareálu Präbichl dětský park Schlumperwald s vlastním cvičným vlekem a řadou atrakcí.
  Last minute ubytování v Rakousku - sleva až třetina z nájemní ceny

Skiareál Präbichl

Nadmořská výška: 1.116 - 1.911 m n. m.

Präbichl
Sjezdové tratě: [km]Celkem:
Snadné6
Středně obtížné11
Obtížné3
20
Vleky a lanovky: [počet]Celkem:
Lyžařské vleky2
Sedačkové lanovky3
Kabinové a pozemní lanovky0
5
Z toho v provozu: (12.12.2018)3
Celková kapacita je asi 7.800 osob/hod 
Sněhové zpravodajství pro oblast
Präbichl:
 na vrcholech 100 cm
Stav sněhu 12.12.2018
 v údolí 60 cm
Zvětšit
Zimní lyžařská mapa a mapa okolí ...
Lyžařská sezóna:
od 1.12.2018 do 31.3.2019
Provozní doba:
9:00 - 16:00
E-Mail: office@praebichl.at
Telefon: +43 3849 60600
Internet: www.praebichl.at
Sponzorované odkazy:
Eisenerz (751 m n.m.) orientační předpověď počasí:
Skipas Präbichl - ceny skipasu pro sezónu 2018/2019:
  Ceny zde uvedené jsou pouze orientační a slouží hlavně pro srovnání cen v jednotlivých lyžařských střediscích v hlavní zimní sezóně. Každý skiareál má na svých webových stránkách vlastní podrobný ceník, kde naleznete mnohem více tarifů a také ceny pro vedlejší lyžařskou sezónu nebo pro rodiny s dětmi či seniory. Odkaz na webové stránky skiareálu i telefonické a mailové kontakty naleznete v horní části stránky pod náhledem lyžařské mapky.
Präbichl skipas 2019 - aktuální ceny pro letošní zimní sezónu (2018/2019):
ceny v Euro 1 den 1 den (od 12:00) 2 dny 5 dnů
Dospělí 39 32 74 163,50
Děti 19,50 16 37 82
- přibližnou cenu v Kč zjistíte po kiknutí na cenu v €
Skiline – vyhodnocení sjezdů a celkového převýšení podle skipasu:
  Po ukončení lyžování si ve většině lyžařských středisek můžete ve speciálním zařízení (Skiline kiosku) nechat vyhodnotit svůj skipas. Získáte tak přehled o počtu ujetých kilometů, celkovém převýšení i grafické znázornění vašeho lyžařského dne. Údaje si můžete nechat vytisknout. Služba je zdarma a Skiline kiosky najdete většinou poblíž pokladen, kde se skipasy prodávají.
  „Skiline“ zaznamenává v časovém průběhu pomocí profilu celkového převýšení veškeré tratě, které jste v lyžařské oblasti absolvovali. Obsahuje přesný seznam lanovek a vleků, které jste použili, celkové výškové převýšení a odhad ujetých kilometrů. Jako registrovaný uživatel obdržíte navíc celkové vyhodnocení všech vašich lyžařských dnů během lyžařské sezóny.
  Pokud nemáte čas, nebo zapomenete provést vyhodnocení skipasu přímo u sjezdovky, není to žádný problém - Skiline je dostupný i na internetu. Na webové stránce Skiline zadáte číslo svého skipasu a můžete sledovat své výkony i třeba videa..
Příjezd
Další informace o lyžařské oblasti Präbichl:
    Malá vesnička Präbichl leží v rakouském Štýrsku v pohoří Hochschwab. Na úbočí 1.911 m vysoké hory Polster (česky překlad je 'polštář') je malé rodinné lyžařské středisko Präbichl. Čtyřsedačková expresní lanovka Polster Quattro vyveze lyžaře do nadmořské výšky 1.608 m. Kdo chce ještě výše, můře použít menší sedačkovou lanovku Polster Classic, která je v horní části Polsteru a která končí v nadmořské výšce 1.796 m u chaty Polster Schutzhaus, kde je občerstvení a restaurace. Odtud vede neupravovaná sjezdovka Polsterrinne pro náročné lyžaře. Na své si ski areálu Präbichl přijdou i ti nejmenší a začátečníci, kteří v areálu Schlumperwald naleznou kromě spousty zábavných lyžařských atrakcí i pásový dopravník pro začátečníky ('Magic Carpet'). V areálu je také osvětlená sáňkařská dráha s půjčovnou sáněk. Běžkaři v okolí naleznou asi 13 km upravovaných běžeckých stop.

Upravované běžkařské tratě:
1 klasická běžecká stopa: 13 km
1 bruslařská trať: 13 km
(obě běžkařské tratě, klasická i volnostylařská, vedou většinou paraleně vedle sebe)

Sáňkařské dráhy:
V Präbichlu je jedna sáňkařská dráha s délkou asi 1 km. Sáňkařská dráha je osvětlená s možností zapůjčení sáněk.

Lyžařská škola ALPFOX Berg- und Skischule
provozují dětskou lyžařská školičku, lyžařskou školu, školu snowboardingu i freeride
Tel.: +43 664 8871 7944
E-Mail: office@alpfox.com
Internet: www.alpfox.com
funguje v době provozu lyžařského areálu

Turistické informace Präbichl Bergbahnen GmbH
8794 Vordernberg, Weidauweg 18
Tel.: +43 3849 60600
E-Mail: office@praebichl.at
Potřebujete doplnit výbavu? Něco pro Vás máme:

Trasa autem z Prahy do lyžařského střediska Präbichl:
Typ pro Vás: Pokud si chcete některou z navržených tras do skiareálu Präbichl odeslat přímo do svého mobilního telefonu, klikněte na mapě na 'Další možnosti'.
Booking.com Booking.com
Ubytování v okolí:
Ubytování
Ubytování Eisenerz: celkem 20 apartmánů pro 4 až 6 osob
Moderní, komfortní rekreační středisko 'Erzberg Alpin Resort'. 3 km od centra, slunná, vyvýšená poloha. Společné: velká zahrada s rostlinami a stromy, louka k odpočinku. Dětské hřiště, zatravněný vnitřní dvůr. V rekreačním zařízení: recepce, kuželková dráha (extra), pračka (společné, extra), půjčovna jízdních kol. Donáška pečiva. Parkovací místo u domu. Supermarket 1.5 km, restaurace 200 m, potápěčské centrum 6 km, koupaliště 3 km, krytý bazén 3 km, jezero Leopoldsteiner See 1.5 km. Sportovní centrum 100 m, lyžařské centrum 11 km, běžkařské stopy 6 km, kluziště 1.5 km. Atrakce v blízkosti: Abenteuer Erzberg 5 km, Naturpark Gesäuse 12 km, Schaubergwerk Radmer 17 km. Snadno ...

Poznámky návštěvníků:
Nikdo zatím k této stránce nepřidal vlastní zkušenosti, informace ani názory. Buďte první a podělte se s ostatními o své pozitivní i negativní dojmy a pomozte zkvalitnit, doplnit nebo opravit informace na této stránce.
Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Tabara ski - Präbichl, Austria - video
Präbichl SkiSeason 2013 - video
Vyberte si ubytování v Rakousku:
Präbichl - Polsterdreieck - video
Präbichl - Auffi auf'n Präbichl - Eini ins Winterwunderland - video
Informace o poloze lyžařského střediska a silničních vzálenostech:
Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Aby komentář viděli i Vaši přátelé, zaškrtněte políčko 'Zveřejnit taky na Facebooku'.
Facebookové stránky ALPY.NET:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam nejaktuálnější informace, diskutujte, ptejte se a sdílejte informace s ostatními milovníky Alp nebo se svými přáteli.
Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
Stránka byla vygenerována 14.12.2018 07:47
Mapa stránek ...