Skiareál Hochkar je českými lyžaři často navštěvované středisko. Je to jeden z od nás nejbližších rakouských lyžařských areálů. Je vyhledávaný pro jednodenní nebo víkendové lyžařské zájezdy. Ve všední dny zde bývá poloprázdno, ale o víkendech je to horší. Hochkar je největším dolnorakouským lyžařským centrem se sjezdovkami různé obtížnosti. Nejvíce je zde středně obtížných (červených) sjezdovek. V areálu jsou i osvětlené sjezdovky pro noční lyžování a FunPark. Příjezd autem je po horské silnici Hochkar Alpenstrasse (v zimě se za průjezd neplatí). Silnice bývá velmi dobře udržovaná a bez problémů sjízdná. Na konci silnice jsou veliká parkoviště přímo u vleků a sjezdovek. Níže najdete také odkaz na interaktivní panoramatickou mapu, na které se zobrazuje aktuální stav provozu vleků a lanovek i aktuálně otevřené sjezdovky, restaurace a další užitečné informace. K dispozii jsou aktuální ceny skipasů pro sezónu 2021/2022. Pokud hledáte ubytování v okolí Hochkar, tak na mapce níže rovnou uvidíte, kde a za jakou cenu se můžete ubytovat.

Skiareál Hochkar

Nadmořská výška: 1.380 - 1.808 m n. m.

Hochkar
Sjezdové tratě: [km]Celkem:
Snadné6
Středně obtížné10
Obtížné3
19
Vleky a lanovky: [počet]Celkem:
Lyžařské vleky2
Sedačkové lanovky6
Kabinové a pozemní lanovky0
8
Z toho v provozu: (1.8.2021)0
Celková kapacita je asi 16.000 osob/hod 
Sněhové zpravodajství pro oblast
Hochkar:
 na vrcholech ?
Informace nejsou k dispozici!
 v údolí ?
Zvětšit
Zimní lyžařská mapa a mapa okolí ...
Lyžařská sezóna:
od 10.12.2021 do 3.4.2022
Provozní doba:
9:00 - 16:00
E-Mail: info@hochkar.com
Telefon: +43 7484 2122
Internet: skisport.com
Mapa volného ubytování v okolí:
 (po zadání data příjezdu a odjezdu se okamžitě na mapě zobrazují volná ubytování i s cenami)
Booking.com
Sponzorované odkazy:
Hollenstein an der Ybbs (487 m n.m.) orientační předpověď počasí:
Skipas Hochkar - ceny skipasu pro sezónu 2021/2022:
  Ceny zde uvedené jsou pouze orientační a slouží hlavně pro srovnání cen v jednotlivých lyžařských střediscích v hlavní zimní sezóně. Každý skiareál má na svých webových stránkách vlastní podrobný ceník, kde naleznete mnohem více tarifů a také ceny pro vedlejší lyžařskou sezónu nebo pro rodiny s dětmi či seniory. Odkaz na webové stránky skiareálu i telefonické a mailové kontakty naleznete v horní části stránky pod náhledem lyžařské mapky.
Hochkar skipas 2022 - aktuální ceny pro letošní zimní sezónu (2021/2022):
ceny v Euro 1 den 1 den (od 13:30) 2 dny 5 dnů
Dospělí 40,50 32,50 81 180
Děti 24 19 46,50 102
- přibližnou cenu v Kč zjistíte po kiknutí na cenu v €
Skiline – vyhodnocení sjezdů a celkového převýšení podle skipasu:
  Po ukončení lyžování si ve většině lyžařských středisek můžete ve speciálním zařízení (Skiline kiosku) nechat vyhodnotit svůj skipas. Získáte tak přehled o počtu ujetých kilometů, celkovém převýšení i grafické znázornění vašeho lyžařského dne. Údaje si můžete nechat vytisknout. Služba je zdarma a Skiline kiosky najdete většinou poblíž pokladen, kde se skipasy prodávají.
  „Skiline“ zaznamenává v časovém průběhu pomocí profilu celkového převýšení veškeré tratě, které jste v lyžařské oblasti absolvovali. Obsahuje přesný seznam lanovek a vleků, které jste použili, celkové výškové převýšení a odhad ujetých kilometrů. Jako registrovaný uživatel obdržíte navíc celkové vyhodnocení všech vašich lyžařských dnů během lyžařské sezóny.
  Pokud nemáte čas, nebo zapomenete provést vyhodnocení skipasu přímo u sjezdovky, není to žádný problém - Skiline je dostupný i na internetu. Na webové stránce Skiline zvolíte lyžařské středisko, zadáte číslo svého skipasu a můžete sledovat své výkony i třeba videa..
Příjezd
Další informace o lyžařské oblasti Hochkar:
    Lyžařský areál Hochkar je v Dolním Rakousku. Ski areál Hochkar je jedním z od nás nejbližších rakouských lyžařských středisek a proto je také velmi často vyhledávané českými lyžaři pro jednodenní nebo víkendové lyžařské zájezdy. Středisko je sice v předhůří Alp u hranice Dolního Rakouska a Štýrska, ale se svojí nadmořskou výškou až 1.800 m je zárukou dobrých sněhových podmínek. Lyžuje se na celkem přehledných jen řídce zarostlých svazích se sklonem spíše k severu a tak zde bývá až překvapivé množství sněhu, ale také poměrně větrné počasí. Pokud přichází oblačnost od severozápadu, bývají zde poměrně značné srážkové úhrny, protože se v takovém případě jedná o návětrnou stranu hor. Do lyžařského střediska vede asi 10 km dlouhá horská silnice Hochkar Alpenstrasse, která je v létě zpoplatněná. V zimním období se žádné poplatky za průjezd nevybírají a silnice bývá většinou výborně udržovaná a bez sněhu. Na konci silnice přímo u sjezdovek a lanovek jsou poměrně veliká parkoviště. Ve ski areálu naleznete sjezdovky všech obtížností a v okolí i dostatek neupravovaných sjezdů vhodných pro freeride. V oblasti u spodních stanic lanovek najdete poměrně hodně občerstvovacích možností na rozdíl od výše položených částí areálu. Pro děti a začátečníky je cvičný svah blízko parkoviště u JoSchi baru s dětským vlekem a krytým pojízdným kobercem. V areálu jsou i osvětlené sjezdovky pro noční lyžování a FunPark.

Upravované běžkařské tratě:
5 klasických běžeckých stop: 29 km
3 bruslařské tratě: 12 km

Lyžařská škola Skischule JoSchi
Göstling 5
A-3345 Göstling an der Ybbs
Tel.: +43 7484 7213
E-Mail: info@jo-schi.at
Internet: www.schischule-hochkar.at
provozují dětskou lyžařská školičku, lyžařskou školu i školu snowboardingu
domluvíte se zde mimo jiné i česky

Turistické informační středisko Tourismusverein Göstlinger Alpen
Göstling an der Ybs, Göstling 1
Tel.: +43 7484 502019, +43 7484 502020
Otevárací doba v hlavní zimní sezóně:
Po, Út, Pá: 9 - 12 hod a 15 - 18 hod
St, Čt, So: 9 - 12 hod
Trasa autem z Prahy do lyžařského střediska Hochkar:
Typ pro Vás: Pokud si chcete některou z navržených tras do skiareálu Hochkar odeslat přímo do svého mobilního telefonu, klikněte na mapě na 'Další možnosti'.
Booking.com Booking.com
Poznámky návštěvníků:
Nikdo zatím k této stránce nepřidal vlastní zkušenosti, informace ani názory. Buďte první a podělte se s ostatními o své pozitivní i negativní dojmy a pomozte zkvalitnit, doplnit nebo opravit informace na této stránce.
Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Hochkar - Göstling Ski Area - video
Adventure Hochkar 2014 Ski - video
Udělejte si radost a vyberte si dovolenou vašich snů:
HOCHKAR 2015 SKI - video
Hochkar - Göstling Ski Area 2016 - video
Informace o poloze lyžařského střediska a silničních vzálenostech:
Interaktivní panorama
Interaktivní panorama - zobrazuje se aktuální stav provozu v lyřařském středisku.
Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Aby komentář viděli i Vaši přátelé, zaškrtněte políčko 'Zveřejnit taky na Facebooku'.
Facebookové stránky ALPY.NET:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam nejaktuálnější informace, diskutujte, ptejte se a sdílejte informace s ostatními milovníky Alp nebo se svými přáteli.
Nepřehlédněte:
Image
Lyžařské zájezdy
V lyžařských zájezdech jsou zpravidla zahrnuty služby ubytování (v některých případech se stravováním), skipas, záruka sněhu, Best-Price-záruka, potvrzení o pojištění CK proti úpadku. Dále se můžete pojistit proti stornu a v nabídce je i komplexní cestovní pojištění.

Image
Harakiri - nejstrmější sjezdovka v Rakousku
Kde je nejprudší sjezdovka v Rakousku? Nejstrmější sjezdovkou v Rakousku je sjezdovka Harakiri Penken v lyžařském areálu Mayrhofen v Tyrolském Zillertalu.

Image
Alpbach: sjezd podél Verbindungsbahn po červené sjezdovce číslo 13
Video z oblasti Alpbach - Wildschönau. Sjezd od horní stanice kabinové lanovky Verbindungsbahn po červené sjezdovce číslo 13.

Image
Cesta z Mayrhofenu přes Edelhütte na Ahornspitze
Typ na jednodenní výlet v oblasti Mayrhofenu (Zillertal). Větší část cesty, minimálně okruh k chatě Edelhütte, se dá naplánovat jako nenáročný rodinný výlet s dětmi. Další část cesty až do sedla, které je jihozápadně od 2973m vysokého vrcholu Ahornspitze, zvládnou děti také.

Image
Rakouská dálniční známka
Kolik stojí rakouská dálniční známka. Kam se nalepuje. Dá se koupit přes internet? Jak funguje elektronická dálniční znánka. Na kterých úsecích dálnic není potřeba. Kompletní informace o rakouských dálničních známkách.

Image
Lyžařské oblasti v rakouských Alpách, přehled skiareálů, informace pro lyžaře
V popisu rakouských lyžařských středisek naleznete sněhové zpravodajství, aktuální počet vleků a lanovek v provozu, mapku lyžařského areálu, stručný popis ski areálu, kontakty na lyžařské školy, předpověď počasí, videa z oblasti, ceny skipasů, informace o ubytování v okolí a další informace.

Image
Záhadná hora Kailas
Kailas je asi nejzáhadnější horou na světě. Je opředena množstvím mýtů a legend. Zatím na ni nevystoupil žádný horolezec. Kailas měří 6714 metrů (podle čínských měření), místní lidé ale tvrdí, že hora má výšku jen 6666 metrů a na vrcholu je údajně...

Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
Stránka byla vygenerována 30.11.2021 19:01
Mapa stránek ...