Skiareál Hochkar je českými lyžaři často navštěvované středisko. Je to jeden z od nás nejbližších rakouských lyžařských areálů. Je vyhledávaný pro jednodenní nebo víkendové lyžařské zájezdy. Ve všední dny zde bývá poloprázdno, ale o víkendech je to horší. Hochkar je největším dolnorakouským lyžařským centrem se sjezdovkami různé obtížnosti. Nejvíce je zde středně obtížných (červených) sjezdovek. V areálu jsou i osvětlené sjezdovky pro noční lyžování a FunPark. Příjezd autem je po horské silnici Hochkar Alpenstrasse (v zimě se za průjezd neplatí). Silnice bývá velmi dobře udržovaná a bez problémů sjízdná. Na konci silnice jsou veliká parkoviště přímo u vleků a sjezdovek. Níže najdete také odkaz na interaktivní panoramatickou mapu, na které se zobrazuje aktuální stav provozu vleků a lanovek i aktuálně otevřené sjezdovky, restaurace a další užitečné informace. K dispozii jsou aktuální ceny skipasů pro sezónu 2020/2021. Pokud hledáte ubytování v okolí Hochkar, tak na mapce níže rovnou uvidíte, kde a za jakou cenu se můžete ubytovat.
  Last minute ubytování v Rakousku - sleva až třetina z nájemní ceny

Skiareál Hochkar

Nadmořská výška: 1.380 - 1.808 m n. m.

Hochkar
Sjezdové tratě: [km]Celkem:
Snadné6
Středně obtížné10
Obtížné3
19
Vleky a lanovky: [počet]Celkem:
Lyžařské vleky2
Sedačkové lanovky6
Kabinové a pozemní lanovky0
8
Z toho v provozu: (1.12.2020)0
Celková kapacita je asi 16.000 osob/hod 
Sněhové zpravodajství pro oblast
Hochkar:
 na vrcholech ?
Informace nejsou k dispozici!
 v údolí ?
Zvětšit
Zimní lyžařská mapa a mapa okolí ...
Lyžařská sezóna:
od 5.12.2020 do 5.4.2021
Provozní doba:
9:00 - 16:00
E-Mail: info@hochkar.com
Telefon: +43 7484 2122
Internet: skisport.com
Mapa volného ubytování v okolí:
 (po zadání data příjezdu a odjezdu se okamžitě na mapě zobrazují volná ubytování i s cenami)
Booking.com
Sponzorované odkazy:
Hollenstein an der Ybbs (487 m n.m.) orientační předpověď počasí:
Skipas Hochkar - ceny skipasu pro sezónu 2020/2021:
  Ceny zde uvedené jsou pouze orientační a slouží hlavně pro srovnání cen v jednotlivých lyžařských střediscích v hlavní zimní sezóně. Každý skiareál má na svých webových stránkách vlastní podrobný ceník, kde naleznete mnohem více tarifů a také ceny pro vedlejší lyžařskou sezónu nebo pro rodiny s dětmi či seniory. Odkaz na webové stránky skiareálu i telefonické a mailové kontakty naleznete v horní části stránky pod náhledem lyžařské mapky.
Hochkar skipas 2021 - aktuální ceny pro letošní zimní sezónu (2020/2021):
ceny v Euro 1 den 1 den (od 13:30) 2 dny 5 dnů
Dospělí 40 32 79 175,50
Děti 23,50 18,50 45,50 100
- přibližnou cenu v Kč zjistíte po kiknutí na cenu v €
Skiline – vyhodnocení sjezdů a celkového převýšení podle skipasu:
  Po ukončení lyžování si ve většině lyžařských středisek můžete ve speciálním zařízení (Skiline kiosku) nechat vyhodnotit svůj skipas. Získáte tak přehled o počtu ujetých kilometů, celkovém převýšení i grafické znázornění vašeho lyžařského dne. Údaje si můžete nechat vytisknout. Služba je zdarma a Skiline kiosky najdete většinou poblíž pokladen, kde se skipasy prodávají.
  „Skiline“ zaznamenává v časovém průběhu pomocí profilu celkového převýšení veškeré tratě, které jste v lyžařské oblasti absolvovali. Obsahuje přesný seznam lanovek a vleků, které jste použili, celkové výškové převýšení a odhad ujetých kilometrů. Jako registrovaný uživatel obdržíte navíc celkové vyhodnocení všech vašich lyžařských dnů během lyžařské sezóny.
  Pokud nemáte čas, nebo zapomenete provést vyhodnocení skipasu přímo u sjezdovky, není to žádný problém - Skiline je dostupný i na internetu. Na webové stránce Skiline zvolíte lyžařské středisko, zadáte číslo svého skipasu a můžete sledovat své výkony i třeba videa..
Příjezd
Další informace o lyžařské oblasti Hochkar:
    Lyžařský areál Hochkar je v Dolním Rakousku. Ski areál Hochkar je jedním z od nás nejbližších rakouských lyžařských středisek a proto je také velmi často vyhledávané českými lyžaři pro jednodenní nebo víkendové lyžařské zájezdy. Středisko je sice v předhůří Alp u hranice Dolního Rakouska a Štýrska, ale se svojí nadmořskou výškou až 1.800 m je zárukou dobrých sněhových podmínek. Lyžuje se na celkem přehledných jen řídce zarostlých svazích se sklonem spíše k severu a tak zde bývá až překvapivé množství sněhu, ale také poměrně větrné počasí. Pokud přichází oblačnost od severozápadu, bývají zde poměrně značné srážkové úhrny, protože se v takovém případě jedná o návětrnou stranu hor. Do lyžařského střediska vede asi 10 km dlouhá horská silnice Hochkar Alpenstrasse, která je v létě zpoplatněná. V zimním období se žádné poplatky za průjezd nevybírají a silnice bývá většinou výborně udržovaná a bez sněhu. Na konci silnice přímo u sjezdovek a lanovek jsou poměrně veliká parkoviště. Ve ski areálu naleznete sjezdovky všech obtížností a v okolí i dostatek neupravovaných sjezdů vhodných pro freeride. V oblasti u spodních stanic lanovek najdete poměrně hodně občerstvovacích možností na rozdíl od výše položených částí areálu. Pro děti a začátečníky je cvičný svah blízko parkoviště u JoSchi baru s dětským vlekem a krytým pojízdným kobercem. V areálu jsou i osvětlené sjezdovky pro noční lyžování a FunPark.

Upravované běžkařské tratě:
5 klasických běžeckých stop: 29 km
3 bruslařské tratě: 12 km

Lyžařská škola Skischule JoSchi
Göstling 5
A-3345 Göstling an der Ybbs
Tel.: +43 7484 7213
E-Mail: info@jo-schi.at
Internet: www.schischule-hochkar.at
provozují dětskou lyžařská školičku, lyžařskou školu i školu snowboardingu
domluvíte se zde mimo jiné i česky

Turistické informační středisko Tourismusverein Göstlinger Alpen
Göstling an der Ybs, Göstling 1
Tel.: +43 7484 502019, +43 7484 502020
Otevárací doba v hlavní zimní sezóně:
Po, Út, Pá: 9 - 12 hod a 15 - 18 hod
St, Čt, So: 9 - 12 hod
Trasa autem z Prahy do lyžařského střediska Hochkar:
Typ pro Vás: Pokud si chcete některou z navržených tras do skiareálu Hochkar odeslat přímo do svého mobilního telefonu, klikněte na mapě na 'Další možnosti'.
Booking.com Booking.com
Poznámky návštěvníků:
Nikdo zatím k této stránce nepřidal vlastní zkušenosti, informace ani názory. Buďte první a podělte se s ostatními o své pozitivní i negativní dojmy a pomozte zkvalitnit, doplnit nebo opravit informace na této stránce.
Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Hochkar - Göstling Ski Area - video
Adventure Hochkar 2014 Ski - video
Vyberte si ubytování v Rakousku:
HOCHKAR 2015 SKI - video
Hochkar - Göstling Ski Area 2016 - video
Informace o poloze lyžařského střediska a silničních vzálenostech:
Interaktivní panorama
Interaktivní panorama - zobrazuje se aktuální stav provozu v lyřařském středisku.
Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Aby komentář viděli i Vaši přátelé, zaškrtněte políčko 'Zveřejnit taky na Facebooku'.
Facebookové stránky ALPY.NET:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam nejaktuálnější informace, diskutujte, ptejte se a sdílejte informace s ostatními milovníky Alp nebo se svými přáteli.
Nepřehlédněte:
Image
Harakiri - nejstrmější sjezdovka v Rakousku
Kde je nejprudší sjezdovka v Rakousku? Nejstrmější sjezdovkou v Rakousku je sjezdovka Harakiri Penken v lyžařském areálu Mayrhofen v Tyrolském Zillertalu.

Image
Alpbach: sjezd podél Verbindungsbahn po červené sjezdovce číslo 13
Video z oblasti Alpbach - Wildschönau. Sjezd od horní stanice kabinové lanovky Verbindungsbahn po červené sjezdovce číslo 13.

Image
3K K-ONNECTION Kaprun - Maiskogel - Kitzsteinhorn (video)
Z centra Kaprunu šesti lanovkami až na Kitzsteinhorn do výšky 3 029 metrů. Tento řetězec lanovek má celkem 12 km. Překonané převýšení 2 261 metrů je největší ve Východních Alpách.

Image
Brixen: sjezd po modré sjezdovce číslo 3 (Zinsberg abfahrt)
Sjezd po pohodové modré sjezdovce číslo 3 Zinsberg abfahrt ve skiareálu Brixen im Thale - SkiWelt. Sjezdovka je vhodná pro začátečníky.

Image
Cesta z Mayrhofenu přes Edelhütte na Ahornspitze
Typ na jednodenní výlet v oblasti Mayrhofenu (Zillertal). Větší část cesty, minimálně okruh k chatě Edelhütte, se dá naplánovat jako nenáročný rodinný výlet s dětmi. Další část cesty až do sedla, které je jihozápadně od 2973m vysokého vrcholu Ahornspitze, zvládnou děti také.

Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
Stránka byla vygenerována 2.12.2020 09:44
Mapa stránek ...