Skiareál Planneralm se pyšní 100% přírodním sněhem. V tomto lyžařském středisku se nemusí zasněžovat a také tady žádné zasněžovací zařízení nemají. Mezi sjezdovkami jsou freeridové terény, které jsou snadno dostupné a zabezpečené proti lavinám. Planneralm je malé lyžařské středisko v horském kotli na konci horské silnice vedoucí z městečka Donnersbach. Parkování u sjezdovek a vleků a je zdarma. Lyžařský areál je celkem poklidný a přehledný, není příliš navštěvovaný ale nebývá ani opuštěný. Lyžuje se z okolních kopců směrem k centru areálu u konce silnice, kde je jen pár hotelů a chat. Sjezdovky nemají moc velké převýšení. Ve spodní části Planneralmu je snowpark s překážkami a skoky. Pokud hledáte ubytování v okolí Planneralm, tak na mapce níže rovnou uvidíte, kde a za jakou cenu se můžete ubytovat.

Skiareál Planneralm

Nadmořská výška: 1.600 - 2.200 m n. m.

Planneralm
Sjezdové tratě: [km]Celkem:
Snadné3
Středně obtížné11
Obtížné2
16
Vleky a lanovky: [počet]Celkem:
Lyžařské vleky3
Sedačkové lanovky2
Kabinové a pozemní lanovky0
5
Z toho v provozu: (19.4.2022)0
Údaje jsou aktualizovány pouze v zimním období! 
Celková kapacita je asi 5.912 osob/hod 
Sněhové zpravodajství pro oblast
Planneralm:
 na vrcholech ?
Aktualizováno pouze v zimě!
 v údolí ?
Zvětšit
Zimní lyžařská mapa a mapa okolí ...
Lyžařská sezóna:
od 4.12.2021 do 18.4.2022
Provozní doba:
9:00 - 16:00
E-Mail: ski@planneralm.at
Telefon: +43 3683 30150
Internet: www.planneralm.at
Webkamery ve skiareálu Planneralm:
Mapa volného ubytování v okolí:
 (po zadání data příjezdu a odjezdu se okamžitě na mapě zobrazují volná ubytování i s cenami)
Booking.com
Sponzorované odkazy:
Skipas Planneralm - ceny skipasu pro sezónu 2021/2022:
  Ceny zde uvedené jsou pouze orientační a slouží hlavně pro srovnání cen v jednotlivých lyžařských střediscích v hlavní zimní sezóně. Každý skiareál má na svých webových stránkách vlastní podrobný ceník, kde naleznete mnohem více tarifů a také ceny pro vedlejší lyžařskou sezónu nebo pro rodiny s dětmi či seniory. Odkaz na webové stránky skiareálu i telefonické a mailové kontakty naleznete v horní části stránky pod náhledem lyžařské mapky.
Planneralm skipas - ceny, které platily v zimní sezóně 2021/2022:
ceny v Euro 1 den 1 den (od 12:00) 2 dny 5 dnů
Dospělí 45 40 89 208
Děti 23 20,50 45 104
- přibližnou cenu v Kč zjistíte po kiknutí na cenu v €
Skiline – vyhodnocení sjezdů a celkového převýšení podle skipasu:
  Po ukončení lyžování si ve většině lyžařských středisek můžete ve speciálním zařízení (Skiline kiosku) nechat vyhodnotit svůj skipas. Získáte tak přehled o počtu ujetých kilometů, celkovém převýšení i grafické znázornění vašeho lyžařského dne. Údaje si můžete nechat vytisknout. Služba je zdarma a Skiline kiosky najdete většinou poblíž pokladen, kde se skipasy prodávají.
  „Skiline“ zaznamenává v časovém průběhu pomocí profilu celkového převýšení veškeré tratě, které jste v lyžařské oblasti absolvovali. Obsahuje přesný seznam lanovek a vleků, které jste použili, celkové výškové převýšení a odhad ujetých kilometrů. Jako registrovaný uživatel obdržíte navíc celkové vyhodnocení všech vašich lyžařských dnů během lyžařské sezóny.
  Pokud nemáte čas, nebo zapomenete provést vyhodnocení skipasu přímo u sjezdovky, není to žádný problém - Skiline je dostupný i na internetu. Na webové stránce Skiline zvolíte lyžařské středisko, zadáte číslo svého skipasu a můžete sledovat své výkony i třeba videa..
Příjezd
Další informace o lyžařské oblasti Planneralm:
    Planneralm je nejvýše položená lyžařská vesnice ve Štýrsku. Vzhledem k přísnivé poloze na severních úbočích je přírodní sníh od prosince až do dubna. Sněhová děla ani jiné zasněžovací prostředky se zde nepoužívají - je zde 100% přírodní sníh. Planneralm je proto vhodnou oblastí pro vyznavače freeride. V areálu je pro snowboardisty Freestylepark. V oblasti vedle lyžařského areálu je i množství značených skialpinisticých tras. V Kinderlandu (dětském snow parku) jsou všechny vleky (lanový i kouzelný koberec) zdarma nejen pro děti ale i pro všechny začátečníky. Planneralm je u nás málo známým malým rodinným lyžařským střediskem. Jeho hlavními výhodami je výhradně přírodní sníh, rodinná atmosféra a snadná dostupnost od nás. Ubytování seženete buď přímo v Planneralmu nebo ve 12 km vzdáleném Donnersbachu.

Upravované běžkařské tratě:
okolí naleznete 4 km běžeckých stop

Sáňkařské dráhy:
V Planneralm je jedna sáňkařská dráha s délkou asi 1 km, dráha bývá osvětlená až do půlnoci a sáňky si zde můžete půjčit.

Lyžařská škola Skischule Planneralm Reiter:
Planneralm 16, 8953 Donnersbach
Tel.: +43 664 73320582
E-Mail: info@skischule-planneralm.at
Internet: www.skischule-planneralm.at
provozují dětskou lyžařská školičku pro d2ti od 3 let, lyžařskou školu i školu snowboardingu
v provozu je od prosince do dubna

Turistické informace, info o permanentkách, provozní době a aktuální sněhové situaci
Tel.: +43 3683 8128
Trasa autem z Prahy do lyžařského střediska Planneralm:
Typ pro Vás: Pokud si chcete některou z navržených tras do skiareálu Planneralm odeslat přímo do svého mobilního telefonu, klikněte na mapě na 'Další možnosti'.
Booking.com Booking.com
Poznámky návštěvníků:
Nikdo zatím k této stránce nepřidal vlastní zkušenosti, informace ani názory. Buďte první a podělte se s ostatními o své pozitivní i negativní dojmy a pomozte zkvalitnit, doplnit nebo opravit informace na této stránce.
Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Planneralm 2016 - video
Planneralm 2017 - video
Udělejte si radost a vyberte si dovolenou vašich snů:
Ski day, Planneralm - video
Planneralm Snowvalley (HD) - video
Informace o poloze lyžařského střediska a silničních vzálenostech:
Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Aby komentář viděli i Vaši přátelé, zaškrtněte políčko 'Zveřejnit taky na Facebooku'.
Facebookové stránky ALPY.NET:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam nejaktuálnější informace, diskutujte, ptejte se a sdílejte informace s ostatními milovníky Alp nebo se svými přáteli.
Nepřehlédněte:
Image
Záhadná hora Kailas
Kailas je asi nejzáhadnější horou na světě. Je opředena množstvím mýtů a legend. Zatím na ni nevystoupil žádný horolezec. Kailas měří 6714 metrů (podle čínských měření), místní lidé ale tvrdí, že hora má výšku jen 6666 metrů a na vrcholu je údajně...

Image
Cesta z Mayrhofenu přes Edelhütte na Ahornspitze
Typ na jednodenní výlet v oblasti Mayrhofenu (Zillertal). Větší část cesty, minimálně okruh k chatě Edelhütte, se dá naplánovat jako nenáročný rodinný výlet s dětmi. Další část cesty až do sedla, které je jihozápadně od 2973m vysokého vrcholu Ahornspitze, zvládnou děti také.

Image
Alpbach: sjezd podél Verbindungsbahn po červené sjezdovce číslo 13
Video z oblasti Alpbach - Wildschönau. Sjezd od horní stanice kabinové lanovky Verbindungsbahn po červené sjezdovce číslo 13.

Image
Sopka Stromboli nedaleko Sicílie vybuchla
Sopka Stromboli na stejnojmenném italském ostrově nedaleko Sicílie dnes vybuchla, exploze byla podle agentury ANSA silnější než ta ze začátku července.

Image
Karstein (Kitzbüheler Alpen) panorama
Panorama z vrcholu Karstein, který je v rakouském Tyrolsku v horské skupině Kitzbüheler Alpen. Vrchol Karsteinu je v nadmořské výšce 1922 m. Na této stránce najdete panorama z vrcholu s popisem okolních hor.

Image
Placené úseky rakouských silnic
Na této stránce najdete ceny za průjezd vysokohorskými silnicemi, ceny za použití vybraných tunelů, dálničních tunelů i některých zvlášť placených úseků dálnic.

Image
3K K-ONNECTION Kaprun - Maiskogel - Kitzsteinhorn (video)
Z centra Kaprunu šesti lanovkami až na Kitzsteinhorn do výšky 3 029 metrů. Tento řetězec lanovek má celkem 12 km. Překonané převýšení 2 261 metrů je největší ve Východních Alpách.

Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
Stránka byla vygenerována 5.7.2022 02:38
Mapa stránek ...