Skiareál Planneralm se pyšní 100% přírodním sněhem. V tomto lyžařském středisku se nemusí zasněžovat a také tady žádné zasněžovací zařízení nemají. Mezi sjezdovkami jsou freeridové terény, které jsou snadno dostupné a zabezpečené proti lavinám. Planneralm je malé lyžařské středisko v horském kotli na konci horské silnice vedoucí z městečka Donnersbach. Parkování u sjezdovek a vleků a je zdarma. Lyžařský areál je celkem poklidný a přehledný, není příliš navštěvovaný ale nebývá ani opuštěný. Lyžuje se z okolních kopců směrem k centru areálu u konce silnice, kde je jen pár hotelů a chat. Sjezdovky nemají moc velké převýšení. Ve spodní části Planneralmu je snowpark s překážkami a skoky. Pokud hledáte ubytování v okolí Planneralm, tak na mapce níže rovnou uvidíte, kde a za jakou cenu se můžete ubytovat.

Skiareál Planneralm

Nadmořská výška: 1.600 - 2.200 m n. m.

Planneralm
Sjezdové tratě: [km]Celkem:
Snadné3
Středně obtížné11
Obtížné2
16
Vleky a lanovky: [počet]Celkem:
Lyžařské vleky3
Sedačkové lanovky2
Kabinové a pozemní lanovky0
5
Z toho v provozu: (11.4.2023)0
Údaje jsou aktualizovány pouze v zimním období! 
Celková kapacita je asi 5.912 osob/hod 
Sněhové zpravodajství pro oblast
Planneralm:
 na vrcholech 164 cm
Aktualizováno pouze v zimě!
 v údolí 146 cm
Zvětšit
Zimní lyžařská mapa a mapa okolí ...
Lyžařská sezóna:
od 3.12.2022 do 10.4.2023
Provozní doba:
9:00 - 16:00
E-Mail: ski@planneralm.at
Telefon: +43 3683 30150
Internet: www.planneralm.at
Webkamery ve skiareálu Planneralm:
Mapa volného ubytování v okolí:
 (po zadání data příjezdu a odjezdu se okamžitě na mapě zobrazují volná ubytování i s cenami)
Booking.com
Sponzorované odkazy:
Skipas Planneralm - ceny skipasu pro sezónu 2022/2023:
  Ceny zde uvedené jsou pouze orientační a slouží hlavně pro srovnání cen v jednotlivých lyžařských střediscích v hlavní zimní sezóně. Každý skiareál má na svých webových stránkách vlastní podrobný ceník, kde naleznete mnohem více tarifů a také ceny pro vedlejší lyžařskou sezónu nebo pro rodiny s dětmi či seniory. Odkaz na webové stránky skiareálu i telefonické a mailové kontakty naleznete v horní části stránky pod náhledem lyžařské mapky.
Planneralm skipas - ceny, které platily v zimní sezóně 2022/2023:
ceny v Euro 1 den 1 den (od 12:00) 2 dny 5 dnů
Dospělí 48 43 94 222,50
Děti 24,50 22 47 111,50
- přibližnou cenu v Kč zjistíte po kiknutí na cenu v €
Skiline – vyhodnocení sjezdů a celkového převýšení podle skipasu:
  Po ukončení lyžování si ve většině lyžařských středisek můžete ve speciálním zařízení (Skiline kiosku) nechat vyhodnotit svůj skipas. Získáte tak přehled o počtu ujetých kilometů, celkovém převýšení i grafické znázornění vašeho lyžařského dne. Údaje si můžete nechat vytisknout. Služba je zdarma a Skiline kiosky najdete většinou poblíž pokladen, kde se skipasy prodávají.
  „Skiline“ zaznamenává v časovém průběhu pomocí profilu celkového převýšení veškeré tratě, které jste v lyžařské oblasti absolvovali. Obsahuje přesný seznam lanovek a vleků, které jste použili, celkové výškové převýšení a odhad ujetých kilometrů. Jako registrovaný uživatel obdržíte navíc celkové vyhodnocení všech vašich lyžařských dnů během lyžařské sezóny.
  Pokud nemáte čas, nebo zapomenete provést vyhodnocení skipasu přímo u sjezdovky, není to žádný problém - Skiline je dostupný i na internetu. Na webové stránce Skiline zvolíte lyžařské středisko, zadáte číslo svého skipasu a můžete sledovat své výkony i třeba videa..
Příjezd
Další informace o lyžařské oblasti Planneralm:
    Planneralm je nejvýše položená lyžařská vesnice ve Štýrsku. Vzhledem k přísnivé poloze na severních úbočích je přírodní sníh od prosince až do dubna. Sněhová děla ani jiné zasněžovací prostředky se zde nepoužívají - je zde 100% přírodní sníh. Planneralm je proto vhodnou oblastí pro vyznavače freeride. V areálu je pro snowboardisty Freestylepark. V oblasti vedle lyžařského areálu je i množství značených skialpinisticých tras. V Kinderlandu (dětském snow parku) jsou všechny vleky (lanový i kouzelný koberec) zdarma nejen pro děti ale i pro všechny začátečníky. Planneralm je u nás málo známým malým rodinným lyžařským střediskem. Jeho hlavními výhodami je výhradně přírodní sníh, rodinná atmosféra a snadná dostupnost od nás. Ubytování seženete buď přímo v Planneralmu nebo ve 12 km vzdáleném Donnersbachu.

Upravované běžkařské tratě:
okolí naleznete 4 km běžeckých stop

Sáňkařské dráhy:
V Planneralm je jedna sáňkařská dráha s délkou asi 1 km, dráha bývá osvětlená až do půlnoci a sáňky si zde můžete půjčit.

Lyžařská škola Skischule Planneralm Reiter:
Planneralm 16, 8953 Donnersbach
Tel.: +43 664 73320582
E-Mail: info@skischule-planneralm.at
Internet: www.skischule-planneralm.at
provozují dětskou lyžařská školičku pro d2ti od 3 let, lyžařskou školu i školu snowboardingu
v provozu je od prosince do dubna

Turistické informace, info o permanentkách, provozní době a aktuální sněhové situaci
Tel.: +43 3683 8128
Trasa autem z Prahy do lyžařského střediska Planneralm:
Typ pro Vás: Pokud si chcete některou z navržených tras do skiareálu Planneralm odeslat přímo do svého mobilního telefonu, klikněte na mapě na 'Další možnosti'.
Booking.com Booking.com
Poznámky návštěvníků:
Nikdo zatím k této stránce nepřidal vlastní zkušenosti, informace ani názory. Buďte první a podělte se s ostatními o své pozitivní i negativní dojmy a pomozte zkvalitnit, doplnit nebo opravit informace na této stránce.
Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Planneralm 2016 - video
Planneralm 2017 - video
Udělejte si radost a vyberte si dovolenou vašich snů:
Ski-Session - Planneralm - video
Planneralm Snowvalley (HD) - video
Informace o poloze lyžařského střediska a silničních vzálenostech:
Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Aby komentář viděli i Vaši přátelé, zaškrtněte políčko 'Zveřejnit taky na Facebooku'.
Facebookové stránky ALPY.NET:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam nejaktuálnější informace, diskutujte, ptejte se a sdílejte informace s ostatními milovníky Alp nebo se svými přáteli.
Nepřehlédněte:
Image
Jezero Traunsee (video)
Nejhlubší rakouské jezero Traunsee je v Horním Rakousku. V létě se jeho až 20 stupňů teplá voda hodí ke koupání. V okolí je mnoho turistických zajímavostí a na jezeře funguje lodní doprava.

Image
Jízda na motorce přes Pyhrnpass (video)
Na videu je jízda na motorce přes sedlo Pyhrnpass ve směru od Liezen přes Pyhrnpass na sever k Spital am Pyhrn po jedné z důležitých rakouských silnic B138.

Image
Cumberland Wildpark Grünau (video)
Cumberland Wildpark Grünau je Zoopark o rozloze 60 hektarů s tradičními venkovskými restauracemi uprostřed hor a lesů. Všechny cesty jsou schůdné i s kočárkem či na invalidním vozíku.

Image
Podrobný popis cesty Kitzsteinhorn - Alpincenter ⇒ Mooserboden
Tato nádherná vysokohorská cesta je v oblasti Glockneru blízko známých turistických středisek Kaprun a Zell am See. Vede od spodní stanice vrcholové lanovky na Kitzsteinhorn (Gipfelbahn) přes sedlo Nördliche Kammerscharte ve výšce 2 636 m n.m., kolem usedlosti Fürthermoaralm až k přehradní nádrži Mooserboden (2 036 m n.m.).

Image
Lyžařské oblasti v rakouských Alpách, přehled skiareálů, informace pro lyžaře
V popisu rakouských lyžařských středisek naleznete sněhové zpravodajství, aktuální počet vleků a lanovek v provozu, mapku lyžařského areálu, stručný popis ski areálu, kontakty na lyžařské školy, předpověď počasí, videa z oblasti, ceny skipasů, informace o ubytování v okolí a další informace.

Image
Placené úseky rakouských silnic
Na této stránce najdete ceny za průjezd vysokohorskými silnicemi, ceny za použití vybraných tunelů, dálničních tunelů i některých zvlášť placených úseků dálnic.

Image
Záhadná hora Kailas (Letem světem)
Kailas je asi nejzáhadnější horou na světě. Je opředena množstvím mýtů a legend. Zatím na ni nevystoupil žádný horolezec. Kailas měří 6714 metrů (podle čínských měření), místní lidé ale tvrdí, že hora má výšku jen 6666 metrů a na vrcholu je údajně...

Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
Stránka byla vygenerována 31.5.2023 21:49
Mapa stránek ...