Skiareál Semmering - Stuhleck je největší a asi nejkvalitnější středisko na severovýchodě Alp. V tomto lyžařském areálu bývá často poměrně velký nával lyžařů, kteří sem jezdí nejen z Vídně, ale i z Maďarska a z Moravy. Sjezdovky jsou zde poměrně široké a dostatečně dlouhé. Sjezdové tratě nevedou až do údolí, ale končí u prostřední stanice kryté sedačkové lanovky. Na horní stanici Weissenelf je moderní panoramatická samoobslužná restaurace s krásným kruhovým výhledem. Příjezd do skiareálu bývá bezproblémový po rychlostní silnici až do Spital am Semmering. Parkování na parkovištích u spodní stanice sedačkové lanovky je zdarma. Až na příliš velikou návštěvnost je to ideální lyžařské středisko pro jednodenní lyžování při cestě z Moravy. K dispozii jsou aktuální ceny skipasů pro sezónu 2023/2024. Pokud hledáte ubytování v okolí Semmering - Stuhleck, tak na mapce níže rovnou uvidíte, kde a za jakou cenu se můžete ubytovat.

Skiareál Semmering - Stuhleck

Nadmořská výška: 777 - 1.774 m n. m.

Semmering - Stuhleck
Sjezdové tratě: [km]Celkem:
Snadné19
Středně obtížné7
Obtížné---
26
Vleky a lanovky: [počet]Celkem:
Lyžařské vleky7
Sedačkové lanovky4
Kabinové a pozemní lanovky0
11
Z toho v provozu: (9.12.2023)4
Celková kapacita je asi 13.322 osob/hod 
Sněhové zpravodajství pro oblast
Semmering - Stuhleck:
 na vrcholech 70 cm
Stav sněhu 9.12.2023
 v údolí 0 cm
Zvětšit
Zimní lyžařská mapa a mapa okolí ...
Lyžařská sezóna:
od 1.12.2023 do 1.4.2024
Provozní doba:
8:30 - 16:00
E-Mail: info@stuhleck.at
Telefon: +43 3853 270
Internet: www.stuhleck.com
Mapa volného ubytování v okolí:
 (po zadání data příjezdu a odjezdu se okamžitě na mapě zobrazují volná ubytování i s cenami)
Booking.com
Sponzorované odkazy:
Skipas Semmering - Stuhleck - ceny skipasu pro sezónu 2023/2024:
  Ceny zde uvedené jsou pouze orientační a slouží hlavně pro srovnání cen v jednotlivých lyžařských střediscích v hlavní zimní sezóně. Každý skiareál má na svých webových stránkách vlastní podrobný ceník, kde naleznete mnohem více tarifů a také ceny pro vedlejší lyžařskou sezónu nebo pro rodiny s dětmi či seniory. Odkaz na webové stránky skiareálu i telefonické a mailové kontakty naleznete v horní části stránky pod náhledem lyžařské mapky.
Semmering - Stuhleck skipas 2024 - aktuální ceny pro letošní zimní sezónu (2023/2024):
ceny v Euro 1 den 1 den (od 12:30) 2 dny 5 dnů
Dospělí 59,50 49,50 112 221
Děti 29,50 25 56 113
- přibližnou cenu v Kč zjistíte po kiknutí na cenu v €
Skiline – vyhodnocení sjezdů a celkového převýšení podle skipasu:
  Po ukončení lyžování si ve většině lyžařských středisek můžete ve speciálním zařízení (Skiline kiosku) nechat vyhodnotit svůj skipas. Získáte tak přehled o počtu ujetých kilometů, celkovém převýšení i grafické znázornění vašeho lyžařského dne. Údaje si můžete nechat vytisknout. Služba je zdarma a Skiline kiosky najdete většinou poblíž pokladen, kde se skipasy prodávají.
  „Skiline“ zaznamenává v časovém průběhu pomocí profilu celkového převýšení veškeré tratě, které jste v lyžařské oblasti absolvovali. Obsahuje přesný seznam lanovek a vleků, které jste použili, celkové výškové převýšení a odhad ujetých kilometrů. Jako registrovaný uživatel obdržíte navíc celkové vyhodnocení všech vašich lyžařských dnů během lyžařské sezóny.
  Pokud nemáte čas, nebo zapomenete provést vyhodnocení skipasu přímo u sjezdovky, není to žádný problém - Skiline je dostupný i na internetu. Na webové stránce Skiline zadáte číslo svého skipasu a můžete sledovat své výkony i třeba videa..
Příjezd
Další informace o lyžařské oblasti Semmering - Stuhleck:
    Nejbližší lyžařské středisko z Moravy a jihozápadního Slovenska a zároveň i nejdostupnější autem je ski areál Semmering - Stuhleck. Stuhleck je v horské skupině Rax a Schneeberg v Dolním Rakousku na hranici se Štýrskem. Pomyslná hranice mezi oběma rakouskými spolkovými zeměmi prochází právě lyžařským areálem. Lyžařské středisko Semmering je vhodné i pro jednodenní lyžařské zájezdy autem nebo autobusem. Středisko Semmering je známé díky závodům světového poháru, které jen potvrzují kvalitní sněhové podmínky a výborně upravované sjezdové tratě v této oblasti. Perfektní technické zázemí s moderními zasněžovacími zařízeními zajišťuje v lyžařském středisku Semmering skvělé podmíny pro denní i noční lyžování. Na své si tu přijdou rodinny s dětmi i zkušení lyžařští nadšenci a snowboardisté. Lyžařský skiareál Semmering má většinu svých sjezdových tratí osvětlených a večerní a noční lyžování je zde možné každý den. Najdete zde freeride arenu nebo 3,5 km dlouhou, osvětlenou sáňkařskou dráhu. Lyžuje se na svahu Hirschenkogelu, na jehož vrcholu je 30 m vysoká vyhlídková věž. Za dobrého počasí je z věže nádherný panoramatický výhled na celou oblast Rax-Schneeberg. Hirschkogel místní obyvatelé pojmenovali Zauberberg (Kouzelná hora).
    Lyžařské středisko Semmering - Stuhleck má sice maximální převýšení sjezdovek jen asi 350m, ale jsou zde poměrně atraktivní tratě, na kterých se jezdí i závody Světového poháru. Pro svoji snadnou dostupnost z oblasti Vídně po dálnici a rychlostní silnici, kvalitnímu zázemí i díky každodennímu večernímu lyžování je Semmering poměrně hodně navštěvovaným lyžařským areálem.

Upravované běžkařské tratě: Celková délka běžeckých tratí přímo v Semmeringu je asi 8 km. V celé oblasti je pak přes 200 km běžeckých stop.

Sáňkařské dráhy:
V Semmeringu je 3,5 km dlouhá osvětlená sáňkařská dráha i s půjčovnou sáněk.

Lyžařská škola Skischule Semmering
SPORT PUSCHI
2680 Semmering Passhöhe
Tel.: +43 2664 24 71
E-Mail: puschi.skischule@sport2000.at
Internet: skischulesemmering.at
provozují dětskou lyžařská školičku, lyžařskou školu i školu snowboardingu
v provozu je po celou dobu lyžařské sezóny

Lyžařská škola Skischule Stuhleck
lyžařskou školu najdete u prostřední stanice sedačkové lanovky
Tel.: +43 3853 764
E-Mail: info@skischule-stuhleck.at
Internet: www.skischule-stuhleck.at
provozují dětskou lyžařská školičku, lyžařskou školu i školu snowboardingu
v provozu je po celou dobu lyžařské sezóny

Turistické informační středisko Tourismusbüro Semmering Kurverwaltung
Passhöhe 248
2680 Semmering
Tel.: +43 2664 20025
E-Mail: tourismus@semmering.gv.at
Internet: www.semmering.at
Trasa autem z Prahy do lyžařského střediska Semmering - Stuhleck:
Typ pro Vás: Pokud si chcete některou z navržených tras do skiareálu Semmering - Stuhleck odeslat přímo do svého mobilního telefonu, klikněte na mapě na 'Další možnosti'.
Booking.com Booking.com
Poznámky návštěvníků:
Nikdo zatím k této stránce nepřidal vlastní zkušenosti, informace ani názory. Buďte první a podělte se s ostatními o své pozitivní i negativní dojmy a pomozte zkvalitnit, doplnit nebo opravit informace na této stránce.
Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Stuhleck (Semmering AUT): 5,6 km long ski ride from Bergstation to Mittelstation (tracks 10-1-1b-1a) - video
Stuhleck 2015 - video
Vyberte si ubytování v Rakousku se slevou:
Semmering Stuhleck - video
Skiing in Austria / Zauberberg Semmering Hirschenkogel - video
Informace o poloze lyžařského střediska a silničních vzálenostech:
Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Aby komentář viděli i Vaši přátelé, zaškrtněte políčko 'Zveřejnit taky na Facebooku'.
Facebookové stránky ALPY.NET:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam nejaktuálnější informace, diskutujte, ptejte se a sdílejte informace s ostatními milovníky Alp nebo se svými přáteli.
Nepřehlédněte:
Image
Jezera Vorderer Langbathsee a Hinterer Langbathsee (video)
Dvojice jezer Vorderer Langbathsee a Hinterer Langbathsee, která jsou vzdušnou čarou asi 8 km severozápadně od Ebensee na jižním konci jezera Traunsee je dosažitelná i autem. Přesněji větší z obou jezer. Ke druhému už musíte pěšky.

Image
Brixen: sjezd po modré sjezdovce číslo 3 (Zinsberg abfahrt)
Sjezd po pohodové modré sjezdovce číslo 3 Zinsberg abfahrt ve skiareálu Brixen im Thale - SkiWelt. Sjezdovka je vhodná pro začátečníky.

Image
Vysokohorská silnice Grossglockner Hochalpenstrasse
Alpská vysokohorská silnice Großglockner Hochalpenstraße vede jednou z nejkrásnějších částí národního parku Vysoké Taury (Hohe Tauern) – od střediska Fusch a osady Ferleiten na severní straně do městečka Heiligenblut na straně jižní.

Image
Lyžařské středisko Sölden
Skiareál Sölden je na konci údolí Ötztal v rakouském Tyrolsku. V horní části lyžařského areálu jsou dva ledovce - strmější Rettenbach a mírný Tiefenbach. S nedostatkem sněhu zde v celé dlouhé zimní sezóně nebývá žádný problém, v každém případě spodní část lyžařského areálu může být i uměle zasněžována.

Image
Lyžařské oblasti v rakouských Alpách, přehled skiareálů, informace pro lyžaře
V popisu rakouských lyžařských středisek naleznete sněhové zpravodajství, aktuální počet vleků a lanovek v provozu, mapku lyžařského areálu, stručný popis ski areálu, kontakty na lyžařské školy, předpověď počasí, videa z oblasti, ceny skipasů, informace o ubytování v okolí a další informace.

Image
Karstein (Kitzbüheler Alpen) panorama
Panorama z vrcholu Karstein, který je v rakouském Tyrolsku v horské skupině Kitzbüheler Alpen. Vrchol Karsteinu je v nadmořské výšce 1922 m. Na této stránce najdete panorama z vrcholu s popisem okolních hor.

Image
Výstup na Spitzmauer po Stodertaler Steig (video)
Spitzmauer je zajímavý vrchol v pohoří Totes Gebirge, který má tvar pyramidy a na který cestu vyrazně zkrátila zajištěná cesta Stodertaler Steig obtížnosti B. Cenou za nádherné výhledy je poměrně značné převýšení od parkoviště.

Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
Stránka byla vygenerována 10.12.2023 08:09
Mapa stránek ...