Skiareál Semmering - Stuhleck je největší a asi nejkvalitnější středisko na severovýchodě Alp. V tomto lyžařském areálu bývá často poměrně velký nával lyžařů, kteří sem jezdí nejen z Vídně, ale i z Maďarska a z Moravy. Sjezdovky jsou zde poměrně široké a dostatečně dlouhé. Sjezdové tratě nevedou až do údolí, ale končí u prostřední stanice kryté sedačkové lanovky. Na horní stanici Weissenelf je moderní panoramatická samoobslužná restaurace s krásným kruhovým výhledem. Příjezd do skiareálu bývá bezproblémový po rychlostní silnici až do Spital am Semmering. Parkování na parkovištích u spodní stanice sedačkové lanovky je zdarma. Až na příliš velikou návštěvnost je to ideální lyžařské středisko pro jednodenní lyžování při cestě z Moravy. K dispozii jsou aktuální ceny skipasů pro sezónu 2021/2022. Pokud hledáte ubytování v okolí Semmering - Stuhleck, tak na mapce níže rovnou uvidíte, kde a za jakou cenu se můžete ubytovat.

Skiareál Semmering - Stuhleck

Nadmořská výška: 777 - 1.774 m n. m.

Semmering - Stuhleck
Sjezdové tratě: [km]Celkem:
Snadné19
Středně obtížné7
Obtížné---
26
Vleky a lanovky: [počet]Celkem:
Lyžařské vleky7
Sedačkové lanovky4
Kabinové a pozemní lanovky0
11
Z toho v provozu: (1.8.2021)0
Celková kapacita je asi 13.322 osob/hod 
Sněhové zpravodajství pro oblast
Semmering - Stuhleck:
 na vrcholech ?
Informace nejsou k dispozici!
 v údolí ?
Zvětšit
Zimní lyžařská mapa a mapa okolí ...
Lyžařská sezóna:
od 11.12.2021 do 3.4.2022
Provozní doba:
8:30 - 16:00
E-Mail: info@stuhleck.at
Telefon: +43 3853 270
Internet: www.stuhleck.com
Mapa volného ubytování v okolí:
 (po zadání data příjezdu a odjezdu se okamžitě na mapě zobrazují volná ubytování i s cenami)
Booking.com
Sponzorované odkazy:
Semmering (980 m n.m.) orientační předpověď počasí:
Skipas Semmering - Stuhleck - ceny skipasu pro sezónu 2021/2022:
  Ceny zde uvedené jsou pouze orientační a slouží hlavně pro srovnání cen v jednotlivých lyžařských střediscích v hlavní zimní sezóně. Každý skiareál má na svých webových stránkách vlastní podrobný ceník, kde naleznete mnohem více tarifů a také ceny pro vedlejší lyžařskou sezónu nebo pro rodiny s dětmi či seniory. Odkaz na webové stránky skiareálu i telefonické a mailové kontakty naleznete v horní části stránky pod náhledem lyžařské mapky.
Semmering - Stuhleck skipas 2022 - aktuální ceny pro letošní zimní sezónu (2021/2022):
ceny v Euro 1 den 1 den (od 12:30) 2 dny 5 dnů
Dospělí 49 40 92,50 190
Děti 24,50 20,50 46,5 95
- přibližnou cenu v Kč zjistíte po kiknutí na cenu v €
Skiline – vyhodnocení sjezdů a celkového převýšení podle skipasu:
  Po ukončení lyžování si ve většině lyžařských středisek můžete ve speciálním zařízení (Skiline kiosku) nechat vyhodnotit svůj skipas. Získáte tak přehled o počtu ujetých kilometů, celkovém převýšení i grafické znázornění vašeho lyžařského dne. Údaje si můžete nechat vytisknout. Služba je zdarma a Skiline kiosky najdete většinou poblíž pokladen, kde se skipasy prodávají.
  „Skiline“ zaznamenává v časovém průběhu pomocí profilu celkového převýšení veškeré tratě, které jste v lyžařské oblasti absolvovali. Obsahuje přesný seznam lanovek a vleků, které jste použili, celkové výškové převýšení a odhad ujetých kilometrů. Jako registrovaný uživatel obdržíte navíc celkové vyhodnocení všech vašich lyžařských dnů během lyžařské sezóny.
  Pokud nemáte čas, nebo zapomenete provést vyhodnocení skipasu přímo u sjezdovky, není to žádný problém - Skiline je dostupný i na internetu. Na webové stránce Skiline zadáte číslo svého skipasu a můžete sledovat své výkony i třeba videa..
Příjezd
Další informace o lyžařské oblasti Semmering - Stuhleck:
    Nejbližší lyžařské středisko z Moravy a jihozápadního Slovenska a zároveň i nejdostupnější autem je ski areál Semmering - Stuhleck. Stuhleck je v horské skupině Rax a Schneeberg v Dolním Rakousku na hranici se Štýrskem. Pomyslná hranice mezi oběma rakouskými spolkovými zeměmi prochází právě lyžařským areálem. Lyžařské středisko Semmering je vhodné i pro jednodenní lyžařské zájezdy autem nebo autobusem. Středisko Semmering je známé díky závodům světového poháru, které jen potvrzují kvalitní sněhové podmínky a výborně upravované sjezdové tratě v této oblasti. Perfektní technické zázemí s moderními zasněžovacími zařízeními zajišťuje v lyžařském středisku Semmering skvělé podmíny pro denní i noční lyžování. Na své si tu přijdou rodinny s dětmi i zkušení lyžařští nadšenci a snowboardisté. Lyžařský skiareál Semmering má většinu svých sjezdových tratí osvětlených a večerní a noční lyžování je zde možné každý den. Najdete zde freeride arenu nebo 3,5 km dlouhou, osvětlenou sáňkařskou dráhu. Lyžuje se na svahu Hirschenkogelu, na jehož vrcholu je 30 m vysoká vyhlídková věž. Za dobrého počasí je z věže nádherný panoramatický výhled na celou oblast Rax-Schneeberg. Hirschkogel místní obyvatelé pojmenovali Zauberberg (Kouzelná hora).
    Lyžařské středisko Semmering - Stuhleck má sice maximální převýšení sjezdovek jen asi 350m, ale jsou zde poměrně atraktivní tratě, na kterých se jezdí i závody Světového poháru. Pro svoji snadnou dostupnost z oblasti Vídně po dálnici a rychlostní silnici, kvalitnímu zázemí i díky každodennímu večernímu lyžování je Semmering poměrně hodně navštěvovaným lyžařským areálem.

Upravované běžkařské tratě: Celková délka běžeckých tratí přímo v Semmeringu je asi 8 km. V celé oblasti je pak přes 200 km běžeckých stop.

Sáňkařské dráhy:
V Semmeringu je 3,5 km dlouhá osvětlená sáňkařská dráha i s půjčovnou sáněk.

Lyžařská škola Skischule Semmering
SPORT PUSCHI
2680 Semmering Passhöhe
Tel.: +43 2664 24 71
E-Mail: puschi.skischule@sport2000.at
Internet: skischulesemmering.at
provozují dětskou lyžařská školičku, lyžařskou školu i školu snowboardingu
v provozu je po celou dobu lyžařské sezóny

Lyžařská škola Skischule Stuhleck
lyžařskou školu najdete u prostřední stanice sedačkové lanovky
Tel.: +43 3853 764
E-Mail: info@skischule-stuhleck.at
Internet: www.skischule-stuhleck.at
provozují dětskou lyžařská školičku, lyžařskou školu i školu snowboardingu
v provozu je po celou dobu lyžařské sezóny

Turistické informační středisko Tourismusbüro Semmering Kurverwaltung
Passhöhe 248
2680 Semmering
Tel.: +43 2664 20025
E-Mail: tourismus@semmering.gv.at
Internet: www.semmering.at
Trasa autem z Prahy do lyžařského střediska Semmering - Stuhleck:
Typ pro Vás: Pokud si chcete některou z navržených tras do skiareálu Semmering - Stuhleck odeslat přímo do svého mobilního telefonu, klikněte na mapě na 'Další možnosti'.
Booking.com Booking.com
Poznámky návštěvníků:
Nikdo zatím k této stránce nepřidal vlastní zkušenosti, informace ani názory. Buďte první a podělte se s ostatními o své pozitivní i negativní dojmy a pomozte zkvalitnit, doplnit nebo opravit informace na této stránce.
Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Stuhleck (Semmering AUT): 5,6 km long ski ride from Bergstation to Mittelstation (tracks 10-1-1b-1a) - video
Stuhleck 2015 - video
Vyberte si ubytování v Rakousku se slevou:
Semmering Stuhleck - video
Skiing in Austria / Zauberberg Semmering Hirschenkogel - video
Informace o poloze lyžařského střediska a silničních vzálenostech:
Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Aby komentář viděli i Vaši přátelé, zaškrtněte políčko 'Zveřejnit taky na Facebooku'.
Facebookové stránky ALPY.NET:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam nejaktuálnější informace, diskutujte, ptejte se a sdílejte informace s ostatními milovníky Alp nebo se svými přáteli.
Nepřehlédněte:
Image
Rakouská dálniční známka
Kolik stojí rakouská dálniční známka. Kam se nalepuje. Dá se koupit přes internet? Jak funguje elektronická dálniční znánka. Na kterých úsecích dálnic není potřeba. Kompletní informace o rakouských dálničních známkách.

Image
Fageralm: sjezd od Vorderer Fager do údolí (Talabfahrt)
Sjezd po modré a červené sjezdovce od Vorderer Fager (1 790 m n.m.) až do údolí do Forstau (935 m n.m.)

Image
Lyžařské zájezdy
V lyžařských zájezdech jsou zpravidla zahrnuty služby ubytování (v některých případech se stravováním), skipas, záruka sněhu, Best-Price-záruka, potvrzení o pojištění CK proti úpadku. Dále se můžete pojistit proti stornu a v nabídce je i komplexní cestovní pojištění.

Image
Lyžařské středisko Sölden
Skiareál Sölden je na konci údolí Ötztal v rakouském Tyrolsku. V horní části lyžařského areálu jsou dva ledovce - strmější Rettenbach a mírný Tiefenbach. S nedostatkem sněhu zde v celé dlouhé zimní sezóně nebývá žádný problém, v každém případě spodní část lyžařského areálu může být i uměle zasněžována.

Image
Placené úseky rakouských silnic
Na této stránce najdete ceny za průjezd vysokohorskými silnicemi, ceny za použití vybraných tunelů, dálničních tunelů i některých zvlášť placených úseků dálnic.

Image
3K K-ONNECTION Kaprun - Maiskogel - Kitzsteinhorn (video)
Z centra Kaprunu šesti lanovkami až na Kitzsteinhorn do výšky 3 029 metrů. Tento řetězec lanovek má celkem 12 km. Překonané převýšení 2 261 metrů je největší ve Východních Alpách.

Image
Vysokohorská silnice Grossglockner Hochalpenstrasse
Alpská vysokohorská silnice Großglockner Hochalpenstraße vede jednou z nejkrásnějších částí národního parku Vysoké Taury (Hohe Tauern) – od střediska Fusch a osady Ferleiten na severní straně do městečka Heiligenblut na straně jižní.

Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
Stránka byla vygenerována 6.12.2021 09:23
Mapa stránek ...