Průvodce po Alpách
ALPY.NET PRŮVODCE POČASÍ LYŽOVÁNÍ UBYTOVÁNÍ UŽITEČNÉ INFORMACE DISKUZNÍ FÓRUM

Archiv novinek


  Ještě starší novinky Aktuální Novější novinky  
Ceny rakouských dálničních známek v roce 2010 Přidáno 9.2.2010
Rakouská dálniční známka Ceny rakouských dálničních známek na rok 2010 se oproti minulému roku zvýšily:
      roční        dvouměsíční    10ti denní  
osobní automobily: € 76,20 € 22,90 € 7,90
motocykly: € 30,40 € 11,50 € 4,50
  Rakouské dálniční známky - více informací najdete zde ...
Aktuální informace pro členy Alpenvereinu pro rok 2010: Přidáno 22.1.2010
Alpenverein
Blíží se konec ledna a proto si nezapomeňte prodloužit členství v OeAV. Pokud máte uzavřené Připojištění trvalé invalidity, tak toto připojištění platí vždy pouze do konce příslušného kalendářního roku. Členství v Alpenvereinu uzavřené pro rok 2009 bude končit posledním lednovým dnem.

      Více aktuálních informací pro rok 2010 ...
Aktuální info z Grossglockneru Přidáno 10.8.2009
Info z Glockneru Cesta Stüdlgrat na Grossglockner:
Známá hřebenová horolezecká túra Stüdlgrat na Grossglockner má pravé zimní podmínky. Celý výstup (5-6 hodin, max 4- UIAA) se leze ve sněhu, s pomocí maček a cepínu. Sestup po Staré Kalské cestě přes Kleinglockner a chatu Erzherzog Johann vede po skále bez sněhu, feráta je také bez sněhu a ledovec večer je dost utuhlý, aby nehrozilo proboření do trhlin. Během dne je ovšem nutné jištění pomocí lana. Chata Stüdl je nacpaná k prasknutí, rezervace je absolutně nutná nejen o víkendech, ale i během týdne.
Krátké video z výstupu na Johannisberg, Bärenkopf.
Jakub Turek
   Průvodce po Grossglockneru ...
Aktuální info z Dachsteinu Přidáno 10.8.2009
Info z DachsteinuJižní stěna Dachsteinu:
Jižní stěna Dachsteinu od Torsteinu po Dirndl je bez sněhu. Místy jsou vlhké komíny a police od nedávného sněžení a deště. Nástupy k horolezeckým výstupům vedou po strmém tvrdém sněhu či ledu. Nutné jsou mačky, velmi se hodí cepín.
Jakub Turek
   Průvodce po Dachsteinu ...
Dopravu v Rakousku komplikují kolony a sníh Přidáno 18.7.2009
Dopravní situace     Na dálnici A10 (Tauernská dálnice) je ve směru Salzburg - Villach v oblasti mezi Flachau a Tauernským tunelem kolona dosahující délky 27 km. V opačném směru se kratší kolony tvoří před Katchberským i Tauernským tunelem. Také na dálnici A4 (Ost-Autobahn) je ve směru Vídeň - Budapešť v oblasti mezi Schwechat a Bruck West kolona dlouhá 20 km.
Ve vysokých horských polohách sněží. Se sněhem se proto můžete dnes setkat i na některých vysokohorských silnicích. Například na placené vysokohorské silnici Grossglockner Hochalpenstrasse jsou dnes pro vjezd vyžadovány sněhové řetězy.
   Aktuální dopravní informace ...
Aktuální info z Grossglockneru Přidáno 14.7.2009
Info z Glockneru Do tunelů na Gamsgrubenweg přibyly další zvukové a optické efekty (kutání permoníků, duchové...).
Při cestě na chatu Oberwalderhütte začíná sníh až na ledovci Wasserfallwinkel (odtud se už dá stoupat na lyžích).
Na chatě Oberwalderhütte chtějí za nejlevnější ubytování 35 E/noc/průkazka OEAV (v ceně je jednoduchá večeře a snídaně), samotný Matrazenlager si koupit nelze.
Lezitelné jsou všechny obvyklé firnové stěny s výjimkou Fuscherkarkopf (malé množství sněhu je tam už na hraně pro zkušené lezce). Dvojkový severozápadní hřeben na Fuscherkarkopf je už suchý a lezitelný v letních podmínkách.
Přechody od Oberwalderhütte k Weissee a Mooserboden jsou průchodné, ale jde se mokrým hlubokým sněhem. Velké nebezpečí skrytých trhlin!
Bivak v Gruberscharte je dobře přístupný, sníh okolo něj roztál.
Jakub Turek
Kontroly na hraničních přechodech Rakousko - Itálie Přidáno 26.6.2009
Dopravní situace     Itálie dočasně obnoví vstupní kontroly na svých hraničních přechodech. Je to kvůli summitu skupiny nejrozvinutějších států G8. Toto opatření by mělo trvat od neděle 28.6.2009 do středy 15.7.2009 a bude se týkat nejen hraničních přechodů s Rakouskem ale i přechodů z Francie, Švýcarska a Slovinska. Řidiči proto musí počítat i s frontami před italskými hranicemi, které se budou vytvářet zejména na nejfrekventovanějších rakouských dálnicích vedoucích do Itálie. K zácpami nejohroženějším úsekům patří rakouské dálnice A13 přes Brennerský průsmyk a A2 směřující od Villachu k Benátkám. Právě zde by řidiči měli počítat s delšími čekacími dobami, zvláště když pro stejnou dobu lze očekávat cestovní špičku spojenou se začátkem prázdnin. Na menších, méně frekventovaných přechodech do Itálie však pravděpodobně nebudou vznikat významnější fronty.
Grossglockner Hochalpenstrasse se opět otevírá Aktualizováno 8.5.2009
Grossglockner Hochalpenstrasse Vysokohorská placená silnice Grossglockner Hochalpenstrasse se po zimní uzavírce opět otevírá pro veřejnost. Letos se kvůli velkému množství sněhu otevírá později než v minulých letech. Za to zde bude návštěvníky začátkem května čekat neobvyklý zážitek v podobě 8 - 10 metrových sněhových bariér okolo silnice v oblasti mezi Fuscher Törl a Hochtor.
Silnice by se měla otevírat od dnešního dne (8.5.), ale pouze pro průjezd mezi Ferleitenem a Heiligenblutem.
Odbočka na Edelweiss spitze se bude otevírat až za několik dnů
a odbočka ke Kaiser-Franz-Josefs-Höhe bude průjezdná nejdříve koncem příštího týdne.
   Více informací o této silnici ...
PF 2009
PF 2009

Vše nejlepší do nového roku 2009

Úžasné zážitky a šťastné návraty, hodně zdraví a štěstí
Vám přeje Jirka Hrbáček a ALPY.NET
Ceny rakouských dálničních známek v roce 2009 Přidáno 29.12.2008
Rakouská dálniční známka Ceny rakouských dálničních známek na rok 2009 zůstávají stejné jako v roce 2008:
      roční        dvouměsíční    10ti denní  
osobní automobily: € 73,80 € 22,20 € 7,70
motocykly: € 29,50 € 11,10 € 4,40
  Rakouské dálniční známky - více informací najdete zde ...
Aktuální informace pro členy Alpenvereinu pro rok 2009: Přidáno 29.12.2008
Alpenverein
Blíží se konec roku, proto si nezapomeňte prodloužit členství v OeAV. Pokud máte uzavřené Připojištění trvalé invalidity, tak toto připojištění platí vždy pouze do konce příslušného kalendářního roku.

      Více aktuálních informací pro rok 2009 ...
Grossglockner Hochalpenstrasse je uzavřena Přidáno 12.11.2008
Grossglockner Hochalpenstrasse
Vysokohorská placená silnice Grossglockner Hochalpenstrasse byla letos uzavřena 11. listopadu. Po pravidelné zimní uzavírce bude opět otevřena začátkem května 2009.
   Více informací o této silnici ...
Aktuální info z Dachsteinu Přidáno 22.8.2008
Info z Dachsteinu22.8.2008: Po dlouhých deštích a sněžení jsou nejvyšší skály v okolí Dachsteinu zasněžené. Feráty i horolezecké výstupy jsou značně problematické a mnohdy nemožné (voda, sníh).
Jakub Turek

    Průvodce po Dachsteinu ...
Grossglockner Hochalpenstrasse na kolech Přidáno 25.6.2008
glockner na kole Vyrážíme ve Čt 19.6. v 17:30 z Třebíče přes ČB, přechod Dolní Dvořiště (bez jakékoli kontroly), Linz, Salcburk, Bruck až k mýtné bráně ve Ferleitenu (1151 m.n.m.). Včetně dvou přestávek nám cesta trvala cca 6 a půl hodiny. Je nás šest s horskými koly, ...
  Grossglockner Hochalpenstrasse na kolech (celý článek) ...
Similaun (Ötztalské Alpy) Přidáno 2.6.2008
Similaun - Ötztalské Alpy
  Similaun (3606 m.n.m.) je pátý nejvyšší vrchol Ötztalských Alp. Leží v Tyrolsku přesně na hranici Rakouska a Itálie tak trochu zapomenut ve stínu nedaleké a mnohem navštěvovanější Wildspitze. Kousek od chaty Similaunhütte, která je výchozím bodem pro výstup na Similaun, se nachází kousek pod sedlem Hauslabjoch ve výšce 3210 m.n.m. místo, kde byla v roce 1991 nalezena v ledu mumie člověka z doby bronzové pojmenovaná Ötzi.
  Similaun - Ötztalské Alpy (celý článek) ...
Hoher Dachstein a lezení na Niedere Schreibenwand (8.5. - 11.5.2008) Přidáno 28.5.2008
Hoher Dachstein a Niedere Schreibenwand

  Niedere Schreibenwand a cesta Hüttenpfeiler. Obtížnost je sice stanovena IV-, ale má devět délek a 320m. Jaká to výzva pro hochy co lezou necelé dva roky a znají pouze skalky na Rovišti, Kácově a Poříčí nad Sázavou. Po přečtení inspirativního článku na netu mi tato cesta neustále ležela v hlavě a bylo jen otázkou času, kdy se do ní pustit ...
  Niedere Schreibenwand a cesta Hüttenpfeiler (celý článek) ...
Aktuální info z Dachsteinu Přidáno 16.5.2008
Info z Dachsteinu8.5. - 11.5.2008 - cesta na Adámka z Gosausee je od druhého jezera pod sněhem, značení je vidět pouze občas. Cesta je však prošlápnutá. Jižní strany stěn kolem Adámka mají na méně strmých místech ještě trochu sněhu. Cesta na Dachstein je také prošlápnutá, trhliny zasypané sněhem. Ferata Westgrat na vrchol je místy zakrytá sněhem a občas i ledem.
Honza Virt
    Popis cesty Gosausee - Adamekhütte ...
Nebezpečí při bouřce
Bouřka
Bouřka představuje v horách poměrně velké riziko, které si hodně návštěvníků neuvědomuje. Ve střední Evropě bývá průměrně 30 bouřkových dnů v roce. Rakousko je jednou z bouřkově nejaktivnějších evropských zemí. V některých oblastech bylo zaznamenáno mezi 8–15 tisíci blesků v jediném roce. Statistické údaje hovoří o třikrát větší pravděpodobnosti, že bude člověk zasažen bleskem, než že získá velkou výhru v loterii.
   Nebezpečí při bouřce ...
Nouzové signály v horách
Nouzové signály v horách
Tento článek sice neni novinkou, ale určitě se vyplatí osvěžit si před hlavní letní sezónou důležité nouzové signály. Článek je stručnou připomínkou hlavních zásad signalizace v nebezpečí a používaných signálů, které by vám mohly v případě nehody zachránit život. Může se stát, že naopak při zachycení nouzových signálů zachráníte život někomu jinému právě vy.
   Nouzové signály v horách ...
Grossglockner Hochalpenstrasse se otevírá Aktualizováno 16.5.2008
Großglockner Hochalpenstraße
Od 1.5.2008 je vysokohorská placená silnice Grossglockner Hochalpenstrasse opět otevřena pro veřejnost. Bude otevřena až do začátku listopadu. Letos je kolem silnice neobvykle mnoho sněhu, místy jsou zde až 10m vysoké sněhové bariéry. Odbočka na Kaiser Franz Josefs Höhe je otevřená až od 17.5.2008.
   Více informací o Grossglockner Hochalpenstrasse ...
Spolupráce při aktualizaci informací
Spolupráce     Stejně jako každý rok na začátku letní turistické sezóny vás všechny návštěvníky Průvodce prosíme o spolupráci. Nenechávejte si informace z cest jen pro sebe. Dejte je k dispozici i ostatním zájemcům. Bohužel stále více návštěvníků těchto stránek zde pouze čerpá informace a pozapomíná na to, že by mohli po návratu z cest nějaké nové informace poskytnout ostatním zájemcům. Tento server vznikl před více jak deseti lety právě kvůli výměně aktuálních informací.

  Více informací ...
Nabízíme volný prostor pro vaše prezentace
Prezentace na alpy.net Chcete prezentovat své výstupy nebo vysokohorské cesty na ALPY.NET?
Rádi vám zdarma poskytneme potřebný prostor na tomto serveru. Stačí jen napsat podrobný popis vašeho výstupu nebo alpského přechodu, přiložit fotografie s popisem obrázků a zaslat nám vše mailem. Můžete zde prezentovat i své zkušenosti a obrázky z lyžařských pobytů v Alpách.

Prezentujte své zkušenosti a zážitky a fotky na ALPT.NET
- oslovíte velké množství těch, které to zajímá.
   Pořebujete další info, zeptejte se mailem nebo na zatelefonujte ...
Povinnost jezdit v Rakousku s rozsvícenými světly i ve dne byla zrušena Přidáno 14.2.2008
Povinnost jezdit v Rakousku s rozsvícenými tlumenými světly i ve dne byla od 1.1.2008 zrušena.
Denní svícení je i nadále doporučováno, ale není povinné.
  K této úpravě dopravních předpisů došlo ze dvou hlavních důvodů. Nové studie ukázaly, že s denním svícením roste riziko přehlédnutí nemotorizovaných účastníků silničního provozu (chodci, cyklisté). A druhým důvodem je ochrana životního prostředí. Při svícení nepatrně vzrůstá spotřeba pohonných hmot a to v celostátním měřítku znamená tuny CO2 navíc.
Ceny rakouských dálničních známek v roce 2008 Přidáno 21.1.2008
Rakouská dálniční známka Ceny dálničních známek na rok 2008 v Rakousku mírně vzrostly:
      roční        dvouměsíční    10ti denní  
osobní automobily: € 73,80 € 22,20 € 7,70
motocykly: € 29,50 € 11,10 € 4,40
  Rakouské dálniční známky - více informací najdete zde ...
  Ještě starší novinky Aktuální Novější novinky  
Další informace na serveru ALPY.NET:
Průvodce po několika zajímavých horských oblastech ...
Virtuální průvodce ...
Užitečné informace ...
Přehled lyžařských oblastí ...
Rozsáhlá nabídka ubytování ...
Informace o počasí ...
WEB kamery on-line ...
ALPY-INFO linka ...
Diskuzní fórum ...
Úvodní strana ...
Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
 
Konverze stránky do PDF:
Tuto stránku můžete stáhnout a uložit (vytisknout) jako PDF dokument.
 Čtěte na ALPY.NET:
Spielmann - vrchol s krásným výhledem
Spielmann - vrchol s krásným výhledem
Hotel Strandbad Pension Eden: Hotel Strandbad Pension Eden se nachází na okraji Vídeňského lesa, jen kousek pěšky od centra Badenu a kasina. Nabízí bezplatné Wi-Fi připojení na internet a bezplatné parkoviště. Poblíž hotelu Strandbad Pension Eden začíná malebné údolí Helenental. Jízdní kola mají hosté k dispozici zdarma.
Ubytování
Tyto stránky byly vybrány Národní knihovnou ČR jako kvalitní zdroj, který by měl být uchován do budoucna
a stát se součástí českého kulturního dědictví. Stránky jsou archivovány několikrát ročně a jejich záznam
je součástí České národní bibliografie a katalogu NK ČR.

This website has been chosen by the National Library of the Czech Republic as a quality resource to be preserved
for the future and become part of the Czech cultural heritage. It is archived several times a year and its record
is included in the Czech National Bibliography and the National Library catalogue.
 
  Prezentujte se na ALPY.NET - umístěte reklamu do Průvodce po Alpách. Informace o reklamě na tomto webu naleznete zde ...
 
  Zajímavé odkazy: Monte Rosa
  © 1996 - 2024, Jiří Hrbáček - ALPY.NET                     Poslední aktualizace: 20.12.2011 E-MAIL  
Partneři Průvodce po Alpách:  Edelweiss CZ,  
> > > Podmínky používání těchto www stránek < < <
Stránka byla vygenerována 20.04.2024 v 21:33