Nejdůležitější dopravní informace, které jsme publikovali na našich stránkách - archiv dopravních informací. V poslední době už dáváme aktuální informace většinou na naše Facebookové stránky. Tyto informace pak zde už ani nearchivujeme. Pokud se vyskytne na některé z Rakouských silnic nebo dálnic složitá dopravní situace, snažíme se o ní informovat řidiče ať už sledují naše webové nebo FB stránky. Na této stránce jsou starší a neaktuální informace. Aktuální informace naleznete na stránce aktuálních dopravních informací, kde jsou i odkazy na jednotlivé národní systémy sledování aktuální dopravy.
  Last minute ubytování v Rakousku - sleva až třetina z nájemní ceny

Rakousko - dopravní informace

Archiv dopravních informací z Rakouska

doprava
Kritický prázdninový víkend potrápí řidiče: Aktualizováno 27.7.2018   (11:00)
dopravní informace
Kdo tento víkend musí na dálnici, ať se obrní enormní trpělivostí, varuje ADAC. Ve víkendovém provozu na sebe totiž narazí lidé mířící na dovolenou z dvojice jižních spolkových zemí i cestující ze spolkových zemí, jako je Sasko, Hesensko nebo Dolní Sasko, kteří se naopak budou vracet zpět, protože zde brzy začne škola. Autoklub proto doporučuje s cestou vyčkat až na úterý nebo středu.
V Itálii bude v neděli zavřená část dálnice A22 jižně od Brenneru Přidáno 13.7.2017   (21:50)
dopravní informace
Pokud se chystáte v neděli 16.7.2017 přes Brennerský průsmyk a dále do Itálie po dálnici A22 nebo souběžné silnici SS12 nebo i směrem opačným, tak věnujte pozornost tomuto upozornění.
V neděli 16.7.2017 bude uzavřená italská dálnice A22 a to obousměrně mezi exity Sterzing a Brixen. Uzavírka je plánovaná od 6:45 do 9:45. Uzavřená bude i souběžná silnice SS12 mezi obcemi Sterzing a Mittewald (Franzensfeste) a také souběžná železniční trať. Uzavírka bude kvůli likvidaci nevybuchlé bomby z II. světové války.
Shodou okolností proběhla uzavírka stejného úseku a ze stejného důvodu téměř přesně před rokem (3.7.2016).
Objízdná trasa je podle ÚAMK možná přes Reschenpass, Jaufenpass nebo údolím Pustertal. Objízdná trasa je vhodná jen pro osobní dopravu.
Sponzorované odkazy:
Gleinalmtunnel na dálnici A9 je opět otevřený. Přidáno 25.8.2016   (14:15)
dopravní informace
Gleinalmtunnel na dálnici A9 je po opravě opět otevřený v obou směrech.
Aktuální dopravní situace na dálnici A9 ...
Na dálnici A9 je uzavřený Gleinalmtunnel. Aktualizováno 24.8.2016   (10:30)
dopravní informace
Po požáru auta (4.8.2016) je obousměrně uzavřený Gleinalmtunnel na dálnici A9. Opravy tunelu by měly probíhat do 25.8.2016 do 14 hodin. Objízdná trasa vede po rychlostních silnicích S6 a S35. Na objízdné trase mohou v době zvýšeného provozu vznikat dopravní problémy.
Aktuální dopravní situace na dálnici A9 ...
V Itálii bude v neděli zavřená část dálnice A22 jižně od Brenneru Přidáno 1.7.2016   (16:00)
dopravní informace
Pokud se chystáte v neděli 3.7.2016 přes Brennerský průsmyk a dále do Itálie po dálnici A22 nebo souběžné silnici SS12 nebo i směrem opačným, tak věnujte pozornost tomuto upozornění.
V neděli 3.7.2016 bude uzavřená italská dálnice A22 a to obousměrně mezi exity Sterzing a Brixen. Uzavírka je plánovaná na celé dopoledne (od 7 do 12 hod). Uzavřená bude i souběžná silnice SS12 a souběžná železniční trať. Uzavírka bude kvůli likvidaci nevybuchlých bomb z II. světové války.
Nová rychlostní silnice S10 mezi Freistadtem a Unterweitersdorfem Přidáno 23.12.2015   (10:00)
dopravní informace
V Horním Rakousku v pondělí v noci otevřeli nový 17 kilometrový úsek rychlostní komunikace S10, který zrychlí cestu do Alp i k moři. Pohodlnější a rychlejší tak je cesta mezi Freistadtem a Unterweitersdorfem. Na dálnici najedete před Freistadtem a dojedete až do Lince. Stavba nového úseku trvala 6 let a jsou na ní dva tunely. Na tomto úseku rychlostní silnice je potřeba dálniční známka. K českým hranicím zatím Rakušané se stavbou pokračovat nehodlají, nejdříve se musí stavět i u nás.
Grossglockner Hochalpenstrasse je uzavřená: Aktualizováno 9.11.2015   (9:00)
dopravní informace
Vysokohorská placená silnice Grossglockner Hochalpenstrasse je od dnešního rána uzavřená. Jedná se o pravidelnou zimní uzavírku. Silnice bude opět otevřená po odklizení sněhu někdy začátkem května 2016.
Velký prázdninový provoz na rakouských dálnicích: Aktualizováno 31.7.2015   (9:00)
dopravní informace
Očekáváme problémy na rakouské dálnici A2 z Vídně do Gratzu a pak dále na jih do Mariboru. Dalším nepříjemným místem bude průjezd po mostě na Brennerské dálnici A13 u Innsbrucku. Most se opravuje a silničáři ho kvůli tomu ve všedních dnech od 20:00 do 5:00 hodin úplně zavírají.
Aktuální dopravní situace v Rakousku: Aktualizováno 23.10.2014   (12:35)
dopravní informace

Dálnice A10 už je normálně průjezdná v obou směrech.
Aktuální dopravní situace v Rakousku: Aktualizováno 23.10.2014   (10:05)
dopravní informace
Momentálně ve vyšších polohách vydatně sněží téměř na celém území Rakouska. V nižších polohách prší. Dálnice jsou sjízdné, většinou mokré. Problémy jsou momentálně pouze na dálnici A10 v obou směrech v úseku mezi Flachau a Tauerntunnel. V tomto úseku je dálnice momentálně uzavřená. Na některých silnicích v horských oblastech jsou potřeba sněhové řetězy. Například na silnici B165 (Gerlos Straße) mezi sedlem Gerlospass a Wald im Pinzgau nebo na B99 (Katschberg Straße) mezi Untertauern a Tweng. Na některých silnicích nižších tříd jsou problémy s popadanými stromy. Vysokohorská silnice Grossglockner Hochalpenstrasse je kvůli sněhu od včerejška uzavřená. Večer a v noci by srážky měly ustávat a zítra by už mělo být polojasno nebo na jihu Rakouska i jasno s teplotami okolo 10 až 15 stupňů a bez srážek.
Aktuální dopravní situace v Rakousku: Aktualizováno 31.1.2014   (10:30)
dopravní informace
Na jihu Rakouska vydatně sněží. Pro jih Korutan a jih Východního Tyrolska bylo vydáno meteorologické varování před vydatným sněžením. Jedná se o nejvyšší stupeň nebezpečí (extrémní riziko) a platit by mělo až do nedělního večera. Vydatné sněžení (střední až vysoký stupeň nebezpečí) by mohlo zasáhnout také jih Tyrolska (všechny horské oblasti), celé Korutany, jižní horské oblasti Salcburska a jihozápad Štýrska (ve Štýrsku platí varování před sněžením až do pondělního večera). Náledí můžete očekávat po celý pátek ve všech východních oblastech Rakouska.
Silnice mezi Mittersillem a Matrei in Osttirol bude opět otevřená: Aktualizováno 22.7.2013   (10:20)
dopravní informace
Stavba nové silnice mezi parkovištěm u Matreier Tauernhaus a jižním portálem Felbertauernského tunelu bude do konce týdne dokončena.
V sobotu 27.7.2013 v 6 hodin ráno bude Felbertauernský tunel opět otevřen.
Opět bude možný průjezd mezi Mittersillem a Matrei in Osttirol přes Felbertauernský tunel.
Silnice L271 (Großglockner Landesstraße) opět průjezdná: Aktualizováno 10.7.2013   (9:00)
dopravní informace
Příjezd k vysokohorské silnici Grossglockner Hochalpenstrasse ze severu je opět volně průjezdný. Konkrétně silnice L271 (Großglockner Landesstraße), která byla v noci v úseku mezi Bruck an der Großglocknerstraße a mýtnicí na severním konci Grossglockner Hochalpenstrasse ve Ferleitenu uzavřena, je opět volně průjezdná.
Silnice L271 (Großglockner Landesstraße) je uzavřená: Přidáno 9.7.2013   (22:15)
dopravní informace
Příjezd k vysokohorské silnici Grossglockner Hochalpenstrasse ze severu je uzavřený. Konkrétně silnice L271 (Großglockner Landesstraße) je v úseku mezi Bruck an der Großglocknerstraße a mýtnicí na severním konci Grossglockner Hochalpenstrasse ve Ferleitenu uzavřena v obou směrech. Uzavírka je pravděpodobně kvůli sesuvu kamení. Další podrobnosti ani informace o termínu znovuzprovoznění silnice zatím nejsou k dispozici.
Silnice B182 Brenner Strasse je uzavřená: Aktualizováno 20.6.2013   (16:20)
dopravní informace
Upozornění pro ty, kteří využívají starou Brenner Strasse, aby nemuseli platit mýto na Brennerské dálnici A13.
Silnice B182 (Brenner Strasse) je uzavřená v úseku mezi křižovatkou s výjezdem z A13 - Innsbruck-Süd a vesnicí Schönberg. Objížďka vede po dálnici A13, kde musíte mít dálniční známku.
Pokud vyjedete z dálnice A13 na výjezdu v zatáčce před mýtnicí, projedete Schönberg, napojíte se na B182 a budete po ní pokračovat na Brenner, vyhnete se placení mýta.
Pokud se chcete dálnici vyhnout úplně, pak je nyní, dokud je zmíněný úsek Brenner Strasse uzavřený, možné projet po L38 od Innsbrucku přes Patsch a Pfons a dále už po B182 do Matrei am Brenner a na Brenner.
Zatím se předpokládá, že by se B182 (Brenner Strasse) mohla opět otevřít 30.6.2013 odpoledne.
Silnice mezi Mittersillem a Matrei in Osttirol je uzavřena: Aktualizováno 20.6.2013   (11:50)
dopravní informace
Uzavřená je část silnice Felbertauernstrasse (Mittersill - Matrei in Osttirol) i silniční Felbertauern Tunnel. Na jižním příjezdu k tunelu došlo v noci 14.5.2013 k masivnímu sesuvu svahu. Tento sesuv způsobil zřícení zastřešené galerie nad silnicí v délce téměř 100m a tím zablokoval příjezd k Felbertauernskému tunelu z jižní strany. Tunel a silnice na jižní straně tunelu je pro veškerou dopravu uzavřena. Dojet se dá od severu až k tunelu a z jihu se dá dojet na parkoviště u Matreier Tauernhaus.
Stavba nové silnice mezi parkovištěm u Matreier Tauernhaus a jižním portálem Felbertauernského tunelu byla již zahájena. Pokud vše půjde podle plánu mohlo by se po novém 1,4 km dlouhém úseku začít jezdit někdy koncem července 2013.
Objízdná trasa vede buď po dálnici A13 přes Brenner nebo po dálnici A10. Možné je také využít přepravu osobních aut vlakem mezi Böcksteinem a Mallnitz nebo průjezd po placené vysokohorské silnici Grossglockner Hochalpenstrasse.
Aktuální situace v Rakousku: Aktualizováno 5.6.2013   (16:10)
dopravní informace
V Rakousku nyní prší jen lokálně (přeháňky nebo bouřky) západně od Vídně, na jihu Štýrska a v Korutanech. V noci by měly stážky přestat. Další přeháňky očekáváme zítra od dopoledne a to lokálně na celém území Rakouska, ale srážkové úhrny nebudou pravděpodobně nijak velké.

Momentálně nejsou na rakouských dálnicích řádné větší dopravní problémy.

Stále zůstává uzavřeno velké množství úseků silnic v důsledku zvýšených hladin řek a potoků a sesuvů podmáčené půdy. Aktuální seznam uzavřených úseků silnic neleznete na stránkách Rakouského automotoklubu ÖAMTC. Nejhorší situace je na silnicích v blízkosti Dunaje.
Vysokohorská silnice Grossglockner Hochalpenstrasse je otevřená. Problematický zůstává průjezd po silnici B311 mezi Bischofshofenem a Zell am See v okolí Taxenbachu. Silnice B164 mezi Bischofshofenem a Maria Alm je uzavřena v úseku mezi křižovatkou Dienten a Mühlbach am Hochkönig. Uzavřená je také silnice B165 mezi Wald im Pinzgau a křížením s Gerlos Alpenstraße (jedná se starou silnici Alte Gerlosstrasse). Průjezd přes Krimml a placenou silnici Gerlos Alpenstrasse směrem na Gerlos a Zell am Ziller by měl být možný v obou směrech. V oblasti Dachsteinu je uzavřená silnice mezi Obertraunem a Bad Aussee.

Problémy zůstávají na německé dálnici A8 mezi Rosenheimem a Salcburkem v obou směrech. Je zde poškozená vozovka a úsek mezi výjezdy Bernau am Chiemsee a Bergen je uzavřený. Opět v provozu bude nejdříve od čtvrtka. Na objízdných trasách se tvoří kolony.
Aktuální situace v Rakousku: Přidáno 4.6.2013   (11:55)
dopravní informace
Pršet by dnes mělo v Rakousku nejvíce v Dolním Rakousku. Jinde budou jen místy přeháňky. Momentálně nejsou žádné větší dopravní problémy na žádné z rakouských dálnic. Stále zůstává uzavřeno velké množství úseků silnic v důsledku zvýšených hladin řek a potoků a sesuvů podmáčené půdy. Aktuální seznam uzavřených úseků silnic neleznete na stránkách Rakouského automotoklubu ÖAMTC.

Problémy zůstávají na německé dálnici A8 mezi Rosenheimem a Salcburkem v obou směrech. Je zde poškozená vozovka a úsek mezi výjezdy Bernau am Chiemsee a Bergen je uzavřený. Opět v provozu bude nejdříve od čtvrtka. Na objízdných trasách se tvoří kolony.
Aktuální situace v Rakousku: Aktualizováno 3.6.2013   (18:25)
dopravní informace
Aktuálně prší na severu Rakouska (v Horním a Dolním Rakousku, v Salcbursku a na severu a východě Tyrolska). Během noci a zítřka by trvalejší srážky měly ustávat a přecházet už jen v přeháňky a to na celém území Rakouska.

Momentálně nejsou žádné větší dopravní problémy na žádné z rakouských dálnic. Jedinou vyjímkou je uzavřený Gleinalmtunnel na dálnici A9 ve směru na Graz. Zde se jedná o poruchu vozidla a nepředpokládáme, že by tato uzavírka trvala příliš dlouho.

Stále zůstává uzavřeno velké množství úseků silnic v důsledku zvýšených hladin řek a potoků a sesuvů podmáčené půdy.
Vysokohorská silnice Grossglockner Hochalpenstrasse by měla být otevřená od 4.6.2013 od 8 hodin.

Problémy zůstávají na německé dálnici A8 mezi Rosenheimem a Salcburkem v obou směrech. Je zde poškozená vozovka a některé úseky budou uzavřeny nejméně do čtvrtka.
Aktuální situace v Rakousku: Aktualizováno 3.6.2013   (16:50)
dopravní informace
Aktuálně prší na severu Rakouska (v Horním a Dolním Rakousku, na severu Salcburska a na severovýchodě Tyrolska). Momentálně nejsou žádné větší dopravní problémy na žádné z rakouských dálnic.
Stále ale zůstává uzavřeno velké množství úseků silnic v důsledku zvýšených hladin řek a potoků.
Kvůli sněhu zůstává uzavřená vysokohorská silnice Grossglockner Hochalpenstrasse. Silnice bude otevřená pravděpodobně od 4.6.2013 od 8 hodin.

Oblast Krimml, Mittersill, Kaprun již není odříznutá od zbytku Rakouska. Průjezd je možný z Krimmlu přes Gerlospass, Gerlos, Zel am Ziller a Zillertálským údolím na dálnici A12.

Silnice z Zell am See do Mittersilu je již průjezdná. Z oblasti Zell am See, Bruck an der Grossglocknerstrasse, Fusch, Maishofen a Sallfelden se lze nyní podle již ověřených zpráv dostat po trase přes Mittersill, Krimml, Gerlospass, Gerlos, Zel am Ziller a Zillertálským údolím na dálnici A12. Pokud se vracíte do ČR, tak pokračujte po A12 na Kufstein, Rosenheim a dále po A8 na Mnichov. Dále po A9 a A93 přes Regensburg, a po A6 na Rozvadov.

V Německu zůstává neprůjezdná dálnice A8 mezi Rosenheimem a Salcburkem v obou směrech.
Vyberte si ubytování v Rakousku se slevou:
Dopravní situace v Rakousku: Přidáno 2.6.2013   (21:35)
dopravní informace
Oblast Krimml, Mittersill, Kaprun, Zell am See, Bruck an der Grossglocknerstrasse, Fusch, Taxenbach, Maishofen, Saalfelden am Steinernen Meer, Leogang, Saalbach, Hinterglemm, Maria Alm a Lofer je zcela odříznuta od světa a nedá se do ní vjet ani z ní odjet a to ani autem, ani vlakem.
Aktuální situace v Rakousku: Aktualizováno 2.6.2013   (19:00)
dopravní informace
Komplikovaná dopravní situace v Rakousku stále trvá. Uzavírka dálnice A1 mezi Salcburkem a Rosenheimem (Německo) se týká pouze oblasti, kde dálnice překračuje hranici mezi Rakouskem a Německem. Zde je dálnice A1 v oblasti Walserberg v obou směrech uzavřena. Z a do oblasti Pinzgau je stále prakticky nemožné projet. Zda bude vysokohorská silnice Grossglockner Hochalpenstrasse zítra otevřená stále není jasné. Silnice jižně od Felbertauernského tunelu je uzavřena a zůstane uzavřena i nadále. Na dálnici A10 je silný provoz, ale jinak je to zde bez problémů. Dálnice A9 Pyhrn Autobahn je ve směru od St. Michael ke křížení s A1 (Voralpenkreuz) uzavřena mezi výjezdy Roßleithen a St. Pankraz. Zde to není kvůli počasí, ale stala se tu dopravní nehoda.
Celkem jsou nyní v Rakousku uzavřeny desítky úseků silnic a to převážně kvůli rozvodněným tokům a sesuvům podmáčené půdy.
Aktuální situace v Rakousku: Aktualizováno 2.6.2013   (14:50)
dopravní informace
Byl uzavřen i výjezd z dálnice A10 směrem na Pongau. Na dálnici A1 už nejsou srážky tak intenzivní, a upozornění na nebezpečí aquaplaningu zde bylo odvoláno. Velmi složitá dopravní situace však v Rakousku stále trvá.
Aktuální situace v Rakousku: Aktualizováno 2.6.2013   (12:10)
dopravní informace
Dopravní situace v Rakousku je stále dosti nepřehledná. Velké množství silnic je uzavřeno kvůli rozvodněným tokům a sesuvům půdy, ve vyšších polohách i kvůli čerstvému sněhu. V severních oblastech Rakouska stále prší. Na dálnici A1 mezi Salcburkem a Vídní je na vozovce v důsledku intenzivních srážek vrstva vody a hrozí zde nebezpečí aquaplaningu. Dálnice A1 mezi Salcburkem a německým Rosenheimem je v obou směrech uzavřena. Výjezd z dálnice A10 Flachauwinkl-Süd je obousměrně uzavřen. Vysokohorská silnice Grossglockner Hochalpenstrasse je kvůli sněhu uzavřena. Celé údolí Pinzgau je v postatě odříznuté od okolního světa. Všechny příjezdové silnice jsou buď pod vodou nebo zasypány sesuvy půdy a kamení. Pinzgau je vyhlášena za oblast katastrofy.
Aktuální dopravní situace v Rakousku: Aktualizováno 24.5.2013   (15:30)
dopravní informace
V Rakousku ve vyšších polohách sněží. Vysokohorská silnice Grossglockner Hochalpenstrasse je uzavřena - odklízí se zde čerstvý sníh. Uzavřena je také silnice Felbertauern Strase mezi Mittersillem a Matrei in Osttirol i silniční Felbertauern Tunnel. Zde nedělá problémy sníh, ale popadané kamení. Objízdná trasa vede buď po dálnici A13 přes Brenner nebo po dálnici A10. Možné je také využít přepravu osobních aut vlakem mezi Böcksteinem a Mallnitz.
Na mnoha místech v nižších polohách v Rakousku prší a na žádné dálnici dopravní problémy aktuálně nejsou.
Silnice mezi Mittersillem a Matrei in Osttirol je uzavřena: Přidáno 15.5.2013   (9:30)
dopravní informace
Uzavřená je silnice Felbertauernstrasse mezi Mittersillem a Matrei in Osttirol i silniční Felbertauern Tunnel. Došlo zde k sesuvu svahu. Silnice je pro veškerou dopravu uzavřena.
Aktuální dopravní situace v Rakousku: Aktualizováno 15.3.2013   (12:35)
dopravní informace
Nevěřte prosím všemu co publikuje senzace chtivý tisk. V Rakousku žádná sněhová klamita dnes není. Všechny dálnice jsou mokré nebo i suché a na žádné dálnici sníh neleží. Sněhové přeháňky jsou v oblasti mezi Mnichovem a Salcburkem, jinak nikde v Rakousku výrazněji nesněží. Dopravní komplikace nikde v Rakousku nejsou. Očekáváme pro dnešní odpoledne hustý provoz v oblast Salcburku na dálnici A10 ve směru na Villach a tradičně v Německu v oblasti mezi Mnichovem, Rosenheimem, Kufsteinem a Salcburkem. Jezděte opatrně a šťastnou cestu!
Aktuální dopravní situace v Rakousku a Německu: Aktualizováno 23.2.2013   (15:25)
dopravní informace

Momentálně už nejsou na žádné dálnici v Rakousku ani v Německu větší dopravní problémy. Sněží pouze lokálně na západě Tyrolska. Jezděte opatrně a šťastnou cestu!
Aktuální dopravní situace v Rakousku: Aktualizováno 23.2.2013   (12:20)
dopravní informace
Oblast Vídně je bez dopravních problémů stejně jako dálnice A1, A2, A8, A9 a A13. Provoz na dálnici A10 mezi Salcburkem a Bischofshofenem se ve směru na Bischofshofen již normalizoval a problémy zde již nejsou. V opačném směru tedy do Salcburku se ještě místy tvoří kolony a to v oblasti mezi Golling a Salcburkem - je to na posledních asi 25 km před Salcburkem. Na dálnici A12 v oblasti Kufsteinu se stále tvoří kolony v obou směrech. Ve směru na Innsbruck jsou kolony mezi hranicí s Německem a Kufsteinem, v opačném směru je to mezi Worgl-West a Oberaudorf (Německo).
Aktuální dopravní situace v Německu: Aktualizováno 23.2.2013   (12:15)
dopravní informace
Zlepšila se situace na dálnici A8 ve směru Mnichov - Salcburk. Dálnice je bez komplikací s vyjímkou úseku mezi Weyarn a Inschenberg. V opačném směru je situace také lepší a kolony jsou nárazově mezi Rosenheim a Inschenberg a potom na příjezdu k Mnichovu. Na dálnici A93 se mezi Rosenheim a Kufstein (v obou směrech) situace také zlepšila a ve směru na Kufstein je kolona před Kufsteinem. V opačném směru je pomalejší provoz ještě asi na třech místech této asi 25 km dlouhé dálnice. Objezd Mnichova (A99) je bez problémů. Dálnice A9 Mnichov - odbočka na dálnici A93 je ve směru na Mnichov bez problémů, ve směru na Ingolstadt se tvoří kolony v oblasti před Eggenberg. Dálnice A93 a A92 jsou bez dopravních problémů.
Aktuální dopravní situace v Rakousku: Aktualizováno 23.2.2013   (11:10)
dopravní informace
Velmi komplikovaná dopravní situace v oblasti Vídně se zlepšila. Dálnice A21 i A22 jsou již průjezdné. Dálnice A2 (Vídeň - Graz - Villach) je bez dopravních komplikací. Dálnice A9 je také bez dopravních problémů. Velmi hustý provoz je na dálnici A12 v oblasti Kufsteinu a dále pak směrem na Rosenheim (Německo) v obou směrech. Stále trvá velmi silný provoz na dálnici A10 mezi Salcburkem a Bischofshofenem v obou směrech. Provoz je zde velmi pomalý. Kompletně ucpaná je alternativní objízdná trasa po silnici B159 přes Hallein a Golling.
Aktuální počasí a stav dálnic Německo: Aktualizováno 23.2.2013   (10:50)
dopravní informace
Komplikovaná dopravní situace je na dálnici A8 mezi Mnichovem a Salcburkem v obou směrech. V oblasti mezi Weyarn a Rosenheimem jsou pomalu jedoucí kolony ve směru na Salcburk. V opačném směru jsou kolony mezi Rosenheim a Ischenberg a na příjezdu do Mnichova. Dálnice A93 mezi Rosenheim a Kufsteinem (Rakousko) je v obou směrech ucpaná a jsou zde kolony. V oblasti mezi Salcburkem a Mnichovem je zataženo ale nesněží, na dálnici jsou místy zbytky rozbředlého sněhu. Na dálnici okolo Mnichova A99 (v její východní části) se nárazově tvoří menší kolony. Větší problémy zde ale nejsou. Na dálnici A9 v oblasti Mnichova se také tvoří kolony a to mezi Mnichovem a koncem dálnice A93 a to v obou směrech. Situace je zde komplikovaná. Dálnice A93 je bez problémů s vyjímkou okolí Regensburku, kde je provoz pomalejší. Na celé dálnici sněží. Dálnice A92 (Mnichov - Landshut) je bez dopravních problémů a také zde sněží.
Aktuální počasí a stav dálnic Rakousko: Aktualizováno 23.2.2013   (10:25)
dopravní informace
Dálnice A1 Vídeň - Linec - Salcburk je bez problémů průjezdná, většinou mokrá, v oblasti Vídně místy se zbytky rozbředlého sněhu. Dálnice A10 Salcburk - Villach je většinou mokrá. Dopravní problémy jsou mezi Salcburkem a Bischofshofenem, kde je velmi silný provoz v obou směrech a místy se zde tvoří pomalu jedoucí kolony. Dále mezi Bischofshofenem a Villachem už ani v jednom směru problémy nejsou. Dálnice A12 mezi Kufsteinem a Innsbruckem je většinou suchá a je zde slunečno. Provoz je hustý ale kolony se netvoří. Dálnice A13 Innsbruck - Brenner je většinou suchá. Hustý provoz je v oblasti Innsbrucku v obou směrech. Je zde slunečné počasí.
Aktuální dopravní situace v Rakousku: Aktualizováno 22.6.2012   (22:50)
dopravní informace
Na dálnici A9 ve směru od Linze na Graz je mezi výjezdem Trieben a výjezdem Treglwang (jihovýchodně od Lienzu) uzavřen pravý jízdní pruh. Jsou zde problémy s vodou vytékající na dálnici po prudkých deštích. Přes den se zde tvořily kolony, ale v noci již větší dopravní problémy neočekáváme.
Na dálnici A10 v oblasti Katschberského tunelu došlo k sesuvu půdy a dálnice je mezi mýtnicí St. Michael im Lungau a výjezdem Altenmarkt ve směru Villach - Salcburk uzavřena. Ve směru od Salcburku na Villach je dálnice průjezdná. Objízdná trasa po silnici B99 je pouze pro osobní auta.
Na dálnici A2 (Vídeň - Graz - Villach) nejsou žádné dopravní problémy. Průjezd po trase Vídeň - Graz a dále po A9 směrem na hranice se Slovinskem je tedy bez dopravních problémů.
Aktuální situaci na dálnici A10 můžete sledovat na této stránce (německy - aktualizace každých 10 minut).
Aktuální dopravní situace v Rakousku: Aktualizováno 22.6.2012   (15:55)
dopravní informace
Na dálnici A9 mezi výjezdem Trieben a výjezdem Treglwang je uzavřen pravý jizdní pruh a nárazově se zde tvoří kolony ve směru na Graz - tedy na jih. V obou směrech zde vytéká voda na dálnici a je zde nebezpečí nehody. Na dálnici A10 v oblasti Katschberského tunelu se tvoří kolony ve směru na Salcburk. Došlo zde k sesuvům půdy. Dálnice směrem od Villachu na Salcburk je momentálně uzavřena v oblasti mezi mýtnicí St. Michael im Lungau a výjezdem Altenmarkt. Objízdná trasa po silnici B99 je pouze pro osobní auta. Problémy ve směru na jih tedy od Salcburku na Villach nejsou. Na dálnici A2 (Vídeň - Graz - Villach) nejsou žádné dopravní problémy.
Aktuální dopravní situace v Rakousku a v Německu: Aktualizováno 17.2.2012   (13:30)
dopravní informace
Momentálně prší v Německu v oblasti Passu a v Rakousku v okolí Grossglockneru a ve východní části Alp mezi Salcburkem a Vídní. Srážky postupně slábnou, v Tyrolsku už neprší. V horských oblastech se jedná o srážky sněhové. Odpoledne a večer očekáváme ještě srážky většinou dešťové na jihovýchodě Německa a v Salcbursku. Srážky budou v noci ustávat. Zítra výraznější srážky v Rakousku neočekáváme. Ve východní a jižní části Rakouska je nyní slunečno, v Tyrolsku oblačno bez srážek. V Rakousku je dálnice A1 většinou mokrá nebo vlhká, na východě suchá. Dálnice A2 suchá. Na dálnici A9 v severní části mokro, od Lienzu většinou suchá. Dálnice A10 v severní části před Tauernským tunelem mokrá, na jihu suchá. Dálnice A12 a A13 většinou suchá. Žádné dopravní problémy na rakouských dálnicích teď nejsou. V Německu na trase Rozvadov, Mnichov, Rosenheim, Kufstein nejsou zatím žádné dopravní problémy, místy prší. Mírně zvýšený provoz je v oblasti okolo Mnichova.
Počasí a stav dálnic v Rakousku a Německu: Aktualizováno 17.2.2012   (9:00)
dopravní informace
Na severu Rakouska a jihovýchodě Německa většinou prší nebo padá déšť se sněhem. V jižních oblastech Rakouska je počasí lepší - ve Štýrsku a v Korutanech svítí sluníčko. Dálnice A1 - většínou mokrá, nikde nesněží. Dálnice A2 u Vídně prší, dále už je dálnice jen vlhká nebo suchá a od Grazu svítí sluníčko. Na dálnici A9 v severní části prší nebo sněží, dálnice je mokrá nebo se zbytky rozbředlého sněhu asi od 120. kilometru je již slunečno a dálnice je vlhká nebo suchá. Na dálnici A10 v severní části prší nebo sněží, dálnice je mokrá, od cca 80. kilometru (Flachau) je už hezky a dálnice je vlhká nebo suchá. Dálnice A12 je vlhká nebo suchá stejně jako dálnice A13. V Německu na trase Rozvadov, Mnichov, Rosenheim, Kufstein nejsou zatím žádné dopravní problémy.
Pokud jde o počasí, tak východně a jihovýchodně od Mnichova bude asi dnes až do večera sněžit nebo pršet, stejně jako v Salcbursku i celém Horním a Dolním Rakousku. Počasí by ale nemělo výrazně negativně ovlivnit provoz na dálnicích. V Tyrolsku a na jihu Rakouska bude počasí lepší. Zítra bude srážek jen minimálně, další vlna srážek by měla přijít od severozápadu až v neděli brzy ráno.
Bosrucký tunel je opět průjezdný. Aktualizováno 1.2.2012   (14:35)
dopravní informace
Bosrucký tunel byl opět zprůjezdněn. V okolí tunelu se ještě nějakou dobu mohou tvořit kolony dokud se zde nahromaděné kolony kamionů opět nerozjedou.
Uzavřený Bosrucký tunel na rakouské A9: Aktualizováno 1.2.2012   (14:10)
dopravní informace
Bosrucký tunel je momentálně uzavřen. Dálnice A9 je neprůjezdná v obou směrech mezi exitem Spital am Pyhrn a exitem Ardning-Admont. Objízdná trasa vede pro osobní auta přes Phyrnpass po silnici B138. Nákladní vozidla musí čekat. Kdy bude Bosrucký tunel opět otevřen zatím není známo.
Počasí a stav dálnic v Německu a Rakousku: Aktualizováno 21.1.2012   (17:00)
dopravní informace
Pokud se vracíte z Rakouska domů, tady je aktuální stav na hlavních trasách. A12 Innsbruck - Kufstein - Rosenheim: v oblasti jsou sněhové přeháňky, dálnice je většinou mokrá, místy se zbytky rozbředlého sněhu. Mezi Kramsach a Kufstein nárazově kolony, místy velmi pomalý provoz. Od Kufsteinu do Rosenheimu po A93 už bez problémů. Trasa Rosenheim - Salzburg - Linz - Wideň po A8 a A1 bez dopravních problémů - dálnice vlhké. Trasa Rosenheim - Mnichov po A8 už bez dopravních problémů. Stejně tak na objezdu Mnichova po A99 bez problémů. Dále na trase A9, A93 přes Regensburg a A6 do Rozvadova bez dopravních problémů, na celé trase prší nebo jsou dešťové přeháňky.
Pokud jde o zbytek Rakouska, tak tam momentálně na dálnicích žádné dopravní problémy nejsou s vyjímkou okolí Vídně, kde je stále nárazově silný provoz, místy kolony. V oblasti hlavního alpského hřebene sněží a tak na A10 mezi St. Michael im Pongau a Bischofshofenem je na dálnici sníh. Také na A9 mezi Grazem a Kirchdorf am der Krems je na dálnici sníh.
Počasí a stav dálnic v Německu a Rakousku: Aktualizováno 21.1.2012   (14:25)
dopravní informace
Pokud se vracíte z Rakouska domů, tady je aktuální stav na hlavních trasách. A12 Innsbruck - Kufstein - Rosenheim: v oblasti hustě sněží, na dálnici jsou zbytky rozbředlého sněhu. Mezi Wattens a Kufstein nárazově kolony, velmi pomalý provoz a to až na německou stranu za Oberaudorf na A93. Dále do Rosenheim už bez problémů. Trasa Rosenheim - Salzburg - Linz - Wideň bez dopravních problémů. Trasa na Mnichov po A8 velmi silný provoz, místy kolony a čekání. Na objezdu Mnichova po A99 také místy kolony, místy bez problémů. Tam se ale situace mění poměrně rychle a nelze předpovídat její vývoj. Dále na trase A9, A93 přes Regensburg a A6 do Rozvadova bez dopravních problémů. Pokud jde o zbytek Rakouska, tak tam momentálně na dálnicích žádné dopravní problémy nejsou s vyjímkou okolí Vídně, kde je silný provoz.
Počasí a stav dálnic v Německu a Rakousku: Aktualizováno 21.1.2012   (12:50)
dopravní informace
Trasa Rozvadov - Mnichov - Rosenheim - Innsbrusk: A6 - bez problémů, A93 - bez dopravních problémů, v oblasti Regensburg - Siegenburg prší, v oblasti Siegenburg - Wolnzach sněží. A9 až k Pfaffenhofen velmi hustý provoz, dále až k Mnichovu bez problémů. A99 - okruh kolem Mnichova velmi hustý provoz - kolony. A8 v úseku Mnichov - Wendling velmi hustý provoz a sněží. Wendling - Rosenheim bez dopravních problémů a sněží. A93 bez větších dopravních problémů a sněží. A12 Kufstein - Innsbruck sněží a bez dopravních problémů. Na celé trase vozovky většinou mokré nebo místy v oblasti sněžení s rozbředlým sněhem. Na celé trase od Pfaffenhofenu až k Innsbrucku se místy a nárazově tvoří kolony a provoz je v těchto místech zpomalen. A13 Innsbruck - Brenner místy hustý provoz a sněží, vozovka většinou mokrá nebo se zbytky sněhu.
Ostatní dálnice v Rakousku: bez větších dopravních problémů, většinou vlhké nebo mokré, místy sněhové přeháňky.
Aktuální počasí a stav dálnic Německo: Aktualizováno 20.1.2012   (12:20)
dopravní informace
Pokud se chystáte na cestu do Rakouska přes Mnichov, tak provoz na německých dálnicích A6, A93, A9, A99, A8, A93 (Rozvadov - Mnichov - Kufstein) je zatím malý. Jediná vyjímka na trase je na A9 v oblasti před Neufahrn bei Frising, kde je ve směru na Mnichov asi 8km dlouhá kolona. Na trase Rozvadov - Mnichov prší. V oblasti mezi Mnichovem a rakouskou hranicí (A8 a A93) sněží, dálnice jsou zde mokré nebo jsou zde zbytky rozbředlého sněhu.
Sněžení na rakouské A10: Aktualizováno 20.1.2012   (11:15)
dopravní informace
Na Tauernské dálnici A10 hustě sněží a ve směru Salzburg - Villach je dálnice momentálně uzavřena mezi Flachauwinkl-Süd a Tauerntunnel. Od Flachauwinkl je potřeba sněhové řetězy. Kamiony zde blokují dopravu. Kolem 12 hod. byl problém odstraněn a dálnice je již normálně průjezdná - většinou jen mokrá - sněhové řetězy už nejsou potřeba.
Aktuální počasí a stav dálnic Rakousko: Aktualizováno 20.1.2012   (10:50)
dopravní informace
Pokud se chystáte do Rakouska, tak provoz na rakouských dálnicích je zatím malý. A1 je mokrá a prší. A9 většinou mokrá místy slabá vrstva sněhu, většinou prší, místy sněží. A10 od Pass Lueg (asi 30. km) k St. Michael (asi 110. km) rozbředlý sníh, nebo slabá vrstva ujetého sněhu a sněží, jinde prší a dálnice mokrá. A12 sněží nebo sníh s deštěm a dálnice je mokrá. A13 mokrá nebo se zbytky rozbředlého sněhu. V oblasti Brenneru očekávejte sněžení.
Dopravní problémy na Tauernské dálnici A10: Aktualizováno 30.7.2011   (15:45)
dopravní informace
Dnešní (30.7.) problémy na Tauernské dálnici A10 ve směru Salcburk - Villach nebyly způsobeny malou kapacitou Tauernského tunelu (otevřeny jsou již oba tubusy), ale začaly vznikat už ráno před Villachem před tunelem Oswaldiberg. Podle agentury APA je zácpa největší, jaká se kdy v Korutanech objevila - délka kolony dosahovala až 60 km. Menší asi 10 km kolona se vytvořila i před tunelem Karawenkentunnel na hranici se Slovinskem. Problémy vznikly hlavně kvůli náporu německých turistů směřujících na jih (začátek letních prázdnin v Bádensku-Württembersku a Bavorsku). Kolona před Karawankentunnel vznikla protože tunel má jen jeden tubus a velké množství aut, která přijížděla po dálnici A10 nedokázal pojmout.
   Nyní (v 15:45) se situace již normalizuje. Velmi silný provoz je nyní v okolí Rosenheimu (mezi Mnichovem a Salcburkem). A dále tradičně mezi Salcburkem a mýtnicí St. Michael in Lungau. Kolony zde již ale nejsou. Stejně tak již nejsou kolony před Karawankentunnel na hranici se Slovinskem.
Předpokládané dopravní problémy v Rakousku: Aktualizováno 29.6.2011   (10:50)
dopravní informace
Podle rakouského automotoklubu OEAMTC se dají o prvním víkendu o prázdninách předpokládat dopravní problémy na těchto místech:
Pátek 1.7.:
Tyrolsko:
- silnice B171 (Tiroler Strasse): Landeck směr Innsbruck mezi Kranebitten a Innsbruck/Universitätsbrücke od 12 do 18 hod.
Salcbursko:
- silnice B311 (Pinzgauer Strasse): Bischofshofen - Zell am See mezi St. Veit im Pongau a Eschenau v obou směrech od 13 do 18 hod.
Horní Rakousko:
- dálnice A7 (Mühlkreis Autobahn): Linz - Freistadt v oblasti Lince v obou směrech od 12 do 17 hod.
Vídeň:
- dálnice A2 na výjezdu z Vídně směrem na Graz od 14 do 17 hod.
Štýrsko:
- dálnice A2 v okolí Grazu ve směru na Klagenfurt od 13 do 17 hod.
Sobota 2.7.:
Tyrolsko:
- dálnice A12 (Inntal Autobahn): v celém úseku od Kufsteinu až k Innsbrucku od 8 do 18 hod.
- dálnice A13 (Brenner Autobahn): od Innsbrucku k mýtnici Schönberg od 9 do 18 hod.
- silnice B171 (Tiroler Strasse): Landeck směr Innsbruck mezi Kranebitten a Innsbruck/Universitätsbrücke od 9 do 18 hod.
- silnice B179 (Fernpass Strasse): Füssen (D) směr Nassereith mezi hraničním tunelem Füssen a Nassereith od 9 do 18 hod.
Salcbursko:
- dálnice A10 (Tauern Autobahn): směrem na Villach před mýtnicí u Tauernského tunelu (St. Michael im Lungau) od 9 do 18 hod.
Neděle 3.7.:
Větší problémy se neočekávají - snad jen na A2 na příjezdu od Grazu před Vídní od 18 do 20 hod.
Otevírá se druhý tubus Tauernského tunelu na dálnici A10: Aktualizováno 29.6.2011   (11:30)
dopravní informace
Od 30.6.2011 bude zprůjezdněn i druhý tubus Tauernského tunelu na dálnici A10 mezi Salcburkem a Villachem. Tunel by měl nyní umožnit průjezd 2400 aut za hodinu. Mýtnice, která je mezi Tauernským a Katschberským tunelem, je rozšířena a má 15 jízdních pruhů ve směru na Villach a 10 ve směru na Salcburk. Cena za průjezd se zvýší o 0,5 Eura. Za jeden průjezd (oběma tunely) se bude platit 10 Euro. U některých terminálů se dá platit i kreditní kartou.
Kolony na rakouské dálnici A4: Aktualizováno 18.7.2009   (12:00)
dopravní informace

Na dálnici A4 (Ost-Autobahn) ve směru Vídeň - Budapešť je v oblasti mezi Schwechat a Bruck West kolona dlouhá 20 km.
Kolony na Tauernské dálnici A10: Aktualizováno 18.7.2009   (12:00)
dopravní informace
Momentálně komplikují dopravu v Rakousku kolony na dálnici A10.
Dopravní problémy jsou v obou směrech. Ve směru Salzburg - Villach je kolona v oblasti mezi Flachau a Tauernským tunelem. Kolona dosahuje délky 27 km. Další kolona se tvoří v oblasti Werfenu.
Ve směru Villach - Salzburg je kolona před Katschberským tunelem i před Tauernským tunelem, kde dosahuje délky 4 km.
Na Grossglocknerské silnici sněží (nutné jsou řetězy): Aktualizováno 18.7.2009   (11:45)
dopravní informace

Na placené vysokohorské silnici Grossglockner Hochalpenstrasse sněží a pro vjezd jsou vyžadovány sněhové řetězy!
Kontroly na hraničních přechodech Rakousko - Itálie: Přidáno 26.7.2009   (10:30)
dopravní informace
Itálie dočasně obnoví vstupní kontroly na svých hraničních přechodech. Je to kvůli summitu skupiny nejrozvinutějších států G8. Toto opatření by mělo trvat od neděle 28.6.2009 do středy 15.7.2009 a bude se týkat nejen hraničních přechodů s Rakouskem ale i přechodů z Francie, Švýcarska a Slovinska. Řidiči proto musí počítat i s frontami před italskými hranicemi, které se budou vytvářet zejména na nejfrekventovanějších rakouských dálnicích vedoucích do Itálie. K zácpami nejohroženějším úsekům patří rakouské dálnice A13 přes Brennerský průsmyk a A2 směřující od Villachu k Benátkám. Právě zde by řidiči měli počítat s delšími čekacími dobami, zvláště když pro stejnou dobu lze očekávat cestovní špičku spojenou se začátkem prázdnin. Na menších, méně frekventovaných přechodech do Itálie však pravděpodobně nebudou vznikat významnější fronty.
Aktuální dopravní situace v Rakousku: Aktualizováno 12.12.2008   (16:15)
dopravní informace
Tauernská dálnice A10 je už normálně průjezdná, pouze ve směru Villach - Salzburg v oblasti křížení Spittal - Millstätter se tvoří kolony kvůli odstaveným nákladním autum v odstavném pruhu.
Kvůli lavině je neprůjezdná silnice (Felbertauernský tunel) mezi Mittersilem a Matrei im Osttirol.
Všechny dálnice jsou normálně sjízdné - převážně pouze vlhké.
V Tyrolsku, Korutanech, Štýrsku a Salcbursku zůstávají některé místní výše položené silnice nesjízdné nebo sjízdné pouze se řetězy.
Aktuální dopravní situace v Rakousku: Aktualizováno 12.12.2008   (14:30)
dopravní informace
Momentálně je neprůjezdná Tauernská dálnice A10 Salzburg - Villach v oblasti mezi Rennweg a mýtnicí St. Michael/Lungau. Odklízí se zde sníh. Tento úsek dálnice se nedá objet ani po B99 - popadané stromy. Kolony na A10 se tvoří také v oblasti křížení Spittal - Millstätter.
Pokud by jste chtěli uzavřený úsek dálnice A10 projet přes Bockstein (přeprava aut po železnici), tak silnice mezi Mallnitz a Obervellach je sjízdná pouze se řetězy.
Dále je kvůli lavině neprůjezdná silnice (Felbertauernský tunel) mezi Mittersilem a Matrei im Osttirol.
Dálnice A1, A2, A8, A9, A12 a A13 jsou normálně sjízdné - převážně pouze vlhké.
V Tyrolsku, Korutanech, Štýrsku a Salcbursku jsou některé místní výše položené silnice nesjízdné, nebo sjízdné pouze se řetězy.
Aktuální dopravní situace v Rakousku: Aktualizováno 2.8.2008   (19:05)
dopravní informace

Doprvní problémy v Rakousku jsou momentálně pouze na dálnicích A2 a A10.
A2 (Süd-Autobahn): ve směru Klagenfurt - Graz: mezi Lieboch a Graz West nehoda, 3km kolona.
A10 (Tauern-Autobahn): ve směru Villach - Salzburg: před Katschbergtunnel je cca 13 km fronta.
Informace pro řidiče směřující do Chorvatska: Aktualizováno 2.8.2008   (18:55)
dopravní informace
Slovinsko: při průjezdu Slovinskem vás momentálně čekají kolony na těchto místech:
G1-11, Koper - Šmarje - Dragonja, kolony. (Zdroj: Direkcija RS za ceste, 02.08.2008 16:36)
G1-8, Radovljica - Črnivec, kolony. (Zdroj: Direkcija RS za ceste, 02.08.2008 17:46)
G1-1, Maribor - Ptuj - Gruškovje, kolony. (Zdroj: Direkcija RS za ceste, 02.08.2008 17:16)
A2-E61 dálnice mezi Kranj a Jesenice, kolony asi 2 km. (Source: DARS, 02.08.2008 18:29)
H3-E61 rychlostní silnice v okolí Ljubljana, kolony. (Zdroj: DARS, 02.08.2008 16:55)
Hraniční přechody:
G1-11, Koper-Dragonja, přechod Dragonja, čekací doba asi 30 min na výjezdu. (Zdroj: Policija, 02.08.2008 17:10)
G1-9, Jurovci-Gruškovje, přechod Gruškovje, čekací doba asi 40 min na vstupu, asi 35 min na vstupu. (Zdroj: Policija, 02.08.2008 18:47)
Chorvatsko: v Chorvatsku je celkově hustý provoz.
Tunely Mala Kapela a Sveti Rok jsou nyní průjezdné obousměrně. Mala Kapela: 5km kolona směrem k moři, v opačném směru 4,5km. Sveti Rok: 8 km kolona směrem k moři, 6,5km kolona směrem od moře. (Zdroj: HAK 02.08.2008 18:52)
Aktuální dopravní situace v Rakousku: Aktualizováno 19.7.2008   (12:30)
dopravní informace
Dálnice A1, A2, A7, A9, A12 jsou v této chvíli bez větších dopravních problémů.
A4 (Ost-Autobahn:) ve směru Vídeň - Budapest: mezi letištěm Vídeň Schwechat a Fischamend kolona, dopravní nehoda
A10 (Tauern-Autobahn): ve směru Salzburg - Villach: mezi Flachauwinkel Süd a Tauerntunnel kolona 20km dlouhá, čekací doba asi 4 hodiny
A13 (Brenner-Autobahn): ve směru Innsbruck - Brenner: mezi Patsch-Igls a Stubaital kolona
Informace pro řidiče směřující do Chorvatska: Aktualizováno 19.7.2008   (12:20)
dopravní informace
Slovinsko: při průjezdu Slovinskem vás momentálně čekají kolony v okolí Mariboru a potom mezi Ptuj a Gruškovje.
Na A2 jsou kolony mezi Kranj a Jasenice.
Hraniční přechody:
A2-E70, Kronovo - Obrežje, čekací doba asi 1:30 hod pro autobusy na výjezdu
G1-9, Jurovci - Gruškovje, čekací doba asi 0:40 hod pro os. auta a 3:00 hod pro autobusy na výjezdu
G1-6, Ilirska Bistrica - Jelšane, čekací doba asi 0:15 hod pro os. auta na výjezdu
Chorvatsko: v Chorvatsku je celkově hustý provoz.
Tunely Mala Kapela a Sveti Rok jsou nyní průjezdné opět obousměrně. Mala Kapela: 4km kolona směrem k moři, v opačném směru bez čekání. Sveti Rok: 1,5 km kolona směrem k moři, 10km kolona směrem od moře.
Aktuální dopravní situace v Rakousku: Aktualizováno 18.7.2008   (22:00)
dopravní informace
Dálnice A1, A2, A7, A9, A12, A13, A14 jsou v této chvíli bez větších dopravních problémů.
A10 (Tauern-Autobahn): ve směru Salzburg - Villach: mezi Flachauwinkel Süd a Tauerntunnel kolona 5km
A10 (Tauern-Autobahn): ve směru Villach - Salzburg: mezi Rennweg a Katschbergtunnel kolona 6km
Grossglockner Hochalpenstrasse i Katschberg-Strasse uz jsou průjezdné Aktualizováno 7.9.2007   (11:45)
dopravní informace

Placená vysokohorská silnice Grossglockner Hochalpenstrasse uzavřená kvůli sněhu už je opět průjezdná.
Silnice B99 (Katschberg-Strasse) je už také průjezdná.
Grossglockner Hochalpenstrasse je přechodně uzavřena Aktualizováno 7.9.2007   (8:55)
dopravní informace
Po včerejším sněžení jsou ještě některé silnice uzavřeny:
Placená vysokohorská silnice Grossglockner Hochalpenstrasse je kvůli sněhu stále ještě uzavřena.
Silnice B99 (Katschberg-Strasse) je v úseku mezi Untertauern a Tweng obousměrně uzavřena kvůli popadaným stromům.
Všechny dálnice v Rakousku jsou bez problémů sjízdné a mokré.
Upozornění na meteorologické varování: Aktualizováno 6.9.2007   (18:50)
dopravní informace
Pro Rakousko byla kvůli očekávaným vydatným srážkám
vydána tato varování:

Místy může v Rakousku do zítřejšího rána napršet až 120mm srážek. Toto varování se týká hlavně Horního a Dolního Rakouska, Vídně a Štýrska. Poměrně vydatné srážky očekávejte i v oblasti Salcburska.
Toto varování je platné do zítřejšího rána.
V Rakousku sněží Aktualizováno 6.9.2007   (18:50)
dopravní informace
V Rakousku ve vyšších polohách místy hustě sněží:
Placená vysokohorská silnice Grossglockner Hochalpenstrasse je kvůli sněhu stále ještě uzavřena.
Silnice B99 (Katschberg-Strasse) je v úseku mezi Untertauern a Tweng obousměrně uzavřena kvůli popadaným stromům.
Všechny dálnice v Rakousku jsou bez problémů sjízdné a mokré.
Problémy jsou na dálnici A10 ve směru Villach - Salzburg, kde je u Katschbergtunnel asi 10km dlouhá fronta a mezi Spittal Ost a Spittal-Millstaetter See 4km dlouhá kolona - tyto dva problémy nesouvisí s počasím.
Pokud se vydáte do horských oblastí, nezapomeňte si sněhové řetězy.
Blokáda hraničních přechodů 11.5.2007: Aktualizováno 11.5.2007   (13:00)
dopravní informace
Rakouští odpůrci Temelína zablokují některé hraniční přechody.
Přechod mezi Rakouskem a Českem v Halámkách na Jindřichohradecku zůstane jedinou záchranou pro řidiče, kteří chtějí z jihu Čech cestovat do Rakouska.
Rakouští odpůrci Temelína zablokují od 15:00 do 17:00 celkem 12 ze 16 společných přechodů, z toho osm jihočeských a čtyři jihomoravské.
V Jihočeském kraji se má zastavit provoz na přechodech Wullowitz/Dolní Dvořiště, Guglwald/Přední Výtoň, Gmünd/České Velenice, Weigetschlag/Studánky, Fratres/Slavonice, Schöneben/Zadní Zvonková, Grametten/Nová Bystřice a Pyhrabruck/Nové Hrady.
Na jihu Moravy aktivisté zablokují přechody Schratenberg/Valtice a Rheintal/Poštorná, Oberthürnau/Vratěnín a Mitterretzbach/Hnanice.
Blokáda hraničních přechodů 27.4.2007: Aktualizováno 27.4.2007   (09:50)
dopravní informace
Rakouští odpůrci Temelína zablokují některé hraniční přechody:
Dolní Dvořiště - Wullowitz: od 14 do 16 hodin bude přechod úplně zablokován.
České Velenice - Gmünd: od 14:30 do 16 hodin bude přechod úplně zablokován.
Nové Hrady - Pyhrabruck: od 14:30 do 16 hodin bude přechod úplně zablokován.
Nová Bytřice - Grametten: od 14:30 do 16 hodin bude přechod úplně zablokován.
Slavonice - Fratres: od 14:30 do 16 hodin bude přechod úplně zablokován.
Studánky - Weigetschlag: od 15 do 16 hodin bude průjezdný střídavě pouze jeden směr.
Zadní Zvonková - Schöneben: od 15 do 16 hodin bude přechod úplně zablokován.
Přední Výtoň - Guglwald: od 15 do 16 hodin bude přechod úplně zablokován.
Poštorná - Reintal: od 15 do 16 hodin bude přechod úplně zablokován.
Valtice - Schrattenberg: od 15 do 16 hodin bude přechod úplně zablokován.
Nezablokované zůstanou pouze přechody Halámky - Neunagelberg, Vranětín - Drosendorf, Hnanice - Mitterretzbach, Hatě - Kleinhaugsdorf a Hevlín - Laa.
Grossglockner Hochalpenstrasse se bude otevírat Aktualizováno 25.4.2007   (09:25)
dopravní informace

Placená vysokohorská silnice Grossglockner Hochalpenstrasse se letos otevírá pro veřejnost v sobotu 28.4.2007. Bude otevřena až do začátku listopadu, do další pravidelné zimní uzavírky.
Noční uzavírky na Tauernské dálnici A10: Aktualizováno 24.4.2007   (10:40)
dopravní informace
Od 23.4.2007 19:30 do 26.4.2007 6:30 bude střídavě uzavírán Katschbergtunnel ve směru Villach - Salzburg. Čekací doba je asi 50 minut.
Katschbergtunnel bude také střídavě uzavírán od 2.5.2007 19:30 do 5.5.2007 6:30. Tentokrát v obou směrech. Předpokládaná čekací doba je asi 50 minut.

Od 23.4.2007 19:30 do 26.4.2007 6:30 bude uzavřen úsek dálnice Ofenauer Tunnel a Hiefler Tunnel ve směru Salzburg - Villach. Objížďka vede po místních komunikacích.

Od 26.4.2007 19:30 do 27.4.2007 6:30 bude uzavřen úsek mezi Pass Lueg a Werfen Tunnel ve směru Salzburg - Villach. Objížka vede po silnici B159 mezi výjezdy Pass Lueg a Werfen. Stejný úsek bude uzavřen také od 2.5.2007 19:30 do 3.5.2007 6:30.
Tauernský tunel na dálnici A10 bude uzavřen: Aktualizováno 5.3.2007   (18:30)
dopravní informace
Tauernský tunel na dálnici A10 bude ve směru Salzburg - Villach uzavřen od 5.3.2007 20 hodin asi do půlnoci. V opařném směru: Villach - Salzburg proběhne uzavírka od půlnoci 6.3.2007 do cca 5 hodin ráno.
Doporučená objížďka vede pro oba směry po silnici B99.
Hraniční přechody Dolní Dvořiště a Studánky budou uzavřeny: Přidáno 20.2.2007   (15:55)
dopravní informace

Hraniční přechody Dolní Dvořiště - Wullowitz a Studánky - Weigetschlag budou 21.2.2007 od 10 do 11 hodin uzavřeny (demonstrace proti Temelínu).
Hraniční přechod Dolní Dvořiště bude uzavřen: Přidáno 14.2.2007   (09:10)
dopravní informace

Hraniční přechod Dolní Dvořiště - Wullowitz bude dnes od 11 do 12 hodin kvůli demonstraci uzavřen. Využijte raději přechod Studánky - Weigetschlag u Vyššího Brodu.
Noční uzavírka na dálnici A9: Přidáno 24.1.2007   (13:55)
dopravní informace

Dálnice A9 (Pyhrn-Autobahn) bude od 24.1.2007 19:30 hod do 25.1.2007 6:00 hod uzavžena ve směru od St. Michael ke křížení Voralpenkreuz v úseku mezi Klaus a Inzersdorf. Doporučená objížďka vede po silnici B138.
Aktuální dopravní situace v Rakousku Aktualizováno 24.1.2007   (13:45)
dopravní informace

Aktuální situace na rakouských dálnicích:
Všechny dálnice v Rakousku jsou už nyní bez větších problémů sjízdné. Většinou jsou mokré, místy se zbytky sněhu v rychlém pruhu.
Pokud se vydáte do horských oblastí, nezapomeňte si sněhové řetězy.
Dálnice A10 bude uzavřena: Přidáno 19.1.2007   (15:45)
dopravní informace

Dálnice A10 ve směru Salzburg - Villach bude dnes od 20 hodin uzavřena. Uzavírka se týká úseku mezi Gmund-Maltatal a Spittal-Millstatter See. Budou zde opět probíhat stavební práce na mostě. Doba uzavírky nezjištěna. Doporučená objížďka vede po silnici B99 (Katschberg Strasse).
Dálnice A2 u Klagenfurtu uzavřena: Aktualizováno 19.1.2007   (20:05)
dopravní informace
V tunelu na dálnici A2 u Klagenfurtu (Kärntner Ehrentalerberg Tunnel) došlo dnes v 10:40 ke hromadné havárii asi 30 aut. Tunel byl uzavřen a provoz na dálnici v této oblasti obousměrně přerušen. Kolem poledne byl zprůjezdněn směr Villach - Graz. Opačný směr - tedy směr od Grazu na Villach je zatím neprůjezdný.
Ve 20 hodin byl tunel opět zprůjezdněn v obou směrech.
Původně uzavřený úsek dálnice A10 byl opět otevřen: Přidáno 5.1.2007   (11:30)
dopravní informace

Dálnice A10 je v úseku Gmund-Maltatal - Spittal-Millstatter See v obou směrech opět průjezdná.
Uzavírka na dálnici A10: Přidáno 5.1.2007   (9:30)
dopravní informace

Dálnice A10 ve směru Salzburg - Villach je v úseku Gmund-Maltatal - Spittal-Millstatter See stále ještě uzavřena. Probíhají zde stavební práce na mostě. Tento úsek měl být otevřen už o půlnoci, ale v této chvíli je stále ještě uzavřen. Kdy se povede tento úsek zprovoznit není v této chvíli jasné. Doporučená objížďka vede po silnici B99 (Katschberg Strasse).
Noční uzavírka na dálnici A10: Přidáno 3.1.2007   (9:15)
dopravní informace

Dálnice A10 bude 4.1.2007 od cca 21 hod. do 24 hod. uzavřena. Uzavírka se týká úseku Gmund-Maltatal - Spittal-Millstatter See ve směru Salzburg - Villach. Doporučená objížďka vede po silnici B99 (Katschberg Strasse). Uzavírka je kvůli nutným stavebním úpravám na mostě.
Grossglockner Hochalpenstrasse se zavírá Aktualizováno 2.11.2006   (16:38)
dopravní informace
Placená vysokohorská silnice Grossglockner Hochalpenstrasse bude letos uzavřena už od 3.11.2006. Původně avizovaný termín uzavření (5.11.) byl posunt na 3.11.
Po pravidelné zimní uzavírce bude silnice opět otevřena začátkem května 2007.
Dopravní problémy na Tauernské dálnici A10: Aktualizováno 27.10.2006   (16:30)
dopravní informace

Dálnice A10, kde v oblasti severně od Villachu probíhají opravy, bude pravděpodobně uzavřená až do poloviny listopadu.
Grossglockner Hochalpenstrasse je opět otevřena Aktualizováno 4.5.2006   (15:10)
dopravní informace

Placená vysokohorská silnice Grossglockner Hochalpenstrasse je od 4.5.2006 opět otevřena pro veřejnost. Bude otevřena až do začátku listopadu, do další pravidelné zimní uzavírky.
Upozornění na meteorologické varování: Přidáno 28.4.2006   (15:15)
dopravní informace
Pro Rakousko byla kvůli očekávaným vydatným srážkám
vydána tato varování:

Vorarlbersko a Tyrolsko: déšť 20 - 35 l/m2, od 2000m sněžení
   (platí do 29.4. 9 hod.)
Korutany, Salcbursko a Horní Rakousko: déšť 20 - 40 l/m2
   (platí do 29.4. 20 hod.)
Štýrsko: déšť 15 - 30 l/m2 (platí do 29.4. 14 hod.)
Noční uzavírka na dálnici A10: Přidáno 14.4.2006   (10:30)
dopravní informace

Dálnice A10 bude od 2.5.2006 20 hod. do 5.5.2006 6 hod. vždy v noci uzavřena. Uzavírka se týká úseku Golling - Pass Lueg ve směru Salzburg - Villach. Doporučená objížďka vede po silnici B159.
Noční uzavírka na dálnici A10: Přidáno 14.4.2006   (10:30)
dopravní informace

Dálnice A10 bude od 21.4.2006 20 hod. do 24.4.2006 5 hod. vždy v noci uzavřena. Uzavírka se týká úseku Hiefler Tunnel - Ofenauer Tunnel ve směru Villach - Salzburg. Doporučená objížďka vede po silnici B159.
Velikonoční týden na rakouských silnicích: Přidáno 7.4.2006   (15:30)
dopravní informace

Ve dnech 7.4. - 8.4. a dále ve dnech 13.4., 14.4. a 17.4. jsou na rakouských silnicích očekávány dopravní problémy spojené s velikonočním volnem.
Grafické znázornění problematických míst ...
Uzavírka na dálnici A10: Aktualizováno 31.3.2006   (12:00)
dopravní informace

Dálnice A10 bude kvůli stavbě v obou směrech uzařena od 1.4.2006 17 hod. do 2.4.2006 cca 22 hodin. Uzavírka se týká úseku mezi křížením Spittal-Millstatter See a Gmund-Maltatal v Korutanech. Ve směru Salzburg - Villach začne uzavírka už v 15 hodin. Doporučená objízdná trasa vede po silnici B99.
Uzavírka na dálnici A9: Přidáno 20.3.2006   (9:45)
dopravní informace

Dálnice A9 je ve směru Graz - Linz v úseku St. Pankraz - Klaus do dnešních 12 hodin uzavřena. V opačném směru Linz - Graz bude v úseku Klause Tunnel - St. Pankraz také uzavřena, ale jen dnes od 12 do 15 hodin. Objížďka vede po silnici B138.
Upozornění na meteorologické varování: Aktualizováno 9.3.2006   (10:00)
dopravní informace
Pro Rakousko byla vydána tato varování:
Horní Rakousko a Salcbursko: vítr až 70 km/hod, déšť 30 - 40 l/m2, od 1000m sněžení (platí do 9.3. 19 hod.)
Štýrsko: déšť 10 - 25 l/m2 (na horách až 40 l/m2), od 1100m sněžení, na horách 50 až 70 cm nového sněhu (platí do 9.3. 19 hod.)
Tyrolsko: až 30 cm nového sněhu během dneška, od 800 - 1000m sněžení (platí do 9.3. 19 hod.)
Vorarlbersko: déšť 20 - 30 l/m2, od 1000 - 1400m sněžení, až 20 cm nového sněhu během dneška (platí do 9.3. 16 hod.)
Upozornění na velmi silný vítr: Přidáno 3.3.2006   (16:05)
dopravní informace
Meteorologické varování!
v noci z pátku na sobotu bude foukat velmi silný vítr, který bude dosahovat rychlosti 60 až 110 km/hod. Na horách může dosahovat v nárazech až 150 km/hod. Toto varování je vydané pro oblast Vorarlberska a Tyrolska.
Ve Štýrsku by vítr mohl dosahovat v nárazech až 100 km/hod.
V Salcbursku a Horním Rakousku by neměl výtr přesahovat rychlost 70 km/hod.
Noční uzavírka na dálnici A10: Přidáno 3.3.2006   (15:35)
dopravní informace

Tauernská dálnice A10 bude v úseku parkoviště Lieser - Trebesing obousměrně uzavřena. Od 4.3. 20 hod. do 5.3.2006 cca 6 hodin zde budou probíhat noční stavební práce. Dopručená objížďka je po silnici B99, nebo po dálnici A2 a A9 (trasa Villach - Graz - Linz).
Noční uzavírka tunelu na dálnici A9: Přidáno 15.2.2006   (09:30)
dopravní informace
Na dálnici A9 mezi St. Michael a Uebelbach bude od 16.2. 20 hod do 17.2.2006 cca 5 hodin uzavřený tunel v obou směrech. Objížďka povede po S35, B335, S6 přes Bruck a. d. Mur.
Aktuální dopravní situace Přidáno 11.2.2006   (15:50)
dopravní informace
Dopravní situace v Rakousku se zlepšila. V Tyrolsku je dálnice A12 ve směru Innsbruck - hranice s Německem už normálně průjezdná. Pokud jedete dále na Mnichov po německé dálnici A8, tak vás čeká cca. 25km před křížením Mnichov jih velmi hustý provoz (mezi Bad Aibling a Munchen Sud). Ve Vorarlbersku jsou ještě kolony na S16 v oblasti Langener Tunnel ve směru Bludenz - Arlberg.
Kolony se tvoří na A2 v Korutanech mezi Klagenfurt a Graz (Kalcherkogeltunnel) ve směru na Graz, kolona je zde dlouhá asi 3 km.
Na Tauernské dálnici A10 ve směru Villach - Salzburg jsou kolony mezi Bischofshofen a Kuchl, v opačném směru mezi Kuchl a Pass Lueg.
Problémy přetrvávají na B320 (Ennstal Strasse) v obou směrech.
Pokud by jste si chtěli odpočinout na dálnici A1 mezi Salzburgem a Linzem na odpočívadle Mondsee, tak tam nejsou žádná místa k zaparkování.
Dlouhé kolony v Rakousku a Německu Přidáno 11.2.2006   (13:50)
dopravní informace
V Rakousku je velmi komplikovaná situace na dálnicích v Tyrolsku a Vorarlbersku. V Tyrolsku je na dálnici A12 ve směru Innsbruck - hranice s Německem cca. 30 km dlouká kolona mezi Kramsach a dálničním hraničním přechodem Kiefersfelden a pokud směřujete dále na Mnichov po německé dálnici A8, tak vás čeká další cca. 20km dlouhá kolona před křížením Mnichov jih. Ve Vorarlbersku jsou kolony na A14 a S16.
Kolony se tvoří i na A2 v Korutanech mezi Klagenfurt a Graz (Kalcherkogeltunnel) ve směru na Graz, kolona je zde dlouhá asi 1 km.
Na Tauernské dálnici A10 ve směru Villach - Salzburg jsou kolony mezi Bischofshofen a Kuchl, v opačném směru mezi Kuchl a Pass Lueg.
Problémy jsou také na B167 (Gasteiner Strasse) ve směru na Bockstein, B311 (Pinzgauer Strasse) ve směru na Lofer a B320 (Ennstal Strasse) v obou směrech.
Dálnice A1 mezi Salcburkem a Linzem je uzavřena Aktualizováno 11.2.2006   (00:55)
dopravní informace
10.2.2006 (23:10): Dálnice A1 je kvůli sněhu a náledí ve směru Salzburg - Linz v oblasti Mondsee uzavřena. Nákladní auta jsou odstavována, osobní doprava je odkláněna na silnice B154 a B151. V opačném směru tedy Linz - Salzburg je dálnice ze stejných důvodů uzavřena v oblasti Regau. Zde musí osobní i nákladní auta čekat na opětovné zprůjezdnění dálnice. Kolony jsou mezi Mondsee a Seewalchen v obou směrech.
11.2.2006 (00:55):
Dálnice A1 byla v obou směrech opět zprůjezdněna.
Aktuální dopravní situace v Rakousku Aktualizováno 10.2.2006   (21:10)
dopravní informace
V Rakousku místy hustě sněží. Celkově je dobrá situace na jihu Rakouska a v Tyrolsku a Vorarlbersku. Naopak komplikovaná situace je na severu Horního Rakouska a Salcburska. Momentálně jsou všechny dálnice a rychlostní silnice sjízdné. Špatná situace je na dálnici A1 mezi Linzem a Salcburkem. Zde se tvoří kolony v oblasti mezi Mondsee a St. Georgen ve směru Salzburg - Linz a mezi Seewalchen a Mondsee ve směru Linz - Salzburg. V oblasti mezi Regau a Mondsee je na A1 v obou směrech v důsledku sněžení kluzká vozovka a vrstva sněhu. V tomto úseku jsou pro nákladní vozidla potřeba sněhové řetězy.
Dopravní problémy jsou také na silnici B310 mezi Dolním Dvořištěm a Freistadtem, kde je jednak doprava omezená na jeden jízdní pruh kvůli odstaveným kamionům. Dopravní nehoda u Freistadtu je už odstraněna.
Na cestu do Rakouska si rozhodně nezapomeňte sněhové řetězy.
Vydaná meteorologická varování:
-Horní Rakousko: sněžení - platí do zítřejšího rána.
-Salcbursko: sněžení - platí do zítřejšího rána.
-Štýrsko: silný vítr (50-90km/hod) a sněžení - platí do zítřejšího dopoledne.
Prázdniny v Rakousku a Německu (Bayern):
Od 4.2. do 4.3. jsou postupně ve všech zemích Rakouska a v Bayernu (D) školní prázdniny, proto je o všech těchto víkendech očekáván zvýšený provoz.
Aktuální dopravní situace: Aktualizováno 10.2.2006   (13:45)
dopravní informace
Po velmi komplikované ranní a dopolední dopravní situaci se v Rakousku počasí trochu zlepšilo. Všechny dálnice a rychlostní silnice jsou sjízdné. Na severu stále ještě místy sněží. Kolony se tvoří na A1 v oblasti Mondsee ve směru Salzburg - Linz a v oblasti mezi Seewalchen a St. Georgen v opačném směru tedy Linz - Salzburg. Na dálnici A8 Innkreis-Autobahn ve směru Passau - Wels je mezi Suben a Ort 8 km dlouhá kolona. Silnice B130 mezi Dolním Dvořištěm a Freistadtem je průjezdná, pro nákladní dopravu ale pouze se řetězy. Dálnice A2, A9, A10, A12, A13 a A14 jsou převážně mokré.
Na cestu do Rakouska si nezapomeňte sněhové řetězy.
Vydaná meteorologická varování:
-Horní Rakousko: silný vítr (50-70km/hod) - platí dnes do večera a sněžení - platí do zítřejšího rána.
-Salcbursko: sněžení - platí do zítřejšího rána.
-Štýrsko: silný vítr (50-90km/hod) a sněžení - platí do zítřejšího rána.
-Korutany: silný vítr (50-65km/hod) - platí do dnešního večera.
Vydatné sněžení v Rakousku Aktualizováno 9.2.2006   (22:50)
dopravní informace
Téměř na celém území Rakouska sněží. Momentálně jsou všechny dálnice a rychlostní silnice sjízdné. Sněhové jazyky se tvoří na A1 mezi Mondsee a St. Georgen. Velmi silně sněží mezi St. Poelten a Vídní, konkrétně v oblasti křížení Steinhaeusl.
Velmi silně také sněží na dálnici A2 mezi Wolfsberg Nord a Mooskirchen, viditelnost je zde pouze okolo 10m.
Vydaná meteorologická varování:
-Burgenland, Štýrsko, Dolní Rakousko a Vídeň: silný vítr (až 70km/hod) - platí do zítřejšího poledne.
-Horní Rakousko: silný vítr (až 70km/hod) a sněžení (5 - 20cm) - platí do zítřka 19 hod.
-Salcbursko: sněžení (20 - 40cm) - platí do zítřka 19 hod.
-Tyrolsko a Vorarlbersko: sněžení (20 - 40cm) - platí do zítřka 10 hod.
Noční uzavírka na dálnici A10: Přidáno 9.2.2006   (22:30)
dopravní informace

Tauernská dálnice A10 bude mezi Spittal-Millstatter See a Gmund-Maltatal ve směru Villach - Salzburg kvůli stavebním pracím uzavřena 11.2.2006 od 18:00 do 22:00 hodin.
V noci bude v Rakousku ještě sněžit a foukat Přidáno 7.2.2006   (18:00)
dopravní informace

Dnes v noci bude ještě v Rakousku sněžit. V Horním a Dolním Rakousku se ke sněžení přidá i silný vítr. Na severu Rakouska se může tvořit náledí. Po půlnoci by mohlo sněžení od západu ustávat.
V Rakousku sněží Přidáno 7.2.2006   (9:00)
dopravní informace
V Rakousku na mnoha místech sněží. Pouze na jihu Rakouska (na jih od hlavního alpského hřebene) nekomplikuje dopravu sněžení. Varování je vydáno pro všechny spolkové země kromě Korutan. Do dnešní půlnoci napadne místy přes 25 cm sněhu. V Dolním Rakousku může dopravu komplikovat i náledí. V Horním Rakousku se ke sněžení přidá i poměrně silný vítr (až 70 km/hod).
Nyní jsou všechny dálnice a rychlostní silnice v Rakousku sjízdné, na mnoha místech na sever od Alp pokryté slabší sněhovou vrstvou. Pouze v Korutanech a na jihu Štýrska jsou převážně pouze vlhké.
Sněží na celém území Rakouska severně od hlavního alpského hřebene.
V Rakousku je očekáváno vydatné sněžení Aktualizováno 6.2.2006   (23:00)
dopravní informace
V Rakousku bude během dnešní noci a v průběhu úterý vydatně sněžit. Varování je vydáno pro Tyrolsko, Salcbursko, Horní Rakousko a Štýrsko.
V Tyrolsku by mohlo do úterního večera napadnout místy 10 až 20 cm sněhu.
V Salcbursku by mohlo do úterní půlnoci napadnout místy 15 až 40 cm sněhu.
V Horním Rakousku by mohlo do úterní půlnoci napadnout místy 15 až 40 cm sněhu a k tomu bude foukat vítr o rychlosti 50 - 70 km/hod.
Ve Štýrsku by mohlo do úterní půlnoci napadnout místy 10 až 20 cm sněhu.
V horských oblastech zmíněných spolkových zemí napadne pravděpodobně sněhu ještě více.
Momentálně začíná sněžit na některých místech na severu Tyrolska, jinde v Rakousku zatím nesněží a dálnice jsou většinou vlhké.
Noční uzavírka na dálnici A9: Přidáno 7.2.2006   (08:00)
dopravní informace

Dálnice A9 bude mezi Klaus a St. Pankraz v obou směrech uzavřena
od 20.2.2006 20:00 hodin do 21.2.2006 06:00.
Doporučená objížďka vede po silnici B138.
Aktuální dopravní situace: Aktualizováno 3.2.2006   (10:00)
dopravní informace
V Rakousku je většinou jasno a slunečno. Pouze v Dolním Rakousku a ve Vídni je mlha. Všechny dálnice a rychlostní silnice jsou bez problémů sjízdné a většinou suché, pouze v Dolním Rakousku jsou v důsledku mlhy dálnice vlhké.
V pátek a v sobotu by sněžit nikde v Rakousku nemělo. V neděli by mohlo na severu a západě Rakouska sněžit, očekávány jsou však jen sněhové přeháňky. Počasí by o tomto víkendu doravu v Rakousku komplikovat nemělo.
Noční uzavírka na dálnici A9: Přidáno 2.2.2006   (17:50)
dopravní informace

Dálnice A9 bude mezi Klaus a St. Pankraz v obou směrech uzavřena
od 6.2.2006 20:00 hodin do 7.2.2006 06:00.
Doporučená objížďka vede po silnici B138.
Noční uzavírka na Tauernské dálnici A10: Přidáno 24.1.2006   (17:15)
dopravní informace

Tauernská dálnice A10 ve směru Villach - Salzburg bude od 28.1.2006 18:00 hodin do 29.1.2006 02:00 hodin kvůli stavbě uzavřena v úseku Spittal-Millstaetter See a Gmuend-Maltatal.
Doporučená objížďka vede po silnici B99.
Aktuální dopravní situace: Aktualizováno 21.1.2006   (14:30)
dopravní informace
Všechny dálnice v Rakousku jsou nyní bez problémů sjízdné většinou suché, v horských oblastech a v Tyrolsku většinou mokré. V této chvíli nejsou nikde žádné dopravní problémy. Dnes v noci je ve Vorarlbersku, Tyrolsku, Salcbursku a Štýrsku očekáváno sněžení. V Tyrolsku a Vorarlbersku by mohlo napadnout ve vyšších polohách až 20 cm sněhu. V Salcbursku a Štýrsku 5 - 10 cm a to i v nižších polohách. Teploty se budou v noci pohybovat jen mírně nad nulou.
V Tyrolsku zůstává zatím kvůli lavinovému nebezpečí obousměrně uzavřena silnice B176 Koessener Strasse mezi Koessen a hraničním přechodem Koessen.
O tomto víkendu jsou očekávány dopravní problémy v oblasti Kitzbuhelu, kde se jede Hahnenkamm.
Pokud se vydáváte do horských oblastí, nezapomeňte si ssebou vzít i sněhové řetězy.
Grossglockner Hochalpenstrasse bude uzavřena Přidáno 25.10.2005   (18:10)
dopravní informace
Od 2.11.2005 bude vysokohorská placená silnice Grossglockner Hochalpenstrasse pro veřejnost uzavřena. Jedná se o pravidelnou zimní uzavírku a silnice bude opět pro veřejnost otevřena začátkem května 2006.
Uzavírka na Tauernské dálnici (A10) Přidáno 14.10.2005   (09:15)
dopravní informace

Mezi Gmuend-Maltatal a křížením Spittal-Millstaetter See v Korutanech bude dálnice A10 ve směru Salzburg - Villach od 15.10.2005 15:30 hod do 16.10.2005 5:00 hodin uzavřená. Objížďka je možná po silnici B99.
Některé komunikace v Rakousku jsou uzavřeny Aktualizováno 2.9.2005   (15:30)
dopravní informace
23.8. (14:30): Některé silnice ve Vorarlbersku, Tyrolsku a ve Štýrsku jsou uzavřeny kvůli vysokým vodním stavům a sesuvům kamení. Týká se to některých úseků dálnic A12, A14, rychlostní silnice S16 a celé řady dalších silnic. Celkem je v této chvíli uzavřeno kolem 90 úseků a situace se stále zhoršuje.

23.8. (23:55): V Tyrolsku a Vorarlbersku se počasí trochu zlepšilo. Dnes v noci by mohlo ještě silně pršet v Salcbursku a Horním Rakousku. Zítra by už měly být v Rakousku pouze přeháňky. Hladina Innu v Innsbrucku už začala klesat. V Rakousku je v této chvíli 96 uzavřených úseků. Nejhorší dopravní situace je stále ve Vorarlbersku a Tyrolsku. Ve Štýrsku je 12 uzavírek a v Salcbursku jedna.
24.8. (9:45): Momentálně se v Rakousku vyskytují jen ojedinělé přeháňky (v Salcbursku). V Tyrolsku a Vorarlbersku už neprší. Celkově se počasí v Rakousku zlepšuje. Dá se předpokládat, že se začne postupně zlepšovat i situace v dopravě na západě Rakouska. Stále je uzavřený asi 40km úsek dálnice A12 mezi Kufsteinem a Innsbruckem. Dálniční most (na A12) na hranicích s Německem (Kufstein/Kiefersfelden) je uzavřen. Pro cesty do Itálie tedy zatím nelze využít trasu Rosenheim - Innsbruck - Brener. Jeďte raději po trase Rosenheim (A8) - Salzburg (A10) - Villach, nebo Rosenheim (A8) - Salzburg (A10) - Spittal a.d. Drau (100) - Lienz. V Rakousku je v této chvíli celkem 77 uzavřených úseků. Nejhorší dopravní situace je stále ve Vorarlbersku a Tyrolsku. Ve Štýrsku je 12 uzavírek a v Salcbursku jedna.
24.8. (10:50): Dálnice A12 ve směru Rosenheim - Innsbruck je již průjezdná, v opačném směru na Německo je zatím průjezdná pouze pro osobní auta. Dálnice A13 Innsbruck - Brener je také průjezdná. Pravděpodobně je tedy již možné pro cesty do Itálie využít trasu Rosenheim - Innsbruck - Brener. V Rakousku je v této chvíli celkem 73 uzavřených úseků.
24.8. (11:20): Dálnice A12 je již skutečně průjezdná. Za SMS s aktuální informací děkuji panu Polákovi.

24.8. (12:45): V západní části Rakouska je slunečné počasí, hladiny většiny vodních toků klesají. Dopravní situace se postupně zlepšuje. Všechny dálnice a rychlostní komunikace jsou normálně průjezdné až na oblast Tyrolska a Vorarlberska kde jsou ještě problémy na dálnicích A12 a A14 a rychlostní silnici S16.
A12 je ve směru Rosenheim - Innsbruck otevřená. V opačném směru je otevřená pouze pro osobní automobily. Ve směru Innsbruck - Arlberg je uzavřený úsek Moetz - Oetztal (sesuv kamení).
A14 - Rheintal Autobahn je uzavřena mezi Feldkirch-Frastanz a Bludenz-Buers v obou směrech kvůli velké vodě.
S16 je obousměrně uzavřena mezi Wald am Arlberg a Bludenz-Montafon a mezi zemskou hranicí Tyrolsko/Vorarlberg a Zams. Tyto úseky jsou také uzavřeny kvůli vysokým vodním stavům.
Stále zůstává uzavřený velký počet státních a místních komunikací.
Celkem je nyní v Rakousku uzavřeno 65 úseků komunikací, z toho ve Vorarlbersku 23 a v Tyrolsku 32.

24.8. (16:45): Dálnice A12 je ve směru Innsbruck - Rosenheim pro nákladní auta a autobusy uzavřená, protože je na německé straně neprůjezdný úsek dálnice A93 mezi Oberaudorf a Brannenburg. Pro osobní auta je zde objížďka, která není průjezdná pro nákladní auta a autobusy. Úplné zprůjezdnění A93 i pro nákladní dopravu se předpokládá až 26.8. ve 12 hodin.

24.8. (23:20): Na dálnicích a rychlostních silnicích se toho mnoho nezměnilo:
A14 by již měla být průjezdná.
S16 je uzavřena ve dvou úsecích: mezi Langen am Arlberg a Bludenz-Montafon a mezi zemskou hranicí Tyrolsko/Vorarlberg a Zams.
Snížil se počet uzavřených úseků rakouských silnic na současných 49.

25.8. (10:30): Na A12 je stále pro nákladní auta a autobusy uzavřený úsek Wiesing - hraniční přechod Kiefersfelden ve směru Innsbruck - Rosenheim kvůli uzavírce na německé A93.
S16 je stále uzavřena ve dvou úsecích: mezi Langen am Arlberg a Bludenz-Montafon a mezi zemskou hranicí Tyrolsko/Vorarlberg a Zams.
Mezi Vorarlberskem a Tyrolskem stále neexistuje žádné silniční ani železniční spojení.
Snížil se počet uzavřených úseků rakouských silnic na celkem 42.

26.8. (0:40): Všechny uzavírky rakouských dálnic v důsledku záplav a sesuvů kamení jsou již odstraněny. Průjezdná je již také německá A93 v úseku Kiefersfelden - Rosenheim v obou směrech pro veškerou dopravu. Trasa Rosenheim - Innsbruck - Brenner je již tedy obousměrně průjezdná pro veškerou dopravu.
S16 ve Vorarlberku je stále uzavřena ve dvou úsecích: mezi Langen am Arlberg a Bludenz-Montafon a mezi zemskou hranicí Tyrolsko/Vorarlberg a Zams.
V Rakousku je nyní uzavřeno ještě celkem 35 úseků silnic.

2.9. (15:30): V důsledku povodní a sesuvů půdy platí dopravní omezení na rychlostní silnici S16 mezi Tyrolskem a Vorarlberskem.
Ukončení tohoto omezení se předpokládá 3.9.2005 kolem 14 hod.
V Tyrolsku i Vorarlbersku platí stále ještě doravní omezení i na některých dalších silnicích.
Uzavřen Katschbergtunnel na dálnici A10 Přidáno 29.7.2005   (09:00)
dopravní informace


    Kvůli nehodě je uzavřen Katschbergtunnel na dálnici A10 ve směru Salzburg - Villach kolona je nyní dlouhá 4 km. Objížďka je možná po silnici B99.
V neděli 31.7. se jede velká cena F1 na okruhu Hungaroring Přidáno 28.7.2005   (22:30)
dopravní informace


    Očekáván je velmi silný provoz na dálnici A4 mezi Vídní a hranicemi s Maďarskem.
Murtal-Strasse uzavřena Aktualizováno 28.7.2005   (16:55)
dopravní informace


    Silnice číslo B96 Murtal-Strasse mezi Murau a Tamsweg bude 29.7.2005 od 14 do 20 hodin uzavřena v obou směrech. Objížďka je možná po silnicích B95 a B96.
Poučte se z minulých víkendů: Aktualizováno 25.7.2005   (12:00)
dopravní informace
    Minulý i předminulý víkend byl průjezd Rakouskem v severojižním směru velkým problémem. I tento a následující víkend může nastat velmi podobná situace. Pro snadnější časové plánování vaší cesty vám přinášíme přehled situace víkendu 16. a 17.7.
V sobotu 16.7. byla na Tauernské dálnici A10 ve směru Salzburg - Villach u severního portálu Tauernského tunelu následující situace:
03:45 - 2 km fronta
06:00 Uhr: 8 km fronta, čekací doba 2 hod.
08:00 Uhr: 14 km fronta, čekací doba 2:30 hod.
09:30 Uhr: 18 km fronta, čekací doba 3 hod.
10:00 Uhr: 20 km fronta, čekací doba 3 hod.
11:00 Uhr: 24 km fronta, čekací doba 4 hod.
12:00 Uhr: 20 km fronta
situace se zde normalizovala okolo 17 hod.
Na hranicích se Slovinskem byla čekací doba na dálnici A9 (Pyhrn Autobahn) už od 3 hodin ráno více jak 30 minut a na dálnici A 11 (Karawanken Autobahn) v době od 5 do 10 hod byla čekací doba okolo 1 hodiny.
Na hranicích s Maďarskem na dálnici A4 byla v době od 10 do 12 hodin čekací doba okolo 1:30 hod.
Minulý víkend tedy 23. a 24.7. byla situace téměř stejná. Na dálnici A9 na hraničním přechodu Spielfeld (Rakousko/Slovinsko) byla devítikilometrová kolona. Čekací doba byla okolo 2 hodin.
Navíc se tvořily i kolony v opačném směru dálnice A10, tedy ve směru Villach - Salzburg.
Některé silnice v Rakousku jsou uzavřené: Aktualizováno 13.7.2005   (10:00)
dopravní informace
    12.7. (12:45): Některé silnice v Rakousku jsou kvůli sesuvům půdy nebo kamení uzavřené. Další silnice jsou uzavřené kvůli vysokým stavům řek.
Uzavřené jsou např. silnice:
B161: Pass Thurn-Strasse: Mittersill - Kitzbuehel v obou směrech. Zde se předpokládá zprůjezdnění 13.7. ve 13 hod.
B165: Gerlos-Strasse: Mittersill - Gerlospass v obou směrech.
L264: Stubachtal Landesstraße mezi Schneiderau a Enzingerboden (sesuv půdy).
Malta Hochalmstraße Gmünd - Kölnbreinsperre, mezi začátkem placené silnice a přehradou Kölnbreinsperre v obou směrech. Zde se předpokládá znovuzprůjezdnění 13.7. v 7 hod.
Obergbergtalstraße - v obou směrech

Podrobné informace naleznete na stránkách ÖAMTC.

13.7. (10:00): Většina dopravních omezení je již odstraněna. Neprůjezdné zůstává pouze centrum Mittersillu a silnice Obergbergtalstraße v Tyrolsku. Objížďka v Mittersillu vede po místních komunikacích.
Uzavírka na dálnici A10: Aktualizováno 8.7.2005   (12:00)
dopravní informace
    Na dálnici A10 (Tauern-Autobahn) bude ve směru Villach - Salzburg úsek Pass Lueg - Golling od 8.7.2005 10 hod do 9.7.2005 (pravděpodobně do půlnoci 8.7.) uzavřen. Objížďka je možná po silnici B159.
    Stejný úsek dálnice bude úplně uzavřen i v opačném směru a to od 7.7.2005 20:00 hod do 8.7.2005 6:00 hod. Objížďka je opět možná po silnici B159.
Obě uzavírky budou pravděpodobně kvůli převedení dopravy do opraveného druhého tubusu tunelu.

Uzavírka skončila pravděpodobně podstatně dříve než bylo plánováno, protože už před polednem 8.7. bylo místo uzavírky bez problémů průjezdné.
Noční uzavírky na dálnici A2: Aktualizováno 22.6.2005   (9:20)
dopravní informace
    Na rakouské dálnici A2 v Korutanech mezi městy Graz a Klagenfurt budou v úseku Mooskirchen - Packsattel v době od 22.6.2005 22:00 hod do 29.6.2005 8:00 hod kvůli stavbě obousměrné noční uzavírky.
Tento dálniční úsek bude uzavřen:
od 22.6. do 26.6. od 22 do 6 hodin
od 26.6. do 27.6. od 21 do 6 hodin
od 27.6. do 29.6. od 21 do 8 hodin.
Noční uzavírka na dálnici A14: Přidáno 22.6.2005   (9:30)
dopravní informace

    Městský dálniční tunel v úseku Lindau - Bregenz bude od 22.6.2005 20 hod do 23.6.2005 7 hod v obou směrech uzavřen.
Krátkodobá uzavírka tunelu Gleinalmtunnel na A9: Aktualizováno 20.6.2005   (12:40)
dopravní informace
    Na rakouské dálnici A9 bude tunel Gleinalmtunnel (mezi St.Michael a Graz) v obou směrech v nočních hodinách uzavřen.
Uzavřen bude od 20.6.05 19:00 hod do 21.6.05 05:00 hod
a od 21.6.05 19:00 do 22.6.05 05:00. Objížďka po S6 a S35.
Krátkodobá uzavírka na A10: Aktualizováno 13.6.2005   (14:45)
dopravní informace


13.6.2005 (14:45):
Úsek dálnice A10 (Salzburg - Villach) mezi Pfarrwerfen a Pass Lueg bude od 13.6.2005 21:30 do 14.6.2005 00:30 úplně uzavřen v obou směrech. Objížďka povede po silnici číslo B159.
Sníh na rakouských horách i silnicích Aktualizováno 10.6.2005   (19:55)
dopravní informace

10.6.2005 (19:55):
Silnice přes horský přechod Sölkpaß ve Štýrsku je kvůli sněhu uzavřena. Jedná se o silnici číslo L704 mezi Stein a Baierdorf.
Sníh na rakouských horách i silnicích: Aktualizováno 10.6.2005   (16:45)
dopravní informace
8.6.2005 (10:00): V Rakousku na horách sněží, místy napadlo až 20 cm nového sněhu. Hranice sněžení je okolo 1200m.
    Na vysokohorské silnici Grossglockner Hochalpenstrasse jsou potřeba sněhové řetězy, stejně jako na silnici číslo B99 v oblasti Mauterndorf - Radstadt (Katschberg-Strasse).
Silnice přes horský přechod Sölkpaß ve Štýrsku je uzavřena.

8.6.2005 (15:30): Po silnici B99 už projedete i bez sněhových řetězů. Sölkpaß je stále uzavřen a na Glocknerskou silnici vás bez sněhových řetězů nepustí.

8.6.2005 (18:15): Situace se od půl čtvrté nezměnila.

9.6.2005 (9:00): V horách ve vyšších polohách stále sněží. Na vysokohorské silnici Grossglockner Hochalpenstrasse jsou stále vyžadovány sněhové řetězy (alespoň ve výbavě vozidla). Silnice přes horský přechod Sölkpaß ve Štýrsku je ještě kvůli sněhu uzavřena.

9.6.2005 (14:50): Situace se od deváté hodiny nezměnila.

10.6.2005 (9:20): Na vysokohorské silnici Grossglockner Hochalpenstrasse jsou stále vyžadovány sněhové řetězy (alespoň ve výbavě vozidla) - na silnici se místy tvoří sněhové jazyky.
Silnice přes horský přechod Sölkpaß ve Štýrsku je kvůli sněhu stále uzavřena.

10.6.2005 (12:00): Na Großglocknerské silnici už nejsou vyžadovány sněhové řetězy. Sölkpaß je stále uzavřen.

10.6.2005 (16:45): Počasí v Rakousku se zlepšilo a nesněží už ani na horách. Teploty se v 16 hod. pohybovaly mezi 14 a 18 stupni. Většinou nikde neprší (jen ojediněle na východě Rakouska).
  Větší dopravní problémy nikde nejsou. Pouze na dálnici A1 ve směru Linz - Salzburg mezi Thalgau a Wallersee je 4 km dlouhá kolona (je zde volný pouze jeden jízdní pruh). Na dálnici A10 ve směru Salzburg - Villach se mezi Lammertal a Eben a mezi Golling a Pass Lueg tvoří asi 1 km dlouhé kolony.
Sölkpaß je stále uzavřen.
Omezený průjezd Tauernským tunelem na dálnici A10 Přidáno 3.6.2005   (10:30)
dopravní informace
    Na rakouské dálnici A10 mezi Salcburkem a Villachem bude v Tauernském tunelu v obou směrech omezen průjezd.
    Od 6.6. 18:30 do 10.6.2005 6:30 bude vždy v noci od 18:30 do 6:30 tunel průjezdný střídavě pouze v jednom směru. Očekávaná čekací doba je asi 50 minut.
V pátek bude v Rakousku blokáda dálnic Přidáno 26.5.2005
dopravní informace
V pátek 27.5.2005 budou některé dálnice a hraniční přechody v Rakousku zablokovány.

Rakouští odpůrci tranzitu kamionů připravují na pátek 27. května několikahodinové blokády vybraných úseků hlavních dálničních tahů v Tyrolsku, v Salcbursku a hraničního přechodu v Burgenlandu.

Podle dostupných informací bude v pátek nejdéle zablokována dálnice A12 vedoucí údolím řeky Inn. Protest v úseku mezi sjezdem na Schwaz a odpočívadlem Vomp poblíž Innsbrucku má trvat od 11:30 do půlnoci. Jako náhradní trasu lze využít silnice B171 a L389, kamiony s hmotností nad 7,5 tuny však mají na tyto komunikace vjezd zakázán.

Na dvě hodiny, v době od 13:00 do 15:00, se zastaví rovněž doprava na tauernské dálnici A10 mezi Salcburkem a Villachem, kde se aktivisté hodlají shromáždit u odpočívadla v Zederhausu. Řidiči se mají tomuto kritickému bodu vyhnout po silnici B99 po trase z Radstadtu do St. Michaelu. Pět hodin (od 13:00 do 18:00) nebudou moci auta projíždět hraničním přechodem Heiligenkreuz z Burgenlandu do Maďarska. Náhradní variantou je podle ÖAMTC severněji položený Schachendorf.
Grossglockner Hochalpenstrasse byla otevřena Aktualizace 30.4.2005
dopravní informace

Letos tato vysokohorská silnice slaví své již 70. výročí. Otevřena pro veřejnou dopravu je od soboty 30.4.2005, pro cyklisty již o den dříve.
Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Aby komentář viděli i Vaši přátelé, zaškrtněte políčko 'Zveřejnit taky na Facebooku'.
Facebookové stránky ALPY.NET:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam nejaktuálnější informace, diskutujte, ptejte se a sdílejte informace s ostatními milovníky Alp nebo se svými přáteli.
Nepřehlédněte:
Image
Brixen: sjezd po modré sjezdovce číslo 3 (Zinsberg abfahrt)
Sjezd po pohodové modré sjezdovce číslo 3 Zinsberg abfahrt ve skiareálu Brixen im Thale - SkiWelt. Sjezdovka je vhodná pro začátečníky.

Image
Katrin Klettersteig Bad Ischl (video)
Na videu je Katrin Klettersteig - poměrně snadná a příjemná ferrata, jsou zde ale také místa dost exponovaná. Tato zajištěná cesta je poblíž městečka Bad Ischl.

Image
Inteligentní stromy - německý dokumentární film (Letem světem)
Experimenty prokázaly, že jsou stromy důmyslně a komplikovaně propojené, sdílejí živiny, informace, přeposílají si varovné signály a předávají zkušenosti.

Image
Jízda na motorce přes Pyhrnpass (video)
Na videu je jízda na motorce přes sedlo Pyhrnpass ve směru od Liezen přes Pyhrnpass na sever k Spital am Pyhrn po jedné z důležitých rakouských silnic B138.

Image
Lyžařské středisko Sölden
Skiareál Sölden je na konci údolí Ötztal v rakouském Tyrolsku. V horní části lyžařského areálu jsou dva ledovce - strmější Rettenbach a mírný Tiefenbach. S nedostatkem sněhu zde v celé dlouhé zimní sezóně nebývá žádný problém, v každém případě spodní část lyžařského areálu může být i uměle zasněžována.

Image
Jezero Traunsee (video)
Nejhlubší rakouské jezero Traunsee je v Horním Rakousku. V létě se jeho až 20 stupňů teplá voda hodí ke koupání. V okolí je mnoho turistických zajímavostí a na jezeře funguje lodní doprava.

Image
Voda: Velká záhada (Letem světem)
Dva dokumenty, které představují úchvatné objevy, se kterými přišli vědci z celého světa, například z Ruska, Kazachstánu, Švýcarska, Izraele, Spojených států, Velké Británie, Rakouska, Japonska, Argentiny, Číny a Tibetu.

Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
Stránka byla vygenerována 27.5.2024 05:05
Mapa stránek ...