Obertraun je vesnice v Horním Rakousku v oblasti Salzkammergut u jezera Hallstätter See. Původně byl částí Bavorského vévodství. Od roku 1918 je součástí Horního Rakouska a od roku 1921 samostatnou obcí (předtím byl Obertraun součástí Hallstattu).

Obertraun

520 m n.m.

Obertraun
© Carsten Clasohm
Obertraun
Obertraun je malá obec na úpatí Dachsteinu na břehu Halštatského jezera v místě, kde se do jezera vlévá říčka Koppentraun. Obertraun má 741 obyvatel (údaj z roku 2014).
  Na slunném břehu jezera pod masivem Sarsteinu se rozkládají krásné pláže (možnost koupání). Najdete zde i pláž pro koupání se psy. Tato pláž je vybavena WC pro psy a věřejnými záchodky. V okolí je několik přístupných jeskyní (některé s podzemním ledovcem).
  Obertraun je ideální základnou pro objevování Dachsteinského masivu. Dostupné jsou lanovky Dachstein Krippenstein Seilbahn a Gjajdbahn. Na východním okraji Obertraunu je přímo u silnice zajištěná cesta Obertraun-Klettersteig a o kousek dál jeskyně Koppenbrühlerhöhle.
V okolí najdete:
Turistická informační kancelář:
Turistické informační centrum Obertraun je přímo v centru (v budově obecního úřadu).
Adresa:Tourismusinformation Obertraun, Nr. 180, 4831 Obertraun
Telefon +43 5 95095 - 40
E-Mail: obertraun@dachstein-salzkammergut.at
Internet: Tourismusinformation Obertraun ...
Sponzorované odkazy:
Obertraun - poloha na mapě:
Náhled zobrazení polohy na mapě.
Pro zobrazení na mapě na různých mapových podkladech klikněte na mapu nebo na tento odkaz.
Obertraun
Obertraun

Fotografie z okolí:

Panoramatický pohled na Obertraun
Mapa volného ubytování v okolí:
 (po zadání data příjezdu a odjezdu se okamžitě na mapě zobrazují volná ubytování i s cenami)
Booking.com
Booking.com Booking.com
Poznámky návštěvníků:

2011:
Seehotel am Hallstattersee už nikoliv s českým manažerem a obsluhou, ale maďarskou manažerkou a kompletně maďarským personálem. Ne, že by na tom bylo něco špatně. I když vstřícností rozhodně neoplývají. Holky jsou mírně ospalé, asi to nemyslí zle.
autor se nepodepsal
Přidáno 13.6.2011

2009:
Zdravím ... hezké ubytování je v hotelu u jezera v Obertraunu u Hallstattu - Seehotel am Hallstattersee - má českou obsluhu i manažera, pěknou restauraci, posezení na terasách s výhledem na jezero a přes vodu na město Hallstatt. Je tam pěkná zahrada s bazénem a trampolínou pro děti. Noclehy jsou se snídaní, možnost přiobjednat obědy i večeře. Provoz je pro letní i zimní dovolenou. Dělali jsme i cyklotůry vhodné i pro děti. Pár kroků od hotelu je travnatá pláž s atrakcema pro menší děti. Byli jsme tam i v zimě - lanovka na Krippenstein-Dachstein je kousek.
Marta
Přidáno 24.11.2009
Ahoj, trávili jsme s přítelkyní v Obertraunu týden dovolené a mohu jen doporučit! Kemp pořád ve stejných šlépějích, jak je zde popisováno. První týden v červnu a na okolních vrcholcích sníh. Byli jsme ubytovaní u jedné Češky, která se vším ochotně pomůže. A penzion najdete, když pojedete od Hallsattu, přejede se železniční přejezd -už v Obertraunu, a na křižovatce (tvar "T", rovně to nejde)se odbočí do leva (sm. nádraží, hlavní vede do prava, sm. Bad Aussee), pak 300, 400m rovně -cesta klikatí, nikde se ale neodbočuje, na konci levý barák proti vám. V Obertraunu v konzumu zkažená zelenina a draho, doporučuji nakoupit cestou v okolí ve větších obchodech (Hoffer, Spar,...). V jeskyních dají na požádání Českého průvodce.
Michal
Přidáno 30.6.2009

2004:
V Obertraunu se dá zdarma parkovat u veřejného koupaliště (zákaz parkování přes noc) a na parkovišti u lanovky Dachsteinbahn (spaní přes noc bez problémů).
David
Přidáno 22.7.2004
Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Obertraun z dronu - video
Udělejte si radost a vyberte si dovolenou vašich snů:
Kempy v okolí: (řazeno podle vzdálenosti vzdušnou čarou)
Nepřehlédněte:
Image
Rakouská dálniční známka
Kolik stojí rakouská dálniční známka. Kam se nalepuje. Dá se koupit přes internet? Jak funguje elektronická dálniční znánka. Na kterých úsecích dálnic není potřeba. Kompletní informace o rakouských dálničních známkách.

Image
Lyžařské oblasti v rakouských Alpách, přehled skiareálů, informace pro lyžaře
V popisu rakouských lyžařských středisek naleznete sněhové zpravodajství, aktuální počet vleků a lanovek v provozu, mapku lyžařského areálu, stručný popis ski areálu, kontakty na lyžařské školy, předpověď počasí, videa z oblasti, ceny skipasů, informace o ubytování v okolí a další informace.

Image
Brixen: sjezd po modré sjezdovce číslo 3 (Zinsberg abfahrt)
Sjezd po pohodové modré sjezdovce číslo 3 Zinsberg abfahrt ve skiareálu Brixen im Thale - SkiWelt. Sjezdovka je vhodná pro začátečníky.

Image
Fageralm: sjezd od Vorderer Fager do údolí (Talabfahrt)
Sjezd po modré a červené sjezdovce od Vorderer Fager (1 790 m n.m.) až do údolí do Forstau (935 m n.m.)

Image
3K K-ONNECTION Kaprun - Maiskogel - Kitzsteinhorn (video)
Z centra Kaprunu šesti lanovkami až na Kitzsteinhorn do výšky 3 029 metrů. Tento řetězec lanovek má celkem 12 km. Překonané převýšení 2 261 metrů je největší ve Východních Alpách.

Image
Lyžařské zájezdy
V lyžařských zájezdech jsou zpravidla zahrnuty služby ubytování (v některých případech se stravováním), skipas, záruka sněhu, Best-Price-záruka, potvrzení o pojištění CK proti úpadku. Dále se můžete pojistit proti stornu a v nabídce je i komplexní cestovní pojištění.

Image
Alpbach: sjezd podél Verbindungsbahn po červené sjezdovce číslo 13
Video z oblasti Alpbach - Wildschönau. Sjezd od horní stanice kabinové lanovky Verbindungsbahn po červené sjezdovce číslo 13.

Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Aby komentář viděli i Vaši přátelé, zaškrtněte políčko 'Zveřejnit taky na Facebooku'.
Facebookové stránky ALPY.NET:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam nejaktuálnější informace, diskutujte, ptejte se a sdílejte informace s ostatními milovníky Alp nebo se svými přáteli.
Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
Stránka byla vygenerována 26.5.2022 09:57
Mapa stránek ...