Obertraun je vesnice v Horním Rakousku v oblasti Salzkammergut u jezera Hallstätter See. Původně byl částí Bavorského vévodství. Od roku 1918 je součástí Horního Rakouska a od roku 1921 samostatnou obcí (předtím byl Obertraun součástí Hallstattu).

Obertraun

520 m n.m.

Obertraun
© Carsten Clasohm
Obertraun
Obertraun je malá obec na úpatí Dachsteinu na břehu Halštatského jezera v místě, kde se do jezera vlévá říčka Koppentraun. Obertraun má 741 obyvatel (údaj z roku 2014).
  Na slunném břehu jezera pod masivem Sarsteinu se rozkládají krásné pláže (možnost koupání). Najdete zde i pláž pro koupání se psy. Tato pláž je vybavena WC pro psy a věřejnými záchodky. V okolí je několik přístupných jeskyní (některé s podzemním ledovcem).
  Obertraun je ideální základnou pro objevování Dachsteinského masivu. Dostupné jsou lanovky Dachstein Krippenstein Seilbahn a Gjajdbahn. Na východním okraji Obertraunu je přímo u silnice zajištěná cesta Obertraun-Klettersteig a o kousek dál jeskyně Koppenbrühlerhöhle.
V okolí najdete:
Turistická informační kancelář:
Turistické informační centrum Obertraun je přímo v centru (v budově obecního úřadu).
Adresa:Tourismusinformation Obertraun, Nr. 180, 4831 Obertraun
Telefon +43 5 95095 - 40
E-Mail: obertraun@dachstein-salzkammergut.at
Internet: Tourismusinformation Obertraun ...
Sponzorované odkazy:
Obertraun - poloha na mapě:
Náhled zobrazení polohy na mapě.
Pro zobrazení na mapě na různých mapových podkladech klikněte na mapu nebo na tento odkaz.
Obertraun
Obertraun

Fotografie z okolí:

Panoramatický pohled na Obertraun
Mapa volného ubytování v okolí:
 (po zadání data příjezdu a odjezdu se okamžitě na mapě zobrazují volná ubytování i s cenami)
Booking.com
Booking.com Booking.com
Poznámky návštěvníků:

2011:
Seehotel am Hallstattersee už nikoliv s českým manažerem a obsluhou, ale maďarskou manažerkou a kompletně maďarským personálem. Ne, že by na tom bylo něco špatně. I když vstřícností rozhodně neoplývají. Holky jsou mírně ospalé, asi to nemyslí zle.
autor se nepodepsal
Přidáno 13.6.2011

2009:
Zdravím ... hezké ubytování je v hotelu u jezera v Obertraunu u Hallstattu - Seehotel am Hallstattersee - má českou obsluhu i manažera, pěknou restauraci, posezení na terasách s výhledem na jezero a přes vodu na město Hallstatt. Je tam pěkná zahrada s bazénem a trampolínou pro děti. Noclehy jsou se snídaní, možnost přiobjednat obědy i večeře. Provoz je pro letní i zimní dovolenou. Dělali jsme i cyklotůry vhodné i pro děti. Pár kroků od hotelu je travnatá pláž s atrakcema pro menší děti. Byli jsme tam i v zimě - lanovka na Krippenstein-Dachstein je kousek.
Marta
Přidáno 24.11.2009
Ahoj, trávili jsme s přítelkyní v Obertraunu týden dovolené a mohu jen doporučit! Kemp pořád ve stejných šlépějích, jak je zde popisováno. První týden v červnu a na okolních vrcholcích sníh. Byli jsme ubytovaní u jedné Češky, která se vším ochotně pomůže. A penzion najdete, když pojedete od Hallsattu, přejede se železniční přejezd -už v Obertraunu, a na křižovatce (tvar "T", rovně to nejde)se odbočí do leva (sm. nádraží, hlavní vede do prava, sm. Bad Aussee), pak 300, 400m rovně -cesta klikatí, nikde se ale neodbočuje, na konci levý barák proti vám. V Obertraunu v konzumu zkažená zelenina a draho, doporučuji nakoupit cestou v okolí ve větších obchodech (Hoffer, Spar,...). V jeskyních dají na požádání Českého průvodce.
Michal
Přidáno 30.6.2009

2004:
V Obertraunu se dá zdarma parkovat u veřejného koupaliště (zákaz parkování přes noc) a na parkovišti u lanovky Dachsteinbahn (spaní přes noc bez problémů).
David
Přidáno 22.7.2004
Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Obertraun z dronu - video
Udělejte si radost a vyberte si dovolenou vašich snů:
Kempy v okolí: (řazeno podle vzdálenosti vzdušnou čarou)
Nepřehlédněte:
Image
Brixen: sjezd po modré sjezdovce číslo 3 (Zinsberg abfahrt)
Sjezd po pohodové modré sjezdovce číslo 3 Zinsberg abfahrt ve skiareálu Brixen im Thale - SkiWelt. Sjezdovka je vhodná pro začátečníky.

Image
Lyžařské středisko Sölden
Skiareál Sölden je na konci údolí Ötztal v rakouském Tyrolsku. V horní části lyžařského areálu jsou dva ledovce - strmější Rettenbach a mírný Tiefenbach. S nedostatkem sněhu zde v celé dlouhé zimní sezóně nebývá žádný problém, v každém případě spodní část lyžařského areálu může být i uměle zasněžována.

Image
Rakouská dálniční známka
Kolik stojí rakouská dálniční známka. Kam se nalepuje. Dá se koupit přes internet? Jak funguje elektronická dálniční znánka. Na kterých úsecích dálnic není potřeba. Kompletní informace o rakouských dálničních známkách.

Image
Vysokohorská silnice Grossglockner Hochalpenstrasse
Alpská vysokohorská silnice Großglockner Hochalpenstraße vede jednou z nejkrásnějších částí národního parku Vysoké Taury (Hohe Tauern) – od střediska Fusch a osady Ferleiten na severní straně do městečka Heiligenblut na straně jižní.

Image
Fageralm: sjezd od Vorderer Fager do údolí (Talabfahrt)
Sjezd po modré a červené sjezdovce od Vorderer Fager (1 790 m n.m.) až do údolí do Forstau (935 m n.m.)

Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Aby komentář viděli i Vaši přátelé, zaškrtněte políčko 'Zveřejnit taky na Facebooku'.
Facebookové stránky ALPY.NET:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam nejaktuálnější informace, diskutujte, ptejte se a sdílejte informace s ostatními milovníky Alp nebo se svými přáteli.
Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
Stránka byla vygenerována 7.3.2021 03:17
Mapa stránek ...