Kdo tento víkend musí na dálnici, ať se obrní enormní trpělivostí, varuje ADAC. Ve víkendovém provozu na sebe totiž narazí lidé mířící na dovolenou z dvojice jižních spolkových zemí i cestující ze spolkových zemí, jako je Sasko, Hesensko nebo Dolní Sasko, kteří se naopak budou vracet zpět, protože zde brzy začne škola. Autoklub proto doporučuje s cestou vyčkat až na úterý nebo středu.

Silnice v Evropě zažijí velký nápor

u sousedů začínají prázdniny

Kolony v Rakousku
Největším rizikem z pohledu přeplněných evropských dálnic a vzniku dlouhých kolon bude pátek od 13 do 20 hodin, sobota od 11 do 18 hodin a neděle od 14 do 20 hodin, varuje BESIP. Německý automotoklub upozorňuje, že nejlepšími dny na přesuny jsou úterý 31. července nebo středa 1. srpna.
Situaci na evropských komunikacích komplikuje víkendová Velká cena Formule 1 v Maďarsku, kam se vydává mnoho fanoušků. Silný provoz se očekává na dálnici A2 vedoucí z Grazu do Vídně a A4 za Vídní u Fischamedu, kde se dálnice opravuje a je zúžená ze třech jízdních pruhů na dva, a na zpáteční cestě v neděli u hraničního přechodu Nickeldorf.
Komplikace čekají na turisty i v Chorvatsku, kde se opravuje povrch u jednotlivých úseků dálnice A3 vedoucí z Maďarska na Záhřeb. V místě se jezdí jedním zúženým jízdním pruhem v každém směru za snížené rychlosti 80 km/h a tvoří se zde kolony. Opravy na tomto místě skončí až 16. září.
Kvůli poškozené vozovce je omezena rychlost na 50 km/h na mostě Rječina před tunelem Trsat u Rijeky ve směru na hraniční přechod Rupa.
Kvůli natáčení bude v úterý 31. července uzavřen most na ostrov Krk.
Řidiči se musí obrnit trpělivostí také na hraničních přechodech, kde se očekávají fronty. Nejdelší se čekají na hranicích mezi Rakouskem a Německem. Nejkomplikovanější bude situace podle německého automotoklubu na přechodu Suben (A 3 Linz - Pasov), Walserberg (A 8 Salzburg - Mnichov) a Kiefersfelden (A 93 Kufstein - Rosenheim).
S kontrolami musí počítat cestující na hranicích z Rakouska do Maďarska, Slovinska a Slovenska stejně jako na přechodech mezi Chorvatskem a Slovinskem.
Sponzorované odkazy:

Kritické úseky na silnicích v Rakousku

A1 West-, A10 Tauern-, A12 Inntal-, A13 Brenner- , A14 Rheintal- a A11 Karawankenautobahn, S16 Arlbergschnellstraße, B179 Fernpass-Route

Kritické úseky na silnicích ve Švýcarsku

A2 Luzern - Chiasso před Gotthardským tunelem, A1 St. Gallen - Zürich - Bern, A13 San Bernardino

Kritické úseky na silnicích v Itálii

A22 dálnice na Brenner, A23 Villach - Udine, A4 Verona - Benátky - Terst - hraniční přechod Dragonja (Chorvatsko)

Kritické úseky na silnicích ve Slovinsku

A2 Karawankentunnel - Ljubljana - Záhřeb, A1 Ljubljana - Koper, úsek Spielfeld (hraniční přechod z rakouské Pyhrnautobahn) - Maribor - Ptuj do Macelj na chorvatské hranici

Kritické úseky na silnicích ve Francii

A36 / A39 / A7 Mylhúzy - Dole - Lyon - Orange, A9 Orange - Nimes - Montpellier - španělské hranice a A 8 z Monaka do Aix-en-Provence a také A6 Dijon - Lyon
Pokud se chystáte do Francie, tak nezapomeňte na sníženou rychlost mimo obce (nově 80 km/hod). Alkoholtester je sice ve Francii v autě povinný, ale policie jeho absenci u zahraničních řidičů toleruje. Alkohol za volantem netoleruje.
Zdroj ADAC, ÖAMTC, ÚAMK, novinky.cz, tyden.cz
Poznámky návštěvníků:
Nikdo zatím k této stránce nepřidal vlastní zkušenosti, informace ani názory. Buďte první a podělte se s ostatními o své pozitivní i negativní dojmy a pomozte zkvalitnit, doplnit nebo opravit informace na této stránce.
Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Aby komentář viděli i Vaši přátelé, zaškrtněte políčko 'Zveřejnit taky na Facebooku'.
Facebookové stránky ALPY.NET:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam nejaktuálnější informace, diskutujte, ptejte se a sdílejte informace s ostatními milovníky Alp nebo se svými přáteli.
Nepřehlédněte:
Image
Jezero Laudachsee (video)
Jen kousek východně od jezera Traunsee je uprostřed hor jezero Laudachsee, které je v létě na horské jezero poměrně teplé. V zimě si na něm můžete ale bez problémů zabruslit.

Image
Inteligentní stromy - německý dokumentární film (Letem světem)
Experimenty prokázaly, že jsou stromy důmyslně a komplikovaně propojené, sdílejí živiny, informace, přeposílají si varovné signály a předávají zkušenosti.

Image
Jezera Vorderer Langbathsee a Hinterer Langbathsee (video)
Dvojice jezer Vorderer Langbathsee a Hinterer Langbathsee, která jsou vzdušnou čarou asi 8 km severozápadně od Ebensee na jižním konci jezera Traunsee je dosažitelná i autem. Přesněji větší z obou jezer. Ke druhému už musíte pěšky.

Image
Výlet okolo 6 jezer na Tauplitzalm (video)
Pohodová túra kolem šestice horských jezer a jezírek v oblasti Tauplitzalm na jižním cípu Totes gebirge v rakouských Alpách je vhodná i pro rodiny s dětmi a projedete ji v kratší verzi i s kočárkem. Smaragdová jezera obklopují skalnaté vrcholy i krásná horská panoramata.

Image
Bad Mitterndorf (video)
Bad Mitterndorf vás nezklame v žádném případě. Do Bad Mitterndorfu se vyplatí vyrazit na prodloužený víkend, ale klidně i na dva týdny. Nudit se tu určitě nebudete.

Image
Výstup na Spitzmauer po Stodertaler Steig (video)
Spitzmauer je zajímavý vrchol v pohoří Totes Gebirge, který má tvar pyramidy a na který cestu vyrazně zkrátila zajištěná cesta Stodertaler Steig obtížnosti B. Cenou za nádherné výhledy je poměrně značné převýšení od parkoviště.

Image
Cesta z Mayrhofenu přes Edelhütte na Ahornspitze
Typ na jednodenní výlet v oblasti Mayrhofenu (Zillertal). Větší část cesty, minimálně okruh k chatě Edelhütte, se dá naplánovat jako nenáročný rodinný výlet s dětmi. Další část cesty až do sedla, které je jihozápadně od 2973m vysokého vrcholu Ahornspitze, zvládnou děti také.

Vyberte si ubytování v Rakousku se slevou:
Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
Stránka byla vygenerována 29.9.2023 16:27
Mapa stránek ...