Sedlo Hochtor je v místě, kde stejnojmenným tunelem překonává vysokohorská silnice Grossglockner Hochalpenstrasse hlavní alpský hřeben. Tunel Hochtor je nejvyšším bodem na průběžné části silnice Grossglockner Hochalpenstrasse. Skutečně nejvyšším bodem, kam se na této silnici dá dojet, je ale slepá odbočka na vrcholek Edelweissspitze 2 571m n. m.

Hochtor

2 575 m n.m.

Hochtor
Hochtor - jižní portál tunelu, nahoře je sedlo Hochtor
  Nadmořská výška sedla Hochtor je 2 575 m n.m. Silnice vede tunelem ve výšce 2 504 m n.m. Hochtor je nejvyšší místo vysokohorské placené silnice Grossglockner Hochalpenstrasse a je zde zastávka autobusu. Parkoviště jsou na obou stranách tunelu. Na severní straně tunelu bývají často u silnice zbytky sněhu a to i v pozdním létě.
Z obou stran tunelu vede do sedla pěšina. Sedlem Hochtor prochází červeně značená hřebenovka s nádhernými výhledy.
Hochtor


U jižního portálu tunelu je občerstvení, prodejna upomínkových předmětů, toalety a jsou zde za poplatek také uzamykatelné skříňky na uložení meších předmětů (batoh).
Hochtor - poloha na mapě:
Náhled zobrazení polohy na mapě.
Pro zobrazení na mapě na různých mapových podkladech klikněte na mapu nebo na tento odkaz.
Sponzorované odkazy:
Cesty:
Hochtor ⇒ Kaiser Franz Josefs Höhe [2450m], 4:30, 580/705m, 11 km, cesta: 02
Hochtor ⇒ Glocknerhaus [2132m], 4:15
Hochtor ⇒ Otto Umlauft Biwak [2987m] (Goldberggruppe), 7:00, 530/120m, 10 km, cesta: 02, (pouze pro zkušené!)
Hochtor
Hochtor - severní portál tunelu a nahoře sedlo Hochtor
sedlo Hochtor 2575 m n.m.
sedlo Hochtor 2575 m n.m.
Pohled na sedlo Hochtor a celkové panorama
vyhlídka Hochtor - video
Poznámky návštěvníků:
Nikdo zatím k této stránce nepřidal vlastní zkušenosti, informace ani názory. Buďte první a podělte se s ostatními o své pozitivní i negativní dojmy a pomozte zkvalitnit, doplnit nebo opravit informace na této stránce.
Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.

Fotografie z okolí:

Mapa volného ubytování v okolí:
 (po zadání data příjezdu a odjezdu se okamžitě na mapě zobrazují volná ubytování i s cenami)
Booking.com
Booking.com Booking.com
Udělejte si radost a vyberte si dovolenou vašich snů:
Kempy v okolí: (řazeno podle vzdálenosti vzdušnou čarou)
Nepřehlédněte:
Image
Karstein (Kitzbüheler Alpen) panorama
Panorama z vrcholu Karstein, který je v rakouském Tyrolsku v horské skupině Kitzbüheler Alpen. Vrchol Karsteinu je v nadmořské výšce 1922 m. Na této stránce najdete panorama z vrcholu s popisem okolních hor.

Image
Harakiri - nejstrmější sjezdovka v Rakousku
Kde je nejprudší sjezdovka v Rakousku? Nejstrmější sjezdovkou v Rakousku je sjezdovka Harakiri Penken v lyžařském areálu Mayrhofen v Tyrolském Zillertalu.

Image
Podrobný popis cesty Kitzsteinhorn - Alpincenter ⇒ Mooserboden
Tato nádherná vysokohorská cesta je v oblasti Glockneru blízko známých turistických středisek Kaprun a Zell am See. Vede od spodní stanice vrcholové lanovky na Kitzsteinhorn (Gipfelbahn) přes sedlo Nördliche Kammerscharte ve výšce 2 636 m n.m., kolem usedlosti Fürthermoaralm až k přehradní nádrži Mooserboden (2 036 m n.m.).

Image
Bad Ischl - prohlídka města (video)
Bad Ischl je známé rakouské lázeňské město. Město má dlouhou historii a je charakteristické jako letní sídlo císařského dvora. Leží v jižní části Horního Rakouska u řeky Traun v centru oblasti Solné komory.

Image
Traunstein po cestě Naturfreundesteig a Mairalmsteig (video)
Na východní straně jezera Traunsee vede hezká panoramatická cesta na vrchol Traunstein a k chatám Gmundner Hütte a Traunsteinhaus. Trasa má převýšení 1300 m.

Image
Jezero Laudachsee (video)
Jen kousek východně od jezera Traunsee je uprostřed hor jezero Laudachsee, které je v létě na horské jezero poměrně teplé. V zimě si na něm můžete ale bez problémů zabruslit.

Image
Jezero Almsee (video)
Na severním okraji pohoří Totes Gebirge je krásné jezero Almsee, které je snadno dostupné autem a kolem kterého vede hezká procházková trasa. Zároveň je zdejší parkovište i vhodným nástupním místem pro náročnější tůry.

Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Aby komentář viděli i Vaši přátelé, zaškrtněte políčko 'Zveřejnit taky na Facebooku'.
Facebookové stránky ALPY.NET:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam nejaktuálnější informace, diskutujte, ptejte se a sdílejte informace s ostatními milovníky Alp nebo se svými přáteli.
Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
Stránka byla vygenerována 29.1.2023 07:53
Mapa stránek ...