Sedlo Hochtor je v místě, kde stejnojmenným tunelem překonává vysokohorská silnice Grossglockner Hochalpenstrasse hlavní alpský hřeben. Tunel Hochtor je nejvyšším bodem na průběžné části silnice Grossglockner Hochalpenstrasse. Skutečně nejvyšším bodem, kam se na této silnici dá dojet, je ale slepá odbočka na vrcholek Edelweissspitze 2 571m n. m.
  Last minute ubytování v Rakousku - sleva až třetina z nájemní ceny

Hochtor

2 575 m n.m.

Hochtor
Hochtor - jižní portál tunelu, nahoře je sedlo Hochtor
  Nadmořská výška sedla Hochtor je 2 575 m n.m. Silnice vede tunelem ve výšce 2 504 m n.m. Hochtor je nejvyšší místo vysokohorské placené silnice Grossglockner Hochalpenstrasse a je zde zastávka autobusu. Parkoviště jsou na obou stranách tunelu. Na severní straně tunelu bývají často u silnice zbytky sněhu a to i v pozdním létě.
Z obou stran tunelu vede do sedla pěšina. Sedlem Hochtor prochází červeně značená hřebenovka s nádhernými výhledy.
Hochtor


U jižního portálu tunelu je občerstvení, prodejna upomínkových předmětů, toalety a jsou zde za poplatek také uzamykatelné skříňky na uložení meších předmětů (batoh).
Hochtor - poloha na mapě:
Náhled zobrazení polohy na mapě.
Pro zobrazení na mapě na různých mapových podkladech klikněte na mapu nebo na tento odkaz.
Sponzorované odkazy:
Cesty:
Hochtor ⇒ Kaiser Franz Josefs Höhe [2450m], 4:30, 580/705m, 11 km, cesta: 02
Hochtor ⇒ Glocknerhaus [2132m], 4:15
Hochtor ⇒ Otto Umlauft Biwak [2987m] (Goldberggruppe), 7:00, 530/120m, 10 km, cesta: 02, (pouze pro zkušené!)
Hochtor
Hochtor - severní portál tunelu a nahoře sedlo Hochtor
sedlo Hochtor 2575 m n.m.
sedlo Hochtor 2575 m n.m.
Pohled na sedlo Hochtor a celkové panorama
vyhlídka Hochtor - video
Poznámky návštěvníků:
Nikdo zatím k této stránce nepřidal vlastní zkušenosti, informace ani názory. Buďte první a podělte se s ostatními o své pozitivní i negativní dojmy a pomozte zkvalitnit, doplnit nebo opravit informace na této stránce.
Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.

Fotografie z okolí:

Mapa volného ubytování v okolí:
 (po zadání data příjezdu a odjezdu se okamžitě na mapě zobrazují volná ubytování i s cenami)
Booking.com
Booking.com Booking.com
Vyberte si ubytování v Rakousku:
Kempy v okolí: (řazeno podle vzdálenosti vzdušnou čarou)
Nepřehlédněte:
Image
Lyžařské zájezdy
V lyžařských zájezdech jsou zpravidla zahrnuty služby ubytování (v některých případech se stravováním), skipas, záruka sněhu, Best-Price-záruka, potvrzení o pojištění CK proti úpadku. Dále se můžete pojistit proti stornu a v nabídce je i komplexní cestovní pojištění.

Image
Vysokohorská silnice Grossglockner Hochalpenstrasse
Alpská vysokohorská silnice Großglockner Hochalpenstraße vede jednou z nejkrásnějších částí národního parku Vysoké Taury (Hohe Tauern) – od střediska Fusch a osady Ferleiten na severní straně do městečka Heiligenblut na straně jižní.

Image
Placené úseky rakouských silnic
Na této stránce najdete ceny za průjezd vysokohorskými silnicemi, ceny za použití vybraných tunelů, dálničních tunelů i některých zvlášť placených úseků dálnic.

Image
Cesta z Mayrhofenu přes Edelhütte na Ahornspitze
Typ na jednodenní výlet v oblasti Mayrhofenu (Zillertal). Větší část cesty, minimálně okruh k chatě Edelhütte, se dá naplánovat jako nenáročný rodinný výlet s dětmi. Další část cesty až do sedla, které je jihozápadně od 2973m vysokého vrcholu Ahornspitze, zvládnou děti také.

Image
Alpbach: sjezd podél Verbindungsbahn po červené sjezdovce číslo 13
Video z oblasti Alpbach - Wildschönau. Sjezd od horní stanice kabinové lanovky Verbindungsbahn po červené sjezdovce číslo 13.

Image
3K K-ONNECTION Kaprun - Maiskogel - Kitzsteinhorn (video)
Z centra Kaprunu šesti lanovkami až na Kitzsteinhorn do výšky 3 029 metrů. Tento řetězec lanovek má celkem 12 km. Překonané převýšení 2 261 metrů je největší ve Východních Alpách.

Image
Lyžařské oblasti v rakouských Alpách, přehled skiareálů, informace pro lyžaře
V popisu rakouských lyžařských středisek naleznete sněhové zpravodajství, aktuální počet vleků a lanovek v provozu, mapku lyžařského areálu, stručný popis ski areálu, kontakty na lyžařské školy, předpověď počasí, videa z oblasti, ceny skipasů, informace o ubytování v okolí a další informace.

Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Aby komentář viděli i Vaši přátelé, zaškrtněte políčko 'Zveřejnit taky na Facebooku'.
Facebookové stránky ALPY.NET:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam nejaktuálnější informace, diskutujte, ptejte se a sdílejte informace s ostatními milovníky Alp nebo se svými přáteli.
Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
Stránka byla vygenerována 18.1.2022 00:13
Mapa stránek ...