Berghotel Krippenstein je nedaleko vrcholu Krippenstein v masivu Dachsteinu. K hotelu vede lanovka Dachstein Krippenstein Seilbahn z Obertraunu s jednou mezistanicí. Hotel je přímo v lyžařské oblasti Freeride Arena Krippenstein - Obertraun. Nedaleko je vyhlídka Five Fingers a také ubytovací zařízení Lodge am Krippenstein.
  Last minute ubytování v Rakousku - sleva až třetina z nájemní ceny

Berghotel Krippenstein

2 074 m n.m.

Berghotel Krippenstein
Berghotel Krippenstein
Kapacita ubytování:
 Typ ubytování: 
 Počet osob:  80 - - -
Zimní místnost (winterraum) není k dispozici.
Otevírací doba:
010203040506070809101112
od poloviny května do konce září a
od poloviny prosince do poloviny dubna
Sponzorované odkazy:
Berghotel Krippenstein:
Horský hotel Berghotel Krippenstein je zároveň stanicí lanovky Dachstein Krippenstein Seilbahn. Aktuálně zde neexistuje žádná možnost rezervace ubytování. Je možné, že je hotel pro veřejnost zavřený nebo zde není možnost ubytování.
Pokoj v hotelu Krippenstein
Pokoj v hotelu Krippenstein
Pokud chcete jet lanovkou Dachstein Krippenstein Seilbahn z této stanice dolů je možné, že zde nebude otevřená pokladna lanovky. V takovém případě se kupují lístky až v přestupní stanici Schönbergalm. Ve stanici lanovky na toaletách je dostupná pitná voda.

Kousek pod hotelem je Lodge am Krippenstein 2 040 m n.m., kde je ubytování levnější.
Telefon do Lodge am Krippenstein je +43 664 3804054 nebo +43 6131 21801
Informace pro lyžaře:
Panoramatický pohled okolí hotelu Krippenstein
Berghotel Krippenstein - poloha na mapě:
Náhled zobrazení polohy na mapě.
Pro zobrazení na mapě na různých mapových podkladech klikněte na mapu nebo na tento odkaz.
Berghotel Krippenstein
Berghotel Krippenstein - pohled od jihozápadu

Fotografie z okolí:

Cesty:
Krippenstein ⇒ Schilcherhaus [1738m], 0:45, 0/335m, 3km, (snadné)
Krippenstein ⇒ Schönberghaus [1346m], 1:30, 0/740m, 4km, cesta 661 a potom 662, (středně obtížné)
Krippenstein Five Fingers
Krippenstein Five Fingers
Kousek od vrcholu Krippensteinu byla vybudována jedinečná vyhlídka která podle svého tvaru dostala jméno Five Fingers (pět prstů). Konstrukce svým tvarem připomíná ruku s 5 prsty, každý má rozměry asi 4 x 1 metr. Návštěva této vyhlídky je skutečně nevšedním zážitkem. Výhled je na Obertraun, Hallstattské jezero, Hallstatt a na velkou část Solné komory.
Panoramatický pohled z vyhlídky Five Fingers
Freeride aréna Krippenstein
Freeride aréna Krippenstein byla magazínem SnowPlanet zvolena žhavým želízkem na scéně freeridingu – a dokázala tak odsunout do pozadí tak zvučná jména jako Cortina, St. Moritz a Arlberg! A na odvrácené straně runů a cliff dropů přesvědčí 'Stoa', jak místní s respektem nazývají majestátní horu, napínavým outdoorovým programem – daleko od mainstreamu.
  Třicet kilometrů variant mimo sjezdovku, geniální funpark a jistota sněhu v dachsteinské ledovcové oblasti vás navnadí na prašan i široké lyže. Ať lyže nebo snowboard, mnoho variant Freesports Arény Krippenstein a rozloha náhorní plošiny Dachsteinu nadchnou každého vyznavače prašanu! Schönberg, Imisl a Eisgrube nabízí strmé skalní hřebeny, různorodé svahy a vybrané lesní trasy, 1500 výškových metrů na ride vyžadují kondici a koncentraci.
V okolí najdete:
Panoramatický pohled okolí hotelu Krippenstein
Udělejte si radost a vyberte si dovolenou vašich snů:
Poznámky návštěvníků:
Nikdo zatím k této stránce nepřidal vlastní zkušenosti, informace ani názory. Buďte první a podělte se s ostatními o své pozitivní i negativní dojmy a pomozte zkvalitnit, doplnit nebo opravit informace na této stránce.
Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Krippenstein - video
Kempy v okolí: (řazeno podle vzdálenosti vzdušnou čarou)
Mapa volného ubytování v okolí:
 (po zadání data příjezdu a odjezdu se okamžitě na mapě zobrazují volná ubytování i s cenami)
Booking.com
Booking.com Booking.com
Nepřehlédněte:
Image
Výlet Schladming: vodopády Riesachwasserfall a jezero Riesachsee (video)
Riesach Falls jsou vodopády ve Schladminger Tauern, asi 10 km jihovýchodně od Schladmingu. Dva nejpůsobivější vodopády jsou známé jako Kleiner a Großer Riesachfall, druhý z nich má spád kolem 70 metrů.

Image
Lyžařské zájezdy
V lyžařských zájezdech jsou zpravidla zahrnuty služby ubytování (v některých případech se stravováním), skipas, záruka sněhu, Best-Price-záruka, potvrzení o pojištění CK proti úpadku. Dále se můžete pojistit proti stornu a v nabídce je i komplexní cestovní pojištění.

Image
Cumberland Wildpark Grünau (video)
Cumberland Wildpark Grünau je Zoopark o rozloze 60 hektarů s tradičními venkovskými restauracemi uprostřed hor a lesů. Všechny cesty jsou schůdné i s kočárkem či na invalidním vozíku.

Image
Jezero Traunsee (video)
Nejhlubší rakouské jezero Traunsee je v Horním Rakousku. V létě se jeho až 20 stupňů teplá voda hodí ke koupání. V okolí je mnoho turistických zajímavostí a na jezeře funguje lodní doprava.

Image
Lyžařské středisko Sölden
Skiareál Sölden je na konci údolí Ötztal v rakouském Tyrolsku. V horní části lyžařského areálu jsou dva ledovce - strmější Rettenbach a mírný Tiefenbach. S nedostatkem sněhu zde v celé dlouhé zimní sezóně nebývá žádný problém, v každém případě spodní část lyžařského areálu může být i uměle zasněžována.

Image
Katrin Klettersteig Bad Ischl (video)
Na videu je Katrin Klettersteig - poměrně snadná a příjemná ferrata, jsou zde ale také místa dost exponovaná. Tato zajištěná cesta je poblíž městečka Bad Ischl.

Image
Bad Ischl - prohlídka města (video)
Bad Ischl je známé rakouské lázeňské město. Město má dlouhou historii a je charakteristické jako letní sídlo císařského dvora. Leží v jižní části Horního Rakouska u řeky Traun v centru oblasti Solné komory.

Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Aby komentář viděli i Vaši přátelé, zaškrtněte políčko 'Zveřejnit taky na Facebooku'.
Facebookové stránky ALPY.NET:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam nejaktuálnější informace, diskutujte, ptejte se a sdílejte informace s ostatními milovníky Alp nebo se svými přáteli.
Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
Stránka byla vygenerována 29.5.2023 00:43
Mapa stránek ...