Berghotel Krippenstein je nedaleko vrcholu Krippenstein v masivu Dachsteinu. K hotelu vede lanovka Dachstein Krippenstein Seilbahn z Obertraunu s jednou mezistanicí. Hotel je přímo v lyžařské oblasti Freeride Arena Krippenstein - Obertraun. Nedaleko je vyhlídka Five Fingers a také ubytovací zařízení Lodge am Krippenstein.
  Last minute ubytování v Rakousku - sleva až třetina z nájemní ceny

Berghotel Krippenstein

2 074 m n.m.

Berghotel Krippenstein
Berghotel Krippenstein
Kapacita ubytování:
 Typ ubytování: 
 Počet osob:  80 - - -
Zimní místnost (winterraum) není k dispozici.
Otevírací doba:
010203040506070809101112
od poloviny května do konce září a
od poloviny prosince do poloviny dubna
Sponzorované odkazy:
Berghotel Krippenstein:
Horský hotel Berghotel Krippenstein je zároveň stanicí lanovky Dachstein Krippenstein Seilbahn. Aktuálně zde neexistuje žádná možnost rezervace ubytování. Je možné, že je hotel pro veřejnost zavřený nebo zde není možnost ubytování.
Pokoj v hotelu Krippenstein
Pokoj v hotelu Krippenstein
Pokud chcete jet lanovkou Dachstein Krippenstein Seilbahn z této stanice dolů je možné, že zde nebude otevřená pokladna lanovky. V takovém případě se kupují lístky až v přestupní stanici Schönbergalm. Ve stanici lanovky na toaletách je dostupná pitná voda.

Kousek pod hotelem je Lodge am Krippenstein 2 040 m n.m., kde je ubytování levnější.
Telefon do Lodge am Krippenstein je +43 664 3804054 nebo +43 6131 21801
Informace pro lyžaře:
Panoramatický pohled okolí hotelu Krippenstein
Berghotel Krippenstein - poloha na mapě:
Náhled zobrazení polohy na mapě.
Pro zobrazení na mapě na různých mapových podkladech klikněte na mapu nebo na tento odkaz.
Berghotel Krippenstein
Berghotel Krippenstein - pohled od jihozápadu

Fotografie z okolí:

Cesty:
Krippenstein ⇒ Schilcherhaus [1738m], 0:45, 0/335m, 3km, (snadné)
Krippenstein ⇒ Schönberghaus [1346m], 1:30, 0/740m, 4km, cesta 661 a potom 662, (středně obtížné)
Krippenstein Five Fingers
Krippenstein Five Fingers
Kousek od vrcholu Krippensteinu byla vybudována jedinečná vyhlídka která podle svého tvaru dostala jméno Five Fingers (pět prstů). Konstrukce svým tvarem připomíná ruku s 5 prsty, každý má rozměry asi 4 x 1 metr. Návštěva této vyhlídky je skutečně nevšedním zážitkem. Výhled je na Obertraun, Hallstattské jezero, Hallstatt a na velkou část Solné komory.
Panoramatický pohled z vyhlídky Five Fingers
Freeride aréna Krippenstein
Freeride aréna Krippenstein byla magazínem SnowPlanet zvolena žhavým želízkem na scéně freeridingu – a dokázala tak odsunout do pozadí tak zvučná jména jako Cortina, St. Moritz a Arlberg! A na odvrácené straně runů a cliff dropů přesvědčí 'Stoa', jak místní s respektem nazývají majestátní horu, napínavým outdoorovým programem – daleko od mainstreamu.
  Třicet kilometrů variant mimo sjezdovku, geniální funpark a jistota sněhu v dachsteinské ledovcové oblasti vás navnadí na prašan i široké lyže. Ať lyže nebo snowboard, mnoho variant Freesports Arény Krippenstein a rozloha náhorní plošiny Dachsteinu nadchnou každého vyznavače prašanu! Schönberg, Imisl a Eisgrube nabízí strmé skalní hřebeny, různorodé svahy a vybrané lesní trasy, 1500 výškových metrů na ride vyžadují kondici a koncentraci.
V okolí najdete:
Panoramatický pohled okolí hotelu Krippenstein
Vyberte si ubytování v Rakousku se slevou:
Poznámky návštěvníků:
Nikdo zatím k této stránce nepřidal vlastní zkušenosti, informace ani názory. Buďte první a podělte se s ostatními o své pozitivní i negativní dojmy a pomozte zkvalitnit, doplnit nebo opravit informace na této stránce.
Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Krippenstein - video
Kempy v okolí: (řazeno podle vzdálenosti vzdušnou čarou)
Mapa volného ubytování v okolí:
 (po zadání data příjezdu a odjezdu se okamžitě na mapě zobrazují volná ubytování i s cenami)
Booking.com
Booking.com Booking.com
Nepřehlédněte:
Image
Jízda na motorce přes Pyhrnpass (video)
Na videu je jízda na motorce přes sedlo Pyhrnpass ve směru od Liezen přes Pyhrnpass na sever k Spital am Pyhrn po jedné z důležitých rakouských silnic B138.

Image
Lyžařské zájezdy
V lyžařských zájezdech jsou zpravidla zahrnuty služby ubytování (v některých případech se stravováním), skipas, záruka sněhu, Best-Price-záruka, potvrzení o pojištění CK proti úpadku. Dále se můžete pojistit proti stornu a v nabídce je i komplexní cestovní pojištění.

Image
Lyžařské středisko Sölden
Skiareál Sölden je na konci údolí Ötztal v rakouském Tyrolsku. V horní části lyžařského areálu jsou dva ledovce - strmější Rettenbach a mírný Tiefenbach. S nedostatkem sněhu zde v celé dlouhé zimní sezóně nebývá žádný problém, v každém případě spodní část lyžařského areálu může být i uměle zasněžována.

Image
Jezero Almsee (video)
Na severním okraji pohoří Totes Gebirge je krásné jezero Almsee, které je snadno dostupné autem a kolem kterého vede hezká procházková trasa. Zároveň je zdejší parkovište i vhodným nástupním místem pro náročnější tůry.

Image
Bad Ischl - prohlídka města (video)
Bad Ischl je známé rakouské lázeňské město. Město má dlouhou historii a je charakteristické jako letní sídlo císařského dvora. Leží v jižní části Horního Rakouska u řeky Traun v centru oblasti Solné komory.

Image
Brixen: sjezd po modré sjezdovce číslo 3 (Zinsberg abfahrt)
Sjezd po pohodové modré sjezdovce číslo 3 Zinsberg abfahrt ve skiareálu Brixen im Thale - SkiWelt. Sjezdovka je vhodná pro začátečníky.

Image
Inteligentní stromy - německý dokumentární film (Letem světem)
Experimenty prokázaly, že jsou stromy důmyslně a komplikovaně propojené, sdílejí živiny, informace, přeposílají si varovné signály a předávají zkušenosti.

Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Aby komentář viděli i Vaši přátelé, zaškrtněte políčko 'Zveřejnit taky na Facebooku'.
Facebookové stránky ALPY.NET:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam nejaktuálnější informace, diskutujte, ptejte se a sdílejte informace s ostatními milovníky Alp nebo se svými přáteli.
Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
Stránka byla vygenerována 21.5.2024 18:28
Mapa stránek ...