Berghotel Krippenstein je nedaleko vrcholu Krippenstein v masivu Dachsteinu. K hotelu vede lanovka Dachstein Krippenstein Seilbahn z Obertraunu s jednou mezistanicí. Hotel je přímo v lyžařské oblasti Freeride Arena Krippenstein - Obertraun. Nedaleko je vyhlídka Five Fingers a také ubytovací zařízení Lodge am Krippenstein.
  Last minute ubytování v Rakousku - sleva až třetina z nájemní ceny

Berghotel Krippenstein

2 074 m n.m.

Berghotel Krippenstein
Berghotel Krippenstein
Kapacita ubytování:
 Typ ubytování: 
 Počet osob:  80 - - -
Zimní místnost (winterraum) není k dispozici.
Otevírací doba:
010203040506070809101112
od poloviny května do konce září a
od poloviny prosince do poloviny dubna
Sponzorované odkazy:
Berghotel Krippenstein:
Horský hotel Berghotel Krippenstein je zároveň stanicí lanovky Dachstein Krippenstein Seilbahn. Aktuálně zde neexistuje žádná možnost rezervace ubytování. Je možné, že je hotel pro veřejnost zavřený nebo zde není možnost ubytování.
Pokoj v hotelu Krippenstein
Pokoj v hotelu Krippenstein
Pokud chcete jet lanovkou Dachstein Krippenstein Seilbahn z této stanice dolů je možné, že zde nebude otevřená pokladna lanovky. V takovém případě se kupují lístky až v přestupní stanici Schönbergalm. Ve stanici lanovky na toaletách je dostupná pitná voda.

Kousek pod hotelem je Lodge am Krippenstein 2 040 m n.m., kde je ubytování levnější.
Telefon do Lodge am Krippenstein je +43 664 3804054 nebo +43 6131 21801
Informace pro lyžaře:
Panoramatický pohled okolí hotelu Krippenstein
Berghotel Krippenstein - poloha na mapě:
Náhled zobrazení polohy na mapě.
Pro zobrazení na mapě na různých mapových podkladech klikněte na mapu nebo na tento odkaz.
Berghotel Krippenstein
Berghotel Krippenstein - pohled od jihozápadu

Fotografie z okolí:

Cesty:
Krippenstein ⇒ Schilcherhaus [1738m], 0:45, 0/335m, 3km, (snadné)
Krippenstein ⇒ Schönberghaus [1346m], 1:30, 0/740m, 4km, cesta 661 a potom 662, (středně obtížné)
Krippenstein Five Fingers
Krippenstein Five Fingers
Kousek od vrcholu Krippensteinu byla vybudována jedinečná vyhlídka která podle svého tvaru dostala jméno Five Fingers (pět prstů). Konstrukce svým tvarem připomíná ruku s 5 prsty, každý má rozměry asi 4 x 1 metr. Návštěva této vyhlídky je skutečně nevšedním zážitkem. Výhled je na Obertraun, Hallstattské jezero, Hallstatt a na velkou část Solné komory.
Panoramatický pohled z vyhlídky Five Fingers
Freeride aréna Krippenstein
Freeride aréna Krippenstein byla magazínem SnowPlanet zvolena žhavým želízkem na scéně freeridingu – a dokázala tak odsunout do pozadí tak zvučná jména jako Cortina, St. Moritz a Arlberg! A na odvrácené straně runů a cliff dropů přesvědčí 'Stoa', jak místní s respektem nazývají majestátní horu, napínavým outdoorovým programem – daleko od mainstreamu.
  Třicet kilometrů variant mimo sjezdovku, geniální funpark a jistota sněhu v dachsteinské ledovcové oblasti vás navnadí na prašan i široké lyže. Ať lyže nebo snowboard, mnoho variant Freesports Arény Krippenstein a rozloha náhorní plošiny Dachsteinu nadchnou každého vyznavače prašanu! Schönberg, Imisl a Eisgrube nabízí strmé skalní hřebeny, různorodé svahy a vybrané lesní trasy, 1500 výškových metrů na ride vyžadují kondici a koncentraci.
V okolí najdete:
Panoramatický pohled okolí hotelu Krippenstein
Vyberte si ubytování v Rakousku:
Poznámky návštěvníků:
Nikdo zatím k této stránce nepřidal vlastní zkušenosti, informace ani názory. Buďte první a podělte se s ostatními o své pozitivní i negativní dojmy a pomozte zkvalitnit, doplnit nebo opravit informace na této stránce.
Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Krippenstein - video
Kempy v okolí: (řazeno podle vzdálenosti vzdušnou čarou)
Mapa volného ubytování v okolí:
 (po zadání data příjezdu a odjezdu se okamžitě na mapě zobrazují volná ubytování i s cenami)
Booking.com
Booking.com Booking.com
Nepřehlédněte:
Image
Placené úseky rakouských silnic
Na této stránce najdete ceny za průjezd vysokohorskými silnicemi, ceny za použití vybraných tunelů, dálničních tunelů i některých zvlášť placených úseků dálnic.

Image
Lyžařské oblasti v rakouských Alpách, přehled skiareálů, informace pro lyžaře
V popisu rakouských lyžařských středisek naleznete sněhové zpravodajství, aktuální počet vleků a lanovek v provozu, mapku lyžařského areálu, stručný popis ski areálu, kontakty na lyžařské školy, předpověď počasí, videa z oblasti, ceny skipasů, informace o ubytování v okolí a další informace.

Image
Sopka Stromboli nedaleko Sicílie vybuchla
Sopka Stromboli na stejnojmenném italském ostrově nedaleko Sicílie dnes vybuchla, exploze byla podle agentury ANSA silnější než ta ze začátku července.

Image
Cesta z Mayrhofenu přes Edelhütte na Ahornspitze
Typ na jednodenní výlet v oblasti Mayrhofenu (Zillertal). Větší část cesty, minimálně okruh k chatě Edelhütte, se dá naplánovat jako nenáročný rodinný výlet s dětmi. Další část cesty až do sedla, které je jihozápadně od 2973m vysokého vrcholu Ahornspitze, zvládnou děti také.

Image
Brixen: sjezd po modré sjezdovce číslo 3 (Zinsberg abfahrt)
Sjezd po pohodové modré sjezdovce číslo 3 Zinsberg abfahrt ve skiareálu Brixen im Thale - SkiWelt. Sjezdovka je vhodná pro začátečníky.

Image
Lyžařské zájezdy
V lyžařských zájezdech jsou zpravidla zahrnuty služby ubytování (v některých případech se stravováním), skipas, záruka sněhu, Best-Price-záruka, potvrzení o pojištění CK proti úpadku. Dále se můžete pojistit proti stornu a v nabídce je i komplexní cestovní pojištění.

Image
Fageralm: sjezd od Vorderer Fager do údolí (Talabfahrt)
Sjezd po modré a červené sjezdovce od Vorderer Fager (1 790 m n.m.) až do údolí do Forstau (935 m n.m.)

Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Aby komentář viděli i Vaši přátelé, zaškrtněte políčko 'Zveřejnit taky na Facebooku'.
Facebookové stránky ALPY.NET:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam nejaktuálnější informace, diskutujte, ptejte se a sdílejte informace s ostatními milovníky Alp nebo se svými přáteli.
Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
Stránka byla vygenerována 27.10.2021 15:32
Mapa stránek ...