Lanovka Dachstein Krippenstein Seilbahn Vás bez námahy dopraví nejenom do oblasti horských pastvin Schönbergalm, k jeskyním Eishöhlen (Ledová jeskyně) a Mammuthöhle (Mamutí jeskyně), ale i na místní 'domácí' vrch obyvatel Obertraunu – na 2100 m vysoký Krippenstein.

Dachstein Krippenstein Seilbahn

lanovka

Dachstein Krippenstein Seilbahn
Dachstein Krippenstein Seilbahn
© Dachstein Krippenstein Seilbahn
Dachstein Krippenstein Seilbahn
Lanovka má spodní stanici v blízkosti Obertraunu. V těsné blízkosti spodní stanice jsou velká parkovište. Ve spodní stanici a v její blízkosti naleznete mimo toalet (pitná voda) i občerstvení. Parkoviště jsou zde zdarma a můžete zde parkovat po neomezenou dobu (info z r. 2015). Lanovka má celkem tři úseky. První úsek vede od spodní stanice [608m] vzhůru ke stanici Schönbergalm [1350m]. Zde můžete navštívit jeskyně Mammuthöhle a Eishöhle a muzeum (za vstup do jeskyní se platí, muzeum je zdarma). Pokud pokračujete dále, musíte přestoupit na další lanovku. Ta pokračuje opět vzhůru k horskému hotelu Krippenstein [2100m]. Pokud jedete až na konečnou stanici, musíte zde opět přestoupit na poslední lanovku a ta vás sveze dolů na Gjaidalm [1791m].
Dachstein Krippenstein Seilbahn
spodní stanice lanovky Dachsteinbahn ještě se starou kabinkou - dnes již jezdí nová
Sponzorované odkazy:
Dachstein Krippenstein Seilbahn
spodní stanice lanovky Dachstein Krippenstein Seilbahn
Panoramatický pohled od spodní stanice lanovky Dachstein Krippenstein Seilbahn
Dachstein Krippenstein Seilbahn - poloha na mapě:
Náhled zobrazení polohy na mapě.
Pro zobrazení na mapě na různých mapových podkladech klikněte na mapu nebo na tento odkaz.
Dachstein Krippenstein Seilbahn
Stará kabina lanovky ve třetím úseku

Další obrázky:

Dachstein Krippenstein Seilbahn
staré kabiny ve střední části druhého úseku lanovky (nyní jsou zde již nové kabiny)
Jízda lanovkou ve třetím úseku od Gjaidalm ke Krippensteinu - video
Vyberte si ubytování v Rakousku se slevou:
Panoramatický pohled od stanice Krippenstein lanovky Dachstein Krippenstein Seilbahn
Poznámky návštěvníků:

2008:
  V supermarketech Spar se dají získat poukázky na 30% slevu na lanovku. Jeli jsme na Dachstein 5.9.2008 a téměř všichni Rakušané ve frontě na lanovku poukázky měli. O podmínkách a době trvání akce na stránkách www.spar.at bohužel nic není.
Lucie Pražáková
Přidáno 10.9.2008
V roce 2008 jsou všechny tři úseky lanovky opět v provozu.
admin
Přidáno 29.4.2008

2007:
Přidávám poznámku, že letos dochází k výměně lanovky a tedy je II. část přes léto zavřená!!!!!
(autor se nepodepsal, ale informace je ověřená - Hrbáček)
Přidáno 31.5.2007

2006:
Lanovka jezdí přesne podle informací. Druhá část bude zprovozněna již 13.4.06. Od stanice Shonbergalm je sníh. Cesta je prošlápnutá pouze lyžaři.
tOm
Přidáno 9.5.2006

2003:
  Poznámka ohledně plateb za parkování.
Za parkování na velkém parkovišti na Dachsteinseilbahn jsme neplatili letos v srpnu ani v sobotu ani v neděli. Nikdo platbu nevyžadoval.
Tom
Pozn. administrátora: ano, děkuji za upozornění. Informace, o tom že parkoviště je placené byla zastaralá a už jsem ji opravil. Nyní se zde skutečně dá parkovat zdarma a libovolně dlouho. Jirka
Přidáno 11.8.2003
Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Mapa volného ubytování v okolí:
 (po zadání data příjezdu a odjezdu se okamžitě na mapě zobrazují volná ubytování i s cenami)
Booking.com
Booking.com Booking.com
Kempy v okolí: (řazeno podle vzdálenosti vzdušnou čarou)
Nepřehlédněte:
Image
Lyžařské zájezdy
V lyžařských zájezdech jsou zpravidla zahrnuty služby ubytování (v některých případech se stravováním), skipas, záruka sněhu, Best-Price-záruka, potvrzení o pojištění CK proti úpadku. Dále se můžete pojistit proti stornu a v nabídce je i komplexní cestovní pojištění.

Image
Podrobný popis cesty Kitzsteinhorn - Alpincenter ⇒ Mooserboden
Tato nádherná vysokohorská cesta je v oblasti Glockneru blízko známých turistických středisek Kaprun a Zell am See. Vede od spodní stanice vrcholové lanovky na Kitzsteinhorn (Gipfelbahn) přes sedlo Nördliche Kammerscharte ve výšce 2 636 m n.m., kolem usedlosti Fürthermoaralm až k přehradní nádrži Mooserboden (2 036 m n.m.).

Image
Karstein (Kitzbüheler Alpen) panorama
Panorama z vrcholu Karstein, který je v rakouském Tyrolsku v horské skupině Kitzbüheler Alpen. Vrchol Karsteinu je v nadmořské výšce 1922 m. Na této stránce najdete panorama z vrcholu s popisem okolních hor.

Image
Lyžařské středisko Sölden
Skiareál Sölden je na konci údolí Ötztal v rakouském Tyrolsku. V horní části lyžařského areálu jsou dva ledovce - strmější Rettenbach a mírný Tiefenbach. S nedostatkem sněhu zde v celé dlouhé zimní sezóně nebývá žádný problém, v každém případě spodní část lyžařského areálu může být i uměle zasněžována.

Image
Lyžařské oblasti v rakouských Alpách, přehled skiareálů, informace pro lyžaře
V popisu rakouských lyžařských středisek naleznete sněhové zpravodajství, aktuální počet vleků a lanovek v provozu, mapku lyžařského areálu, stručný popis ski areálu, kontakty na lyžařské školy, předpověď počasí, videa z oblasti, ceny skipasů, informace o ubytování v okolí a další informace.

Image
Placené úseky rakouských silnic
Na této stránce najdete ceny za průjezd vysokohorskými silnicemi, ceny za použití vybraných tunelů, dálničních tunelů i některých zvlášť placených úseků dálnic.

Image
Sopka Stromboli nedaleko Sicílie vybuchla
Sopka Stromboli na stejnojmenném italském ostrově nedaleko Sicílie dnes vybuchla, exploze byla podle agentury ANSA silnější než ta ze začátku července.

Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Aby komentář viděli i Vaši přátelé, zaškrtněte políčko 'Zveřejnit taky na Facebooku'.
Facebookové stránky ALPY.NET:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam nejaktuálnější informace, diskutujte, ptejte se a sdílejte informace s ostatními milovníky Alp nebo se svými přáteli.
Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
Stránka byla vygenerována 20.8.2022 06:53
Mapa stránek ...