Chata Koralpenhaus je v rakouských Korutanech v horské skupině Lavanttaler Alpen. Chata je vzdušnou čarou asi 10 km přibližně jihovýchodním směrem od Wolfsbergu. Chata Koralpenhaus je v nadmořské výšce 1.966 m a má kapacitu 54 lůžek. Patří Rakouskému alpskému svazu OeAV. Naleznete zde základní informace o možnostech ubytování, provozní době, kontaktech na správce nebo chataře, poloze na mapě a turistických cílech v okolí.

Koralpenhaus

Lavanttaler Alpen

Obrázek nemáme k dispozici
Koralpenhaus - fotografie bohužel není k dispozici
Koralpenhaus - poloha na mapě
Zobrazení polohy Koralpenhaus na mapových podkladech Google Maps a Open Street Maps. Na mapě je zobrazena přibližná poloha včetně případných dalších zajímavých objektů, webových kamer, videí a dalších užitečných informací v blízkém okolí. Zobrazeny jsou například i místa s předpovědí počasí v okolí.
Sponzorované odkazy:
Koralpenhaus v oblasti Lavanttaler Alpen:
   Chata Koralpenhaus je v oblasti Lavanttaler Alpen v nadmořské výšce 1.966 m. Chata patří Rakouskému alpskému svazu OeAV sekci Wolfsberg. V létě bývá chata v provozu od poloviny května do konce října. V zimní sezóně bývá otevřená od poloviny prosince většinou do konce března. Chatařem je Johann Motschnig.

Telefon na chatu je +43 676 7926881
E-mail: motschnig@live.at

   Na chatě Koralpenhaus je celkem 54 lůžek. V pokojích je celkem 33 lůžek a společné noclehárny (Matratzenlager) mají celkem 21 lůžek. Zimní místnost (Winterraum) na chatě není.

Přístupové cesty na chatu Koralpenhaus:
z Deutschlandsberg (372 m) - 8:30 hod
z Eibiswald (362 m) - 8:30 hod
z Eitweg (559 m) - 4:00 hod
z Koglereck (1.350 m) - 6:00 hod
ze St. Stefan (433 m) - 5:00 hod
od Stoffhütte (1.441 m) - 6:00 hod
z Wolfsberg (460 m) - 5:00 hod
z parkoviště Koralpenlifte (1.627 m) - 0:45 hod
od Godinger Hütte (1.614 m) - 1:00 hod

Horské vrcholy a turistické cíle v okolí:
Großer Speikkogel (2.141 m) - 0:30 hod
Hühnerstützen (1.979 m) - 1:30 hod
Kleinalpe (1.763 m) - 2:00 hod
Koralpenhaus náhled polohy:
Náhled zobrazení polohy Koralpenhaus na mapě.
Pro zobrazení na mapě na různých mapových podkladech klikněte na mapu nebo na tento odkaz.
Koralpenhaus - další informace na internetu:
Mapa volného ubytování v okolí:
 (po zadání data příjezdu a odjezdu se okamžitě na mapě zobrazují volná ubytování i s cenami)
Booking.com
Kempy v okolí: (řazeno podle vzdálenosti vzdušnou čarou)
Vyberte si ubytování v Rakousku:
Poznámky návštěvníků:
Nikdo zatím k této stránce nepřidal vlastní zkušenosti, informace ani názory. Buďte první a podělte se s ostatními o své pozitivní i negativní dojmy a pomozte zkvalitnit, doplnit nebo opravit informace na této stránce.
Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Aby komentář viděli i Vaši přátelé, zaškrtněte políčko 'Zveřejnit taky na Facebooku'.
Facebookové stránky ALPY.NET:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam nejaktuálnější informace, diskutujte, ptejte se a sdílejte informace s ostatními milovníky Alp nebo se svými přáteli.
Nepřehlédněte:
Image
Cumberland Wildpark Grünau (video)
Cumberland Wildpark Grünau je Zoopark o rozloze 60 hektarů s tradičními venkovskými restauracemi uprostřed hor a lesů. Všechny cesty jsou schůdné i s kočárkem či na invalidním vozíku.

Image
Placené úseky rakouských silnic
Na této stránce najdete ceny za průjezd vysokohorskými silnicemi, ceny za použití vybraných tunelů, dálničních tunelů i některých zvlášť placených úseků dálnic.

Image
Lyžařské oblasti v rakouských Alpách, přehled skiareálů, informace pro lyžaře
V popisu rakouských lyžařských středisek naleznete sněhové zpravodajství, aktuální počet vleků a lanovek v provozu, mapku lyžařského areálu, stručný popis ski areálu, kontakty na lyžařské školy, předpověď počasí, videa z oblasti, ceny skipasů, informace o ubytování v okolí a další informace.

Image
Zajištěná cesta Priel Klettersteig (video)
Dlouhá zajištěná cesta Priel Kletterteig (obtížnost D) měří 2.130 metrů a až k vrcholovému kříži na nejvyšším vrcholu Totes Gebirge Grosser Priel ve výšce 2.515 m n.m. překonává převýšení 900 metrů.

Image
Bad Mitterndorf (video)
Bad Mitterndorf vás nezklame v žádném případě. Do Bad Mitterndorfu se vyplatí vyrazit na prodloužený víkend, ale klidně i na dva týdny. Nudit se tu určitě nebudete.

Image
Cesta z Mayrhofenu přes Edelhütte na Ahornspitze
Typ na jednodenní výlet v oblasti Mayrhofenu (Zillertal). Větší část cesty, minimálně okruh k chatě Edelhütte, se dá naplánovat jako nenáročný rodinný výlet s dětmi. Další část cesty až do sedla, které je jihozápadně od 2973m vysokého vrcholu Ahornspitze, zvládnou děti také.

Image
Jezero Offensee (video)
Trochu zastrčené jezero Offensee najdete na západním konci pohoří Totes Gebirge v nadmořské výšce 649 m. Jezero je snadno dostupné i autem, je vhodné ke koupání i k procházkám.

Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
Stránka byla vygenerována 21.6.2024 07:14
Mapa stránek ...