Skiareál Seefeld - Rosshütte je větší ze dvou lyžařských středisek v okolí Seefeldu. Kabinová lanovka se ze Sefeldu vyšplhá až na Seefelder Joch (2064m). Asi polovina sjezdovek je zde snadných (modrých), zbylé jsou středně obtížné (červené), je tu i 1 km dlouhý úsek označený jako černá sjezdovka. V areálu Seefeld - Rosshütte je snowpark, lyžařské školy a parvidelné noční lyžování. Cvičné louky a snadné tratě pro začátečníky najdete hlavně v níže položeném druhém zdejším skiareálu Gschwandtkopf. Nejdelším sjezdem ve skiareálu Rosshütte je 'Talabfahrt vom Seefelder Joch' o celkové délce 4 km a s převýšením 834 m, nejtěžší sjezdovkou je '1a - Abfahrt' ze Seefelder Joch s převýšením 226 m a délkou 1 km. Seefeld je ale především známý běžkařům. Zdejší běžkařské tratě hostily závody dvou innsbruckých zimních olympiád i mistrovství světa v klasickém lyžování. V okolí Seefeldu je vice jak 270 kilometrů běžkařských tratí. Níže najdete také odkaz na interaktivní panoramatickou mapu, na které se zobrazuje aktuální stav provozu vleků a lanovek i aktuálně otevřené sjezdovky, restaurace a další užitečné informace. Pokud hledáte ubytování v okolí Seefeld - Rosshütte, tak na mapce níže rovnou uvidíte, kde a za jakou cenu se můžete ubytovat.

Skiareál Seefeld - Rosshütte

Nadmořská výška: 1.230 - 2.100 m n. m.

Seefeld - Rosshütte
Sjezdové tratě: [km]Celkem:
Snadné11
Středně obtížné6
Obtížné1
18
Vleky a lanovky: [počet]Celkem:
Lyžařské vleky8
Sedačkové lanovky3
Kabinové a pozemní lanovky3
14
Z toho v provozu: (30.4.2024)0
Údaje jsou aktualizovány pouze v zimním období! 
Celková kapacita je asi 11.500 osob/hod 
Sněhové zpravodajství pro oblast
Seefeld - Rosshütte:
 na vrcholech 53 cm
Aktualizováno pouze v zimě!
 v údolí 0 cm
Zvětšit
Zimní lyžařská mapa a mapa okolí ...
Lyžařská sezóna:
od 8.12.2023 do 31.3.2024
Provozní doba:
9:00 - 16:30
E-Mail: info@rosshuette.at
Telefon: +43 5212 24160
Internet: www.seefeld.com
Mapa volného ubytování v okolí:
 (po zadání data příjezdu a odjezdu se okamžitě na mapě zobrazují volná ubytování i s cenami)
Booking.com
Sponzorované odkazy:
Skipas Seefeld - Rosshütte - ceny skipasu pro sezónu 2023/2024:
  Ceny zde uvedené jsou pouze orientační a slouží hlavně pro srovnání cen v jednotlivých lyžařských střediscích v hlavní zimní sezóně. Každý skiareál má na svých webových stránkách vlastní podrobný ceník, kde naleznete mnohem více tarifů a také ceny pro vedlejší lyžařskou sezónu nebo pro rodiny s dětmi či seniory. Odkaz na webové stránky skiareálu i telefonické a mailové kontakty naleznete v horní části stránky pod náhledem lyžařské mapky.
Seefeld - Rosshütte skipas - ceny, které platily v zimní sezóně 2023/2024:
ceny v Euro 1 den 1 den (od 11:00) 2 dny 5 dnů
Dospělí 55 51,50 110 259
Děti 37 35 66 155,50
- přibližnou cenu v Kč zjistíte po kiknutí na cenu v €
Skiline – vyhodnocení sjezdů a celkového převýšení podle skipasu:
  Po ukončení lyžování si ve většině lyžařských středisek můžete ve speciálním zařízení (Skiline kiosku) nechat vyhodnotit svůj skipas. Získáte tak přehled o počtu ujetých kilometů, celkovém převýšení i grafické znázornění vašeho lyžařského dne. Údaje si můžete nechat vytisknout. Služba je zdarma a Skiline kiosky najdete většinou poblíž pokladen, kde se skipasy prodávají.
  „Skiline“ zaznamenává v časovém průběhu pomocí profilu celkového převýšení veškeré tratě, které jste v lyžařské oblasti absolvovali. Obsahuje přesný seznam lanovek a vleků, které jste použili, celkové výškové převýšení a odhad ujetých kilometrů. Jako registrovaný uživatel obdržíte navíc celkové vyhodnocení všech vašich lyžařských dnů během lyžařské sezóny.
  Pokud nemáte čas, nebo zapomenete provést vyhodnocení skipasu přímo u sjezdovky, není to žádný problém - Skiline je dostupný i na internetu. Na webové stránce Skiline zadáte číslo svého skipasu a můžete sledovat své výkony i třeba videa..
Dovolená na sněhu Seefeld - sluncem rozmazlovaný olympijský region!
Příjezd
Příjezd
Další informace o lyžařské oblasti Seefeld - Rosshütte:
    Malé městečko Seefeld se rozkládá na náhorní plošině nad údolím řeky Inn, cca 25 km od Innsbrucku. Seefeld se proslavil jako kvalitní zimní středisko všech běžkařů a nejen jich. V areálu byl vybudován snowpark a je zde také 160 km zimních turistických tras. Nejvyšší bod areálu se nachází ve výšce téměř 2.100 m. Klasické zimní sporty si lze zpestřit návštěvou sauny, fitness nebo bazénu.

Upravované běžkařské tratě:
35 klasických běžeckých stop: 154 km
26 bruslařských tratí: 125 km

Lyžařská škola Schischule Seefeld - Büro Alpin:
Schischulleiter: Ing. Erwin Seelos
Bereichsleiter: Werner Seelos
Münchner Str. 142
A-6100 Seefeld, Österreich
Tel.: +43 5212 2412
E-Mail: schischule@schi-seefeld.at

Lyžařská škola Schi & Snowboard-Schule Sport Aktiv:
Leitung Thomas KNUCHEL
Gschwandtkopf 702
6100 Seefeld, Österreich
Tel.: +43 5212 99870
Mail: office@skisportaktiv.at

Lyžařská škola Skischule Mösern:
Leitung: Christian Kratzer
Möserer Dorfstr.28
6100 Seefeld, Österreich
Tel.: +43 5212 4736
Mobil.: +43 664 3145211
Mail: info@skischule-moesern.com

Turistické informační centrum Informationsbüro Seefeld:
Klosterstr. 43
6100 Seefeld, Österreich
Tel.: +43 508800
E-Mail: region@seefeld.com
Trasa autem z Prahy do lyžařského střediska Seefeld - Rosshütte:
Typ pro Vás: Pokud si chcete některou z navržených tras do skiareálu Seefeld - Rosshütte odeslat přímo do svého mobilního telefonu, klikněte na mapě na 'Další možnosti'.
Booking.com Booking.com
Poznámky návštěvníků:
Nikdo zatím k této stránce nepřidal vlastní zkušenosti, informace ani názory. Buďte první a podělte se s ostatními o své pozitivní i negativní dojmy a pomozte zkvalitnit, doplnit nebo opravit informace na této stránce.
Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Ski in Seefeld, Tirol - video
Seefeld ski resort - Rosshütte - Tirol - Austria - video
Vyberte si ubytování v Rakousku:
Seefeld Rosshütte 2015 - video
Skitour - Seefelder Joch - video
Informace o poloze lyžařského střediska a silničních vzálenostech:
Interaktivní panorama
Interaktivní panorama - zobrazuje se aktuální stav provozu v lyřařském středisku.
Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Aby komentář viděli i Vaši přátelé, zaškrtněte políčko 'Zveřejnit taky na Facebooku'.
Facebookové stránky ALPY.NET:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam nejaktuálnější informace, diskutujte, ptejte se a sdílejte informace s ostatními milovníky Alp nebo se svými přáteli.
Nepřehlédněte:
Image
3K K-ONNECTION Kaprun - Maiskogel - Kitzsteinhorn (video)
Z centra Kaprunu šesti lanovkami až na Kitzsteinhorn do výšky 3 029 metrů. Tento řetězec lanovek má celkem 12 km. Překonané převýšení 2 261 metrů je největší ve Východních Alpách.

Image
Brixen: sjezd po modré sjezdovce číslo 3 (Zinsberg abfahrt)
Sjezd po pohodové modré sjezdovce číslo 3 Zinsberg abfahrt ve skiareálu Brixen im Thale - SkiWelt. Sjezdovka je vhodná pro začátečníky.

Image
Bad Mitterndorf (video)
Bad Mitterndorf vás nezklame v žádném případě. Do Bad Mitterndorfu se vyplatí vyrazit na prodloužený víkend, ale klidně i na dva týdny. Nudit se tu určitě nebudete.

Image
Lyžařské středisko Sölden
Skiareál Sölden je na konci údolí Ötztal v rakouském Tyrolsku. V horní části lyžařského areálu jsou dva ledovce - strmější Rettenbach a mírný Tiefenbach. S nedostatkem sněhu zde v celé dlouhé zimní sezóně nebývá žádný problém, v každém případě spodní část lyžařského areálu může být i uměle zasněžována.

Image
Harakiri - nejstrmější sjezdovka v Rakousku
Kde je nejprudší sjezdovka v Rakousku? Nejstrmější sjezdovkou v Rakousku je sjezdovka Harakiri Penken v lyžařském areálu Mayrhofen v Tyrolském Zillertalu.

Image
Katrin Klettersteig Bad Ischl (video)
Na videu je Katrin Klettersteig - poměrně snadná a příjemná ferrata, jsou zde ale také místa dost exponovaná. Tato zajištěná cesta je poblíž městečka Bad Ischl.

Image
Jezera Vorderer Langbathsee a Hinterer Langbathsee (video)
Dvojice jezer Vorderer Langbathsee a Hinterer Langbathsee, která jsou vzdušnou čarou asi 8 km severozápadně od Ebensee na jižním konci jezera Traunsee je dosažitelná i autem. Přesněji větší z obou jezer. Ke druhému už musíte pěšky.

Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
Stránka byla vygenerována 27.5.2024 04:33
Mapa stránek ...