Skiareál Nauders je v Tyrolsku na hranicích s Itálií a sousedí s italskými lyžařskými areály Schöneben a Haider Alm. Lyžuje se na svazích Bergkastel a Tscheyeck. Z Nauders se ke spodní stanici lanovky pohodlně dostanete skibusem, který jezdí asi 4x za hodinu. Ve skiareálu Nauders se lyžuje na převážně červenách a modrých sjezdovkách. Skoro pětinu délky všech sjezdovek zabírají obtížné (černé) sjezdovky. Každý lyžař i snowboardista si zde tedy určitě najde dostatek vhodných tratí. Na svahu pod Bergkastelem poblíž kabinkové lanovky je cvičná louka a dětský park. Pro začínající lyžaře jsou zde i krátké vleky. Nejdelším sjezdem v Nauders je Tscheyecktalabfahrt o délce 9 km s převýšením 1260 m. Nejtěžší sjezdovka se jmenuje Die Schwarze, je dlouhá asi 3 km a má převýšení 600 m. Na svazích Guesser Kopf je oblast pro freeride. Zdejší skipas platí i ve dvou sousedních menších italských areálech, kam zajíždí i skibus. Níže najdete také odkaz na interaktivní panoramatickou mapu, na které se zobrazuje aktuální stav provozu vleků a lanovek i aktuálně otevřené sjezdovky, restaurace a další užitečné informace. Pokud hledáte ubytování v okolí Nauders, tak na mapce níže rovnou uvidíte, kde a za jakou cenu se můžete ubytovat.

Skiareál Nauders

Nadmořská výška: 1.394 - 2.850 m n. m.

Nauders
Sjezdové tratě: [km]Celkem:
Snadné23
Středně obtížné34
Obtížné12
69
Vleky a lanovky: [počet]Celkem:
Lyžařské vleky7
Sedačkové lanovky5
Kabinové a pozemní lanovky1
13
Z toho v provozu: (18.4.2022)0
Údaje jsou aktualizovány pouze v zimním období! 
Celková kapacita je asi 16.000 osob/hod 
Sněhové zpravodajství pro oblast
Nauders:
 na vrcholech ?
Aktualizováno pouze v zimě!
 v údolí ?
Zvětšit
Zimní lyžařská mapa a mapa okolí ...
Lyžařská sezóna:
od 15.12.2021 do 18.4.2022
Provozní doba:
8:30 - 16:00
E-Mail: office@nauders.com
Telefon: +43 5473 87427
Internet: www.nauders.com
Mapa volného ubytování v okolí:
 (po zadání data příjezdu a odjezdu se okamžitě na mapě zobrazují volná ubytování i s cenami)
Booking.com
Sponzorované odkazy:
Nauders (1886 m n.m.) orientační předpověď počasí:
Skipas Nauders - ceny skipasu pro sezónu 2021/2022:
  Ceny zde uvedené jsou pouze orientační a slouží hlavně pro srovnání cen v jednotlivých lyžařských střediscích v hlavní zimní sezóně. Každý skiareál má na svých webových stránkách vlastní podrobný ceník, kde naleznete mnohem více tarifů a také ceny pro vedlejší lyžařskou sezónu nebo pro rodiny s dětmi či seniory. Odkaz na webové stránky skiareálu i telefonické a mailové kontakty naleznete v horní části stránky pod náhledem lyžařské mapky.
Nauders skipas - ceny, které platily v zimní sezóně 2021/2022:
ceny v Euro 1 den 1 den (od 12:00) 2 dny 5 dnů
Dospělí 49 41,50 95 218,50
Děti 29,50 26 52 119
- přibližnou cenu v Kč zjistíte po kiknutí na cenu v €
Skiline – vyhodnocení sjezdů a celkového převýšení podle skipasu:
  Po ukončení lyžování si ve většině lyžařských středisek můžete ve speciálním zařízení (Skiline kiosku) nechat vyhodnotit svůj skipas. Získáte tak přehled o počtu ujetých kilometů, celkovém převýšení i grafické znázornění vašeho lyžařského dne. Údaje si můžete nechat vytisknout. Služba je zdarma a Skiline kiosky najdete většinou poblíž pokladen, kde se skipasy prodávají.
  „Skiline“ zaznamenává v časovém průběhu pomocí profilu celkového převýšení veškeré tratě, které jste v lyžařské oblasti absolvovali. Obsahuje přesný seznam lanovek a vleků, které jste použili, celkové výškové převýšení a odhad ujetých kilometrů. Jako registrovaný uživatel obdržíte navíc celkové vyhodnocení všech vašich lyžařských dnů během lyžařské sezóny.
  Pokud nemáte čas, nebo zapomenete provést vyhodnocení skipasu přímo u sjezdovky, není to žádný problém - Skiline je dostupný i na internetu. Na webové stránce Skiline zvolíte lyžařské středisko, zadáte číslo svého skipasu a můžete sledovat své výkony i třeba videa..
Příjezd
Další informace o lyžařské oblasti Nauders:
    V lyžařském středisku Nauders naleznete kvalitní lyžařské terény, sněhovou jistotu, výhodné skipasy a unikátní scenérie Ötztálských Alp na rakousko-italsko-švýcarském pomezí. Nauders nabízí široké a dlouhé tratě, ale i náročné svahy, mezi nimi i 9ti kilometrovou trať se skoro 1300 m převýšením. Nauders je skibusem přes průsmyk Reschenpass propojen s italským Schönebenem a St. Valentinem s příjemnými sjezdovkami a pohledem na Ortler (3905 m). Do uvedených středisek je možné se dopravovat zdarma skibusem.

Freeride:
celkem 6 km neupravených tratí

Upravované běžkařské tratě:
7 klasických běžeckých stop: 50 km
2 bruslařské tratě: 18 km

Camping Alpencamping Nauders: (v provozu i v zimě)
Familie Didi und Sabine El Mangalify
Bundesstraße 279
6543 Nauders, Österreich
Tel.: +43 5473 87217
E-Mail: alpencamping@tirol.com

Lyžařská škola Skischule Nauders Interski:
Skischule Nauders Interski
Haus-Nr. 35
6543 Nauders, Österreich
Tel.: +43 5473 89040
E-Mail: skischule-nauders@aon.at

Lyžařská škola Skischule Nauders 3000:
Dr. Tschiggfreystr. 26
6543 Nauders, Österreich
Tel.: +43 5473 86207
Tel.: +43 664 5354764
E-Mail: info@nauders3000.at

Turistické informační centrum TVB Tiroler Oberland - Nauders:
TVB Nauders
Dr. Tschiggfrey Straße 66
6543 Nauders, Österreich
Tel.: +43 5473 87 220
E-Mail: nauders@reschenpass.info
Trasa autem z Prahy do lyžařského střediska Nauders:
Typ pro Vás: Pokud si chcete některou z navržených tras do skiareálu Nauders odeslat přímo do svého mobilního telefonu, klikněte na mapě na 'Další možnosti'.
Booking.com Booking.com
Poznámky návštěvníků:
Nikdo zatím k této stránce nepřidal vlastní zkušenosti, informace ani názory. Buďte první a podělte se s ostatními o své pozitivní i negativní dojmy a pomozte zkvalitnit, doplnit nebo opravit informace na této stránce.
Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Nauders, Austria 2019 / GoPro Hero 5, Sony A7s, Karma Grip / Skiing - video
GoPro Hero 4: Skiing in Nauders, Austria 2015 - video
Vyberte si ubytování v Rakousku:
Nauders Winter - video
Nauders Skigebied - video
Informace o poloze lyžařského střediska a silničních vzálenostech:
Interaktivní panorama
Interaktivní panorama - zobrazuje se aktuální stav provozu v lyřařském středisku.
Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Aby komentář viděli i Vaši přátelé, zaškrtněte políčko 'Zveřejnit taky na Facebooku'.
Facebookové stránky ALPY.NET:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam nejaktuálnější informace, diskutujte, ptejte se a sdílejte informace s ostatními milovníky Alp nebo se svými přáteli.
Nepřehlédněte:
Image
Lyžařské oblasti v rakouských Alpách, přehled skiareálů, informace pro lyžaře
V popisu rakouských lyžařských středisek naleznete sněhové zpravodajství, aktuální počet vleků a lanovek v provozu, mapku lyžařského areálu, stručný popis ski areálu, kontakty na lyžařské školy, předpověď počasí, videa z oblasti, ceny skipasů, informace o ubytování v okolí a další informace.

Image
3K K-ONNECTION Kaprun - Maiskogel - Kitzsteinhorn (video)
Z centra Kaprunu šesti lanovkami až na Kitzsteinhorn do výšky 3 029 metrů. Tento řetězec lanovek má celkem 12 km. Překonané převýšení 2 261 metrů je největší ve Východních Alpách.

Image
Cesta z Mayrhofenu přes Edelhütte na Ahornspitze
Typ na jednodenní výlet v oblasti Mayrhofenu (Zillertal). Větší část cesty, minimálně okruh k chatě Edelhütte, se dá naplánovat jako nenáročný rodinný výlet s dětmi. Další část cesty až do sedla, které je jihozápadně od 2973m vysokého vrcholu Ahornspitze, zvládnou děti také.

Image
Alpbach: sjezd podél Verbindungsbahn po červené sjezdovce číslo 13
Video z oblasti Alpbach - Wildschönau. Sjezd od horní stanice kabinové lanovky Verbindungsbahn po červené sjezdovce číslo 13.

Image
Fageralm: sjezd od Vorderer Fager do údolí (Talabfahrt)
Sjezd po modré a červené sjezdovce od Vorderer Fager (1 790 m n.m.) až do údolí do Forstau (935 m n.m.)

Image
Záhadná hora Kailas
Kailas je asi nejzáhadnější horou na světě. Je opředena množstvím mýtů a legend. Zatím na ni nevystoupil žádný horolezec. Kailas měří 6714 metrů (podle čínských měření), místní lidé ale tvrdí, že hora má výšku jen 6666 metrů a na vrcholu je údajně...

Image
Placené úseky rakouských silnic
Na této stránce najdete ceny za průjezd vysokohorskými silnicemi, ceny za použití vybraných tunelů, dálničních tunelů i některých zvlášť placených úseků dálnic.

Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
Stránka byla vygenerována 9.8.2022 12:38
Mapa stránek ...