Skiareál Nauders je v Tyrolsku na hranicích s Itálií a sousedí s italskými lyžařskými areály Schöneben a Haider Alm. Lyžuje se na svazích Bergkastel a Tscheyeck. Z Nauders se ke spodní stanici lanovky pohodlně dostanete skibusem, který jezdí asi 4x za hodinu. Ve skiareálu Nauders se lyžuje na převážně červenách a modrých sjezdovkách. Skoro pětinu délky všech sjezdovek zabírají obtížné (černé) sjezdovky. Každý lyžař i snowboardista si zde tedy určitě najde dostatek vhodných tratí. Na svahu pod Bergkastelem poblíž kabinkové lanovky je cvičná louka a dětský park. Pro začínající lyžaře jsou zde i krátké vleky. Nejdelším sjezdem v Nauders je Tscheyecktalabfahrt o délce 9 km s převýšením 1260 m. Nejtěžší sjezdovka se jmenuje Die Schwarze, je dlouhá asi 3 km a má převýšení 600 m. Na svazích Guesser Kopf je oblast pro freeride. Zdejší skipas platí i ve dvou sousedních menších italských areálech, kam zajíždí i skibus. Níže najdete také odkaz na interaktivní panoramatickou mapu, na které se zobrazuje aktuální stav provozu vleků a lanovek i aktuálně otevřené sjezdovky, restaurace a další užitečné informace. K dispozii jsou aktuální ceny skipasů pro sezónu 2021/2022. Pokud hledáte ubytování v okolí Nauders, tak na mapce níže rovnou uvidíte, kde a za jakou cenu se můžete ubytovat.

Skiareál Nauders

Nadmořská výška: 1.394 - 2.850 m n. m.

Nauders
Sjezdové tratě: [km]Celkem:
Snadné23
Středně obtížné34
Obtížné12
69
Vleky a lanovky: [počet]Celkem:
Lyžařské vleky7
Sedačkové lanovky5
Kabinové a pozemní lanovky1
13
Z toho v provozu: (2.12.2021)0
Celková kapacita je asi 16.000 osob/hod 
Sněhové zpravodajství pro oblast
Nauders:
 na vrcholech 70 cm
Stav sněhu 2.12.2021
 v údolí 30 cm
Zvětšit
Zimní lyžařská mapa a mapa okolí ...
Lyžařská sezóna:
od 17.12.2021 do 18.4.2022
Provozní doba:
8:30 - 16:00
E-Mail: office@nauders.com
Telefon: +43 5473 87427
Internet: www.nauders.com
Mapa volného ubytování v okolí:
 (po zadání data příjezdu a odjezdu se okamžitě na mapě zobrazují volná ubytování i s cenami)
Booking.com
Sponzorované odkazy:
Nauders (1886 m n.m.) orientační předpověď počasí:
Skipas Nauders - ceny skipasu pro sezónu 2021/2022:
  Ceny zde uvedené jsou pouze orientační a slouží hlavně pro srovnání cen v jednotlivých lyžařských střediscích v hlavní zimní sezóně. Každý skiareál má na svých webových stránkách vlastní podrobný ceník, kde naleznete mnohem více tarifů a také ceny pro vedlejší lyžařskou sezónu nebo pro rodiny s dětmi či seniory. Odkaz na webové stránky skiareálu i telefonické a mailové kontakty naleznete v horní části stránky pod náhledem lyžařské mapky.
Nauders skipas 2022 - aktuální ceny pro letošní zimní sezónu (2021/2022):
ceny v Euro 1 den 1 den (od 12:00) 2 dny 5 dnů
Dospělí 49 41,50 95 218,50
Děti 29,50 26 52 119
- přibližnou cenu v Kč zjistíte po kiknutí na cenu v €
Skiline – vyhodnocení sjezdů a celkového převýšení podle skipasu:
  Po ukončení lyžování si ve většině lyžařských středisek můžete ve speciálním zařízení (Skiline kiosku) nechat vyhodnotit svůj skipas. Získáte tak přehled o počtu ujetých kilometů, celkovém převýšení i grafické znázornění vašeho lyžařského dne. Údaje si můžete nechat vytisknout. Služba je zdarma a Skiline kiosky najdete většinou poblíž pokladen, kde se skipasy prodávají.
  „Skiline“ zaznamenává v časovém průběhu pomocí profilu celkového převýšení veškeré tratě, které jste v lyžařské oblasti absolvovali. Obsahuje přesný seznam lanovek a vleků, které jste použili, celkové výškové převýšení a odhad ujetých kilometrů. Jako registrovaný uživatel obdržíte navíc celkové vyhodnocení všech vašich lyžařských dnů během lyžařské sezóny.
  Pokud nemáte čas, nebo zapomenete provést vyhodnocení skipasu přímo u sjezdovky, není to žádný problém - Skiline je dostupný i na internetu. Na webové stránce Skiline zvolíte lyžařské středisko, zadáte číslo svého skipasu a můžete sledovat své výkony i třeba videa..
Příjezd
Další informace o lyžařské oblasti Nauders:
    V lyžařském středisku Nauders naleznete kvalitní lyžařské terény, sněhovou jistotu, výhodné skipasy a unikátní scenérie Ötztálských Alp na rakousko-italsko-švýcarském pomezí. Nauders nabízí široké a dlouhé tratě, ale i náročné svahy, mezi nimi i 9ti kilometrovou trať se skoro 1300 m převýšením. Nauders je skibusem přes průsmyk Reschenpass propojen s italským Schönebenem a St. Valentinem s příjemnými sjezdovkami a pohledem na Ortler (3905 m). Do uvedených středisek je možné se dopravovat zdarma skibusem.

Freeride:
celkem 6 km neupravených tratí

Upravované běžkařské tratě:
7 klasických běžeckých stop: 50 km
2 bruslařské tratě: 18 km

Camping Alpencamping Nauders: (v provozu i v zimě)
Familie Didi und Sabine El Mangalify
Bundesstraße 279
6543 Nauders, Österreich
Tel.: +43 5473 87217
E-Mail: alpencamping@tirol.com

Lyžařská škola Skischule Nauders Interski:
Skischule Nauders Interski
Haus-Nr. 35
6543 Nauders, Österreich
Tel.: +43 5473 89040
E-Mail: skischule-nauders@aon.at

Lyžařská škola Skischule Nauders 3000:
Dr. Tschiggfreystr. 26
6543 Nauders, Österreich
Tel.: +43 5473 86207
Tel.: +43 664 5354764
E-Mail: info@nauders3000.at

Turistické informační centrum TVB Tiroler Oberland - Nauders:
TVB Nauders
Dr. Tschiggfrey Straße 66
6543 Nauders, Österreich
Tel.: +43 5473 87 220
E-Mail: nauders@reschenpass.info
Trasa autem z Prahy do lyžařského střediska Nauders:
Typ pro Vás: Pokud si chcete některou z navržených tras do skiareálu Nauders odeslat přímo do svého mobilního telefonu, klikněte na mapě na 'Další možnosti'.
Booking.com Booking.com
Poznámky návštěvníků:
Nikdo zatím k této stránce nepřidal vlastní zkušenosti, informace ani názory. Buďte první a podělte se s ostatními o své pozitivní i negativní dojmy a pomozte zkvalitnit, doplnit nebo opravit informace na této stránce.
Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Nauders, Austria 2019 / GoPro Hero 5, Sony A7s, Karma Grip / Skiing - video
GoPro Hero 4: Skiing in Nauders, Austria 2015 - video
Vyberte si ubytování v Rakousku:
Nauders Winter - video
Nauders Skigebied - video
Informace o poloze lyžařského střediska a silničních vzálenostech:
Interaktivní panorama
Interaktivní panorama - zobrazuje se aktuální stav provozu v lyřařském středisku.
Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Aby komentář viděli i Vaši přátelé, zaškrtněte políčko 'Zveřejnit taky na Facebooku'.
Facebookové stránky ALPY.NET:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam nejaktuálnější informace, diskutujte, ptejte se a sdílejte informace s ostatními milovníky Alp nebo se svými přáteli.
Nepřehlédněte:
Image
Brixen: sjezd po modré sjezdovce číslo 3 (Zinsberg abfahrt)
Sjezd po pohodové modré sjezdovce číslo 3 Zinsberg abfahrt ve skiareálu Brixen im Thale - SkiWelt. Sjezdovka je vhodná pro začátečníky.

Image
Záhadná hora Kailas
Kailas je asi nejzáhadnější horou na světě. Je opředena množstvím mýtů a legend. Zatím na ni nevystoupil žádný horolezec. Kailas měří 6714 metrů (podle čínských měření), místní lidé ale tvrdí, že hora má výšku jen 6666 metrů a na vrcholu je údajně...

Image
Lyžařské zájezdy
V lyžařských zájezdech jsou zpravidla zahrnuty služby ubytování (v některých případech se stravováním), skipas, záruka sněhu, Best-Price-záruka, potvrzení o pojištění CK proti úpadku. Dále se můžete pojistit proti stornu a v nabídce je i komplexní cestovní pojištění.

Image
Rakouská dálniční známka
Kolik stojí rakouská dálniční známka. Kam se nalepuje. Dá se koupit přes internet? Jak funguje elektronická dálniční znánka. Na kterých úsecích dálnic není potřeba. Kompletní informace o rakouských dálničních známkách.

Image
Lyžařské středisko Sölden
Skiareál Sölden je na konci údolí Ötztal v rakouském Tyrolsku. V horní části lyžařského areálu jsou dva ledovce - strmější Rettenbach a mírný Tiefenbach. S nedostatkem sněhu zde v celé dlouhé zimní sezóně nebývá žádný problém, v každém případě spodní část lyžařského areálu může být i uměle zasněžována.

Image
Alpbach: sjezd podél Verbindungsbahn po červené sjezdovce číslo 13
Video z oblasti Alpbach - Wildschönau. Sjezd od horní stanice kabinové lanovky Verbindungsbahn po červené sjezdovce číslo 13.

Image
Cesta z Mayrhofenu přes Edelhütte na Ahornspitze
Typ na jednodenní výlet v oblasti Mayrhofenu (Zillertal). Větší část cesty, minimálně okruh k chatě Edelhütte, se dá naplánovat jako nenáročný rodinný výlet s dětmi. Další část cesty až do sedla, které je jihozápadně od 2973m vysokého vrcholu Ahornspitze, zvládnou děti také.

Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
Stránka byla vygenerována 6.12.2021 09:18
Mapa stránek ...