Skiareál Nauders je v Tyrolsku na hranicích s Itálií a sousedí s italskými lyžařskými areály Schöneben a Haider Alm. Lyžuje se na svazích Bergkastel a Tscheyeck. Z Nauders se ke spodní stanici lanovky pohodlně dostanete skibusem, který jezdí asi 4x za hodinu. Ve skiareálu Nauders se lyžuje na převážně červenách a modrých sjezdovkách. Skoro pětinu délky všech sjezdovek zabírají obtížné (černé) sjezdovky. Každý lyžař i snowboardista si zde tedy určitě najde dostatek vhodných tratí. Na svahu pod Bergkastelem poblíž kabinkové lanovky je cvičná louka a dětský park. Pro začínající lyžaře jsou zde i krátké vleky. Nejdelším sjezdem v Nauders je Tscheyecktalabfahrt o délce 9 km s převýšením 1260 m. Nejtěžší sjezdovka se jmenuje Die Schwarze, je dlouhá asi 3 km a má převýšení 600 m. Na svazích Guesser Kopf je oblast pro freeride. Zdejší skipas platí i ve dvou sousedních menších italských areálech, kam zajíždí i skibus. Níže najdete také odkaz na interaktivní panoramatickou mapu, na které se zobrazuje aktuální stav provozu vleků a lanovek i aktuálně otevřené sjezdovky, restaurace a další užitečné informace. K dispozii jsou aktuální ceny skipasů pro sezónu 2022/2023. Pokud hledáte ubytování v okolí Nauders, tak na mapce níže rovnou uvidíte, kde a za jakou cenu se můžete ubytovat.

Skiareál Nauders

Nadmořská výška: 1.394 - 2.850 m n. m.

Nauders
Sjezdové tratě: [km]Celkem:
Snadné23
Středně obtížné34
Obtížné12
69
Vleky a lanovky: [počet]Celkem:
Lyžařské vleky7
Sedačkové lanovky5
Kabinové a pozemní lanovky1
13
Z toho v provozu: (27.1.2023)13
Celková kapacita je asi 16.000 osob/hod 
Sněhové zpravodajství pro oblast
Nauders:
 na vrcholech 70 cm
Stav sněhu 27.1.2023
 v údolí 25 cm
Zvětšit
Zimní lyžařská mapa a mapa okolí ...
Lyžařská sezóna:
od 8.12.2022 do 14.4.2023
Provozní doba:
8:30 - 16:00
E-Mail: office@nauders.com
Telefon: +43 5473 87427
Internet: www.nauders.com
Mapa volného ubytování v okolí:
 (po zadání data příjezdu a odjezdu se okamžitě na mapě zobrazují volná ubytování i s cenami)
Booking.com
Sponzorované odkazy:
Nauders (1886 m n.m.) orientační předpověď počasí:
Skipas Nauders - ceny skipasu pro sezónu 2022/2023:
  Ceny zde uvedené jsou pouze orientační a slouží hlavně pro srovnání cen v jednotlivých lyžařských střediscích v hlavní zimní sezóně. Každý skiareál má na svých webových stránkách vlastní podrobný ceník, kde naleznete mnohem více tarifů a také ceny pro vedlejší lyžařskou sezónu nebo pro rodiny s dětmi či seniory. Odkaz na webové stránky skiareálu i telefonické a mailové kontakty naleznete v horní části stránky pod náhledem lyžařské mapky.
Nauders skipas 2023 - aktuální ceny pro letošní zimní sezónu (2022/2023):
ceny v Euro 1 den 1 den (od 12:00) 2 dny 5 dnů
Dospělí 55 46,50 106,50 245
Děti 25 21 48 110
- přibližnou cenu v Kč zjistíte po kiknutí na cenu v €
Skiline – vyhodnocení sjezdů a celkového převýšení podle skipasu:
  Po ukončení lyžování si ve většině lyžařských středisek můžete ve speciálním zařízení (Skiline kiosku) nechat vyhodnotit svůj skipas. Získáte tak přehled o počtu ujetých kilometů, celkovém převýšení i grafické znázornění vašeho lyžařského dne. Údaje si můžete nechat vytisknout. Služba je zdarma a Skiline kiosky najdete většinou poblíž pokladen, kde se skipasy prodávají.
  „Skiline“ zaznamenává v časovém průběhu pomocí profilu celkového převýšení veškeré tratě, které jste v lyžařské oblasti absolvovali. Obsahuje přesný seznam lanovek a vleků, které jste použili, celkové výškové převýšení a odhad ujetých kilometrů. Jako registrovaný uživatel obdržíte navíc celkové vyhodnocení všech vašich lyžařských dnů během lyžařské sezóny.
  Pokud nemáte čas, nebo zapomenete provést vyhodnocení skipasu přímo u sjezdovky, není to žádný problém - Skiline je dostupný i na internetu. Na webové stránce Skiline zvolíte lyžařské středisko, zadáte číslo svého skipasu a můžete sledovat své výkony i třeba videa..
Příjezd
Další informace o lyžařské oblasti Nauders:
    V lyžařském středisku Nauders naleznete kvalitní lyžařské terény, sněhovou jistotu, výhodné skipasy a unikátní scenérie Ötztálských Alp na rakousko-italsko-švýcarském pomezí. Nauders nabízí široké a dlouhé tratě, ale i náročné svahy, mezi nimi i 9ti kilometrovou trať se skoro 1300 m převýšením. Nauders je skibusem přes průsmyk Reschenpass propojen s italským Schönebenem a St. Valentinem s příjemnými sjezdovkami a pohledem na Ortler (3905 m). Do uvedených středisek je možné se dopravovat zdarma skibusem.

Freeride:
celkem 6 km neupravených tratí

Upravované běžkařské tratě:
7 klasických běžeckých stop: 50 km
2 bruslařské tratě: 18 km

Camping Alpencamping Nauders: (v provozu i v zimě)
Familie Didi und Sabine El Mangalify
Bundesstraße 279
6543 Nauders, Österreich
Tel.: +43 5473 87217
E-Mail: alpencamping@tirol.com

Lyžařská škola Skischule Nauders Interski:
Skischule Nauders Interski
Haus-Nr. 35
6543 Nauders, Österreich
Tel.: +43 5473 89040
E-Mail: skischule-nauders@aon.at

Lyžařská škola Skischule Nauders 3000:
Dr. Tschiggfreystr. 26
6543 Nauders, Österreich
Tel.: +43 5473 86207
Tel.: +43 664 5354764
E-Mail: info@nauders3000.at

Turistické informační centrum TVB Tiroler Oberland - Nauders:
TVB Nauders
Dr. Tschiggfrey Straße 66
6543 Nauders, Österreich
Tel.: +43 5473 87 220
E-Mail: nauders@reschenpass.info
Trasa autem z Prahy do lyžařského střediska Nauders:
Typ pro Vás: Pokud si chcete některou z navržených tras do skiareálu Nauders odeslat přímo do svého mobilního telefonu, klikněte na mapě na 'Další možnosti'.
Booking.com Booking.com
Poznámky návštěvníků:
Nikdo zatím k této stránce nepřidal vlastní zkušenosti, informace ani názory. Buďte první a podělte se s ostatními o své pozitivní i negativní dojmy a pomozte zkvalitnit, doplnit nebo opravit informace na této stránce.
Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Nauders, Austria 2019 / GoPro Hero 5, Sony A7s, Karma Grip / Skiing - video
GoPro Hero 4: Skiing in Nauders, Austria 2015 - video
Vyberte si ubytování v Rakousku se slevou:
Nauders Winter - video
Nauders Skigebied - video
Informace o poloze lyžařského střediska a silničních vzálenostech:
Interaktivní panorama
Interaktivní panorama - zobrazuje se aktuální stav provozu v lyřařském středisku.
Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Aby komentář viděli i Vaši přátelé, zaškrtněte políčko 'Zveřejnit taky na Facebooku'.
Facebookové stránky ALPY.NET:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam nejaktuálnější informace, diskutujte, ptejte se a sdílejte informace s ostatními milovníky Alp nebo se svými přáteli.
Nepřehlédněte:
Image
Rakouská dálniční známka
Kolik stojí rakouská dálniční známka. Kam se nalepuje. Dá se koupit přes internet? Jak funguje elektronická dálniční znánka. Na kterých úsecích dálnic není potřeba. Kompletní informace o rakouských dálničních známkách.

Image
Bad Ischl - prohlídka města (video)
Bad Ischl je známé rakouské lázeňské město. Město má dlouhou historii a je charakteristické jako letní sídlo císařského dvora. Leží v jižní části Horního Rakouska u řeky Traun v centru oblasti Solné komory.

Image
Jezero Traunsee (video)
Nejhlubší rakouské jezero Traunsee je v Horním Rakousku. V létě se jeho až 20 stupňů teplá voda hodí ke koupání. V okolí je mnoho turistických zajímavostí a na jezeře funguje lodní doprava.

Image
Výstup na Spitzmauer po Stodertaler Steig (video)
Spitzmauer je zajímavý vrchol v pohoří Totes Gebirge, který má tvar pyramidy a na který cestu vyrazně zkrátila zajištěná cesta Stodertaler Steig obtížnosti B. Cenou za nádherné výhledy je poměrně značné převýšení od parkoviště.

Image
Vysokohorská silnice Grossglockner Hochalpenstrasse
Alpská vysokohorská silnice Großglockner Hochalpenstraße vede jednou z nejkrásnějších částí národního parku Vysoké Taury (Hohe Tauern) – od střediska Fusch a osady Ferleiten na severní straně do městečka Heiligenblut na straně jižní.

Image
Cumberland Wildpark Grünau (video)
Cumberland Wildpark Grünau je Zoopark o rozloze 60 hektarů s tradičními venkovskými restauracemi uprostřed hor a lesů. Všechny cesty jsou schůdné i s kočárkem či na invalidním vozíku.

Image
Voda: Velká záhada (Letem světem)
Dva dokumenty, které představují úchvatné objevy, se kterými přišli vědci z celého světa, například z Ruska, Kazachstánu, Švýcarska, Izraele, Spojených států, Velké Británie, Rakouska, Japonska, Argentiny, Číny a Tibetu.

Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
Stránka byla vygenerována 29.1.2023 06:38
Mapa stránek ...