Skiareál Fieberbrunn mívá prý nejvíce přírodního sněhu z celých Kitzbühelských Alp. Na své si zde přijdou freerideři – Fieberbrun je jedinou rakouskou zastávkou prestižní série závodů Freeride World Tour. Nad Fieberbrunnem jsou různorodé lyžařské terény a široká nabídka sjezdových tratí je opravdu pro každého od začátečníků až po velmi pokročilé. Až 35 km sjezdových tratí může být uměle zasněžováno a provoz je zde garantován až do poloviny dubna. Snowboardisté a freestylisté mají k dispozici funpark „Easy Park“ na prostřední stanici Streubödenu, kde je jistě vyřádí na kickerech, boxech, railu a zvlněné dráze. Je zde stálá tréninková a závodní trať na Doischbergu a k dispozici je i měřený rychlostní úsek u prostřední stanice Streubödenu. Pro nejmenší je lyžařská školička ve Fieberbrunnu (Bobo Park). Níže najdete také odkaz na interaktivní panoramatickou mapu, na které se zobrazuje aktuální stav provozu vleků a lanovek i aktuálně otevřené sjezdovky, restaurace a další užitečné informace. K dispozii jsou aktuální ceny skipasů pro sezónu 2022/2023. Pokud hledáte ubytování v okolí Fieberbrunn, tak na mapce níže rovnou uvidíte, kde a za jakou cenu se můžete ubytovat.

Skiareál Fieberbrunn a Saalbach Hinterglemm Leogang

Nadmořská výška: 830 - 2.020 m n. m.

Fieberbrunn
Fieberbrunn - Live
Sjezdové tratě: [km]Celkem:
Snadné140
Středně obtížné112
Obtížné18
270
Vleky a lanovky: [počet]Celkem:
Lyžařské vleky20
Sedačkové lanovky21
Kabinové a pozemní lanovky29
70
Z toho v provozu: (5.12.2022)12
Celková kapacita je asi 135.000 osob/hod 
Sněhové zpravodajství pro oblast
Fieberbrunn:
 na vrcholech 40 cm
Stav sněhu 5.12.2022
 v údolí 10 cm
Zvětšit
Zimní lyžařská mapa a mapa okolí ...
Lyžařská sezóna:
od 2.12.2022 do 16.4.2023
Provozní doba:
8:30 - 16:30
E-Mail: office@bbf.at
Telefon: +43 5354 56333
Internet: www.saalbach.com
Mapa volného ubytování v okolí:
 (po zadání data příjezdu a odjezdu se okamžitě na mapě zobrazují volná ubytování i s cenami)
Booking.com
Sponzorované odkazy:
Skipas Fieberbrunn - ceny skipasu pro sezónu 2022/2023:
  Ceny zde uvedené jsou pouze orientační a slouží hlavně pro srovnání cen v jednotlivých lyžařských střediscích v hlavní zimní sezóně. Každý skiareál má na svých webových stránkách vlastní podrobný ceník, kde naleznete mnohem více tarifů a také ceny pro vedlejší lyžařskou sezónu nebo pro rodiny s dětmi či seniory. Odkaz na webové stránky skiareálu i telefonické a mailové kontakty naleznete v horní části stránky pod náhledem lyžařské mapky.
Fieberbrunn skipas 2023 - aktuální ceny pro letošní zimní sezónu (2022/2023):
ceny v Euro 1 den 1 den (od 11:30) 2 dny 5 dnů
Dospělí 66 55 130 298
Děti 33 27,50 65 149
- přibližnou cenu v Kč zjistíte po kiknutí na cenu v €
Skiline – vyhodnocení sjezdů a celkového převýšení podle skipasu:
  Po ukončení lyžování si ve většině lyžařských středisek můžete ve speciálním zařízení (Skiline kiosku) nechat vyhodnotit svůj skipas. Získáte tak přehled o počtu ujetých kilometů, celkovém převýšení i grafické znázornění vašeho lyžařského dne. Údaje si můžete nechat vytisknout. Služba je zdarma a Skiline kiosky najdete většinou poblíž pokladen, kde se skipasy prodávají.
  „Skiline“ zaznamenává v časovém průběhu pomocí profilu celkového převýšení veškeré tratě, které jste v lyžařské oblasti absolvovali. Obsahuje přesný seznam lanovek a vleků, které jste použili, celkové výškové převýšení a odhad ujetých kilometrů. Jako registrovaný uživatel obdržíte navíc celkové vyhodnocení všech vašich lyžařských dnů během lyžařské sezóny.
  Pokud nemáte čas, nebo zapomenete provést vyhodnocení skipasu přímo u sjezdovky, není to žádný problém - Skiline je dostupný i na internetu. Na webové stránce Skiline zadáte číslo svého skipasu a můžete sledovat své výkony i třeba videa..
Dovolená na sněhu Fieberbrunn - prvotřídní lyžování v klídku!
Příjezd
Další informace o lyžařské oblasti Fieberbrunn:
    Lyžařské středisko Fieberbrunn je největším střediskem údolí Pilsersee. Bezplatný skibus jezdí i do okolních ski areálů. Pokud si zakoupíte skipas „Schneewinkel“, tak můžete lyžovat v lyžařských střediscích Fieberbrunn, Waidring-Steinplatte, St. Johann a Reit im Winkl na německé straně hor. Celkem s tímto skipasem můžete využít přes 170 km jsezdovek a více jak 50 lanovek. Můžete samozřejmě zakoupit i místní skipas 'Fieberbrunn', který platí jen pro ski areál Fieberbrunn. Fieberbrunn je středisko vhodné pro freeridery, milovníky hlubokého sněhu a snowboardisty. Perfektní svahy s hlubokým sněhem naleznete poblíž lanovky Reckmoos. Pro náročné lyžaře je zde také náročná černá boulovatá sjezdovka. Pro snowboardisty je připravený malý funpark s osvětlenou halfpipe a raily na spodním konci sjezdovky Streuböden ve Fieberbrunnu. Ve Fierbrunnu se pravidelně koná soutěž Big Mountain, které se zúčastňují nejlepší freeridoví lyžaři světa. Pro začátečníky jsou vhodné i modré sjezdovky v blízkém okolí (u Streubodenu a v celé oblasti Steinplatte).
Od sezóny 2015/2016 je Fieberbrunn lanovkou propojený se skiareálem Saalbach Hinterglemm. (Asi proto zde tak prudce stouply ceny skipasů.)

Upravované běžkařské tratě:
celkem v okolí naleznete asi 27 km běžeckých tratí pro klasické lyžování i pro bruslaře

Sáňkařské dráhy:
Ve Fieberbrunn je osvětlená sáňkařská dráha, sáňky je možné si zde půjčit.

Lyžařská škola S4 Snowsport Fieberbrunn
Lindau 19a
6391 Fieberbrunn
Je zde dětská lyžařská školička, lyžařská a snowboardová škola i škola freeride
Tel.: +43 5354 52080
E-Mail: office@s4-fieberbrunn.at
Internet: www.s4-fieberbrunn.at
v provozu bývá od prosince do konce lyžařské sezóny

Lyžařská škola Skischule Fieberbrunn
Lindau 15a
6391 Fieberbrunn
Je zde dětská lyžařská školička, lyžařská a snowboardová škola i škola freeride
Tel.: +43 5354 56262, +43 664 3254583
E-Mail: info@skischule-fieberbrunn.at
Internet: www.skischule-fieberbrunn.at
v provozu bývá od prosince do konce lyžařské sezóny

Camping Tirol Camp CC Comfort Camping GmbH & Co KG (provoz i v zimě)
Lindau 20, 6391 Fieberbrunn
Tel.: +43 5354 56666-0
E-Mail: office@tirol-camp.at
Internet: www.tirol-camp.at

Turistické informační centrumTourismusbüro Fieberbrunn
Dorfplatz 1
6391 Fieberbrunn
Tel.: +43 5354 56304
E-Mail: fieberbrunn@pillerseetal.at
Internet: www.fieberbrunn.at
Trasa autem z Prahy do lyžařského střediska Fieberbrunn:
Typ pro Vás: Pokud si chcete některou z navržených tras do skiareálu Fieberbrunn odeslat přímo do svého mobilního telefonu, klikněte na mapě na 'Další možnosti'.
Booking.com Booking.com
Poznámky návštěvníků:
Nikdo zatím k této stránce nepřidal vlastní zkušenosti, informace ani názory. Buďte první a podělte se s ostatními o své pozitivní i negativní dojmy a pomozte zkvalitnit, doplnit nebo opravit informace na této stránce.
Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Fieberbrunn das best versteckte Skigebiet aus der Adlerperspektive - video
Rundflug über das Skigebiet Fieberbrunn - video
Vyberte si ubytování v Rakousku:
Best of Fieberbrunn PillerseeTal FWT 2013 - video
Fieberbrunn 2016 - video
Informace o poloze lyžařského střediska a silničních vzálenostech:
Interaktivní panorama
Interaktivní panorama - zobrazuje se aktuální stav provozu v lyřařském středisku.
Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Aby komentář viděli i Vaši přátelé, zaškrtněte políčko 'Zveřejnit taky na Facebooku'.
Facebookové stránky ALPY.NET:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam nejaktuálnější informace, diskutujte, ptejte se a sdílejte informace s ostatními milovníky Alp nebo se svými přáteli.
Nepřehlédněte:
Image
Podrobný popis cesty Kitzsteinhorn - Alpincenter ⇒ Mooserboden
Tato nádherná vysokohorská cesta je v oblasti Glockneru blízko známých turistických středisek Kaprun a Zell am See. Vede od spodní stanice vrcholové lanovky na Kitzsteinhorn (Gipfelbahn) přes sedlo Nördliche Kammerscharte ve výšce 2 636 m n.m., kolem usedlosti Fürthermoaralm až k přehradní nádrži Mooserboden (2 036 m n.m.).

Image
Voda: Velká záhada (Letem světem)
Dva dokumenty, které představují úchvatné objevy, se kterými přišli vědci z celého světa, například z Ruska, Kazachstánu, Švýcarska, Izraele, Spojených států, Velké Británie, Rakouska, Japonska, Argentiny, Číny a Tibetu.

Image
Výlet okolo 6 jezer na Tauplitzalm (video)
Pohodová túra kolem šestice horských jezer a jezírek v oblasti Tauplitzalm na jižním cípu Totes gebirge v rakouských Alpách je vhodná i pro rodiny s dětmi a projedete ji v kratší verzi i s kočárkem. Smaragdová jezera obklopují skalnaté vrcholy i krásná horská panoramata.

Image
Brixen: sjezd po modré sjezdovce číslo 3 (Zinsberg abfahrt)
Sjezd po pohodové modré sjezdovce číslo 3 Zinsberg abfahrt ve skiareálu Brixen im Thale - SkiWelt. Sjezdovka je vhodná pro začátečníky.

Image
Sölden ski resort review
Sölden je jednou z nejoblíbenějších lyžařských destinací v Alpách, kterou si oblíbili zejména nizozemští a němečtí lyžaři.

Image
Jezero Offensee (video)
Trochu zastrčené jezero Offensee najdete na západním konci pohoří Totes Gebirge v nadmořské výšce 649 m. Jezero je snadno dostupné i autem, je vhodné ke koupání i k procházkám.

Image
Traunstein po cestě Naturfreundesteig a Mairalmsteig (video)
Na východní straně jezera Traunsee vede hezká panoramatická cesta na vrchol Traunstein a k chatám Gmundner Hütte a Traunsteinhaus. Trasa má převýšení 1300 m.

Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
Stránka byla vygenerována 5.12.2022 18:18
Mapa stránek ...