Skiareál Fieberbrunn mívá prý nejvíce přírodního sněhu z celých Kitzbühelských Alp. Na své si zde přijdou freerideři – Fieberbrun je jedinou rakouskou zastávkou prestižní série závodů Freeride World Tour. Nad Fieberbrunnem jsou různorodé lyžařské terény a široká nabídka sjezdových tratí je opravdu pro každého od začátečníků až po velmi pokročilé. Až 35 km sjezdových tratí může být uměle zasněžováno a provoz je zde garantován až do poloviny dubna. Snowboardisté a freestylisté mají k dispozici funpark „Easy Park“ na prostřední stanici Streubödenu, kde je jistě vyřádí na kickerech, boxech, railu a zvlněné dráze. Je zde stálá tréninková a závodní trať na Doischbergu a k dispozici je i měřený rychlostní úsek u prostřední stanice Streubödenu. Pro nejmenší je lyžařská školička ve Fieberbrunnu (Bobo Park). Níže najdete také odkaz na interaktivní panoramatickou mapu, na které se zobrazuje aktuální stav provozu vleků a lanovek i aktuálně otevřené sjezdovky, restaurace a další užitečné informace. Pokud hledáte ubytování v okolí Fieberbrunn, tak na mapce níže rovnou uvidíte, kde a za jakou cenu se můžete ubytovat.

Skiareál Fieberbrunn a Saalbach Hinterglemm Leogang

Nadmořská výška: 830 - 2.020 m n. m.

Fieberbrunn
Fieberbrunn - Live
Sjezdové tratě: [km]Celkem:
Snadné140
Středně obtížné112
Obtížné18
270
Vleky a lanovky: [počet]Celkem:
Lyžařské vleky20
Sedačkové lanovky21
Kabinové a pozemní lanovky29
70
Z toho v provozu: (30.4.2023)0
Údaje jsou aktualizovány pouze v zimním období! 
Celková kapacita je asi 135.000 osob/hod 
Sněhové zpravodajství pro oblast
Fieberbrunn:
 na vrcholech ?
Aktualizováno pouze v zimě!
 v údolí ?
Zvětšit
Zimní lyžařská mapa a mapa okolí ...
Lyžařská sezóna:
???
Provozní doba:
8:30 - 16:30
E-Mail: office@bbf.at
Telefon: +43 5354 56333
Internet: www.saalbach.com
Mapa volného ubytování v okolí:
 (po zadání data příjezdu a odjezdu se okamžitě na mapě zobrazují volná ubytování i s cenami)
Booking.com
Sponzorované odkazy:
Skipas Fieberbrunn - ceny skipasu pro sezónu 2022/2023:
  Ceny zde uvedené jsou pouze orientační a slouží hlavně pro srovnání cen v jednotlivých lyžařských střediscích v hlavní zimní sezóně. Každý skiareál má na svých webových stránkách vlastní podrobný ceník, kde naleznete mnohem více tarifů a také ceny pro vedlejší lyžařskou sezónu nebo pro rodiny s dětmi či seniory. Odkaz na webové stránky skiareálu i telefonické a mailové kontakty naleznete v horní části stránky pod náhledem lyžařské mapky.
Fieberbrunn skipas - ceny, které platily v zimní sezóně 2022/2023:
ceny v Euro 1 den 1 den (od 11:30) 2 dny 5 dnů
Dospělí 66 55 130 298
Děti 33 27,50 65 149
- přibližnou cenu v Kč zjistíte po kiknutí na cenu v €
Skiline – vyhodnocení sjezdů a celkového převýšení podle skipasu:
  Po ukončení lyžování si ve většině lyžařských středisek můžete ve speciálním zařízení (Skiline kiosku) nechat vyhodnotit svůj skipas. Získáte tak přehled o počtu ujetých kilometů, celkovém převýšení i grafické znázornění vašeho lyžařského dne. Údaje si můžete nechat vytisknout. Služba je zdarma a Skiline kiosky najdete většinou poblíž pokladen, kde se skipasy prodávají.
  „Skiline“ zaznamenává v časovém průběhu pomocí profilu celkového převýšení veškeré tratě, které jste v lyžařské oblasti absolvovali. Obsahuje přesný seznam lanovek a vleků, které jste použili, celkové výškové převýšení a odhad ujetých kilometrů. Jako registrovaný uživatel obdržíte navíc celkové vyhodnocení všech vašich lyžařských dnů během lyžařské sezóny.
  Pokud nemáte čas, nebo zapomenete provést vyhodnocení skipasu přímo u sjezdovky, není to žádný problém - Skiline je dostupný i na internetu. Na webové stránce Skiline zadáte číslo svého skipasu a můžete sledovat své výkony i třeba videa..
Dovolená na sněhu Fieberbrunn - prvotřídní lyžování v klídku!
Příjezd
Další informace o lyžařské oblasti Fieberbrunn:
    Lyžařské středisko Fieberbrunn je největším střediskem údolí Pilsersee. Bezplatný skibus jezdí i do okolních ski areálů. Pokud si zakoupíte skipas „Schneewinkel“, tak můžete lyžovat v lyžařských střediscích Fieberbrunn, Waidring-Steinplatte, St. Johann a Reit im Winkl na německé straně hor. Celkem s tímto skipasem můžete využít přes 170 km jsezdovek a více jak 50 lanovek. Můžete samozřejmě zakoupit i místní skipas 'Fieberbrunn', který platí jen pro ski areál Fieberbrunn. Fieberbrunn je středisko vhodné pro freeridery, milovníky hlubokého sněhu a snowboardisty. Perfektní svahy s hlubokým sněhem naleznete poblíž lanovky Reckmoos. Pro náročné lyžaře je zde také náročná černá boulovatá sjezdovka. Pro snowboardisty je připravený malý funpark s osvětlenou halfpipe a raily na spodním konci sjezdovky Streuböden ve Fieberbrunnu. Ve Fierbrunnu se pravidelně koná soutěž Big Mountain, které se zúčastňují nejlepší freeridoví lyžaři světa. Pro začátečníky jsou vhodné i modré sjezdovky v blízkém okolí (u Streubodenu a v celé oblasti Steinplatte).
Od sezóny 2015/2016 je Fieberbrunn lanovkou propojený se skiareálem Saalbach Hinterglemm. (Asi proto zde tak prudce stouply ceny skipasů.)

Upravované běžkařské tratě:
celkem v okolí naleznete asi 27 km běžeckých tratí pro klasické lyžování i pro bruslaře

Sáňkařské dráhy:
Ve Fieberbrunn je osvětlená sáňkařská dráha, sáňky je možné si zde půjčit.

Lyžařská škola S4 Snowsport Fieberbrunn
Lindau 19a
6391 Fieberbrunn
Je zde dětská lyžařská školička, lyžařská a snowboardová škola i škola freeride
Tel.: +43 5354 52080
E-Mail: office@s4-fieberbrunn.at
Internet: www.s4-fieberbrunn.at
v provozu bývá od prosince do konce lyžařské sezóny

Lyžařská škola Skischule Fieberbrunn
Lindau 15a
6391 Fieberbrunn
Je zde dětská lyžařská školička, lyžařská a snowboardová škola i škola freeride
Tel.: +43 5354 56262, +43 664 3254583
E-Mail: info@skischule-fieberbrunn.at
Internet: www.skischule-fieberbrunn.at
v provozu bývá od prosince do konce lyžařské sezóny

Camping Tirol Camp CC Comfort Camping GmbH & Co KG (provoz i v zimě)
Lindau 20, 6391 Fieberbrunn
Tel.: +43 5354 56666-0
E-Mail: office@tirol-camp.at
Internet: www.tirol-camp.at

Turistické informační centrumTourismusbüro Fieberbrunn
Dorfplatz 1
6391 Fieberbrunn
Tel.: +43 5354 56304
E-Mail: fieberbrunn@pillerseetal.at
Internet: www.fieberbrunn.at
Trasa autem z Prahy do lyžařského střediska Fieberbrunn:
Typ pro Vás: Pokud si chcete některou z navržených tras do skiareálu Fieberbrunn odeslat přímo do svého mobilního telefonu, klikněte na mapě na 'Další možnosti'.
Booking.com Booking.com
Poznámky návštěvníků:
Nikdo zatím k této stránce nepřidal vlastní zkušenosti, informace ani názory. Buďte první a podělte se s ostatními o své pozitivní i negativní dojmy a pomozte zkvalitnit, doplnit nebo opravit informace na této stránce.
Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Fieberbrunn das best versteckte Skigebiet aus der Adlerperspektive - video
Rundflug über das Skigebiet Fieberbrunn - video
Vyberte si ubytování v Rakousku:
Best of Fieberbrunn PillerseeTal FWT 2013 - video
Fieberbrunn 2016 - video
Informace o poloze lyžařského střediska a silničních vzálenostech:
Interaktivní panorama
Interaktivní panorama - zobrazuje se aktuální stav provozu v lyřařském středisku.
Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Aby komentář viděli i Vaši přátelé, zaškrtněte políčko 'Zveřejnit taky na Facebooku'.
Facebookové stránky ALPY.NET:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam nejaktuálnější informace, diskutujte, ptejte se a sdílejte informace s ostatními milovníky Alp nebo se svými přáteli.
Nepřehlédněte:
Image
Cesta z Mayrhofenu přes Edelhütte na Ahornspitze
Typ na jednodenní výlet v oblasti Mayrhofenu (Zillertal). Větší část cesty, minimálně okruh k chatě Edelhütte, se dá naplánovat jako nenáročný rodinný výlet s dětmi. Další část cesty až do sedla, které je jihozápadně od 2973m vysokého vrcholu Ahornspitze, zvládnou děti také.

Image
Rakouská dálniční známka
Kolik stojí rakouská dálniční známka. Kam se nalepuje. Dá se koupit přes internet? Jak funguje elektronická dálniční znánka. Na kterých úsecích dálnic není potřeba. Kompletní informace o rakouských dálničních známkách.

Image
Jezera Vorderer Langbathsee a Hinterer Langbathsee (video)
Dvojice jezer Vorderer Langbathsee a Hinterer Langbathsee, která jsou vzdušnou čarou asi 8 km severozápadně od Ebensee na jižním konci jezera Traunsee je dosažitelná i autem. Přesněji větší z obou jezer. Ke druhému už musíte pěšky.

Image
Lyžařské středisko Sölden
Skiareál Sölden je na konci údolí Ötztal v rakouském Tyrolsku. V horní části lyžařského areálu jsou dva ledovce - strmější Rettenbach a mírný Tiefenbach. S nedostatkem sněhu zde v celé dlouhé zimní sezóně nebývá žádný problém, v každém případě spodní část lyžařského areálu může být i uměle zasněžována.

Image
Jezero Offensee (video)
Trochu zastrčené jezero Offensee najdete na západním konci pohoří Totes Gebirge v nadmořské výšce 649 m. Jezero je snadno dostupné i autem, je vhodné ke koupání i k procházkám.

Image
Výstup na Spitzmauer po Stodertaler Steig (video)
Spitzmauer je zajímavý vrchol v pohoří Totes Gebirge, který má tvar pyramidy a na který cestu vyrazně zkrátila zajištěná cesta Stodertaler Steig obtížnosti B. Cenou za nádherné výhledy je poměrně značné převýšení od parkoviště.

Image
Jezero Almsee (video)
Na severním okraji pohoří Totes Gebirge je krásné jezero Almsee, které je snadno dostupné autem a kolem kterého vede hezká procházková trasa. Zároveň je zdejší parkovište i vhodným nástupním místem pro náročnější tůry.

Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
Stránka byla vygenerována 26.9.2023 00:25
Mapa stránek ...