Skiareál Waidring - Steinplatte je spíše rodinným lyžařským areálem, ale jistě uspokojí i náročnější lyřaže a snowboardisty. Lyžuje se převážně na prostorných loukách s přehlednými a širokými sjezdovkami. Do lyžařského střediska je přístup jak lanovkou z Waidringu, tak i z německé strany kabinkovou lanovkou, která začíná nedaleko Reit im Winkl v osadě Seegatterl (asi 5 km od Reitu). Skibus mezi Reit im Winkl a Seegatterl jezdí v asi půlhodinových intervalech a je pro všechny cestující zdarma (i pro nelyžaře). Steinplatte disponuje sjezdovkami všech obtížností i tratí pro snowboardisty. Nejmírnější terény jsou na německé straně areálu v oblasti Winklmoosalm. Vede sem kabinová lanovka z Reit im Winkl. Přímo z vrcholu hory Steinplatte vedou zdejší nejnáročnější sjezdovky - dvě červené a jedna krátká boulová (černá). Níže v centru lyžařského areálu se lyžuje na rozlehlé pláni s mírnějšími širokými sjezdovkami. Skiareál je možné uměle zasněžovat, což spolu s výhodným severním sklonem většiny sjezdovek zaručuje dostatek sněhu až do jara. Na rakouské straně je velké bezplatné parkoviště ve Waidringu přímo u spodní stanice kabinkové lanovky, která vede na Steinplatte. Níže najdete také odkaz na interaktivní panoramatickou mapu, na které se zobrazuje aktuální stav provozu vleků a lanovek i aktuálně otevřené sjezdovky, restaurace a další užitečné informace. K dispozii jsou aktuální ceny skipasů pro sezónu 2023/2024. Pokud hledáte ubytování v okolí Waidring - Steinplatte, tak na mapce níže rovnou uvidíte, kde a za jakou cenu se můžete ubytovat.

Skiareál Waidring - Steinplatte

Nadmořská výška: 1.100 - 1.900 m n. m.

Steinplatte
Sjezdové tratě: [km]Celkem:
Snadné20
Středně obtížné20
Obtížné2
42
Vleky a lanovky: [počet]Celkem:
Lyžařské vleky2
Sedačkové lanovky9
Kabinové a pozemní lanovky2
13
Z toho v provozu: (3.12.2023)0
Celková kapacita je asi 30.000 osob/hod 
Sněhové zpravodajství pro oblast
Waidring - Steinplatte:
 na vrcholech 70 cm
Stav sněhu 3.12.2023
 v údolí 0 cm
Zvětšit
Zimní lyžařská mapa a mapa okolí ...
Lyžařská sezóna:
od 8.12.2023 do 1.4.2024
Provozní doba:
8:30 - 16:30
E-Mail: office@steinplatte.co.at
Telefon: +43 5353 53300
Internet: www.steinplatte.tirol
Mapa volného ubytování v okolí:
 (po zadání data příjezdu a odjezdu se okamžitě na mapě zobrazují volná ubytování i s cenami)
Booking.com
Sponzorované odkazy:
Skipas Waidring - Steinplatte - ceny skipasu pro sezónu 2023/2024:
  Ceny zde uvedené jsou pouze orientační a slouží hlavně pro srovnání cen v jednotlivých lyžařských střediscích v hlavní zimní sezóně. Každý skiareál má na svých webových stránkách vlastní podrobný ceník, kde naleznete mnohem více tarifů a také ceny pro vedlejší lyžařskou sezónu nebo pro rodiny s dětmi či seniory. Odkaz na webové stránky skiareálu i telefonické a mailové kontakty naleznete v horní části stránky pod náhledem lyžařské mapky.
Waidring - Steinplatte skipas 2024 - aktuální ceny pro letošní zimní sezónu (2023/2024):
ceny v Euro 1 den 1 den (od 12:00) 2 dny 3 dny
Dospělí 58 49 108,50 156
Děti 29 24 53,50 76,50
- přibližnou cenu v Kč zjistíte po kiknutí na cenu v €
Skiline – vyhodnocení sjezdů a celkového převýšení podle skipasu:
  Po ukončení lyžování si ve většině lyžařských středisek můžete ve speciálním zařízení (Skiline kiosku) nechat vyhodnotit svůj skipas. Získáte tak přehled o počtu ujetých kilometů, celkovém převýšení i grafické znázornění vašeho lyžařského dne. Údaje si můžete nechat vytisknout. Služba je zdarma a Skiline kiosky najdete většinou poblíž pokladen, kde se skipasy prodávají.
  „Skiline“ zaznamenává v časovém průběhu pomocí profilu celkového převýšení veškeré tratě, které jste v lyžařské oblasti absolvovali. Obsahuje přesný seznam lanovek a vleků, které jste použili, celkové výškové převýšení a odhad ujetých kilometrů. Jako registrovaný uživatel obdržíte navíc celkové vyhodnocení všech vašich lyžařských dnů během lyžařské sezóny.
  Pokud nemáte čas, nebo zapomenete provést vyhodnocení skipasu přímo u sjezdovky, není to žádný problém - Skiline je dostupný i na internetu. Na webové stránce Skiline zvolíte lyžařské středisko, zadáte číslo svého skipasu a můžete sledovat své výkony i třeba videa..
Dovolená na sněhu Waidring - lyžování s rozhledem!
Příjezd
Další informace o lyžařské oblasti Waidring - Steinplatte:
    Lyžařské středisko Waidring (781m) se nachází v rakouském Tyrolsku na úpatí mohutného masívu Steinplatte poblíž hranice s Německem. Lyžařské středisko Waidring - Steinplatte je známé pro své perfektní sněhové podmínky a hodně slunečných dnů. Lyžařský areál je z Waidringu dostupný kabinovou lanovkou Steinplatte u jejíž spodní stanice je ohromné parkoviště. Ve Waidringu žije skoro 2000 obyvatel. Ski areál Waidring - Steinplatte je rodinným lyžařským areálem, který se rozpíná na prostorných loukách s přehlednými a širokými sjezdovkami, z větší části v Rakousku. Z německé strany vede na Steinplatte dlouhá kabinková lanovka s nástupem nedaleko letoviska Reit im Winkl. Sjezdovky jsou v poměrně značné nadmořské výšce se sklonem k severu a proto zde bývá dostatek sněhu. V lyžařském areálu se nachází funpark pro snowboardisty.

Upravované běžkařské tratě:
5 klasických běžeckých stop: 23 km
6 bruslařských tratí: 25 km

Sáňkařské dráhy:
Naleznete zde 3 km dlouhou sáňkařskou dráhu.

Lyžařská škola Skischule Waidring Steinplatte
školu najdete přímo u lanovky Waidring Gondelbahn
Alpegg 10
A-6384 Waidring
Tel.: +43 664 130 1869
E-Mail: info@ski-waidring.at
provozují dětskou lyžařská školičku, lyžařskou školu i školu snowboardingu
v provozu je od prosince do dubna

Lyžařská škola Skischule am Lärchenhof / Erpfendorf / Steinplatte
Peter Brandstätter
Sonnwendstraße 17
6384 Waidring in Tirol
Tel.: +43 5353 5547, +43 664 2222 005
E-Mail: info@skischule-steinplatte.at
provozují dětskou lyžařská školičku, lyžařskou školu i školu snowboardingu
v provozu je od prosince do dubna

Turistické informační centrum Tourismusverband Pillerseetal - Büro Waidring
Dorfstrasse 12
6384 Waidring
Tel.: +43 5354 56304-30
E-Mail: waidring@pillerseetal.at
Trasa autem z Prahy do lyžařského střediska Waidring - Steinplatte:
Typ pro Vás: Pokud si chcete některou z navržených tras do skiareálu Waidring - Steinplatte odeslat přímo do svého mobilního telefonu, klikněte na mapě na 'Další možnosti'.
Booking.com Booking.com
Poznámky návštěvníků:

2014:
Ten kdo je zvyklý lyžovat v českých horách, jako já, si nedokáže představit, co znamená lyžovat v rakouských alpách.
  Areál Steiplatte nabídne každému něco. Já jako alpami nepolíbená lyžařska jsem přestala dýchat ve chvíli, kdy jsem zjistila, že do ski areálu mě musí odvést kabinková lanovka, v podobě vajíčka, která nahoru jede 15 minut. Steiplatte, hora měřící 1860 m, kterou můžete sjíždět z vrcholku po červené i černé podle libosti, uspokojí každého. Mimo to, bylo vidět, že některým návštěvníkům, tyto upravené sjezdovky nestačili a tak sjížděli horu všude možně, kde se dalo.
  Pro začátečníky bych areál až tak nedoporučovala. Vzhledem k délce a šířce jednotlivých sjezdovek, dostane strach každý, kdo nestojí na lyžích či prkně trochu obstojně. Takže pokud nemáte pud sebezáchovy je areál ideální i pro začátečníky, které jsem na svahu běžně potkávala, ale byli to převážně děti. Které však na začátečníky úplně nevypadali. Brali to z kopce šusem a žádné nervy si z toho rozhodně nedělali.
  Pro každé případy je tu samozřejmě možnost posezení u některých z restaurací nebo při pěkném počasí využít lehátka k odpočinku. Avšak vzhledem k tomu, že lyžovat se dá od 11:00 do 16:00, se budete snažit stihnout sjet všechny sjezdovky. Tak a za tohle všechno zaplatíte kolem 35 €. Což ve srovnání s českými ski areály není tolik. Pokud beru v úvahu, kvalitu a velikost.
  K ubytování doporučuji House Maria. Krásný hotel s apartmány. Pro dva i pro rodinu. Od hotelu na Steinplatte je to 28 km. Takže na sjezdovkách jste za 30 minut. Navíc v okolí hotelu je možnost jiného vyžití. Hned za hotelem je malá sjezdovka, ale hlavně pokud budete mít štěstí, všude okolo bude množství sněhu, který vám nabídne množství vyžití.
autor se nepodepsal
Přidáno 14.12.2014
Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Steinplatte 2016 jan. Ski - video
Skigebiet Steinplatte/ Skigebiet Winklmoosalm | Skiurlaub Waidring/ Reit im Winkl - video
Vyberte si ubytování v Rakousku:
Perfect skiing Holiday - Steinplatte - video
Ski 2015.Jan.Steinplatte - video
Informace o poloze lyžařského střediska a silničních vzálenostech:
Interaktivní panorama
Interaktivní panorama - zobrazuje se aktuální stav provozu v lyřařském středisku.
Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Aby komentář viděli i Vaši přátelé, zaškrtněte políčko 'Zveřejnit taky na Facebooku'.
Facebookové stránky ALPY.NET:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam nejaktuálnější informace, diskutujte, ptejte se a sdílejte informace s ostatními milovníky Alp nebo se svými přáteli.
Nepřehlédněte:
Image
Traunstein po cestě Naturfreundesteig a Mairalmsteig (video)
Na východní straně jezera Traunsee vede hezká panoramatická cesta na vrchol Traunstein a k chatám Gmundner Hütte a Traunsteinhaus. Trasa má převýšení 1300 m.

Image
Lyžařské oblasti v rakouských Alpách, přehled skiareálů, informace pro lyžaře
V popisu rakouských lyžařských středisek naleznete sněhové zpravodajství, aktuální počet vleků a lanovek v provozu, mapku lyžařského areálu, stručný popis ski areálu, kontakty na lyžařské školy, předpověď počasí, videa z oblasti, ceny skipasů, informace o ubytování v okolí a další informace.

Image
Sölden ski resort review
Sölden je jednou z nejoblíbenějších lyžařských destinací v Alpách, kterou si oblíbili zejména nizozemští a němečtí lyžaři.

Image
Výlet Schladming: vodopády Riesachwasserfall a jezero Riesachsee (video)
Riesach Falls jsou vodopády ve Schladminger Tauern, asi 10 km jihovýchodně od Schladmingu. Dva nejpůsobivější vodopády jsou známé jako Kleiner a Großer Riesachfall, druhý z nich má spád kolem 70 metrů.

Image
Jezero Laudachsee (video)
Jen kousek východně od jezera Traunsee je uprostřed hor jezero Laudachsee, které je v létě na horské jezero poměrně teplé. V zimě si na něm můžete ale bez problémů zabruslit.

Image
Výstup na Spitzmauer po Stodertaler Steig (video)
Spitzmauer je zajímavý vrchol v pohoří Totes Gebirge, který má tvar pyramidy a na který cestu vyrazně zkrátila zajištěná cesta Stodertaler Steig obtížnosti B. Cenou za nádherné výhledy je poměrně značné převýšení od parkoviště.

Image
Harakiri - nejstrmější sjezdovka v Rakousku
Kde je nejprudší sjezdovka v Rakousku? Nejstrmější sjezdovkou v Rakousku je sjezdovka Harakiri Penken v lyžařském areálu Mayrhofen v Tyrolském Zillertalu.

Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
Stránka byla vygenerována 4.12.2023 04:01
Mapa stránek ...