Aiguille de Bionnassay - informace a odkazy. Na našich stránkách o Alpách se podrobně zabýváme popisem jen omezeného okruhu oblastí. Achychom Vám usnadnili hledání na internetu, uvádíme zde zajímavé odkazy na další internetové zdroje informací na téma Aiguille de Bionnassay. Uvedeny jsou zde pouze citace z nalezených článků, aby jste si mohli udělat představu jakých témat se odkazované články dotýkají. Většinou neodkazujeme na fotogalerie, kde jsou pouze fotky s minimálním nebo žádným popisem.
  Last minute ubytování v Rakousku - sleva až třetina z nájemní ceny

Aiguille de Bionnassay

Odkazy na zdroje informací

    Pro usnadnění hledání informací zde uvádíme několik zajímavých odkazů na internetové zdroje informací na téma Aiguille de Bionnassay. Uvedeny jsou zde pouze citace z nalezených článků, aby jste si mohli udělat představu jakých témat se odkazované články dotýkají. Neodkazujeme zde na fotogalerie, kde jsou pouze fotky s minimálním nebo žádným popisem.
Aiguille Bionnassay, Savojské Alpy: (www.treking.cz)
   Dalším bezprostředním sousedem Mont Blancu, tentokráte na západní straně je Aiguille de Bionnassay. Je zároveň nejzápadněji situovanou čtyřtisícovkou v celé skupině. Hlavní hřeben i státní hranice se zde stáčí prudce k jihu. Tento vrchol je poněkud opomíjen, hlavní pozornost oblasti přitahuje Mont Blanc. Nabízí však dvě snadnější hřebenové cesty a dvě obtížné cesty severozápadními svahy a severní stěnou. Sklon ledovcových svahů v obou případech dosahuje 55 – 60°. Z vrcholu vybíhají dva hřebeny: východní k sedlu Col de Miage (3 356 m) a západní do sedla Col de Tricot (2 120 m). Posledně jmenovaný hřeben je nejdelší, převážně skalnatý, středně obtížný. K severu se z vrcholu a z hlavního hřebene svažuje velký ledovec Glacier de Bionnassay, k jihu do Itálie ledovecstejného názvu Ghio. di Bionnassay, který přechází v dlouhý ledovec Ghiodel Miage. Ten končí až v údolí Val Veny. K jihozápadu spadá ledovec Glacier du Miage. Prvovýstup se zdařil 25.7.1865 Angličanům E. N. Buxtonovi,F. C. Grovemu a R. J. S. Mac Donaldovi pod vedením horských vůdců Jeana Pierre Cachata a Michela C. Payota. Je svým způsobem kuriozitou, že prvovýstup vedl severozápadními ledovcovými svahy...
(Zobrazena je pouze nesouvislá citace z odkazované stránky)
Mont Blanc 2004 - někdy to nejde podle plánu: (horal-fanda.com)
   Jsem ve 4100 m n.m. a ani mi to moc nevadí, protože vím, že se sem určitě opět podívám a udělám si ten přechod hřebene o který šlo především. Dělám ještě pár fotek a sleduju, jak se nahoře stahuje oblačnost. Dôme du Goûter (4304 m n.m.). Aiguille de Bionnassay (4052 m n.m.). Hřeben Aig. de Bionnassay. Pohled na východ a Bossonský ledovec. Sestupuji dolů, fouká silný vítr a nahoru se ženou mraky, které se stahují okolo vrcholu. Libor má asi drsné podmínky. Procházím kolem tábořiště pod Goûtrem a po hřebínku sestupuji zpět k chatě. Stany na Goûteru. Nahoře začíná bílé peklo. U chaty chvíli čekám než sestoupí velká skupina lidí s vůdci, udělám jeden letecký snímek a jdu také dolů. Glacier de Tete Rouse, vlevo od něj chata. Slézám nejdříve po lanech a dále po kamenech a skalkách. Mačky na skále krásně skřípou, ale drží a to je hlavní. Kuloárem se občas začne sypat kamení, které se s každým odskokem zrychluje. Shora to nevypadá vůbec pěkně. Kolem čtvrté docházím ke stanu, upravuji ukotvení, povaluji se ve spacáku a čekám na Libora...
(Zobrazena je pouze nesouvislá citace z odkazované stránky)
Sponzorované odkazy:
Jak se stoupá na Mont Blanc střechu evropy: (cestovani.idnes.cz)
   Majestátný Mont Blanc, celoročně pokrytý mohutnými ledovci a věčným sněhem, byl vždy velkým lákadlem pro většinu vysokohorských turistů, dobrodruhů a horolezců. Dnes vás zveme na výstup ve stopách Jeana Jacquiese Balmata, prvního muže, který našel před 223 lety cestu k vrcholu. Dalších 8 fotografií v galerii Stoupání na Le dôme du Gouter (4 304 m), v pozadí Aiguille de Bionnassay (4 052m) Turisté z vláčku vystupují v nadmořské výšce 2372 m n. m. na Glacier de Bionnassay (Nid. d´Aigle) a stejně jako my se kochají nádherným výhledem na Aiguille de Bionnassay (4052 m). Kousek nad stanicí zubačky vstupujeme na morénu ledovce a začínáme stoupat k chatě Refuge de Tète Rouse. Cestou obdivujeme stádo kozorožců horských. Vzhledem k velkému množství turistů, kteří tu každý den projdou, jsou jinak plachá zvířata v blízkosti člověka klidná a vůbec si nás nevšímají. Stany stavíme na upravených pláccích nad chatou. Vpravo od nás obdivujeme majestátní Aiguille de Bionnassay. Prudké svahy jsou pokryté divokými ledovci a vrcholový hřeben je "ostrý jako nůž". Nádherný kopec a "velká láska" na první pohled. Mont Blanc (4 810 m) Ranní vstávání a samota na vrcholu Mont blanc První pokusy o slezení nejvyšší hory Evropy v roce 1762 a 1775 skončily nezdarem. Na scénu vstupuje Jean Jasquies Balmat, chudý hledač drahokamů , kterého podnítila vypsaná odměna...
(Zobrazena je pouze nesouvislá citace z odkazované stránky)
Mont Blanc (4810m) Three Monts Route - Alpské výstupy: (www.cumbres.cz)
   Na vrchol Mont Blancu vede v zásadě pět základních turistických tras a jejich odvozeniny či varianty odvíjející se od aktuálních klimatických podmínek na ledovcích: z Aiguille du Midi přes tři hory Three Monts Route (Francie) papežská cesta Pope Route (Itálie) italským ledovcem Bionnassay Italien Bionnassay Route (Itálie) přes Dôme du Gouter a hřeben Bosses Gouter Route (Francie) přes Grands Mulets a hřeben Bosses Grands Mulets Route (Francie) Pro červencový výstup (r. 2011) jsme zvolili prvně jmenovanou trasu přes tři hory (Three Monts Route), II/PD+ 50°, 1425m . Dlouhá cesta na vrchol Mont Blanc začíná příjemnou podvečerní nebo odpolední jízdou lanovkou na vrchol Aiguille du Midi (3842m). Odtud se po úzkém hřebínku sestupuje do sedla Col du Midi. Vybrat si lze mezi spaním na chatě Cosmiques nebo pod stanem, který je nutné před odchodem sbalit. Startuje se obvykle kolem jedné hodiny v noci. Ze sedla se stoupá sněhovým strmým svahem (35°/40°) po úbočí Mont Blanc du Tacul přes velké trhliny, které tvoří největší překážku první části výstupu, který končí na rameni hory (4120m). První část výstupu trvá přibližně dvě a půl hodiny. Následuje sestup do sedla Col Maudit a opětovné stoupání po severních svazích do sedla Col du Mont Maudit (4345m)....
(Zobrazena je pouze nesouvislá citace z odkazované stránky)
Montblanský masiv - Wikipedie: (cs.wikipedia.org)
   Montblanský masiv je pohoří v Západních Alpách , rozkládající se na území Francie , Itálie a Švýcarska. Dôme du Gouter (4 304 m n. m.) Mont Blanc du Tacul (4 248 m n. m.) Grand pilier d'Angle (4 243 m n. m.) Grandes Jorasses (4 208 m n. m.) Aiguille Verte (4 122 m n. m.) Aiguille Blanche (4 108 m n. m.) Aiguille de Bionnassay (4 052 m n. m.) Dent du Géant (4013 m n. m.) Pointe Baretti (4013 m n. m.) Piton des Italiens (4 002 m n. m.) Tré-la-Tcte (3 930 m n. m.) Aiguille d'Argentiere (3 900 m n. m.) Aiguille de Triolet (3 870 m n. m.) Aiguille du Gouter (3 863 m n. m.) Aiguille du Midi (3 842 m n. m.) Aiguille du Tour Noir (3 835 m n. m.) Aiguille du Chardonnet (3 824 m n. m.) Mont Dolent (3 823 m n. m.)...
(Zobrazena je pouze nesouvislá citace z odkazované stránky)
Poznámky návštěvníků:
Nikdo zatím k této stránce nepřidal vlastní zkušenosti, informace ani názory. Buďte první a podělte se s ostatními o své pozitivní i negativní dojmy a pomozte zkvalitnit, doplnit nebo opravit informace na této stránce.
Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Aby komentář viděli i Vaši přátelé, zaškrtněte políčko 'Zveřejnit taky na Facebooku'.
Facebookové stránky ALPY.NET:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam nejaktuálnější informace, diskutujte, ptejte se a sdílejte informace s ostatními milovníky Alp nebo se svými přáteli.
Nepřehlédněte:
Image
Harakiri - nejstrmější sjezdovka v Rakousku
Kde je nejprudší sjezdovka v Rakousku? Nejstrmější sjezdovkou v Rakousku je sjezdovka Harakiri Penken v lyžařském areálu Mayrhofen v Tyrolském Zillertalu.

Image
Placené úseky rakouských silnic
Na této stránce najdete ceny za průjezd vysokohorskými silnicemi, ceny za použití vybraných tunelů, dálničních tunelů i některých zvlášť placených úseků dálnic.

Image
Podrobný popis cesty Kitzsteinhorn - Alpincenter ⇒ Mooserboden
Tato nádherná vysokohorská cesta je v oblasti Glockneru blízko známých turistických středisek Kaprun a Zell am See. Vede od spodní stanice vrcholové lanovky na Kitzsteinhorn (Gipfelbahn) přes sedlo Nördliche Kammerscharte ve výšce 2 636 m n.m., kolem usedlosti Fürthermoaralm až k přehradní nádrži Mooserboden (2 036 m n.m.).

Image
Jízda na motorce přes Pyhrnpass (video)
Na videu je jízda na motorce přes sedlo Pyhrnpass ve směru od Liezen přes Pyhrnpass na sever k Spital am Pyhrn po jedné z důležitých rakouských silnic B138.

Image
Cesta z Mayrhofenu přes Edelhütte na Ahornspitze
Typ na jednodenní výlet v oblasti Mayrhofenu (Zillertal). Větší část cesty, minimálně okruh k chatě Edelhütte, se dá naplánovat jako nenáročný rodinný výlet s dětmi. Další část cesty až do sedla, které je jihozápadně od 2973m vysokého vrcholu Ahornspitze, zvládnou děti také.

Image
Záhadná hora Kailas (Letem světem)
Kailas je asi nejzáhadnější horou na světě. Je opředena množstvím mýtů a legend. Zatím na ni nevystoupil žádný horolezec. Kailas měří 6714 metrů (podle čínských měření), místní lidé ale tvrdí, že hora má výšku jen 6666 metrů a na vrcholu je údajně...

Image
Brixen: sjezd po modré sjezdovce číslo 3 (Zinsberg abfahrt)
Sjezd po pohodové modré sjezdovce číslo 3 Zinsberg abfahrt ve skiareálu Brixen im Thale - SkiWelt. Sjezdovka je vhodná pro začátečníky.

Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
Stránka byla vygenerována 9.6.2023 17:27
Mapa stránek ...