Aiguille de Bionnassay - informace a odkazy. Na našich stránkách o Alpách se podrobně zabýváme popisem jen omezeného okruhu oblastí. Achychom Vám usnadnili hledání na internetu, uvádíme zde zajímavé odkazy na další internetové zdroje informací na téma Aiguille de Bionnassay. Uvedeny jsou zde pouze citace z nalezených článků, aby jste si mohli udělat představu jakých témat se odkazované články dotýkají. Většinou neodkazujeme na fotogalerie, kde jsou pouze fotky s minimálním nebo žádným popisem.
  Last minute ubytování v Rakousku - sleva až třetina z nájemní ceny

Aiguille de Bionnassay

Odkazy na zdroje informací

    Pro usnadnění hledání informací zde uvádíme několik zajímavých odkazů na internetové zdroje informací na téma Aiguille de Bionnassay. Uvedeny jsou zde pouze citace z nalezených článků, aby jste si mohli udělat představu jakých témat se odkazované články dotýkají. Neodkazujeme zde na fotogalerie, kde jsou pouze fotky s minimálním nebo žádným popisem.
Aiguille Bionnassay, Savojské Alpy: (www.treking.cz)
   Dalším bezprostředním sousedem Mont Blancu, tentokráte na západní straně je Aiguille de Bionnassay. Je zároveň nejzápadněji situovanou čtyřtisícovkou v celé skupině. Hlavní hřeben i státní hranice se zde stáčí prudce k jihu. Tento vrchol je poněkud opomíjen, hlavní pozornost oblasti přitahuje Mont Blanc. Nabízí však dvě snadnější hřebenové cesty a dvě obtížné cesty severozápadními svahy a severní stěnou. Sklon ledovcových svahů v obou případech dosahuje 55 – 60°. Z vrcholu vybíhají dva hřebeny: východní k sedlu Col de Miage (3 356 m) a západní do sedla Col de Tricot (2 120 m). Posledně jmenovaný hřeben je nejdelší, převážně skalnatý, středně obtížný. K severu se z vrcholu a z hlavního hřebene svažuje velký ledovec Glacier de Bionnassay, k jihu do Itálie ledovecstejného názvu Ghio. di Bionnassay, který přechází v dlouhý ledovec Ghiodel Miage. Ten končí až v údolí Val Veny. K jihozápadu spadá ledovec Glacier du Miage. Prvovýstup se zdařil 25.7.1865 Angličanům E. N. Buxtonovi,F. C. Grovemu a R. J. S. Mac Donaldovi pod vedením horských vůdců Jeana Pierre Cachata a Michela C. Payota. Je svým způsobem kuriozitou, že prvovýstup vedl severozápadními ledovcovými svahy...
(Zobrazena je pouze nesouvislá citace z odkazované stránky)
Mont Blanc 2004 - někdy to nejde podle plánu: (horal-fanda.com)
   Jsem ve 4100 m n.m. a ani mi to moc nevadí, protože vím, že se sem určitě opět podívám a udělám si ten přechod hřebene o který šlo především. Dělám ještě pár fotek a sleduju, jak se nahoře stahuje oblačnost. Dôme du Goûter (4304 m n.m.). Aiguille de Bionnassay (4052 m n.m.). Hřeben Aig. de Bionnassay. Pohled na východ a Bossonský ledovec. Sestupuji dolů, fouká silný vítr a nahoru se ženou mraky, které se stahují okolo vrcholu. Libor má asi drsné podmínky. Procházím kolem tábořiště pod Goûtrem a po hřebínku sestupuji zpět k chatě. Stany na Goûteru. Nahoře začíná bílé peklo. U chaty chvíli čekám než sestoupí velká skupina lidí s vůdci, udělám jeden letecký snímek a jdu také dolů. Glacier de Tete Rouse, vlevo od něj chata. Slézám nejdříve po lanech a dále po kamenech a skalkách. Mačky na skále krásně skřípou, ale drží a to je hlavní. Kuloárem se občas začne sypat kamení, které se s každým odskokem zrychluje. Shora to nevypadá vůbec pěkně. Kolem čtvrté docházím ke stanu, upravuji ukotvení, povaluji se ve spacáku a čekám na Libora...
(Zobrazena je pouze nesouvislá citace z odkazované stránky)
Sponzorované odkazy:
Jak se stoupá na Mont Blanc střechu evropy: (cestovani.idnes.cz)
   Majestátný Mont Blanc, celoročně pokrytý mohutnými ledovci a věčným sněhem, byl vždy velkým lákadlem pro většinu vysokohorských turistů, dobrodruhů a horolezců. Dnes vás zveme na výstup ve stopách Jeana Jacquiese Balmata, prvního muže, který našel před 223 lety cestu k vrcholu. Dalších 8 fotografií v galerii Stoupání na Le dôme du Gouter (4 304 m), v pozadí Aiguille de Bionnassay (4 052m) Turisté z vláčku vystupují v nadmořské výšce 2372 m n. m. na Glacier de Bionnassay (Nid. d´Aigle) a stejně jako my se kochají nádherným výhledem na Aiguille de Bionnassay (4052 m). Kousek nad stanicí zubačky vstupujeme na morénu ledovce a začínáme stoupat k chatě Refuge de Tète Rouse. Cestou obdivujeme stádo kozorožců horských. Vzhledem k velkému množství turistů, kteří tu každý den projdou, jsou jinak plachá zvířata v blízkosti člověka klidná a vůbec si nás nevšímají. Stany stavíme na upravených pláccích nad chatou. Vpravo od nás obdivujeme majestátní Aiguille de Bionnassay. Prudké svahy jsou pokryté divokými ledovci a vrcholový hřeben je "ostrý jako nůž". Nádherný kopec a "velká láska" na první pohled. Mont Blanc (4 810 m) Ranní vstávání a samota na vrcholu Mont blanc První pokusy o slezení nejvyšší hory Evropy v roce 1762 a 1775 skončily nezdarem. Na scénu vstupuje Jean Jasquies Balmat, chudý hledač drahokamů , kterého podnítila vypsaná odměna...
(Zobrazena je pouze nesouvislá citace z odkazované stránky)
Mont Blanc (4810m) Three Monts Route - Alpské výstupy: (www.cumbres.cz)
   Na vrchol Mont Blancu vede v zásadě pět základních turistických tras a jejich odvozeniny či varianty odvíjející se od aktuálních klimatických podmínek na ledovcích: z Aiguille du Midi přes tři hory Three Monts Route (Francie) papežská cesta Pope Route (Itálie) italským ledovcem Bionnassay Italien Bionnassay Route (Itálie) přes Dôme du Gouter a hřeben Bosses Gouter Route (Francie) přes Grands Mulets a hřeben Bosses Grands Mulets Route (Francie) Pro červencový výstup (r. 2011) jsme zvolili prvně jmenovanou trasu přes tři hory (Three Monts Route), II/PD+ 50°, 1425m . Dlouhá cesta na vrchol Mont Blanc začíná příjemnou podvečerní nebo odpolední jízdou lanovkou na vrchol Aiguille du Midi (3842m). Odtud se po úzkém hřebínku sestupuje do sedla Col du Midi. Vybrat si lze mezi spaním na chatě Cosmiques nebo pod stanem, který je nutné před odchodem sbalit. Startuje se obvykle kolem jedné hodiny v noci. Ze sedla se stoupá sněhovým strmým svahem (35°/40°) po úbočí Mont Blanc du Tacul přes velké trhliny, které tvoří největší překážku první části výstupu, který končí na rameni hory (4120m). První část výstupu trvá přibližně dvě a půl hodiny. Následuje sestup do sedla Col Maudit a opětovné stoupání po severních svazích do sedla Col du Mont Maudit (4345m)....
(Zobrazena je pouze nesouvislá citace z odkazované stránky)
Montblanský masiv - Wikipedie: (cs.wikipedia.org)
   Montblanský masiv je pohoří v Západních Alpách , rozkládající se na území Francie , Itálie a Švýcarska. Dôme du Gouter (4 304 m n. m.) Mont Blanc du Tacul (4 248 m n. m.) Grand pilier d'Angle (4 243 m n. m.) Grandes Jorasses (4 208 m n. m.) Aiguille Verte (4 122 m n. m.) Aiguille Blanche (4 108 m n. m.) Aiguille de Bionnassay (4 052 m n. m.) Dent du Géant (4013 m n. m.) Pointe Baretti (4013 m n. m.) Piton des Italiens (4 002 m n. m.) Tré-la-Tcte (3 930 m n. m.) Aiguille d'Argentiere (3 900 m n. m.) Aiguille de Triolet (3 870 m n. m.) Aiguille du Gouter (3 863 m n. m.) Aiguille du Midi (3 842 m n. m.) Aiguille du Tour Noir (3 835 m n. m.) Aiguille du Chardonnet (3 824 m n. m.) Mont Dolent (3 823 m n. m.)...
(Zobrazena je pouze nesouvislá citace z odkazované stránky)
Poznámky návštěvníků:
Nikdo zatím k této stránce nepřidal vlastní zkušenosti, informace ani názory. Buďte první a podělte se s ostatními o své pozitivní i negativní dojmy a pomozte zkvalitnit, doplnit nebo opravit informace na této stránce.
Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Aby komentář viděli i Vaši přátelé, zaškrtněte políčko 'Zveřejnit taky na Facebooku'.
Facebookové stránky ALPY.NET:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam nejaktuálnější informace, diskutujte, ptejte se a sdílejte informace s ostatními milovníky Alp nebo se svými přáteli.
Nepřehlédněte:
Image
Jezero Almsee (video)
Na severním okraji pohoří Totes Gebirge je krásné jezero Almsee, které je snadno dostupné autem a kolem kterého vede hezká procházková trasa. Zároveň je zdejší parkovište i vhodným nástupním místem pro náročnější tůry.

Image
Inteligentní stromy - německý dokumentární film (Letem světem)
Experimenty prokázaly, že jsou stromy důmyslně a komplikovaně propojené, sdílejí živiny, informace, přeposílají si varovné signály a předávají zkušenosti.

Image
Lyžařské oblasti v rakouských Alpách, přehled skiareálů, informace pro lyžaře
V popisu rakouských lyžařských středisek naleznete sněhové zpravodajství, aktuální počet vleků a lanovek v provozu, mapku lyžařského areálu, stručný popis ski areálu, kontakty na lyžařské školy, předpověď počasí, videa z oblasti, ceny skipasů, informace o ubytování v okolí a další informace.

Image
Cumberland Wildpark Grünau (video)
Cumberland Wildpark Grünau je Zoopark o rozloze 60 hektarů s tradičními venkovskými restauracemi uprostřed hor a lesů. Všechny cesty jsou schůdné i s kočárkem či na invalidním vozíku.

Image
Vysokohorská silnice Grossglockner Hochalpenstrasse
Alpská vysokohorská silnice Großglockner Hochalpenstraße vede jednou z nejkrásnějších částí národního parku Vysoké Taury (Hohe Tauern) – od střediska Fusch a osady Ferleiten na severní straně do městečka Heiligenblut na straně jižní.

Image
Lyžařské středisko Sölden
Skiareál Sölden je na konci údolí Ötztal v rakouském Tyrolsku. V horní části lyžařského areálu jsou dva ledovce - strmější Rettenbach a mírný Tiefenbach. S nedostatkem sněhu zde v celé dlouhé zimní sezóně nebývá žádný problém, v každém případě spodní část lyžařského areálu může být i uměle zasněžována.

Image
Záhadná hora Kailas (Letem světem)
Kailas je asi nejzáhadnější horou na světě. Je opředena množstvím mýtů a legend. Zatím na ni nevystoupil žádný horolezec. Kailas měří 6714 metrů (podle čínských měření), místní lidé ale tvrdí, že hora má výšku jen 6666 metrů a na vrcholu je údajně...

Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
Stránka byla vygenerována 29.2.2024 13:47
Mapa stránek ...