Skiareál Galtür je nad klidným a pohodovým Galtürem na svazích 2671m vysoké hory Ballunspitze. Z lyžařského areálu jsou nádherné výhledy na okolní třítisícovky Küchelspitze a Küchenspitze. Naleznete zde upravované a neupravované sjezdovky, které vedou hned vedle sebe a mají podobný profil. To je zdejší specialita. Galtür je ve srovnání s okolními středisky spíše rodinný areál a je vhodný i pro výuku lyžování pro děti. Páteřní lanovky jsou expresní a pohodlné. Na okrajích areálu jsou vleky a 2sedačka. Níže najdete také odkaz na interaktivní panoramatickou mapu, na které se zobrazuje aktuální stav provozu vleků a lanovek i aktuálně otevřené sjezdovky, restaurace a další užitečné informace. K dispozii jsou aktuální ceny skipasů pro sezónu 2022/2023. Pokud hledáte ubytování v okolí Galtür, tak na mapce níže rovnou uvidíte, kde a za jakou cenu se můžete ubytovat.

Skiareál Galtür (Paznauntal)

Nadmořská výška: 1.635 - 2.297 m n. m.

Galtür
Sjezdové tratě: [km]Celkem:
Snadné5
Středně obtížné26
Obtížné12
43
Vleky a lanovky: [počet]Celkem:
Lyžařské vleky6
Sedačkové lanovky2
Kabinové a pozemní lanovky2
10
Z toho v provozu: (8.2.2023)9
Celková kapacita je asi 14.787 osob/hod 
Sněhové zpravodajství pro oblast
Galtür:
 na vrcholech 100 cm
Stav sněhu 8.2.2023
 v údolí 50 cm
Zvětšit
Zimní lyžařská mapa a mapa okolí ...
Lyžařská sezóna:
od 10.12.2022 do 16.4.2023
Provozní doba:
8:45 - 16:00
E-Mail: info@galtuer.com
Telefon: +43 5443 8344
Internet: www.galtuer.com
Mapa volného ubytování v okolí:
 (po zadání data příjezdu a odjezdu se okamžitě na mapě zobrazují volná ubytování i s cenami)
Booking.com
Sponzorované odkazy:
Skipas Galtür - ceny skipasu pro sezónu 2022/2023:
  Ceny zde uvedené jsou pouze orientační a slouží hlavně pro srovnání cen v jednotlivých lyžařských střediscích v hlavní zimní sezóně. Každý skiareál má na svých webových stránkách vlastní podrobný ceník, kde naleznete mnohem více tarifů a také ceny pro vedlejší lyžařskou sezónu nebo pro rodiny s dětmi či seniory. Odkaz na webové stránky skiareálu i telefonické a mailové kontakty naleznete v horní části stránky pod náhledem lyžařské mapky.
Galtür skipas 2023 - aktuální ceny pro letošní zimní sezónu (2022/2023):
ceny v Euro 1 den 1 den (od 12:30) 2 dny 5 dnů
Dospělí 46,50 31,50 91 195,50
Děti 27,50 19 53 111,50
- přibližnou cenu v Kč zjistíte po kiknutí na cenu v €
Skiline – vyhodnocení sjezdů a celkového převýšení podle skipasu:
  Po ukončení lyžování si ve většině lyžařských středisek můžete ve speciálním zařízení (Skiline kiosku) nechat vyhodnotit svůj skipas. Získáte tak přehled o počtu ujetých kilometů, celkovém převýšení i grafické znázornění vašeho lyžařského dne. Údaje si můžete nechat vytisknout. Služba je zdarma a Skiline kiosky najdete většinou poblíž pokladen, kde se skipasy prodávají.
  „Skiline“ zaznamenává v časovém průběhu pomocí profilu celkového převýšení veškeré tratě, které jste v lyžařské oblasti absolvovali. Obsahuje přesný seznam lanovek a vleků, které jste použili, celkové výškové převýšení a odhad ujetých kilometrů. Jako registrovaný uživatel obdržíte navíc celkové vyhodnocení všech vašich lyžařských dnů během lyžařské sezóny.
  Pokud nemáte čas, nebo zapomenete provést vyhodnocení skipasu přímo u sjezdovky, není to žádný problém - Skiline je dostupný i na internetu. Na webové stránce Skiline zvolíte lyžařské středisko, zadáte číslo svého skipasu a můžete sledovat své výkony i třeba videa..
Dovolená na sněhu Ischgl - je a zůstane jedinečným zážitkem!
Příjezd
Další informace o lyžařské oblasti Galtür:
    Tři střediska v údolí Paznaun se rozkládají nedaleko lyžařského ráje Silvertta, ale nabízejí více klidu než sousední Ischgl. Na začátku údolí leží středisko See, vhodné pro rodiny s dětmi. O sto metrů výše je vesnička Kappl, která nabízí mimo jiné obtížnou trať FIS. Klimatické lázně Galtür na konci údolí v nadmořské výšce 1537 metrů jsou vyhledávané běžkaři pro mnoho kilometrů upravovaných stop v nádherném okolí. Celé údolí Paznaun je dlouhé asi 40 km a rozkládá se mezi hřebeny Silvretta, Verwall a švýcarským Samnaun. Z údolí se dá vystoupat na 25 horských vrcholů v nadmořské výšce nad 3 000 metrů.
    23. února 1999 zasála vesnici Galtür velká lavina, která pronikla až do tzv. zelené zóny, která byla až do té doby považována za lavinami neohroženou. Zemřelo tehdy celkem 31 lidí. Následně byli z postižené oblasti pomocí vrtulníků evakuováni obyvatele vesnice i tisíce turistů. Byla to jedna z největších leteckých evakuací v historii Rakouska. Dnes jsou i díky pravidelnému odstřelování sněhu a návějí na svazích okolních hor sjezdovky i Galtür naprosto bezpečné.

Upravované běžkařské tratě:
8 klasických běžeckých stop: 60 km
8 bruslařských tratí: 60 km

Lyžařská škola Schischule Silvretta-Galtür:
Josef Kurz
Dorfplatz
6563 Galtür, Österreich
Tel.: +43 5443 8565
E-Mail: info@schischule-galtuer.at

Turistické informační centrum Tourismusverband Paznaun-Ischgl / Ortsstelle Galtür:
Gemeindehaus Nr.39
6563 Galtür, Österreich
Tel.: +43 5443 8521
E-Mail: info@galtuer.com
Trasa autem z Prahy do lyžařského střediska Galtür:
Typ pro Vás: Pokud si chcete některou z navržených tras do skiareálu Galtür odeslat přímo do svého mobilního telefonu, klikněte na mapě na 'Další možnosti'.
Booking.com Booking.com
Poznámky návštěvníků:
Nikdo zatím k této stránce nepřidal vlastní zkušenosti, informace ani názory. Buďte první a podělte se s ostatními o své pozitivní i negativní dojmy a pomozte zkvalitnit, doplnit nebo opravit informace na této stránce.
Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Galtür 2014 - video
Galtuer - off-piste - video
Udělejte si radost a vyberte si dovolenou vašich snů:
Galtür Ski 2019 - video
Galtür 2018 - video
Informace o poloze lyžařského střediska a silničních vzálenostech:
Interaktivní panorama
Interaktivní panorama - zobrazuje se aktuální stav provozu v lyřařském středisku.
Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Aby komentář viděli i Vaši přátelé, zaškrtněte políčko 'Zveřejnit taky na Facebooku'.
Facebookové stránky ALPY.NET:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam nejaktuálnější informace, diskutujte, ptejte se a sdílejte informace s ostatními milovníky Alp nebo se svými přáteli.
Nepřehlédněte:
Image
Brixen: sjezd po modré sjezdovce číslo 3 (Zinsberg abfahrt)
Sjezd po pohodové modré sjezdovce číslo 3 Zinsberg abfahrt ve skiareálu Brixen im Thale - SkiWelt. Sjezdovka je vhodná pro začátečníky.

Image
Bad Mitterndorf (video)
Bad Mitterndorf vás nezklame v žádném případě. Do Bad Mitterndorfu se vyplatí vyrazit na prodloužený víkend, ale klidně i na dva týdny. Nudit se tu určitě nebudete.

Image
Rakouská dálniční známka
Kolik stojí rakouská dálniční známka. Kam se nalepuje. Dá se koupit přes internet? Jak funguje elektronická dálniční znánka. Na kterých úsecích dálnic není potřeba. Kompletní informace o rakouských dálničních známkách.

Image
Jezero Almsee (video)
Na severním okraji pohoří Totes Gebirge je krásné jezero Almsee, které je snadno dostupné autem a kolem kterého vede hezká procházková trasa. Zároveň je zdejší parkovište i vhodným nástupním místem pro náročnější tůry.

Image
Placené úseky rakouských silnic
Na této stránce najdete ceny za průjezd vysokohorskými silnicemi, ceny za použití vybraných tunelů, dálničních tunelů i některých zvlášť placených úseků dálnic.

Image
Výlet okolo 6 jezer na Tauplitzalm (video)
Pohodová túra kolem šestice horských jezer a jezírek v oblasti Tauplitzalm na jižním cípu Totes gebirge v rakouských Alpách je vhodná i pro rodiny s dětmi a projedete ji v kratší verzi i s kočárkem. Smaragdová jezera obklopují skalnaté vrcholy i krásná horská panoramata.

Image
Voda: Velká záhada (Letem světem)
Dva dokumenty, které představují úchvatné objevy, se kterými přišli vědci z celého světa, například z Ruska, Kazachstánu, Švýcarska, Izraele, Spojených států, Velké Británie, Rakouska, Japonska, Argentiny, Číny a Tibetu.

Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
Stránka byla vygenerována 8.2.2023 23:30
Mapa stránek ...