Ve skiareálu Diedamskopf naleznete perfektně upravené sjezdovky i neupravené freeride svahy. V noci jsou sjezdovky, pokud je to potřeba, uměle zasněžovány. Naleznete zde poměrně moderní vleky a lanovky. Středisko je oblíbené hlavně u rodin s dětmi, protože jsou zdejší sjezdy lehké až maximálně středně náročné. Děti zde mají dětský koutek o rozloze 300 m2 (pro děti od 3 do 8 let). Zkušenější lyžaři jistě využijí 10 km dlouhou sjezdovku do údolí. Výškový rozdíl je zde 1200m. Ve funparku 'Pleasure Diedamspark' se mohou vyřádit freestylisté. Půjčovny vybavení, lyžařské školy, noční lyžování, dobré jídlo i zajímavý večerní a noční život jsou zde samozřejmostí. Níže najdete také odkaz na interaktivní panoramatickou mapu, na které se zobrazuje aktuální stav provozu vleků a lanovek i aktuálně otevřené sjezdovky, restaurace a další užitečné informace. Pokud hledáte ubytování v okolí Diedamskopf, tak na mapce níže rovnou uvidíte, kde a za jakou cenu se můžete ubytovat.

Skiareál Diedamskopf - Au/Schoppernau

Nadmořská výška: 850 - 2.090 m n. m.

Diedamskopf
Sjezdové tratě: [km]Celkem:
Snadné13
Středně obtížné18
Obtížné9
40
Vleky a lanovky: [počet]Celkem:
Lyžařské vleky5
Sedačkové lanovky2
Kabinové a pozemní lanovky2
9
Z toho v provozu: (29.4.2024)0
Údaje jsou aktualizovány pouze v zimním období! 
Celková kapacita je asi 11.376 osob/hod 
Sněhové zpravodajství pro oblast
Diedamskopf:
 na vrcholech 210 cm
Aktualizováno pouze v zimě!
 v údolí 0 cm
Zvětšit
Zimní lyžařská mapa a mapa okolí ...
Lyžařská sezóna:
od 8.12.2023 do 1.4.2024
Provozní doba:
8:45 - 16:15
E-Mail: info@diedamskopf.at
Telefon: +43 5515 4110-0
Internet: www.diedamskopf.at
Mapa volného ubytování v okolí:
 (po zadání data příjezdu a odjezdu se okamžitě na mapě zobrazují volná ubytování i s cenami)
Booking.com
Sponzorované odkazy:
Skipas Diedamskopf - ceny skipasu pro sezónu 2023/2024:
  Ceny zde uvedené jsou pouze orientační a slouží hlavně pro srovnání cen v jednotlivých lyžařských střediscích v hlavní zimní sezóně. Každý skiareál má na svých webových stránkách vlastní podrobný ceník, kde naleznete mnohem více tarifů a také ceny pro vedlejší lyžařskou sezónu nebo pro rodiny s dětmi či seniory. Odkaz na webové stránky skiareálu i telefonické a mailové kontakty naleznete v horní části stránky pod náhledem lyžařské mapky.
Diedamskopf skipas - ceny, které platily v zimní sezóně 2023/2024:
ceny v Euro 1 den 1 den (od 12:00) 2 dny 5 dnů
Dospělí 59,50 45 107,50 270
Děti 34,50 26 63 135
- přibližnou cenu v Kč zjistíte po kiknutí na cenu v €
Skiline – vyhodnocení sjezdů a celkového převýšení podle skipasu:
  Po ukončení lyžování si ve většině lyžařských středisek můžete ve speciálním zařízení (Skiline kiosku) nechat vyhodnotit svůj skipas. Získáte tak přehled o počtu ujetých kilometů, celkovém převýšení i grafické znázornění vašeho lyžařského dne. Údaje si můžete nechat vytisknout. Služba je zdarma a Skiline kiosky najdete většinou poblíž pokladen, kde se skipasy prodávají.
  „Skiline“ zaznamenává v časovém průběhu pomocí profilu celkového převýšení veškeré tratě, které jste v lyžařské oblasti absolvovali. Obsahuje přesný seznam lanovek a vleků, které jste použili, celkové výškové převýšení a odhad ujetých kilometrů. Jako registrovaný uživatel obdržíte navíc celkové vyhodnocení všech vašich lyžařských dnů během lyžařské sezóny.
  Pokud nemáte čas, nebo zapomenete provést vyhodnocení skipasu přímo u sjezdovky, není to žádný problém - Skiline je dostupný i na internetu. Na webové stránce Skiline zadáte číslo svého skipasu a můžete sledovat své výkony i třeba videa..
Příjezd
Další informace o lyžařské oblasti Diedamskopf:
    Lyžařský areál se nachází v Diedamskopf Schoppernau v regionu Bregenzerwald na západě Rakouska. Moderní 8-sedačková lanovka vás zaveze z údolí až do lyžařského střediska v nadmořské výšce 2000 m. V lyžařském areálu je velké množství lyžařských vleků a lanovek. 6-sedačková lanovka (bublina) vás vyveze na nejvyšší vrchol všech lyžařských areálů v regionu Bregenzerwald - do nadmořské výšky 2060 m. Dále tu naleznete 4- sedačkovou lanovku a 2 kotvové vleky. Kromě perfektně upravených sjezdovek zde naleznete i neupravené lyžařské svahy s hlubokým sněhem, zábavný park Sajas (half pipe, rails, sound slope, chill area a kicker lines). Kromě samoobslužné panoramatické restaurace je zde restaurace Käsker Breitenalpe. Apres ski bar se skvělou hudbou a sluneční terasou je u horní stanice lanovky a SKI Inn Pub je hned vedle spodní stanice. Pokud by se vám zdálo toto lyžařské středisko pro vás příliš malé, pak můžete se skipasem '3-Täler-Skipass' využít až 339 km sjezdovek v 31 různých lyžařských střediscích v regionu.

Upravované běžkařské tratě:
klasické běžecké stopy: 50 km
bruslařské tratě: 12 km

Lyžařská škola Schneesportschule Au-Schoppernau:
Werner Geiger
Talstation Diedamskopf
6886 Schoppernau, Österreich
Tel.: +43 5515 2133
Tel.: +43 5515 2920
E-Mail: skischule@au-schoppernau.at

Turistické informační centrum Tourismusbüro Schoppernau
Annelies Rüf
Unterdorf 2b
6886 Schoppernau, Österreich
Tel.: +43 5515 2495
E-Mail: schoppernau@au-schoppernau.at
Trasa autem z Prahy do lyžařského střediska Diedamskopf:
Typ pro Vás: Pokud si chcete některou z navržených tras do skiareálu Diedamskopf odeslat přímo do svého mobilního telefonu, klikněte na mapě na 'Další možnosti'.
Booking.com Booking.com
Poznámky návštěvníků:
Nikdo zatím k této stránce nepřidal vlastní zkušenosti, informace ani názory. Buďte první a podělte se s ostatními o své pozitivní i negativní dojmy a pomozte zkvalitnit, doplnit nebo opravit informace na této stránce.
Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Funslope Diedamskopf 25.01.2016 - video
Schoppernau Diedamskopf - video
Vyberte si ubytování v Rakousku:
2014 Ski Au - video
Sjezd z Diedamskopf do údolí - video
Informace o poloze lyžařského střediska a silničních vzálenostech:
Interaktivní panorama
Interaktivní panorama - zobrazuje se aktuální stav provozu v lyřařském středisku.
Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Aby komentář viděli i Vaši přátelé, zaškrtněte políčko 'Zveřejnit taky na Facebooku'.
Facebookové stránky ALPY.NET:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam nejaktuálnější informace, diskutujte, ptejte se a sdílejte informace s ostatními milovníky Alp nebo se svými přáteli.
Nepřehlédněte:
Image
Karstein (Kitzbüheler Alpen) panorama
Panorama z vrcholu Karstein, který je v rakouském Tyrolsku v horské skupině Kitzbüheler Alpen. Vrchol Karsteinu je v nadmořské výšce 1922 m. Na této stránce najdete panorama z vrcholu s popisem okolních hor.

Image
Bad Ischl - prohlídka města (video)
Bad Ischl je známé rakouské lázeňské město. Město má dlouhou historii a je charakteristické jako letní sídlo císařského dvora. Leží v jižní části Horního Rakouska u řeky Traun v centru oblasti Solné komory.

Image
Podrobný popis cesty Kitzsteinhorn - Alpincenter ⇒ Mooserboden
Tato nádherná vysokohorská cesta je v oblasti Glockneru blízko známých turistických středisek Kaprun a Zell am See. Vede od spodní stanice vrcholové lanovky na Kitzsteinhorn (Gipfelbahn) přes sedlo Nördliche Kammerscharte ve výšce 2 636 m n.m., kolem usedlosti Fürthermoaralm až k přehradní nádrži Mooserboden (2 036 m n.m.).

Image
Vysokohorská silnice Grossglockner Hochalpenstrasse
Alpská vysokohorská silnice Großglockner Hochalpenstraße vede jednou z nejkrásnějších částí národního parku Vysoké Taury (Hohe Tauern) – od střediska Fusch a osady Ferleiten na severní straně do městečka Heiligenblut na straně jižní.

Image
Výstup na Spitzmauer po Stodertaler Steig (video)
Spitzmauer je zajímavý vrchol v pohoří Totes Gebirge, který má tvar pyramidy a na který cestu vyrazně zkrátila zajištěná cesta Stodertaler Steig obtížnosti B. Cenou za nádherné výhledy je poměrně značné převýšení od parkoviště.

Image
Výlet okolo 6 jezer na Tauplitzalm (video)
Pohodová túra kolem šestice horských jezer a jezírek v oblasti Tauplitzalm na jižním cípu Totes gebirge v rakouských Alpách je vhodná i pro rodiny s dětmi a projedete ji v kratší verzi i s kočárkem. Smaragdová jezera obklopují skalnaté vrcholy i krásná horská panoramata.

Image
Rakouská dálniční známka
Kolik stojí rakouská dálniční známka. Kam se nalepuje. Dá se koupit přes internet? Jak funguje elektronická dálniční znánka. Na kterých úsecích dálnic není potřeba. Kompletní informace o rakouských dálničních známkách.

Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
Stránka byla vygenerována 23.6.2024 19:26
Mapa stránek ...