Totes Gebirge - informace a odkazy. Na našich stránkách o Alpách se podrobně zabýváme popisem jen omezeného okruhu oblastí. Achychom Vám usnadnili hledání na internetu, uvádíme zde zajímavé odkazy na další internetové zdroje informací na téma Totes Gebirge. Uvedeny jsou zde pouze citace z nalezených článků, aby jste si mohli udělat představu jakých témat se odkazované články dotýkají. Většinou neodkazujeme na fotogalerie, kde jsou pouze fotky s minimálním nebo žádným popisem.
  Last minute ubytování v Rakousku - sleva až třetina z nájemní ceny

Totes Gebirge

Odkazy na zdroje informací

    Pro usnadnění hledání informací zde uvádíme několik zajímavých odkazů na internetové zdroje informací na téma Totes Gebirge. Uvedeny jsou zde pouze citace z nalezených článků, aby jste si mohli udělat představu jakých témat se odkazované články dotýkají. Neodkazujeme zde na fotogalerie, kde jsou pouze fotky s minimálním nebo žádným popisem.
Ferraty v Totes Gebirge | Cestovatel.cz - cestovatelé sobě: (www.cestovatel.cz)
   Ferraty v Totes Gebirge Ferraty v Totes Gebirge Jsou tvořeny největší vápencovounáhorní plání ve Východních Alpách. Nejvyšší je Grosser Priel. Cesta po dobrých silnicích a dálnicíchrychle ubíhala Vodopád Klinser Wasserfall a prudce sezvedající cestu před námi. Chvíli odpočíváme, doplňujme vodu azahajujme výstup skalním prahem vzhůru. Dojdeme sutí až k úpatí žebra na Grosse Priel, kde začíná i ferrata jménem Bert Rinesch. Samozřejmě dolů nejdeme ferratou, ale po normální turistické cestě. Tazprvu vede po úzkém hřebeni směrem na západ a později se stáčí najihozápad a dál pod vrcholem Schlund na jih.Po hřebenu pomalu dojdeme až do sedla Brotfallscharte...
(Zobrazena je pouze nesouvislá citace z odkazované stránky)
Totes Gebirge: (horalka.org)
   Totes Gebirge, Fotky Grosser Priel ze severu Video v sedle Fleischbank Scharte Reportáže výstup na Grosser Priel Horské chaty Welser Hütte - Almtaler Haus Rinner Hütte Popisy výstupů od Almtaler Haus na Welser Hütte od chaty Welser Hütte na Grosser Priel od jezera Offensee k plesu Wildensee Info Offensee Totes Gebirge příjezd: autem kolem jezera Traunsee do městečka Ebensee, tady odbočka na Rindbach, z parkoviště asi 1,5km k soutěsce plný vody bývalý koncentrační tábor Mauthausen...
(Zobrazena je pouze nesouvislá citace z odkazované stránky)
Sponzorované odkazy:
Totes Gebirge na sněžnicích: (www.treking.cz)
   Totes Gebirge na sněžnicích. Přestože centrum pohoří je tvořeno vápencovou náhorní planinou s průměrnounadmořskou výškou 1 600 - 1 800 metrů, z níž vyrůstají jako němí strážci poklidného horskéhosvěta mohutné vrcholy, je tady neobyčejně živo. Asi bude pravdou, že je Totes Gebirge nejrozsáhlejšívápencovou oblastí Východních Alp. Konečně se dostávám na hranu, z níž jsem očekával výhledy k nejvyššímu vrcholu pohoří -Grosser Prielu (2 515 m). Ale ouha, opět nic, jen se vynořil další hřeben,který výhledy k severu dokonale cloní. Takže otáčím lyže a po zledovatělémpovrchu sjíždím do dalšího krasového žlebu, ze kterého se mezi skaliskyproplétám k vrcholu Grosser Tragl (2 179 m) , o kterém...
(Zobrazena je pouze nesouvislá citace z odkazované stránky)
Zimní Totes Gebirge v červnu: (www.turistika.cz)
   Zimní Totes Gebirge v červnu. Vpravo je Gross Priel Zimní Totes Gebirge v červnu S touhou vyrazit po letech s manželkou na nějakou lehkou akci do Alp, jsem po mnoha variantách rozhodl, že pojedeme blízko hranic a ne moc vysoko, padla tedy volba na pohoří Totes Gebirge. Gross Priel bude zřejmě vzhledem k lavinám a množství sněhu na feratě mnohem nebezpečnější, jsme vyrazili na sousední Spitzmauer přes feratu Stodertaler Klettersteig (obtížnost B/délka 250 m). Po malém bloudění po pás ve sněhu v kleči (šílená dřina) jsem dorazili k nástupu na feratu. Tam jsme ještě pod příkrým firnovým svahem navlékli sedáky, mačky, do ruky cepín...
(Zobrazena je pouze nesouvislá citace z odkazované stránky)
Totes Gebirge - deník z expedice: (www.istan.cz)
   Fakta Vápencové pohoří Totes Gebirge (Mrtvé hory) se nachází v Rakousku v severní části Štýrska. Pohoří má povahu vyprahlé kamenné pouště. Nejvyšší vrchol Grosser Priel (2515m) , druhým nejvyšším vrcholem je monumentální Spitzmauer (2446m) . Výchozí místo Hinterstoder (600m) , základna - Priel-Schutzhaus (1420m) . Absolvované vrcholové okruhy - túra a Klettersteig (=ferratová cesta) na Spitzmauer - obtížnost B , Klettersteig na Grosser Priel - obtížnost D . Průběh cesty Protože fotky vypovídají mnohem více než text, vezmeme to velmi stručně. První den jsme po nočním přejezdu vyrazili ráno z Hinterstoderu (mimo jiné velmi oblíbené lyžařské středisko) a čekalo nás zdolání prvních 900 výškových metrů. Všudypřítomná hustá mlha a déšť a prachmizerná předpověď na následující dny dávaly důvod k pesimismu...
(Zobrazena je pouze nesouvislá citace z odkazované stránky)
Poznámky návštěvníků:
Nikdo zatím k této stránce nepřidal vlastní zkušenosti, informace ani názory. Buďte první a podělte se s ostatními o své pozitivní i negativní dojmy a pomozte zkvalitnit, doplnit nebo opravit informace na této stránce.
Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Aby komentář viděli i Vaši přátelé, zaškrtněte políčko 'Zveřejnit taky na Facebooku'.
Facebookové stránky ALPY.NET:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam nejaktuálnější informace, diskutujte, ptejte se a sdílejte informace s ostatními milovníky Alp nebo se svými přáteli.
Nepřehlédněte:
Image
Lyžařské středisko Sölden
Skiareál Sölden je na konci údolí Ötztal v rakouském Tyrolsku. V horní části lyžařského areálu jsou dva ledovce - strmější Rettenbach a mírný Tiefenbach. S nedostatkem sněhu zde v celé dlouhé zimní sezóně nebývá žádný problém, v každém případě spodní část lyžařského areálu může být i uměle zasněžována.

Image
Vysokohorská silnice Grossglockner Hochalpenstrasse
Alpská vysokohorská silnice Großglockner Hochalpenstraße vede jednou z nejkrásnějších částí národního parku Vysoké Taury (Hohe Tauern) – od střediska Fusch a osady Ferleiten na severní straně do městečka Heiligenblut na straně jižní.

Image
Záhadná hora Kailas (Letem světem)
Kailas je asi nejzáhadnější horou na světě. Je opředena množstvím mýtů a legend. Zatím na ni nevystoupil žádný horolezec. Kailas měří 6714 metrů (podle čínských měření), místní lidé ale tvrdí, že hora má výšku jen 6666 metrů a na vrcholu je údajně...

Image
Jízda na motorce přes Pyhrnpass (video)
Na videu je jízda na motorce přes sedlo Pyhrnpass ve směru od Liezen přes Pyhrnpass na sever k Spital am Pyhrn po jedné z důležitých rakouských silnic B138.

Image
Harakiri - nejstrmější sjezdovka v Rakousku
Kde je nejprudší sjezdovka v Rakousku? Nejstrmější sjezdovkou v Rakousku je sjezdovka Harakiri Penken v lyžařském areálu Mayrhofen v Tyrolském Zillertalu.

Image
Výlet okolo 6 jezer na Tauplitzalm (video)
Pohodová túra kolem šestice horských jezer a jezírek v oblasti Tauplitzalm na jižním cípu Totes gebirge v rakouských Alpách je vhodná i pro rodiny s dětmi a projedete ji v kratší verzi i s kočárkem. Smaragdová jezera obklopují skalnaté vrcholy i krásná horská panoramata.

Image
Brixen: sjezd po modré sjezdovce číslo 3 (Zinsberg abfahrt)
Sjezd po pohodové modré sjezdovce číslo 3 Zinsberg abfahrt ve skiareálu Brixen im Thale - SkiWelt. Sjezdovka je vhodná pro začátečníky.

Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
Stránka byla vygenerována 23.5.2024 10:45
Mapa stránek ...