Totes Gebirge - informace a odkazy. Na našich stránkách o Alpách se podrobně zabýváme popisem jen omezeného okruhu oblastí. Achychom Vám usnadnili hledání na internetu, uvádíme zde zajímavé odkazy na další internetové zdroje informací na téma Totes Gebirge. Uvedeny jsou zde pouze citace z nalezených článků, aby jste si mohli udělat představu jakých témat se odkazované články dotýkají. Většinou neodkazujeme na fotogalerie, kde jsou pouze fotky s minimálním nebo žádným popisem.
  Last minute ubytování v Rakousku - sleva až třetina z nájemní ceny

Totes Gebirge

Odkazy na zdroje informací

    Pro usnadnění hledání informací zde uvádíme několik zajímavých odkazů na internetové zdroje informací na téma Totes Gebirge. Uvedeny jsou zde pouze citace z nalezených článků, aby jste si mohli udělat představu jakých témat se odkazované články dotýkají. Neodkazujeme zde na fotogalerie, kde jsou pouze fotky s minimálním nebo žádným popisem.
Ferraty v Totes Gebirge | Cestovatel.cz - cestovatelé sobě: (www.cestovatel.cz)
   Ferraty v Totes Gebirge Ferraty v Totes Gebirge Jsou tvořeny největší vápencovounáhorní plání ve Východních Alpách. Nejvyšší je Grosser Priel. Cesta po dobrých silnicích a dálnicíchrychle ubíhala Vodopád Klinser Wasserfall a prudce sezvedající cestu před námi. Chvíli odpočíváme, doplňujme vodu azahajujme výstup skalním prahem vzhůru. Dojdeme sutí až k úpatí žebra na Grosse Priel, kde začíná i ferrata jménem Bert Rinesch. Samozřejmě dolů nejdeme ferratou, ale po normální turistické cestě. Tazprvu vede po úzkém hřebeni směrem na západ a později se stáčí najihozápad a dál pod vrcholem Schlund na jih.Po hřebenu pomalu dojdeme až do sedla Brotfallscharte...
(Zobrazena je pouze nesouvislá citace z odkazované stránky)
Totes Gebirge: (horalka.org)
   Totes Gebirge, Fotky Grosser Priel ze severu Video v sedle Fleischbank Scharte Reportáže výstup na Grosser Priel Horské chaty Welser Hütte - Almtaler Haus Rinner Hütte Popisy výstupů od Almtaler Haus na Welser Hütte od chaty Welser Hütte na Grosser Priel od jezera Offensee k plesu Wildensee Info Offensee Totes Gebirge příjezd: autem kolem jezera Traunsee do městečka Ebensee, tady odbočka na Rindbach, z parkoviště asi 1,5km k soutěsce plný vody bývalý koncentrační tábor Mauthausen...
(Zobrazena je pouze nesouvislá citace z odkazované stránky)
Sponzorované odkazy:
Totes Gebirge na sněžnicích: (www.treking.cz)
   Totes Gebirge na sněžnicích. Přestože centrum pohoří je tvořeno vápencovou náhorní planinou s průměrnounadmořskou výškou 1 600 - 1 800 metrů, z níž vyrůstají jako němí strážci poklidného horskéhosvěta mohutné vrcholy, je tady neobyčejně živo. Asi bude pravdou, že je Totes Gebirge nejrozsáhlejšívápencovou oblastí Východních Alp. Konečně se dostávám na hranu, z níž jsem očekával výhledy k nejvyššímu vrcholu pohoří -Grosser Prielu (2 515 m). Ale ouha, opět nic, jen se vynořil další hřeben,který výhledy k severu dokonale cloní. Takže otáčím lyže a po zledovatělémpovrchu sjíždím do dalšího krasového žlebu, ze kterého se mezi skaliskyproplétám k vrcholu Grosser Tragl (2 179 m) , o kterém...
(Zobrazena je pouze nesouvislá citace z odkazované stránky)
Zimní Totes Gebirge v červnu: (www.turistika.cz)
   Zimní Totes Gebirge v červnu. Vpravo je Gross Priel Zimní Totes Gebirge v červnu S touhou vyrazit po letech s manželkou na nějakou lehkou akci do Alp, jsem po mnoha variantách rozhodl, že pojedeme blízko hranic a ne moc vysoko, padla tedy volba na pohoří Totes Gebirge. Gross Priel bude zřejmě vzhledem k lavinám a množství sněhu na feratě mnohem nebezpečnější, jsme vyrazili na sousední Spitzmauer přes feratu Stodertaler Klettersteig (obtížnost B/délka 250 m). Po malém bloudění po pás ve sněhu v kleči (šílená dřina) jsem dorazili k nástupu na feratu. Tam jsme ještě pod příkrým firnovým svahem navlékli sedáky, mačky, do ruky cepín...
(Zobrazena je pouze nesouvislá citace z odkazované stránky)
Totes Gebirge - deník z expedice: (www.istan.cz)
   Fakta Vápencové pohoří Totes Gebirge (Mrtvé hory) se nachází v Rakousku v severní části Štýrska. Pohoří má povahu vyprahlé kamenné pouště. Nejvyšší vrchol Grosser Priel (2515m) , druhým nejvyšším vrcholem je monumentální Spitzmauer (2446m) . Výchozí místo Hinterstoder (600m) , základna - Priel-Schutzhaus (1420m) . Absolvované vrcholové okruhy - túra a Klettersteig (=ferratová cesta) na Spitzmauer - obtížnost B , Klettersteig na Grosser Priel - obtížnost D . Průběh cesty Protože fotky vypovídají mnohem více než text, vezmeme to velmi stručně. První den jsme po nočním přejezdu vyrazili ráno z Hinterstoderu (mimo jiné velmi oblíbené lyžařské středisko) a čekalo nás zdolání prvních 900 výškových metrů. Všudypřítomná hustá mlha a déšť a prachmizerná předpověď na následující dny dávaly důvod k pesimismu...
(Zobrazena je pouze nesouvislá citace z odkazované stránky)
Poznámky návštěvníků:
Nikdo zatím k této stránce nepřidal vlastní zkušenosti, informace ani názory. Buďte první a podělte se s ostatními o své pozitivní i negativní dojmy a pomozte zkvalitnit, doplnit nebo opravit informace na této stránce.
Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Aby komentář viděli i Vaši přátelé, zaškrtněte políčko 'Zveřejnit taky na Facebooku'.
Facebookové stránky ALPY.NET:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam nejaktuálnější informace, diskutujte, ptejte se a sdílejte informace s ostatními milovníky Alp nebo se svými přáteli.
Nepřehlédněte:
Image
Jezera Vorderer Langbathsee a Hinterer Langbathsee (video)
Dvojice jezer Vorderer Langbathsee a Hinterer Langbathsee, která jsou vzdušnou čarou asi 8 km severozápadně od Ebensee na jižním konci jezera Traunsee je dosažitelná i autem. Přesněji větší z obou jezer. Ke druhému už musíte pěšky.

Image
Cesta z Mayrhofenu přes Edelhütte na Ahornspitze
Typ na jednodenní výlet v oblasti Mayrhofenu (Zillertal). Větší část cesty, minimálně okruh k chatě Edelhütte, se dá naplánovat jako nenáročný rodinný výlet s dětmi. Další část cesty až do sedla, které je jihozápadně od 2973m vysokého vrcholu Ahornspitze, zvládnou děti také.

Image
Bad Ischl - prohlídka města (video)
Bad Ischl je známé rakouské lázeňské město. Město má dlouhou historii a je charakteristické jako letní sídlo císařského dvora. Leží v jižní části Horního Rakouska u řeky Traun v centru oblasti Solné komory.

Image
Cumberland Wildpark Grünau (video)
Cumberland Wildpark Grünau je Zoopark o rozloze 60 hektarů s tradičními venkovskými restauracemi uprostřed hor a lesů. Všechny cesty jsou schůdné i s kočárkem či na invalidním vozíku.

Image
Harakiri - nejstrmější sjezdovka v Rakousku
Kde je nejprudší sjezdovka v Rakousku? Nejstrmější sjezdovkou v Rakousku je sjezdovka Harakiri Penken v lyžařském areálu Mayrhofen v Tyrolském Zillertalu.

Image
Výstup na Spitzmauer po Stodertaler Steig (video)
Spitzmauer je zajímavý vrchol v pohoří Totes Gebirge, který má tvar pyramidy a na který cestu vyrazně zkrátila zajištěná cesta Stodertaler Steig obtížnosti B. Cenou za nádherné výhledy je poměrně značné převýšení od parkoviště.

Image
Bad Mitterndorf (video)
Bad Mitterndorf vás nezklame v žádném případě. Do Bad Mitterndorfu se vyplatí vyrazit na prodloužený víkend, ale klidně i na dva týdny. Nudit se tu určitě nebudete.

Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
Stránka byla vygenerována 6.2.2023 13:09
Mapa stránek ...