Olperer - informace a odkazy. Na našich stránkách o Alpách se podrobně zabýváme popisem jen omezeného okruhu oblastí. Achychom Vám usnadnili hledání na internetu, uvádíme zde zajímavé odkazy na další internetové zdroje informací na téma Olperer. Uvedeny jsou zde pouze citace z nalezených článků, aby jste si mohli udělat představu jakých témat se odkazované články dotýkají. Většinou neodkazujeme na fotogalerie, kde jsou pouze fotky s minimálním nebo žádným popisem.

Olperer

Odkazy na zdroje informací

    Pro usnadnění hledání informací zde uvádíme několik zajímavých odkazů na internetové zdroje informací na téma Olperer. Uvedeny jsou zde pouze citace z nalezených článků, aby jste si mohli udělat představu jakých témat se odkazované články dotýkají. Neodkazujeme zde na fotogalerie, kde jsou pouze fotky s minimálním nebo žádným popisem.
Olperer, Zillertálské Alpy - TREKING.cz: (www.treking.cz)
   Skalnatý vrchol se tyčí nad čtyřmi ledovci. Na severní straně se rozkládá ledovec Gefrorene Wand Kees, na západní Olperer Ferner, na jižní Unterschrammachkees a na východní Grosses Riepenkees. Z vrcholu k severovýchodu vede hřeben Tuxer Hauptkamm přes Riepensattel k vrcholu Gefrorene Wand-Spitzen (3 288 m) a dále k výraznému vrcholu Hoher Riffler (3 231 m). K jihozápadu pokračuje hřeben Kaserergratpřes sedlo Wildlahnerscharte k Falcher Keserer (3 255 m) a dále na Grosser Keserer (3 263 m). Přešli na jihovýchodní stranu a dostali se k firnové kupě (Schnee – Gupf), asi 2 000 metrů pod vrcholem, ale strmé vrcholové skály nepřekonali. O výstup na Olperer usiloval i vídeňský horolezec, spoluzakladatel rakouského alpského spolku Paul Grohmann. O další variantu se zasloužil pražský horolezec Na ledovec Gefrorene Wand Keesvede lanovka, umožňuje výborné lyžování po celý rok a značně usnadňuje výstupna Olperer severním hřebenem. Z Mayerhofenu autobusové spojení. Chaty Olpererhütte (2 389 m). Nachází se ve skalním kotli Riepenkar, asi 1,5 km pod ledovcem Grosses Riepenkees. Ten vyústí na ledovec Olperer Ferner a po ledovci ke skalnímu hřebeni Wildlahnergrat. Po překonání hřebene se přejde opět na ledovec a po něm do sedla Wildlahnerscharte...
(Zobrazena je pouze nesouvislá citace z odkazované stránky)
Olperer, Zillertalské Alpy: (www.bike-trek.cz)
   Zillertal opět nezklamal, stejně jako bezvadnej parťák Libor přezívaný 'sličný'! Počasí vyšlo úplně bezchybně, nový sníh místy až do 1 m, téměř bezvětří.    První den jsme došli jen k chatce Olpererhuette, sněžilo a občas do toho spadlo i pár kapek deště. Winterrraum byl naštěstí otevřený a lákal svojím útulným prostředím. Měli jme vymyšlené tři varianty podle počasí. Ta nejlákavější, realizovatelná při dobrém počasí zněla: Olperer. Ráno bylo jasno a zima, kaluže byly zmrzlé a na zemi leželo několik centimetrů nového sněhu. 'Brzy' ráno, až v 8:30, jsme vyrazili od chaty směrem k vrcholu překrásné (jak-taky-jinak) hory se jménem Olperer 3476 m n.m. Šli jsme jihovychodním hřebenem pod východní stěnu. Následoval dost nepříjemný a morálový traverz tak 55° svahu, potom jednoduchý a široký firnový hřeben a nakonec 20ti metrovy výšvih. Vrcholova pasáž byla namrzlá asi tak půlmetrovou námrazou...
(Zobrazena je pouze nesouvislá citace z odkazované stránky)
Sponzorované odkazy:
Lanovková databáze: Hintertux - Olperer 2 - 2-SL: (www.seilbahntechnik.net)
   Název: Olperer 2  Typ: 2-SL  Výrobce: Wito  Rok výstavby: 1995   Technické údaje:  Nadm. výška dolní stanice: 3022 m  Nadm. výška horní stanice: 3238 m  Převýšení: 216 m  Šikmá délka: 1100 m  Napínací stanice: Dolní stanice  Druh napínání: rope tension weight  Výrobce závěsů: Doppelmayr  Kapacita jednoho závěsu: 2...
(Zobrazena je pouze nesouvislá citace z odkazované stránky)
Zillertaler Alpen - Zillertálské Alpy: (www.pohori.supervht.com)
   Většina rozlehlého území Zillertálských Alp leží v Rakousku. Na území Itálie leží některé celky patřící pod Zillertaler Alpen. Hochfeiler - 3510 m.n.m. Grosser Möseler - 3480 m.n.m. Olperer  - 3476 m.n.m. Hochgall  - 3436 m.n.m. Turnerkamp  - 3413 m.n.m. Grosser Löffler  - 3376 m.n.m. Hohe Weißzint    - 3371 m.n.m. Schwarzenstein  - 3368 m.n.m. Reichenspitze  - 3303 m.n.m. Hoher Rifler  - 3231 m.n.m. Wilde Kreuzspitze  - 3132 m.n.m. Zillertálské Alpy jsou mohutně zaledněným pohořím. Největším ledovcem je Schlegeiskees s rozlohou 4,5 km čtverečních. Nejvýznamnější dolinou je Zillertal se střediskem Mayrhofen odkud vybíhá další důležité údolí Tuxertal. Pohoří je velmi bohaté na vodu a je významným zdrojem elektrické energie vyráběné z vody. Přehrady Schlegeis, Stillupp a Zillergrund jsou k tomuto využívány...
(Zobrazena je pouze nesouvislá citace z odkazované stránky)
Poznámky návštěvníků:
Nikdo zatím k této stránce nepřidal vlastní zkušenosti, informace ani názory. Buďte první a podělte se s ostatními o své pozitivní i negativní dojmy a pomozte zkvalitnit, doplnit nebo opravit informace na této stránce.
Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Aby komentář viděli i Vaši přátelé, zaškrtněte políčko 'Zveřejnit taky na Facebooku'.
Facebookové stránky ALPY.NET:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam nejaktuálnější informace, diskutujte, ptejte se a sdílejte informace s ostatními milovníky Alp nebo se svými přáteli.
Nepřehlédněte:
Image
3K K-ONNECTION Kaprun - Maiskogel - Kitzsteinhorn (video)
Z centra Kaprunu šesti lanovkami až na Kitzsteinhorn do výšky 3 029 metrů. Tento řetězec lanovek má celkem 12 km. Překonané převýšení 2 261 metrů je největší ve Východních Alpách.

Image
Lyžařské oblasti v rakouských Alpách, přehled skiareálů, informace pro lyžaře
V popisu rakouských lyžařských středisek naleznete sněhové zpravodajství, aktuální počet vleků a lanovek v provozu, mapku lyžařského areálu, stručný popis ski areálu, kontakty na lyžařské školy, předpověď počasí, videa z oblasti, ceny skipasů, informace o ubytování v okolí a další informace.

Image
Fageralm: sjezd od Vorderer Fager do údolí (Talabfahrt)
Sjezd po modré a červené sjezdovce od Vorderer Fager (1 790 m n.m.) až do údolí do Forstau (935 m n.m.)

Image
Katrin Klettersteig Bad Ischl (video)
Na videu je Katrin Klettersteig - poměrně snadná a příjemná ferrata, jsou zde ale také místa dost exponovaná. Tato zajištěná cesta je poblíž městečka Bad Ischl.

Image
Rakouská dálniční známka
Kolik stojí rakouská dálniční známka. Kam se nalepuje. Dá se koupit přes internet? Jak funguje elektronická dálniční znánka. Na kterých úsecích dálnic není potřeba. Kompletní informace o rakouských dálničních známkách.

Image
Alpbach: sjezd podél Verbindungsbahn po červené sjezdovce číslo 13
Video z oblasti Alpbach - Wildschönau. Sjezd od horní stanice kabinové lanovky Verbindungsbahn po červené sjezdovce číslo 13.

Image
Cumberland Wildpark Grünau (video)
Cumberland Wildpark Grünau je Zoopark o rozloze 60 hektarů s tradičními venkovskými restauracemi uprostřed hor a lesů. Všechny cesty jsou schůdné i s kočárkem či na invalidním vozíku.

Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
Stránka byla vygenerována 24.9.2023 09:19
Mapa stránek ...