Olperer - informace a odkazy. Na našich stránkách o Alpách se podrobně zabýváme popisem jen omezeného okruhu oblastí. Achychom Vám usnadnili hledání na internetu, uvádíme zde zajímavé odkazy na další internetové zdroje informací na téma Olperer. Uvedeny jsou zde pouze citace z nalezených článků, aby jste si mohli udělat představu jakých témat se odkazované články dotýkají. Většinou neodkazujeme na fotogalerie, kde jsou pouze fotky s minimálním nebo žádným popisem.
  Last minute ubytování v Rakousku - sleva až třetina z nájemní ceny

Olperer

Odkazy na zdroje informací

    Pro usnadnění hledání informací zde uvádíme několik zajímavých odkazů na internetové zdroje informací na téma Olperer. Uvedeny jsou zde pouze citace z nalezených článků, aby jste si mohli udělat představu jakých témat se odkazované články dotýkají. Neodkazujeme zde na fotogalerie, kde jsou pouze fotky s minimálním nebo žádným popisem.
Olperer, Zillertálské Alpy - TREKING.cz: (www.treking.cz)
   Skalnatý vrchol se tyčí nad čtyřmi ledovci. Na severní straně se rozkládá ledovec Gefrorene Wand Kees, na západní Olperer Ferner, na jižní Unterschrammachkees a na východní Grosses Riepenkees. Z vrcholu k severovýchodu vede hřeben Tuxer Hauptkamm přes Riepensattel k vrcholu Gefrorene Wand-Spitzen (3 288 m) a dále k výraznému vrcholu Hoher Riffler (3 231 m). K jihozápadu pokračuje hřeben Kaserergratpřes sedlo Wildlahnerscharte k Falcher Keserer (3 255 m) a dále na Grosser Keserer (3 263 m). Přešli na jihovýchodní stranu a dostali se k firnové kupě (Schnee – Gupf), asi 2 000 metrů pod vrcholem, ale strmé vrcholové skály nepřekonali. O výstup na Olperer usiloval i vídeňský horolezec, spoluzakladatel rakouského alpského spolku Paul Grohmann. O další variantu se zasloužil pražský horolezec Na ledovec Gefrorene Wand Keesvede lanovka, umožňuje výborné lyžování po celý rok a značně usnadňuje výstupna Olperer severním hřebenem. Z Mayerhofenu autobusové spojení. Chaty Olpererhütte (2 389 m). Nachází se ve skalním kotli Riepenkar, asi 1,5 km pod ledovcem Grosses Riepenkees. Ten vyústí na ledovec Olperer Ferner a po ledovci ke skalnímu hřebeni Wildlahnergrat. Po překonání hřebene se přejde opět na ledovec a po něm do sedla Wildlahnerscharte...
(Zobrazena je pouze nesouvislá citace z odkazované stránky)
Olperer, Zillertalské Alpy: (www.bike-trek.cz)
   Zillertal opět nezklamal, stejně jako bezvadnej parťák Libor přezívaný 'sličný'! Počasí vyšlo úplně bezchybně, nový sníh místy až do 1 m, téměř bezvětří.    První den jsme došli jen k chatce Olpererhuette, sněžilo a občas do toho spadlo i pár kapek deště. Winterrraum byl naštěstí otevřený a lákal svojím útulným prostředím. Měli jme vymyšlené tři varianty podle počasí. Ta nejlákavější, realizovatelná při dobrém počasí zněla: Olperer. Ráno bylo jasno a zima, kaluže byly zmrzlé a na zemi leželo několik centimetrů nového sněhu. 'Brzy' ráno, až v 8:30, jsme vyrazili od chaty směrem k vrcholu překrásné (jak-taky-jinak) hory se jménem Olperer 3476 m n.m. Šli jsme jihovychodním hřebenem pod východní stěnu. Následoval dost nepříjemný a morálový traverz tak 55° svahu, potom jednoduchý a široký firnový hřeben a nakonec 20ti metrovy výšvih. Vrcholova pasáž byla namrzlá asi tak půlmetrovou námrazou...
(Zobrazena je pouze nesouvislá citace z odkazované stránky)
Sponzorované odkazy:
Lanovková databáze: Hintertux - Olperer 2 - 2-SL: (www.seilbahntechnik.net)
   Název: Olperer 2  Typ: 2-SL  Výrobce: Wito  Rok výstavby: 1995   Technické údaje:  Nadm. výška dolní stanice: 3022 m  Nadm. výška horní stanice: 3238 m  Převýšení: 216 m  Šikmá délka: 1100 m  Napínací stanice: Dolní stanice  Druh napínání: rope tension weight  Výrobce závěsů: Doppelmayr  Kapacita jednoho závěsu: 2...
(Zobrazena je pouze nesouvislá citace z odkazované stránky)
Zillertaler Alpen - Zillertálské Alpy: (www.pohori.supervht.com)
   Většina rozlehlého území Zillertálských Alp leží v Rakousku. Na území Itálie leží některé celky patřící pod Zillertaler Alpen. Hochfeiler - 3510 m.n.m. Grosser Möseler - 3480 m.n.m. Olperer  - 3476 m.n.m. Hochgall  - 3436 m.n.m. Turnerkamp  - 3413 m.n.m. Grosser Löffler  - 3376 m.n.m. Hohe Weißzint    - 3371 m.n.m. Schwarzenstein  - 3368 m.n.m. Reichenspitze  - 3303 m.n.m. Hoher Rifler  - 3231 m.n.m. Wilde Kreuzspitze  - 3132 m.n.m. Zillertálské Alpy jsou mohutně zaledněným pohořím. Největším ledovcem je Schlegeiskees s rozlohou 4,5 km čtverečních. Nejvýznamnější dolinou je Zillertal se střediskem Mayrhofen odkud vybíhá další důležité údolí Tuxertal. Pohoří je velmi bohaté na vodu a je významným zdrojem elektrické energie vyráběné z vody. Přehrady Schlegeis, Stillupp a Zillergrund jsou k tomuto využívány...
(Zobrazena je pouze nesouvislá citace z odkazované stránky)
Poznámky návštěvníků:
Nikdo zatím k této stránce nepřidal vlastní zkušenosti, informace ani názory. Buďte první a podělte se s ostatními o své pozitivní i negativní dojmy a pomozte zkvalitnit, doplnit nebo opravit informace na této stránce.
Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Aby komentář viděli i Vaši přátelé, zaškrtněte políčko 'Zveřejnit taky na Facebooku'.
Facebookové stránky ALPY.NET:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam nejaktuálnější informace, diskutujte, ptejte se a sdílejte informace s ostatními milovníky Alp nebo se svými přáteli.
Nepřehlédněte:
Image
Alpbach: sjezd podél Verbindungsbahn po červené sjezdovce číslo 13
Video z oblasti Alpbach - Wildschönau. Sjezd od horní stanice kabinové lanovky Verbindungsbahn po červené sjezdovce číslo 13.

Image
Fageralm: sjezd od Vorderer Fager do údolí (Talabfahrt)
Sjezd po modré a červené sjezdovce od Vorderer Fager (1 790 m n.m.) až do údolí do Forstau (935 m n.m.)

Image
Jízda na motorce přes Pyhrnpass (video)
Na videu je jízda na motorce přes sedlo Pyhrnpass ve směru od Liezen přes Pyhrnpass na sever k Spital am Pyhrn po jedné z důležitých rakouských silnic B138.

Image
Sölden ski resort review
Sölden je jednou z nejoblíbenějších lyžařských destinací v Alpách, kterou si oblíbili zejména nizozemští a němečtí lyžaři.

Image
Lyžařské středisko Sölden
Skiareál Sölden je na konci údolí Ötztal v rakouském Tyrolsku. V horní části lyžařského areálu jsou dva ledovce - strmější Rettenbach a mírný Tiefenbach. S nedostatkem sněhu zde v celé dlouhé zimní sezóně nebývá žádný problém, v každém případě spodní část lyžařského areálu může být i uměle zasněžována.

Image
Výlet Schladming: vodopády Riesachwasserfall a jezero Riesachsee (video)
Riesach Falls jsou vodopády ve Schladminger Tauern, asi 10 km jihovýchodně od Schladmingu. Dva nejpůsobivější vodopády jsou známé jako Kleiner a Großer Riesachfall, druhý z nich má spád kolem 70 metrů.

Image
Jezera Vorderer Langbathsee a Hinterer Langbathsee (video)
Dvojice jezer Vorderer Langbathsee a Hinterer Langbathsee, která jsou vzdušnou čarou asi 8 km severozápadně od Ebensee na jižním konci jezera Traunsee je dosažitelná i autem. Přesněji větší z obou jezer. Ke druhému už musíte pěšky.

Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
Stránka byla vygenerována 22.7.2024 16:21
Mapa stránek ...