Klettersteig Monte Albano - informace a odkazy. Na našich stránkách o Alpách se podrobně zabýváme popisem jen omezeného okruhu oblastí. Achychom Vám usnadnili hledání na internetu, uvádíme zde zajímavé odkazy na další internetové zdroje informací na téma Klettersteig Monte Albano. Uvedeny jsou zde pouze citace z nalezených článků, aby jste si mohli udělat představu jakých témat se odkazované články dotýkají. Většinou neodkazujeme na fotogalerie, kde jsou pouze fotky s minimálním nebo žádným popisem.
  Last minute ubytování v Rakousku - sleva až třetina z nájemní ceny

Klettersteig Monte Albano

Odkazy na zdroje informací

    Pro usnadnění hledání informací zde uvádíme několik zajímavých odkazů na internetové zdroje informací na téma Klettersteig Monte Albano. Uvedeny jsou zde pouze citace z nalezených článků, aby jste si mohli udělat představu jakých témat se odkazované články dotýkají. Neodkazujeme zde na fotogalerie, kde jsou pouze fotky s minimálním nebo žádným popisem.
Monte Albano: Popis: (www.voltek.cz)
   Velmi těžká feráta, přesněse nazývá Via ferrata Monte Albano , někdy též krátce Mori. Hodnocení: Vlastní: vzdušné a exponované, to ano, ale ještě více se pamatuji navedro, které se v létě opíralo do stěny obrácené na jih, jinak žádnéhrůzné místo na ferratě není Klettersteig Atlas:  č. 378/str. 218 - velmi těžké až extrémně těžké,místy mimořádně vzdušné a exponované, nenastupovat s těžkým batohem, ovíkendech dosti frekventovaná - vyloženě sportovní ferrata Kompass Dolomity-jih:  č. 52/str. 116 - černá, zvláště těžkácesta, patří k nejnáročnějším a nejexponovanějším Garda: Feráty Vedení feráty  Vedení ferraty Vedení ferraty Vedení ferraty   Čas / převýšení / klesání 3:00 / + 460 m / - 460 m  Ferrata 1:30 / 200 m...
(Zobrazena je pouze nesouvislá citace z odkazované stránky)
Lago di Garda a Monte Albano, via ferraty: (www.treking.cz)
   Další žebříkna nás čeká o něco výše. Měří kolem 70 metrů. Pohled dolů nám nabízí blikající světýlkav Rivě, která se odrážejí i od hladin jezera. Na vrcholu je kříž s vrcholovou knížkou.Sestup vede po cestě č. 413 kolem starých bunkrů a skrýší z 1. světové války. Monte Albano (Montalbano) Jako zkušení ferratisté jsme se rozhodli, že se půjdeme podívat, jak vypadá jednaz nejtěžších ferrat v Evropě z roku 1976. Po té nejtěží Via ferrata Rino Pisetta, která vede na Monte Garzole, patří tato naše vybraná mezi následující ferraty co seobtížnosti týče. Od města Torbole, ležící na severu Gardského jezera, se vydáváme posilnici nahoru do městečka MORI. Jdeme lesní pěšinkou od hřiště s vodou mezi skalnímiboulderovými bloky až pod stěny Monte Albana. Už nástup do ferraty říká, že to nebudetakové pochozeníčko jako nám známá ferrata na Colodri. Bereme si na hlavy i přilby –cyklistické, jiné nemáme – úvazky a smyce s karabinami. Jarda má cyklo rukavice, já počase mozoly od ocelových lan. Jsme na cestě sami, nikdo nikde, nádhera. Do stěny pražíslunce. Už od nástupu jde o lezecké kroky, traverzy, zdolávání kolmých stěnek. Otevírajíse nám opět s výškou nádherné pohledy dolů na vinice, kostelík, města i okolní hory. Na nohách máme nízkou trekingovou obuv s vibramem, podrážka na ochozeném vápně klouže, takže to celé taháme spíše rukama...
(Zobrazena je pouze nesouvislá citace z odkazované stránky)
Sponzorované odkazy:
Ferraty a klettersteigy | Monte Albano | ADREX.CZ: (www.adrex.cz)
   Monte Albano Monte Albano Výška : 200 m Obtížnost : D - E Tato sportovní zajištěná cesta vede stěnou Monte Albano nad městečkem Mori. Stěnou cca 200 metrů vysokou vede rovněž řada náročných lezeckých cest. Na úpatí stěny je také boulderový terén na řadu skalních bloků a balvanů. Z parkoviště v centru Mori jdeme směrem k poutnímu kostelíku Madonna di Monte Albano, odkud je již kousek k úpatí stěny. K nástupu na ferratu jdeme ještě několik minut po stezce vzhůru listnatým lesem. Asi po pěti minutách lezení je možnost vytraverzovat vpravo na sestupovou cestu pro ty, kteří své schopnosti trochu přecenili. Ve střední části stěny jsou vzdušné traverzy, kde si lezci vychutnají hloubku stěny pod sebou a ocení všechny možnosti sebe zajištění. Vrcholu 200 metrů vysoké stěny je možno dosáhnout za 1 - 2 hodiny podle výkonnosti. Sestup po značené cestě nebo je též možno sestoupit další zajištěnou cestou, ovšem podstatně lehčí. Oběma variantami trvá sestup až na parkoviště maximálně hodinu. Celkový čas potřebný na tuto pěknou ferratu je 2,5-3,5 hodiny. Krátký nástup, extrémní technická náročnost a možnost prakticky celoročního lezení dělá z této zajištěné cesty velmi zajímavý cíl...
(Zobrazena je pouze nesouvislá citace z odkazované stránky)
Monte Albano Klettersteig |Lezecká Revue: (lezeckarevue.cz)
   Monte Albano 660 m Pohoří:  Dolomity jih Oblast:  Oblast jezera Garda Délka a čas výstupu:  560m /400m, 3:30 /4:00 Čas přístupu:  25 min Čas sestupu:  35 min Obtížnost:  C-D a 2+ (na nástupu 2+, dva dlouhé úseky C-D jin Nadmořská výška nástupu:  197 m Nejlepší období:  celoročně Charakter: Tato feráta nedaleko Arca patří k prvním sportovním ferátám v Alpách a stále se řadí mezi velmi náročné. Vzhledem k její oblíbenosti je bohužel skála značně vyleštěná. Výstup má několik krásných, fotogenických traverzů a jedno dlouhé a extrémě strmé vhloubení. S ohledem k orientaci na jih, je možné tento výstup absolvovat kdykoliv během roku a rozhodně patří k tomu nejlepšímu, co se v okolí Arca dá nalézt. Popis: Od nástupu nejprve 2-3 metry (2+) k prvnímu vhloubení bez jištění. Pak přichází už zajištěné hned první těžké místo (C/D), krátký odpočinek (B) a převis (D). Pak výrazně lehčeji s možností ústupu doprava. Dále fotogenickým traverzem doprava (C), který vede do dlouhého vhloubení (C/D). Pak zpět doleva velmi exponovaným terénem, ale „jen“ za C ke krátkému ocelovému mostu. Pokračovat nahoru (C, pak B) a doleva na velkou polici. Po ní asi 150 až pod pilíř s komínem. Po pilíři nahoru (C) a pak 50 metrů chodeckým terénem až k velkému skalnímu bloku, ten obejít a za ním opět začíná jištění. Zde hladkou plotnou (C) nahoru ke knize výstupů...
(Zobrazena je pouze nesouvislá citace z odkazované stránky)
Ferraty-zaistené cesty - Via ferrata Monte Albano: (ferraty.vetroplachmagazin.sk)
   Nad mestečkom sa spomedzi viničových sadov vypína skalnatý útes Monte Albano. Lezcov priťahoval už dávnejšie svojou peknou skalou orientovanou na juh a tým aj priaznivými klimatickými podmienkami. V tejto skalnej stene bola už v roku 1976 vybudovaná zaistená cesta (via ferrata), ktorá využíva systém traverzov a komínov. Nevedie priamo hore, ale traverzuje celú stenu. Sú na nej veľmi pekné a exponované úseky. Najťažšie miesta majú umelé pomôcky, či už kramle alebo stupy na nohy. Týmto ferrata nepatrí medzi najťažšie, ale svojou exponovanosťou sa zaradila medzi klasiku. Vďaka ľahkej prístupnosti sa stala veľmi navštevovanou a obľúbenou. Dokonca k nej cestujú turisti tráviaci svoj čas na Lago di Garda. Je to odtiaľ len asi 25 km. Postupne sa ferrata stala akýmsi merítkom obtiažnosti. Kto by sa chcel vybrať na niektorú z veľmi ťažkých zaistených ciest ako Tabaretta, Rino Pisetta alebo Cezare Piazetta tomu odporúčam dať si najprv Monte Albano. Ak ju zvládne bez problémov, tak hurá na ťažšie veci...
(Zobrazena je pouze nesouvislá citace z odkazované stránky)
Poznámky návštěvníků:
Nikdo zatím k této stránce nepřidal vlastní zkušenosti, informace ani názory. Buďte první a podělte se s ostatními o své pozitivní i negativní dojmy a pomozte zkvalitnit, doplnit nebo opravit informace na této stránce.
Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Aby komentář viděli i Vaši přátelé, zaškrtněte políčko 'Zveřejnit taky na Facebooku'.
Facebookové stránky ALPY.NET:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam nejaktuálnější informace, diskutujte, ptejte se a sdílejte informace s ostatními milovníky Alp nebo se svými přáteli.
Nepřehlédněte:
Image
Bad Mitterndorf (video)
Bad Mitterndorf vás nezklame v žádném případě. Do Bad Mitterndorfu se vyplatí vyrazit na prodloužený víkend, ale klidně i na dva týdny. Nudit se tu určitě nebudete.

Image
Katrin Klettersteig Bad Ischl (video)
Na videu je Katrin Klettersteig - poměrně snadná a příjemná ferrata, jsou zde ale také místa dost exponovaná. Tato zajištěná cesta je poblíž městečka Bad Ischl.

Image
Harakiri - nejstrmější sjezdovka v Rakousku
Kde je nejprudší sjezdovka v Rakousku? Nejstrmější sjezdovkou v Rakousku je sjezdovka Harakiri Penken v lyžařském areálu Mayrhofen v Tyrolském Zillertalu.

Image
Cumberland Wildpark Grünau (video)
Cumberland Wildpark Grünau je Zoopark o rozloze 60 hektarů s tradičními venkovskými restauracemi uprostřed hor a lesů. Všechny cesty jsou schůdné i s kočárkem či na invalidním vozíku.

Image
Bad Ischl - prohlídka města (video)
Bad Ischl je známé rakouské lázeňské město. Město má dlouhou historii a je charakteristické jako letní sídlo císařského dvora. Leží v jižní části Horního Rakouska u řeky Traun v centru oblasti Solné komory.

Image
Placené úseky rakouských silnic
Na této stránce najdete ceny za průjezd vysokohorskými silnicemi, ceny za použití vybraných tunelů, dálničních tunelů i některých zvlášť placených úseků dálnic.

Image
Výlet okolo 6 jezer na Tauplitzalm (video)
Pohodová túra kolem šestice horských jezer a jezírek v oblasti Tauplitzalm na jižním cípu Totes gebirge v rakouských Alpách je vhodná i pro rodiny s dětmi a projedete ji v kratší verzi i s kočárkem. Smaragdová jezera obklopují skalnaté vrcholy i krásná horská panoramata.

Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
Stránka byla vygenerována 16.6.2024 01:05
Mapa stránek ...