Klettersteig Ilmspitze - informace a odkazy. Na našich stránkách o Alpách se podrobně zabýváme popisem jen omezeného okruhu oblastí. Achychom Vám usnadnili hledání na internetu, uvádíme zde zajímavé odkazy na další internetové zdroje informací na téma Klettersteig Ilmspitze. Uvedeny jsou zde pouze citace z nalezených článků, aby jste si mohli udělat představu jakých témat se odkazované články dotýkají. Většinou neodkazujeme na fotogalerie, kde jsou pouze fotky s minimálním nebo žádným popisem.
  Last minute ubytování v Rakousku - sleva až třetina z nájemní ceny

Klettersteig Ilmspitze

Odkazy na zdroje informací

    Pro usnadnění hledání informací zde uvádíme několik zajímavých odkazů na internetové zdroje informací na téma Klettersteig Ilmspitze. Uvedeny jsou zde pouze citace z nalezených článků, aby jste si mohli udělat představu jakých témat se odkazované články dotýkají. Neodkazujeme zde na fotogalerie, kde jsou pouze fotky s minimálním nebo žádným popisem.
Ilmspitze klettersteig: (www.orionsoft.cz)
   Ilmspitze klettersteig, Alpy-Centrální rakouské, Stubeiské Alpy, Ilmspitze 2690 Obtížnost (dle průvodce) Velmi Těžká (C/D) Nadmořská výška 2690 m n. m. Doba celkem (ferrata) 8 hod 30 min (1 hod 40 min) Převýšení celkem (ferrata)  1360 m (260 m) Cesta poskytuje přirozené stupy a chyty. Pouze na několika místech jsou např. i kramle. Jištěním však asi nikdo nepohrdne. Těžké místo ihned na počátku. Nejprve vzhůru, pak levým obloukem na rampu a z ní opět vzhůru. Vlastní vrchol je prvotřídní vyhlídkový bod. Sestup 3 hod 20 min. Sestup s vrcholu stejnou cestou zpět k odbočce, zde vlevo a klesajícími rampami, žebřík. Sestoupíme do suťového žlebu. Jezdivá sduť, dráty na boku skály. Při zpáteční cestě je možno na posledních skalkách před sestupem k Innsbrucker Hutte...
(Zobrazena je pouze nesouvislá citace z odkazované stránky)
Habicht a Ilmspitze: (kuzel2.sweb.cz)
   Habicht a Ilmspitze Rakousko - Stubaiské Alpy 14.7. - 16.7. 2006 Na místě jsme byli v jednu hodinu ráno, tudíž jsme vybalili spacáky a šli si lehnout. V 8:00 ráno jsme vyrazili na cca tří hodinové stoupání k chatě Innsbrucker hutte (2380 m), což bylo 1000 výškových metrů a zvládli jsme to za 2,5 hodiny. Zde jsme si vzali svačinku, uschovali batohy a na lehko vyrazili na zdejší nejvyšší vrchol Habicht (2 hodiny, 3280 m). Ráno po sbalení a zanechání batohů u chaty jsme se vydali na klettersteig. Podle rozpisu okruh od chaty přes Ilmspitzi (2750 m) k chatě se jde 5 hodin, my jsme to zvládli za hodiny 4. Výstup byl nádherný, i když ne tak těžký jak to zespoda vypadá a jak jsme si mysleli. Nicméně úvazek je nutný...
(Zobrazena je pouze nesouvislá citace z odkazované stránky)
Sponzorované odkazy:
Ilmspitze: (b.69.sblog.cz)
   V sobotu jsme vstali už v sedm, zabalili svých pět švestek a tentokrát vyrazili opačným směrem, pod skalnatý vrchol Ilmspitze (2692m). Ale na samotný vrchol už vede tzv. via ferrata, neboli klettersteig, prostě zajištěná cesta. Takže jsme se na úpatí skal nasoukali do sedáků a prsáků a začali cvakat karabinama. Hodnocení této cesty je C/D, přičemž A je nejlehčí, F nejtěžší. Na vrchol jsme dolezli přesně ve 12, zapsali se do vrcholové knížky a jali se slézat dolů, což byla kvůli sílícím poryvům větru celkem sranda. GPS log toho, co jsme prošli a slezli (vlevo Habicht, vpravo Ilmspitze) Cestou dolů do údolí jsme se naposledy zastavili u chaty, dole v dole se pak opláchli v potoce a protože se nám nechtělo trávit další noc s liškou, dali jsme se do pohybu směr domov...
(Zobrazena je pouze nesouvislá citace z odkazované stránky)
Poznámky návštěvníků:
Nikdo zatím k této stránce nepřidal vlastní zkušenosti, informace ani názory. Buďte první a podělte se s ostatními o své pozitivní i negativní dojmy a pomozte zkvalitnit, doplnit nebo opravit informace na této stránce.
Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Aby komentář viděli i Vaši přátelé, zaškrtněte políčko 'Zveřejnit taky na Facebooku'.
Facebookové stránky ALPY.NET:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam nejaktuálnější informace, diskutujte, ptejte se a sdílejte informace s ostatními milovníky Alp nebo se svými přáteli.
Nepřehlédněte:
Image
Harakiri - nejstrmější sjezdovka v Rakousku
Kde je nejprudší sjezdovka v Rakousku? Nejstrmější sjezdovkou v Rakousku je sjezdovka Harakiri Penken v lyžařském areálu Mayrhofen v Tyrolském Zillertalu.

Image
Lyžařské zájezdy
V lyžařských zájezdech jsou zpravidla zahrnuty služby ubytování (v některých případech se stravováním), skipas, záruka sněhu, Best-Price-záruka, potvrzení o pojištění CK proti úpadku. Dále se můžete pojistit proti stornu a v nabídce je i komplexní cestovní pojištění.

Image
Výlet okolo 6 jezer na Tauplitzalm (video)
Pohodová túra kolem šestice horských jezer a jezírek v oblasti Tauplitzalm na jižním cípu Totes gebirge v rakouských Alpách je vhodná i pro rodiny s dětmi a projedete ji v kratší verzi i s kočárkem. Smaragdová jezera obklopují skalnaté vrcholy i krásná horská panoramata.

Image
Jezero Traunsee (video)
Nejhlubší rakouské jezero Traunsee je v Horním Rakousku. V létě se jeho až 20 stupňů teplá voda hodí ke koupání. V okolí je mnoho turistických zajímavostí a na jezeře funguje lodní doprava.

Image
3K K-ONNECTION Kaprun - Maiskogel - Kitzsteinhorn (video)
Z centra Kaprunu šesti lanovkami až na Kitzsteinhorn do výšky 3 029 metrů. Tento řetězec lanovek má celkem 12 km. Překonané převýšení 2 261 metrů je největší ve Východních Alpách.

Image
Jezero Laudachsee (video)
Jen kousek východně od jezera Traunsee je uprostřed hor jezero Laudachsee, které je v létě na horské jezero poměrně teplé. V zimě si na něm můžete ale bez problémů zabruslit.

Image
Záhadná hora Kailas (Letem světem)
Kailas je asi nejzáhadnější horou na světě. Je opředena množstvím mýtů a legend. Zatím na ni nevystoupil žádný horolezec. Kailas měří 6714 metrů (podle čínských měření), místní lidé ale tvrdí, že hora má výšku jen 6666 metrů a na vrcholu je údajně...

Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
Stránka byla vygenerována 5.12.2022 03:28
Mapa stránek ...