Klettersteig Ilmspitze - informace a odkazy. Na našich stránkách o Alpách se podrobně zabýváme popisem jen omezeného okruhu oblastí. Achychom Vám usnadnili hledání na internetu, uvádíme zde zajímavé odkazy na další internetové zdroje informací na téma Klettersteig Ilmspitze. Uvedeny jsou zde pouze citace z nalezených článků, aby jste si mohli udělat představu jakých témat se odkazované články dotýkají. Většinou neodkazujeme na fotogalerie, kde jsou pouze fotky s minimálním nebo žádným popisem.

Klettersteig Ilmspitze

Odkazy na zdroje informací

    Pro usnadnění hledání informací zde uvádíme několik zajímavých odkazů na internetové zdroje informací na téma Klettersteig Ilmspitze. Uvedeny jsou zde pouze citace z nalezených článků, aby jste si mohli udělat představu jakých témat se odkazované články dotýkají. Neodkazujeme zde na fotogalerie, kde jsou pouze fotky s minimálním nebo žádným popisem.
Ilmspitze klettersteig: (www.orionsoft.cz)
   Ilmspitze klettersteig, Alpy-Centrální rakouské, Stubeiské Alpy, Ilmspitze 2690 Obtížnost (dle průvodce) Velmi Těžká (C/D) Nadmořská výška 2690 m n. m. Doba celkem (ferrata) 8 hod 30 min (1 hod 40 min) Převýšení celkem (ferrata)  1360 m (260 m) Cesta poskytuje přirozené stupy a chyty. Pouze na několika místech jsou např. i kramle. Jištěním však asi nikdo nepohrdne. Těžké místo ihned na počátku. Nejprve vzhůru, pak levým obloukem na rampu a z ní opět vzhůru. Vlastní vrchol je prvotřídní vyhlídkový bod. Sestup 3 hod 20 min. Sestup s vrcholu stejnou cestou zpět k odbočce, zde vlevo a klesajícími rampami, žebřík. Sestoupíme do suťového žlebu. Jezdivá sduť, dráty na boku skály. Při zpáteční cestě je možno na posledních skalkách před sestupem k Innsbrucker Hutte...
(Zobrazena je pouze nesouvislá citace z odkazované stránky)
Habicht a Ilmspitze: (kuzel2.sweb.cz)
   Habicht a Ilmspitze Rakousko - Stubaiské Alpy 14.7. - 16.7. 2006 Na místě jsme byli v jednu hodinu ráno, tudíž jsme vybalili spacáky a šli si lehnout. V 8:00 ráno jsme vyrazili na cca tří hodinové stoupání k chatě Innsbrucker hutte (2380 m), což bylo 1000 výškových metrů a zvládli jsme to za 2,5 hodiny. Zde jsme si vzali svačinku, uschovali batohy a na lehko vyrazili na zdejší nejvyšší vrchol Habicht (2 hodiny, 3280 m). Ráno po sbalení a zanechání batohů u chaty jsme se vydali na klettersteig. Podle rozpisu okruh od chaty přes Ilmspitzi (2750 m) k chatě se jde 5 hodin, my jsme to zvládli za hodiny 4. Výstup byl nádherný, i když ne tak těžký jak to zespoda vypadá a jak jsme si mysleli. Nicméně úvazek je nutný...
(Zobrazena je pouze nesouvislá citace z odkazované stránky)
Sponzorované odkazy:
Ilmspitze: (b.69.sblog.cz)
   V sobotu jsme vstali už v sedm, zabalili svých pět švestek a tentokrát vyrazili opačným směrem, pod skalnatý vrchol Ilmspitze (2692m). Ale na samotný vrchol už vede tzv. via ferrata, neboli klettersteig, prostě zajištěná cesta. Takže jsme se na úpatí skal nasoukali do sedáků a prsáků a začali cvakat karabinama. Hodnocení této cesty je C/D, přičemž A je nejlehčí, F nejtěžší. Na vrchol jsme dolezli přesně ve 12, zapsali se do vrcholové knížky a jali se slézat dolů, což byla kvůli sílícím poryvům větru celkem sranda. GPS log toho, co jsme prošli a slezli (vlevo Habicht, vpravo Ilmspitze) Cestou dolů do údolí jsme se naposledy zastavili u chaty, dole v dole se pak opláchli v potoce a protože se nám nechtělo trávit další noc s liškou, dali jsme se do pohybu směr domov...
(Zobrazena je pouze nesouvislá citace z odkazované stránky)
Poznámky návštěvníků:
Nikdo zatím k této stránce nepřidal vlastní zkušenosti, informace ani názory. Buďte první a podělte se s ostatními o své pozitivní i negativní dojmy a pomozte zkvalitnit, doplnit nebo opravit informace na této stránce.
Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Aby komentář viděli i Vaši přátelé, zaškrtněte políčko 'Zveřejnit taky na Facebooku'.
Facebookové stránky ALPY.NET:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam nejaktuálnější informace, diskutujte, ptejte se a sdílejte informace s ostatními milovníky Alp nebo se svými přáteli.
Nepřehlédněte:
Image
Brixen: sjezd po modré sjezdovce číslo 3 (Zinsberg abfahrt)
Sjezd po pohodové modré sjezdovce číslo 3 Zinsberg abfahrt ve skiareálu Brixen im Thale - SkiWelt. Sjezdovka je vhodná pro začátečníky.

Image
Cesta z Mayrhofenu přes Edelhütte na Ahornspitze
Typ na jednodenní výlet v oblasti Mayrhofenu (Zillertal). Větší část cesty, minimálně okruh k chatě Edelhütte, se dá naplánovat jako nenáročný rodinný výlet s dětmi. Další část cesty až do sedla, které je jihozápadně od 2973m vysokého vrcholu Ahornspitze, zvládnou děti také.

Image
Lyžařské oblasti v rakouských Alpách, přehled skiareálů, informace pro lyžaře
V popisu rakouských lyžařských středisek naleznete sněhové zpravodajství, aktuální počet vleků a lanovek v provozu, mapku lyžařského areálu, stručný popis ski areálu, kontakty na lyžařské školy, předpověď počasí, videa z oblasti, ceny skipasů, informace o ubytování v okolí a další informace.

Image
Rakouská dálniční známka
Kolik stojí rakouská dálniční známka. Kam se nalepuje. Dá se koupit přes internet? Jak funguje elektronická dálniční znánka. Na kterých úsecích dálnic není potřeba. Kompletní informace o rakouských dálničních známkách.

Image
Sopka Stromboli nedaleko Sicílie vybuchla
Sopka Stromboli na stejnojmenném italském ostrově nedaleko Sicílie dnes vybuchla, exploze byla podle agentury ANSA silnější než ta ze začátku července.

Image
Lyžařské středisko Sölden
Skiareál Sölden je na konci údolí Ötztal v rakouském Tyrolsku. V horní části lyžařského areálu jsou dva ledovce - strmější Rettenbach a mírný Tiefenbach. S nedostatkem sněhu zde v celé dlouhé zimní sezóně nebývá žádný problém, v každém případě spodní část lyžařského areálu může být i uměle zasněžována.

Image
Záhadná hora Kailas
Kailas je asi nejzáhadnější horou na světě. Je opředena množstvím mýtů a legend. Zatím na ni nevystoupil žádný horolezec. Kailas měří 6714 metrů (podle čínských měření), místní lidé ale tvrdí, že hora má výšku jen 6666 metrů a na vrcholu je údajně...

Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
Stránka byla vygenerována 26.5.2022 01:57
Mapa stránek ...