Součástí Weißsee Gletscherbahn jsou 3 lanovky. Dvě kabinkové Seilbahn Rudolfshütte I a Seilbahn Rudolfshütte II s přestupem u Grünsee a sedačková lanovka Medelz, která vede od horského hotelu Rudolfshütte k vrcholu Medelzkopf.
  Last minute ubytování v Rakousku - sleva až třetina z nájemní ceny

Weißsee Gletscherbahn (Seilbahn Rudolfshütte)

lanovka

Weißsee Gletscherbahn (Seilbahn Rudolfshütte)
lanovka Weißsee Gletscherbahn (Seilbahn Rudolfshütte) - spodní stanice
  Lanovka Weißsee Gletscherbahn vede z Enzingerboden na konci údolí Stubachtal k horskému hotelu Rudolfshütte. Lanovka má dva úseky. První úsek Seilbahn Rudolfshütte I má převýšení 254 m a délku 1485 m. Jezdí zde gondoly pro 6 osob rychlostí 4m/s. Doba jízdy je asi 6:50 min. Kapacita je 1400 osob/hodinu. První úsek končí na mezistanici Grünsee, kde se přestupuje na lanovku Seilbahn Rudolfshütte II. Tento druhý úsek lanovky má převýšení 568 m a délku 2440 m. Jezdí zde také gondoly pro 6 osob rychlostí 4m/s. Doba jízdy je asi 11 minut. Kapacita je stejná jako kapacita prvního úseku, tedy 1400 osob/hodinu. Druhý úsek lanovky končí u horského hotelu Rudolfshütte.
  Celá lanovka Weißsee Gletscherbahn je součástí Skiareálu Weißsee Gletscherwelt. Nad Rudolfshütte se dá ještě pokračovat sedačkovou lanovkou Medelz, která má nástupní stanici u jezera Weißsee jen malý kousek od horského hotelu Rudolfshütte. Horní stanice je ve výšce asi 2 540 m jen asi 500m vzdálená od vrcholu Medelzkopf, ze kterého je krásný výhled a který měří 2 761 m. Medelzbahn má převýšení 345 m a délku 1385 m. Jezdí se na dvousedačkách rychlostí 2,5 m/s a doba jízdy je asi 10 minut.
Sedačková lanovka Medelz, stejně jako i obě kabinové lanovky, nemusí být v případě špatného počasí v provozu!
Weißsee Gletscherbahn (Seilbahn Rudolfshütte)
Foto: Evelyne Thämlitz
prostřední stanice Grünsee
Sponzorované odkazy:
lanovka Weißsee Gletscherbahn - video
Provozní doba lanovek, ceny lanovek a kontaktní informace:
Informace pro lyžaře:
Přímo pro běžkaře tu žádné vhodné tratě nejsou, ale vyznavači sjezdovek a snowboardu zde najdou relativně malý a klidný skiareál.
V okolí najdete:
Weißsee Gletscherbahn - poloha na mapě:
Náhled zobrazení polohy na mapě.
Pro zobrazení na mapě na různých mapových podkladech klikněte na mapu nebo na tento odkaz.
Trasa autem z Prahy:
Typ pro Vás: Pokud si chcete některou z navržených tras odeslat přímo do svého mobilního telefonu, klikněte na mapě na 'Další možnosti'.
lanovka Sesselbahn Medelzkopf Weißsee-Gletscherwelt - video
Panoramatický pohled na lanovku Seilbahn Rudolfshütte II z místa kousek nad prostřední stanicí
Panoramatický pohled od horní stanice lanovky Doppelsessellift Medelz
Vyberte si ubytování v Rakousku se slevou:
Poznámky návštěvníků:

2003:
Včera jsme se vrátili z Rudolfshütte.
  Lanovka stojí € 14,- jedna jízda. Můžete koupit i zpáteční jízdu - potom platíte € 18,50. Platí na jednu jízdu vzhůru a jednu zpět v jedné sezóně!!! Pokud navíc nahlásíte, že jste ubytováni na Rudolfshütte, platíte € 17,-!!!
Libor Petras
Přidáno 1.9.2003
Na základě zprávy (e-mailu) z chaty Rudolfshütte ze dne 24.3.2003 bude lanovka Weißsee Gletscherbahn opět v provozu od 19.6.2003, stejnou informaci jsem obdržel z turistické kanceláře v Uttendorfu.
Jiri Vahala
Přidáno 30.3.2003

2002:
V Enzingerboden nyní není žádná možnost ubytování. Pension je zavřen, lanovka nejezdí. Parkoviště je prázdné a postavit stan lze kdekoli. V budově lanovky je otevřen Gepackraum - vytápěná místnost s WC, kde lze také pohodlně přenocovat. Slouží k uschování batohů a lyží, které chcete odvézt na Rudolfshutte.
Doprava na chatu Rudolfshütte - pěšky - nejlépe na skialpech - , či ev. rolbou. Je inzerováno že rolba jezdí každý den 8-16h. Realita je taková, že jezdí jednou denně, většinou po 10. hodině. Pokud počítáte s touto dopravou je pro jistotu nezbytné ji objednat na Rudolfshütte. Cena - € 13 osoba, € 7 batoh, batoh do 5 kg zdarma.
Martin Kment
Přidáno 6.3.2002
Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Mapa volného ubytování v okolí:
 (po zadání data příjezdu a odjezdu se okamžitě na mapě zobrazují volná ubytování i s cenami)
Booking.com
Booking.com Booking.com
Kempy v okolí: (řazeno podle vzdálenosti vzdušnou čarou)
Nepřehlédněte:
Image
Podrobný popis cesty Kitzsteinhorn - Alpincenter ⇒ Mooserboden
Tato nádherná vysokohorská cesta je v oblasti Glockneru blízko známých turistických středisek Kaprun a Zell am See. Vede od spodní stanice vrcholové lanovky na Kitzsteinhorn (Gipfelbahn) přes sedlo Nördliche Kammerscharte ve výšce 2 636 m n.m., kolem usedlosti Fürthermoaralm až k přehradní nádrži Mooserboden (2 036 m n.m.).

Image
Záhadná hora Kailas
Kailas je asi nejzáhadnější horou na světě. Je opředena množstvím mýtů a legend. Zatím na ni nevystoupil žádný horolezec. Kailas měří 6714 metrů (podle čínských měření), místní lidé ale tvrdí, že hora má výšku jen 6666 metrů a na vrcholu je údajně...

Image
Harakiri - nejstrmější sjezdovka v Rakousku
Kde je nejprudší sjezdovka v Rakousku? Nejstrmější sjezdovkou v Rakousku je sjezdovka Harakiri Penken v lyžařském areálu Mayrhofen v Tyrolském Zillertalu.

Image
Fageralm: sjezd od Vorderer Fager do údolí (Talabfahrt)
Sjezd po modré a červené sjezdovce od Vorderer Fager (1 790 m n.m.) až do údolí do Forstau (935 m n.m.)

Image
Lyžařské zájezdy
V lyžařských zájezdech jsou zpravidla zahrnuty služby ubytování (v některých případech se stravováním), skipas, záruka sněhu, Best-Price-záruka, potvrzení o pojištění CK proti úpadku. Dále se můžete pojistit proti stornu a v nabídce je i komplexní cestovní pojištění.

Image
Lyžařské středisko Sölden
Skiareál Sölden je na konci údolí Ötztal v rakouském Tyrolsku. V horní části lyžařského areálu jsou dva ledovce - strmější Rettenbach a mírný Tiefenbach. S nedostatkem sněhu zde v celé dlouhé zimní sezóně nebývá žádný problém, v každém případě spodní část lyžařského areálu může být i uměle zasněžována.

Image
Sopka Stromboli nedaleko Sicílie vybuchla
Sopka Stromboli na stejnojmenném italském ostrově nedaleko Sicílie dnes vybuchla, exploze byla podle agentury ANSA silnější než ta ze začátku července.

Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Aby komentář viděli i Vaši přátelé, zaškrtněte políčko 'Zveřejnit taky na Facebooku'.
Facebookové stránky ALPY.NET:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam nejaktuálnější informace, diskutujte, ptejte se a sdílejte informace s ostatními milovníky Alp nebo se svými přáteli.
Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
Stránka byla vygenerována 6.7.2022 13:02
Mapa stránek ...