Součástí Weißsee Gletscherbahn jsou 3 lanovky. Dvě kabinkové Seilbahn Rudolfshütte I a Seilbahn Rudolfshütte II s přestupem u Grünsee a sedačková lanovka Medelz, která vede od horského hotelu Rudolfshütte k vrcholu Medelzkopf.
  Last minute ubytování v Rakousku - sleva až třetina z nájemní ceny

Weißsee Gletscherbahn (Seilbahn Rudolfshütte)

lanovka

Weißsee Gletscherbahn (Seilbahn Rudolfshütte)
lanovka Weißsee Gletscherbahn (Seilbahn Rudolfshütte) - spodní stanice
  Lanovka Weißsee Gletscherbahn vede z Enzingerboden na konci údolí Stubachtal k horskému hotelu Rudolfshütte. Lanovka má dva úseky. První úsek Seilbahn Rudolfshütte I má převýšení 254 m a délku 1485 m. Jezdí zde gondoly pro 6 osob rychlostí 4m/s. Doba jízdy je asi 6:50 min. Kapacita je 1400 osob/hodinu. První úsek končí na mezistanici Grünsee, kde se přestupuje na lanovku Seilbahn Rudolfshütte II. Tento druhý úsek lanovky má převýšení 568 m a délku 2440 m. Jezdí zde také gondoly pro 6 osob rychlostí 4m/s. Doba jízdy je asi 11 minut. Kapacita je stejná jako kapacita prvního úseku, tedy 1400 osob/hodinu. Druhý úsek lanovky končí u horského hotelu Rudolfshütte.
  Celá lanovka Weißsee Gletscherbahn je součástí Skiareálu Weißsee Gletscherwelt. Nad Rudolfshütte se dá ještě pokračovat sedačkovou lanovkou Medelz, která má nástupní stanici u jezera Weißsee jen malý kousek od horského hotelu Rudolfshütte. Horní stanice je ve výšce asi 2 540 m jen asi 500m vzdálená od vrcholu Medelzkopf, ze kterého je krásný výhled a který měří 2 761 m. Medelzbahn má převýšení 345 m a délku 1385 m. Jezdí se na dvousedačkách rychlostí 2,5 m/s a doba jízdy je asi 10 minut.
Sedačková lanovka Medelz, stejně jako i obě kabinové lanovky, nemusí být v případě špatného počasí v provozu!
Weißsee Gletscherbahn (Seilbahn Rudolfshütte)
Foto: Evelyne Thämlitz
prostřední stanice Grünsee
Sponzorované odkazy:
lanovka Weißsee Gletscherbahn - video
Provozní doba lanovek, ceny lanovek a kontaktní informace:
Informace pro lyžaře:
Přímo pro běžkaře tu žádné vhodné tratě nejsou, ale vyznavači sjezdovek a snowboardu zde najdou relativně malý a klidný skiareál.
V okolí najdete:
Weißsee Gletscherbahn - poloha na mapě:
Náhled zobrazení polohy na mapě.
Pro zobrazení na mapě na různých mapových podkladech klikněte na mapu nebo na tento odkaz.
Trasa autem z Prahy:
Typ pro Vás: Pokud si chcete některou z navržených tras odeslat přímo do svého mobilního telefonu, klikněte na mapě na 'Další možnosti'.
lanovka Sesselbahn Medelzkopf Weißsee-Gletscherwelt - video
Panoramatický pohled na lanovku Seilbahn Rudolfshütte II z místa kousek nad prostřední stanicí
Panoramatický pohled od horní stanice lanovky Doppelsessellift Medelz
Vyberte si ubytování v Rakousku se slevou:
Poznámky návštěvníků:

2003:
Včera jsme se vrátili z Rudolfshütte.
  Lanovka stojí € 14,- jedna jízda. Můžete koupit i zpáteční jízdu - potom platíte € 18,50. Platí na jednu jízdu vzhůru a jednu zpět v jedné sezóně!!! Pokud navíc nahlásíte, že jste ubytováni na Rudolfshütte, platíte € 17,-!!!
Libor Petras
Přidáno 1.9.2003
Na základě zprávy (e-mailu) z chaty Rudolfshütte ze dne 24.3.2003 bude lanovka Weißsee Gletscherbahn opět v provozu od 19.6.2003, stejnou informaci jsem obdržel z turistické kanceláře v Uttendorfu.
Jiri Vahala
Přidáno 30.3.2003

2002:
V Enzingerboden nyní není žádná možnost ubytování. Pension je zavřen, lanovka nejezdí. Parkoviště je prázdné a postavit stan lze kdekoli. V budově lanovky je otevřen Gepackraum - vytápěná místnost s WC, kde lze také pohodlně přenocovat. Slouží k uschování batohů a lyží, které chcete odvézt na Rudolfshutte.
Doprava na chatu Rudolfshütte - pěšky - nejlépe na skialpech - , či ev. rolbou. Je inzerováno že rolba jezdí každý den 8-16h. Realita je taková, že jezdí jednou denně, většinou po 10. hodině. Pokud počítáte s touto dopravou je pro jistotu nezbytné ji objednat na Rudolfshütte. Cena - € 13 osoba, € 7 batoh, batoh do 5 kg zdarma.
Martin Kment
Přidáno 6.3.2002
Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Mapa volného ubytování v okolí:
 (po zadání data příjezdu a odjezdu se okamžitě na mapě zobrazují volná ubytování i s cenami)
Booking.com
Booking.com Booking.com
Kempy v okolí: (řazeno podle vzdálenosti vzdušnou čarou)
Nepřehlédněte:
Image
Cumberland Wildpark Grünau (video)
Cumberland Wildpark Grünau je Zoopark o rozloze 60 hektarů s tradičními venkovskými restauracemi uprostřed hor a lesů. Všechny cesty jsou schůdné i s kočárkem či na invalidním vozíku.

Image
Placené úseky rakouských silnic
Na této stránce najdete ceny za průjezd vysokohorskými silnicemi, ceny za použití vybraných tunelů, dálničních tunelů i některých zvlášť placených úseků dálnic.

Image
Sölden ski resort review
Sölden je jednou z nejoblíbenějších lyžařských destinací v Alpách, kterou si oblíbili zejména nizozemští a němečtí lyžaři.

Image
Katrin Klettersteig Bad Ischl (video)
Na videu je Katrin Klettersteig - poměrně snadná a příjemná ferrata, jsou zde ale také místa dost exponovaná. Tato zajištěná cesta je poblíž městečka Bad Ischl.

Image
Vysokohorská silnice Grossglockner Hochalpenstrasse
Alpská vysokohorská silnice Großglockner Hochalpenstraße vede jednou z nejkrásnějších částí národního parku Vysoké Taury (Hohe Tauern) – od střediska Fusch a osady Ferleiten na severní straně do městečka Heiligenblut na straně jižní.

Image
Jezera Vorderer Langbathsee a Hinterer Langbathsee (video)
Dvojice jezer Vorderer Langbathsee a Hinterer Langbathsee, která jsou vzdušnou čarou asi 8 km severozápadně od Ebensee na jižním konci jezera Traunsee je dosažitelná i autem. Přesněji větší z obou jezer. Ke druhému už musíte pěšky.

Image
Rakouská dálniční známka
Kolik stojí rakouská dálniční známka. Kam se nalepuje. Dá se koupit přes internet? Jak funguje elektronická dálniční znánka. Na kterých úsecích dálnic není potřeba. Kompletní informace o rakouských dálničních známkách.

Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Aby komentář viděli i Vaši přátelé, zaškrtněte políčko 'Zveřejnit taky na Facebooku'.
Facebookové stránky ALPY.NET:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam nejaktuálnější informace, diskutujte, ptejte se a sdílejte informace s ostatními milovníky Alp nebo se svými přáteli.
Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
Stránka byla vygenerována 21.6.2024 04:22
Mapa stránek ...