Součástí Weißsee Gletscherbahn jsou 3 lanovky. Dvě kabinkové Seilbahn Rudolfshütte I a Seilbahn Rudolfshütte II s přestupem u Grünsee a sedačková lanovka Medelz, která vede od horského hotelu Rudolfshütte k vrcholu Medelzkopf.
  Last minute ubytování v Rakousku - sleva až třetina z nájemní ceny

Weißsee Gletscherbahn (Seilbahn Rudolfshütte)

lanovka

Weißsee Gletscherbahn (Seilbahn Rudolfshütte)
lanovka Weißsee Gletscherbahn (Seilbahn Rudolfshütte) - spodní stanice
  Lanovka Weißsee Gletscherbahn vede z Enzingerboden na konci údolí Stubachtal k horskému hotelu Rudolfshütte. Lanovka má dva úseky. První úsek Seilbahn Rudolfshütte I má převýšení 254 m a délku 1485 m. Jezdí zde gondoly pro 6 osob rychlostí 4m/s. Doba jízdy je asi 6:50 min. Kapacita je 1400 osob/hodinu. První úsek končí na mezistanici Grünsee, kde se přestupuje na lanovku Seilbahn Rudolfshütte II. Tento druhý úsek lanovky má převýšení 568 m a délku 2440 m. Jezdí zde také gondoly pro 6 osob rychlostí 4m/s. Doba jízdy je asi 11 minut. Kapacita je stejná jako kapacita prvního úseku, tedy 1400 osob/hodinu. Druhý úsek lanovky končí u horského hotelu Rudolfshütte.
  Celá lanovka Weißsee Gletscherbahn je součástí Skiareálu Weißsee Gletscherwelt. Nad Rudolfshütte se dá ještě pokračovat sedačkovou lanovkou Medelz, která má nástupní stanici u jezera Weißsee jen malý kousek od horského hotelu Rudolfshütte. Horní stanice je ve výšce asi 2 540 m jen asi 500m vzdálená od vrcholu Medelzkopf, ze kterého je krásný výhled a který měří 2 761 m. Medelzbahn má převýšení 345 m a délku 1385 m. Jezdí se na dvousedačkách rychlostí 2,5 m/s a doba jízdy je asi 10 minut.
Sedačková lanovka Medelz, stejně jako i obě kabinové lanovky, nemusí být v případě špatného počasí v provozu!
Weißsee Gletscherbahn (Seilbahn Rudolfshütte)
Foto: Evelyne Thämlitz
prostřední stanice Grünsee
Sponzorované odkazy:
lanovka Weißsee Gletscherbahn - video
Provozní doba lanovek, ceny lanovek a kontaktní informace:
Informace pro lyžaře:
Přímo pro běžkaře tu žádné vhodné tratě nejsou, ale vyznavači sjezdovek a snowboardu zde najdou relativně malý a klidný skiareál.
V okolí najdete:
Weißsee Gletscherbahn - poloha na mapě:
Náhled zobrazení polohy na mapě.
Pro zobrazení na mapě na různých mapových podkladech klikněte na mapu nebo na tento odkaz.
Trasa autem z Prahy:
Typ pro Vás: Pokud si chcete některou z navržených tras odeslat přímo do svého mobilního telefonu, klikněte na mapě na 'Další možnosti'.
lanovka Sesselbahn Medelzkopf Weißsee-Gletscherwelt - video
Panoramatický pohled na lanovku Seilbahn Rudolfshütte II z místa kousek nad prostřední stanicí
Panoramatický pohled od horní stanice lanovky Doppelsessellift Medelz
Udělejte si radost a vyberte si dovolenou vašich snů:
Poznámky návštěvníků:

2003:
Včera jsme se vrátili z Rudolfshütte.
  Lanovka stojí € 14,- jedna jízda. Můžete koupit i zpáteční jízdu - potom platíte € 18,50. Platí na jednu jízdu vzhůru a jednu zpět v jedné sezóně!!! Pokud navíc nahlásíte, že jste ubytováni na Rudolfshütte, platíte € 17,-!!!
Libor Petras
Přidáno 1.9.2003
Na základě zprávy (e-mailu) z chaty Rudolfshütte ze dne 24.3.2003 bude lanovka Weißsee Gletscherbahn opět v provozu od 19.6.2003, stejnou informaci jsem obdržel z turistické kanceláře v Uttendorfu.
Jiri Vahala
Přidáno 30.3.2003

2002:
V Enzingerboden nyní není žádná možnost ubytování. Pension je zavřen, lanovka nejezdí. Parkoviště je prázdné a postavit stan lze kdekoli. V budově lanovky je otevřen Gepackraum - vytápěná místnost s WC, kde lze také pohodlně přenocovat. Slouží k uschování batohů a lyží, které chcete odvézt na Rudolfshutte.
Doprava na chatu Rudolfshütte - pěšky - nejlépe na skialpech - , či ev. rolbou. Je inzerováno že rolba jezdí každý den 8-16h. Realita je taková, že jezdí jednou denně, většinou po 10. hodině. Pokud počítáte s touto dopravou je pro jistotu nezbytné ji objednat na Rudolfshütte. Cena - € 13 osoba, € 7 batoh, batoh do 5 kg zdarma.
Martin Kment
Přidáno 6.3.2002
Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Mapa volného ubytování v okolí:
 (po zadání data příjezdu a odjezdu se okamžitě na mapě zobrazují volná ubytování i s cenami)
Booking.com
Booking.com Booking.com
Kempy v okolí: (řazeno podle vzdálenosti vzdušnou čarou)
Nepřehlédněte:
Image
Podrobný popis cesty Kitzsteinhorn - Alpincenter ⇒ Mooserboden
Tato nádherná vysokohorská cesta je v oblasti Glockneru blízko známých turistických středisek Kaprun a Zell am See. Vede od spodní stanice vrcholové lanovky na Kitzsteinhorn (Gipfelbahn) přes sedlo Nördliche Kammerscharte ve výšce 2 636 m n.m., kolem usedlosti Fürthermoaralm až k přehradní nádrži Mooserboden (2 036 m n.m.).

Image
Lyžařské oblasti v rakouských Alpách, přehled skiareálů, informace pro lyžaře
V popisu rakouských lyžařských středisek naleznete sněhové zpravodajství, aktuální počet vleků a lanovek v provozu, mapku lyžařského areálu, stručný popis ski areálu, kontakty na lyžařské školy, předpověď počasí, videa z oblasti, ceny skipasů, informace o ubytování v okolí a další informace.

Image
Rakouská dálniční známka
Kolik stojí rakouská dálniční známka. Kam se nalepuje. Dá se koupit přes internet? Jak funguje elektronická dálniční znánka. Na kterých úsecích dálnic není potřeba. Kompletní informace o rakouských dálničních známkách.

Image
Cesta z Mayrhofenu přes Edelhütte na Ahornspitze
Typ na jednodenní výlet v oblasti Mayrhofenu (Zillertal). Větší část cesty, minimálně okruh k chatě Edelhütte, se dá naplánovat jako nenáročný rodinný výlet s dětmi. Další část cesty až do sedla, které je jihozápadně od 2973m vysokého vrcholu Ahornspitze, zvládnou děti také.

Image
Karstein (Kitzbüheler Alpen) panorama
Panorama z vrcholu Karstein, který je v rakouském Tyrolsku v horské skupině Kitzbüheler Alpen. Vrchol Karsteinu je v nadmořské výšce 1922 m. Na této stránce najdete panorama z vrcholu s popisem okolních hor.

Image
Brixen: sjezd po modré sjezdovce číslo 3 (Zinsberg abfahrt)
Sjezd po pohodové modré sjezdovce číslo 3 Zinsberg abfahrt ve skiareálu Brixen im Thale - SkiWelt. Sjezdovka je vhodná pro začátečníky.

Image
Harakiri - nejstrmější sjezdovka v Rakousku
Kde je nejprudší sjezdovka v Rakousku? Nejstrmější sjezdovkou v Rakousku je sjezdovka Harakiri Penken v lyžařském areálu Mayrhofen v Tyrolském Zillertalu.

Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Aby komentář viděli i Vaši přátelé, zaškrtněte políčko 'Zveřejnit taky na Facebooku'.
Facebookové stránky ALPY.NET:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam nejaktuálnější informace, diskutujte, ptejte se a sdílejte informace s ostatními milovníky Alp nebo se svými přáteli.
Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
Stránka byla vygenerována 30.11.2021 17:12
Mapa stránek ...