Vysokohorská placená silnice Kalser Glocknerstrasse vede z Kals am Grossglockner a je dlouhá 7 km. Silnice končí přímo jižně pod Grossglocknerem na začátku údolí Ködnitztal. Parkoviště Glocknerwinkel je tak ideálním výchozím bodem pro výstupy na nejvyšší horu Rakouska. V okolí je i několik turistických chat.

Kalser Glocknerstrasse

vysokohorská silnice

Kalser Glocknerstrasse
Kalser Glocknerstrasse - vysokohorská silnice
  Tato placená horská silnice vede z Kals am Grossglockner [1325m] do údolí Ködnitztal na parkoviště Glocknerwinkel u chaty Lucknerhaus [1918m].
Délka silnice je 7 km, stoupání 10%.
Poplatky za vjezd: (2021)
(za auto pro méně než 9 osob)
  Cena [€]
do 3 hodin: 5
do 6 hodin: 8
do 24 hodin: 12
více jak 24 hodin: 15
na 7 dní s možností opakovaného průjezdu: 18
na 14 dní s možností opakovaného průjezdu: 22
Ceny jsou uvedeny v eurech (€).
Sponzorované odkazy:
Od léta 2017, kdy došlo k přestavbě parkoviště Glocknerwinkel, jsou pro návštěvníky připraveny některé novinky: Mýtné se nyní vybírá zakoupením lístku při vjezdu a na parkovišti. V samotné mýtné bráně byly instalovány automatické platební stanice, kde lze uhradit dlužný poplatek.
Lístek se vystavuje při příjezdu. Před odjezdem si ji můžete nechat potvrdit v automatech na parkovišti nebo v mýtné budce. Doba odjezdu je pak půl hodiny.
Pro hosty sousedních podniků (pouze pro automobily do 2,4 m) nabízí vjezdové/výjezdové lístky. To vám umožní jezdit nahoru a dolů 7 nebo 14 dní. Za tímto účelem si také u vstupu vezměte lístek, poté v automatu vyberte možnost "7/14 denní vstupenka" a zaplaťte.
Požár
původní tabule s cenami
Požár
původní mýtnice
V okolí najdete:
Obrázek
Ködnitztal - spodní část údolí směrem ke Kals am Grossglockner
Podrobné popisy cest:

Fotografie z okolí:

Kalser Glocknerstrasse - video
Poznámky návštěvníků:

2004:
  Placená silnice nyní stojí € 8,00, ale značně zkrátí cestu nahoru k chatě Stüdlhütte. Platit se dá jen v hotovosti. A pokud již jsme u chaty, stojí zato vylézt na Schere, odkud je nádherný pohled na nejvyšší horu Rakouska Grossglockner a přiléhající ledovce.
Ilona
Přidáno 31.8.2004
Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Vyberte si ubytování v Rakousku se slevou:
Mapa volného ubytování v okolí:
 (po zadání data příjezdu a odjezdu se okamžitě na mapě zobrazují volná ubytování i s cenami)
Booking.com
Booking.com Booking.com
Kempy v okolí: (řazeno podle vzdálenosti vzdušnou čarou)
Nepřehlédněte:
Image
Sölden ski resort review
Sölden je jednou z nejoblíbenějších lyžařských destinací v Alpách, kterou si oblíbili zejména nizozemští a němečtí lyžaři.

Image
Cesta z Mayrhofenu přes Edelhütte na Ahornspitze
Typ na jednodenní výlet v oblasti Mayrhofenu (Zillertal). Větší část cesty, minimálně okruh k chatě Edelhütte, se dá naplánovat jako nenáročný rodinný výlet s dětmi. Další část cesty až do sedla, které je jihozápadně od 2973m vysokého vrcholu Ahornspitze, zvládnou děti také.

Image
Jezero Offensee (video)
Trochu zastrčené jezero Offensee najdete na západním konci pohoří Totes Gebirge v nadmořské výšce 649 m. Jezero je snadno dostupné i autem, je vhodné ke koupání i k procházkám.

Image
Lyžařské zájezdy
V lyžařských zájezdech jsou zpravidla zahrnuty služby ubytování (v některých případech se stravováním), skipas, záruka sněhu, Best-Price-záruka, potvrzení o pojištění CK proti úpadku. Dále se můžete pojistit proti stornu a v nabídce je i komplexní cestovní pojištění.

Image
Inteligentní stromy - německý dokumentární film (Letem světem)
Experimenty prokázaly, že jsou stromy důmyslně a komplikovaně propojené, sdílejí živiny, informace, přeposílají si varovné signály a předávají zkušenosti.

Image
3K K-ONNECTION Kaprun - Maiskogel - Kitzsteinhorn (video)
Z centra Kaprunu šesti lanovkami až na Kitzsteinhorn do výšky 3 029 metrů. Tento řetězec lanovek má celkem 12 km. Překonané převýšení 2 261 metrů je největší ve Východních Alpách.

Image
Traunstein po cestě Naturfreundesteig a Mairalmsteig (video)
Na východní straně jezera Traunsee vede hezká panoramatická cesta na vrchol Traunstein a k chatám Gmundner Hütte a Traunsteinhaus. Trasa má převýšení 1300 m.

Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Aby komentář viděli i Vaši přátelé, zaškrtněte políčko 'Zveřejnit taky na Facebooku'.
Facebookové stránky ALPY.NET:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam nejaktuálnější informace, diskutujte, ptejte se a sdílejte informace s ostatními milovníky Alp nebo se svými přáteli.
Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
Stránka byla vygenerována 23.9.2023 00:00
Mapa stránek ...