Vysokohorská placená silnice Kalser Glocknerstrasse vede z Kals am Grossglockner a je dlouhá 7 km. Silnice končí přímo jižně pod Grossglocknerem na začátku údolí Ködnitztal. Parkoviště Glocknerwinkel je tak ideálním výchozím bodem pro výstupy na nejvyšší horu Rakouska. V okolí je i několik turistických chat.
  Last minute ubytování v Rakousku - sleva až třetina z nájemní ceny

Kalser Glocknerstrasse

vysokohorská silnice

Kalser Glocknerstrasse
Kalser Glocknerstrasse - vysokohorská silnice
  Tato placená horská silnice vede z Kals am Grossglockner [1325m] do údolí Ködnitztal na parkoviště Glocknerwinkel u chaty Lucknerhaus [1918m].
Délka silnice je 7 km, stoupání 10%.
Poplatky za vjezd: (2021)
(za auto pro méně než 9 osob)
  Cena [€]
do 3 hodin: 5
do 6 hodin: 8
do 24 hodin: 12
více jak 24 hodin: 15
na 7 dní s možností opakovaného průjezdu: 18
na 14 dní s možností opakovaného průjezdu: 22
Ceny jsou uvedeny v eurech (€).
Sponzorované odkazy:
Od léta 2017, kdy došlo k přestavbě parkoviště Glocknerwinkel, jsou pro návštěvníky připraveny některé novinky: Mýtné se nyní vybírá zakoupením lístku při vjezdu a na parkovišti. V samotné mýtné bráně byly instalovány automatické platební stanice, kde lze uhradit dlužný poplatek.
Lístek se vystavuje při příjezdu. Před odjezdem si ji můžete nechat potvrdit v automatech na parkovišti nebo v mýtné budce. Doba odjezdu je pak půl hodiny.
Pro hosty sousedních podniků (pouze pro automobily do 2,4 m) nabízí vjezdové/výjezdové lístky. To vám umožní jezdit nahoru a dolů 7 nebo 14 dní. Za tímto účelem si také u vstupu vezměte lístek, poté v automatu vyberte možnost "7/14 denní vstupenka" a zaplaťte.
Požár
původní tabule s cenami
Požár
původní mýtnice
V okolí najdete:
Obrázek
Ködnitztal - spodní část údolí směrem ke Kals am Grossglockner
Podrobné popisy cest:

Fotografie z okolí:

Kalser Glocknerstrasse - video
Poznámky návštěvníků:

2004:
  Placená silnice nyní stojí € 8,00, ale značně zkrátí cestu nahoru k chatě Stüdlhütte. Platit se dá jen v hotovosti. A pokud již jsme u chaty, stojí zato vylézt na Schere, odkud je nádherný pohled na nejvyšší horu Rakouska Grossglockner a přiléhající ledovce.
Ilona
Přidáno 31.8.2004
Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Vyberte si ubytování v Rakousku:
Mapa volného ubytování v okolí:
 (po zadání data příjezdu a odjezdu se okamžitě na mapě zobrazují volná ubytování i s cenami)
Booking.com
Booking.com Booking.com
Kempy v okolí: (řazeno podle vzdálenosti vzdušnou čarou)
Nepřehlédněte:
Image
Výlet Schladming: vodopády Riesachwasserfall a jezero Riesachsee (video)
Riesach Falls jsou vodopády ve Schladminger Tauern, asi 10 km jihovýchodně od Schladmingu. Dva nejpůsobivější vodopády jsou známé jako Kleiner a Großer Riesachfall, druhý z nich má spád kolem 70 metrů.

Image
Jezero Laudachsee (video)
Jen kousek východně od jezera Traunsee je uprostřed hor jezero Laudachsee, které je v létě na horské jezero poměrně teplé. V zimě si na něm můžete ale bez problémů zabruslit.

Image
Brixen: sjezd po modré sjezdovce číslo 3 (Zinsberg abfahrt)
Sjezd po pohodové modré sjezdovce číslo 3 Zinsberg abfahrt ve skiareálu Brixen im Thale - SkiWelt. Sjezdovka je vhodná pro začátečníky.

Image
Bad Mitterndorf (video)
Bad Mitterndorf vás nezklame v žádném případě. Do Bad Mitterndorfu se vyplatí vyrazit na prodloužený víkend, ale klidně i na dva týdny. Nudit se tu určitě nebudete.

Image
Podrobný popis cesty Kitzsteinhorn - Alpincenter ⇒ Mooserboden
Tato nádherná vysokohorská cesta je v oblasti Glockneru blízko známých turistických středisek Kaprun a Zell am See. Vede od spodní stanice vrcholové lanovky na Kitzsteinhorn (Gipfelbahn) přes sedlo Nördliche Kammerscharte ve výšce 2 636 m n.m., kolem usedlosti Fürthermoaralm až k přehradní nádrži Mooserboden (2 036 m n.m.).

Image
Inteligentní stromy - německý dokumentární film (Letem světem)
Experimenty prokázaly, že jsou stromy důmyslně a komplikovaně propojené, sdílejí živiny, informace, přeposílají si varovné signály a předávají zkušenosti.

Image
Placené úseky rakouských silnic
Na této stránce najdete ceny za průjezd vysokohorskými silnicemi, ceny za použití vybraných tunelů, dálničních tunelů i některých zvlášť placených úseků dálnic.

Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Aby komentář viděli i Vaši přátelé, zaškrtněte políčko 'Zveřejnit taky na Facebooku'.
Facebookové stránky ALPY.NET:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam nejaktuálnější informace, diskutujte, ptejte se a sdílejte informace s ostatními milovníky Alp nebo se svými přáteli.
Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
Stránka byla vygenerována 14.7.2024 12:57
Mapa stránek ...