Vysokohorská placená silnice Kalser Glocknerstrasse vede z Kals am Grossglockner a je dlouhá 7 km. Silnice končí přímo jižně pod Grossglocknerem na začátku údolí Ködnitztal. Parkoviště Glocknerwinkel je tak ideálním výchozím bodem pro výstupy na nejvyšší horu Rakouska. V okolí je i několik turistických chat.
  Last minute ubytování v Rakousku - sleva až třetina z nájemní ceny

Kalser Glocknerstrasse

vysokohorská silnice

Kalser Glocknerstrasse
Kalser Glocknerstrasse - vysokohorská silnice
  Tato placená horská silnice vede z Kals am Grossglockner [1325m] do údolí Ködnitztal na parkoviště Glocknerwinkel u chaty Lucknerhaus [1918m].
Délka silnice je 7 km, stoupání 10%.
Poplatky za vjezd: (2021)
(za auto pro méně než 9 osob)
  Cena [€]
do 3 hodin: 5
do 6 hodin: 8
do 24 hodin: 12
více jak 24 hodin: 15
na 7 dní s možností opakovaného průjezdu: 18
na 14 dní s možností opakovaného průjezdu: 22
Ceny jsou uvedeny v eurech (€).
Sponzorované odkazy:
Od léta 2017, kdy došlo k přestavbě parkoviště Glocknerwinkel, jsou pro návštěvníky připraveny některé novinky: Mýtné se nyní vybírá zakoupením lístku při vjezdu a na parkovišti. V samotné mýtné bráně byly instalovány automatické platební stanice, kde lze uhradit dlužný poplatek.
Lístek se vystavuje při příjezdu. Před odjezdem si ji můžete nechat potvrdit v automatech na parkovišti nebo v mýtné budce. Doba odjezdu je pak půl hodiny.
Pro hosty sousedních podniků (pouze pro automobily do 2,4 m) nabízí vjezdové/výjezdové lístky. To vám umožní jezdit nahoru a dolů 7 nebo 14 dní. Za tímto účelem si také u vstupu vezměte lístek, poté v automatu vyberte možnost "7/14 denní vstupenka" a zaplaťte.
Požár
původní tabule s cenami
Požár
původní mýtnice
V okolí najdete:
Obrázek
Ködnitztal - spodní část údolí směrem ke Kals am Grossglockner
Podrobné popisy cest:

Fotografie z okolí:

Kalser Glocknerstrasse - video
Poznámky návštěvníků:

2004:
  Placená silnice nyní stojí € 8,00, ale značně zkrátí cestu nahoru k chatě Stüdlhütte. Platit se dá jen v hotovosti. A pokud již jsme u chaty, stojí zato vylézt na Schere, odkud je nádherný pohled na nejvyšší horu Rakouska Grossglockner a přiléhající ledovce.
Ilona
Přidáno 31.8.2004
Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Udělejte si radost a vyberte si dovolenou vašich snů:
Mapa volného ubytování v okolí:
 (po zadání data příjezdu a odjezdu se okamžitě na mapě zobrazují volná ubytování i s cenami)
Booking.com
Booking.com Booking.com
Kempy v okolí: (řazeno podle vzdálenosti vzdušnou čarou)
Nepřehlédněte:
Image
Karstein (Kitzbüheler Alpen) panorama
Panorama z vrcholu Karstein, který je v rakouském Tyrolsku v horské skupině Kitzbüheler Alpen. Vrchol Karsteinu je v nadmořské výšce 1922 m. Na této stránce najdete panorama z vrcholu s popisem okolních hor.

Image
Vysokohorská silnice Grossglockner Hochalpenstrasse
Alpská vysokohorská silnice Großglockner Hochalpenstraße vede jednou z nejkrásnějších částí národního parku Vysoké Taury (Hohe Tauern) – od střediska Fusch a osady Ferleiten na severní straně do městečka Heiligenblut na straně jižní.

Image
Rakouská dálniční známka
Kolik stojí rakouská dálniční známka. Kam se nalepuje. Dá se koupit přes internet? Jak funguje elektronická dálniční znánka. Na kterých úsecích dálnic není potřeba. Kompletní informace o rakouských dálničních známkách.

Image
Cesta z Mayrhofenu přes Edelhütte na Ahornspitze
Typ na jednodenní výlet v oblasti Mayrhofenu (Zillertal). Větší část cesty, minimálně okruh k chatě Edelhütte, se dá naplánovat jako nenáročný rodinný výlet s dětmi. Další část cesty až do sedla, které je jihozápadně od 2973m vysokého vrcholu Ahornspitze, zvládnou děti také.

Image
Brixen: sjezd po modré sjezdovce číslo 3 (Zinsberg abfahrt)
Sjezd po pohodové modré sjezdovce číslo 3 Zinsberg abfahrt ve skiareálu Brixen im Thale - SkiWelt. Sjezdovka je vhodná pro začátečníky.

Image
Alpbach: sjezd podél Verbindungsbahn po červené sjezdovce číslo 13
Video z oblasti Alpbach - Wildschönau. Sjezd od horní stanice kabinové lanovky Verbindungsbahn po červené sjezdovce číslo 13.

Image
Placené úseky rakouských silnic
Na této stránce najdete ceny za průjezd vysokohorskými silnicemi, ceny za použití vybraných tunelů, dálničních tunelů i některých zvlášť placených úseků dálnic.

Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Aby komentář viděli i Vaši přátelé, zaškrtněte políčko 'Zveřejnit taky na Facebooku'.
Facebookové stránky ALPY.NET:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam nejaktuálnější informace, diskutujte, ptejte se a sdílejte informace s ostatními milovníky Alp nebo se svými přáteli.
Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
Stránka byla vygenerována 13.8.2022 02:24
Mapa stránek ...