Vysokohorská placená silnice Kalser Glocknerstrasse vede z Kals am Grossglockner a je dlouhá 7 km. Silnice končí přímo jižně pod Grossglocknerem na začátku údolí Ködnitztal. Parkoviště Glocknerwinkel je tak ideálním výchozím bodem pro výstupy na nejvyšší horu Rakouska. V okolí je i několik turistických chat.
  Last minute ubytování v Rakousku - sleva až třetina z nájemní ceny

Kalser Glocknerstrasse

vysokohorská silnice

Kalser Glocknerstrasse
Kalser Glocknerstrasse - vysokohorská silnice
  Tato placená horská silnice vede z Kals am Grossglockner [1325m] do údolí Ködnitztal na parkoviště Glocknerwinkel u chaty Lucknerhaus [1918m].
Délka silnice je 7 km, stoupání 10%.
Poplatky za vjezd: (2021)
(za auto pro méně než 9 osob)
  Cena [€]
do 3 hodin: 5
do 6 hodin: 8
do 24 hodin: 12
více jak 24 hodin: 15
na 7 dní s možností opakovaného průjezdu: 18
na 14 dní s možností opakovaného průjezdu: 22
Ceny jsou uvedeny v eurech (€).
Sponzorované odkazy:
Od léta 2017, kdy došlo k přestavbě parkoviště Glocknerwinkel, jsou pro návštěvníky připraveny některé novinky: Mýtné se nyní vybírá zakoupením lístku při vjezdu a na parkovišti. V samotné mýtné bráně byly instalovány automatické platební stanice, kde lze uhradit dlužný poplatek.
Lístek se vystavuje při příjezdu. Před odjezdem si ji můžete nechat potvrdit v automatech na parkovišti nebo v mýtné budce. Doba odjezdu je pak půl hodiny.
Pro hosty sousedních podniků (pouze pro automobily do 2,4 m) nabízí vjezdové/výjezdové lístky. To vám umožní jezdit nahoru a dolů 7 nebo 14 dní. Za tímto účelem si také u vstupu vezměte lístek, poté v automatu vyberte možnost "7/14 denní vstupenka" a zaplaťte.
Požár
původní tabule s cenami
Požár
původní mýtnice
V okolí najdete:
Obrázek
Ködnitztal - spodní část údolí směrem ke Kals am Grossglockner
Podrobné popisy cest:

Fotografie z okolí:

Kalser Glocknerstrasse - video
Poznámky návštěvníků:

2004:
  Placená silnice nyní stojí € 8,00, ale značně zkrátí cestu nahoru k chatě Stüdlhütte. Platit se dá jen v hotovosti. A pokud již jsme u chaty, stojí zato vylézt na Schere, odkud je nádherný pohled na nejvyšší horu Rakouska Grossglockner a přiléhající ledovce.
Ilona
Přidáno 31.8.2004
Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Vyberte si ubytování v Rakousku:
Mapa volného ubytování v okolí:
 (po zadání data příjezdu a odjezdu se okamžitě na mapě zobrazují volná ubytování i s cenami)
Booking.com
Booking.com Booking.com
Kempy v okolí: (řazeno podle vzdálenosti vzdušnou čarou)
Nepřehlédněte:
Image
Jízda na motorce přes Pyhrnpass (video)
Na videu je jízda na motorce přes sedlo Pyhrnpass ve směru od Liezen přes Pyhrnpass na sever k Spital am Pyhrn po jedné z důležitých rakouských silnic B138.

Image
Výstup na Spitzmauer po Stodertaler Steig (video)
Spitzmauer je zajímavý vrchol v pohoří Totes Gebirge, který má tvar pyramidy a na který cestu vyrazně zkrátila zajištěná cesta Stodertaler Steig obtížnosti B. Cenou za nádherné výhledy je poměrně značné převýšení od parkoviště.

Image
Traunstein po cestě Naturfreundesteig a Mairalmsteig (video)
Na východní straně jezera Traunsee vede hezká panoramatická cesta na vrchol Traunstein a k chatám Gmundner Hütte a Traunsteinhaus. Trasa má převýšení 1300 m.

Image
Voda: Velká záhada (Letem světem)
Dva dokumenty, které představují úchvatné objevy, se kterými přišli vědci z celého světa, například z Ruska, Kazachstánu, Švýcarska, Izraele, Spojených států, Velké Británie, Rakouska, Japonska, Argentiny, Číny a Tibetu.

Image
Rakouská dálniční známka
Kolik stojí rakouská dálniční známka. Kam se nalepuje. Dá se koupit přes internet? Jak funguje elektronická dálniční znánka. Na kterých úsecích dálnic není potřeba. Kompletní informace o rakouských dálničních známkách.

Image
Bad Ischl - prohlídka města (video)
Bad Ischl je známé rakouské lázeňské město. Město má dlouhou historii a je charakteristické jako letní sídlo císařského dvora. Leží v jižní části Horního Rakouska u řeky Traun v centru oblasti Solné komory.

Image
Lyžařské středisko Sölden
Skiareál Sölden je na konci údolí Ötztal v rakouském Tyrolsku. V horní části lyžařského areálu jsou dva ledovce - strmější Rettenbach a mírný Tiefenbach. S nedostatkem sněhu zde v celé dlouhé zimní sezóně nebývá žádný problém, v každém případě spodní část lyžařského areálu může být i uměle zasněžována.

Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Aby komentář viděli i Vaši přátelé, zaškrtněte políčko 'Zveřejnit taky na Facebooku'.
Facebookové stránky ALPY.NET:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam nejaktuálnější informace, diskutujte, ptejte se a sdílejte informace s ostatními milovníky Alp nebo se svými přáteli.
Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
Stránka byla vygenerována 9.2.2023 00:46
Mapa stránek ...