Chata Habsburghaus je v Dolním Rakousku v horské skupině Rax a Schneeberggruppe. Chata je vzdušnou čarou asi 5,7 km přibližně severovýchodním směrem od Altenberg an der Rax. Chata Habsburghaus je v nadmořské výšce 1.785 m a má kapacitu 101 lůžek. Patří Rakouskému alpskému svazu OeAV. Naleznete zde základní informace o možnostech ubytování, provozní době, kontaktech na správce nebo chataře, poloze na mapě a turistických cílech v okolí.
  Last minute ubytování v Rakousku - sleva až třetina z nájemní ceny

Habsburghaus

Rax a Schneeberggruppe

Obrázek nemáme k dispozici
Habsburghaus - fotografie bohužel není k dispozici
Habsburghaus - poloha na mapě
Zobrazení polohy Habsburghaus na mapových podkladech Google Maps a Open Street Maps. Na mapě je zobrazena přibližná poloha včetně případných dalších zajímavých objektů, webových kamer, videí a dalších užitečných informací v blízkém okolí. Zobrazeny jsou například i místa s předpovědí počasí v okolí.
Sponzorované odkazy:
Habsburghaus v oblasti Rax a Schneeberggruppe:
   Chata Habsburghaus je v oblasti Rax a Schneeberggruppe v nadmořské výšce 1.785 m. Chata patří Rakouskému alpskému svazu OeAV sekci Alpenverein-Gebirgsverein. V létě bývá chata v provozu od poloviny května do konce září. V květnu a v září je otevřeno podle aktuálního počasí a stavu sněhové pokrývky. V zimní sezóně je chata zavřená. Chatařem je Gerhard Wagner. Podrobné informace najdete na vlastní webové stránce chaty, link je uveden níže na stránce.

Telefon na chatu je +43 2665 219, +43 650 2371568
E-mail: habsburghaus@gebirgsverein.at

   Na chatě Habsburghaus je celkem 101 lůžek. V pokojích je celkem 36 lůžek a společné noclehárny (Matratzenlager) mají celkem 65 lůžek. Zimní místnost (Winterraum) je v zimě otevřená a vejde se sem 8 lidí a je zde nouzový telefon.

Přístupové cesty na chatu Habsburghaus:
horní stanice lanovky Rax-Seilbahn (Gsolhirn) (1.547 m) - 2:30 hod
Hinternasswald - Peter-Joklsteig (711 m) - 3:00 hod
Hinternasswald-Kaisersteig (711 m) - 3:00 hod
Hinternasswald-Klettersteige (711 m) - 4:00 hod
Preiner Gscheid (1.070 m) - 3:00 hod

Horské vrcholy, turistické cíle a zajištěné cesty v okolí:
Scheibwaldhöhe (1.944 m) - 1:00 hod
Predigtstuhl (1.902 m) - 1:30 hod
Gamseck (1.857 m) - 1:30 hod
Heukuppe (2.007 m) - 2:00 hod
Dreimarkstein (1.948 m) - 0:45 hod
Bärenloch-Klettersteig
Wildfährte-Klettersteig
Zahmes Gamseck-Klettersteig
Habsburghaus náhled polohy:
Náhled zobrazení polohy Habsburghaus na mapě.
Pro zobrazení na mapě na různých mapových podkladech klikněte na mapu nebo na tento odkaz.
Mapa volného ubytování v okolí:
 (po zadání data příjezdu a odjezdu se okamžitě na mapě zobrazují volná ubytování i s cenami)
Booking.com
Vyberte si ubytování v Rakousku:
Poznámky návštěvníků:
Nikdo zatím k této stránce nepřidal vlastní zkušenosti, informace ani názory. Buďte první a podělte se s ostatními o své pozitivní i negativní dojmy a pomozte zkvalitnit, doplnit nebo opravit informace na této stránce.
Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Aby komentář viděli i Vaši přátelé, zaškrtněte políčko 'Zveřejnit taky na Facebooku'.
Facebookové stránky ALPY.NET:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam nejaktuálnější informace, diskutujte, ptejte se a sdílejte informace s ostatními milovníky Alp nebo se svými přáteli.
Nepřehlédněte:
Image
Výlet okolo 6 jezer na Tauplitzalm (video)
Pohodová túra kolem šestice horských jezer a jezírek v oblasti Tauplitzalm na jižním cípu Totes gebirge v rakouských Alpách je vhodná i pro rodiny s dětmi a projedete ji v kratší verzi i s kočárkem. Smaragdová jezera obklopují skalnaté vrcholy i krásná horská panoramata.

Image
Bad Ischl - prohlídka města (video)
Bad Ischl je známé rakouské lázeňské město. Město má dlouhou historii a je charakteristické jako letní sídlo císařského dvora. Leží v jižní části Horního Rakouska u řeky Traun v centru oblasti Solné komory.

Image
Vysokohorská silnice Grossglockner Hochalpenstrasse
Alpská vysokohorská silnice Großglockner Hochalpenstraße vede jednou z nejkrásnějších částí národního parku Vysoké Taury (Hohe Tauern) – od střediska Fusch a osady Ferleiten na severní straně do městečka Heiligenblut na straně jižní.

Image
Katrin Klettersteig Bad Ischl (video)
Na videu je Katrin Klettersteig - poměrně snadná a příjemná ferrata, jsou zde ale také místa dost exponovaná. Tato zajištěná cesta je poblíž městečka Bad Ischl.

Image
Záhadná hora Kailas (Letem světem)
Kailas je asi nejzáhadnější horou na světě. Je opředena množstvím mýtů a legend. Zatím na ni nevystoupil žádný horolezec. Kailas měří 6714 metrů (podle čínských měření), místní lidé ale tvrdí, že hora má výšku jen 6666 metrů a na vrcholu je údajně...

Image
Traunstein po cestě Naturfreundesteig a Mairalmsteig (video)
Na východní straně jezera Traunsee vede hezká panoramatická cesta na vrchol Traunstein a k chatám Gmundner Hütte a Traunsteinhaus. Trasa má převýšení 1300 m.

Image
Výstup na Spitzmauer po Stodertaler Steig (video)
Spitzmauer je zajímavý vrchol v pohoří Totes Gebirge, který má tvar pyramidy a na který cestu vyrazně zkrátila zajištěná cesta Stodertaler Steig obtížnosti B. Cenou za nádherné výhledy je poměrně značné převýšení od parkoviště.

Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
Stránka byla vygenerována 15.7.2024 01:36
Mapa stránek ...