Chata Habsburghaus je v Dolním Rakousku v horské skupině Rax a Schneeberggruppe. Chata je vzdušnou čarou asi 5,7 km přibližně severovýchodním směrem od Altenberg an der Rax. Chata Habsburghaus je v nadmořské výšce 1.785 m a má kapacitu 101 lůžek. Patří Rakouskému alpskému svazu OeAV. Naleznete zde základní informace o možnostech ubytování, provozní době, kontaktech na správce nebo chataře, poloze na mapě a turistických cílech v okolí.
  Last minute ubytování v Rakousku - sleva až třetina z nájemní ceny

Habsburghaus

Rax a Schneeberggruppe

Obrázek nemáme k dispozici
Habsburghaus - fotografie bohužel není k dispozici
Habsburghaus - poloha na mapě
Zobrazení polohy Habsburghaus na mapových podkladech Google Maps a Open Street Maps. Na mapě je zobrazena přibližná poloha včetně případných dalších zajímavých objektů, webových kamer, videí a dalších užitečných informací v blízkém okolí. Zobrazeny jsou například i místa s předpovědí počasí v okolí.
Sponzorované odkazy:
Habsburghaus v oblasti Rax a Schneeberggruppe:
   Chata Habsburghaus je v oblasti Rax a Schneeberggruppe v nadmořské výšce 1.785 m. Chata patří Rakouskému alpskému svazu OeAV sekci Alpenverein-Gebirgsverein. V létě bývá chata v provozu od poloviny května do konce září. V květnu a v září je otevřeno podle aktuálního počasí a stavu sněhové pokrývky. V zimní sezóně je chata zavřená. Chatařem je Gerhard Wagner. Podrobné informace najdete na vlastní webové stránce chaty, link je uveden níže na stránce.

Telefon na chatu je +43 2665 219, +43 650 2371568
E-mail: habsburghaus@gebirgsverein.at

   Na chatě Habsburghaus je celkem 101 lůžek. V pokojích je celkem 36 lůžek a společné noclehárny (Matratzenlager) mají celkem 65 lůžek. Zimní místnost (Winterraum) je v zimě otevřená a vejde se sem 8 lidí a je zde nouzový telefon.

Přístupové cesty na chatu Habsburghaus:
horní stanice lanovky Rax-Seilbahn (Gsolhirn) (1.547 m) - 2:30 hod
Hinternasswald - Peter-Joklsteig (711 m) - 3:00 hod
Hinternasswald-Kaisersteig (711 m) - 3:00 hod
Hinternasswald-Klettersteige (711 m) - 4:00 hod
Preiner Gscheid (1.070 m) - 3:00 hod

Horské vrcholy, turistické cíle a zajištěné cesty v okolí:
Scheibwaldhöhe (1.944 m) - 1:00 hod
Predigtstuhl (1.902 m) - 1:30 hod
Gamseck (1.857 m) - 1:30 hod
Heukuppe (2.007 m) - 2:00 hod
Dreimarkstein (1.948 m) - 0:45 hod
Bärenloch-Klettersteig
Wildfährte-Klettersteig
Zahmes Gamseck-Klettersteig
Habsburghaus náhled polohy:
Náhled zobrazení polohy Habsburghaus na mapě.
Pro zobrazení na mapě na různých mapových podkladech klikněte na mapu nebo na tento odkaz.
Mapa volného ubytování v okolí:
 (po zadání data příjezdu a odjezdu se okamžitě na mapě zobrazují volná ubytování i s cenami)
Booking.com
Semmering (980 m n.m.) orientační předpověď počasí:
Kempy v okolí: (řazeno podle vzdálenosti vzdušnou čarou)
Vyberte si ubytování v Rakousku se slevou:
Poznámky návštěvníků:
Nikdo zatím k této stránce nepřidal vlastní zkušenosti, informace ani názory. Buďte první a podělte se s ostatními o své pozitivní i negativní dojmy a pomozte zkvalitnit, doplnit nebo opravit informace na této stránce.
Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Aby komentář viděli i Vaši přátelé, zaškrtněte políčko 'Zveřejnit taky na Facebooku'.
Facebookové stránky ALPY.NET:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam nejaktuálnější informace, diskutujte, ptejte se a sdílejte informace s ostatními milovníky Alp nebo se svými přáteli.
Nepřehlédněte:
Image
Rakouská dálniční známka
Kolik stojí rakouská dálniční známka. Kam se nalepuje. Dá se koupit přes internet? Jak funguje elektronická dálniční znánka. Na kterých úsecích dálnic není potřeba. Kompletní informace o rakouských dálničních známkách.

Image
Záhadná hora Kailas
Kailas je asi nejzáhadnější horou na světě. Je opředena množstvím mýtů a legend. Zatím na ni nevystoupil žádný horolezec. Kailas měří 6714 metrů (podle čínských měření), místní lidé ale tvrdí, že hora má výšku jen 6666 metrů a na vrcholu je údajně...

Image
Podrobný popis cesty Kitzsteinhorn - Alpincenter ⇒ Mooserboden
Tato nádherná vysokohorská cesta je v oblasti Glockneru blízko známých turistických středisek Kaprun a Zell am See. Vede od spodní stanice vrcholové lanovky na Kitzsteinhorn (Gipfelbahn) přes sedlo Nördliche Kammerscharte ve výšce 2 636 m n.m., kolem usedlosti Fürthermoaralm až k přehradní nádrži Mooserboden (2 036 m n.m.).

Image
Placené úseky rakouských silnic
Na této stránce najdete ceny za průjezd vysokohorskými silnicemi, ceny za použití vybraných tunelů, dálničních tunelů i některých zvlášť placených úseků dálnic.

Image
Lyžařské oblasti v rakouských Alpách, přehled skiareálů, informace pro lyžaře
V popisu rakouských lyžařských středisek naleznete sněhové zpravodajství, aktuální počet vleků a lanovek v provozu, mapku lyžařského areálu, stručný popis ski areálu, kontakty na lyžařské školy, předpověď počasí, videa z oblasti, ceny skipasů, informace o ubytování v okolí a další informace.

Image
Karstein (Kitzbüheler Alpen) panorama
Panorama z vrcholu Karstein, který je v rakouském Tyrolsku v horské skupině Kitzbüheler Alpen. Vrchol Karsteinu je v nadmořské výšce 1922 m. Na této stránce najdete panorama z vrcholu s popisem okolních hor.

Image
Lyžařské zájezdy
V lyžařských zájezdech jsou zpravidla zahrnuty služby ubytování (v některých případech se stravováním), skipas, záruka sněhu, Best-Price-záruka, potvrzení o pojištění CK proti úpadku. Dále se můžete pojistit proti stornu a v nabídce je i komplexní cestovní pojištění.

Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
Stránka byla vygenerována 17.10.2021 02:39
Mapa stránek ...