Chata Reichensteinhütte je v rakouském Štýrsku v horské skupině Ennstaler Alpen. Chata je vzdušnou čarou necelých 6 km přibližně jihovýchodním směrem od Eisenerz. Chata Reichensteinhütte je v nadmořské výšce 2.128 m a má kapacitu 50 lůžek. Patří Rakouskému alpskému svazu OeAV. Naleznete zde základní informace o možnostech ubytování, provozní době, kontaktech na správce nebo chataře, poloze na mapě a turistických cílech v okolí.

Reichensteinhütte

Ennstaler Alpen

Obrázek nemáme k dispozici
Reichensteinhütte - fotografie bohužel není k dispozici
Reichensteinhütte - poloha na mapě
Zobrazení polohy Reichensteinhütte na mapových podkladech Google Maps a Open Street Maps. Na mapě je zobrazena přibližná poloha včetně případných dalších zajímavých objektů, webových kamer, videí a dalších užitečných informací v blízkém okolí. Zobrazeny jsou například i místa s předpovědí počasí v okolí.
Sponzorované odkazy:
Reichensteinhütte v oblasti Ennstaler Alpen:
   Chata Reichensteinhütte je v oblasti Ennstaler Alpen v nadmořské výšce 2.128 m. Chata patří Rakouskému alpskému svazu OeAV sekci Leoben. V létě bývá chata v provozu od poloviny května do začátku října. V zimní sezóně bývá chata zavřená. Chatařkou je Monika Pilat.

Telefon na chatu je +43 664 9836164

Na chatě Reichensteinhütte je celkem 50 lůžek. V pokojích je celkem 20 lůžek a společné noclehárny (Matratzenlager) mají celkem 30 lůžek. Zimní místnost (Winterraum) je v zimě otevřená.

Chata Reichensteinhütte je jen necelé 2 km od známého rakouského dolu a stejnojmenné hory Erzberg. Tato hora je známá jako jedno z nejbohatších evropských ložisek železné rudy.

Přístupové cesty na chatu Reichensteinhütte:
z Eisenerz (736 m) - 4:00 hod
z Eisenerz (Theklasteig) (900 m) - 6:00 hod
z Eisenerz (přes Kofalm) (736 m) - 4:00 hod
z Krumpengraben (Greteklinger Steig) (932 m) - 6:00 hod
z Krumpengraben (přes Krumpenalm) (932 m) - 4:00 hod
z Krumpengraben (přes Krumpenhals) (932 m) - 4:30 hod
z Präbichl (Normalweg) (1.232 m) - 2:00 hod
z Präbichl (přes Plattenalm) (1.232 m) - 2:30 hod
z Vordernberg (Greteklinger Steig) (805 m) - 6:30 hod

Horské vrcholy a turistické cíle v okolí:
Eisenerzer Reichenstein (2.166 m) - 15 minut
Wildfeld (2.044 m) - 4:00 hod
Vordernberger Mauer (1.971 m) - 1:30 hod
chata Leobner Hütte (1.582 m) - 3:00 hod
chata Mödlinger Hütte (1.523 m) - 12:00 hod
Reichensteinhütte náhled polohy:
Náhled zobrazení polohy Reichensteinhütte na mapě.
Pro zobrazení na mapě na různých mapových podkladech klikněte na mapu nebo na tento odkaz.
Reichensteinhütte - další informace na internetu:
Mapa volného ubytování v okolí:
 (po zadání data příjezdu a odjezdu se okamžitě na mapě zobrazují volná ubytování i s cenami)
Booking.com
Kempy v okolí: (řazeno podle vzdálenosti vzdušnou čarou)
Vyberte si ubytování v Rakousku:
Poznámky návštěvníků:
Nikdo zatím k této stránce nepřidal vlastní zkušenosti, informace ani názory. Buďte první a podělte se s ostatními o své pozitivní i negativní dojmy a pomozte zkvalitnit, doplnit nebo opravit informace na této stránce.
Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Aby komentář viděli i Vaši přátelé, zaškrtněte políčko 'Zveřejnit taky na Facebooku'.
Facebookové stránky ALPY.NET:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam nejaktuálnější informace, diskutujte, ptejte se a sdílejte informace s ostatními milovníky Alp nebo se svými přáteli.
Nepřehlédněte:
Image
Lyžařské oblasti v rakouských Alpách, přehled skiareálů, informace pro lyžaře
V popisu rakouských lyžařských středisek naleznete sněhové zpravodajství, aktuální počet vleků a lanovek v provozu, mapku lyžařského areálu, stručný popis ski areálu, kontakty na lyžařské školy, předpověď počasí, videa z oblasti, ceny skipasů, informace o ubytování v okolí a další informace.

Image
Jezero Offensee (video)
Trochu zastrčené jezero Offensee najdete na západním konci pohoří Totes Gebirge v nadmořské výšce 649 m. Jezero je snadno dostupné i autem, je vhodné ke koupání i k procházkám.

Image
Bad Mitterndorf (video)
Bad Mitterndorf vás nezklame v žádném případě. Do Bad Mitterndorfu se vyplatí vyrazit na prodloužený víkend, ale klidně i na dva týdny. Nudit se tu určitě nebudete.

Image
Rakouská dálniční známka
Kolik stojí rakouská dálniční známka. Kam se nalepuje. Dá se koupit přes internet? Jak funguje elektronická dálniční znánka. Na kterých úsecích dálnic není potřeba. Kompletní informace o rakouských dálničních známkách.

Image
Cesta z Mayrhofenu přes Edelhütte na Ahornspitze
Typ na jednodenní výlet v oblasti Mayrhofenu (Zillertal). Větší část cesty, minimálně okruh k chatě Edelhütte, se dá naplánovat jako nenáročný rodinný výlet s dětmi. Další část cesty až do sedla, které je jihozápadně od 2973m vysokého vrcholu Ahornspitze, zvládnou děti také.

Image
Katrin Klettersteig Bad Ischl (video)
Na videu je Katrin Klettersteig - poměrně snadná a příjemná ferrata, jsou zde ale také místa dost exponovaná. Tato zajištěná cesta je poblíž městečka Bad Ischl.

Image
Karstein (Kitzbüheler Alpen) panorama
Panorama z vrcholu Karstein, který je v rakouském Tyrolsku v horské skupině Kitzbüheler Alpen. Vrchol Karsteinu je v nadmořské výšce 1922 m. Na této stránce najdete panorama z vrcholu s popisem okolních hor.

Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
Stránka byla vygenerována 18.7.2024 01:37
Mapa stránek ...