Virtuální průvodce
ALPY.NET PRŮVODCE VIRTUÁLNÍ PRŮVODCE POČASÍ UBYTOVÁNÍ UŽITEČNÉ INFORMACE DISKUZNÍ FÓRUM
Průvodce Virtuální průvodce Grossglockner
Cesta z Ferleitenu na chatu Schwarzenberghütte | Fotky z výstupu | Mapa stránek
 !  Last minute ubytování v Itálii - sleva až třetina z nájemní ceny

Ferleiten [1.150m] - Schwarzenberghütte [2.269m] (Mainzer Weg)

Virtuální průvodce - podrobně popsaná a nafocená cesta


Okolí chaty Schwarzenberghütte a Hohe Dock
Pohled na okolí chaty Schwarzenberghütte a Hohe Dock od východu
    Tato cesta je v oblasti Glocknergruppe a nazývá se Mainzer Weg. Po nenáročné cestě vystoupíme od parkoviště ve Ferleitenu na začítku vysokohorské placené silnice Grossglockner Hochalpenstrasse (nedaleko Fusche) k chatě Schwarzenberghütte. Cesta vede většinou po travnatých loukách a ve vyšších polohách po kamenitých pěšinách. Cesta je dobře značená a upravená. Podrobnosti k jednotlivým zde popisovaným místům naleznete v sekci "Průvodce po Grossglockneru".
      Cesta začíná na parkovišti u severního vjezdu na palacenou silnici Glockner Hochalpenstrasse. Parkovat zde můžete na velkém parkovišti zdarma a po neomezenou dobu. V blízkosti parkoviště je několik možností občerstvení i ubytování. Nejbližší kemping je ve Fuschi. Nadmořská výška parkoviště je cca 1150m. Na cestě je pramen ve výšce asi 1700m, to je zhruba v polovině cesty. Chata Schwarzenberghütte je ve výšce 2269m. Cestou jsou nádherné výhledy východním a jižním směrem. Na cestě nejsou žádné obtížnější úseky. Pouze lanová lávka přes potok vytékající z ledovce Hochgruberkees se při přechodu poněkud houpe, ale přechod by neměl nikomu dělat větší problémy.
Sponzorované odkazy:
      Cesta nahoru k chatě i zpět se dá zvládnout za jediný den. Cesta je vhodná i pro malé děti a starší turisty s tím že je sice snadná, ale překonává poměrně značný výškový rozdíl (1119m). Cesta má číslo 727. Na chatě Schwarzenberghütte je možnost občerstvení i ubytování. V sezóně je chata poměrně hodně navštěvovaná a může být problém s ubytováním. Doporučuji rezervovat nocleh telefonicky předem. Chata je ideálním výchozím bodem pro výstup na 3348m vysoký Hohe Dock i dalsí vrcholy v oblasti (Grosser Bärenkopf, Hinterer a Vorderer Bratschenkopf, Grosser Wiesbachhorn a Klockerin) nebo pro ledovcovou tůru na chatu Oberwalderhütte (pokračování cesty číslo 727).


Obrázky z cesty byly pořízeny začátkem srpna.


  Ukaž Ferleiten na náhledu mapy a na mapě 1:50 000
  Ukaž chatu Schwarzenberghütte na náhledu mapy a na mapě 1:50 000
Seznam všech obrázků z cesty FerleitenSchwarzenberghütte ...


      Údaje pro popisovaný směr:
Stoupání:1119 m
Klesání:0 m
Čas:3:30 hod
Obtížnost:(snadné)
            Údaje opačný směr:
Stoupání:0 m
Klesání:1119 m
Čas:2:30 hod
Obtížnost:(snadné)
Podrobný popis cesty FerleitenSchwarzenberghütte ...


Web kamery v okolí: (řazeno podle vzdálenosti)
WEB kamera Edelweißspitze, panorama 360° ... (5 km)
WEB kamera Heinrich Schwaiger Haus - pohled na Mooserboden ... (6 km)
WEB kamera Fuschertörl - panorama 360° ... (6 km)
WEB kamera Grossglockner Hochalpenstrasse - Fuscher Lacke ... (7 km)
WEB kamera Mooserboden - pohled na Gross Wiesbachhorn ... (8 km)
WEB kamera Kitzsteinhorn - horní stanice lanovky Gipfelbahn ... (10 km)
WEB kamera Grossglockner Hochalpenstrasse - Hochtor ... (10 km)
WEB kamera Kitzsteinhorn - Alpincentrum ... (10 km)
WEB kamera Kitzsteinhorn - Langwiedboden ... (10 km)
WEB kamera Grossglockner Hochalpenstrasse - Wallackhaus ... (11 km)
 Vyberte si ubytování v Rakousku:
Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Přidejte se k přátelům webu Alpy.net na Facebooku:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam aktuální informace, diskutujte, ptejte se a prohlížejte fotky ostatních přátel a milovníků Alp.

Poznámky návštěvníků:

2007:
Byli jsme tam 6. až 8. 7. Chata už je v plném provozu, je tam úplně nová kadibudka s panoramatickým výhledem. Z lávky jsme našli jenom zbytek provazu. Místo ní tam vybudovali kamenný můstek a přes něj je nová cesta pro auta na salaš. Asi si od můstku domorodci slibují delší životnost, ale nevím, kameny od ledovce, během našeho výstupu, občas padaly skoro až tam. Pokud půjdete po té nové cestě, tak z ní musíte včas odbočit, abyste nedošli až na salaš. Poslední značka u cesty je na placatém kameni a je z cesty špatně vidět.

Kolem chaty bylo hodně sněhu, dopoledne byla mlha/mraky a tak se cesta špatně hledala. Cesta na Hohe Dock byla vyčerpávající a museli jsme se z 3100m vrátit, protože bysme to nestihli za světla zpátky k chatě. Zajištěná cesta od sedla po hřbetu k menšímu vrcholu není zajištěná po celé délce. Doporučuji s sebou vzít lano (asi stačí 25m), pro případ, že se změní počasí (když jsme odjížděli, zase začal padat sníh). Pokud by napadlo hodně sněhu, nebo pokud by mrzlo, tak by to bylo nebezpečné lézt bez jištění. Ve sněhu jsme neviděli velký rozdíl mezi zajištěným a nezajištěným úsekem. Nezajištěné úseky jsou zhruba 20m dlouhé a vprostřed je na některých do skály zaražen rovný roxor.
KAKL
Přidáno 14.7.2007
Ahoj, nocovali jsme na chatě letos z 5.7. na 6.7. Bylo neformálně otevřeno, chatař tam byl už od 2.7. a čekal na přílet vrtulníku se zásobami. Podle jeho informací byl (letos poprvé) celou zimu otevřený winterraum, který se nachází přímo v chatě (dolní patro, vstup jako v létě dveřmi u jižního rohu na JZ straně chaty). Chatař byl mladý, milý, první čaj nám uvařil zdarma, nechal nás vařit vlastní jídlo přímo v restauraci, sušit si věci v kuchyni u kamen, s radostí s námi rozmlouval anglicky. Celkem nás tam tuhle noc spalo 6 Čechů, jinak nikdo, nocleh stál 12 euro. V lageru bylo v noci kolem nuly, dek dostatek. Protože byla zima, přestala téct voda, přes léto prý občas neteče kvůli suchu. Když voda teče, jsou toalety i dvě umyvadla uvnitř. Venkovní latríny svítily novotou.
    Přišli jsme z Ferleitenu. Výstup natěžko ve špatném počasí nám trval 4,5 hod. Od cca 1800 metrů ležel čerstvý sníh. Další ještě padal a u chaty ho bylo po kolena! Žádná lanová lávka přes potok není, jen kousek pod chatou dva trámky. Přechod potoků, i když teklo asi dost vody, ale nebyl problém (o suchých botách už stejně nemohla být ani řeč). I přes zmíněnou sněhovou pokrývku a horší viditelnost se cesta dala dobře sledovat. Pouze v nižších partiích na loukách se člověk může nechat zlákat novou širokou cestou vedoucí k malé chatce pod Eichhornruhe.

Honza Bensch
Přidáno 10.7.2007

2006:
Boli sme na chate 30.7.2006 je otvorena (ak si dobre pamatam) do konca septembra, lavka cez vodu je natiahnuta. Kazda osoba plati 1 EURO Huettenbeitrag, velky Almdudler stoji 3.50 EURO, maly 2.90 EURO, zeleninova (skor cibulova) polievka 2.80 EURO. Zial, kvoli pocasiu sme na Hohe Dock nesli.
autor se nepodepsal
Přidáno 31.7.2006

2003:
Byli jsme tam teď  koncem července. Je znát, že jsou vyšší teploty, protože nahoře tajou více ledovce. My jsme vyšli k chatě z parkoviště kolem 11.hodiny a už byl problém v suchu překročit první potok. A u potoku Boggeneigraben to bylo úplně nemožné. Když jsme se vraceli zpět, to bylo tak kolem 8. hodiny ráno, tak se dal přejít celkem v pohodě. Proto doporučuji ho přejít nejpozději do 9. hodiny, protože pak to je dost obtížné.
Fanda
Přidáno 2.8.2003
»Zde najdete nějaké informace« z našeho výstupu na Klokerin na začátku července 2001.
Filip
Přidáno 21.1.2003

2002:
Zdravím a posílám aktuální stav (z 29.5.2002) cesty na Schwarzenberghütte.
- Od usedlosti Vögerl Alm není znatelná pěšina - v pásu asi 500m se přehnala lavina a louka je rozrytá a plná kamení a zbytků sněhu.
- Asi od 2000m leží sníh a v místech, kde má protékat potok Boggeneigraben je ho asi metr (lávka zde asi hned tak nebude).
- Chata je uzavřena a podle absence stop ve sněhu není využívaný ani winterraum.
- Celkem bez problémů se nechá vyjít po cestě v mapě FB označené jako Gletscher Panorama Weg na kopec s nápisem VMP a kótou 2628m.
V tomto období asi po zdejších kopcích moc lidí nechodí - nikoho jsme za celý den nahoře nepotkali a nebýt kraválu od německých motorkářů na Grossglosknerstrase, byl by tady ohromný klid.
Přidáno 4.6.2002 Mirek Rotrekl
Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Další související informace na ALPY.NET:
Popis cesty FerleitenSchwarzenberghütte ...
Popis cesty SchwarzenberghütteHohe Dock ...
Ferleiten ...
Chata Schwarzenberghütte ...
Grossglockner Hochalpenstrasse ...
Fusch ...
Camping ve Fusch ...
Další cesty popsané ve virtuálním průvodci ...
Průvodce po oblasti Glockneru ...
Další průvodce po zajímavých horských oblastech ...
Informace o počasí ...
WEB kamery on-line ...
ALPY-INFO linka ...
Diskuzní fórum ...
Ubytování ...
Úvodní strana Průvodce po Alpách...
Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
 
Konverze stránky do PDF:
Tuto stránku můžete stáhnout a uložit (vytisknout) jako PDF dokument.
 Čtěte na ALPY.NET:
Výstup na GrossGlockner Pallavicciniho cestou
Výstup na GrossGlockner Pallavicciniho cestou
Rezervace hotelů
Ubytování
Tyto stránky byly vybrány Národní knihovnou ČR jako kvalitní zdroj, který by měl být uchován do budoucna
a stát se součástí českého kulturního dědictví. Stránky jsou archivovány několikrát ročně a jejich záznam
je součástí České národní bibliografie a katalogu NK ČR.

This website has been chosen by the National Library of the Czech Republic as a quality resource to be preserved
for the future and become part of the Czech cultural heritage. It is archived several times a year and its record
is included in the Czech National Bibliography and the National Library catalogue.
 
  Prezentujte se na ALPY.NET - umístěte reklamu do Průvodce po Alpách. Informace o reklamě na tomto webu naleznete zde ...
 
  Zajímavé odkazy: Aktuální možnosti lyžování v Alpách
  © 1996 - 2024, Jiří Hrbáček - ALPY.NET                     Poslední aktualizace: 14.7.2007 E-MAIL  
> > > Podmínky používání těchto www stránek < < <
> > > Mapa stránek < < <
Stránka byla vygenerována 28.02.2024 v 07:05