Marmolada - Hans Seyffert weg - informace a odkazy. Na našich stránkách o Alpách se podrobně zabýváme popisem jen omezeného okruhu oblastí. Achychom Vám usnadnili hledání na internetu, uvádíme zde zajímavé odkazy na další internetové zdroje informací na téma Marmolada - Hans Seyffert weg. Uvedeny jsou zde pouze citace z nalezených článků, aby jste si mohli udělat představu jakých témat se odkazované články dotýkají. Většinou neodkazujeme na fotogalerie, kde jsou pouze fotky s minimálním nebo žádným popisem.
  Last minute ubytování v Rakousku - sleva až třetina z nájemní ceny

Marmolada - Hans Seyffert weg

Odkazy na zdroje informací

    Pro usnadnění hledání informací zde uvádíme několik zajímavých odkazů na internetové zdroje informací na téma Marmolada - Hans Seyffert weg. Uvedeny jsou zde pouze citace z nalezených článků, aby jste si mohli udělat představu jakých témat se odkazované články dotýkají. Neodkazujeme zde na fotogalerie, kde jsou pouze fotky s minimálním nebo žádným popisem.
Marmolada Westgrat Klettersteig (Hans-Seyffert-Weg): (lezeckarevue.cz)
   Nejvyšší vrchol Dolomit s největším ledovcem a nejgigantičtější jižní stěnou. Po západním hřebenu vedoucí feráta je mimo jiné jednou z nejstarších zajištěných cest. Cesta je perfektní kombinací feraty a vysokohorské ledovcové tůry. Jak to už v Dolomitech bývá, nenáchází se nejvyšší bod cesty přímo na ferátě, ale je třeba ještě k vrcholu kus dojít. Zato ale vrchol nabízí úchvatný výhled na ledovec, jezero Fédaia ležící ve stejnojmeném sedle a samozřejmě výhled na celé panorama Dolomit. Popis: Z hladkého a trochu drobivého nástupu (A/B) přes mělké vhloubení (A až A/B) do Forcela de la Marmolada (2896 m, vede zde také cesta 606 zajištěná na jednom místě lanem, přes suťové pole a dál k chatě Contrin). Po kramlích (A) do chodeckého terénu pokrytém sutí až na hřeben (A). Na jeho konci od výrazného výklenku krátký a skoro vodorovný traverz na severní stranu (A). Krátkou strmou pasáží (A/B) nahoru a pak za pomoci vzdušného, ale lehkého žebříku z kramlí (většinou A/B, jedno místo krátce B) přes plotnu zpět na hřeben. Zde přímo po hřebenu (A, velmi fotogenická pasáž) s krátkým těžším úsekem (A/B) na konci jištění. Dál po suťovisku nebo ledovci na vrchol (3343)...
(Zobrazena je pouze nesouvislá citace z odkazované stránky)
Ferraty a klettersteigy | Marmolada - Hans Seyffert weg: (www.adrex.cz)
   Obtížnost : C Dolomity - Marmolada Je to jedna z prvních via ferrat vůbec. Zajištění západního hřebene Marmolady ocelovými kramlemi, kolíky a fixním lany bylo provedeno již v roce 1903! Tento atraktivní výstup s kombinací skála firn na nejvyšší horu celých Dolomit nabízí skutečně velkolepý a nezapomenutelný zážitek. Náhlé změny počasí, nový sníh nebo námraza mohou vytvořit značné problémy. Doporučena je pouze pro zkušené lezce a za dobrých povětrnostních podmínek. Tato via ferrata má 2 varianty : 1/ z Canazei 1.440 m.n.m. k Rifugiu Contrinhaus 2.016m.n.m. (doporučuje se zde přespat) 3 hodiny, dále z jihu do sedla Forcella Marmolada 2.896m.n.m. a západním hřebenem na vrchol Marmolady Punta di Penia 3.344m.n.m. celkem 6 - 7 hodin. Sestup stejnou cestou zpět je cca 5 - 6 hodin. Celkový čas: 11 - 13 hodin. 2/ od jezera Fedaia See 2.053m.n.m. se vyjede gondolovou lanovkou k Rifugio dei Fiacconi 2.625m.n.m. Sem pěšky cca 1,5 hodiny. Od chaty po cestě č. 606 severně mírně v sestupu obejdeme skalní ostruhu a pak stoupáme jižně po ledovci k Forcella Marmolada. Odtud po zajištěné cestě západním hřebenem na vrchol Marmolady...
(Zobrazena je pouze nesouvislá citace z odkazované stránky)
Sponzorované odkazy:
Marmolada - Wikipedie: (cs.wikipedia.org)
   Nachází se východně od Trenta v severovýchodní Itálii asi 100 kilometrů severo-severovýchodně od Benátek , ze kterých je za jasného dne viditelná. Tvoří ji hřeben orientovaný od západu k východu. Na jih se téměř kolmo láme do skalní stěny 2 km široké a 800 m vysoké. Na severní straně je poměrně plochý Marmoladský ledovec , jediný velký ledovec v Dolomitech. Hřeben se skládá z několika vrcholů se snižující se výškou od západu k východu: Punta Penia (3,343 m), Punta Rocca (3,309 m), Punta Ombretta (3,230 m), Monte Serauta (3,069 m), a Pizzo Serauta (3,035 m). Během lyžařské sezony je hlavní sjezdovka Marmolady otevřená pro lyžaře a snowboardisty. Před první světovou válkou probíhala Marmoladou část hranice a fronty mezi Rakouskem a Itálií. Rakušané v ledovci vybudovali celé vojenské městečko, ale při největším lavinovém neštěstí v Alpách přišli o 300 vojáků. Ústup ledovců dnes občas vyplavuje mrtvé nebo výzbroj. Za pět let tam již vedla zajištěná cesta Hans-Seyffert-Weg, která je dodnes oblíbenou alternativou typu skála - firn. Často se na zkrácení túr používá lanovka Lago Fedaia Rif. Pian dei Fiacchoni (2626 m). Kabinovou lanovkou je zpřístupněn i vrchol Punta di Rocca...
(Zobrazena je pouze nesouvislá citace z odkazované stránky)
Hory v kapse: (www.horyvkapse.cz)
   Jednalo se například o zajištěnou cestu Gamsecksteig , Reißtalersteig nebo těžkou zajištěnou cestu Haidsteig . Asi nejstarší zajištěnou cestou v Dolomitech je Hans Seyffert Weg západním hřebenem Marmolady , která byla postavena v roce 1903. Významným a dost smutným mezníkem ve stavbě zajištěných cest je 1. sv. válka a rakousko-italská fronta, která probíhala přes celé Dolomity a Julské Alpy . Přes 3 roky zde běsnila nesmyslná poziční válka o jednotlivé vrcholky hor. Tak byla spousta exponovaných a nebezpečných míst na vrcholech, na hřebenech a ve stěnách zajištěna a zpřístupněna pomocí umělých pomůcek. Často se jednalo jen o provizorní cesty z dřevěných nebo lanových žebříků, ale spousta cest byla naopak zajištěna velmi kvalitními pomůckami...
(Zobrazena je pouze nesouvislá citace z odkazované stránky)
Vysokohorské zajištěné cesty - historie: (www.qsl.net)
   První opravdu vysokohorské skalní umělé jištění v Alpách, tak jak je známe z dnešní doby, vzniklo roku 1869( jihozápadní hřeben Grossglockneru po štěrbinu Glocknerscharte). Nejstarší zajištěnou cestou Východních Alp - Dolomit je Cesta Hanse Seyfferta ( Hans Seyffert - Weg ),vedoucí západním hřebenem Marmolády, která byla zřízena v roce 1903. V období před rokem 1915 vznikla řada Via ferrat u příležitosti různých výročí či na památku známých osobností. Tragickou kapitolou do historie budování zajištěných cest se zapsala první světová válka ( 1915 - 1917 ).Bojové linie fronty se táhly přes hřebeny Dolomit a Julských Alp od Ortleru až po řeku Isonzo ( vzdušnoučarou 380 km ), kde se odehrávala nesmyslná poziční válka...
(Zobrazena je pouze nesouvislá citace z odkazované stránky)
Dolomity 2008 - via ferrata: (www.kolo-bezky.cz)
   V místním baru si dáváme jedno pivko (žádná sláva), už jsme měli i lepší, takže dopijeme a jdeme radši spát. 2. den : Hans-Seyffert-Weg - Marmolada di Penia 3343 m (obtížnost C) Jako první ferratu (na rozhýbání) jsme si vybrali tu, kterou jsme šli už vloni, letos to půjdeme ale opačným směrem. Autem přejíždíme do sedla Passo di Fedaia (2053 m), odtud gondolovou lanovkou k Rif. Pian dei Fiacconi (2625 m), dál už jdeme po svých. pohled z lanovky Výstup na Marmoladu zahajujeme sestupem asi 200 výškových metrů, od stanice lanovky jdeme cestou č. 606, obcházíme skalní ostruhu a začínáme zase stoupat. Jdeme k jihu, přes menší ledovec (převážně jenom rozbředlý sníh) směrem k už z dálky viditelnému sedlu. Na konci ledovce balíme hůlky, sundáváme mačky oblékáme ferratovou výstroj (Marmolada to je několikeré převlékání a přebalování výstroje) a už po ocelovým lanem zajištěné cestě stoupáme do sedla Forcella d. Marmolada (2910 m). Dál stoupáme po západním hřebenu masivu po zajištěné cestě (ocelové lana, žebříky, kramle), posledních asi 150 výškových metrů už není zajištěno, ale to už je jenom taková lehká turistika (akorát že se tady člověk trochu rychleji zadýchá)...
(Zobrazena je pouze nesouvislá citace z odkazované stránky)
Poznámky návštěvníků:
Nikdo zatím k této stránce nepřidal vlastní zkušenosti, informace ani názory. Buďte první a podělte se s ostatními o své pozitivní i negativní dojmy a pomozte zkvalitnit, doplnit nebo opravit informace na této stránce.
Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Aby komentář viděli i Vaši přátelé, zaškrtněte políčko 'Zveřejnit taky na Facebooku'.
Facebookové stránky ALPY.NET:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam nejaktuálnější informace, diskutujte, ptejte se a sdílejte informace s ostatními milovníky Alp nebo se svými přáteli.
Nepřehlédněte:
Image
Sölden ski resort review
Sölden je jednou z nejoblíbenějších lyžařských destinací v Alpách, kterou si oblíbili zejména nizozemští a němečtí lyžaři.

Image
Jezero Traunsee (video)
Nejhlubší rakouské jezero Traunsee je v Horním Rakousku. V létě se jeho až 20 stupňů teplá voda hodí ke koupání. V okolí je mnoho turistických zajímavostí a na jezeře funguje lodní doprava.

Image
Výlet Schladming: vodopády Riesachwasserfall a jezero Riesachsee (video)
Riesach Falls jsou vodopády ve Schladminger Tauern, asi 10 km jihovýchodně od Schladmingu. Dva nejpůsobivější vodopády jsou známé jako Kleiner a Großer Riesachfall, druhý z nich má spád kolem 70 metrů.

Image
Lyžařské zájezdy
V lyžařských zájezdech jsou zpravidla zahrnuty služby ubytování (v některých případech se stravováním), skipas, záruka sněhu, Best-Price-záruka, potvrzení o pojištění CK proti úpadku. Dále se můžete pojistit proti stornu a v nabídce je i komplexní cestovní pojištění.

Image
Lyžařské oblasti v rakouských Alpách, přehled skiareálů, informace pro lyžaře
V popisu rakouských lyžařských středisek naleznete sněhové zpravodajství, aktuální počet vleků a lanovek v provozu, mapku lyžařského areálu, stručný popis ski areálu, kontakty na lyžařské školy, předpověď počasí, videa z oblasti, ceny skipasů, informace o ubytování v okolí a další informace.

Image
Voda: Velká záhada (Letem světem)
Dva dokumenty, které představují úchvatné objevy, se kterými přišli vědci z celého světa, například z Ruska, Kazachstánu, Švýcarska, Izraele, Spojených států, Velké Británie, Rakouska, Japonska, Argentiny, Číny a Tibetu.

Image
Placené úseky rakouských silnic
Na této stránce najdete ceny za průjezd vysokohorskými silnicemi, ceny za použití vybraných tunelů, dálničních tunelů i některých zvlášť placených úseků dálnic.

Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
Stránka byla vygenerována 25.3.2023 20:58
Mapa stránek ...