Průvodce po Venedigeru
Dnes je 21. 2. 2017 Celkem zobrazeno 42 504 957 stran Tato strana zobrazena 97 522 krát
ALPY.NET PRŮVODCE VENEDIGER POČASÍ UBYTOVÁNÍ UŽITEČNÉ INFORMACE DISKUZNÍ FÓRUM
Průvodce
Průvodce po Venedigeru | Rejstřík | Mapa | Fotoalbum | Video
 !  Last minute ubytování ve Švýcarsku - sleva až třetina z nájemní ceny

Grossvenediger

Gross Venediger v pohledu od jihu
Grossvenediger
    Masiv Venedigeru se nachází západně od nejvyšší hory Rakouska Grossglockneru. V tomto průvodci je jako Venedigergruppe popisována oblast o něco rozsáhlejší než je vlastní skupina Venedigeru. Je zde navíc část Zillertaler Alpen na západ od Venedigeru. Nejvyšší horou této části Alp je Grossvenediger se svými 3674m.
    Venedigergruppe je ohraničena na severu údolím Ober - Pinzgau. V západní části tohoto údolí je městečko Krimml s největšími evropskými vodopády. Z Mittersilu, který leží východněji, vede jedna z hlavních silničních tras překonávajících hlavní alpský hřeben. Tato silnice tvoří východní okraj Venedigergruppe. Prochází pod hlavním alpským hřebenem v 5200m dlouhém tunelu. Za průjezd tímto Felbertauernským tunelem se platí mýto. Tunel vede přímo pod vrcholem 2863m vysokého Bärenköpfe. V tomto místě je mezi vozovkou a vrcholem Bärenköpfe cca 1250m skály. Z městečka Matrei in Osttirol, kterým silnice vedoucí od Felbertauernského tunelu také prochází, odbočuje přímo k západu silnice do vesničky Hinterbichl. Tato silnice tvoří jižní okraj Venedigergruppe a odděluje od sebe masivy Venedigergruppe a Lasörling Gruppe. Západní okraj oblasti tvoří jednak státní hranice s Itálií a severněji potom přehrady Zillergründl Speicher a Durlassboden Speicher.
Sponzorované odkazy:

    Tato oblast je turisticky velmi zajímavá a je zde poměrně hodně turistických chat. Centrální část v okolí Grossvenedigeru je přístupná pouze po ledovci. Vlastní výstup na Grossvenediger je možný v podtatě ze tří stran. Vždy je to ale poměrně náročná ledovcová tůra, kterou není možné absolvovat bez příslušného vybavení.

  Přístup autem:
je možný jak se severní strany údolím Ober - Pinzgau přes Mittersil, tak i z východní a jižní strany nejlépe Felbertauernským tunelem. Kromě tohoto tunelu je v popisované oblasti pouze jeden úsek placené silnice a to mezi Krimmlem a Gerlosem.

  Vlakem
je možno cestovat údolím Ober - Pinzgau, kudy vede lokální úzkoroschodná železnice "Pinzgauer Bahn".
Vysvětlení k popisu přístupových cest k jednotlivým popisovaným chatám a místům.
    U popisu cest jsou uvedeny časy v hodinách. Protože se časy uváděné v různých zdrojích někdy i dosti podstatně liší, jsou zde uvedeny vždy nejdelší uváděné časy. V hranatých závorkách jsou uváděny nadmořské výšky jednotlivých bodů cesty. U některých cest jsou uváděny i vzdálenosti v kilometrech, které však ve vysokohorském prostředí, kde je značné převýšení, mají pouze orientační charakter vzhledem k době potřebné ke zdolání uvedených úseků. Často jsou také uváděny výškové metry příslušné cesty. Jako první jsou uváděny výškové metry pro stoupání a za lomítkem jsou výškové metry pro klesání.
Některé z web kamer v okolí Grossvenedigeru:
WEB kamera Sajathütte ...
WEB kamera Felbertauern Tunnel - jižní portál ...
WEB kamera Pohled na chatu Essener-Rostocker Hütte ...
WEB kamera Prägraten - Sankt Andrä, pohled k západu ...
WEB kamera Felbertauern Tunnel - severní portál ...
WEB kamera Virgen - centrum ...
WEB kamera Virgen - Habererhof ...
WEB kamera Krimmler Tauernhaus ...
WEB kamera Berghotel Rudolfshütte ...
WEB kamera Enzingerboden - parkoviště a lanovka Weißsee-Gletscherbahn ...
WEB kamera Matrei in Osttirol - restaurace Goldried ...
WEB kamera Přehrada Tauernmoossee ...
WEB kamera Matrei in Osttirol - Adler Lounge ...
WEB kamera Matrei in Osttirol - Goldried ...
WEB kamera Krimml, panorama 360° ...
  Aktuální informace:

2013:
15.5.2013:
Od 14.5.2013 není možný průjezd po Felbertauernstrasse mezi Mittersillem a Matrei in Osttirol. Na jižním příjezdu k tunelu došlo v noci 14.5.2013 k masivnímu sesuvu svahu. Tento sesuv způsobil zřícení zastřešené galerie nad silnicí v délce téměř 100m a tím zablokoval příjezd k Felbertauernskému tunelu. Tunel a silnice jižně od tunelu jsou pro veškerou dopravu uzavřeny. Podle odhadu budou odklízecí práce trvat nejméně do poloviny června - teprve pak je možné očekávat zprovoznění silnice alespoň jedním pruhem (předpokládá se, že zde bude doprava řízena semafory kyvadlově).
Jirka Hrbáček
Aktualizováno 27.5.2013

2007:
22.6.2007
Pokoušeli jsme se o výstup na Grossvenediger cestou 902 od Kürsingerhütte přes Venedigerscharte. V dolní části zasněžené trhliny - nutné jištění. Asi v polovině ledovce trhlina široká asi 1,5 m s několika málo nestabilními sněhovými mosty. Po váhání a s jištěním jsme ji překonali plazením. Pod Venedigerscharte velký odtrh ledovce; dal by se obejít, ale vichřice a téměř žádná viditelnost nás odradili od dalšího postupu. Celkově schůdné. Nutná velká opatrnost a jen s jištěním.
Miroslav Švec
Přidáno 25.6.2007 E-mailMiroslav Švec

2005:
29.7.2005:
Výstup na Grossvenediger: ladovec je relativne bezpecny, pri ceste dole sa odkryli nejake mensie trhliny na svahu pod sedlom. Takisto sa jedna vacsia trhlina musela obchadzat. (fotka).
Přidáno 2.8.2005 E-mailMartin Kucharik

2003:
  Prave som sa vratil z Venedigergruppe, pozor v nedelu (31.8.) tam husto snezilo, sneh je uz od cc 2200m, nad 2600m je zhruba 30-40cm noveho snehu, mensie trhliny na ladovcoch tazko viditelne, chodniky nepreslapane a velmi zla orientacia, treba mat prislusne vybavenie. Teplota v 3000m okolo nuly.
Pajkus
Přidáno 1.9.2003
 Vyberte si ubytování v Rakousku:
  Další zdroje informací na internetu:
Výstup na Grossvenediger a taky na Grosser Priel, Dachstein a Spitzmauer česky
Výstup na Grossvenediger (2003) česky
Gross Venediger 2000 česky
Grossvenediger 2001 německy
Venediger Gruppe (6. - 9. července 2000) česky
Výstup na Gr. Venediger přes Neue Prager Hutte česky
Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Přidejte se k přátelům webu Alpy.net na Facebooku:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam aktuální informace, diskutujte, ptejte se a prohlížejte fotky ostatních přátel a milovníků Alp.
Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
 
Konverze stránky do PDF:
Tuto stránku můžete stáhnout a uložit (vytisknout) jako PDF dokument.
Ubytování ve Velké Británii
5-pokojový dům na 2 podlažích, velmi komfortní a útulné zařízení: 1x pokoj, 2x lůžko. 1x pokoj, 1 x 2 lůžka nad sebou. Kuchyně (4 plotýnky, trouba, myčka, mikrovlnka), bar krbová kamna. Sprcha/WC. V horním patře: obývací pokoj zkosený, TV, stereo přehrávač a DVD. 1x zkosený pokoj, 1x francouzské lůžko. Koupelna/WC. Pěkný výhled. K dispozici: pračka. Internet (Wireless LAN [WLAN], zdarma). Pozor prosím: povolen jen pes malého vzrůstu. TV jen EN.
 Pojďte s námi:
Gosausee - Adamekhütte
na Adámka
Rezervace hotelů
Ubytování v Portugalsku
2-pokojový byt 50 m2: obývací pokoj/jídelna, 1x pohovka a TV-satelit. 1x pokoj, 2x místo ke spaní. Kuchyně (trouba, mikrovlnka). Koupelna/bidet/WC. Topení, klimatizace. Balkon. K dispozici: telefon, sejf, žehlička, vysoká stolička pro děti (extra).
Ubytování
Ubytování v Belgii
'Les Jardins du Golf', 4-pokojový byt 96 m2 na 2 podlažích ve 1. patře: obývací pokoj/jídelna, otevřený krb, jídelní kout, kabelová TV, video, stereo přehrávač a DVD. Vstup na terasu. 1x pokoj, 2x lůžko. 1x pokoj, 1x francouzské lůžko. Kuchyně (4 plotýnky, myčka, mikrovlnka). Koupelna, WC zvlášť. V horním patře: mezipatro, 1x francouzské lůžko. Sprcha/WC. Topení. Terasa 15 m2. Zahradní nábytek. Velmi pěkný výhled. Vchod přes schodiště.
Ubytování v Itálii
3-pokojový byt, pěkné a útulné zařízení: obývací pokoj/jídelna, 1x pohovka a TV-satelit. Vstup na balkon. 1x pokoj, 2x lůžko. 1x pokoj, 2x lůžko. Kuchyňský kout (2 plotýnky, mraznička). 2x sprcha/bidet/WC. Parketové podlahy. Balkon 10 m2. Pěkný výhled na hory. Garáž.
Lyžování ve Slovinsku v Julských Alpách - ubytování Apartmány Triglav
Ubytování ve Velké Británii
2-pokojový byt, moderní zařízení: obývací pokoj/jídelna, 1x pohovka pro 2 osoby a TV. Vstup na balkon. 1x pokoj s dvoulůžkem, 1x dvoulůžko. Otevřená kuchyně (4 plotýnky, trouba, myčka, mikrovlnka, mraznička). Koupelna/WC. E-topení. K dispozici: pračka, sušička. Internet (Wireless LAN [WLAN], zdarma). Garáž. Příjezdy jsou obvykle v sobotu, ostatní dny nebo krátkodobé pobyty na vyžádání.
ALPY INFO-LINKA:
ALPY INFO-LINKA v provozu
JE V PROVOZU
Tyto stránky byly vybrány Národní knihovnou ČR jako kvalitní zdroj, který by měl být uchován do budoucna
a stát se součástí českého kulturního dědictví. Stránky jsou archivovány několikrát ročně a jejich záznam
je součástí České národní bibliografie a katalogu NK ČR.

This website has been chosen by the National Library of the Czech Republic as a quality resource to be preserved
for the future and become part of the Czech cultural heritage. It is archived several times a year and its record
is included in the Czech National Bibliography and the National Library catalogue.
Ubytování na Slovensku. On-line rezervace ubytování.
Hotel Stroblerhof, Ischlerstrasse 16, 5350 Strobl, Rakousko
Hotel Stroblerhof - on-line rezervace ubytování
Ischlerstrasse 16, 5350 Strobl, Rakousko
  Hotel Stroblerhof založený v roce 1774 se nachází v centru městečka Strobl. Stojí uprostřed rozsáhlého parku, pouhých 100 metrů od jezera
  Hotel Stroblerhof založený v roce 1774 se nachází v centru městečka Strobl. Stojí uprostřed rozsáhlého parku, pouhých 100 metrů od jezera Wolfgangsee. Od května do září je v hotelové zahradě k dispozici bazén a vířivka.
 
  Prezentujte se na ALPY.NET - umístěte reklamu do Průvodce po Alpách. Informace o reklamě na tomto webu naleznete zde ...
 
  Zajímavé odkazy: Königsjodler Klettersteig - obtížná, ale nádherná zajištěná cesta
  © 1996 - 2017, Jiří Hrbáček - ALPY.NET                     Poslední aktualizace: 27.5.2013 E-MAIL  
> > > Podmínky používání těchto www stránek < < <
> > > Mapa stránek < < <
Vygenerováno 21.02.2017 v 16:44 a nyní načteno z reverzní proxy cache.