Průvodce po Venedigeru
Dnes je 20. 1. 2017 Celkem zobrazeno 42 492 678 stran Tato strana zobrazena 97 429 krát
ALPY.NET PRŮVODCE VENEDIGER POČASÍ UBYTOVÁNÍ UŽITEČNÉ INFORMACE DISKUZNÍ FÓRUM
Průvodce
Průvodce po Venedigeru | Rejstřík | Mapa | Fotoalbum | Video
 !  Last minute ubytování v Itálii - sleva až třetina z nájemní ceny

Grossvenediger

Gross Venediger v pohledu od jihu
Grossvenediger
    Masiv Venedigeru se nachází západně od nejvyšší hory Rakouska Grossglockneru. V tomto průvodci je jako Venedigergruppe popisována oblast o něco rozsáhlejší než je vlastní skupina Venedigeru. Je zde navíc část Zillertaler Alpen na západ od Venedigeru. Nejvyšší horou této části Alp je Grossvenediger se svými 3674m.
    Venedigergruppe je ohraničena na severu údolím Ober - Pinzgau. V západní části tohoto údolí je městečko Krimml s největšími evropskými vodopády. Z Mittersilu, který leží východněji, vede jedna z hlavních silničních tras překonávajících hlavní alpský hřeben. Tato silnice tvoří východní okraj Venedigergruppe. Prochází pod hlavním alpským hřebenem v 5200m dlouhém tunelu. Za průjezd tímto Felbertauernským tunelem se platí mýto. Tunel vede přímo pod vrcholem 2863m vysokého Bärenköpfe. V tomto místě je mezi vozovkou a vrcholem Bärenköpfe cca 1250m skály. Z městečka Matrei in Osttirol, kterým silnice vedoucí od Felbertauernského tunelu také prochází, odbočuje přímo k západu silnice do vesničky Hinterbichl. Tato silnice tvoří jižní okraj Venedigergruppe a odděluje od sebe masivy Venedigergruppe a Lasörling Gruppe. Západní okraj oblasti tvoří jednak státní hranice s Itálií a severněji potom přehrady Zillergründl Speicher a Durlassboden Speicher.
Sponzorované odkazy:

    Tato oblast je turisticky velmi zajímavá a je zde poměrně hodně turistických chat. Centrální část v okolí Grossvenedigeru je přístupná pouze po ledovci. Vlastní výstup na Grossvenediger je možný v podtatě ze tří stran. Vždy je to ale poměrně náročná ledovcová tůra, kterou není možné absolvovat bez příslušného vybavení.

  Přístup autem:
je možný jak se severní strany údolím Ober - Pinzgau přes Mittersil, tak i z východní a jižní strany nejlépe Felbertauernským tunelem. Kromě tohoto tunelu je v popisované oblasti pouze jeden úsek placené silnice a to mezi Krimmlem a Gerlosem.

  Vlakem
je možno cestovat údolím Ober - Pinzgau, kudy vede lokální úzkoroschodná železnice "Pinzgauer Bahn".
Vysvětlení k popisu přístupových cest k jednotlivým popisovaným chatám a místům.
    U popisu cest jsou uvedeny časy v hodinách. Protože se časy uváděné v různých zdrojích někdy i dosti podstatně liší, jsou zde uvedeny vždy nejdelší uváděné časy. V hranatých závorkách jsou uváděny nadmořské výšky jednotlivých bodů cesty. U některých cest jsou uváděny i vzdálenosti v kilometrech, které však ve vysokohorském prostředí, kde je značné převýšení, mají pouze orientační charakter vzhledem k době potřebné ke zdolání uvedených úseků. Často jsou také uváděny výškové metry příslušné cesty. Jako první jsou uváděny výškové metry pro stoupání a za lomítkem jsou výškové metry pro klesání.
Některé z web kamer v okolí Grossvenedigeru:
WEB kamera Sajathütte ...
WEB kamera Felbertauern Tunnel - jižní portál ...
WEB kamera Pohled na chatu Essener-Rostocker Hütte ...
WEB kamera Prägraten - Sankt Andrä, pohled k západu ...
WEB kamera Felbertauern Tunnel - severní portál ...
WEB kamera Virgen - centrum ...
WEB kamera Virgen - Habererhof ...
WEB kamera Krimmler Tauernhaus ...
WEB kamera Berghotel Rudolfshütte ...
WEB kamera Enzingerboden - parkoviště a lanovka Weißsee-Gletscherbahn ...
WEB kamera Matrei in Osttirol - restaurace Goldried ...
WEB kamera Přehrada Tauernmoossee ...
WEB kamera Matrei in Osttirol - Adler Lounge ...
WEB kamera Matrei in Osttirol - Goldried ...
WEB kamera Krimml, panorama 360° ...
  Aktuální informace:

2013:
15.5.2013:
Od 14.5.2013 není možný průjezd po Felbertauernstrasse mezi Mittersillem a Matrei in Osttirol. Na jižním příjezdu k tunelu došlo v noci 14.5.2013 k masivnímu sesuvu svahu. Tento sesuv způsobil zřícení zastřešené galerie nad silnicí v délce téměř 100m a tím zablokoval příjezd k Felbertauernskému tunelu. Tunel a silnice jižně od tunelu jsou pro veškerou dopravu uzavřeny. Podle odhadu budou odklízecí práce trvat nejméně do poloviny června - teprve pak je možné očekávat zprovoznění silnice alespoň jedním pruhem (předpokládá se, že zde bude doprava řízena semafory kyvadlově).
Jirka Hrbáček
Aktualizováno 27.5.2013

2007:
22.6.2007
Pokoušeli jsme se o výstup na Grossvenediger cestou 902 od Kürsingerhütte přes Venedigerscharte. V dolní části zasněžené trhliny - nutné jištění. Asi v polovině ledovce trhlina široká asi 1,5 m s několika málo nestabilními sněhovými mosty. Po váhání a s jištěním jsme ji překonali plazením. Pod Venedigerscharte velký odtrh ledovce; dal by se obejít, ale vichřice a téměř žádná viditelnost nás odradili od dalšího postupu. Celkově schůdné. Nutná velká opatrnost a jen s jištěním.
Miroslav Švec
Přidáno 25.6.2007 E-mailMiroslav Švec

2005:
29.7.2005:
Výstup na Grossvenediger: ladovec je relativne bezpecny, pri ceste dole sa odkryli nejake mensie trhliny na svahu pod sedlom. Takisto sa jedna vacsia trhlina musela obchadzat. (fotka).
Přidáno 2.8.2005 E-mailMartin Kucharik

2003:
  Prave som sa vratil z Venedigergruppe, pozor v nedelu (31.8.) tam husto snezilo, sneh je uz od cc 2200m, nad 2600m je zhruba 30-40cm noveho snehu, mensie trhliny na ladovcoch tazko viditelne, chodniky nepreslapane a velmi zla orientacia, treba mat prislusne vybavenie. Teplota v 3000m okolo nuly.
Pajkus
Přidáno 1.9.2003
 Vyberte si ubytování v Rakousku:
  Další zdroje informací na internetu:
Výstup na Grossvenediger a taky na Grosser Priel, Dachstein a Spitzmauer česky
Výstup na Grossvenediger (2003) česky
Gross Venediger 2000 česky
Grossvenediger 2001 německy
Venediger Gruppe (6. - 9. července 2000) česky
Výstup na Gr. Venediger přes Neue Prager Hutte česky
Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Přidejte se k přátelům webu Alpy.net na Facebooku:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam aktuální informace, diskutujte, ptejte se a prohlížejte fotky ostatních přátel a milovníků Alp.
Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
 
Konverze stránky do PDF:
Tuto stránku můžete stáhnout a uložit (vytisknout) jako PDF dokument.
Ubytování v Maďarsku
2-pokojový byt 52 m2 ve 3. patře, komfortní, pěkné a moderní zařízení: obývací pokoj/jídelna, 1x vysunovací lůžko (2 os.), TV-satelit a klimatizace. Vstup na balkon. 1x pokoj, 2x lůžko. Otevřená kuchyně (4 plotýnky, trouba, mikrovlnka). Sprcha/WC. Balkon 6 m2. Zahradní nábytek. Pěkný výhled na jezero. K dispozici: pračka. Parkování (oplocené).
 Vylezte s námi:
Grossvenediger
na Velkého Benátčana
Rezervace hotelů
Ubytování v Rakousku
5-pokojový dům 150 m2, stylové a útulné zařízení: velký vstup. Obývací pokoj, krbová kamna a TV-satelit. Obytná kuchyně (4 plotýnky, trouba, myčka, mikrovlnka), jídelní kout a kamna na dřevo. 2x sprcha, 2x WC zvlášť. V horním patře: 1x pokoj, 4x lůžko. 1x pokoj s dvoulůžkem. 1x pokoj, 2x lůžko. 1x pokoj, 1x lůžko a 1 x 2 lůžka nad sebou, 1x dvoulůžko. Odkládací místnost. Velmi pěkný výhled na hory. V zimě láká rodinná lyžařská oblast Niederthai v bezprostřední blízkosti, nebo také největší lyžařské oblasti Ötz a Sölden. Zvláště oblíbená je lyžařská stopa Höhenloipe pro mladé i staré. Majitelé rádi na přání obstarají z rodinného statku čerstvá vejce, domácí chléb a máslo.
Ubytování
Ubytování ve Švýcarsku
2-pokojový byt 55 m2 ve 2. patře, západní orientace: obývací pokoj/jídelna, 1x pohovka pro 2 osoby, kabelová TV a rádio. Vstup na balkon. 1x pokoj, 1x dvoulůžko (90 cm). Otevřená kuchyně (trouba, myčka). Koupelna/WC. K dispozici: telefon. Pozor prosím: byt orientace na ulici. Povolen pouze 1 pes.
Ubytování ve Francii
2-pokojový byt 30 m2 ve 3. patře: obývací pokoj/jídelna, TV a DVD. 1x pokoj, 1x francouzské lůžko. Nika, 1 x 2 lůžka nad sebou. Kuchyňský kout (2 plotýnky, malá trouba, gril). Koupelna, WC zvlášť. Balkon, jižní orientace. K dispozici: dětská postýlka.
Lyžování ve Slovinsku v Julských Alpách - ubytování Apartmány Triglav
Ubytování ve Švýcarsku
3-pokojový byt 72 m2 ve 4. patře: obývací pokoj/jídelna, otevřený krb, kabelová TV a rádio. 1x pokoj s dvoulůžkem. 1x malý pokoj, 2x lůžko. Otevřená kuchyně (3 plotýnky, trouba). Koupelna/WC. Balkon 10 m2. Zahradní nábytek. Výhled na hory, do údolí a na město. Garáž č. 27. (Výtah pouze do 3. patra).
Tyto stránky byly vybrány Národní knihovnou ČR jako kvalitní zdroj, který by měl být uchován do budoucna
a stát se součástí českého kulturního dědictví. Stránky jsou archivovány několikrát ročně a jejich záznam
je součástí České národní bibliografie a katalogu NK ČR.

This website has been chosen by the National Library of the Czech Republic as a quality resource to be preserved
for the future and become part of the Czech cultural heritage. It is archived several times a year and its record
is included in the Czech National Bibliography and the National Library catalogue.
Ubytování v Chorvatsku. On-line rezervace ubytování.
Hotel Pension Golingen, Markt 53, 5440 Golling an der Salzach, Rakousko
 
  Prezentujte se na ALPY.NET - umístěte reklamu do Průvodce po Alpách. Informace o reklamě na tomto webu naleznete zde ...
 
  Zajímavé odkazy: Otevření cesty Gamsgrubenweg v oblasti Grossglockneru
  © 1996 - 2017, Jiří Hrbáček - ALPY.NET                     Poslední aktualizace: 27.5.2013 E-MAIL  
> > > Podmínky používání těchto www stránek < < <
> > > Mapa stránek < < <
Vygenerováno 20.01.2017 v 20:17 a nyní načteno z reverzní proxy cache.