Popis úseku cesty kolem usedlosti Fürthermoaralm a popis výstupu ke koruně hráze Moosersperre přehrady Mooserboden. Jsme na turistické cestě, která je zde podrobně popsaná a nafocená. Cesta vede od Kesselfall Alpenhaus k přehradám Mooserboden. Všechny podrobně popsané a nafocené cesty najdete v sekci Virtuální průvodce.
  Last minute ubytování v Rakousku - sleva až třetina z nájemní ceny
Zvětšit
Pěšina nás dovedla k ústí posledního dlouhého tunelu. Na tomto místě je také spodní stanice již nepoužívané lanovky. Její horní stanice je u koruny hráze přehrady Mooserboden. Dále povede naše cesta kousek po silnici a to až k usedlosti Fürthermoaralm.
    Díváme se zpět. Jsme na koci úseku, který byl z druhé strany označen jako neprůchodný. I zde je tabule informující o spadlé lavině. Výřez z fotky s varovnou tabulí najdete zde ...
Ukaž obrázek ...
Zvětšit
Naše další cesta vede kousek po silnici a to až k usedlosti Fürthermoaralm. Přímo před námi je vidět cíl naší cesty přehrada Mooserboden.
Ukaž obrázek ...
Zvětšit
Díváme-li se cestou po silnici vpravo, objeví se zanedlouho i první vrcholy, které jsou vpravo od přehrady Mooserboden. Zde je vidět Kleiner Greisskogl 2 669 m n.m. a Greisskogl 3 047 m n.m.
Ukaž obrázek ...
Zvětšit
Před námi je již dobře vidět jednu ze dvou hrází přehrady Mooserboden - hráz Moosersperre. Druhá hráz Drossensperre je schovaná za 2 112 m vysokým vrcholekem Höhenburg. Nahoře pak vidíme vrcholy Hinterer Bratschenkopf 3 412 m n.m. a Klockerin 3 422 m n.m. Pod vrcholekem Höhenburg je vidět i dnes již neexistující budovu horolezecké školy Naturfreunde Hochgebirgsschule.
Ukaž obrázek ...
Sponzorované odkazy:
Zvětšit
Jsme u usedlosti Fürthermoaralm, kde je občerstvení i možnost ubytování. Nacházíme se v nadmořské výšce 1 805 m n.m. Do cíle nám zbývá ještě vystoupat asi 230 výškových metrů, což by mohlo trvat asi tak 45 minut. Na tomto místě je také zastávka autobusu. Na autobus ale musíte zamávat.
Ukaž obrázek ...
Zvětšit
Jsme na místě těsně za usedlostí Fürthermoaralm, kde odbočíme vpravo na pěšinu. Před námi nahoře je vidět Greisskogl. Na obrázku je vyznačena první, méně strmá, část závěru cesty.
Ukaž obrázek ...
Zvětšit
Pohled ze stejného místa, ale díváme se o něco více vlevo. Na obrázku je vyznačena druhá, strmější, část závěru cesty.
Ukaž obrázek ...
Zvětšit
Až těsně před přehradou Mooserboden vede cesta už naposledy kousek po silnici. Těsně před tunelem odbočuje pěšina vedoucí už přímo k přehradě Mooserboden.
Ukaž obrázek ...
Zvětšit
Díváme se zpět na cestu, po které jsme přišli. Na obrázku je vidět Fürthermoaralm se zastávkou autobusu a úsek cesty v okolí této usedlosti.
Ukaž obrázek ...
Zvětšit
Celkový pohled zpět. Zde je vidět kromě naší cesty i cestu číslo 726, která vede od přehrady Mooserboden kolem Fürthermoaralm a dále vzhůru po úbočí Kitzsteinhornu přes sedlo Nördliche Kammerscharte k Alpincentru, kde je stanice lanovky na Kitzsteinhorn. Ve virtuálním průvodci najdete i popis cesty číslo 726. Cesta číslo 726 je na tomto obrázku zakreslena jen velmi přibližně! Podrobné obrázky nelznete v popisu cesty 726.
Ukaž obrázek ...
Zvětšit
Naše cesta končí u přehradní hráze přehrady Mooserboden. Zde končí svoji cestu i autobusy přivážející návštěvníky od Kesselfall Alpenhaus.
Ukaž obrázek ...

<<< Předchozí obrázek Následující obrázek >>>

Poznámky návštěvníků:
Nikdo zatím k této stránce nepřidal vlastní zkušenosti, informace ani názory. Buďte první a podělte se s ostatními o své pozitivní i negativní dojmy a pomozte zkvalitnit, doplnit nebo opravit informace na této stránce.
Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Mapa volného ubytování v okolí:
 (po zadání data příjezdu a odjezdu se okamžitě na mapě zobrazují volná ubytování i s cenami)
Booking.com
Booking.com Booking.com
Vyberte si ubytování v Rakousku:
Nepřehlédněte:
Image
Výlet okolo 6 jezer na Tauplitzalm (video)
Pohodová túra kolem šestice horských jezer a jezírek v oblasti Tauplitzalm na jižním cípu Totes gebirge v rakouských Alpách je vhodná i pro rodiny s dětmi a projedete ji v kratší verzi i s kočárkem. Smaragdová jezera obklopují skalnaté vrcholy i krásná horská panoramata.

Image
Cesta z Mayrhofenu přes Edelhütte na Ahornspitze
Typ na jednodenní výlet v oblasti Mayrhofenu (Zillertal). Větší část cesty, minimálně okruh k chatě Edelhütte, se dá naplánovat jako nenáročný rodinný výlet s dětmi. Další část cesty až do sedla, které je jihozápadně od 2973m vysokého vrcholu Ahornspitze, zvládnou děti také.

Image
Placené úseky rakouských silnic
Na této stránce najdete ceny za průjezd vysokohorskými silnicemi, ceny za použití vybraných tunelů, dálničních tunelů i některých zvlášť placených úseků dálnic.

Image
Cumberland Wildpark Grünau (video)
Cumberland Wildpark Grünau je Zoopark o rozloze 60 hektarů s tradičními venkovskými restauracemi uprostřed hor a lesů. Všechny cesty jsou schůdné i s kočárkem či na invalidním vozíku.

Image
Brixen: sjezd po modré sjezdovce číslo 3 (Zinsberg abfahrt)
Sjezd po pohodové modré sjezdovce číslo 3 Zinsberg abfahrt ve skiareálu Brixen im Thale - SkiWelt. Sjezdovka je vhodná pro začátečníky.

Image
Lyžařské zájezdy
V lyžařských zájezdech jsou zpravidla zahrnuty služby ubytování (v některých případech se stravováním), skipas, záruka sněhu, Best-Price-záruka, potvrzení o pojištění CK proti úpadku. Dále se můžete pojistit proti stornu a v nabídce je i komplexní cestovní pojištění.

Image
Katrin Klettersteig Bad Ischl (video)
Na videu je Katrin Klettersteig - poměrně snadná a příjemná ferrata, jsou zde ale také místa dost exponovaná. Tato zajištěná cesta je poblíž městečka Bad Ischl.

Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Aby komentář viděli i Vaši přátelé, zaškrtněte políčko 'Zveřejnit taky na Facebooku'.
Facebookové stránky ALPY.NET:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam nejaktuálnější informace, diskutujte, ptejte se a sdílejte informace s ostatními milovníky Alp nebo se svými přáteli.
Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
Stránka byla vygenerována 5.6.2023 06:08
Mapa stránek ...